Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#3426 Re: Wizz air

Post by Grean »

muha_sa wrote: 31/12/2021 06:58
Grean wrote: 31/12/2021 04:45

Nije to samo do firme. Imaju Bosnje vlast koja valjda upravlja i tim aerodromima ali njih nije briga sto slobode nemaju samo oni koji su ih branili.

A po forumu se vidi da nije briga ni dobru vecinu. Zaboli ako nista podrumase i pobjegulje a bogme i petokolonase (forum je, ima nas svakakvih), za njih svakako nema rizika.

Sta bi bilo da su na preusmjerenom letu za Beograd recimo Zoran Cegar ili Abduselam Pelam, Naser Oric ili sta ti ja znam, svi oni koje su prozivali? Eto imali smo situaciju sa pokojnim Jovom Divjakom, da je zavrsio u Beogradu umjesto u Svicarskoj vjerovatno bi i smrt docekao tamo.

Onda bi bilo cviljenje (satro) svih ovih kojima tu sad nema nista cudno. A i to cviljenje bi trajalo tri dana, po obicaju dobrih Bosnjana...koji bi i majku prodali a kamo li nekog tamo ratnog komandanta.
Fakat si mi drag forumaš a još i pitar :-D Niko ne spori to za Srbiju, hapšenja i montirane optužnice :-)
Ovdje je rijec o postupku putnika koji je napravio skandal pokušavajuci da otvori vrata aviona--sad jel moguce ih otvorit ili ne nije bitno. IDIOTSKI pokušaj jednog IDIOTA :-) Zamisli situaciju da si u avionu bilo sam il sa djecom--nebitno gdje putuješ--i sad neko od putnika ustane i pocne se derat i ka vratima da ih otvori :-)
Zoka, Naser i ostali koje si naveo ne vjerujem da bi ovakvu glupost uradili kao ovaj doticni.
Ja sam pripadnik armije BiH od prvog do zadnjeg dana pa sam letio nekoliko puta iz Beograda i nazad, išo i autom u Srbiju hejbet puta i ni jednom nisam imo neprijatnost što ne znaci da ko nešto branim i u nebesa dižem njih i njihov režim :-)
Ma znam, ovo se ne odnosi na ovog sto je napravio incident, on je samo povod za diskusiju koja je pod tepihom da dobar dio nasih gradjana i to po nekim parametrima zasluznih ne osjecaju slobodu da putuju a da druge zaboli qurac, prije svega vlast.

I jos mi se nadje neko pa napise Beograd je metropola, sta mu fali da sleti tamo.

Malo je solidarnosti, tu smo nikakvi. Po obicaju konta se ja mogu sta cu ja Cegaru ili Naseru sto moraju bacati grah kad sjednu u avion hoce li zanociti kuci ili u srpskom zatvoru.
User avatar
Truba
Posts: 81585
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3427 Re: Wizz air

Post by Truba »

Matzan wrote: 31/12/2021 10:45 Prepao se zviz da i njemu ne ukinu socijalu.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
govno mu iz usta viri od straha :lol:
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#3428 Re: Wizz air

Post by u-pet-deka »

Matzan wrote: 31/12/2021 03:35
u-pet-deka wrote: 31/12/2021 00:02


Nemate pojma o Danskoj. Gubite sav svoj prihod (socijalni prihod) ako ste proglašeni krivim i osuđeni. Nije vam potreban tamo gdje ste. Bio to zatvor ili psihijatrija zatvoreni dio za osuđene.

Šta ti je iskustvo.
Lično nemam iskustva. Ali moja žena radi na psihijatriji, a isto poznajem nažalost nekoliko naših ljudi koji su imali probleme sa zakonom.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#3429 Re: Wizz air

Post by u-pet-deka »

tramvajtrojka wrote: 31/12/2021 10:47
u-pet-deka wrote: 31/12/2021 00:02


Nemate pojma o Danskoj. Gubite sav svoj prihod (socijalni prihod) ako ste proglašeni krivim i osuđeni. Nije vam potreban tamo gdje ste. Bio to zatvor ili psihijatrija zatvoreni dio za osuđene.
jbt opisujes dansku kao da je goli otok ako je tako lose i stroga drzava sto si ti svoje dupe zalijepio za dansku sto se ne vratis nazad jok valja plasiti ljude ovdje kako je danska vaka naka kao da je ovo 97 i niko nema interneta pa da se vjeruje vasim rijecima :lol: :lol: :lol:

nivo ala kad je dijaspora prepircavala hamburger iz McDonald'sa
Jaro nije ovdje slabo, ali zakon je zakon. Ovdje su malo kockasti po tom pitanju. Kroz prste i pardon to je strano ovdje, a posebice ako si stranac. Treba biti iskren i priznati stanje koje vlada. Bila je ona (dankinja) koja je krala novce iz ministarstva pa kada su nju osudili i zatvorili onda su i njenu djecu uzeli za vrat jer su ista koristila taj novac, koji je ona godinama krala.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3430 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

Grean wrote: 31/12/2021 12:25
muha_sa wrote: 31/12/2021 06:58

Fakat si mi drag forumaš a još i pitar :-D Niko ne spori to za Srbiju, hapšenja i montirane optužnice :-)
Ovdje je rijec o postupku putnika koji je napravio skandal pokušavajuci da otvori vrata aviona--sad jel moguce ih otvorit ili ne nije bitno. IDIOTSKI pokušaj jednog IDIOTA :-) Zamisli situaciju da si u avionu bilo sam il sa djecom--nebitno gdje putuješ--i sad neko od putnika ustane i pocne se derat i ka vratima da ih otvori :-)
Zoka, Naser i ostali koje si naveo ne vjerujem da bi ovakvu glupost uradili kao ovaj doticni.
Ja sam pripadnik armije BiH od prvog do zadnjeg dana pa sam letio nekoliko puta iz Beograda i nazad, išo i autom u Srbiju hejbet puta i ni jednom nisam imo neprijatnost što ne znaci da ko nešto branim i u nebesa dižem njih i njihov režim :-)
Ma znam, ovo se ne odnosi na ovog sto je napravio incident, on je samo povod za diskusiju koja je pod tepihom da dobar dio nasih gradjana i to po nekim parametrima zasluznih ne osjecaju slobodu da putuju a da druge zaboli qurac, prije svega vlast.

I jos mi se nadje neko pa napise Beograd je metropola, sta mu fali da sleti tamo.

Malo je solidarnosti, tu smo nikakvi. Po obicaju konta se ja mogu sta cu ja Cegaru ili Naseru sto moraju bacati grah kad sjednu u avion hoce li zanociti kuci ili u srpskom zatvoru.
Bar je ovaj događaj upozorio ljude da što se tiče wizz air- da postoji mogućnost u slučaju magle i slično da preusmjeri let za Beograd, pa ko smatra da bi to mogao biti problem neka ne leti sa njima. Druge kompanije preusmjere na druge aerodrome poput Zagreba ili Beča npr.
User avatar
deer_hunter
Posts: 1012
Joined: 28/09/2012 15:46

#3431 Re: Wizz air

Post by deer_hunter »

Edin H. wrote: 30/12/2021 18:23 I kada ima let nazad za Dansku?
Je li sa wizz-airom? :D
scena bi bila da preusmjere let u Stockholm, pa da im Suljo j.e.b.e majku vikinsku :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3432 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

deer_hunter wrote: 31/12/2021 13:25
Edin H. wrote: 30/12/2021 18:23 I kada ima let nazad za Dansku?
Je li sa wizz-airom? :D
scena bi bila da preusmjere let u Stockholm, pa da im Suljo j.e.b.e majku vikinsku :D
Ne bi se usudili ponovo da pokušaju. :oops:

Kada Suljo leti ima da da slete na planiranu destinaciju pa makar i da je tornado. Nije Suljo frajer da plati avionsku kartu, pa da se klacka u bus-u.
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#3433 Re: Wizz air

Post by Login77777 »

User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3434 Re: Wizz air

Post by exliberal-ex »

Edin H. wrote: 31/12/2021 13:22
Grean wrote: 31/12/2021 12:25

Ma znam, ovo se ne odnosi na ovog sto je napravio incident, on je samo povod za diskusiju koja je pod tepihom da dobar dio nasih gradjana i to po nekim parametrima zasluznih ne osjecaju slobodu da putuju a da druge zaboli qurac, prije svega vlast.

I jos mi se nadje neko pa napise Beograd je metropola, sta mu fali da sleti tamo.

Malo je solidarnosti, tu smo nikakvi. Po obicaju konta se ja mogu sta cu ja Cegaru ili Naseru sto moraju bacati grah kad sjednu u avion hoce li zanociti kuci ili u srpskom zatvoru.
Bar je ovaj događaj upozorio ljude da što se tiče wizz air- da postoji mogućnost u slučaju magle i slično da preusmjeri let za Beograd, pa ko smatra da bi to mogao biti problem neka ne leti sa njima. Druge kompanije preusmjere na druge aerodrome poput Zagreba ili Beča npr.
Avio kompanije gledaju koji im je najblizi aerodrom sa kojim imaju potpisan ugovor za koristenje a koji je u stanju primit nenajavljeni saobracaj. Sama distanca izmedju Tz i BG je oko 145 km dok ako zele ici za ZG razlika je 250 ( ovo vazdusne linije koje sam skinuo sa Google), zasto bi wiz air letio za ZG kad im je BG blizi i za let i za transport prema TZ?
Drugo BiH i Srbija imaju diplomatske odnose, nema ogranicenja izmedju drzava, slobodan je prolaz robe i ljudi zasto mislis da bi wizz air trebao postupit drugacije.
Trece ovo su low cost companije zna se ko leti sa njima i koje destinacije pokrivaju zasto mislite da bi/ce tretirat bosnu drugacije...fakat vas nekontam.

I na kraju neko spomenu Orica....nesikiraj se ti za njega moze on letit gdje god hoce , mafija nepoznaje granice.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16225
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3435 Re: Wizz air

Post by sime_cipol »

muha_sa wrote: 31/12/2021 07:08
_BataZiv_0809 wrote: 31/12/2021 07:03 Frajer ba danski drzavljanin, ali Grean samo vergla jedno te isto.
Samo se treba stavit u kožu ostalih putnika. Jeza me uhvati kad i pomislim da bi neko mogo ustat i dernjavom pric vratima da ih ko eto otvara :-)
Jednom prilikom na letu iz Malmea do Tuzle nekakav se nacugo pa galamio i vrijedjo stjuardesu :-) opominjali ga ostali putnici al pjana guzica--nije ustajo vec iz sjedišta baljezgo.
Kad smo sletili kapetan zamolio da niko ne ustaje jer ce uc murija da ga pokupi. Tako i bilo.
Da sam bio u avionu, ja bih otvorio vrata i izbacio ga van :oops:
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#3436 Re: Wizz air

Post by SmoLe »

Za 2 sedmice letim za Njemacku, nisam bio tamo 2 godine pa me zanima jel se sta mijenjalo u vezi kofera?, uzeo sam u oba pravca kofer od 20kg, jel se sta mijenjalo u vezi dimenzija kofera ili je samo vazno da ne predje kilazu? provjeravaju li i ruksak da li odgovara dimenzijama, ne bih da placam dodatno na aerodromu :D
I koji je prevoznik najjeftiniji Sarajevo-Tuzla aerodrom?
User avatar
sime_cipol
Posts: 16225
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#3437 Re: Wizz air

Post by sime_cipol »

Samo nek ne prelazi 20kg.
Ruksak ne provjeravaju.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#3438 Re: Wizz air

Post by u-pet-deka »

ovo_malo_duse wrote: 31/12/2021 10:39
u-pet-deka wrote: 31/12/2021 00:02


Nemate pojma o Danskoj. Gubite sav svoj prihod (socijalni prihod) ako ste proglašeni krivim i osuđeni. Nije vam potreban tamo gdje ste. Bio to zatvor ili psihijatrija zatvoreni dio za osuđene.
Haj ba zviz ne kaki bezze. Ne znam sta je tacno u ovom slucaju, ali ako je ciko samo primirisao zarobljavanje a da ne govorim o logoru i ako ima papir za to. Dobit ce samo ponovno psihijatrijsko vjestacnje i malo jace tablete. Ponovo navodim ako je tacno da je bio u logoru. Malo jaci nadzor, mozda sedmice dvije u ustanovi da utvrde da nije opasan po okolinu i da je put u srbiju bio samo PTSP triger, puskice ga kuci uz redvno a kasnije povremeno javljanje psihijatru i naravno zabranu letenja a mislim da mu nakon ovog vise nikad ni nece pasti na pamet.

Jebote zviz opet poceo da jase pa nije u Danskoj diktatura. Nista mu se u ovom slucaju nije mogli bolje desist nego da ga Danci procesuiraju. Pa ako iko ima poseban tretman u DK su logorasi i paihicki bolesnici. Kamara raje na osnovu PTSP i ratnih psihickih trauma na invalindskim penzijama i niko ne postavlja pitanje. Fizicki moras izgubit obe noge da danas dobijes invalidsku al kad psihijatar napise penzija jarane prolazi bez problema.
Onda neka vam taj zviz objasni stvari. Prije svega, nije tačno da su svi logoraši na socijalnim penzijama. Barem znam nekoliko njih, koji su radili i tek su otišli u penziju kada su napunili starosnu dob.

Nisam siguran da li živite u Danskoj ili ne, ali sam PTSD nije dovoljan da imate bilo kakvu ili socijalnu penziju odnosno PTSD nije nikakva garancija za penziju.

Ovdje ima pet grupa koje dobiju automatski tu penziju ali PTSD nije jedna od njih.

Terminalni pacijenti, pacijenati sa ekstremno fizičkim invaliditetom, ljudi sa ozbiljnim oštećenjem mozga, autizam i osobe sa kognitivnim problemima i osobe sa šizofrenijom. Ostali moraju proći kroz niz evaluacija uključujući rad, razgovori itd. i to sve traje do pet godina ali ima primjera gdje traje i preko, bar poznajem nekoliko njih, primjerice jednog koji 13 godina ganja.

Ako živite u Danskoj, treba da znate da su za reformu socijalnih penzija iz 2012. godine zaslužni Bosanci i Hercegovci. Ista premijerka koju imamo danas se tada zalagala za reformu. Reforma je izbacila PTSD i kičmu i sl. tako tim bolovima iz procesa automatski. I naravno, isključili su i one slučajeve gdje integracija nije bila uspješna.

Sada ima Fleks-Job, koji je postavljen na minimum sve dok možete raditi 30 minuta (dva puta po 15 minuta) sedmično onda vam neće dati penziju.

A Sujelmana, bojim se da tamni dani ga čekaju. Zasigurno ide u zatvoreni dio dok na sudu bude trajala rasprava. Sve dalje je ovisno o ishodu presude i šta kažu psihijatri.
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#3439 Re: Wizz air

Post by Edin H. »

sime_cipol wrote: 31/12/2021 22:29 Da sam bio u avionu, ja bih otvorio vrata i izbacio ga van :oops:
Jedino da zamoliš pilota da prebaci vrata na manuelno otvaranje i to kada sleti, jer dok leti pritisak u kabini je mnogo veći tako da ga ne bi mogao izbaciti.
blablablabla1235
Posts: 52
Joined: 01/05/2012 22:54

#3440 Re: Wizz air

Post by blablablabla1235 »

exliberal-ex wrote: 31/12/2021 18:30
Edin H. wrote: 31/12/2021 13:22

Bar je ovaj događaj upozorio ljude da što se tiče wizz air- da postoji mogućnost u slučaju magle i slično da preusmjeri let za Beograd, pa ko smatra da bi to mogao biti problem neka ne leti sa njima. Druge kompanije preusmjere na druge aerodrome poput Zagreba ili Beča npr.
Avio kompanije gledaju koji im je najblizi aerodrom sa kojim imaju potpisan ugovor za koristenje a koji je u stanju primit nenajavljeni saobracaj. Sama distanca izmedju Tz i BG je oko 145 km dok ako zele ici za ZG razlika je 250 ( ovo vazdusne linije koje sam skinuo sa Google), zasto bi wiz air letio za ZG kad im je BG blizi i za let i za transport prema TZ?
Drugo BiH i Srbija imaju diplomatske odnose, nema ogranicenja izmedju drzava, slobodan je prolaz robe i ljudi zasto mislis da bi wizz air trebao postupit drugacije.
Trece ovo su low cost companije zna se ko leti sa njima i koje destinacije pokrivaju zasto mislite da bi/ce tretirat bosnu drugacije...fakat vas nekontam.

I na kraju neko spomenu Orica....nesikiraj se ti za njega moze on letit gdje god hoce , mafija nepoznaje granice.
Aviokompanije gledaju profit. I zato u Africi leti pretovarena starudija kojoj fali previše dijelova da bi je nazvao avionom, u Sibiru letiš sa kokošima u teretnom antonovu,... Jer im se može. U uređenim državama postoje neki zakoni, sporazumi i slično i oni se manje-više poštuju i ne može svako da čini svašta jer inače slijede sankcije.
Država BIH je potpisala sporazum sa EU koji se popularno zove Otvoreno nebo i kojim je nadograđen međunarodni set propisa kojeg je ICAO nekad donio, a država BIH ulaskom u UN prihvatila. Time je dozvoljeno da sve aviokompanije iz EU i BIH lete neograničeno između EU i BIH aerodroma. ALI NIJE dozvoljeno da EU firma leti iz BIH prema trećim državama.
I pravno i stvarno, nema razlike je li Wizzair nakon odustajanja od Tuzle letio do Beograda ili do Mogadišua ili Kabula... U svakom slučaju leti se u treću državu, sa kojom BIH ima diplomatske odnose :-D . Sad je Suljo završio u zatvoru zbog "izvršenja krivičnih dela rasne i druge diskriminacije" (nađite to krivično djelo u BH zakonima), ali mogao je isto tako da završi jer je obrijan, nacrto neku karikaturu, bio sto za jednoga... Ili je, hipotetski, Suljo mogao da bude državljanin Burkine Faso kojeg je FK Sloboda potpisala kao napadača, a koji nema vizu za Srbiju.

A u Wizzairu su zaključili da na linijama prema Tuzli 99% lete glupi bosanci, i da ih mogu da **** i da zarade koji euro više. I onda rade presedan kroz sivo/crno područje u propisima i nadzoru (tj. nepostajanju istoga), stave beligrad kao alteraciju ako se manje od 5% putnika zove Hans ili Christian ili Andersen. Prvo uštede jer manje goriva utoče i potroše, a ako ne uspiju da slete uštede ogromne pare. Jer ako se vrate na neki EU aerodrom, na izlazu putnike čekaju agencije za naplatu EU naknada i dijele papire. Naknada za kašnjenje veća od 3 sata je 250€ za letove do 1500 km i 400€ za one dulje, plus hotelski smještaj plus trošak sutrašnjeg leta. Puta 180 do 240 putnika po letu ovisno a320-321. Plus što piloti i cabin crew ne izgube dan letenja, plus što je zamjenki crew na istom aerodromu.
A u Beogradu će napraviti presing da se putnici ukrcaju na buseve, 3-4 autobusa do Tuzle košta 4000€ za sve putnike, i još većinom putnici budu zadovoljni što ih nisu ostavili u Beogradu da se snalaze, pa ih 98-99% ne traži naknadu. Uštede nekih 100000€ po preusmjerenom letu.

Danski, njemački ili švedski CAA i ne zna za ovo jer je to samo 1-2 leta od n miliona i jer to nitko ne prijavi, sami putnici ne znaju prava i obaveze, BHDCA zna, ali ih nije briga. Uostalom, BHDCA je takva da je ovo jedina država u Europi u kojoj nema niti jedan aerodrom koji radi 24h dnevno, čak i Titograd, Priština i Kišinjev rade non stop. :bih:
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#3441 Re: Wizz air

Post by u-pet-deka »

blablablabla1235 wrote: 03/01/2022 02:16
exliberal-ex wrote: 31/12/2021 18:30

Avio kompanije gledaju koji im je najblizi aerodrom sa kojim imaju potpisan ugovor za koristenje a koji je u stanju primit nenajavljeni saobracaj. Sama distanca izmedju Tz i BG je oko 145 km dok ako zele ici za ZG razlika je 250 ( ovo vazdusne linije koje sam skinuo sa Google), zasto bi wiz air letio za ZG kad im je BG blizi i za let i za transport prema TZ?
Drugo BiH i Srbija imaju diplomatske odnose, nema ogranicenja izmedju drzava, slobodan je prolaz robe i ljudi zasto mislis da bi wizz air trebao postupit drugacije.
Trece ovo su low cost companije zna se ko leti sa njima i koje destinacije pokrivaju zasto mislite da bi/ce tretirat bosnu drugacije...fakat vas nekontam.

I na kraju neko spomenu Orica....nesikiraj se ti za njega moze on letit gdje god hoce , mafija nepoznaje granice.
Aviokompanije gledaju profit. I zato u Africi leti pretovarena starudija kojoj fali previše dijelova da bi je nazvao avionom, u Sibiru letiš sa kokošima u teretnom antonovu,... Jer im se može. U uređenim državama postoje neki zakoni, sporazumi i slično i oni se manje-više poštuju i ne može svako da čini svašta jer inače slijede sankcije.
Država BIH je potpisala sporazum sa EU koji se popularno zove Otvoreno nebo i kojim je nadograđen međunarodni set propisa kojeg je ICAO nekad donio, a država BIH ulaskom u UN prihvatila. Time je dozvoljeno da sve aviokompanije iz EU i BIH lete neograničeno između EU i BIH aerodroma. ALI NIJE dozvoljeno da EU firma leti iz BIH prema trećim državama.
I pravno i stvarno, nema razlike je li Wizzair nakon odustajanja od Tuzle letio do Beograda ili do Mogadišua ili Kabula... U svakom slučaju leti se u treću državu, sa kojom BIH ima diplomatske odnose :-D . Sad je Suljo završio u zatvoru zbog "izvršenja krivičnih dela rasne i druge diskriminacije" (nađite to krivično djelo u BH zakonima), ali mogao je isto tako da završi jer je obrijan, nacrto neku karikaturu, bio sto za jednoga... Ili je, hipotetski, Suljo mogao da bude državljanin Burkine Faso kojeg je FK Sloboda potpisala kao napadača, a koji nema vizu za Srbiju.

A u Wizzairu su zaključili da na linijama prema Tuzli 99% lete glupi bosanci, i da ih mogu da **** i da zarade koji euro više. I onda rade presedan kroz sivo/crno područje u propisima i nadzoru (tj. nepostajanju istoga), stave beligrad kao alteraciju ako se manje od 5% putnika zove Hans ili Christian ili Andersen. Prvo uštede jer manje goriva utoče i potroše, a ako ne uspiju da slete uštede ogromne pare. Jer ako se vrate na neki EU aerodrom, na izlazu putnike čekaju agencije za naplatu EU naknada i dijele papire. Naknada za kašnjenje veća od 3 sata je 250€ za letove do 1500 km i 400€ za one dulje, plus hotelski smještaj plus trošak sutrašnjeg leta. Puta 180 do 240 putnika po letu ovisno a320-321. Plus što piloti i cabin crew ne izgube dan letenja, plus što je zamjenki crew na istom aerodromu.
A u Beogradu će napraviti presing da se putnici ukrcaju na buseve, 3-4 autobusa do Tuzle košta 4000€ za sve putnike, i još većinom putnici budu zadovoljni što ih nisu ostavili u Beogradu da se snalaze, pa ih 98-99% ne traži naknadu. Uštede nekih 100000€ po preusmjerenom letu.

Danski, njemački ili švedski CAA i ne zna za ovo jer je to samo 1-2 leta od n miliona i jer to nitko ne prijavi, sami putnici ne znaju prava i obaveze, BHDCA zna, ali ih nije briga. Uostalom, BHDCA je takva da je ovo jedina država u Europi u kojoj nema niti jedan aerodrom koji radi 24h dnevno, čak i Titograd, Priština i Kišinjev rade non stop. :bih:
Ja ove ljude koji lete Wizzom iz Billund-a ne kapiram. Naravno da razumijem one koji žive blizu aerodroma Billund. Ali znam ljude koji ovdje u Danskoj putuju 250 - 300 kilometara do tog aerodroma, a zatim putuju opet 200 - 300 km. u Bosni da stignu na svoje konačno odredište. To je ludilo.

U Danskoj najmanje izbjeglih iz Tuzle a još manje iz Sarajeva. Ali zato iz Hercegovine prmjerice: Trebinje, Stolac, Ljubinje, Nevesinje, pa onda Foča, Kalnovik, Bugojno i okolica isto ima.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#3442 Re: Wizz air

Post by Impressum »

wizz air je za one koji vole da se sekiraju i pate :D
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20499
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#3443 Re: Wizz air

Post by Bullet Tooth Tony »

Impressum wrote: 03/01/2022 12:14 wizz air je za one koji vole da se sekiraju i pate :D
Dobro je pa Lufthansa ne otkaza jucer let iz Sa i dobro je pa likovi nisu bili po 4 sata na telefonu pokusavajuci da rebukiraju karte ...

Takodjer ponudjeno im je automatsko rebukiranje i smjestaj u hotelu sa 5 zvjezdica uz ukljucen taksi i koristenje SPA bez ikakvih pitanja

NOT :-D

Wizz air je sletio .. vidjet cemo hoce li poletiti danas
Last edited by Bullet Tooth Tony on 03/01/2022 12:20, edited 2 times in total.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#3444 Re: Wizz air

Post by skafiskafsnjak »

Impressum wrote: 03/01/2022 12:14 wizz air je za one koji vole da se sekiraju i pate :D
Povratna 90eur vs LH 250-300...i to.sa.presjedanjem u Becu mozda :mrgreen:
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#3445 Re: Wizz air

Post by Impressum »

niti se leti u Sarajevo u januaru :D
i to je za one sto vole da se sekiraju
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#3446 Re: Wizz air

Post by KraljicaIzJajca »

Edin H. wrote: 03/01/2022 00:53
sime_cipol wrote: 31/12/2021 22:29 Da sam bio u avionu, ja bih otvorio vrata i izbacio ga van :oops:
Jedino da zamoliš pilota da prebaci vrata na manuelno otvaranje i to kada sleti, jer dok leti pritisak u kabini je mnogo veći tako da ga ne bi mogao izbaciti.
Znam da voliš avijaciju, ali evo nešto da vidiš :D :thumbup: :kiss:

https://safetyfirst.airbus.com/preventi ... -pressure/

Vidi valve u nekadašnjim pušačkim avionima :lol:

Image

@Seawolf :-D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3447 Re: Wizz air

Post by Bodkin »

Bullet Tooth Tony wrote: 03/01/2022 12:18
Impressum wrote: 03/01/2022 12:14 wizz air je za one koji vole da se sekiraju i pate :D
Dobro je pa Lufthansa ne otkaza jucer let iz Sa i dobro je pa likovi nisu bili po 4 sata na telefonu pokusavajuci da rebukiraju karte ...

Takodjer ponudjeno im je automatsko rebukiranje i smjestaj u hotelu sa 5 zvjezdica uz ukljucen taksi i koristenje SPA bez ikakvih pitanja

NOT :-D

Wizz air je sletio .. vidjet cemo hoce li poletiti danas
Automatsko rebukiranje nije nigdje ponudjeno. Moras ih zvati. Hotel od 5* nije nigdje ponudjen. Ne placas kartu 2k eura
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20499
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#3448 Re: Wizz air

Post by Bullet Tooth Tony »

Bodkin wrote: 03/01/2022 12:50
Bullet Tooth Tony wrote: 03/01/2022 12:18

Dobro je pa Lufthansa ne otkaza jucer let iz Sa i dobro je pa likovi nisu bili po 4 sata na telefonu pokusavajuci da rebukiraju karte ...

Takodjer ponudjeno im je automatsko rebukiranje i smjestaj u hotelu sa 5 zvjezdica uz ukljucen taksi i koristenje SPA bez ikakvih pitanja

NOT :-D

Wizz air je sletio .. vidjet cemo hoce li poletiti danas
Automatsko rebukiranje nije nigdje ponudjeno. Moras ih zvati. Hotel od 5* nije nigdje ponudjen. Ne placas kartu 2k eura
:lol: :lol: :lol: :lol:
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#3449 Re: Wizz air

Post by Bodkin »

Ne snam sta je smijesno. Dobices hotel ali nece biti 5*. Dobices i drugi let i naravno besplatno. Dobices i vaucere da jedes do tad.
Od wizza ces dobiti cunu
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#3450 Re: Wizz air

Post by KraljicaIzJajca »

Bodkin wrote: 03/01/2022 13:25 Ne snam sta je smijesno. Dobices hotel ali nece biti 5*. Dobices i drugi let i naravno besplatno. Dobices i vaucere da jedes do tad.
Od wizza ces dobiti cunu
Air Serbia jedino leti između Sarajeva i Beograda

Problem je da narod ne zna da Wizz Air nema letove iz Beograda za Sarajevo i Tuzlu. Narod če dobiti šipak. :mrgreen:
Post Reply