Popularne stvari koje ne kontam

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#32576 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 23/01/2022 19:06
mali_balon wrote: 23/01/2022 19:04

cim pocne video please like and subscribe meni je sve jasno o kome se radi....
Pretpostavka je majka zajeba.
...jer "when you assume, you make an ass out of you and me. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#32577 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 23/01/2022 19:13
Hakiz wrote: 23/01/2022 19:06

Pretpostavka je majka zajeba.
...jer "when you assume, you make an ass out of you and me. :mrgreen:
Nemaš pojma koliko mi je drago što još neko zna i koristi tu uzrečicu.

:thumbup:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32578 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

Hakiz wrote: 23/01/2022 19:12
foxlife wrote: 23/01/2022 19:08

to politicki korektno je najveca glupost koja moze postojati

ono nisi debela nego imas visak kilograma
Sram te bilo, nema višak, samo je big and beautiful.
negdje sam vidio nesto o tome u stilu
she is oversize and he is fat tako nesto ne sjecam se
kao politicki korektno je njoj reci da ima visak a on je debeo

ovo je nevezano za taj odnos musko zensko
debeli su oboje


a sto se tice muzike da prosirimo to na strano trziste
americka verzija ovog turbofolka je hiphop i sl i isti je to kalup samo na visem nivou
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#32579 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by no_sikiriki »

Nierika wrote: 23/01/2022 19:07
no_sikiriki wrote: 23/01/2022 18:59 @Nierika Malo si me natjerala na razmišljanja oko pojma "woke" na našim prostorima, iskreno mislim da je to slabo primjenjivo kod nas. Ja to definišem kao "politički korektno", u tom nekom smislu...a kod nas toga nema, naš mentalitet jednostavno nije "od toga." :mrgreen:
Mada bi mogao biti za koju godinu (ako ne izbije rat u međuvremenu :D ). Ni ja ne kontam šta bi to tačno podrazumijevalo, jer npr. rasizam za koji se ta riječ najčešće veže nije toliki problem kod nas. Više možda za etničku pripadnost, religiju/ateizam, razna opredjeljenja, lične odabire i sl.
Ma meni je smiješno koliko se taj pojam spominje na forumu. Nije ova zemlja vidjela "woke." Svi se ponašaju kao da su zajedno ovce čuvali, nema te stvari o kojoj ne bi trebalo/smjelo govoriti, sve je na "izvol'te". Pa vidiš nekoga drugi put u životu i ide "a što si se to ubucio", "a što nemaš djece", a "da nisi možda gay, jer nemaš djevojku", "molim, ne vjeruješ u Boga?" and the list goes on...
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#32580 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 23/01/2022 19:15
Hakiz wrote: 23/01/2022 19:12

Sram te bilo, nema višak, samo je big and beautiful.
negdje sam vidio nesto o tome u stilu
she is oversize and he is fat tako nesto ne sjecam se
kao politicki korektno je njoj reci da ima visak a on je debeo

ovo je nevezano za taj odnos musko zensko
debeli su oboje


a sto se tice muzike da prosirimo to na strano trziste
americka verzija ovog turbofolka je hiphop i sl i isti je to kalup samo na visem nivou
Upravo.

Mrziš Jalu, ali hiphop je cool :-)
Nierika
Posts: 4114
Joined: 17/03/2020 00:41

#32581 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

foxlife wrote: 23/01/2022 19:08
no_sikiriki wrote: 23/01/2022 18:59 @Nierika Malo si me natjerala na razmišljanja oko pojma "woke" na našim prostorima, iskreno mislim da je to slabo primjenjivo kod nas. Ja to definišem kao "politički korektno", u tom nekom smislu...a kod nas toga nema, naš mentalitet jednostavno nije "od toga." :mrgreen:
to politicki korektno je najveca glupost koja moze postojati

ono nisi debela nego imas visak kilograma
Pročitala sam negdje da ljudi koji idu u krajnost (pa makar i u političkoj korektnosti) će prije ili kasnije otići u drugu krajnost, definitivno nisam za cenzuru. Ali mi se čini i da umjereni woke može pomoći da se zaštite prava raznih skupina (a svi spadamo u neke skupine). Ne znam, nisam dovoljno o ovome razmišljala.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#32582 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

Nierika wrote: 23/01/2022 19:21
foxlife wrote: 23/01/2022 19:08

to politicki korektno je najveca glupost koja moze postojati

ono nisi debela nego imas visak kilograma
Pročitala sam negdje da ljudi koji idu u krajnost (pa makar i u političkoj korektnosti) će prije ili kasnije otići u drugu krajnost, definitivno nisam za cenzuru. Ali mi se čini i da umjereni woke može pomoći da se zaštite prava raznih skupina (a svi spadamo u neke skupine). Ne znam, nisam dovoljno o ovome razmišljala.
https://youtu.be/GxYimeaoea0
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32583 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

Nierika wrote: 23/01/2022 19:21
foxlife wrote: 23/01/2022 19:08

to politicki korektno je najveca glupost koja moze postojati

ono nisi debela nego imas visak kilograma
Pročitala sam negdje da ljudi koji idu u krajnost (pa makar i u političkoj korektnosti) će prije ili kasnije otići u drugu krajnost, definitivno nisam za cenzuru. Ali mi se čini i da umjereni woke može pomoći da se zaštite prava raznih skupina (a svi spadamo u neke skupine). Ne znam, nisam dovoljno o ovome razmišljala.
ma woke kao woke nema smisla kod nas jer se to najvise odnosi na afroamericke relacije u americi i na rasizam sto kod nas i ne postoji u tom smislu
sto se tice zastite prava ona vec postoje u zakonima i sl samo se treba provoditi zakon sto je kod nas misaona imenica uglavnom znajuci ko provodi te zakone od policije preko sudstva tuzilastva itd
Nierika
Posts: 4114
Joined: 17/03/2020 00:41

#32584 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

no_sikiriki wrote: 23/01/2022 19:16
Nierika wrote: 23/01/2022 19:07

Mada bi mogao biti za koju godinu (ako ne izbije rat u međuvremenu :D ). Ni ja ne kontam šta bi to tačno podrazumijevalo, jer npr. rasizam za koji se ta riječ najčešće veže nije toliki problem kod nas. Više možda za etničku pripadnost, religiju/ateizam, razna opredjeljenja, lične odabire i sl.
Ma meni je smiješno koliko se taj pojam spominje na forumu. Nije ova zemlja vidjela "woke." Svi se ponašaju kao da su zajedno ovce čuvali, nema te stvari o kojoj ne bi trebalo/smjelo govoriti, sve je na "izvol'te". Pa vidiš nekoga drugi put u životu i ide "a što si se to ubucio", "a što nemaš djece", a "da nisi možda gay, jer nemaš djevojku", "molim, ne vjeruješ u Boga?" and the list goes on...
Mada mi se ni cenzura ne čini kao dobra opcija. Ako ljudi imaju poriv da me pitaju te stvari, ne znam šta uraditi po tom pitanju. I da ne kažu naglas će to svakako misliti u sebi. Ima ljudi koji cijene kad se naglas kaže sve što se misli, drugi misle da je nepristojno ili uvredljivo, ne znam. :D Mislim (i nadam se) da je ovo nešto što će novim generacijama prirodno doći bez da se moraju cenzurisati i paziti šta pričaju.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32585 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

Nierika wrote: 23/01/2022 19:28
no_sikiriki wrote: 23/01/2022 19:16

Ma meni je smiješno koliko se taj pojam spominje na forumu. Nije ova zemlja vidjela "woke." Svi se ponašaju kao da su zajedno ovce čuvali, nema te stvari o kojoj ne bi trebalo/smjelo govoriti, sve je na "izvol'te". Pa vidiš nekoga drugi put u životu i ide "a što si se to ubucio", "a što nemaš djece", a "da nisi možda gay, jer nemaš djevojku", "molim, ne vjeruješ u Boga?" and the list goes on...
Mada mi se ni cenzura ne čini kao dobra opcija. Ako ljudi imaju poriv da me pitaju te stvari, ne znam šta uraditi po tom pitanju. I da ne kažu naglas će to svakako misliti u sebi. Ima ljudi koji cijene kad se naglas kaže sve što se misli, drugi misle da je nepristojno ili uvredljivo, ne znam. :D Mislim (i nadam se) da je ovo nešto što će novim generacijama prirodno doći bez da se moraju cenzurisati i paziti šta pričaju.
ja sam prvi da se kaze sta se misli
ok respo glup si super si naporan si ovakav si onakav si imas pitona imas smoki
ok tako bar znam s kim cu se druziti s kim necu od koga mogu ocekivati dobro od koga lose itd
to je super za selekciju okruzenja
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#32586 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by no_sikiriki »

Nierika wrote: 23/01/2022 19:28
no_sikiriki wrote: 23/01/2022 19:16

Ma meni je smiješno koliko se taj pojam spominje na forumu. Nije ova zemlja vidjela "woke." Svi se ponašaju kao da su zajedno ovce čuvali, nema te stvari o kojoj ne bi trebalo/smjelo govoriti, sve je na "izvol'te". Pa vidiš nekoga drugi put u životu i ide "a što si se to ubucio", "a što nemaš djece", a "da nisi možda gay, jer nemaš djevojku", "molim, ne vjeruješ u Boga?" and the list goes on...
Mada mi se ni cenzura ne čini kao dobra opcija. Ako ljudi imaju poriv da me pitaju te stvari, ne znam šta uraditi po tom pitanju. I da ne kažu naglas će to svakako misliti u sebi. Ima ljudi koji cijene kad se naglas kaže sve što se misli, drugi misle da je nepristojno ili uvredljivo, ne znam. :D Mislim (i nadam se) da je ovo nešto što će novim generacijama prirodno doći bez da se moraju cenzurisati i paziti šta pričaju.
Ma nisam ni ja za cenzuru, ali mislim da bi bilo dobro kad bismo imali neku zlatnu sredinu. Mentalitet nam je takav da smo malo "preslobodni", pa se smatra sasvim OK ljude nazivati pederima, crnčugama itd. I još te ismijavaju kad kažeš hej, nije ti to OK.
Nierika
Posts: 4114
Joined: 17/03/2020 00:41

#32587 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

Hakiz wrote: 23/01/2022 19:23
Nierika wrote: 23/01/2022 19:21

Pročitala sam negdje da ljudi koji idu u krajnost (pa makar i u političkoj korektnosti) će prije ili kasnije otići u drugu krajnost, definitivno nisam za cenzuru. Ali mi se čini i da umjereni woke može pomoći da se zaštite prava raznih skupina (a svi spadamo u neke skupine). Ne znam, nisam dovoljno o ovome razmišljala.
https://youtu.be/GxYimeaoea0
Ovo traje dva sata. :| Vratiću se ovih dana da prokomentarišem, kad pogledam.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#32588 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

Nierika wrote: 23/01/2022 19:33
Hakiz wrote: 23/01/2022 19:23

https://youtu.be/GxYimeaoea0
Ovo traje dva sata. :| Vratiću se ovih dana da prokomentarišem, kad pogledam.
Nekada ni insomnija nije loša :lol:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32589 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

smatra se ok zato sto mi sa tim nemamo toliko doticaja niti smo imali
pa tek u zadnjih 20ak godina homoseksualnost je izasla iz mraka
crnci su nam egzotika jos uvijek i zato i nema tog woke-a u smislu kao sto ga ima u americi
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#32590 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 23/01/2022 19:35 smatra se ok zato sto mi sa tim nemamo toliko doticaja niti smo imali
pa tek u zadnjih 20ak godina homoseksualnost je izasla iz mraka
crnci su nam egzotika jos uvijek i zato i nema tog woke-a u smislu kao sto ga ima u americi
Afro-Bosanci, ccc...
Nierika
Posts: 4114
Joined: 17/03/2020 00:41

#32591 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

foxlife wrote: 23/01/2022 19:26
Nierika wrote: 23/01/2022 19:21

Pročitala sam negdje da ljudi koji idu u krajnost (pa makar i u političkoj korektnosti) će prije ili kasnije otići u drugu krajnost, definitivno nisam za cenzuru. Ali mi se čini i da umjereni woke može pomoći da se zaštite prava raznih skupina (a svi spadamo u neke skupine). Ne znam, nisam dovoljno o ovome razmišljala.
ma woke kao woke nema smisla kod nas jer se to najvise odnosi na afroamericke relacije u americi i na rasizam sto kod nas i ne postoji u tom smislu
sto se tice zastite prava ona vec postoje u zakonima i sl samo se treba provoditi zakon sto je kod nas misaona imenica uglavnom znajuci ko provodi te zakone od policije preko sudstva tuzilastva itd
Da, u kontekstu rasizma nema previše smisla kod nas..ali može se možda shvatiti i kao bilo kakva diskriminacija ili nepravda.
ja sam prvi da se kaze sta se misli
ok respo glup si super si naporan si ovakav si onakav si imas pitona imas smoki
ok tako bar znam s kim cu se druziti s kim necu od koga mogu ocekivati dobro od koga lose itd
to je super za selekciju okruzenja
Good to know, mada ne znam da li to onda znači da se družiš samo s ljudima koji ti daju samo komplimente (ili samo kritike). :D Meni je ok konstruktivna kritika koja mi može više pomoći nego odmoći. A i nekad mi je bitno i ko mi takve stvari kaže, koliko smo bliski i sl.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32592 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

Hakiz wrote: 23/01/2022 19:36
foxlife wrote: 23/01/2022 19:35 smatra se ok zato sto mi sa tim nemamo toliko doticaja niti smo imali
pa tek u zadnjih 20ak godina homoseksualnost je izasla iz mraka
crnci su nam egzotika jos uvijek i zato i nema tog woke-a u smislu kao sto ga ima u americi
Afro-Bosanci, ccc...
toliko im je problem da jedan crnac ovdje kojeg znam govori mi da ga zovem na nasem crni :D
njima je to ovdje zajebancija jer crnce ovdje jos uvijek skoro svi gledaju pozitivno zele da su dio njihovog drustva jer je egzotika i sl
to je mozda u neku ruku i dobro jer upravo zbog toga nemamo rasizam i ta woke otrijeznjenja i sl
Nierika
Posts: 4114
Joined: 17/03/2020 00:41

#32593 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

no_sikiriki wrote: 23/01/2022 19:32
Nierika wrote: 23/01/2022 19:28

Mada mi se ni cenzura ne čini kao dobra opcija. Ako ljudi imaju poriv da me pitaju te stvari, ne znam šta uraditi po tom pitanju. I da ne kažu naglas će to svakako misliti u sebi. Ima ljudi koji cijene kad se naglas kaže sve što se misli, drugi misle da je nepristojno ili uvredljivo, ne znam. :D Mislim (i nadam se) da je ovo nešto što će novim generacijama prirodno doći bez da se moraju cenzurisati i paziti šta pričaju.
Ma nisam ni ja za cenzuru, ali mislim da bi bilo dobro kad bismo imali neku zlatnu sredinu. Mentalitet nam je takav da smo malo "preslobodni", pa se smatra sasvim OK ljude nazivati pederima, crnčugama itd. I još te ismijavaju kad kažeš hej, nije ti to OK.
Jea..slažem se s ovim. U svakom slučaju mislim da idemo ili u smjeru rata ili nečeg nalik woke kulturi. :D
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#32594 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 23/01/2022 19:41
Hakiz wrote: 23/01/2022 19:36

Afro-Bosanci, ccc...
toliko im je problem da jedan crnac ovdje kojeg znam govori mi da ga zovem na nasem crni :D
njima je to ovdje zajebancija jer crnce ovdje jos uvijek skoro svi gledaju pozitivno zele da su dio njihovog drustva jer je egzotika i sl
to je mozda u neku ruku i dobro jer upravo zbog toga nemamo rasizam i ta woke otrijeznjenja i sl
Da.

Ja kada vidim kako se odnosimo prema ciganima (namjerno) bojim se da bismo vidjeli koliko smo, u stvari, rasisti da imamo nekih 100.000 ili više crnaca.
Last edited by Hakiz on 23/01/2022 19:44, edited 1 time in total.
Nierika
Posts: 4114
Joined: 17/03/2020 00:41

#32595 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Nierika »

Hakiz wrote: 23/01/2022 19:34
Nierika wrote: 23/01/2022 19:33

Ovo traje dva sata. :| Vratiću se ovih dana da prokomentarišem, kad pogledam.
Nekada ni insomnija nije loša :lol:
Kako koji dan/noć. :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32596 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

Nierika wrote: 23/01/2022 19:39
foxlife wrote: 23/01/2022 19:26
ma woke kao woke nema smisla kod nas jer se to najvise odnosi na afroamericke relacije u americi i na rasizam sto kod nas i ne postoji u tom smislu
sto se tice zastite prava ona vec postoje u zakonima i sl samo se treba provoditi zakon sto je kod nas misaona imenica uglavnom znajuci ko provodi te zakone od policije preko sudstva tuzilastva itd
Da, u kontekstu rasizma nema previše smisla kod nas..ali može se možda shvatiti i kao bilo kakva diskriminacija ili nepravda.
ja sam prvi da se kaze sta se misli
ok respo glup si super si naporan si ovakav si onakav si imas pitona imas smoki
ok tako bar znam s kim cu se druziti s kim necu od koga mogu ocekivati dobro od koga lose itd
to je super za selekciju okruzenja
Good to know, mada ne znam da li to onda znači da se družiš samo s ljudima koji ti daju samo komplimente (ili samo kritike). :D Meni je ok konstruktivna kritika koja mi može više pomoći nego odmoći. A i nekad mi je bitno i ko mi takve stvari kaže, koliko smo bliski i sl.
druzim se sa onim ljudima koji mi zele dobro a to ne znaci da je u pitanju samo pohvala
nekada i pohvala te moze zajebati i da to osoba radi iz zlobe iz neznanja i sl

a ko mi kaze je upravo proces kako biras ljude u okruzenju
ako mi kazes ti koju sam tek upoznao da trebam promijeniti nesto i vidim da je to konstruktivno naravno da cu ubuduce tebe shvatati ozbiljnije i da ce mi biti vazniji savjet od tebe nego nekog koga znam 20 godina a nista korisno nije rekao
da li cemo biti bliski ili ne to zavisi od mnogih stvari al cu u svakom slucaju tebe smatrati nekoga kao iskrenog prijatelja

zaboravih o woke napisati
ma ne mozemo jer je woke woke
ovo sto pominje forumasica nazivanje olako pederima i sl je stvar odgoja i obrazovanja prvo
a ono tipa a ne vjerujes u boga i sl je opet donekle stvar obrazovanja
mi smo kao narod generalno slabo obrazovani u svakom smislu i zato smo tu gdje jesmo
kad kazem obrazovani ne mislim direktno sta si zavrsio i sl nego generalno odgoj zelja za sirenjem znanja pa makar to bila geologija ili egiptologija
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#32597 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 23/01/2022 19:43
foxlife wrote: 23/01/2022 19:41

toliko im je problem da jedan crnac ovdje kojeg znam govori mi da ga zovem na nasem crni :D
njima je to ovdje zajebancija jer crnce ovdje jos uvijek skoro svi gledaju pozitivno zele da su dio njihovog drustva jer je egzotika i sl
to je mozda u neku ruku i dobro jer upravo zbog toga nemamo rasizam i ta woke otrijeznjenja i sl
Da.

Ja kada vidim kako se odnosimo prema ciganima (namjerno) bojim se da bismo vidjeli koliko smo, u stvari, rasisti da imamo nekih 100.000 ili više crnaca.
Exactly. Ja nisam vidjela većih (otvorenih) rasista i homofoba nego nas.
Novinarka Ika Ferrer Gotić je pričala o rasizmu koji su njena djeca doživjela (otac im je crnac), tj. vršnjačko nasilje do te mjere da joj se kćerka pokušala ubiti sa 11 godina.
Ali da, sve je to cool, zezancija, fini smo mi...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#32598 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by Raigor Stonehoof »

Hakiz wrote: 23/01/2022 19:17
foxlife wrote: 23/01/2022 19:15

negdje sam vidio nesto o tome u stilu
she is oversize and he is fat tako nesto ne sjecam se
kao politicki korektno je njoj reci da ima visak a on je debeo

ovo je nevezano za taj odnos musko zensko
debeli su oboje


a sto se tice muzike da prosirimo to na strano trziste
americka verzija ovog turbofolka je hiphop i sl i isti je to kalup samo na visem nivou
Upravo.

Mrziš Jalu, ali hiphop je cool :-)
Mrzis onu sto pjeva o gacicama, ali slusas Khiu



Lick it good
Suck this pussy just like you should, right now
Lick it good
Suck this pussy just like you should, my neck, my back
Lick my pussy and my crack
My neck, my back
Lick my pussy and my crack
My neck, my back
Lick my pussy and my crack
My neck, my back
Lick my pussy and my crack
My neck, my back
Lick my pussy and my crack
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#32599 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by foxlife »

no_sikiriki wrote: 23/01/2022 19:53
Hakiz wrote: 23/01/2022 19:43

Da.

Ja kada vidim kako se odnosimo prema ciganima (namjerno) bojim se da bismo vidjeli koliko smo, u stvari, rasisti da imamo nekih 100.000 ili više crnaca.
Exactly. Ja nisam vidjela većih (otvorenih) rasista i homofoba nego nas.
Novinarka Ika Ferrer Gotić je pričala o rasizmu koji su njena djeca doživjela (otac im je crnac), tj. vršnjačko nasilje do te mjere da joj se kćerka pokušala ubiti sa 11 godina.
Ali da, sve je to cool, zezancija, fini smo mi...
ja sam pricao o woke kao woke jer kod nas je to minimalno i nema budjenja kad nismo imali robove i sl
da smo rasisti jesmo samo sto se to najvise ispoljava prema ciganima i drugim vjerama jer crnaca nemamo u tolikom broju
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#32600 Re: Popularne stvari koje ne kontam

Post by cLo »

Hakiz wrote: 23/01/2022 19:17
foxlife wrote: 23/01/2022 19:15
a sto se tice muzike da prosirimo to na strano trziste
americka verzija ovog turbofolka je hiphop i sl i isti je to kalup samo na visem nivou
Upravo.

Mrziš Jalu, ali hiphop je cool :-)
Kako se usuđujete porediti turbofolk i hip hop :?
Hip hop osim što je umjetnost ima i edukativni karakter te se sve češće sugerira profesorima da ga primjenjuju u školama za učenje jezika, mrsko mi je sad razglabati, zato ću samo baciti neke linkove

https://reallifeglobal.com/improve-pron ... rap-music/
https://www.classcraft.com/blog/hip-hop-education
https://www.edutopia.org/article/power- ... -classroom
https://blog.advancementcourses.com/art ... g-hip-hop/
Post Reply