Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#1 Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bambi_na_kofeinu »

Vidim ovu pomamu za 50 nijansi sive, erotizirani čik lik neki, pretpostavljam...ne kontam.
Ne kontam ni Nutellu, cheesecake i Beyonce.
Ne kontam ni Malog princa. Mislim kontam malog princa ali ne kontam ljude kojima je to omiljena knjiga i sa 15, sa 20 i sa 45. Matere mi prije ću skontati koeljovštinu nego omađijanost malim princom.

Nije sad ovo ja hejter i uberkul pa sam iznad tih trićarija, pomalo sam i razočarana što me neke stvari nisu oduševile.


Ima nešto to je generalno prihvaćeno kao super duper a vi ne kontate?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#2 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sabina1 »

Dobra tema.....

Ne kontam Damira Nikišića i njegove "provale"....ne kontam "Mek Donalds" to vala nikako....ne kontam "selfi"...ne kontam...puno toga...
User avatar
All Apologies
Posts: 315
Joined: 06/02/2015 18:09

#3 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by All Apologies »

Ni ja ne kontam to oko Malog princa, najdosadnija knjiga ikad.
Ne kontam ni selfije pogotovo ne kod onih koji govore kako ih mrze i pogotovo ne fotosopirane do bola.
I ne kontam ljude koji imaju potrebu da sve svoje privatne stvari stave javno na facebook, jos samo trebaju objavljivati kad prdnu pa da o pojedinim sve znamo.
Ne kontam i kad se muz i zena ili roditelji i djeca dopisuju preko facebooka, a zive u istoj kuci... eto ti ga bona u drugoj sobi pa pricaj s njim, a ne da mu na zid poruke stavljas ccc
svega kod nas ima
User avatar
JohnnyS
Posts: 13390
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#4 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by JohnnyS »

Pohvale za temu.

Olivera Dragojevića i Đibonija. Jedan pjevač nikakvog glasa s petparačkim pjesmama, drugi pjevač s dva kalupa za sve pjesme i tekstovima koji su šatro filozofski, a zapravo bezze.

Gospodar prstenova, i knjige i filmovi.

Nargile.

To je zasad. :D
User avatar
Truba
Posts: 81029
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Truba »

jbt fakat ne kontam niti se sjecam ko je mali princ :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13390
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#6 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by JohnnyS »

All Apologies wrote:Ni ja ne kontam to oko Malog princa, najdosadnija knjiga ikad.
Ne kontam ni selfije pogotovo ne kod onih koji govore kako ih mrze i pogotovo ne fotosopirane do bola.
I ne kontam ljude koji imaju potrebu da sve svoje privatne stvari stave javno na facebook, jos samo trebaju objavljivati kad prdnu pa da o pojedinim sve znamo.
Ne kontam i kad se muz i zena ili roditelji i djeca dopisuju preko facebooka, a zive u istoj kuci... eto ti ga bona u drugoj sobi pa pricaj s njim, a ne da mu na zid poruke stavljas ccc
svega kod nas ima

Mene sam naziv selfi iritira, jebem mu mater, ja se s ekipom na ekskurziji u Pragu u prošlom stoljeću tako slikavao, bez tog jebenog fensi naziva.

Fotografiranje u šekretu :zid:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#7 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by simonese »

kontam Nutellu,vrh
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#8 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sabina1 »

JohnnyS wrote:
Jedan pjevač nikakvog glasa s petparačkim pjesmama, drugi pjevač s dva kalupa za sve pjesme i tekstovima koji su šatro filozofski, a zapravo bezze.
Uf , uf , uf... :-D ...ne diraj Olija i Đibu please...:-D (šala naravno , sve je stvar ličnog ukusa , obojicu ih jako volim :thumbup: )

Ne kontam da je "gotivan snijeg".....(brrrrrrrr. :-D)
User avatar
JohnnyS
Posts: 13390
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by JohnnyS »

"Kako sam upoznao vašu mater". Dakle, odron od serije, s hrpom patetičnih, nehumorističnih likova za koje ne znam kojeg bih prvo mlatio mokrim peškirom. A od Barnija su retardiraniji samo ljudi iz stvarnog života kojima je Barni dobar.
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#10 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by trcicu trceci »

tvsabina wrote:Dobra tema.....

Ne kontam Damira Nikišića i njegove "provale"....ne kontam "Mek Donalds" to vala nikako....ne kontam "selfi"...ne kontam...puno toga...
nije namijenjeno svima da kontaju...
zrakomlat
Posts: 10234
Joined: 23/09/2012 17:22

#11 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zrakomlat »

Ne kontam ni ja sve to što ste već naveli, a posebno me u zadnje vrijeme nerviraju vijesti od 50 nijansi sive. Udjem na fb, na bilo koji portal, o tome nekoliko puta dnevno vijest. Također, kad je negdje objavljeno da je oksfordski rijecnik priznao novu rijec u eng jeziku, selfie, uz objasnjenje sta je, portali kao da su se nadmetali ko će objaviti više naslova koji sadrze rijec "selfi".
-Kim Kardasijan napravila selfi
-Kako napraviti dobar selfi
-Novi Huawei P7 ima kameru sa 8 mpx, idealna za selfi
-Pogledajte grupni selfi osvajača treće kriketske lige Dominikanske republike.
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#12 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bambi_na_kofeinu »

Evo recimo mene je ova Bijonsi zaintrigirala.
Čak i ljudi koji ne slušaju taj žanr smatraju je umjetnicom. Eto meni je Majkl Džekson bio umjetnik iako mi ne paše taj pop, pa pomislih da je na tom tragu.
To gremiji, to pjevanje predsjedniku, to ovo ono... i tako dok čekam da mi čaj otpusti svoje izguglam par stvari....i dalje ne kontam.
Meni ono k'o Brena na spidu. Nešta oko guzica, bivanja dobrom ženom, seksualnih aluzija i epileptični ples.

E da, ni ples ne kontam.
ima mi svoju svrhu ako je u funkciji zavođenja i zagrijavanja atmosfere.
Ali ne kontam časove plesa onako, fore radi.

Selfije puknem da vidim kako sam našminkana taj dan i držil' mi se šminka, pa ih pobrišem :D
Znam da su ljudi izumili ogledalo, ali kad se vidim ovako vjerodostojnije mi :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65338
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#13 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Opsjednutost Paolom Koeljom (literatura koja se printa na PVC bocama), 50 nijansi i sva ostala "knjizevnost" koja se prodaje u Konzumu rame uz rame sa svinjskom lopaticama. Tu ste me nasli.

Harry Potter i Gospodar Prstenova. I ovdje djelomicno.

Slikanje hrane, beba, kesa sa logotipovima marki (kao dokaz da se bilo u shoppingu) i poza iz teretane na instagramu.

Zvezde Granda i ostala takmicenja.

Farme i Velike bratove.

Severina (zasto svaka slika koju doticna objavi, a na kojoj se naguzi jako skromnom guzicom, ali potpomognutom skupim stiklama i haljinama sa strateskim naborima, postaje vijest na portalima?)

Sanela Dzenkins

EDIT: Emina Ganic
Last edited by _BataZiv_0809 on 12/02/2015 22:47, edited 1 time in total.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#14 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Stjui »

Bambi_na_kofeinu wrote:Evo recimo mene je ova Bijonsi zaintrigirala.
Čak i ljudi koji ne slušaju taj žanr smatraju je umjetnicom. Eto meni je Majkl Džekson bio umjetnik iako mi ne paše taj pop, pa pomislih da je na tom tragu.
To gremiji, to pjevanje predsjedniku, to ovo ono... i tako dok čekam da mi čaj otpusti svoje izguglam par stvari....i dalje ne kontam.
Meni ono k'o Brena na spidu. Nešta oko guzica, bivanja dobrom ženom, seksualnih aluzija i epileptični ples.

E da, ni ples ne kontam.
ima mi svoju svrhu ako je u funkciji zavođenja i zagrijavanja atmosfere.
Ali ne kontam časove plesa onako, fore radi.

Selfije puknem da vidim kako sam našminkana taj dan i držil' mi se šminka, pa ih pobrišem :D
Znam da su ljudi izumili ogledalo, ali kad se vidim ovako vjerodostojnije mi :D
Image
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#15 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by sabina1 »

trcicu trceci wrote:
tvsabina wrote:Dobra tema.....

Ne kontam Damira Nikišića i njegove "provale"....ne kontam "Mek Donalds" to vala nikako....ne kontam "selfi"...ne kontam...puno toga...
nije namijenjeno svima da kontaju...
Ma nek si mi otvorio oči...

Kako sam glupa ?!?!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65338
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by _BataZiv_0809 »

Bambi_na_kofeinu wrote:Evo recimo mene je ova Bijonsi zaintrigirala.
Čak i ljudi koji ne slušaju taj žanr smatraju je umjetnicom. Eto meni je Majkl Džekson bio umjetnik iako mi ne paše taj pop, pa pomislih da je na tom tragu.
To gremiji, to pjevanje predsjedniku, to ovo ono... i tako dok čekam da mi čaj otpusti svoje izguglam par stvari....i dalje ne kontam.
Meni ono k'o Brena na spidu. Nešta oko guzica, bivanja dobrom ženom, seksualnih aluzija i epileptični ples.

E da, ni ples ne kontam.
ima mi svoju svrhu ako je u funkciji zavođenja i zagrijavanja atmosfere.
Ali ne kontam časove plesa onako, fore radi.

Selfije puknem da vidim kako sam našminkana taj dan i držil' mi se šminka, pa ih pobrišem :D
Znam da su ljudi izumili ogledalo, ali kad se vidim ovako vjerodostojnije mi :D

Za Bijons se slazem u potpunosti.

Nije da nema par solidnih pjesmuljaka, ali vala brate nista posebno. A dizu je u nebo.

Evo jedna slicica na tu temu:

Image
User avatar
zmajadaH
Posts: 370
Joined: 01/03/2013 01:05
Location: U zmajevom gnijezdu na jajima.

#17 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by zmajadaH »

Sta kontate pod ovim '' ne kontam''.....čemu upakivanje riječi ne volim u sasvim pogrešno pakovanje ?

Jeli to da bi bilo ''fensi'' ?

I ovaj 50 nijansi uz ovoliki marketing nije ostvario BUM ni blizu ''Devet i po nedelja'' kada je krenuo sa prikazivanjem...
Čak i više agresivan marketing da kod raje stvori averziju....
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#18 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by trcicu trceci »

tvsabina wrote:
trcicu trceci wrote:
tvsabina wrote:Dobra tema.....

Ne kontam Damira Nikišića i njegove "provale"....ne kontam "Mek Donalds" to vala nikako....ne kontam "selfi"...ne kontam...puno toga...
nije namijenjeno svima da kontaju...
Ma nek si mi otvorio oči...

Kako sam glupa ?!?!
Jel ti to Karleusa na avataru?
Niksic je institucija, ja kontam zavist, i to cak stranacka ;-)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#19 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by JThomas »

ja sve kontam. ali se ne poistovjećujem.
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#20 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bambi_na_kofeinu »

zmajadaH wrote:Sta kontate pod ovim '' ne kontam''.....čemu upakivanje riječi ne volim u sasvim pogrešno pakovanje ?

Jeli to da bi bilo ''fensi'' ?
Jok, odustala sma od bivanja fensi kada sam shvatila da to traži previše ulaganja u izgled :D


Radi se o stvarima koje stvarno ne kontam kako su postale tako općeprihvaćene i pitam se da li sam nešto pogrešno povezala.
Recimo espresso ne volim, ali nutellu ne kontam. Nije mi loša, da mi neko pokloni pojela bih je za dan-dva, ali da je nešto toliko popularna u odnosu na druge slične namaze - ne kontam što.
Sex i grad je slutim isto sranje kao i ovih 50 nijansi, ali me ne nervira, zapravo mi je sasvim ok serijica, pa ne kontam što mi je tih 50 nijansi toliko iritantno.
User avatar
Kinesko prkno
Posts: 951
Joined: 04/12/2013 00:12

#21 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Kinesko prkno »

Ne kontam zene .
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#22 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Op3r4t0r »

Bambi_na_kofeinu wrote:Vidim ovu pomamu za 50 nijansi sive, erotizirani čik lik neki, pretpostavljam...ne kontam.
Ne kontam ni Nutellu, cheesecake i Beyonce.
Ne kontam ni Malog princa. Mislim kontam malog princa ali ne kontam ljude kojima je to omiljena knjiga i sa 15, sa 20 i sa 45. Matere mi prije ću skontati koeljovštinu nego omađijanost malim princom.

Nije sad ovo ja hejter i uberkul pa sam iznad tih trićarija, pomalo sam i razočarana što me neke stvari nisu oduševile.


Ima nešto to je generalno prihvaćeno kao super duper a vi ne kontate?
Ne kontam zasto neki nasilno ubacuju strane rijeci u nas jezik poput hejter i uberkul
User avatar
trcicu trceci
Posts: 2677
Joined: 30/04/2011 22:32

#23 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by trcicu trceci »

Op3r4t0r wrote:
Bambi_na_kofeinu wrote:Vidim ovu pomamu za 50 nijansi sive, erotizirani čik lik neki, pretpostavljam...ne kontam.
Ne kontam ni Nutellu, cheesecake i Beyonce.
Ne kontam ni Malog princa. Mislim kontam malog princa ali ne kontam ljude kojima je to omiljena knjiga i sa 15, sa 20 i sa 45. Matere mi prije ću skontati koeljovštinu nego omađijanost malim princom.

Nije sad ovo ja hejter i uberkul pa sam iznad tih trićarija, pomalo sam i razočarana što me neke stvari nisu oduševile.


Ima nešto to je generalno prihvaćeno kao super duper a vi ne kontate?
Ne kontam zasto neki nasilno ubacuju strane rijeci u nas jezik poput hejter i uberkul
cuuuj :lol:
nas jezik se 90% sastoji iz stranih rijeci, haj dalje
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#24 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Bambi_na_kofeinu »

Op3r4t0r wrote:
Ne kontam zasto neki nasilno ubacuju strane rijeci u nas jezik poput hejter i uberkul
Vidiš, imaš pravo.

Pretpostavljam da je to iz razloga što je jezik živi organizam.
Evo maloprije neko navede uvođenje riječi selfi u oksfordski rječnik, jezik se mijenja i prilagođava.
Danas je to hejter, jučer je to bio pendžer i rajfešlus...tako nekako to hoda :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#25 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by ćiribiribela »

Odlicna tema.

Ne kontam zasto je ljudima bitno sta je koji selebriti obukao, evo bio ovaj Grammy prije par dana i portali su ispamecivali sa naslovima tipa "jeste li vidjeli haljinu koju je obukla..."

Ovo za Nutellu ne kontam ni ja, jeste dobra ali brate... dobra je i ona Nutoka. :D :D
Post Reply