Terorizam u Parizu!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3076 Re: Terorizam u Parizu!

Post by insomnia78 »

hazbi wrote:toliko terorizma,panike,ganjanja terorista medijskog izvjestavanja a na kraju dana skontam da su francuzi kao da je sve sasvim normalno odigrali fudbalske utakmice 1 lige i jednu utakmicu premijer lige....

ili sam nesto propustio ili ovaj svijet ide u pogresnopm pravcu...drzavu ti potresa velika kriza a ti odigravas utakmice ko da je sve ok...svasta :shock:

http://www.livescore.com/
Pa frka je samo u i oko Pariza, vecinom
U ostatku se sasvim normalno radi i zivi
Mislim radi se i zivi i u Parizu al eto
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#3077 Re: Terorizam u Parizu!

Post by @mba »

Avetinho wrote:
Zastavnik_dzemo wrote:Kako to da je ismijavanje pslanika sloboda govora, a npr klix koji se na isti poziva i busa se u prsa istim, danas zabrani komentare?

Kako nek smije ismijavati i vrijedjati poslanika i zrtve rata, a kad se ovdje isprica vic koji ismijava jevreje, to je ban, o vicu o srebrenici da ne govorim?

Zasto je vrijedjanje poslanika sloboda govora, a vic o jevrejima je govor mrznje?

Voli bih da mi neko odgovori na ova pitanja
Prvo, nemoj petljati poslanika i zrtve rata.

Drugo, ako je neko uvrijedio poslanika, neka ga poslanik prijavi administraciji, vjerujem da ce izrsilac popiti ban. Ili bar nek ga prijavi neko od familije.

Tvrditi da kad neko nacrta karikaturu to odmah vrijedja SVE muslimane je smijesno.
mozda nije uvreda ali moramo priznati da je provokacija, na koju su nazalost nasjeli a i zivotom platili i jedni i drugi...i sad se postavlja pitanje jeli bas potrebno crtati nest sto je milijardu i kusur ljudima sveto?

ja mislim da nije potrebno!
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3078 Re: Terorizam u Parizu!

Post by O'zone »

PeppermintSA wrote:
O'zone wrote:
Trebaš očnom definitivno
Ne bih rekao. Linija između samog nasilničkog čina i dogmatskog zgrožavanja na crtež Poslanika je jako tanka. Bilo koje društvo u kojem je apsolutno sve regulisano i u kojem autohtonost pojedinca stoji na klimavim nogama je društvo koje apropo dovodi do ekstremnih pojava.
Linije nema u ovom slučaju jer zgrožavanje na ismijavanje Poslanika je dovelo do nasilničkog čina.

Međutim ti si naveo da je ovo napad "čistog Islama na Europske kulturne i civilizacijske tekovine" što smijem tvrditi nije slučaj. Ovo nije napad "čistog Islama" ovo je napad terorističke organizacije čiji pripadnici potiču većim dijelom sa područija koja su pod islamskom većinom mada ne isključivo jer se i Al-qaidi i ISIS-u priključuje dosta konvertita koji dolaze iz same te Europe.

Čisti Islam nema veze sa tim jer da ima sad bi imao globalni međureligijski rat a ne stotine hiljada mrtvih Muslimana koji prakticiraju taj čisti Islam a ubijeni su od strane Terorističkih organizacija koje žele da predstave sve one koji ne razmišljau kao oni nevjernicima. Muslimani se trebaju da obračunaju i očiste svoje redove jer ako i dalje budu poginjali glavu i puštali da koje kakvi fašisti koji se pozivaju na Islam kao njihovu vjeru vode glavnu riječ i prestavljaju prijetnu kompletnom Islamskom svijetu rizikuju mogućnost da nikad više ne operu ljagu sa njihovog obraza.

Na kraju da citiram predsjednika Francuske
Hollande: "these fanatics have nothing to do with Islam".
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#3079 Re: Terorizam u Parizu!

Post by __Phoenix__ »

Karikatura koja prikaže Muhameda s bombom na glavi/turbanu i svjesno ukazuje na to da da su svi sljedbenici džihadisti i ekstremisti, to je uvreda.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3080 Re: Terorizam u Parizu!

Post by Avetinho »

Freamon Lester wrote:I gdje nastavljamo pricu o 2000+ mrtvih u Nigeriji? Kakvo imate opravdanje za taj masakar? Da kontaktirate ovog Seseljovog muftiju i pitate ga?
Prica se nastavlja na temi "Masakr u Nigeriji" koju ces ti otvoriti.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3081 Re: Terorizam u Parizu!

Post by Avetinho »

__Phoenix__ wrote:Karikatura koja prikaže Muhameda s bombom na glavi/turbanu i svjesno ukazuje na to da da su svi sljedbenici džihadisti i ekstremisti, to je uvreda.
Ne, to je karikatura.

Koja pokazuje danasnje stanje jednog dijela pripadnika islamske vjere.
Last edited by Avetinho on 10/01/2015 00:28, edited 1 time in total.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#3082 Re: Terorizam u Parizu!

Post by __Phoenix__ »

Avetinho wrote:
__Phoenix__ wrote:Karikatura koja prikaže Muhameda s bombom na glavi/turbanu i svjesno ukazuje na to da da su svi sljedbenici džihadisti i ekstremisti, to je uvreda.
Ne, to je karikatura.
I?
A_A_AKCIJA
Posts: 5973
Joined: 16/11/2009 02:54

#3083 Re: Terorizam u Parizu!

Post by A_A_AKCIJA »

Image
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#3084 Re: Terorizam u Parizu!

Post by Freamon Lester »

Avetinho wrote:
Freamon Lester wrote:I gdje nastavljamo pricu o 2000+ mrtvih u Nigeriji? Kakvo imate opravdanje za taj masakar? Da kontaktirate ovog Seseljovog muftiju i pitate ga?
Prica se nastavlja na temi "Masakr u Nigeriji" koju ces ti otvoriti.
Necu. Ostavljam to vama dusebriznicima. Lupite glupost i onda vam se odbije nazad kao bumerang. Sta ces. Ljudi guraju prst u oko stalno i stalno, hoce da salju djecu u skolu i tacka. Jedino rjesenje je bilo da ih se pobije... Otprilike tako zvuci vase opravdanje ovog sta se desava u Parizu...
A_A_AKCIJA
Posts: 5973
Joined: 16/11/2009 02:54

#3085 Re: Terorizam u Parizu!

Post by A_A_AKCIJA »

Damir Nikšić:
U globalnom ratu protiv terorizma ne bi trebala biti ništa veća tragedija 12 ubijenih u Parizu od tragedije 35 ubijenih i desetine ranjenih na policijskoj akademiji u Jemenu u terorističkom napadu iste terorističke organizacije - isti dan.
Ako se svi borimo protiv terorizma, ako ga svi osuđujemo i ako smo svi podjednako žrtve (iako je u Jemenu gotovo 3:1 broj žrtava, a teroristički napadi učestaliji u "Islamskom svijetu" nego u "Slobodnom") - onda se moramo probuditi i djelovati globalno i složno, a ne samo navijati za "svoje dupe", jer to je pomalo šupački - od koga god da dolazilo.
A što se tiče medijske slobode i političke satire, to se treba ponovo definisati jer politička propaganda, tj. rasistička i anti-semitistička propaganda i agitacija do sada ni u udžbenicima ni u medijima nije spadala u političku satiru, osim ako sada Evropa ne želi svoje anti-semitske plakate iz prve polovine dvadesetog vijeka proglasiti starom evropskom tradicijom slobode štampe.

Image
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#3086 Re: Terorizam u Parizu!

Post by harka »

Avetinho wrote:
__Phoenix__ wrote:Karikatura koja prikaže Muhameda s bombom na glavi/turbanu i svjesno ukazuje na to da da su svi sljedbenici džihadisti i ekstremisti, to je uvreda.
Ne, to je karikatura.

Koja pokazuje danasnje stanje jednog dijela pripadnika islamske vjere.
Pokazi mi karikaturu Pape :D koja pokazuje stanje jednog dijela katolicke vjere .Pozzzzzz

P.S. nemoj Boga ti sa malom djecicom,povraticu
Last edited by harka on 10/01/2015 00:34, edited 3 times in total.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#3087 Re: Terorizam u Parizu!

Post by dustaban »

__Phoenix__ wrote:
Avetinho wrote:
__Phoenix__ wrote:Karikatura koja prikaže Muhameda s bombom na glavi/turbanu i svjesno ukazuje na to da da su svi sljedbenici džihadisti i ekstremisti, to je uvreda.
Ne, to je karikatura.
I?
Ipak je nekome uvreda!
Ali sta sad s tim? Treba li ubiti onoga ko te uvrijedi?
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#3088 Re: Terorizam u Parizu!

Post by __Phoenix__ »

dustaban wrote:
Ipak je nekome uvreda!
Ali sta sad s tim? Treba li ubiti onoga ko te uvrijedi?

Na provokacije određenih skupina koje se kriju pod plaštom sloboda treba reagovati, kritikovati i boriti se protiv takvih ljudi na sve legalne i civilizovane načine...
A_A_AKCIJA
Posts: 5973
Joined: 16/11/2009 02:54

#3089 Re: Terorizam u Parizu!

Post by A_A_AKCIJA »

harka wrote:
Avetinho wrote:
__Phoenix__ wrote:Karikatura koja prikaže Muhameda s bombom na glavi/turbanu i svjesno ukazuje na to da da su svi sljedbenici džihadisti i ekstremisti, to je uvreda.
Ne, to je karikatura.

Koja pokazuje danasnje stanje jednog dijela pripadnika islamske vjere.
Pokazi mi karikaturu Pape :D koja pokazuje stanje jednog dijela katolicke vjere .Pozzzzzz

P.S. nemoj Boga ti sa malom djecicom,povraticu
Vjeruj, ima i ta, a ja je fakat ne mogu postaviti, proguglajte. Tema je crkva i homosexualnost.
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#3090 Re: Terorizam u Parizu!

Post by Avetinho »

__Phoenix__ wrote:
Avetinho wrote:
__Phoenix__ wrote:Karikatura koja prikaže Muhameda s bombom na glavi/turbanu i svjesno ukazuje na to da da su svi sljedbenici džihadisti i ekstremisti, to je uvreda.
Ne, to je karikatura.
I?
Nisam stigao editovati na vrijeme.

Evo nacrtacu sta je nacrtano. Nisam siguran da je ta karikatura Charlijeva, ali bez obzira. Ta karikatura pokazuje kako je Islam uzurpiran od radikalne struje koja takodjer za sebe tvrdi da je pravi Islam. Mozemo mi u Bosni plakati i moliti i galamiti kako smo MI pravi muslimani a ne oni, ali imamo otprilike isti argument kao i oni. to jest -- nikakav.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3091 Re: Terorizam u Parizu!

Post by Kikibombona »

Ne kontam zasto ovi veliki muslimani ne negoduju na karikature Isusa?

Pa i on je valjda poslanik, i on je valjda musliman, valjda se ni njega ne smije crtati?

Vazan je koliko i Muhamed ako se ne varam.

Ima li neko objasnjenje?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3092 Re: Terorizam u Parizu!

Post by insomnia78 »

harka wrote:
Avetinho wrote:
__Phoenix__ wrote:Karikatura koja prikaže Muhameda s bombom na glavi/turbanu i svjesno ukazuje na to da da su svi sljedbenici džihadisti i ekstremisti, to je uvreda.
Ne, to je karikatura.

Koja pokazuje danasnje stanje jednog dijela pripadnika islamske vjere.
Pokazi mi karikaturu Pape :D koja pokazuje stanje jednog dijela katolicke vjere .Pozzzzzz

P.S. nemoj Boga ti sa malom
djecicom,povraticu
Image
Biskupi pedofili
Papa mu govori: pravi filmove, ko Polanski
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#3093 Re: Terorizam u Parizu!

Post by dustaban »

__Phoenix__ wrote:
dustaban wrote:
Ipak je nekome uvreda!
Ali sta sad s tim? Treba li ubiti onoga ko te uvrijedi?
Na provokacije određenih skupina koje se kriju pod plaštom sloboda treba reagovati, kritikovati i boriti se protiv takvih ljudi na sve legalne i civilizovane načine...
:thumbup:

I zasto je onda problem da se svi, ali apsolutno svi, bez rezerve slozimo oko ovoga?!
A_A_AKCIJA
Posts: 5973
Joined: 16/11/2009 02:54

#3094 Re: Terorizam u Parizu!

Post by A_A_AKCIJA »

Čisto da se zna, autocenzura nije strana satiričarima, pa ni Charlie Hebdo-u. 2009. su otpustili Maurice Sinot-a zbog antisemitizma

http://www.worldbulletin.net/world/1525 ... sm-in-2009
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#3095 Re: Terorizam u Parizu!

Post by Kikibombona »

Insomnia

Ima li frke u Marseju, protesta?

Ne daj boze da tamo zakuha, bilo bi kao u Alepu.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#3096 Re: Terorizam u Parizu!

Post by __Phoenix__ »

Avetinho wrote:
Evo nacrtacu sta je nacrtano. Nisam siguran da je ta karikatura Charlijeva, ali bez obzira. Ta karikatura pokazuje kako je Islam uzurpiran od radikalne struje koja takodjer za sebe tvrdi da je pravi Islam. Mozemo mi u Bosni plakati i moliti i galamiti kako smo MI pravi muslimani a ne oni, ali imamo otprilike isti argument kao i oni. to jest -- nikakav.
To se moglo prikazati i sa običnim vjernikom, cilj je bilo napraviti generalizaciju kompletnog muslimanskog svijeta...
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#3097 Re: Terorizam u Parizu!

Post by __Phoenix__ »

dustaban wrote:
__Phoenix__ wrote:
dustaban wrote:
Ipak je nekome uvreda!
Ali sta sad s tim? Treba li ubiti onoga ko te uvrijedi?
Na provokacije određenih skupina koje se kriju pod plaštom sloboda treba reagovati, kritikovati i boriti se protiv takvih ljudi na sve legalne i civilizovane načine...
:thumbup:

I zasto je onda problem da se svi, ali apsolutno svi, bez rezerve slozimo oko ovoga?!
Zato što je raji lakše pobjeći u totalne krajnosti i zauzeti najlakše stavove...
Last edited by __Phoenix__ on 10/01/2015 00:48, edited 1 time in total.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#3098 Re: Terorizam u Parizu!

Post by Herr Flick »

Na 0:34 vidi se kako terorista izlazi napolje a ovi u njega milion metaka ,a budale lika :-) :-)

User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72893
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3099 Re: Terorizam u Parizu!

Post by Velkoski »

U Islamu je strogo zabranjeno crtati lik Muhameda, što nije slučaj za bilo koju drugu osobu povezanu sa islamskom poviješću. Samim tim je to najveća moguća provokacija koju neko može usmjeriti prema Islamu.

"Pod zastavom Muhameda" je film o njemu očigledno, no njegov lik se nigdje ne pojavljuje, a film čak nisu radili Arapi.

Nijedna druga karikatura ili ismijavanje nečega islamskog ne bi diglo toliku hampu, to je sigurno.


btw.

OVO NE OPRAVDAVA EKSTREMISTIČKE AKTE, čisto da se razumijemo!
Last edited by Velkoski on 10/01/2015 00:51, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3100 Re: Terorizam u Parizu!

Post by insomnia78 »

Kikibombona wrote:Insomnia

Ima li frke u Marseju, protesta?

Ne daj boze da tamo zakuha, bilo bi kao u Alepu.
Hehe
Ne bih rek'o
Nisam cuo nista
Bili su neki dan protesti podrske, bice opet u nedelju, oni se, za sad doduse, jos uvijek kolju samo oko raspodjele teritorija za prodaju droge :D
Marsejski imam je zestoko osudio i ispljuvao ovu dvojicu danas kao i vecina mislimanskih vodja
Post Reply