Terorizam u Parizu!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
AhmetShabo
Posts: 2884
Joined: 03/03/2011 09:12

#4651 Re: Terorizam u Parizu!

Post by AhmetShabo »

AhmetShabo wrote:Poslanik Muhamed je ogledalo istine. Glupi su ovi sto misle da se karikaturama i slicnim stvarima moze narusiti poslanikovo djelo. Zato ove napade treba osuditi,jer koliko je ljudi danas sto psuju i poslanika i Boga, to je njihov grijeh i njihovo pravo. A svi koji koriste vjeru da pokazu svoju nevjeru, kao sto su ovi idioti ekstremni sto nesto ubijaju, jer eto ovi crtaju karikaturu , su šljam naseg drustva. A ima nazalost i onih koji slobodu koriste kao neslobodu.
da sam sebe citiram, ono sto sam napisao, veceras je Bugari potvrdio
http://www.klix.ba/vijesti/bih/hafiz-bu ... /150114130
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#4652 Re: Terorizam u Parizu!

Post by Challenger__ »

p.s.

Image

p.p.s.

"Ne, ja nisam Charlie"
LDLT
Posts: 627
Joined: 30/06/2013 18:33

#4653 Re: Terorizam u Parizu!

Post by LDLT »

Gradonačelnik Rotterdama Ahmed Aboutaleb lijepo kaže što misli o muslimanima u Nizozemskoj koji imaju problema sa zapadnim idealima



Fuck off, kratko i jasno
:lol: :lol: :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58638
Joined: 03/08/2010 19:04

#4654 Re: Terorizam u Parizu!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Prvo izdanje francuskog satiričnog magazina Charlie Hebdo nakon napada na njihovu redakciju i ubistva 10 novinara 7. januara, izlazi sutra, piše Anadolu Agency (AA).

Sutrašnje izdanje koje će, prema najavama, biti štampano u tri miliona primjeraka, a bit će objavljeno na šest jezika, uključujući i turski. Štampano izdanje sutrašnjeg broja magazina bit će dostupna na turskom, francuskom i talijanskom, dok će digitalna verzija biti objavljena na engleskom, španskom i arapskom.

Tursko izadnje sutra će biti objavljeno u turskom dnevnom listu Cumhuriyet, a izdavačka prava za Italiju bit će dodijeljena dnevnom listu Il Fatto Quotidiano.

Iako je dosadašnji tiraž magazina iznosio 60.000 primjeraka, sutra će biti dostupno tri miliona kopija broja.

Prema najavama jednog od saradnika magazina, Patricka Pellouxa, na naslovnici sutrašnjeg broja Charlie Hebdo bit će prikazana karikatura poslanika Muhameda. Pelloux je također kazao kako je poslanik Muhamed na karikaturi prikazan plačljivog lica i da drži natpis "I am Charlie" (Ja sam Čarli), odnosno izraz kojim se solidariše sa žrtvama napada koji se desio u Parizu 7. januara. Iznad crteža poslanika Muhamed stajat će natpis: "Sve je oprošteno."

Radiosarajevo.ba
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4655 Re: Terorizam u Parizu!

Post by insomnia78 »

Izaso ba, jos danas :S
Odlucili su da, zbog potraznje idu na pet mil
nigor
Posts: 134
Joined: 19/07/2011 18:59

#4656 Re: Terorizam u Parizu!

Post by nigor »

A sve šatro ljevičari, antiglobalisti i protivnici kapitalizma, a odmah kad ih je krenulo podigli cijenu :lol:
Ma ovi što su pretekli u ovoj novini, a naročito vlasnik, sve trljaju ručice i viču šućur Allahu, a vamo pred kamerama malo glume ožalošćene :zzzz:
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#4657 Re: Terorizam u Parizu!

Post by iceman2010 »

VjecitiStudent wrote:"false flag" !!! :D
An al-Qaida affiliate in Yemen has claimed responsibility for the attack on French satirical newspaper Charlie Hebdo, saying it was ordered by the group’s leadership to avenge insults to the prophet Muhammad, according to a video posted on YouTube on Wednesday.

http://www.theguardian.com/world/2015/j ... tack-paris
Ni jednog trenutka nisam ulazio u teorije zavjere. Necu ni sada. Ali uzeti zdravo za gotovo to sto al-kaida preuzima odgovornost za ovaj napad je smijesno. Mozda jesu, mozda nisu, ali u oba slucaja ce preuzeti odgovornost jer vole da se kite ovakvim stvarima. Ko zna sabrati 2 i 2 to mu je valjda jasno.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#4658 Re: Terorizam u Parizu!

Post by HM 2011 »

nigor wrote:A sve šatro ljevičari, antiglobalisti i protivnici kapitalizma, a odmah kad ih je krenulo podigli cijenu :lol:
Ma ovi što su pretekli u ovoj novini, a naročito vlasnik, sve trljaju ručice i viču šućur Allahu, a vamo pred kamerama malo glume ožalošćene :zzzz:
Još jedan u nizu pogrešnih poteza - jer sad ispada da je vrijeđati religijska osjećanja čak i profitabilno.... Jeste da je kratkotrajno ali....

Čarli na EBay-u - 600 USD......

Kupite Čarli - recite da ste za slobodu govora....
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4659 Re: Terorizam u Parizu!

Post by insomnia78 »

iceman2010 wrote:
VjecitiStudent wrote:"false flag" !!! :D
An al-Qaida affiliate in Yemen has claimed responsibility for the attack on French satirical newspaper Charlie Hebdo, saying it was ordered by the group’s leadership to avenge insults to the prophet Muhammad, according to a video posted on YouTube on Wednesday.

http://www.theguardian.com/world/2015/j ... tack-paris
Ni jednog trenutka nisam ulazio u teorije zavjere. Necu ni sada. Ali uzeti zdravo za gotovo to sto al-kaida preuzima odgovornost za ovaj napad je smijesno. Mozda jesu, mozda nisu, ali u oba slucaja ce preuzeti odgovornost jer vole da se kite ovakvim stvarima. Ko zna sabrati 2 i 2 to mu je valjda jasno.
Slazem se
User avatar
House
Posts: 46685
Joined: 17/03/2010 15:36

#4660 Re: Terorizam u Parizu!

Post by House »

Al Kaida a iza njega zastava ISIL-a :? :lol: teroristi pukli kao ledenica
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#4661 Re: Terorizam u Parizu!

Post by iceman2010 »

Hvala za prevod insomnija :thumbup:
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#4662 Re: Terorizam u Parizu!

Post by sportman1 »

LDLT wrote:Gradonačelnik Rotterdama Ahmed Aboutaleb lijepo kaže što misli o muslimanima u Nizozemskoj koji imaju problema sa zapadnim idealima



Fuck off, kratko i jasno
:lol: :lol: :lol:


pitam se dali bi isto to izjavio da ne zaradjuje hiljade evra mjesecno?
inace,mos mislit pod kakvom je lupom on kao gradonacelnik.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4663 Re: Terorizam u Parizu!

Post by insomnia78 »

U vezi hapsenja ovog "komicara"
Principe essentiel dans une société démocratique, la liberté d'expression est encadrée dans la loi française, qui fixe ses limites : la calomnie, la diffamation, l'injure, la provocation à la haine ou à la violence, ou encore l'apologie du terrorisme.
Osnovni princip jednog demokratskog drustva, sloboda izrazavanja je ugradjena u francuski zakon, sa odredjenim limitima: kleveta, blaćenje, uvreda, izazivanje mrznje ili nasilja i podrzavanje terorizma
Njeg kaci ovo zadnje :D
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#4664 Re: Terorizam u Parizu!

Post by iceman2010 »

A ovoga sto pita za misljenje evo da probam ja. Kod mene je zena pokrivena (hidzab), ja sam uredno obrijan, klanjam, idem na dzumu, ne pijem, ponekad ponesto opsujem :mrgreen: , postujem institucije iz-a.... Vjerovatno se ja uklapam unjegovu sliku tog nekog tradicionalnog muslimana. Doduse, tradicija je u mom slucaju bila prekinuta kada su moji roditelji u pitanju. Vjeru sam upoznao sam bez njihove pomoci. Njihovi roditelji (moji deda i nana) su klanjali, postili.....

Moja reakcija na karikature: Ne smatram da to ima veze sa slobodom govora. Mislim da se radi o cistoj provokaciji i uvredi, ali mislim da bi ignorisanje bila najbolja reakcija na sve to. Pusti budalu neka crta. Kad vidi da nema reakcije o odjeka prestace sam. Da li mislim da treba nekome opaliti samar zbog toga? Boze sacuvaj! Da li osudjujem ovakve postupke? Da i to najostrije bez ograde. U isto vrijeme smatram da uvredane moze biti sastavni dio slobode govora, ali da sam na mjestu muslimana u francuskoj za sancionisanje ovakvih pojava bih se borio kroz institucije sistema. Pa ako uspijes dobro je, a ako ne barem si ppkusao. Na legalan, demokratski nacin kako je to definisano zakonima drzave u kojoj zivis. Neko je na jednom od onih videa spominjao zakon o islamofobiji. Angazujes pravnike, napravis, lobiras, pokrenes javnu kampanju.... Pa ako prijedlog prodje dobro je. Ako ne nastavis da se boris putem legalnih kanala. Ako nista drugo, pokusas uticati na javno mijenje da se takve stvari izbjegavaju. Pokusas izlobirati neku preporuku nekog njihovog drustva pisaca. Pretpostavlkam da tako nesto imaju. Sto se tice ovoga oko broja zrtava, ucesca zapada na direktan i indirektan nacin u sukobima. Licemjerju, povodom zrtava, nejednakom tretiranju istih, selektivnoj slobodi govora sam dovoljno napisao na ovoj temi.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#4665 Re: Terorizam u Parizu!

Post by iceman2010 »

insomnia78 wrote:U vezi hapsenja ovog "komicara"
Principe essentiel dans une société démocratique, la liberté d'expression est encadrée dans la loi française, qui fixe ses limites : la calomnie, la diffamation, l'injure, la provocation à la haine ou à la violence, ou encore l'apologie du terrorisme.
Osnovni princip jednog demokratskog drustva, sloboda izrazavanja je ugradjena u francuski zakon, sa odredjenim limitima: kleveta, blaćenje, uvreda, izazivanje mrznje ili nasilja i podrzavanje terorizma
Njeg kaci ovo zadnje :D
A kako je to podrzao terorizam?

Ja sam mislio da je sloboda da mozes sr.ti sta pozelis :-)
nigor
Posts: 134
Joined: 19/07/2011 18:59

#4666 Re: Terorizam u Parizu!

Post by nigor »

Ne mogu da vjerujem kako su licemjerni ovi zapadnjaci, prosto nevjerovatno
Sada iz udžbenika hoće da izbacuju priču o kobasicama, svinjama, čvarcima, slanini... kako bi izbjegli moguću uvredu pripadnika islamske vjere, kao tu nešto paze iako svinja ni na kakav način ne vrijeđa muslimane osim što je ne jedu, ali im ne pada na pamet prestati da se karikaturama izruguju na račun poslanika :roll:
Smjernice koje je postavio vodeći obrazovni izdavač Univerziteta u Oksfordu zabranjuju bilo kakve teme i ilustracije konzumiranja svinjetine u svojim knjigama, kako se muslimani ne bi našli uvrijeđenim, s obzirom da im je vjera zabranjuje.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4667 Re: Terorizam u Parizu!

Post by insomnia78 »

Sad gledam na tv-u, sprdaju se Francuzi sa fox-ovom reportazom o Parizu
Kaze voditeljica kako po Parizu haraju islamisti, u pojedinim aerodismanima, jos ih oznacise na slici, samo muslimani smiju hodati, nosaju se majice sa likom Bin Ladena, na snazi je serijat, cak ni policija ne smije ulaziti :D :D :D, kaze ovaj njihov "expert", "bivsi americki specijalac i novinar sa kriznih zarista": gore je nego u Iraku i Afganistanu
Image inace New York Times je neka od ovih mjesta oznacio kao obavezna za posjetiti ako dolazite u Pariz :D
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#4668 Re: Terorizam u Parizu!

Post by iceman2010 »

Greske u kucanju su posljedica koristenja mobitela umjesto tastature. Nedostatak TT-a taj posao cini jos tezim pogotovo ako se kuca duzi komentar. Skoro je nemoguce skrolati kroz njega.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#4669 Re: Terorizam u Parizu!

Post by iceman2010 »

Nije to nista. Za Birmingem su rekli da je muslimanski grad u koji niko ne smije da udje :mrgreen:

Sto je najgore imaju svoju publiku koja ce popusiti tu glupost.
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#4670 Re: Terorizam u Parizu!

Post by York Light 100`s »

Banksy wrote:Površno sam pratila temu, svih ovih skoro 200 strana, i sve ovo šta sam vidjela uglavnom su bila dva isključiva, agresivna, nepomirljiva pola, ili više njih. Svi su tu: zadrti ateisti, nemuslimani, ''bradonje'', zavjere, nezavjere, provokatori, djeca, svega je bilo na temi.

Jedino čega nije bilo, što nisam primjetila (možda mi je promaklo), a jako me zanima, je razmišljanje o ovoj temi jednog prosječnog bosanskog ili hercegovačkog muslimana, onoga koji redovno prakticira vjeru, koji je odan islamu, ali na ''bosanski'', ''građanski'', ''starinski'' način, onako kako su mu to činili i roditelji i preci - dakle, jedan običan, prosječan, gradski musliman, vjernik.

Velika je šteta što se nisu javljali jer njihova razmišljanja su za nas, u BiH, jedino važna i relevantna.
Jako bih voljela kad bi se neko javio, pa napisao ozbiljan, duži post, jer zaista me zanima šta ovaj dio građanstva misli o svemu ovome što se dešavalo zadnjih dana, a vjerujem i da nisam jedina koju to zanima.
Ako se neko i odluči napisati koju riječ, unaprijed mu zahvaljujem.
Ne znam da li sam klasični bosanski vjernik ali evo par postova što napisah na ovoj temi
York Light 100`s wrote:Zašto bi ja išta bockao ako znam da bi to nekoga povrijedilo? A da, nemam ja ništa sa tim niti to vrijeđa moje osjećaje pa me zato boli qurac hoće li se iko uvrijediti jer znaš, ja razumijem da bi to moglo nekoga uvrijediti ali mene ne vrijeđa pa zašto ne bih bockao?

Bockamo mi svi u sve jer ne damo našu slobodu govora a kada mi postanemo tema onda "kuku lele Ivan Ivanović je rekao ono o bosanskim curama"

South Park je isto satirična emisija i dokaz u kakvom cool društvu živimo gdje vlada sloboda govora gdje se ismijava sve i svašta a kada bi se rodio sin ili brat sa hendikepom kao Timmy onda bi svi se zgrožavali od te emisije.
Kada je Ramiz Zmaj psovao Boga u vicevima još su neki ismijavali ljude koji su ga kritikovali zato što je razlog psovanje Boga a kada spomenu Srebrenicu onda je Ramiz vakav Ramiz nakav.
Da ja Ivan Ivanović govorio o nekim drugim curama ne bi se ni otvorila tema, možda i bi ali bi imala možda samo 5-10 postova. Taj isti Ivanović je pravio viceve prije o Albancima i Hrvatima pa nikome nije smetalo jer je bio samo još jedan primjer crnog humora.

Ta današnja sloboda govora je u prijevodu jedno veliko gowno

Znam šta je sloboda govora ali i znam šta su provokacije i podyebavanje. Ako su slike poslanika Muhameda zabranjene onda se nema tu šta dirati. Ako tebi kaže Hrvat "ja ne jedem meso danas" a ti mu izneseš meso i jedeš pred njim da li bi bio još jedan fantastičan primjer ovog društva gdje možeš da radiš šta god i gdje god hoćeš ili bi ispao samo jedan običan shupak i kreten gdje ti ništa ne dobijaš sa tim potezom osim što si ga isprovocirao.

Danas se govor mržnje, provokacija i vrijeđanje često prikriva pod slobodom govora i to ima sa demokratijom isto veze kao i novinarska prava Avde Avdića kada ulazi nepozvan u kancelarije i ulazi ljudima u lice ili kada Bakir 60 minuta najavljuje prilog sa "lopovske seljačine" ljude koji nisu nikada ni bili na sudu
York Light 100`s wrote:Evo pogledah na ovoj temi par slika što je objavio ovaj časopis gdje nije samo nacrtan poslanik nego je i nacrtan na vulgaran način koji ne vrijeđa samo radikalne islamiste nego i čitav islamski svijet što po meni nije ništa drugo nego govor mržnje i islamofobični čin. Ali eto to je sloboda govora a npr. tekstovi Baje Malog Knindže su govor mržnje :-)
Osobe koje misle da je vrijeđanje Islama i šprdnja sa vjerom sloboda govora bez imalo razmišljanja da to nema nikakve logike podsjećaju me na one osobe u muzeju gdjej e neko hrakno i pljuno na zid i svi govore da je to umjetnost.

Evo gledam idiote koji su ispred ambasade postavili olovke. Razumijem ako se ispred ambasade stavi cvijeće, svijeće, plakate ili bilo šta što bi odalo počast izgubljenim životima ali olovke?
Sa olovkama ti karikaturisti nisu ništa pametno nacrtali, nešto što bi navelo čovjeka na razmišljanje, što bi zbližilo kulture i vjere, što bi možda čak i kritikovalo vjeru na onaj način gdje bi se moglo opširno diskutovati, ne, oni su samo koristili te olovke za omaložavanje, vrijeđanje jedne kompletne religije.
Kakva je to poruka sa olovkama ispred ambasade? "Mi kao evropski Muslimani podržavmo da se dira u nešto sveto što je tabu kao crtanje poslanika Muhameda jer je to sloboda govora. Nastavite crtati!" Treba vam sve one olovke gurnuti u shupak.
Neko isto reče nešto kao "Ako smrt novinara i karikaturista nas natjera da prestanemo sa ovim to znači da su teroristi pobjedili" što u prevodu znači kao nastavićemo u inat sa karikaturama koje prikazuju poslanika samo da pokažemo da teroristi nisu pobjedili. Pa Alahu dragi nije na karikaturama Osama Bin Laden pa da se to tiče samo bradatih kratkopantaloša, to je uvreda za svakog Muslimana širom svijeta.
Glupi Bošnjo će na Klixu kritikovati jednog Ivana Ivanovića koji vrijeđa hiljade Bošnjaka i stotine žena u Bosni govoreći kako čak i humor i sloboda govora ima svoju granicu a ovdje će postaviti olovke zbog uvrede miliona vjernika širom svijeta.
York Light 100`s wrote:Na ovoj temi se primjeti da većina ovdje nije u stanju osuditi ova ubistva i ograditi se od zločina a da ne zvuči kao islamofob. Evo baca se sada sve u isti koš, karikature kako je Muhamed bio pedofil, pa onda vicevi o njemu, svako ko osuđuje karikature je kozojeb i želi smrt svim novinarima, više se ne vređaju samo teroristi nego i čitav Islam.
Da li su emocije, strah da bi neko kao SIPA mogli kontrolisati postove, inat Saffu i drugim ekstremnim stranicama koji čitaju portale, greška da se odmah nešto postuje bez razmišljanja šta će se napisati ili jednostavno onaj balinluk gdje pljuješ sve svoje samo da bi se drugom dopao.

Priznajem prvi i za sebe, većina ovdje nisu perfektni muslimani, popije se, ide se u džamiju samo od Bajrama do Bajrama, rjetko ili nikako se ne klanja ali je opet bila neka granica ali je nevjerovatno kako je se stvorila jedna islamofobična aura u ovih zadnjih par dana gdje su se davno izbrisale granice između napada na terorizam i napada na Islam kao da je većina u ovih par dana postala Nemanja Kusturica. Ako Mujo, Meho i Suljo sa Klixa bacaju Islam i terorizam u jedan koš i ako su nesposobni da razdvoje Islam i terorizam na ovoj temi kako onda očekivati da će jedan Francuz katolik kome je Islam nepoznat u ovim teškim vremenima znati da ovaj teroristički čin nema veze sa pravim Islamom? Balinluk
York Light 100`s wrote:
Pjanic15 wrote:
York Light 100`s wrote: Ja niti direktno niti indirektno opravdavam zloćin i ubistva, ako mislim da su te karikature pogane to ne znači da odobravam ubistvo autora.
Ipak mislim da je društvo kao cijelo na jednom samodestruktivnom putu, gdje su pogane emisije poput South Park definicija slobode govora i moralo je se kad tad naletiti na jednu budalu koja će to rješiti na jedan agresivan pogrešan način, u ovom slučaju to je bio vjerski fanatik.
To se dešava kada si se godinama fokusirao na "humor" koji ne služi nićemu drugom nego vrijeđanje i omaložavanje. Muka mi je samo da će jedan toalet papir kao Charlie biti sinonim za slobodu govora.

Kao što rekoh ovo društvo je na jednom samodestruktivnom putu i treba mu jedna jaka cenzura, ne samo u vezi Islama nego za sve vjere, rase i nacije.
Za ove kojima je Charlie sloboda govora i satira vrsta humora za njih je najvjerovatnije okupiti se u disku ili u hodniku škole pa napadati slabijeg pojam demokratije ili su sami prije 10 godina u školi imali svoje Charlie sveskice gdje su crtali svoje učenike Rome ili djecu povratnike na jedan vrlo satiričan način
Ovo što si napisao samo dokazuje što sam govorio nekoliko puta, veća količina privrženosti vlastitoj pripadnosti religijskoj i sl., radi različitih mentaliteta, načela, morala, dovodi do nerazumjevanja i kuršlusa. Ti misliš da je potrebna cenzura, konzervativnost u Zapadu, ali nije, govoriš samo iz gledišta vlastitih načela morala, mentaliteta ovih prostora i religije. Ti misliš da je Zapadno društvo radi slobode govora, South Parka, u krizi te na rubu samodestrukcije, ali nije jer je destrukcija u ovom slučaju došla od onih koji nisu Zapadnog mentaliteta, nego su ekstremno protiv istog radi različitosti i nerazumjevanja, toliko da ih je navelo na (ne)djela, čak to bilo i pogrešno i neosnovano po načelima i moralu religije koje se smatraju pripadnicima. Tako da, možeš ti reći da si protiv tih zločina i ubistva, ali ne možeš negirati da ih indirektno ne opravdavaš (sa unutrašnjim stavom -eto im sada- kojeg ne ispoljavaš), kada se više fokusiraš na verbalno/pismeno izražavanje, nego na ubistvo koje se već desilo i na osim kojeg je nefokusiranje na isto, samo opravdavanje istog, te nakon kojeg kao što reče onaj, ne postoji nikakvo "ali", jer nakon tog "ali" se navodi samo ovo što sam u početku govorio, problematika sukoba i nerazumjevanja radi različitih mentaliteta, morala, načela koja su relativna, te opravdavanje zločina koji je bio sa ciljem nasilnog nadmetanja jednog mentaliteta, morala, načela naspram drugog.
Da, privržen sam vlastitoj religijskoj pripadnosti ali to ne mora značiti da je moj odgovor na provokacije isti kao odgovor ovih terorista. Jedino šta imam zajedničko sa njima jeste da nam se gadi kako karikature ismijavaju poslanika ali to ne znači da bi ja uradio isto.
Tebe tvoja žena nekada nervira. Ima i u Teksasu jedan čovjek kojeg žena nervira pa je on zbog toga usmrti lopatom. Ako ti i taj čovjek imate nešto zajedničko a to da vas obadvojicu supruge nerviraju to ne mora značiti da si i ti u stanju ubiti svoju suprugu lopatom

Druga stvar koju si naveo i koja se često pominje na ovoj temi a to je "ne postoji nikako "ali""
Kako ne postoji? Ne sviđa mi se karikatura ali ja ne bih nikada ubio autora zbog toga. Zašto je ta rečenica nemoguća? Imamo milion primjera
"Ja mrzim naše političare ali ja ne bi nikada pomislio da ih ubijem"
"Osuđujem vic od Ivana Ivanovića ali isto osuđujem prijetnje da će mu neko dijete silovati"
"Arkan je ratni zločinac ali ja mu se ne bi nikada na njegovoj djeci osvetio"
"Deen mi je antipatičan ali osuđujem kada bi ga neko prebio samo zato što drugčije izgleda"

Uvjek ima ono "ali"
"Ja sam protiv toga ali osuđujem ekstremne nasilne i radikalne mjere protiv toga"

Zašto se u ovom slučaju ne može upotrijebiti "ali" je vrlo jednostavno, većini ne paše jednostavno jedan razuman miroljubiv musliman hladne glave. Reći "Ja sam protiv karikatura ali osuđujem da se neko ubije zbog toga. Ja ću te karikature ignorisati, okrenuti glavu ili možda tužiti autora i nastaviti ću mirnim putem protestovati" jednostavno ne paše u trenutnu medijsku sliku
Ako se neki musliman raduje ubistvu novinara onda je dobro došao da se prikažu muslimani u negativnom svjetlu ali ako kaže "karikature su fuj ali osuđujem terorizam" onda se vrši spin
"ako su ti karikature fuj to znači da nisi Čarli i to znači da si uz teroriste jer čim koristiš "ali" to znači da misliš da su dobili zasluženu kaznu" i onda opet ispadaš terorista a to je ono što je sada u medijima najpoželjnije. To je pritisak koji se vrši sada na muslimanima. Ili si spreman pljunuti svoju vjeru ili si terorista
York Light 100`s wrote:Zašto bi se Bošnjaci u dijaspori trebali izviniti? Kada bi jednoga dana jedan katolik u Njemačkoj pobio jednu arapsku porodicu jer je sanjao da mu je Isus to naredio ili zato što je protiv islamizacije Europe ne bi niko tražio od hrvatske dijaspore da se izvine. A i zašto bi?

Zašto bih imao grižnju savjesti samo zato što je neko rekao da se bori u moje ime a ko god je se informisao o Islamu zna da je se sa tim činom automatski eliminisao jer su ta dijela suprotno od onoga šta Islam nalaže.
Zašto bi mene grizla savjest kada neko opasa 10godišnju djevojčicu dinamitom i kaže da je sa tim činom veliki musliman kada ja znam da to nema nikakve veze sa Islamom?
Zašto bi grizla savjest jednog Katolika što je Katolik kada čuje da je jedan pop napastovao diječaka? Pa ne piše u Bibliji niti je vjerski biti pedofil.
Šta sad kaže neka budala da će zaraditi dženet ako digne obdanište u zrak jer je tada veliki musliman postao? Jer to mene sad treba gristi savjest iako ja i svi koji su upoznati znaju o Islamu znaju da je glupost dovoditi to u kontekst sa Islamom?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4671 Re: Terorizam u Parizu!

Post by insomnia78 »

Policija objavila informaciju da su oruzje i oprema koji su koristeni u napadima kupljeni u Belgiji
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#4672 Re: Terorizam u Parizu!

Post by iceman2010 »

Evo iscitah ovu kompilaciju tekstova od york light i mogu reci samo da mogu staviti potpis na njih. Je li vrlom pitcu dovoljno :mrgreen:
Pjanic15
Posts: 2087
Joined: 27/04/2014 15:31
Location: www.klix.cc/_BHtubeTV
Contact:

#4673 Re: Terorizam u Parizu!

Post by Pjanic15 »

York Light 100`s wrote:
Pjanic15 wrote:
York Light 100`s wrote: Ja niti direktno niti indirektno opravdavam zloćin i ubistva, ako mislim da su te karikature pogane to ne znači da odobravam ubistvo autora.
Ipak mislim da je društvo kao cijelo na jednom samodestruktivnom putu, gdje su pogane emisije poput South Park definicija slobode govora i moralo je se kad tad naletiti na jednu budalu koja će to rješiti na jedan agresivan pogrešan način, u ovom slučaju to je bio vjerski fanatik.
To se dešava kada si se godinama fokusirao na "humor" koji ne služi nićemu drugom nego vrijeđanje i omaložavanje. Muka mi je samo da će jedan toalet papir kao Charlie biti sinonim za slobodu govora.

Kao što rekoh ovo društvo je na jednom samodestruktivnom putu i treba mu jedna jaka cenzura, ne samo u vezi Islama nego za sve vjere, rase i nacije.
Za ove kojima je Charlie sloboda govora i satira vrsta humora za njih je najvjerovatnije okupiti se u disku ili u hodniku škole pa napadati slabijeg pojam demokratije ili su sami prije 10 godina u školi imali svoje Charlie sveskice gdje su crtali svoje učenike Rome ili djecu povratnike na jedan vrlo satiričan način
Ovo što si napisao samo dokazuje što sam govorio nekoliko puta, veća količina privrženosti vlastitoj pripadnosti religijskoj i sl., radi različitih mentaliteta, načela, morala, dovodi do nerazumjevanja i kuršlusa. Ti misliš da je potrebna cenzura, konzervativnost u Zapadu, ali nije, govoriš samo iz gledišta vlastitih načela morala, mentaliteta ovih prostora i religije. Ti misliš da je Zapadno društvo radi slobode govora, South Parka, u krizi te na rubu samodestrukcije, ali nije jer je destrukcija u ovom slučaju došla od onih koji nisu Zapadnog mentaliteta, nego su ekstremno protiv istog radi različitosti i nerazumjevanja, toliko da ih je navelo na (ne)djela, čak to bilo i pogrešno i neosnovano po načelima i moralu religije koje se smatraju pripadnicima. Tako da, možeš ti reći da si protiv tih zločina i ubistva, ali ne možeš negirati da ih indirektno ne opravdavaš (sa unutrašnjim stavom -eto im sada- kojeg ne ispoljavaš), kada se više fokusiraš na verbalno/pismeno izražavanje, nego na ubistvo koje se već desilo i na osim kojeg je nefokusiranje na isto, samo opravdavanje istog, te nakon kojeg kao što reče onaj, ne postoji nikakvo "ali", jer nakon tog "ali" se navodi samo ovo što sam u početku govorio, problematika sukoba i nerazumjevanja radi različitih mentaliteta, morala, načela koja su relativna, te opravdavanje zločina koji je bio sa ciljem nasilnog nadmetanja jednog mentaliteta, morala, načela naspram drugog.
Da, privržen sam vlastitoj religijskoj pripadnosti ali to ne mora značiti da je moj odgovor na provokacije isti kao odgovor ovih terorista. Jedino šta imam zajedničko sa njima jeste da nam se gadi kako karikature ismijavaju poslanika ali to ne znači da bi ja uradio isto.
Tebe tvoja žena nekada nervira. Ima i u Teksasu jedan čovjek kojeg žena nervira pa je on zbog toga usmrti lopatom. Ako ti i taj čovjek imate nešto zajedničko a to da vas obadvojicu supruge nerviraju to ne mora značiti da si i ti u stanju ubiti svoju suprugu lopatom

Druga stvar koju si naveo i koja se često pominje na ovoj temi a to je "ne postoji nikako "ali""
Kako ne postoji? Ne sviđa mi se karikatura ali ja ne bih nikada ubio autora zbog toga. Zašto je ta rečenica nemoguća? Imamo milion primjera
"Ja mrzim naše političare ali ja ne bi nikada pomislio da ih ubijem"
"Osuđujem vic od Ivana Ivanovića ali isto osuđujem prijetnje da će mu neko dijete silovati"
"Arkan je ratni zločinac ali ja mu se ne bi nikada na njegovoj djeci osvetio"
"Deen mi je antipatičan ali osuđujem kada bi ga neko prebio samo zato što drugčije izgleda"

Uvjek ima ono "ali"
"Ja sam protiv toga ali osuđujem ekstremne nasilne i radikalne mjere protiv toga"

Zašto se u ovom slučaju ne može upotrijebiti "ali" je vrlo jednostavno, većini ne paše jednostavno jedan razuman miroljubiv musliman hladne glave. Reći "Ja sam protiv karikatura ali osuđujem da se neko ubije zbog toga. Ja ću te karikature ignorisati, okrenuti glavu ili možda tužiti autora i nastaviti ću mirnim putem protestovati" jednostavno ne paše u trenutnu medijsku sliku
Ako se neki musliman raduje ubistvu novinara onda je dobro došao da se prikažu muslimani u negativnom svjetlu ali ako kaže "karikature su fuj ali osuđujem terorizam" onda se vrši spin
"ako su ti karikature fuj to znači da nisi Čarli i to znači da si uz teroriste jer čim koristiš "ali" to znači da misliš da su dobili zasluženu kaznu" i onda opet ispadaš terorista a to je ono što je sada u medijima najpoželjnije. To je pritisak koji se vrši sada na muslimanima. Ili si spreman pljunuti svoju vjeru ili si terorista
Džaba ali, kada je to indirektno opravdavanje zločina, kao da mrtvom čovjeku govoriš "prestani", nema smisla. Također ne može se reći da je to bio crtež Poslanika kada ne postoji ikakva fotografija ili slika da se precizno zna, to je također velika fula kada neko govori "crta Poslanika".
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#4674 Re: Terorizam u Parizu!

Post by iceman2010 »

Ili si sa nama, ili si protiv nas. Nista york. Dok ne podrzimo crtanje karikatura i dok ne pljunemo na svoju vjeru do tada smo teroristi. Samo treba sto glasnije. Sto jace. Da cuju svi. Da im se dobro uvucemo znas vec gdje. Onda ce nas prihvatiti. Onda ce nas vise voljeti. Ili nece? Zar to vec jednom nismo prosli?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4675 Re: Terorizam u Parizu!

Post by insomnia78 »

iceman2010 wrote:
insomnia78 wrote:U vezi hapsenja ovog "komicara"
Principe essentiel dans une société démocratique, la liberté d'expression est encadrée dans la loi française, qui fixe ses limites : la calomnie, la diffamation, l'injure, la provocation à la haine ou à la violence, ou encore l'apologie du terrorisme.
Osnovni princip jednog demokratskog drustva, sloboda izrazavanja je ugradjena u francuski zakon, sa odredjenim limitima: kleveta, blaćenje, uvreda, izazivanje mrznje ili nasilja i podrzavanje terorizma
Njeg kaci ovo zadnje :D
A kako je to podrzao terorizam?

Ja sam mislio da je sloboda da mozes sr.ti sta pozelis :-)
Jesam malo i nakaradno preveo :D
Moze se takodje reci i pravdanje, velicanje terorizma
Post Reply