Peksinizam Vol 1 & 2 (Spojene 'smrdljive' teme)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#176 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by ladyblue18 »

JanuaryJones wrote:
U doba kada, tople vode, struje, plina šta je to što ljude sprječava da se redovno tuširaju i održavaju higijenu?
U doba kada, tople vode, struje i plina koji su svakih par mjeseci sve skuplji i skuplji.
Nema na cemu.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#177 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by MuaDib »

Kod nas ljudi pretjeruju što se tiće higijena na jednoj i nehigijene na drugoj strani. Štetnost nehigijene ne treba posebno obrazlagati. Međutim štetnost pretjerane higijene treba ukazivati stalno, jer štetne posljedice te prakse sve više uzimaju maha. Ljudi ne samo da uništavaju neophodnu mikrofloru, nego se svojski trude na svom tijelu stvoriti ulaze za raznorazne toksine iz okoline.

U narodu je toliko raširena priča o strašnoj MRSI i nesposobnim doktorima da je riješe. A malo ko zna da je ista nastala ne samo zbog pretjerane upotrebe antibiotika, već i zbog pretjerane higijene koja ubija sve mikrobe koji su prirodni konkurenti ovim mutantskim bakterijama. A mutantska bakterija bez konkurenata na prostor i hranu se osjeća kao da je u raju. Kada npr. vidim ovo pomodarstvo s ovim dezifekcionim gelovima hoće mi nešta biti, jer oni ubijaju tzv. dobre bakterije, ruke čine sterilnim i podložnim gljivičnim infekcijama. A to je samo vrh ledenog brijega, koji ću pokušati sažeti u par rečenica.

Tu je u prvom redu borba protiv dlaka, šta sve čovjek nije izmislio da makne dlake, a da se nijednom nije zapitao čemu mu služe dlake. Dragi moji dlake su zaštitni organ, pomoću kog se ne samo štiti organizam, već i iz organizma u obliku krute keratinske tvari izbacuju nerastvorljivi i toksični produkti metabolizma. Pored toga dlake formiraju tanki sloj toplijeg zraka oko tijela, što je posebno važno zimi. Japanci su proveli studije u kojima su dokazali vezu pretjeranog depiliranja genitalne regije i neplodnosti u razvijenom svijetu, bez neke velike razlike kod muškaraca i žena. Brijanje ispod pazuha u kombinaciji sa modernim dezedoransima u aluminijskim ambalažama, glavni je uzrok limfoidnih tumora kod muškaraca i tumora dojke kod žena. Takođar pokazalo se da su muškarci koji puštaju bradu zdraviji. Zatim depiliranje nogu kod žena smatra se jednim od glavnih faktora pojave problema s kapilarima u sve ranijoj dobi. Kada se čovjek riješi dlaka, ostavlja mikro ranice na koži, koje zatim uredno popuni kremama punim hemikalija, u prosjeku oko 30 različitih molekula. I pogodite gdje to odlazi, u limfu direktno, iz nje u krv. Plus predhodno izlaganje pjenama sličnog sastava, je uvod u katastrofu. Danas se čovjek ne zna ni okupati kako treba, satima se kisele u kadi, nedo Bog okupati tijelo sapunom, pored silnih gelova za tuširanje. I ne samo to sada imaš gelove za uvod u tuširanje, za tuširanje, pa nakon tuširanja i sve je to puno hemikalija. Ljudi su od opće životne aktivnosti napravili kompilikovanu proceduru higijenskih praksi, uz popratno kontinuirano trovanje. Uz sve te procese stižu ekcemi, dermatitisi, gljivice na koži, suha koža itd., itd. itd. Kad bi koža mogla govoriti, bila bi gora od čangrizave žene :D

Vratite se starim navikama sapun i voda, te makaze za dlake i imaćete puno bolje zdravlje.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#178 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by supercali »

ja imam dugu kosu i od kad sam sam poceo prati kosu znaci kad me majka prestala kupati cini mi se da sam fen koristio svega par puta
inace kosu operem navece oko 8 i ne izlazim tu noc nikako
a to dodje zimi mozda jednom sedmicno dok je ljeti mozda 2-3 puta al ljeti se zna i izaci zavisi sve od situacije tako da nikad fen ne koristim
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#179 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by ladyblue18 »

sema911s wrote:beter gdje nauci te gluposti da svakodnevno kupanje unistava kozu
Ovo samo na forumu moze biti glupost.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#180 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by sema911s »

Fen osteti kosu, Jos ako puse toplo malo vise no sto treba, kosa puca, trazi dohranu
( kreme,gelove, pjene)
Prije fena koristi peskir jer tako se najlakse izvuce vlaga iz kose[/quote]
Isfrotiram ja nju dobro peškirom, pa je umotam u peškir i onda nakon 5-10 minuta stavim drugi peškir, baš debeli, frotirni, može upiti litre vode :D . I onda nakon 5-10 minuta sušim fenom. :)[/quote]

Samo nemoj fen Na max toplo da puse, puca kosa
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#181 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by ćiribiribela »

Negdje sam procitala da ako ne operemo kosu 6 sedmica, ona pocne sama da se cisti, pa eto, stedite vodu, struju i plin. :D :D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#182 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by Cherry-Cherry »

sema911s wrote:

Samo nemoj fen Na max toplo da puse, puca kosa
Srednja jačina. :) Hvala :kiss:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#183 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by dječak sa šibicama »

Najbolje da je susim na vjetru :D

Ne hvala, to mozes dok si mlad, ali pitace te starost... znam masu raje koji su u mladjim danima govorili "neeeeece mene", pa i sam sam takav, nikad kapu i rukavice nisam htio na glavu i na ruke jer ja sam mladic, stijena, neeece mene. A onda odjednom, problemi sa sinusima, i tako dalje... par njih su dobili facijalis, zbog susenja kose "prirodnim putem" a tek kakve su to muke, i kad se ispravi lice, cim temperatura padne na minus moras se umotati jorganom ako ides napolje.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#184 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by Cherry-Cherry »

A sad nešto kontam, ljudi koji se ne kupaju obezbjede sebi prostor samo za sebe. Npr: neko će dobiti kancelariju samo za sebe, a drugi će se gurati po troje, četvreto u jednoj da ga ne bi trpili... :mrgreen: Na nekom seminaru, putovanju će imati hotelsku sobu samo za sebe :mrgreen: Primjera je bezbroj. :mrgreen: Zapravo, to su pametni ljudi, obilježe sebi teritoriju. :mrgreen: Kao i životinje što rade.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#185 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by sema911s »

ladyblue18 wrote:
sema911s wrote:beter gdje nauci te gluposti da svakodnevno kupanje unistava kozu
Ovo samo na forumu moze biti glupost.
Po sebi primjetim da koza nije ok ako se ne kupam svaki Dan, jer imam malo masnu kozu(tako dotur rekao) I dodaj Na to mnogo se znojim zbog fizickih aktivnosti, I po meni je to glupost da se perem cesto,
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#186 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by dpjokala26 »

ćiribiribela wrote:Negdje sam procitala da ako ne operemo kosu 6 sedmica, ona pocne sama da se cisti, pa eto, stedite vodu, struju i plin. :D :D

svi se kupamo a kad se udje u trolu ili tramvaj...dismRRRrrrr :lol:
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#187 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by KPNCTNJAH »

Ne znam kako, al' uspjeli ste da skoro svaki post zvuci nekako gej, jos ce ispasti da su u pravu ovi sto se ne kupaju... :mrgreen: imamo i ove metalike, sto se ne kupaju danima, ali brinu da im tjeme nije suho/masno, ispucali vrhovi, itd... :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#188 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by dječak sa šibicama »

Mozda sam rodjen sa tim, a mozda je to Maybelline
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#189 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by ladyblue18 »

sema911s wrote:
ladyblue18 wrote:
sema911s wrote:beter gdje nauci te gluposti da svakodnevno kupanje unistava kozu
Ovo samo na forumu moze biti glupost.
Po sebi primjetim da koza nije ok ako se ne kupam svaki Dan, jer imam malo masnu kozu(tako dotur rekao) I dodaj Na to mnogo se znojim zbog fizickih aktivnosti, I po meni je to glupost da se perem cesto,
E pa nije svacija koza ista, ali me cudi da ti dotur nije rekao sta svakodnevno tusiranje cini kozi (sto naravno ni slucajno ne znaci da se covjek ne treba istusirati jednom dnevno iako doktori govore da nije potrebno).
Ja recimo zimi hocu poluditi nakon tusiranja koliko mi nasa voda isusi kozu i da se ne mazem svim i svacim ne smijem ni zamisliti na sta bi mi licila koza.
Uglavnom hocu da kazem da smo svi razliciti i da ako neko ima potrebu da su tusira dva puta dnevno neko sasvim regularno se tusira svaka dva dana i to ne znaci da je peksin vec da mu je tijelo drugacije, da ima drugacije higijenske navike ili nesto trece.

A ne moze svako biti ni savrseni mirisljavi cistunac forumas...bar na forumu :mrgreen:
tapeta
Posts: 63
Joined: 11/10/2012 15:21

#190 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by tapeta »

Pa smrdi, jer ima onih sto se ni sedmicno ne kupaju :lol: , a da ne pricamo o pusacima koji se na kilometre osjete . Oni ne osjete taj pusacki smrad ali vec nakon trece cigarete, dim se uvukao u svaku poru njihovog tijela i odjece, a tek kad izadjete iz ugostiteljskog objekta gdje je vecina zapalila po koju :skoljka:
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#191 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by amiliana »

peksinluk
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#192 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by dječak sa šibicama »

Voda s Baceva ne isusuje kozu, voda s Baceva malo isusuje kozu :oops: :D

Covjece, serpica u kojoj kuham vodu za caj ili kafu, od nase vode je od smedje, postala bijela... dok je na staroj nastala i sedra, vodopad se pojavio, mogao sam kod UNESCO prijaviti serpu kao nacionalni spomenik :roll: :D

I onda skontas, da se tom vodom perem svaki dan dva puta. Ne hvala.
User avatar
travar
Posts: 2760
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#193 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by travar »

S posla idem al tabane kući, tako da "moram":

Ljeti, svaki dan osim subote, kažu ne valja ništa prati subotom...
Zimi, 3-4 puta
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#194 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by sema911s »

],[/quote]
E pa nije svacija koza ista, ali me cudi da ti dotur nije rekao sta svakodnevno tusiranje cini kozi (sto naravno ni slucajno ne znaci da se covjek ne treba istusirati jednom dnevno iako doktori govore da nije potrebno).
Ja recimo zimi hocu poluditi nakon tusiranja koliko mi nasa voda isusi kozu i da se ne mazem svim i svacim ne smijem ni zamisliti na sta bi mi licila koza.
Uglavnom hocu da kazem da smo svi razliciti i da ako neko ima potrebu da su tusira dva puta dnevno neko sasvim regularno se tusira svaka dva dana i to ne znaci da je peksin vec da mu je tijelo drugacije, da ima drugacije higijenske navike ili nesto trece.

A ne moze svako biti ni savrseni mirisljavi cistunac forumas...bar na forumu :mrgreen:[/quote]


Razumem djenerale,


A to od vode, probaj bar jednom sedmicno dugo kupanje, malo toplija voda, mnogo pare, bez hemikalija neki domaci sapun( mogu Ti dat Br. Tel od gospodina od kojeg uzimam iste),gledaj da Si u vodi bar pola sata,
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#195 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by Zviz »

Sace nedelja, fakat blizi se vrijeme kupanju :D
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#196 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by KPNCTNJAH »

Zato je nedjeljom slab pritisak vode...
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#197 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by sema911s »

KPNCTNJAH wrote:Zato je nedjeljom slab pritisak vode...
Pritisak oslabi od 20do 22h
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#198 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by dječak sa šibicama »

A i cijena sampona i gelova za tusiranje je kriminalno visoka... osim oni zlj proizvodi, Tisal Kacuni Busovaca, gel za tusiranje "Mehurici", okupas se jednom i dobijes osip. Ukacani bjeze od tebe.

Ja kosu perem syoss samponom jer imam perut, ali kako to grize covjece...
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#199 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by Cherry-Cherry »

Da pitam ove nekupače:da li bar operete noge pred spavanje? :skoljka: I poslije upotrebe wc-a da li se perete? :skoljka: :run: :run:
Koliko često se presvlačite? :skoljka: Je li jednom sedmično? :run:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40352
Joined: 29/06/2011 23:39

#200 Re: Kupanje jednom sedmično

Post by dječak sa šibicama »

direktni wrote: Sve mogu zamisliti i shvatiti osim jednog, a to je da se ljudi nakon velike nužde ne operu. To mi nikako ne ide u glavu.
Najvise volim kad hanuma opere guzu rukom, i onda ode razviti jufku za pitu :oops:

Meni su takvi nejasni, zar je problem oprati dupe mokrim papirom, ili nekim vlaznim maramicama, nakon prvog brisanja... da ne idem sad u detalje.
Post Reply