Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#3151 Re: Wizz air

Post by numizmatic »

Bloo wrote: 05/12/2021 10:01
numizmatic wrote: 05/12/2021 09:59 Za letove iz Tuzle - ima li kakav prevoz iz Sarajeva? Neki kombi, nešto?
https://balkantransfer.com/
Zaboravih - hvala :thumbup:
Zoran11
Posts: 12
Joined: 24/10/2021 14:19

#3152 Re: Wizz air

Post by Zoran11 »

Dragi prijatelji, dali neko ima iskustva sa aerodroma Basel/Miluz/Frajburg, naime za par dana me ocekuje po prvi put let bas tamo. S obzirom da je malo specifican, zbog tromedje, a i da se prvi put susrecem sa ovakvim aerdoromom, zanima me kako to izgleda u stvarnosti, pretpostvljam da u samom terminulu se vrsi razdvajanje u zavisnosti u koju drzavu ko ide, i da shodno tome prlozai kontrolu granicne sluzbe upravo te drzave. Bitno mi je ovo i zbog same covid situacije, pretpostvjam da se drzim pravila one drzave u koju idem,tipa, ako idem u Francusku, drzim se njihovih ulaznih pravila. Ako neko ima iskustva, ili je cuood nekih koji su imali zamolio bi da mi pomogne. Svkako da cu i ja svoju podijeliti nakon ovog puta.
User avatar
parappa
Posts: 3283
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#3153 Re: Wizz air

Post by parappa »

Zoran11 wrote: 09/12/2021 21:38 Dragi prijatelji, dali neko ima iskustva sa aerodroma Basel/Miluz/Frajburg, naime za par dana me ocekuje po prvi put let bas tamo. S obzirom da je malo specifican, zbog tromedje, a i da se prvi put susrecem sa ovakvim aerdoromom, zanima me kako to izgleda u stvarnosti, pretpostvljam da u samom terminulu se vrsi razdvajanje u zavisnosti u koju drzavu ko ide, i da shodno tome prlozai kontrolu granicne sluzbe upravo te drzave. Bitno mi je ovo i zbog same covid situacije, pretpostvjam da se drzim pravila one drzave u koju idem,tipa, ako idem u Francusku, drzim se njihovih ulaznih pravila. Ako neko ima iskustva, ili je cuood nekih koji su imali zamolio bi da mi pomogne. Svkako da cu i ja svoju podijeliti nakon ovog puta.
Da, vrsi se razdvajanje i imas mogucnost uci u Svicarsku ili Francusku.
Nisam letio tamo tokom pandemije ali svakako se moras drzati pravila zemlje u koju putujes.
Ako ides za Basel onda svakako ima jos jedna granica na ulazu u grad. Tu ce sigurno opet traziti papire (pcr test itd.)
Dalje za Njemacku ili Francusku nema vise granice

Edit: evo sa njihove stranice: https://www.euroairport.com/en/covid-19 ... tions.html
Zoran11
Posts: 12
Joined: 24/10/2021 14:19

#3154 Re: Wizz air

Post by Zoran11 »

parappa wrote: 10/12/2021 12:51
Zoran11 wrote: 09/12/2021 21:38 Dragi prijatelji, dali neko ima iskustva sa aerodroma Basel/Miluz/Frajburg, naime za par dana me ocekuje po prvi put let bas tamo. S obzirom da je malo specifican, zbog tromedje, a i da se prvi put susrecem sa ovakvim aerdoromom, zanima me kako to izgleda u stvarnosti, pretpostvljam da u samom terminulu se vrsi razdvajanje u zavisnosti u koju drzavu ko ide, i da shodno tome prlozai kontrolu granicne sluzbe upravo te drzave. Bitno mi je ovo i zbog same covid situacije, pretpostvjam da se drzim pravila one drzave u koju idem,tipa, ako idem u Francusku, drzim se njihovih ulaznih pravila. Ako neko ima iskustva, ili je cuood nekih koji su imali zamolio bi da mi pomogne. Svkako da cu i ja svoju podijeliti nakon ovog puta.
Da, vrsi se razdvajanje i imas mogucnost uci u Svicarsku ili Francusku.
Nisam letio tamo tokom pandemije ali svakako se moras drzati pravila zemlje u koju putujes.
Ako ides za Basel onda svakako ima jos jedna granica na ulazu u grad. Tu ce sigurno opet traziti papire (pcr test itd.)
Dalje za Njemacku ili Francusku nema vise granice

Edit: evo sa njihove stranice: https://www.euroairport.com/en/covid-19 ... tions.html
Prije svega hvala na odgovoru i pomoci. Idem u Francusku, u principu ono sto me zanimalo jeste, nakon slijetanja se dakle odvajam i biram Franucuski ulaz, gdje prolazim pasosoku kontrolu?
bosanac11
Posts: 16
Joined: 22/01/2015 11:59

#3155 Re: Wizz air

Post by bosanac11 »

Molim za pomoć, da li je neko putovao na Zapad sa antigenskim testom, i kakav prihvataju, da bude na engleskom, sa ili bez QR coda itd? Jer ima labatorija koje ga mogu izdati na engleskom sa pečatom, ali bez QR coda, a ima i onih koje mogu izdati sa kodom ali na našem jeziku. Pa sad nzm kakvu su vaša iskustva sa tim. Ako možete da podijeliti lična, ili nekog bliskog ko je išao.
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3156 Re: Wizz air

Post by Filter »

za testove mi niko nije trazio qr kod, samo da je test validan u eu. pametno bi bilo da je na engleskom.
obzirom da su ovo mahnita vremena, provjeri za konkretnu zemlju u koju putujes i na stranici avioprevoznika sta traze.
to su udarne stvari i vjerujem da ces lako naci.
User avatar
Mujkic
Posts: 63
Joined: 05/05/2021 19:45

#3157 Re: Wizz air

Post by Mujkic »

Filter wrote: 18/12/2021 09:48 za testove mi niko nije trazio qr kod, samo da je test validan u eu. pametno bi bilo da je na engleskom.
obzirom da su ovo mahnita vremena, provjeri za konkretnu zemlju u koju putujes i na stranici avioprevoznika sta traze.
to su udarne stvari i vjerujem da ces lako naci.
Neka ti prevede prevodilac na Engleski i udari pecat.
Meni je to tako bilo. Samo sto sam ja isao u Ameriku.
bosanac11
Posts: 16
Joined: 22/01/2015 11:59

#3158 Re: Wizz air

Post by bosanac11 »

Ima lab. koje mogu izdati na engleskom test samo sto isti nema QR kod, ali je test sa liste prihvaćenih u EU, kontam, ak piše negativan to im je bitno. Opet ima jedna lab. izdaje sa QR kodom test je na našem, a kad se predje skenerom kod bude transformisano u engleski.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15984
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3159 Re: Wizz air

Post by sime_cipol »

Zasto kad se izabere let Sarajevo - Malmo i nazad govori da leti iz i vraca se u Tuzlu :?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3160 Re: Wizz air

Post by skafiskafsnjak »

sime_cipol wrote: 23/12/2021 13:36 Zasto kad se izabere let Sarajevo - Malmo i nazad govori da leti iz i vraca se u Tuzlu :?
Greska aplikacije.
Izaberi dan prije, pisat ce ti Sarajevo.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15984
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3161 Re: Wizz air

Post by sime_cipol »

skafiskafsnjak wrote: 23/12/2021 14:49
sime_cipol wrote: 23/12/2021 13:36 Zasto kad se izabere let Sarajevo - Malmo i nazad govori da leti iz i vraca se u Tuzlu :?
Greska aplikacije.
Izaberi dan prije, pisat ce ti Sarajevo.
Nema let dan prije :roll: ne dopusta.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3162 Re: Wizz air

Post by skafiskafsnjak »

sime_cipol wrote: 23/12/2021 15:34
skafiskafsnjak wrote: 23/12/2021 14:49

Greska aplikacije.
Izaberi dan prije, pisat ce ti Sarajevo.
Nema let dan prije :roll: ne dopusta.
Jer npr gledam Minhen - Sarajevo. Ima i 14 i 15.03. Uzmem 14 ide sarajevo...uzmem 15 , za tuzlu. Greska aplikacije
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3163 Re: Wizz air

Post by skafiskafsnjak »

Muškarac pokušao otvoriti vrata aviona na letu za Tuzlu jer nije želio putovati za Beograd
http://www.klix.ba/clanak/211229071

Ja ne znam jesu debliniji ovi putnici ili komentari na klixu.

Kaze ovaj jedan, sto nisu u Mostar sletili...blize je.
Pa moronu ,.mogu sletjeti samo na aerodrome s kojima.imaju ugovor. A ako bi mozda i mogli na druge, vjerovatno je preskupo.
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3164 Re: Wizz air

Post by Filter »

:lol: jbga, svega u bozjoj basci... otvori zadnja ima izaci... mogu misliti panike u avionu :-)

mada, to je bas zeznuto kad te trehnu tako negdje. zenu i mene su 2019. tako istresli u beogradu umjesto u tuzlu i onda od beograda autobusom do tuzle 7 sati, baska sto je let kasnio skoro 15 sati (valjda ptica zveknula u avion pa dok su sve pregledali)
a jaranica prije dvije hefte umjesto u tuzlu, sletila u sarajevo... vjerovatno se ne dogadja cesto, ali kad te potkaci bas ti prisjedne ili te ubode :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#3165 Re: Wizz air

Post by skafiskafsnjak »

Filter wrote: 29/12/2021 13:36 :lol: jbga, svega u bozjoj basci... otvori zadnja ima izaci... mogu misliti panike u avionu :-)

mada, to je bas zeznuto kad te trehnu tako negdje. zenu i mene su 2019. tako istresli u beogradu umjesto u tuzlu i onda od beograda autobusom do tuzle 7 sati, baska sto je let kasnio skoro 15 sati (valjda ptica zveknula u avion pa dok su sve pregledali)
a jaranica prije dvije hefte umjesto u tuzlu, sletila u sarajevo... vjerovatno se ne dogadja cesto, ali kad te potkaci bas ti prisjedne ili te ubode :D
Jebiga, to je normalno, nazalost. Pogotovo za Tuzlu i Sarajevo zbog magle.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3166 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

skafiskafsnjak wrote: 29/12/2021 13:40
Filter wrote: 29/12/2021 13:36 :lol: jbga, svega u bozjoj basci... otvori zadnja ima izaci... mogu misliti panike u avionu :-)

mada, to je bas zeznuto kad te trehnu tako negdje. zenu i mene su 2019. tako istresli u beogradu umjesto u tuzlu i onda od beograda autobusom do tuzle 7 sati, baska sto je let kasnio skoro 15 sati (valjda ptica zveknula u avion pa dok su sve pregledali)
a jaranica prije dvije hefte umjesto u tuzlu, sletila u sarajevo... vjerovatno se ne dogadja cesto, ali kad te potkaci bas ti prisjedne ili te ubode :D
Jebiga, to je normalno, nazalost. Pogotovo za Tuzlu i Sarajevo zbog magle.
E to kod Sulejmana ne prolazi

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/tuzil ... ku/tl01559
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#3167 Re: Wizz air

Post by bavi »

Da nas je više ovakvih ne bi ko god stigne pišo po nama. Pored aerodroma u Sa i Mo otisli u Bg. Ko da imaju svi vezu kod Diane Jankins da ih vadi iz zatvora za nepostojece ratne zlocine.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#3168 Re: Wizz air

Post by dječak sa šibicama »

Trebali su mu reci da se ide na besplatnu vakcinu u Srbiju, mozda ne bi divljao psovao i vrijedjao.
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#3169 Re: Wizz air

Post by bavi »

dječak sa šibicama wrote: 29/12/2021 15:37 Trebali su mu reci da se ide na besplatnu vakcinu u Srbiju, mozda ne bi divljao psovao i vrijedjao.

Fala Bogu nismo svi ovce. :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3170 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Gledao sam na Air Crash investigatiom kad je dio motora udario u i razbio prozor. Ženi koja je sjedila do prozora izletela glava kroz prozor i premda su dva putnika pokušavali da je uvuku nisu uspjeli dok pilot nije smanjio brzinu što je bio problem s obzirom na oštećenje. Žena je preminula, ali su ostali punici preživjeli, jer su koristili maske sa kiseonikom.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#3171 Re: Wizz air

Post by karanana »

bavi wrote: 29/12/2021 15:36 Da nas je više ovakvih ne bi ko god stigne pišo po nama. Pored aerodroma u Sa i Mo otisli u Bg. Ko da imaju svi vezu kod Diane Jankins da ih vadi iz zatvora za nepostojece ratne zlocine.
vise ovakvih u smislu da nas vise zaskoci avion i krene otvarat vrata u sred leta? sta bi to tacno postiglo kada je u pitanju srbija i njeno nepravedno proganjanje izmisljenih ratnih zlocinaca? mislis da bi to takodjer dovelo do toga da piloti kazu necemo za beograd, ustace raja i otvorit vrata. hajmo mi za mostar.
konami666
Posts: 2429
Joined: 11/05/2015 21:57

#3172 Re: Wizz air

Post by konami666 »

bavi wrote: 29/12/2021 15:36 Da nas je više ovakvih ne bi ko god stigne pišo po nama. Pored aerodroma u Sa i Mo otisli u Bg. Ko da imaju svi vezu kod Diane Jankins da ih vadi iz zatvora za nepostojece ratne zlocine.
Po ovakvima i treba pišati i to sa užitkom. Nadam se da će ga zatvoriti u Srbiji sa nekim kriminalcima da ga nauče pameti.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#3173 Re: Wizz air

Post by geralt »

Ako ovaj debil zaglavi par godina srbijanske robije, mozda to bude korisna pouka ostalima o ponasanju u avionu.

Sjecam se leta iz Stokholma na kojem je slican idiot odmah pri slijetanju u Sarajevo skocio sa sjedista i otvorio pretinac za prtljag. Vrisnuse stjuardese na njega da zatvori, sjedne i sveze se dok se avion ne zaustavi, dotrcase do njega, ja sam mislio pobice se lik sa njima. A da je kofer pao nekom djetetu na glavu, bili bi krivi avio kompanija, drustvo, drzava, svi osim njega.
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3174 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Evo ovaj hadžo trzno zadnja pri polijetanju da se nadiše sviježeg vazduha - pogledajte sliku

https://www.scmp.com/news/china/article ... gn=1663201
Trappist
Posts: 4238
Joined: 12/09/2020 08:52

#3175 Re: Wizz air

Post by Trappist »

geralt wrote: 29/12/2021 16:00 Ako ovaj debil zaglavi par godina srbijanske robije, mozda to bude korisna pouka ostalima o ponasanju u avionu.

Sjecam se leta iz Stokholma na kojem je slican idiot odmah pri slijetanju u Sarajevo skocio sa sjedista i otvorio pretinac za prtljag. Vrisnuse stjuardese na njega da zatvori, sjedne i sveze se dok se avion ne zaustavi, dotrcase do njega, ja sam mislio pobice se lik sa njima. A da je kofer pao nekom djetetu na glavu, bili bi krivi avio kompanija, drustvo, drzava, svi osim njega.
Nadam se da ce jedno 5 godina debilcina seljacka dobiti. Ugrozio je 200 ljudi jer se njemu ne ide u beograd na aerodrom. I ovakve seljacine dobiju drzavljanstvo jedne drzave kao sto je danska :-)
Post Reply