Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#126 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by alkalna_baterija »

Doživjela nekoliko puta, nisam ničim to provocirala.
Sanjam nešto loše uglavnom i kažem sebi, de ne budi luda, pa ovo je samo san, sanjaj cvijeće, livade, zečiće, potočić... i fakat to sanjam :D

SP također nekoliko puta, mislila sam da su mi utrnile ruke i noge, dok nisam shvatila da se ne mogu pomjeriti onako bez ikakvog razloga. U momentu kad sam to shvatila, ta "kočnica" je popustila i bilo je sve ok.

Ništa naročito fenomenalno.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#127 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by Red Wolf »

alkalna_baterija wrote:Doživjela nekoliko puta, nisam ničim to provocirala.
Sanjam nešto loše uglavnom i kažem sebi, de ne budi luda, pa ovo je samo san, sanjaj cvijeće, livade, zečiće, potočić... i fakat to sanjam :D

SP također nekoliko puta, mislila sam da su mi utrnile ruke i noge, dok nisam shvatila da se ne mogu pomjeriti onako bez ikakvog razloga. U momentu kad sam to shvatila, ta "kočnica" je popustila i bilo je sve ok.

Ništa naročito fenomenalno.
jesi li ikada sanjala kako trcis??
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#128 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by alkalna_baterija »

Red Wolf wrote:
alkalna_baterija wrote:Doživjela nekoliko puta, nisam ničim to provocirala.
Sanjam nešto loše uglavnom i kažem sebi, de ne budi luda, pa ovo je samo san, sanjaj cvijeće, livade, zečiće, potočić... i fakat to sanjam :D

SP također nekoliko puta, mislila sam da su mi utrnile ruke i noge, dok nisam shvatila da se ne mogu pomjeriti onako bez ikakvog razloga. U momentu kad sam to shvatila, ta "kočnica" je popustila i bilo je sve ok.

Ništa naročito fenomenalno.
jesi li ikada sanjala kako trcis??
Jesam. Noge su mi teške toliko, kao da su od olova. Probudim se umornija nego što sam legla. I jednom shvatim da sanjam, neću više da trčim, idem da letim.


Btw često sam mjesečarila dok sam bila manja. Jednom umalo nisam pala sa balkona (nije bilo ograde). Rođak koji je imao ključ od naše kuće se vraćao kući kasno, vidio me i spasio. Vjerovatno danas ne bih kuckala ovdje da nije bilo njega.
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#129 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by Red Wolf »

alkalna_baterija wrote:
Red Wolf wrote:
alkalna_baterija wrote:Doživjela nekoliko puta, nisam ničim to provocirala.
Sanjam nešto loše uglavnom i kažem sebi, de ne budi luda, pa ovo je samo san, sanjaj cvijeće, livade, zečiće, potočić... i fakat to sanjam :D

SP također nekoliko puta, mislila sam da su mi utrnile ruke i noge, dok nisam shvatila da se ne mogu pomjeriti onako bez ikakvog razloga. U momentu kad sam to shvatila, ta "kočnica" je popustila i bilo je sve ok.

Ništa naročito fenomenalno.
jesi li ikada sanjala kako trcis??
Jesam. Noge su mi teške toliko, kao da su od olova. Probudim se umornija nego što sam legla. I jednom shvatim da sanjam, neću više da trčim, idem da letim.


Btw često sam mjesečarila dok sam bila manja. Jednom umalo nisam pala sa balkona (nije bilo ograde). Rođak koji je imao ključ od naše kuće se vraćao kući kasno, vidio me i spasio. Vjerovatno danas ne bih kuckala ovdje da nije bilo njega.
naucno dokazano da covjek ne moze sanjati da trci ;-)
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#130 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by amiliana »

Meni se nedavno desilo da sam zaspala i ustala skroz paralizovana uopce nisam osjecala ruke i noge ,i to je bilo prvi put da mi se to desava i kao da cujem neke glasove sa strane i to vise glasova odjednom ali nikako ne mogu da ustanovim o cemu govori.To me podsjetilo na los period u mom zivotu kada sam prije tri godine pala i povrijedila ligamente koljena i imala cestu vrtoglavicu i trpila uzasne bolove bila na stakama ne znam ali meni je to lose i vecinom kada sanjam je vezano za proslost ne bih da mislim o tome.
Last edited by amiliana on 04/02/2015 00:52, edited 1 time in total.
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#131 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by alkalna_baterija »

Red Wolf wrote: naucno dokazano da covjek ne moze sanjati da trci ;-)
Što znači šta? Da sam stvarno trčala? Ili me pokušavaš ubijediti da lažem?
User avatar
Zaitsev
Posts: 1937
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#132 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by Zaitsev »

Red Wolf wrote:
Red Wolf wrote:
jesi li ikada sanjala kako trcis??

naucno dokazano da covjek ne moze sanjati da trci ;-)
:jbt: ...

:pusi2:
User avatar
Truba
Posts: 81714
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#133 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by Truba »

nisam lucidirao
ali znam kad nešto sanjam to mi može uljepšati ili totalno sjebati dan

zaista čudno
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#134 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by BAN___KAI »

Malo više informacija o toj 'vještici' koja sjedi na prsima.

U grčkoj mitologiji biće koje sjedi na prsima je Succubus- ako ste muško, Incubus- ako ste žensko, to je neka vrsta demona koja želi da vas sexualno iskoristi. Succubus sam dosta puta vidio u filmova i igricama i stvarno je privlacno. Googlajte Succubus :-D

Što više citam o tim halucinacijama to sve više želim da to vidim, stvarno me interesuje :D
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#135 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by Dobrinja80 »

ćiribiribela wrote:Ma ne znam, ja ne bih rizikovala tu paralizu i horore zbog par minuta kotrolisanja sna. :D

Cekaj da ti se desi spontano. :D
Pravo zajebana stvar, tijeras svoje tijelo da se probudi a nemožeš
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#136 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by amiliana »

BAN___KAI wrote:Malo više informacija o toj 'vještici' koja sjedi na prsima.

U grčkoj mitologiji biće koje sjedi na prsima je Succubus- ako ste muško, Incubus- ako ste žensko, to je neka vrsta demona koja želi da vas sexualno iskoristi. Succubus sam dosta puta vidio u filmova i igricama i stvarno je privlacno. Googlajte Succubus :-D

Što više citam o tim halucinacijama to sve više želim da to vidim, stvarno me interesuje :D
Odrasti
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#137 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by BAN___KAI »

amiliana wrote:
BAN___KAI wrote:Malo više informacija o toj 'vještici' koja sjedi na prsima.

U grčkoj mitologiji biće koje sjedi na prsima je Succubus- ako ste muško, Incubus- ako ste žensko, to je neka vrsta demona koja želi da vas sexualno iskoristi. Succubus sam dosta puta vidio u filmova i igricama i stvarno je privlacno. Googlajte Succubus :-D

Što više citam o tim halucinacijama to sve više želim da to vidim, stvarno me interesuje :D
Odrasti
Mogla si skontati da je sarkazam :-) Vjerovatno nemam pojma o cemu pricam, ja to nisam dozivio kao ti pa se šalim u vezi toga.
Last edited by BAN___KAI on 04/02/2015 22:51, edited 1 time in total.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#138 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by amiliana »

BAN___KAI wrote:
amiliana wrote:
BAN___KAI wrote:Malo više informacija o toj 'vještici' koja sjedi na prsima.

U grčkoj mitologiji biće koje sjedi na prsima je Succubus- ako ste muško, Incubus- ako ste žensko, to je neka vrsta demona koja želi da vas sexualno iskoristi. Succubus sam dosta puta vidio u filmova i igricama i stvarno je privlacno. Googlajte Succubus :-D

Što više citam o tim halucinacijama to sve više želim da to vidim, stvarno me interesuje :D

Odrasti
Mogla si skontati da je sarkazam :-)
Glupost
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#139 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by Dobrinja80 »

York Light 100`s wrote:
dezurni_ucenik wrote:
I naravno klasika, sjediš u kafiću sa društvom priča se o nekoj bezveze temi ili večeraš sa porodicom kod kuće i gledaš TV kad skontaš da si taj momenat jednom sanjao?

Znam da nema veze sa lucidnim snovima al' eto čisto iz razonode da upitam, kada može o Ex-Yu zašto ne i ovome :D

BAN___KAI wrote:Momcovi pravo se skrenuli sa teme :D
Kako se nesijetis da si sanjao Loto ili rezultate Engleske Premier lige?
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#140 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by BAN___KAI »

Dobrinja80 wrote:
Znam da nema veze sa lucidnim snovima al' eto čisto iz razonode da upitam, kada može o Ex-Yu zašto ne i ovome :D


Momcovi pravo se skrenuli sa teme :D

Kako se nesijetis da si sanjao Loto ili rezultate Engleske Premier lige?
Ja se nikada NESIJETIM toga jer se nikada nisam kladio, a fudbal me ne zanima :D Rijetkost poput jednoroga xD
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#141 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by 4m3l »

JOj kad sam jednom spavao u iznajmljenom apartmanu, lokva znoja je bila ispod mene... U po noca mi je neko lupao na vrata, derao se, htio da udje, ja nisam mogao da se pomjerim, da pobjegnem da se odbranim... kako realan san i koje sranje za dozvijet fuj...

Sad mi rece hodza da sta proucim kad spavam na nepoznatim mjestima, sejtani da me zaobidju haha :D
Last edited by 4m3l on 04/02/2015 23:01, edited 1 time in total.
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#142 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by amiliana »

BAN___KAI wrote: Ja se nikada NESIJETIM toga jer se nikada nisam kladio, a fudbal me ne zanima :D Rijetkost poput jednoroga xD
Ti jedan od rijetkih koga fudbal ne zanima :D
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#143 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by BAN___KAI »

amiliana wrote:
BAN___KAI wrote: Ja se nikada NESIJETIM toga jer se nikada nisam kladio, a fudbal me ne zanima :D Rijetkost poput jednoroga xD
Ti jedan od rijetkih koga fudbal ne zanima :D
Vjeruj mi da sam jedini od svih koje znam , borilaske vještine mogu gledati, ostale sportove poput košarke, fudbala mi nisu interesantni. Radije bih gledao ozbiljne indijske sapunice, da se dobro nasmijem :D Sad ce poceti flame kad kazem da ne volim ni pivu :-D
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#144 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by York Light 100`s »

Dobrinja80 wrote:
York Light 100`s wrote:
dezurni_ucenik wrote:
I naravno klasika, sjediš u kafiću sa društvom priča se o nekoj bezveze temi ili večeraš sa porodicom kod kuće i gledaš TV kad skontaš da si taj momenat jednom sanjao?

Znam da nema veze sa lucidnim snovima al' eto čisto iz razonode da upitam, kada može o Ex-Yu zašto ne i ovome :D

Kako se nesijetis da si sanjao Loto ili rezultate Engleske Premier lige?
Dešavalo je se često i da sam usnio kako gledam sa društvom TV i po atmosferi i razgovoru znam da sam taj momenat već jednom usnio ali šta je čudno je da je na televiziji uživo emisija kao npr. TV bingo show ili zvezde granda. To znači da sam usnio i gledao scene emisije na TV prije nego što će se uopšte snimiti i prikazati. Znači moguće je da čovjek i uspije sanjati loto brojeve za sledeću sedmicu na taj način ali je problem što se većina tek sjeti da je to sanjala u momentu kada u realnosti to doživi
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#145 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by amiliana »

BAN___KAI wrote:
amiliana wrote:
BAN___KAI wrote: Ja se nikada NESIJETIM toga jer se nikada nisam kladio, a fudbal me ne zanima :D Rijetkost poput jednoroga xD
Ti jedan od rijetkih koga fudbal ne zanima :D
Vjeruj mi da sam jedini od svih koje znam , borilaske vještine mogu gledati, ostale sportove poput košarke, fudbala mi nisu interesantni. Radije bih gledao ozbiljne indijske sapunice, da se dobro nasmijem :D Sad ce poceti flame kad kazem da ne volim ni pivu :-D

Danas se rijetko moze sresti momak koji ne voli fudbal :D meni je samo glupo kada neko vjeruje u vjestice,duhove, crnu magiju i sl. imaginarne stvari ne znam ali meni su gluposti ta crna magija i sl.ja jedino ne volim da gledam horore jer poslije ne mogu nikako da zaspim cijelu noc i stalno mi se vracaju scene iz filma i zato izbjegavam. :D jer sam prestrasena i osjetljiva pa zato :D
golman
Posts: 2684
Joined: 23/01/2014 22:33
Location: na golu

#146 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by golman »

amiliana wrote:

Danas se rijetko moze sresti momak koji ne voli fudbal :D meni je samo glupo kada neko vjeruje u vjestice,duhove, crnu magiju i sl. imaginarne stvari ne znam ali meni su gluposti ta crna magija i sl.ja jedino ne volim da gledam horore jer poslije ne mogu nikako da zaspim cijelu noc i stalno mi se vracaju scene iz filma i zato izbjegavam. :D jer sam prestrasena i osjetljiva pa zato :D
Ti si mala,nježna,preplašena djevojčica... :mercireklama:
Dobrinja80
Posts: 499
Joined: 31/10/2011 20:25

#147 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by Dobrinja80 »

York Light 100`s wrote:
Dobrinja80 wrote:
York Light 100`s wrote:


Kako se nesijetis da si sanjao Loto ili rezultate Engleske Premier lige?
Dešavalo je se često i da sam usnio kako gledam sa društvom TV i po atmosferi i razgovoru znam da sam taj momenat već jednom usnio ali šta je čudno je da je na televiziji uživo emisija kao npr. TV bingo show ili zvezde granda. To znači da sam usnio i gledao scene emisije na TV prije nego što će se uopšte snimiti i prikazati. Znači moguće je da čovjek i uspije sanjati loto brojeve za sledeću sedmicu na taj način ali je problem što se većina tek sjeti da je to sanjala u momentu kada u realnosti to doživi
Imaš kladionice u kojima se možeš kladiti ns događaje koji su toku. Klađenje uživo.
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#148 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by BAN___KAI »

amiliana wrote:
Danas se rijetko moze sresti momak koji ne voli fudbal :D meni je samo glupo kada neko vjeruje u vjestice,duhove, crnu magiju i sl. imaginarne stvari ne znam ali meni su gluposti ta crna magija i sl.ja jedino ne volim da gledam horore jer poslije ne mogu nikako da zaspim cijelu noc i stalno mi se vracaju scene iz filma i zato izbjegavam. :D jer sam prestrasena i osjetljiva pa zato :D
Pa ja sam sav unikatan, još volim duge šetnje po plaži i romantične večeri :D Pa ja inace ne vjerujem u nad prirodne stvari ali ipak postoje milioni ne objašnjenih stvari, neke od njih moraju biti istiniti, vecina ih je plot mašte ili neke prevare. Poput onih misterioznih krugova u žitu :-D

Mene horrori više ne plaše, samo me je eto film Insidious preplašio nedavno :D
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#149 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by ćiribiribela »

Od price o lucidnim snovima i SP dosli do romantike. :sax: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
BAN___KAI
Posts: 780
Joined: 27/09/2012 15:36

#150 Re: Lucidni snovi! Da li ste probali ?

Post by BAN___KAI »

ćiribiribela wrote:Od price o lucidnim snovima i SP dosli do romantike. :sax: :mrgreen: :mrgreen:
Kad drugi mogu pricati off topic o nekoj muzici onda mogu i ja o sebi :D A znaš da se bliži valentinovo :D
Post Reply