Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sagitariusZE
Posts: 105
Joined: 28/06/2013 23:22

#3751 Re: Wizz air

Post by sagitariusZE »

skafiskafsnjak wrote: 01/07/2022 17:23
sagitariusZE wrote: 01/07/2022 16:48

Ide ki*a a ne trostruka, ovako se moglo i u Bosni prezivljavati 😂, al zato ide bolovanje ko vruc hljeb iz pekare
Kako mislis, moglo se u BiH ovako?
Plate 1700-1800, dok platis stan, hranu, mobitel, i ostale gluposti, ostane ti ki*a, samo odu ledja u ku*ac na ovom poslu!Bukvalno prezivljavsnje u Minhenu, cak i ova sela pored aerodroma postaju skupa, Freising ko da je Monaco jbt
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#3752 Re: Wizz air

Post by prof. »

Samo da prijavom da na TZ aerodromu osoblje wizza ne ferma priority ukrcavanje nego gomila navali i laktaj se. Kad sam im skrenuo pažnju da se priority plaća i da nema smisla da se to ignoriše okrenu glavu i prave se mutavi 🤪

Meni lično je svejedno, mogu ući i zadnji ali uzeo sam zbog majke koja je starija a bilo je i par žena sa malom djecom ali jok, krkljanac klasični i laktanje.

Ne znam je li ovo bio izuzetak ili je tako stalno ali eto da džaba ne doplaćujete nego naoštrite laktove 😁
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3753 Re: Wizz air

Post by skafiskafsnjak »

prof. wrote: 05/07/2022 08:32 Samo da prijavom da na TZ aerodromu osoblje wizza ne ferma priority ukrcavanje nego gomila navali i laktaj se. Kad sam im skrenuo pažnju da se priority plaća i da nema smisla da se to ignoriše okrenu glavu i prave se mutavi 🤪

Meni lično je svejedno, mogu ući i zadnji ali uzeo sam zbog majke koja je starija a bilo je i par žena sa malom djecom ali jok, krkljanac klasični i laktanje.

Ne znam je li ovo bio izuzetak ili je tako stalno ali eto da džaba ne doplaćujete nego naoštrite laktove 😁
Na svakom normalnom aerodromu ljudi s.djecom i stari u kolicima idu prvi...
Karikaturist
Posts: 3830
Joined: 20/12/2020 10:03

#3754 Re: Wizz air

Post by Karikaturist »

Pa nije bas da se ne postuje to, imas prostor odvojen lijevo prije izlaza za prio.. Uvijek kad sam putovao prioritete prvo pustaju..
Eh sad sto se nasa raja lakta i gura svugdje pa i ako je u prio statusu, to je tako i nece se nikad promijeniti..
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#3755 Re: Wizz air

Post by prof. »

Karikaturist wrote: 05/07/2022 08:37 Pa nije bas da se ne postuje to, imas prostor odvojen lijevo prije izlaza za prio.. Uvijek kad sam putovao prioritete prvo pustaju..
Eh sad sto se nasa raja lakta i gura svugdje pa i ako je u prio statusu, to je tako i nece se nikad promijeniti..
Pa kažem ti nije bilo odvojen prostor i pored toga što sam ih pitao, jednostavno se pojavili za onim šalterom i ko prvi stigne prvi prolazi. Žena sa troje djece se morala skloniti u stranu da ih ne rastave dok nismo nas nekoliko skrenuli pažnju ovima iz wizza da ih puste prve.
Sve u svemu bolje je nego prije par godina, sad to već liči na aerodrom ali te neke sitnice koje su svugdje u svijetu normalne kod nas još nisu naučene.
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1605
Joined: 11/06/2011 07:36

#3756 Re: Wizz air

Post by Kiki_Musampa »

prof. wrote: 05/07/2022 10:13
Karikaturist wrote: 05/07/2022 08:37 Pa nije bas da se ne postuje to, imas prostor odvojen lijevo prije izlaza za prio.. Uvijek kad sam putovao prioritete prvo pustaju..
Eh sad sto se nasa raja lakta i gura svugdje pa i ako je u prio statusu, to je tako i nece se nikad promijeniti..
Pa kažem ti nije bilo odvojen prostor i pored toga što sam ih pitao, jednostavno se pojavili za onim šalterom i ko prvi stigne prvi prolazi. Žena sa troje djece se morala skloniti u stranu da ih ne rastave dok nismo nas nekoliko skrenuli pažnju ovima iz wizza da ih puste prve.
Sve u svemu bolje je nego prije par godina, sad to već liči na aerodrom ali te neke sitnice koje su svugdje u svijetu normalne kod nas još nisu naučene.
Nisam letio iz tz,ali redovno idem po porodicu. Tz to ne poštuje nikako,dok u Sarajevu ima odvojen šalter za priority
Karikaturist
Posts: 3830
Joined: 20/12/2020 10:03

#3757 Re: Wizz air

Post by Karikaturist »

prof. wrote: 05/07/2022 10:13
Karikaturist wrote: 05/07/2022 08:37 Pa nije bas da se ne postuje to, imas prostor odvojen lijevo prije izlaza za prio.. Uvijek kad sam putovao prioritete prvo pustaju..
Eh sad sto se nasa raja lakta i gura svugdje pa i ako je u prio statusu, to je tako i nece se nikad promijeniti..
Pa kažem ti nije bilo odvojen prostor i pored toga što sam ih pitao, jednostavno se pojavili za onim šalterom i ko prvi stigne prvi prolazi. Žena sa troje djece se morala skloniti u stranu da ih ne rastave dok nismo nas nekoliko skrenuli pažnju ovima iz wizza da ih puste prve.
Sve u svemu bolje je nego prije par godina, sad to već liči na aerodrom ali te neke sitnice koje su svugdje u svijetu normalne kod nas još nisu naučene.
Jeli pricas za ukrcavanje ili za cekiranje? Za ukrcavanje ima sigurno u velikoj sali odvojeno za prioritete.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#3758 Re: Wizz air

Post by Euphoria »

Gledam karte za Hamburg. Iz Sa ko i po 50 KM se moze naci. Povratne su duplo i cetveroduplo skuplje. Tamam nadoknadi tu jeftinocu :-)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#3759 Re: Wizz air

Post by Dope_Man »

Miss Moonlight wrote: 05/07/2022 11:08 Gledam karte za Hamburg. Iz Sa ko i po 50 KM se moze naci. Povratne su duplo i cetveroduplo skuplje. Tamam nadoknadi tu jeftinocu :-)
Cesto je tako, al ako mozes uklopiti datume, il ako gledas u pravom trenutku, moze se uzeti. Prije par dana jaranu gledam karte Sarajevo - Malmo. Desilo se taj jedan dan da bi on i zena mogli otici i vratiti se, i to na datume koji im pasu, za 120 KM... sutra iste te karte vec 160 KM.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#3760 Re: Wizz air

Post by Euphoria »

Istina, ja sam malo zakasnila jer gledam u narednih 10ak dana...
Karikaturist
Posts: 3830
Joined: 20/12/2020 10:03

#3761 Re: Wizz air

Post by Karikaturist »

To su i dalje povoljne cijene ako je cca 100 eura povratni let.. Cijene normalno setaju iz dana u dan, ali ne znacajno toliko da se odgadja kupovina. Sto ti se ucini jeftino odmah se kupuje, poslije ko zna koja ce cifra biti..
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3762 Re: Wizz air

Post by JoseMujica »

nisam odavno Wizom letio...pa imam pitanje...kako je sada sa prtljagom?

prije je bilo da si mogao onaj hand 56 cm × 45 cm × 25 cm...to je kao onaj srednji kofer...jel još uvijek isto?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#3763 Re: Wizz air

Post by Dope_Man »

JoseMujica wrote: 05/07/2022 11:24 nisam odavno Wizom letio...pa imam pitanje...kako je sada sa prtljagom?

prije je bilo da si mogao onaj hand 56 cm × 45 cm × 25 cm...to je kao onaj srednji kofer...jel još uvijek isto?
Isto, imas na stranici tacne dimenzije al ostaje mala torba/ruksak za hand, ima malcice veca koja moze isto u putnicki prostor ako kupis priority cini mi se, i velika za prtljazni prostor koja se posebno dokupi, a i tu imas opciju jeftiniju il skuplju ovisno o tezini.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#3764 Re: Wizz air

Post by prof. »

Karikaturist wrote: 05/07/2022 10:57
prof. wrote: 05/07/2022 10:13

Pa kažem ti nije bilo odvojen prostor i pored toga što sam ih pitao, jednostavno se pojavili za onim šalterom i ko prvi stigne prvi prolazi. Žena sa troje djece se morala skloniti u stranu da ih ne rastave dok nismo nas nekoliko skrenuli pažnju ovima iz wizza da ih puste prve.
Sve u svemu bolje je nego prije par godina, sad to već liči na aerodrom ali te neke sitnice koje su svugdje u svijetu normalne kod nas još nisu naučene.
Jeli pricas za ukrcavanje ili za cekiranje? Za ukrcavanje ima sigurno u velikoj sali odvojeno za prioritete.
Govorim za ukrcavanje, ima odvojen prostor ali osoblje wizza taj prostor nije koristilo nego su jednostavno sve putnike i njihove karte skenirali na jednom šalteru. Ništa priority, ništa stari i mala djeca. Čak i na moj upit šta je sa priority momak kaže 'ma ništa to, idemo ovako' :-)
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#3765 Re: Wizz air

Post by prof. »

JoseMujica wrote: 05/07/2022 11:24 nisam odavno Wizom letio...pa imam pitanje...kako je sada sa prtljagom?

prije je bilo da si mogao onaj hand 56 cm × 45 cm × 25 cm...to je kao onaj srednji kofer...jel još uvijek isto?
Možeš u kabinu unijeti malu torbu i srednji kofer 55x40x23 ako uzmeš priority.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#3766 Re: Wizz air

Post by Van Halen »

skafiskafsnjak wrote: 05/07/2022 08:35
prof. wrote: 05/07/2022 08:32 Samo da prijavom da na TZ aerodromu osoblje wizza ne ferma priority ukrcavanje nego gomila navali i laktaj se. Kad sam im skrenuo pažnju da se priority plaća i da nema smisla da se to ignoriše okrenu glavu i prave se mutavi 🤪

Meni lično je svejedno, mogu ući i zadnji ali uzeo sam zbog majke koja je starija a bilo je i par žena sa malom djecom ali jok, krkljanac klasični i laktanje.

Ne znam je li ovo bio izuzetak ili je tako stalno ali eto da džaba ne doplaćujete nego naoštrite laktove 😁
Na svakom normalnom aerodromu ljudi s.djecom i stari u kolicima idu prvi...
U Tuzli je uvijek bio nivo , nemojte tako. Uvijek je bio profesionalizam na seoski način,nikad da odskora
Karikaturist
Posts: 3830
Joined: 20/12/2020 10:03

#3767 Re: Wizz air

Post by Karikaturist »

prof. wrote: 05/07/2022 11:57
Karikaturist wrote: 05/07/2022 10:57

Jeli pricas za ukrcavanje ili za cekiranje? Za ukrcavanje ima sigurno u velikoj sali odvojeno za prioritete.
Govorim za ukrcavanje, ima odvojen prostor ali osoblje wizza taj prostor nije koristilo nego su jednostavno sve putnike i njihove karte skenirali na jednom šalteru. Ništa priority, ništa stari i mala djeca. Čak i na moj upit šta je sa priority momak kaže 'ma ništa to, idemo ovako' :-)
Zali se i buni sljedeci put na licu mjesta
Ja im bezobrazluk ne trpim. Imam prioritet platio prioritet idem kao prioritet, ako treba i proguram naprijed.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#3768 Re: Wizz air

Post by JoseMujica »

hvala ljudi na infu :thumbup:
DZONPI
Posts: 1115
Joined: 03/05/2009 14:19

#3769 Re: Wizz air

Post by DZONPI »

Halo sta vam je ba.Ovi su zakon.Eindhoeven Sarajevo 160 joja povratna.Kreni sa autom pa sracunaj.Treba ti 600 glava plus umor guzve.Ovako stigo sa malim zakasnjenjem oko 1 sat ukupno za 3 sata sletio u Sarajevo i to za 160 joja.Jos se raja zali.
Karikaturist
Posts: 3830
Joined: 20/12/2020 10:03

#3770 Re: Wizz air

Post by Karikaturist »

Operisani ljudi od realnosti. Ako ti je skupo 100 eura avionom, majstore haj ti na bus i mirna Bosna..
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3771 Re: Wizz air

Post by skafiskafsnjak »

Karikaturist wrote: 06/07/2022 19:53 Operisani ljudi od realnosti. Ako ti je skupo 100 eura avionom, majstore haj ti na bus i mirna Bosna..
Zar neko prica o skupoci?
Zar nije prica da se ne postuje priority status?
To nije uredu jer si.platio vise od nekog drugog...a taj neko dobija uslugu kao i ti. Nije uredu
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#3772 Re: Wizz air

Post by amidzazeher »

Ja fakat ne kontam tu gamad sto se guraju da udju prvi u avion. Ok djeca i stariji ali papanka navalila prva da udje da krkne torbu u prtljaznik iznad da bi joj stjuardesa na kraju rekla da stavi torbu ispod sjedista ispred!
Priority gubi smisao onog dana kad se pocelo sa zakazanim mjestima u avionu. Znam dosta raje koji uzmu priority samo zbog valjda jeftinije torbe, a ne pada im na pamet da se guraju prvi da udju u avion.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#3773 Re: Wizz air

Post by skafiskafsnjak »

Ja se nikad ne guram... Sjednem i pijem kafu haman dok svi ne udju.
Pa imam kartu sa sjedistem za mene. Jbt ne moze.nestati mjesta...
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#3774 Re: Wizz air

Post by Ajatolah_ »

Neko ko plati priority treba da dobije to što je platio, nema se tu šta raspravljati.

Mada, priority se uzima zbog malog kofera koji se može unijeti unutra, za ljude koji putuju s manje prtljaga.

Raniji ulazak u avion nema apsolutno nikakve koristi samo po sebi. Inače ne kontam zašto ljudi odmah ustanu i naprave dugački red za boarding kada se vidi da ne možeš doći na red za 5 minuta, valjda je ugodnije sjediti u čekaonici ili u kafiću dok se red ne svede na 4-5 ljudi.
Karikaturist
Posts: 3830
Joined: 20/12/2020 10:03

#3775 Re: Wizz air

Post by Karikaturist »

Ja sam se nadovezao na post iznad, i naravno da je bila prica i o cijeni, kao preskupo je za jednu niskobudzetnu kompaniju bla bla. Ljudi vidjeli prije 5 godina cijene po 9.99 eura i misle i dan danas to treba da bude uobicajeno i normalno. A evo covjek vec objasnio, za sto eura danas ne mozes iz Njemacke doci ni do Ljubljane, da ne spominjem Holandiju, Belgiju ili sjevernije zemlje.
Post Reply