Wizz air

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2076 Re: Wizz air

Post by Connaisseur Karlin »

Nadzorna_ploca wrote: Taj aerodeom i pista je jedan od kvalitetnije uradjenih aerodroma u exyu. Vrhunski polozaj i prirodne smjernice.
SJJ jeste dobro tehnicki opremljen , ali ne znam sto podrazumijevas pod " vrunski polozaj i prirodne smjernice" !?

Moja jucerasnja debata nije bila vezana za tehnicki dio SJJ , a sa pojedincima je nemoguce komunicirati :)

evo malko vijesti :
Eleven airports from the former Yugoslavia have ranked among the 200 busiest on the continent during the first half of the year, out of which one is in the top 100. According to Airports Council International (ACI), Belgrade Airport positioned itself as the 94th busiest with 2.612.981 passengers, 27.879 aircraft movements and 8.786 tonnes of cargo processed during the January - June period. It was ahead of the likes of London City, Vilnius and Tbilisi but behind Bergen, Thessaloniki and Bilbao. Its counterpart in Zagreb ranked 116th with 1.529.281 travellers, 19.206 aircraft movements and 4.069 tonnes of cargo. While it performed better than Tirana, Chisinau and Florence, it was behind Treviso, Wroclaw and Verona.

Split Airport continued to improve its standing among European airports, becoming the 131st busiest on the continent during the first half of the year. It was followed by Dubrovnik (134th), Skopje (135th), Pristina (136th), Ljubljana (146th), Podgorica (168th), Sarajevo (173rd), Tivat (175th) and Zadar, which ranked 184th. Out of Europe's capital cities, Sarajevo had the least passenger traffic, while London, Paris, Amsterdam, Frankfurt and Madrid were the busiest on the continent. Although all eleven airports from the former Yugoslavia within the top 200 in Europe saw their passenger numbers increase during the first half of the year when compared to last, all registered a decline in the amount of processed cargo with exception to Skopje.

The Director General of ACI Europe, Olivier Jankovec, said, “Passenger traffic growth has certainly slowed this year compared to previous ones, but it still remains quite resilient - especially given the range of economic, geopolitical and other industry-specific challenges we are confronted with". He added, "The slump in freight traffic is where it really bites at the moment. And it is not getting any better, with June registering a drop of 7.1% - the worst monthly performance in more than 7 years. This does not bode well for the months ahead, especially as passenger traffic usually does not remain totally isolated from trends in freight traffic".
izvor: exyuaviation

treba uzeti u obzri da svaki aerodrom ovisi i o cargo/fright transposrtu, i charter letovima, a ne iskljucivo radu avio kompanija :-D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2077 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Nisrin wrote:Ne znam kako se i u kojem pogledu moze porediti SJJ sa Tuzlom...Tuzlanski aerodrom je u nekakvoj selendri Dubrave, ne znam kako je uopste dobio dozvolu, jer se i sami piloti zale da je jaaaako tesko sletiti na aerodrom i da bas moras imati vise iskustva da uspijes bez problema, posebno kada nisu idealne prilike...tesko je prizemljiti...
Drugo, renovirali su ga, a ljudi i dalje ko stoka stoje i cekaju...kisnu, jer ne mogu svi stati pod "strehu", jeste vidjeli na sta lici kada cekate da preuzmete torbu? Cista improvizija na stolu i bacanje torbi...

I jedan primjer bh. primitivnosti, svi smo JEDNAKO usli u Njemackoj u avion, prosli check in itd...u TUZLI su nas sve razmakli iako smo stajali medju prvima, da bi propustili nekog MINISTRA, pa gdje taj ministar bio u FRu? To samo kod nas ima da on i njegove glavonje imaju prednost jer je neki ministar sa mandatom od 4 godine, po cemu je bitniji od svih drugih ljudi? Ne moze zaboga stajati u redu kao svi?
Vrhunac papanluka!

Opet SJJ sa Lufthansom, Croatiom, Turkishom, FlyDubaiem, Ryanairom je jedno 100 stepenica iznad po kvaliteti usluge, samom izgledu infrastrukture, mada je daleko od nekog evropskog prosjeka i nazalost, uzasno su skupe takse za SJJ, zato smo prinudjeni imati low cost letove po selendrama raznoraznim!
A kako ga pretjera, mene bi bilo sramota napisati ovakav post.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#2078 Re: Wizz air

Post by Nisrin »

Ja, bas pricala sa pilotima...ima tu i mog subjektivnog dozivljaja, ali iskusila oboje i neuporedivo je...wizz svakako sto se cijene tice je u prednosti i to je to...pretjerujem ili ne, svako ima pravo na svoje misljenje!

I nije problem sletiti u Sarajevu, problem je MAGLA, a magla je nusprodukt toga sto je aerodrom u kotlini, kao i cijeli grad...a i nije bas da nam sliejce A380, tako da ovi koji uzlijecu/slijecu nemaju nikakav problem osim sa maglom..
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2079 Re: Wizz air

Post by drndalo »

Connaisseur Karlin wrote:
Nadzorna_ploca wrote: Taj aerodeom i pista je jedan od kvalitetnije uradjenih aerodroma u exyu. Vrhunski polozaj i prirodne smjernice.
SJJ jeste dobro tehnicki opremljen , ali ne znam sto podrazumijevas pod " vrunski polozaj i prirodne smjernice" !?

Moja jucerasnja debata nije bila vezana za tehnicki dio SJJ , a sa pojedincima je nemoguce komunicirati :)

evo malko vijesti :
Eleven airports from the former Yugoslavia have ranked among the 200 busiest on the continent during the first half of the year, out of which one is in the top 100. According to Airports Council International (ACI), Belgrade Airport positioned itself as the 94th busiest with 2.612.981 passengers, 27.879 aircraft movements and 8.786 tonnes of cargo processed during the January - June period. It was ahead of the likes of London City, Vilnius and Tbilisi but behind Bergen, Thessaloniki and Bilbao. Its counterpart in Zagreb ranked 116th with 1.529.281 travellers, 19.206 aircraft movements and 4.069 tonnes of cargo. While it performed better than Tirana, Chisinau and Florence, it was behind Treviso, Wroclaw and Verona.

Split Airport continued to improve its standing among European airports, becoming the 131st busiest on the continent during the first half of the year. It was followed by Dubrovnik (134th), Skopje (135th), Pristina (136th), Ljubljana (146th), Podgorica (168th), Sarajevo (173rd), Tivat (175th) and Zadar, which ranked 184th. Out of Europe's capital cities, Sarajevo had the least passenger traffic, while London, Paris, Amsterdam, Frankfurt and Madrid were the busiest on the continent. Although all eleven airports from the former Yugoslavia within the top 200 in Europe saw their passenger numbers increase during the first half of the year when compared to last, all registered a decline in the amount of processed cargo with exception to Skopje.

The Director General of ACI Europe, Olivier Jankovec, said, “Passenger traffic growth has certainly slowed this year compared to previous ones, but it still remains quite resilient - especially given the range of economic, geopolitical and other industry-specific challenges we are confronted with". He added, "The slump in freight traffic is where it really bites at the moment. And it is not getting any better, with June registering a drop of 7.1% - the worst monthly performance in more than 7 years. This does not bode well for the months ahead, especially as passenger traffic usually does not remain totally isolated from trends in freight traffic".
izvor: exyuaviation

treba uzeti u obzri da svaki aerodrom ovisi i o cargo/fright transposrtu, i charter letovima, a ne iskljucivo radu avio kompanija :-D
Naravno da je nemoguce komunicirati s drugima, kad ni sa samom sobom bas nisi u najboljim odnosima...

Jerbo cargo/freight avionima, kao i charter letove obavljaju valjda limarske radionice, a ne avio kompanije...
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#2080 Re: Wizz air

Post by Arslan_11 »

Kazu na klix-u ima vijest da se Wizz air seli iz Tuzle u Sarajevo.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2081 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Sira im pista, jedva slete na Dubrave. Kaze neravno, raskopano i nesigurno tlo. Primorani na taj potez. Izvinjavaju se svima.
User avatar
skvo
Posts: 564
Joined: 07/01/2007 21:05
Location: Tuzla

#2082 Re: Wizz air

Post by skvo »

Nadzorna_ploca wrote:Sira im pista, jedva slete na Dubrave. Kaze neravno, raskopano i nesigurno tlo. Primorani na taj potez. Izvinjavaju se svima.
:lol: :lol:
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#2083 Re: Wizz air

Post by frngla »

Connaisseur Karlin wrote:
frngla wrote:Ne bih se složio, aerodrom u Sarajevu je za ovu livadu u Tuzli frankfurtski aerodrom
SJJ je u istom sranju , bolje da ne pisem :)

pisem sa profesionalnog aspekta ;-)
Meni je dovoljno da vidim ovaj smajli što namiguje i da shvatim o kakvum postu/osobi se radi
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#2084 Re: Wizz air

Post by Koshpa »

Postovana profesionalko avijacije, ja radim u avijaciji i da li mi mozes dati odgovor, zasto je SJJ u istom sranju kao i TZL ?

Hvala
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2085 Re: Wizz air

Post by Nadzorna_ploca »

Ja ne radim ali me interesuje zasto je to livada od aerodroma u Dubravama kad je to pravila JNA i kad je to bila najveca zracna luka ratnog zrakoplovstva u Jugi a iza toga glavna za SFOR snage. Kako to da avioni slijecu na livadu? Fooolaaaa
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#2086 Re: Wizz air

Post by pizarro »

znaci, kad avion u dubrave sleti, toliko je losa pista da svaki put najmanje tri putnika pregrizu jezik :D

niko ne tvrdi da je sve idealno, ali treba ipak malo objektivnije kritike pisati.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#2087 Re: Wizz air

Post by Alles-Tamam »

Wizz air i Sixt potpisali ugovor o saradnji.od sada ce se uz kartu moci odmah i auto rentat :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2088 Re: Wizz air

Post by vjesticanametli »

Najs mada ne idem vise za tz al ko zna :mrgreen:
User avatar
Lafo.Mamone
Posts: 80
Joined: 05/10/2009 01:10

#2089 Re: Wizz air

Post by Lafo.Mamone »

Pozdrav,

Ima li neko iskustva sa ovim?

Image

Kliknem na opciju "accept" ali se ništa ne desi, tj. ne prihvati potvrdu.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2090 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Taj let je otkazan ili promijenjen i nude ti opcije: prihvati promjenu leta, trazi drugi let ili otkazivanje uz refundiranje.
Odaberi sta ces i slijedi instrukcije.
Ja u tim slucajevima odaberem neki datum sa skupim letom ako nisu ogranicili period.
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#2091 Re: Wizz air

Post by boshniak »

E kakve gluposti neces procitati, SJJ ima dobar polozaj. Pa SJJ ima najgori polozaj od svih aerodroma u okruzenju, aerodrom u tuzli ima svoje probleme, u uslovima lose vidljivosti nijedan aerodrom nije pogodan za slijetanje jer ILS Tuzli i Sarajevu je isti CAT I, s tim da je u sarajevu nemoguce implementirati CAT II ili III cak i kad bi bilo para za takvu investiciju upravo zbog polozaja aerodroma. TZL sa novom zgradom je sasvim pristojan aerodrom za low cost operatere, ima mnogo gorih od tuzle i po EU.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#2092 Re: Wizz air

Post by baja »

ima li neko preporuku za torbu 40x30x20cm i gdje uzetti istu?
pravabubica
Posts: 155
Joined: 16/10/2007 11:38

#2093 Re: Wizz air

Post by pravabubica »

baja wrote: 21/11/2019 11:29 ima li neko preporuku za torbu 40x30x20cm i gdje uzetti istu?
I mene zanima :shock:
User avatar
skvo
Posts: 564
Joined: 07/01/2007 21:05
Location: Tuzla

#2094 Re: Wizz air

Post by skvo »

https://www.pullandbear.com/gb/man/acce ... tml?cS=800

41x30x13 oko 30KM bilo kad sam ja kupovala, može se staviti dosta stvari

Ima na njihovoj stranici još modela.

Isto tako pogledati Carpisa, Sport vision, Deichmann, Intersport...
pravabubica
Posts: 155
Joined: 16/10/2007 11:38

#2095 Re: Wizz air

Post by pravabubica »

Letim za Budimpestu poč decembra, chek inn mogu napraviti 48 sati prije za taj odlazni let i isprintati bording pass, a kako to uraditi za povratak, jedina opcija mi je preko njihove aplikacije na mobitelu, da li je to dovoljno?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2096 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

pravabubica wrote: 21/11/2019 11:54 Letim za Budimpestu poč decembra, chek inn mogu napraviti 48 sati prije za taj odlazni let i isprintati bording pass, a kako to uraditi za povratak, jedina opcija mi je preko njihove aplikacije na mobitelu, da li je to dovoljno?
jeste
User avatar
Lafo.Mamone
Posts: 80
Joined: 05/10/2009 01:10

#2097 Re: Wizz air

Post by Lafo.Mamone »

Maraschino wrote: 21/11/2019 09:49 Taj let je otkazan ili promijenjen i nude ti opcije: prihvati promjenu leta, trazi drugi let ili otkazivanje uz refundiranje.
Odaberi sta ces i slijedi instrukcije.
Ja u tim slucajevima odaberem neki datum sa skupim letom ako nisu ogranicili period.
Skontao sam da je let otkazan. Odgovara mi novi termin leta jer je pomjeren za samo jedan dan. Zaklikam "accept" ali nakon toga poruka i dalje ostane aktivna kao da nisam ništa uradio. Zaklikao sam accept bar 20x ali poruka i dalje stoji, kao da me forsira da biram sve ispočetka ili da otkažem let.

Pokušao sam ih kontaktirati putem zvaničnog help desk broja 094 250 436 ali bez uspjeha jer dobijem povratni info da veza ne može biti uspostavljena.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2098 Re: Wizz air

Post by Maraschino »

Lafo.Mamone wrote: 21/11/2019 15:03
Maraschino wrote: 21/11/2019 09:49 Taj let je otkazan ili promijenjen i nude ti opcije: prihvati promjenu leta, trazi drugi let ili otkazivanje uz refundiranje.
Odaberi sta ces i slijedi instrukcije.
Ja u tim slucajevima odaberem neki datum sa skupim letom ako nisu ogranicili period.
Skontao sam da je let otkazan. Odgovara mi novi termin leta jer je pomjeren za samo jedan dan. Zaklikam "accept" ali nakon toga poruka i dalje ostane aktivna kao da nisam ništa uradio. Zaklikao sam accept bar 20x ali poruka i dalje stoji, kao da me forsira da biram sve ispočetka ili da otkažem let.

Pokušao sam ih kontaktirati putem zvaničnog help desk broja 094 250 436 ali bez uspjeha jer dobijem povratni info da veza ne može biti uspostavljena.
Idi na ''REBOOK" i odradi ispocetka sve za datum koji ti nude. Nemoj da odustajes sve do kraja odradi.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#2099 Re: Wizz air

Post by Radio Sarajevo »

Lafo.Mamone wrote: 21/11/2019 15:03
Maraschino wrote: 21/11/2019 09:49 Taj let je otkazan ili promijenjen i nude ti opcije: prihvati promjenu leta, trazi drugi let ili otkazivanje uz refundiranje.
Odaberi sta ces i slijedi instrukcije.
Ja u tim slucajevima odaberem neki datum sa skupim letom ako nisu ogranicili period.
Skontao sam da je let otkazan. Odgovara mi novi termin leta jer je pomjeren za samo jedan dan. Zaklikam "accept" ali nakon toga poruka i dalje ostane aktivna kao da nisam ništa uradio. Zaklikao sam accept bar 20x ali poruka i dalje stoji, kao da me forsira da biram sve ispočetka ili da otkažem let.

Pokušao sam ih kontaktirati putem zvaničnog help desk broja 094 250 436 ali bez uspjeha jer dobijem povratni info da veza ne može biti uspostavljena.
Garant koristiš internet explorer. Promijeni pretraživač.
User avatar
mayab
Posts: 27174
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2100 Re: Wizz air

Post by mayab »

skvo wrote: 21/11/2019 11:40 https://www.pullandbear.com/gb/man/acce ... tml?cS=800

41x30x13 oko 30KM bilo kad sam ja kupovala, može se staviti dosta stvari

Ima na njihovoj stranici još modela.

Isto tako pogledati Carpisa, Sport vision, Deichmann, Intersport...
Intersport , veliki Mercator ima ruksak i jednu vrstu torbi koje se uklapaju u wizzair mjere, 20-30 KM
Ja kad sam putovao prije mjesec dana, niko nije provjeravao dimenzije te torbe koja ide s tobom u avion....
Post Reply