U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#76 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by _mufljuz_ »

e u KFC sam uvijek isao da se dobro najedem.... stripsi, i oni ljuti bataci.... pa barem je nesto drugacije.... boleglavativno sam se znao najest u KFCu - i to ne zato sto sam kurcevit nego zato sto sam se bas znao najest za nekih cener maraka i to super spremljenog cikenmesa sa brukom pomrita..... + sto u KFCu imas besplatan net redovno po svijetu, a naprave i dobru kafu za euro i toplu cokoladu.... dosta KFC restorana nudi dzabno dotakanje kokakole, pepsija, fante sta vec - koliko ti bog hoce a platis samo prvi put.... eto zasto volim KFC... i napijem se i nazderem ko krme... :mrgreen:
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#77 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by House »

Najjača piletina na planeti :) jedva čekam


saso mange u KFC-u
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#78 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by nema me tamo »

Hoglund wrote:Kaže mi sestrin dječak isto.. citiram:

"Meni je MCD jako ukusan, ja bi tamo mogao jesti svaki dan za doručak, ručak i večeru ali mi je ono preskupo. Moji roditelji mogu priuštiti da odemo u mcdonalds 3-4 puta mjesečno i to je za mene praznik. Na ekskurziji sam svaki dan jeo u KFC jer ga nema u sarajevu i to je meni preukusno i prosto me mami da jedem još, ali da tako radim kući preskupo je. "



PS: Nije debeo.. nije čak i ugodno popunjen.. nego prosječan dječak. Zašto je sramota ljude reći da im je mcdonalds ukusan? Ja sam uvjeren da je takvih ljudi više..

Sestrin mali zna šta valja. :thumbup:
Isti sam inace..

3-4 puta mjesecno jedem u Mcdonaldsu i obožavam hranu!
Naravno našu kuhinju obozovam isto..

Nisam nikad jeo u KFC, al' mogu ti rec' da jedva cekam da dođe jer kad gledam NBA i u pauzama kad prikazuju hranu iz KFC-a svaki put pjenim..


EDIT; HOUSE, LOGOVAN I OSTALA BRACA ZNAJU O CEMU PRICAM. :lol: :lol: :lol:
Hoglund
Posts: 5
Joined: 24/02/2014 00:21

#79 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Hoglund »

Pa čekajte da razjasnimo. U Bosni, za prosječnog čovjeka KFC, MC i ostali su poskupi.

A u Americi? Kažete da je KFC u americi hrana siromašnih crnaca.. ispada da je to nešto jeftino? Dakle prosječan amer može sebi priuštiti ako hoće da ide svako malo u restorane brze hrane?



Starbucks, na šta liči jel bio neko? Tacobell? Chick-fil-A? Arby's? Hardee's?
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#81 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by nema me tamo »

Hoglund wrote:Pa čekajte da razjasnimo. U Bosni, za prosječnog čovjeka KFC, MC i ostali su poskupi.

A u Americi? Kažete da je KFC u americi hrana siromašnih crnaca.. ispada da je to nešto jeftino? Dakle prosječan amer može sebi priuštiti ako hoće da ide svako malo u restorane brze hrane?



Starbucks, na šta liči jel bio neko? Tacobell? Chick-fil-A? Arby's? Hardee's?
Mc za prosjecnog covjeka je baš preskup..


Big Mac je 4,70..
2 marke za mali pomfri to ti je eto preko 6. :-)
A realno ostaces gladan poslije toga..
Dok za 6 maraka mozes kupit npr 3 donera i bit pun.
KFC je ocigledno jeftin eto vidiš kaze lik da se baš najeo za 10 maraka..
Starbucks su samo raznorazne kafe jel'?


Od ovih ostalih sam cuo samo za Tacobell ovo ostalo prvi put.
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#82 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Warashii »

Da je skupo skupo je sto se McD tice, vjerujem i da ce KFC biti nesto slicnih cijena .
Elem, ja duuuugo vremena sam na neki nacin izbjegavao McD, tacnije nisam imao potrebu da jedem tu, al eto silom prilika nedavno u inostranstvu gdje je tesko pojesti nesto a da nije sa svinjetinom, ja je ne jedem, odemo u McD .
Nista aman za aman ali nije tako ni lose, makar je ukus uvijek isti .
Kod nas je generalno problem gdje jesti napolju, na brzinu i za ne bas mnogo novca .
Sta sam puta uzeo cevape da mi je muka dosla koliko su losi, burek koji je nejestiv, hamburger da ti se zeludac okrene, neke chickene koje jedva neka lutalica hoce da pojede.
Ja nemam problem sa tim, ko god hoce neka jede u tim restoranima, ja pomalo navijam ponajvise za Burger King jer sam za njih cuo sve najbolje .
martymcfly
Posts: 75
Joined: 23/01/2014 08:37

#83 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by martymcfly »

Nije to bas "hrana siromasnih crnaca". Svi idu u KFC, neki bas vole Arby's, meni licno je Wendy's super. Najobicniji fast food - ako ne jedes tamo svako malo, nije lose otici.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#84 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by bingov buraz »

zlo zlo wrote:pileće filete par sati držat u mlijeku, izvadit, začinit i pohat, stavit ih peći u pećnicu na masni papir i mrvu poprskati uljem .. i mljac preukusni i zdraviji 100 puta od ovih sranja :D
Najkorisniji post na temi :thumbup:

doduse nick malo budi sumnju i potice skepsu :mrgreen:

odusevilo me kad sam u Mc vidio u onom djecijem paketu komad oguljene jabuke uredno zapakovan u celofan :mrgreen: i curica od sestre pojede u slast,kod kuce gajba jabuka redovno propadne,haj budi pametan :run:
Last edited by bingov buraz on 23/11/2014 19:48, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#85 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Bloo »

bingov buraz wrote:
zlo zlo wrote:pileće filete par sati držat u mlijeku, izvadit, začinit i pohat, stavit ih peći u pećnicu na masni papir i mrvu poprskati uljem .. i mljac preukusni i zdraviji 100 puta od ovih sranja :D
Najkorisniji post na temi :thumbup:

doduse nick malo budi sumnju i potice skepsu :mrgreen:
:lol: :lol:
ako nam se ne javis za par dana, oplakat cemo te i javiti Oliveru
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#86 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by bingov buraz »

Bloo wrote:
bingov buraz wrote:
zlo zlo wrote:pileće filete par sati držat u mlijeku, izvadit, začinit i pohat, stavit ih peći u pećnicu na masni papir i mrvu poprskati uljem .. i mljac preukusni i zdraviji 100 puta od ovih sranja :D
Najkorisniji post na temi :thumbup:

doduse nick malo budi sumnju i potice skepsu :mrgreen:
:lol: :lol:
ako nam se ne javis za par dana, oplakat cemo te i javiti Oliveru
:lol:
pusti neku suzu tihu...
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#87 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by TheMule »

Ne jedem fast food ali ako se dobro sjecam, KFC je nesto bolji od McDonaldsa ali sve je to u pet deka sto se tice zdravlja....Budeteli tu jeli par puta sedmicno, ode struk u pm :D
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#88 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Cherry-Cherry »

TheMule wrote:Ne jedem fast food ali ako se dobro sjecam, KFC je nesto bolji od McDonaldsa ali sve je to u pet deka sto se tice zdravlja....Budeteli tu jeli par puta sedmicno, ode struk u pm :D
Pa ne ode sve u stomak, ode nešto i na druga mjesta. :D
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#89 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by TheMule »

Cherry-Cherry wrote:
TheMule wrote:Ne jedem fast food ali ako se dobro sjecam, KFC je nesto bolji od McDonaldsa ali sve je to u pet deka sto se tice zdravlja....Budeteli tu jeli par puta sedmicno, ode struk u pm :D
Pa ne ode sve u stomak, ode nešto i na druga mjesta. :D
ehhh i ja sam od mame naslijedio te zenske gene, ode mi prvo u butinu, pa tek onda u stomak :lol:
lajkujMe
Posts: 12257
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#90 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by lajkujMe »

Hajmo prvo od mcdonaldsa, meni je sasvim ok ukus, ima tu i stvarnih otkrica koje volim ali, ono sto nikako ne valja je odnos cijene>kolicine, ja se sasvim iskreno ne mogu najesti od nijednog njihovog proizvoda, hamburgeri, big mac i slicni fazoni su stvarno mali i da bi se covjek kao ja najeo mora se uzeti 3 big maca, pomfrit, kola i neki slatkis i to je samo za rucak. To bi platio koliko? skoro 20 km za jedan obrok sto je stvarno previse za nas dzep.
Zdravo nije to je sigurno. Ali ponavljam, to da je plasticno meso, da ne valja itd nije istina ukusno je.


E sad to nasih "fast foodova" volim cevape nisu mi omiljeno jelo ali su ukusni i jedna desetka je i vise nego dovoljno da me najede (ako nisam pretjerano gladam silim se da je progutam). Cijena je onako taman tu negdje nije za svakog dana ali se moze uzivati cesto tokom mjeseca.
Je li zdravo? Jok crveno meso, masno, somun (pecivo od bijelog brasna) sve je to nezdravo isto kao mcdonalds, jedino je luk u svemu tome zdrav a i on natopljen masnocom.

Buredzinice E TOOO je vec sasvim druga prica od cevabdzinica i mcdonaldsa i svih drugih stvari, kao prvo u Sarajevu bar ih ima bruka, na svakom cosku ima buredzinica, pa dostava pa pekare koji nude pite i sta sve ne, znaci svugdje je ima, ja svaku pitu volim od Bureka do zeljanice, sirnice, tikvenjace.... I molim vas recite mi eto u Buredzinicu koju ja idem (nasiroko poznata u Sarajevu) za 6 km dobijem npr 1 kilo krompiruse, za 9-10 kilo bureka itd itd, raznih vrsta a cijene max do 13 km po kili. Kako da se covjek ne najede? To je fast food po mjeri gladnog coeka, za svaciji dzep i dobijes je masu, cak je mozda jeftinije tu se hraniti nego kuci praviti hranu.
Je li zdrava? Zavisi :D i jest i nije, hranljiva jeste u svakom slucaju.

Meni je nepojmljivo da kod nas neki privatnik ne ide u agresivno osvajanje trzista s fransizom i rasiri se ako nista po balkanu.

Uglavnom pita je car od hrane na balkanu, idu onda kuhana jela, pa ovi grillovi (cevapi, pljeske itd..) pa tek tu dole onda idu picerije, mcdonaldsi i slicni fast foodovi.

A sto se KFC'a tice, bujrum dobro nam dosao, nek dodju nek ima izbora, dojadi pita, cevapi i slicno pa uvijek super imati nesto novo, iskreno nisam nikada jeo u KFC, ali mi je odavno zelja ici i probati tu nesto, kad dodju kod nas obavezno cu ici i probati ako mi se svidi (a volim piletinu i pohovane stvari opcenito mnogo) sigurno cu s vremena na vrijeme ici tamo. Ali posto ce cijena>kolicina biti najvjerovatnije slicna mcdonaldsu nece mi biti navika da idem tamo, max 5-6 puta godisnje.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#91 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Zviz »

KFC je bio prvi Fastfood iz USA u Danskoj, tamo 70ih. I samo ima nekoliko radnji u Kopenhagenu. I najskuplji je Fastfood, i ako u Danskoj generlano gledano Fastfood je skup oni pravi odudaraju od ostalih po tom pritanju :D Inace kao fastfood, meni nako - okusio dva, tri puta i to je to.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#92 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Šveđanin »

Dobro ste primjetili čudno je to kako nijedan biznismen nije napravio svoju franšizu, recimo ćevapa i širio svoje objekte po drugim gradovima.. tipa sarajevski ćevap npr ćevabdžinica Željo i da u svakom gradu okus bude isti, 7 maraka 10 ćevapa mislim da je cijena u redu, čudno kako je ostao samo na Sarajevu i nije se širio dalje.

Na Balkanu bi to moglo uspjeti. Ne možeš se marketingom boriti protiv MC, ali boljom cijenom, ukusnijom hranom možeš..
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#93 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by Ajatolah_ »

Šveđanin wrote:Dobro ste primjetili čudno je to kako nijedan biznismen nije napravio svoju franšizu, recimo ćevapa i širio svoje objekte po drugim gradovima.. tipa sarajevski ćevap npr ćevabdžinica Željo i da u svakom gradu okus bude isti, 7 maraka 10 ćevapa mislim da je cijena u redu, čudno kako je ostao samo na Sarajevu i nije se širio dalje.
Ta cijena može biti u redu samo u Sarajevu, ako i tamo, a i nisam siguran da je to 7KM za deset ćevapa nešto što je povoljnije od Meka.
User avatar
badalpur
Posts: 589
Joined: 08/10/2009 15:50

#94 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by badalpur »

Hoglund wrote:Za početak moram reći da naš narod ima užasnu potrebu da kontrira.. kad neko pomene mekdonalds, naš narod se odmah upinje sa čuvenom rečenicom:
"Ma štaće ti to američko sranje, uzmi ti ćevapa, naše zdrave, prave hrane.."

Kako i zašto je naš narod uvjeren da su ćevapi eto zdraviji. :( Ovaj smajli to možda i najbolje opisuje. :(


Moje pitanje je: ima li iko ovdje stariji, preko 30-35 godina, da može jesti u mekdonaldsu i to baš onako da se ispoštuje da jede do iznemoglosti? Jer koga sam god pitao, i ko je bio i ko nije bio tamo kaže nije mu ukusna hrana, gumena mu hrana i slično..

Moja generacija normalno prije će izabrati jagnjeće pečenje, ali nije nam strano otići u mekdonalds. Ono je meni ukusno. I velikoj većini svijeta je ukusno.. kako to da baš našem narodu eto nije ukusno ni malo? Kao da je sramota reći da ti je ukusno..

Stiže nam KFC.. što bi moja mater rekla, isto kao mekdonalds samo sa piletinom.. planirate li ići? Jeste li već bili? Ima li koga kome je KFC ukusan? Postoje li pobogu takve osobe?
Imam više od 35, u MD usla dva puta i jednostavno meni ta hrana ne zadovoljava čula ukusa. Hvala, ali ne hvala. A i porcije su mi premale. Mogu sebi to priustiti, ali nije mi to to. Btw: Ćevape isto ne jedem, jer ih moj zeludac ne moze svariti ni nakon tri dana.
User avatar
matic.ivan
Posts: 272
Joined: 19/02/2012 14:24

#95 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by matic.ivan »

Čevapi bolji 100x :-)
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#96 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by _mufljuz_ »

ja sam siguran da ce doci uskoro dan da ce cevapi biti zabranjeni EU regulativama o masnocama, pizdarijama i ostalom bas zbog zapadnog sranja koje je "amenovano".....

zivi bili pa vidjeli - kad udjemo u EU....
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58760
Joined: 03/08/2010 19:04

#97 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by kakavdanakneiskustvu »

alanx wrote:Ljudi dragi - mogu oni otvorit i KFC i McD i PCS i ABC...

Ovo:

Image

NE MERE IMAT KONKURENCIJU.

Ovo smo apsolvirali.


:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
agnostic_front
Posts: 6325
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#98 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by agnostic_front »

perscitus wrote:Cek malo, koliko znam KFC odavno je sve samo ne piletina. Zar upravo zbog toga im je sudski bilo zabranjeno da koriste Kentucky Fried Chicken, pa sad koriste samo KFC!?
HAHAHAHA, čuj zbog toga im zabranjeno da se zovu Kentucky Fried Chicken. Pa onda treba i Bingu zabraniti njihov naziv, jer ne dobiješ na bingu kad odeš u njihov market. Ljudi promijenili ime, jer u ovih zadnjih 20-ak godina "fried" i nije baš primamljiv prdjev.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#99 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by zlo zlo »

bingov buraz wrote:
zlo zlo wrote:pileće filete par sati držat u mlijeku, izvadit, začinit i pohat, stavit ih peći u pećnicu na masni papir i mrvu poprskati uljem .. i mljac preukusni i zdraviji 100 puta od ovih sranja :D
Najkorisniji post na temi :thumbup:

doduse nick malo budi sumnju i potice skepsu :mrgreen:

odusevilo me kad sam u Mc vidio u onom djecijem paketu komad oguljene jabuke uredno zapakovan u celofan :mrgreen: i curica od sestre pojede u slast,kod kuce gajba jabuka redovno propadne,haj budi pametan :run:

:oops1:

piletina (i puretina) koja malo odstoji u mlijeku ili u mlačanici ima taj okus i sočnost zbog kojih se ide uopće jesti ovakve stvari vani :D

ja dobra :chmoljava: :perverzna:
User avatar
House
Posts: 46748
Joined: 17/03/2010 15:36

#100 Re: U Sarajevo stiže KFC, jelde, ćevapi su zdraviji i bolji?

Post by House »

Imaju strašne sendviče :wink: da prste poližeš


valjda će biti isti kvalitet kao u Londonu :D
Post Reply