Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#651 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by DanteX »

deogest wrote: 28/05/2021 17:48
DanteX wrote: 28/05/2021 17:33
deogest wrote: 28/05/2021 15:52

Ako je u braku s tobom i ako zivite u Hrvatskoj, ako ima odobren stalni boravak tamo, moze zatraziti drzavljanstvo.
Od svega navedenog, samo smo u braku :lol:

Ali, može li izganjati pasoš? Moja mama je tako dobila putovnicu preko tate. Oboje rodjeni u BiH. Nikad nisu imali prijavljenu imovinu u HR ili nesto slično.

Možda je to bilo lakše zbog Ex-yu I rata :roll:
Nazalost, mislim da ne. Morali bi zivjeti tamo, a ona bi dobila boravisnu dozvolu preko tebe. I onda nakon par godina bi mogla ganjati papire.

To ti je isti princip da odavde ganjas neku njemicu. Odes tamo zivit i dobijes boravisnu na osnovu nje. Nakon vise godina zivota, placanja poreza toj drzavi, na osnovu toga i braka bi mogao zatraziti njihovo drzavljanstvo. Drugacije ne.
Šteta, ali hvala na obavještenju :thumbup:
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#652 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by deogest »

Jel moguce da su ljudi dobili drzavljanstvo hrvatske samo na osnovu rodjena za vrijeme rata, ko izbjeglice? Izgleda da i tu vrijedi ko ima jacu stelu :-)
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#653 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by dječak sa šibicama »

Ne znam zasto se po forumu raspitujete, zovnes veleposlanstvo ili konzulat i sve ti ljudi objasne.

Prilicno je i jednostavno, moras se izjasnjavati kao Hrvat i moras imati neki dokaz za to, prednost ti je ako si clan nekog hrvatskog sportskog ili kulturnog drustva da se razumijemo na osnovu clanstva u Napretku recimo neces dobiti drzavljanstvo ali pomaze. Ono sto je bitno, moras imati dokaz da si Hrvat, da se izjasnjavas tako, to je obavezna stavka. Takodje se moras pismeno izjasniti kao pripadnik hrvatskog naroda. Ovo se sve naravno odnosi na zainteresovane za domovnicu koji zive van Hrvatske.

Iskreno ne znam kakve su kombinacije vizavi "mama mi je rodjena u Hrvatskoj", najbolje se obratiti veleposlanstvu. Znam da Nijemci priznaju takvo porijeklo kod dodjele drzavljanstva, bar su meni tako priznali, odnosno prvenstveno se gleda djed a zenska strana obitelji ako prodje prodje. Nesto se mislim mozda bi i Hrvatska priznala traziocu domovnice dokaz nekog rodnog lista od mame, oca ili djeda, ali koliko znam ovo gore oko izjasnjavanja Hrvatom je bitno ili presudno. Jedino ne razumijem kako ce neko ko danas ima 30 godina recimo, donijeti dokaz JNA knjizicu i slicno, sto se najcesce i trazi. Potvrda sa popisa stanovnistva se ne moze dobiti, bar ne ova iz 2013. a 1991 godine nisi bio ni rodjen ako danas imas 30. odnosno tek si se rodio. Ostaju samo semestralni listovi, ako si studirao.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#654 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by sime_cipol »

Jigsaw5063 wrote: 28/05/2021 14:37
JanuaryJones wrote: 27/05/2021 23:42
Jigsaw5063 wrote: 27/05/2021 16:32 Pozdrav,
vidim ovdje fina ekipica pa da priupitam.

Jedan od roditelja tj. majka rođena je u HR što je logično oduvijek ima njihovu domovnicu (sva obitelj /porodica sa majčine strane su iz HR gdje i imaju prebivališe) živimo u Bosni od 88 godine.

Kada je počeo rat i nakon rata bili smo na području u to vrijeme gdje nisam se izjašnjavao kao Hrvat tj. u osnovnoj školi nakon rata koliko se sjećam nije bilo izbora da biram koji ću pravopisni jezik učiti, te sam stoga učio bosanski jezik, u srednjoj školi sam imao izbor da biram hrvatski gdje sam ipak nastavio bosanski jezik da ne budem crna ovca.

Međutim bez obzira što se nisam izjašnjavao kao Hrvat, i pohađao časove HR jezika, književni hrvatski znam bolje nego sami hrvati :-D uključujući i bosanski /srpski.

Moje pitanje je da li bih ja mogao dobiti HR domovnicu na odnosu porijekla majčine strane iako pravno gledano nisam pohađao HR časove u školi i ne izjašnjavao se kao Hrvat, da li je ikako moguće dobiti domovnicu ako je upitno u kojem onda procentu ?
Koliko imaš godina?
imam 31 godinu, ima li nade ?
Pokusaj, nista te ne kosta, ali sanse su ti 10%. Da si maloljetan 100% bi dobio.
Ponavljam vec X puta, vadite djeci domovnice dok su maloljetni.
soul_assassin
Posts: 89
Joined: 20/07/2009 17:04

#655 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by soul_assassin »

Ja sam se isto ovdje raspitivao za domovnicu prije par godina da bi je na kraju i dobio. Imao sam 30 godina i otac mi je imao prije mene (dobio možda godinu dana prije mene).

Najbitniji je pisani trag izjašnjavanja hrvatom, meni je to bio semestralni list i upis na fakultet. Popis iz 2013 i 1991 ne možeš dobiti izvadak iz arhiva (ocu je to recimo pomoglo jer je mene pisao kao Jugosloven 1991 :D ).

Konzulat ti neće dati konkretne informacije nego su u fazonu predaj pa šta bude. Fazon je što je ta kocka oko 270km u totalu tako da se čovjeku ne plaća dok dobro ne ispita svoje šanse.

Udruge i takvi elementi su dobrodošli ali nije ključna informacija. Mislim da ni pismo nije toliko relevantno jer se na intervjuu lako moglo vidjeti da ne pričam hrvatski ali nije to presudilo na kraju, sreća.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#656 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Truba »

Moj rodjak 25 doktor hrvat oca hrvata i majke hrvatice katolici
Djed s obje strane dosao iz slavonije u bih prijr 1969 i 1970
Ne moze...nije predao na vrijeme dok je bio maloljetan...
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#657 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by drndalo »

Black swan wrote: 01/06/2021 11:32 Moj rodjak 25 doktor hrvat oca hrvata i majke hrvatice katolici
Djed s obje strane dosao iz slavonije u bih prijr 1969 i 1970
Ne moze...nije predao na vrijeme dok je bio maloljetan...
Ne moze? Probao, predao, pa odbijen? Ili ?
Drenova
Posts: 1
Joined: 03/06/2021 16:18

#658 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Drenova »

Pitanje u HR drzavljanstva
Otac rodjen u BIH ima hrvatsko drzavljanstvo dobio ga 1993 i majka rodjena u BIH i treba da podigne rjesenje o drzavljanstvu (nije podigla od 1993). Ja i brat rodjeni u BIH 1979 i 1981 imali smo prebivaliste u RH 1991, isli u osnovnu skolu i od 1993 zivimo u BIH. Nismo upisani u maticne knjige u RH greskom roditelja, izjasnjenje u rodnom listu je da smo pravoslavci. Otac i majka u vrijeme naseg rodjenja bili su prijavljeni u RH.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#659 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by TRANCE »

sime_cipol wrote: 01/06/2021 10:03
Jigsaw5063 wrote: 28/05/2021 14:37
JanuaryJones wrote: 27/05/2021 23:42
Koliko imaš godina?
imam 31 godinu, ima li nade ?
Pokusaj, nista te ne kosta, ali sanse su ti 10%. Da si maloljetan 100% bi dobio.
Ponavljam vec X puta, vadite djeci domovnice dok su maloljetni.
Odgovorio sam Jigsawu privatnom porukom da može dobiti iako je punoljetan, jer mu ja majka imala državljanstvo u trenutku njegova rođenja.
2019. su usvojili izmjene zakona, tako da član 5. stav 2. glasi:
"Podrijetlom stječe hrvatsko državljanstvo i osoba starija od 21. godine života, rođena u inozemstvu čiji je jedan roditelj u trenutku njezina rođenja hrvatski državljanin, ako u roku od dvije godine od dana stupanja na snagu ovoga Zakona podnese zahtjev za upis u evidenciju hrvatskih državljana, a Ministarstvo unutarnjih poslova prethodno utvrdi da ne postoje zapreke iz članka 8. stavka 1. točke 5. ovoga Zakona."
Članak 8. stavka 1. točka 5.:
"5. da poštuje pravni poredak Republike Hrvatske, da je podmirio dospjela javna davanja te da ne postoje sigurnosne zapreke za njegov primitak u hrvatsko državljanstvo."

Znači svi iznad 21. godine koji imaju bar jednog roditelja koji je u trenutku njihova rođenja bio HR državljanin imaju do kraja godine vremena da predaju zahtjev za državljanstvo i dobit će ga prema zakonu, samo se moraju pozvati na navedeni član zakona.
Za one ispod 21. godine se uvijek i moglo dobiti pod uslovom da su rođeni nakon što su roditelji dobili HR državljanstvo.
Jigsaw5063
Posts: 22
Joined: 14/10/2020 04:24

#660 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Jigsaw5063 »

TRANCE wrote: 04/06/2021 02:33
sime_cipol wrote: 01/06/2021 10:03
Jigsaw5063 wrote: 28/05/2021 14:37
imam 31 godinu, ima li nade ?
Pokusaj, nista te ne kosta, ali sanse su ti 10%. Da si maloljetan 100% bi dobio.
Ponavljam vec X puta, vadite djeci domovnice dok su maloljetni.
Odgovorio sam Jigsawu privatnom porukom da može dobiti iako je punoljetan, jer mu ja majka imala državljanstvo u trenutku njegova rođenja.
2019. su usvojili izmjene zakona, tako da član 5. stav 2. glasi:
"Podrijetlom stječe hrvatsko državljanstvo i osoba starija od 21. godine života, rođena u inozemstvu čiji je jedan roditelj u trenutku njezina rođenja hrvatski državljanin, ako u roku od dvije godine od dana stupanja na snagu ovoga Zakona podnese zahtjev za upis u evidenciju hrvatskih državljana, a Ministarstvo unutarnjih poslova prethodno utvrdi da ne postoje zapreke iz članka 8. stavka 1. točke 5. ovoga Zakona."
Članak 8. stavka 1. točka 5.:
"5. da poštuje pravni poredak Republike Hrvatske, da je podmirio dospjela javna davanja te da ne postoje sigurnosne zapreke za njegov primitak u hrvatsko državljanstvo."

Znači svi iznad 21. godine koji imaju bar jednog roditelja koji je u trenutku njihova rođenja bio HR državljanin imaju do kraja godine vremena da predaju zahtjev za državljanstvo i dobit će ga prema zakonu, samo se moraju pozvati na navedeni član zakona.
Za one ispod 21. godine se uvijek i moglo dobiti pod uslovom da su rođeni nakon što su roditelji dobili HR državljanstvo.
Hvala ti još jednom, kako na odgovoru tako i na gostoprimstvu.
Sasvim direktno sam primjetio da ovdje ima zajedljivih ljudi /komentara..., srećom nije većina tako da ima nade za naš narod još uvijek.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#661 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by TRANCE »

Drenova wrote: 03/06/2021 16:31 Pitanje u HR drzavljanstva
Otac rodjen u BIH ima hrvatsko drzavljanstvo dobio ga 1993 i majka rodjena u BIH i treba da podigne rjesenje o drzavljanstvu (nije podigla od 1993). Ja i brat rodjeni u BIH 1979 i 1981 imali smo prebivaliste u RH 1991, isli u osnovnu skolu i od 1993 zivimo u BIH. Nismo upisani u maticne knjige u RH greskom roditelja, izjasnjenje u rodnom listu je da smo pravoslavci. Otac i majka u vrijeme naseg rodjenja bili su prijavljeni u RH.
Da li su ti roditelji imali njihovo republičko državljanstvo u bivšoj državi? Ako jesu, a dobili su ga prije vašeg rođenja, možda postoji mogućnost da tražite državljanstvo na osnovu člana zakona koji sam spomenuo u prethodnom postu. U protivnom su slabe šanse, ti i brat niste iseljenici prema zakonu, niste pripadnici hrvatskog naroda, niste rođeni poslije 1993. kad je otac dobio moderno HR državljanstvo nakon raspada SFRJ, stoga su vam male šanse ako idete drugim zakonskim rutama.
Risbo 111
Posts: 8
Joined: 03/03/2010 23:50

#662 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Risbo 111 »

TRANCE wrote: 04/06/2021 02:55
Drenova wrote: 03/06/2021 16:31 Pitanje u HR drzavljanstva
Otac rodjen u BIH ima hrvatsko drzavljanstvo dobio ga 1993 i majka rodjena u BIH i treba da podigne rjesenje o drzavljanstvu (nije podigla od 1993). Ja i brat rodjeni u BIH 1979 i 1981 imali smo prebivaliste u RH 1991, isli u osnovnu skolu i od 1993 zivimo u BIH. Nismo upisani u maticne knjige u RH greskom roditelja, izjasnjenje u rodnom listu je da smo pravoslavci. Otac i majka u vrijeme naseg rodjenja bili su prijavljeni u RH.
Da li su ti roditelji imali njihovo republičko državljanstvo u bivšoj državi? Ako jesu, a dobili su ga prije vašeg rođenja, možda postoji mogućnost da tražite državljanstvo na osnovu člana zakona koji sam spomenuo u prethodnom postu. U protivnom su slabe šanse, ti i brat niste iseljenici prema zakonu, niste pripadnici hrvatskog naroda, niste rođeni poslije 1993. kad je otac dobio moderno HR državljanstvo nakon raspada SFRJ, stoga su vam male šanse ako idete drugim zakonskim rutama.
Postovani,

Moja mama je imala Hrvatsko drzavljanstvo, kad je rodila mene 96 te, i moju sestru 98me. Kad smo se vratili u Bosnu upisala nas je kao Hrvate, takodje kad je popis bio 2013 isto kao Hrvate. Sad u razgovoru sa konzulatom su mo rekli da to nije dovoljno sto je ona i.ala drzavljanstvo kad nas je rodila. Takodje mi zena ima Drzavljanstvo. Da li stvarno mogu da me odbiju, ako predam za drzavljanstvo
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#663 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by TRANCE »

Risbo 111 wrote: 25/06/2021 10:58
TRANCE wrote: 04/06/2021 02:55 Da li su ti roditelji imali njihovo republičko državljanstvo u bivšoj državi? Ako jesu, a dobili su ga prije vašeg rođenja, možda postoji mogućnost da tražite državljanstvo na osnovu člana zakona koji sam spomenuo u prethodnom postu. U protivnom su slabe šanse, ti i brat niste iseljenici prema zakonu, niste pripadnici hrvatskog naroda, niste rođeni poslije 1993. kad je otac dobio moderno HR državljanstvo nakon raspada SFRJ, stoga su vam male šanse ako idete drugim zakonskim rutama.
Postovani,

Moja mama je imala Hrvatsko drzavljanstvo, kad je rodila mene 96 te, i moju sestru 98me. Kad smo se vratili u Bosnu upisala nas je kao Hrvate, takodje kad je popis bio 2013 isto kao Hrvate. Sad u razgovoru sa konzulatom su mo rekli da to nije dovoljno sto je ona i.ala drzavljanstvo kad nas je rodila. Takodje mi zena ima Drzavljanstvo. Da li stvarno mogu da me odbiju, ako predam za drzavljanstvo
Ako je to tačno što si naveo, onda iz konzulata seru da izvineš. Prema članku 5. stavku 2. zakona imate pravo na državljanstvo ako vam je majka imala HR državljanstvo u trenutku vašeg rođenja i podnesete zahtjev do kraja godine:
https://www.zakon.hr/z/446/Zakon-o-hrva ... avljanstvu
Zahtjev podnosite na ovom obrascu:
https://mup.gov.hr/UserDocsImages//2020 ... anstva.pdf
Ispod ovog naslova ZAHTJEV ZA UTVRĐIVANJE HRVATSKOG DRŽAVLJANSTVA dodaš "PO ČLANKU 5. STAVKU 2. ZAKONA O HRVATSKOM DRŽAVLJANSTVU" i priložiš dokumente koji pišu u zahtjevu. Naravno odvojene zahtjeve podnosite ti i sestra. O tim zahtjevima ne odlučuje konzulat već njihov MUP, njihovo je iz konzulata da proslijede zahtjev i priložene dokumente. Ako vas MUP odbije, savjetujem da angažujete advokata i pokrenete spor na sudu, dobit ćete slučaj ako ispunjavate uvjete iz zakona.
Last edited by TRANCE on 01/07/2021 04:33, edited 1 time in total.
pirke82
Posts: 4
Joined: 29/04/2010 00:32

#664 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by pirke82 »

TRANCE wrote: 30/06/2021 02:16
Risbo 111 wrote: 25/06/2021 10:58

Postovani,

Moja mama je imala Hrvatsko drzavljanstvo, kad je rodila mene 96 te, i moju sestru 98me. Kad smo se vratili u Bosnu upisala nas je kao Hrvate, takodje kad je popis bio 2013 isto kao Hrvate. Sad u razgovoru sa konzulatom su mo rekli da to nije dovoljno sto je ona i.ala drzavljanstvo kad nas je rodila. Takodje mi zena ima Drzavljanstvo. Da li stvarno mogu da me odbiju, ako predam za drzavljanstvo
Ako je to tačno što si naveo, onda iz konzulata seru da izvineš. Prema članku 5. stavku 2. zakona imate pravo na državljanstvo ako vam je majka imala HR državljanstvo u trenutku vašeg rođenja i podnesete zahtjev do kraja godine:
https://www.zakon.hr/z/446/Zakon-o-hrva ... avljanstvu
Zahtjev podnosite na ovom obrascu:
https://mup.gov.hr/UserDocsImages//2020 ... anstva.pdf
Ispod ovog naslova ZAHTJEV ZA UTVRĐIVANJE HRVATSKOG DRŽAVLJANSTVA dodaš "PO ČLANKU 5. STAVKU 2. ZAKONA O HRVATSKOM DRŽAVLJANSTVU" i priložiš dokumente koji pišu u zahtjevu. Naravno odvojene zahtjeve podnosite ti i sestra. O tim zahtjevima ne odlučuje konzulat već njihov MUP, njihovo je iz konzulata da proslijede zahtjev i priložene dokumente. Ako vas MUP odbije, savjetujem da angažujete advokata i pokrenete spor na sudu, dobit ćete slučaj ako ispunjavate uvjete iz zakona.
Ma ima tu jos jedan problem sto u MUPu kazu da se taj Clan 5 stav 2 odnosi na ove koji su rodjeni poslije '91. To je glavni problem, mada nigdje taj datum nije naveden u samom Clanu. Treba procitati i onaj Clan 30a ili 31 gdje je receno da oba roditelja moraju biti HR grzavljani za ove koji su rodjeni u periodu '77-'91.
Igra ulogu i to kad su djeca upisana u knjigu drzavljana neke druge bivse republike, a ne samo datum rodjenja. Neko se npr. rodio '89 a upisan je u knjigu drzavljana BiH '93, njemu daju drzavljanstvo, a ako je upisan po rodjenju' 89, njega otpile.
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#665 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by TRANCE »

pirke82 wrote: 03/07/2021 23:36
TRANCE wrote: 30/06/2021 02:16

Ako je to tačno što si naveo, onda iz konzulata seru da izvineš. Prema članku 5. stavku 2. zakona imate pravo na državljanstvo ako vam je majka imala HR državljanstvo u trenutku vašeg rođenja i podnesete zahtjev do kraja godine:
https://www.zakon.hr/z/446/Zakon-o-hrva ... avljanstvu
Zahtjev podnosite na ovom obrascu:
https://mup.gov.hr/UserDocsImages//2020 ... anstva.pdf
Ispod ovog naslova ZAHTJEV ZA UTVRĐIVANJE HRVATSKOG DRŽAVLJANSTVA dodaš "PO ČLANKU 5. STAVKU 2. ZAKONA O HRVATSKOM DRŽAVLJANSTVU" i priložiš dokumente koji pišu u zahtjevu. Naravno odvojene zahtjeve podnosite ti i sestra. O tim zahtjevima ne odlučuje konzulat već njihov MUP, njihovo je iz konzulata da proslijede zahtjev i priložene dokumente. Ako vas MUP odbije, savjetujem da angažujete advokata i pokrenete spor na sudu, dobit ćete slučaj ako ispunjavate uvjete iz zakona.
Ma ima tu jos jedan problem sto u MUPu kazu da se taj Clan 5 stav 2 odnosi na ove koji su rodjeni poslije '91. To je glavni problem, mada nigdje taj datum nije naveden u samom Clanu. Treba procitati i onaj Clan 30a ili 31 gdje je receno da oba roditelja moraju biti HR grzavljani za ove koji su rodjeni u periodu '77-'91.
Igra ulogu i to kad su djeca upisana u knjigu drzavljana neke druge bivse republike, a ne samo datum rodjenja. Neko se npr. rodio '89 a upisan je u knjigu drzavljana BiH '93, njemu daju drzavljanstvo, a ako je upisan po rodjenju' 89, njega otpile.
Da, to je njihova interpretacija, samo djeca rođena nakon 08.10.1991. mogu koristiti taj članak 5., iako se to konkretno nigdje ne navodi u zakonu.
BANE62
Posts: 10
Joined: 29/05/2019 12:49

#666 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by BANE62 »

Zna li neko kakvog dobrog advokata ili nekog iz MUP za reguliranje hrvatskog drzavljanstva, pouzdana osoba neka se javi na [email protected]
Sanjalicaa99
Posts: 6
Joined: 02/11/2020 15:09

#667 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Sanjalicaa99 »

Imam 21 godinu i zanima me jel za mene vazi jos onaj stari zakon ili se racuna da imam vise od 21 posto planiram tek sada vaditi domovnicu?
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#668 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by high_volume »

BANE62 wrote: 19/07/2021 12:07 Zna li neko kakvog dobrog advokata ili nekog iz MUP za reguliranje hrvatskog drzavljanstva, pouzdana osoba neka se javi na [email protected]
Kako se "regulira" hrvatsko državljanstvo :?
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#669 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by deogest »

Jos da odobre svima po osnovu rodjena drzavljnstvo, i pola Bosne ce imat pasos EU :lol:
BANE62
Posts: 10
Joined: 29/05/2019 12:49

#670 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by BANE62 »

high_volume wrote: 22/07/2021 16:07
BANE62 wrote: 19/07/2021 12:07 Zna li neko kakvog dobrog advokata ili nekog iz MUP za reguliranje hrvatskog drzavljanstva, pouzdana osoba neka se javi na [email protected]
Kako se "regulira" hrvatsko državljanstvo :?
Sa vezom i poznanstvom uz nadoknadu
Zimbabe
Posts: 9
Joined: 03/08/2021 08:44

#671 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Zimbabe »

Pozdrav svima. Mene zanima dali netko zna: kolko se čeka domovnica za odobrenje iz Zagreba? Stalni boravak sam dobio i prije punih tri mjeseca sam predao za domovnicu. Ona na šalteru ništa nezna šta se tiće toga. Ako netko zna jako bih bio zahvalan na tome.
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#672 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Filter »

Zimbabe wrote: 03/08/2021 17:50 Pozdrav svima. Mene zanima dali netko zna: kolko se čeka domovnica za odobrenje iz Zagreba? Stalni boravak sam dobio i prije punih tri mjeseca sam predao za domovnicu. Ona na šalteru ništa nezna šta se tiće toga. Ako netko zna jako bih bio zahvalan na tome.
prije je bio rok od 6 mjeseci do 5 godina. ne vjerujem da su nesto mijenjali... tako da mozes dobro odrapiti cekajuci, a i ne moras, jelte
Zimbabe
Posts: 9
Joined: 03/08/2021 08:44

#673 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Zimbabe »

Šta pet godina moram čekati za jednu domovnicu?
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#674 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Filter »

obicno daju jednu domovnicu. mozes im napisati ostro protestno pismo, ako ce ti biti lakse da cekas

ti u stvari cekas odgovor na svoj zahtjev za "primitak u hrvatsko drzavljanstvo"? ondaK domovnica pa osobna, putovnica, sta vec hoces.
odgovor se ceka od 6 mjeseci do 5 godina, ne ide po automatizmu.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#675 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by sime_cipol »

Moras imati stalni boravak u HR 5 godina, bez prekida, da bi dobio HR drzavljanstvo. Ispod toga nece da moze.
Post Reply