Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
problemnatravunu
Posts: 15576
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#751 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by problemnatravunu »

Već si mogao vidjeti ovdje na forumu , dakle, šta imaš od "papira" , imaš li ikakav svoj osobni dokument gdje si se izjasnio :?:

https://www.zakon.hr/z/446/Zakon-o-hrva ... avljanstvu
Beni2009
Posts: 6
Joined: 19/01/2022 22:45

#752 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Beni2009 »

Dobio sam ovu poruku iz MUP.
Može li neko da mi objasni, šta znači molim vas.

Poštovani,

Zaprimili smo Vaš podnesak kojim tražite informaciju o Vašem zahtjevu za stjecanje hrvatskog državljanstva kojeg ste podnijeli putem Veleposlanstva Republike Hrvatske u Skopju.

Vezano uz navedeno, ponovno Vas obavještavamo da smo u svrhu utvrđivanja relevantnih činjenica u navedenom predmetu od drugih tijela javne vlasti zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske, koja do današnjeg dana nismo zaprimili.

Nakon što zaprimimo traženo, okončat ćemo postupak meritornom odlukom koja će Vam biti uručena prema mjestu podnošenja zahtjeva.

S poštovanjem,
User avatar
Truba
Posts: 81571
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#753 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Truba »

podigao sam danas :D
10 godina ocam kako daleko izgleda 2032
a proći će za tren
kao i do sada

jos samo da je malo putovati a ne samo do makedonije :lol:
Boky91
Posts: 9
Joined: 24/02/2021 14:01

#754 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Boky91 »

Predao sam za hrvatske papire prije godinu dana. Da bi nakon 6 mjeseci dobio nadopunu nekih papira i poslije toga nakon 6 mjeseci sam dobio ovo
Boky91
Posts: 9
Joined: 24/02/2021 14:01

#755 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Boky91 »

Image
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#756 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by iOS dev »

Moze li neko postaviti link hr veleposlanatva u sarajevu Nekad je bio link. Sad ne mogu da nadjem.
Beni2009
Posts: 6
Joined: 19/01/2022 22:45

#757 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Beni2009 »

Dobio sam ovu poruku iz MUP.
Može li neko da mi objasni, šta znači molim vas.

Poštovani,

Zaprimili smo Vaš podnesak kojim tražite informaciju o Vašem zahtjevu za stjecanje hrvatskog državljanstva kojeg ste podnijeli putem Veleposlanstva Republike Hrvatske u Skopju.

Vezano uz navedeno, ponovno Vas obavještavamo da smo u svrhu utvrđivanja relevantnih činjenica u navedenom predmetu od drugih tijela javne vlasti zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske, koja do današnjeg dana nismo zaprimili.

Nakon što zaprimimo traženo, okončat ćemo postupak meritornom odlukom koja će Vam biti uručena prema mjestu podnošenja zahtjeva.

S poštovanjem,
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58643
Joined: 03/08/2010 19:04

#758 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by kakavdanakneiskustvu »

iOS dev wrote: 14/03/2022 15:20 Moze li neko postaviti link hr veleposlanatva u sarajevu Nekad je bio link. Sad ne mogu da nadjem.
https://mvep.gov.hr/veleposlanstvo-117236/117236
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58643
Joined: 03/08/2010 19:04

#759 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by kakavdanakneiskustvu »

moze li dijete dobiti drzavljanstvo i pasos republike hrvatske ,dijete čiji su roditelji sudski razvedeni,oboje imaju drzavljanstvo republike hrvatske,ako oba roditelja nisu saglasna s time da dijete dobije te dokumente?
Beni2009
Posts: 6
Joined: 19/01/2022 22:45

#760 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Beni2009 »

Dobio sam ovu poruku iz MUP.
Može li neko da mi objasni, šta znači molim vas.

Poštovani,

Zaprimili smo Vaš podnesak kojim tražite informaciju o Vašem zahtjevu za stjecanje hrvatskog državljanstva kojeg ste podnijeli putem Veleposlanstva Republike Hrvatske u Skopju.

Vezano uz navedeno, ponovno Vas obavještavamo da smo u svrhu utvrđivanja relevantnih činjenica u navedenom predmetu od drugih tijela javne vlasti zatražili potrebna izvješća vezana za ispunjenje zakonske pretpostavke poštivanja pravnog poretka Republike Hrvatske, koja do današnjeg dana nismo zaprimili.

Nakon što zaprimimo traženo, okončat ćemo postupak meritornom odlukom koja će Vam biti uručena prema mjestu podnošenja zahtjeva.

S poštovanjem,
User avatar
Filter
Posts: 8013
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#761 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Filter »

kakavdanakneiskustvu wrote: 08/04/2022 10:11 moze li dijete dobiti drzavljanstvo i pasos republike hrvatske ,dijete čiji su roditelji sudski razvedeni,oboje imaju drzavljanstvo republike hrvatske,ako oba roditelja nisu saglasna s time da dijete dobije te dokumente?
ne moze. isto kao i kod nas, za svaki djeciji dokument, dva potpisa
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58643
Joined: 03/08/2010 19:04

#762 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by kakavdanakneiskustvu »

Filter wrote: 14/04/2022 15:35
kakavdanakneiskustvu wrote: 08/04/2022 10:11 moze li dijete dobiti drzavljanstvo i pasos republike hrvatske ,dijete čiji su roditelji sudski razvedeni,oboje imaju drzavljanstvo republike hrvatske,ako oba roditelja nisu saglasna s time da dijete dobije te dokumente?
ne moze. isto kao i kod nas, za svaki djeciji dokument, dva potpisa
:thumbup: hvala
dudlov
Posts: 1913
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#763 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by dudlov »

Ima li ko da je friško vadio putovnicu i šta je potrebno od dokumenata? Istekla mi je putovnica pa bih da novu izvadim.
Hvala
grgicivan
Posts: 3
Joined: 23/04/2022 15:59

#764 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by grgicivan »

Pozdrav svima,
Može li mi netko reći imam li uvjete za primitak u hrvatsko državljanstvo temeljem članka 16. Zakona (pripadnost hrvatskom narodu) ?
Ovo su stvari koje imam
-Vojnu knjižica iz SFRJ djedova u kojoj je upisana narodnost Hrvat.
-Izvod iz matične knjige rođenih djedov i bakin u kojem je upisana narodnost Hrvat.
-U BiH nema rubrike za narodnost u školskim svjedodžbama, ali piše da sam učio hrvatski jezik.
-Papir kada sam se upisao u osnovu školu u 2007 u kojem piše narodnost moji roditelja i mene Hrvati.
-Slao sam zahtjev za popis stanovništva iz 1991 i 2013, ali rečeno mi je da više ne izdaju. Samo postoji jedna stvar koja mi možda može pomoći, napisat ću je ispod.
-Članska iskaznica HKD Napredak, član sam od 2020.
Sada ću objasniti vezano za popis iz 1991, moja sestra je 2016 predala sa istim papirima, koje sada ja imam, dobila je državljanstvo za manje od godinu i pol dana. Kada sam predao zahtjev za popis iz 1991 i 2013 odbili su mi kao što sam već naglasio, ali imam sestrinu kopiju iz 2016 (neovjerena). Na toj potvrdi piše da su se izjasnili na popisu 1991 kao Hrvati ( ona i otac). Sada me zanima da li ja u svom zahtjevu mogu predati taj papir unatoč što je neovjeren i što piše sestrino ime na njemu umjesto mog i kakve su mi šanse da dobijem državljanstvo ? Vjerojatno je sada teže dobiti nego 2016.
Imam još jedno pitanje vezano za rodni list. Što trebam uraditi da bi mi upisali narodnost u rodni list ? Trenutačno je rubrika prazna. Da li se plaća ? Hvala unaprijed.
Isaiah4110
Posts: 491
Joined: 01/05/2020 11:59

#765 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Isaiah4110 »

dudlov wrote: 23/04/2022 13:03 Ima li ko da je friško vadio putovnicu i šta je potrebno od dokumenata? Istekla mi je putovnica pa bih da novu izvadim.
Hvala
Vjerovatno si vec bio ali mozda nekog zanima, ja jutros bio, cips, stara putovnica, licna i dvije fotke iako je jednu vratio nazad :-) ali rece da nazovem za 1,5 mjesec... :-?

ko prvi put vadi svaki dokument mora biti ovjeren, jedan lik u banci pitao gdje ovjerava kopiju licne, tako da ne gubite vrijeme pripremite sve...najbolje je da kontaktirate konzulat i pitate sta trebate donijeti...

+387 33 277 100
[email protected]
Isaiah4110
Posts: 491
Joined: 01/05/2020 11:59

#766 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Isaiah4110 »

grgicivan wrote: 23/04/2022 16:19 Pozdrav svima,
Može li mi netko reći imam li uvjete za primitak u hrvatsko državljanstvo temeljem članka 16. Zakona (pripadnost hrvatskom narodu) ?
Ovo su stvari koje imam
-Vojnu knjižica iz SFRJ djedova u kojoj je upisana narodnost Hrvat.
-Izvod iz matične knjige rođenih djedov i bakin u kojem je upisana narodnost Hrvat.
-U BiH nema rubrike za narodnost u školskim svjedodžbama, ali piše da sam učio hrvatski jezik.
-Papir kada sam se upisao u osnovu školu u 2007 u kojem piše narodnost moji roditelja i mene Hrvati.
-Slao sam zahtjev za popis stanovništva iz 1991 i 2013, ali rečeno mi je da više ne izdaju. Samo postoji jedna stvar koja mi možda može pomoći, napisat ću je ispod.
-Članska iskaznica HKD Napredak, član sam od 2020.
Sada ću objasniti vezano za popis iz 1991, moja sestra je 2016 predala sa istim papirima, koje sada ja imam, dobila je državljanstvo za manje od godinu i pol dana. Kada sam predao zahtjev za popis iz 1991 i 2013 odbili su mi kao što sam već naglasio, ali imam sestrinu kopiju iz 2016 (neovjerena). Na toj potvrdi piše da su se izjasnili na popisu 1991 kao Hrvati ( ona i otac). Sada me zanima da li ja u svom zahtjevu mogu predati taj papir unatoč što je neovjeren i što piše sestrino ime na njemu umjesto mog i kakve su mi šanse da dobijem državljanstvo ? Vjerojatno je sada teže dobiti nego 2016.
Imam još jedno pitanje vezano za rodni list. Što trebam uraditi da bi mi upisali narodnost u rodni list ? Trenutačno je rubrika prazna. Da li se plaća ? Hvala unaprijed.
Imas li neki papir na kojem si se ti izjasnio da si hrvat? Ako nista upisi neki fakultet i napisi hrvat! Vrijedi pokusati definitivno a mozda je to i jedina opcija da se negdje izjasnis kao hrvat, sada kad si punoljetan, 2007-e si bio dijete ali ni to nije lose imati. Taj papir sa sestrinim imenom nece uzeti u razmatranje. Kod mene je presudilo sto sam se izjasnio kao hrvat kad sam upisivao fakultet, cinjenica da je otac radio 10 god u HR i da je on drzavljanin nije bila bitna...mada kako na koga naletis, lik mi trazio potvrdu o krstenju, odem do svecenika kaze ne treba ti, vratim se opet predam sve sto sam htio predati prvi put i dobio sam drzavljanstvo...
User avatar
Daniell
Posts: 14
Joined: 11/03/2022 13:57

#767 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Daniell »

Vrijedi pokusati
grgicivan
Posts: 3
Joined: 23/04/2022 15:59

#768 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by grgicivan »

Isaiah4110 wrote: 10/05/2022 00:23
grgicivan wrote: 23/04/2022 16:19 Pozdrav svima,
Može li mi netko reći imam li uvjete za primitak u hrvatsko državljanstvo temeljem članka 16. Zakona (pripadnost hrvatskom narodu) ?
Ovo su stvari koje imam
-Vojnu knjižica iz SFRJ djedova u kojoj je upisana narodnost Hrvat.
-Izvod iz matične knjige rođenih djedov i bakin u kojem je upisana narodnost Hrvat.
-U BiH nema rubrike za narodnost u školskim svjedodžbama, ali piše da sam učio hrvatski jezik.
-Papir kada sam se upisao u osnovu školu u 2007 u kojem piše narodnost moji roditelja i mene Hrvati.
-Slao sam zahtjev za popis stanovništva iz 1991 i 2013, ali rečeno mi je da više ne izdaju. Samo postoji jedna stvar koja mi možda može pomoći, napisat ću je ispod.
-Članska iskaznica HKD Napredak, član sam od 2020.
Sada ću objasniti vezano za popis iz 1991, moja sestra je 2016 predala sa istim papirima, koje sada ja imam, dobila je državljanstvo za manje od godinu i pol dana. Kada sam predao zahtjev za popis iz 1991 i 2013 odbili su mi kao što sam već naglasio, ali imam sestrinu kopiju iz 2016 (neovjerena). Na toj potvrdi piše da su se izjasnili na popisu 1991 kao Hrvati ( ona i otac). Sada me zanima da li ja u svom zahtjevu mogu predati taj papir unatoč što je neovjeren i što piše sestrino ime na njemu umjesto mog i kakve su mi šanse da dobijem državljanstvo ? Vjerojatno je sada teže dobiti nego 2016.
Imam još jedno pitanje vezano za rodni list. Što trebam uraditi da bi mi upisali narodnost u rodni list ? Trenutačno je rubrika prazna. Da li se plaća ? Hvala unaprijed.
Imas li neki papir na kojem si se ti izjasnio da si hrvat? Ako nista upisi neki fakultet i napisi hrvat! Vrijedi pokusati definitivno a mozda je to i jedina opcija da se negdje izjasnis kao hrvat, sada kad si punoljetan, 2007-e si bio dijete ali ni to nije lose imati. Taj papir sa sestrinim imenom nece uzeti u razmatranje. Kod mene je presudilo sto sam se izjasnio kao hrvat kad sam upisivao fakultet, cinjenica da je otac radio 10 god u HR i da je on drzavljanin nije bila bitna...mada kako na koga naletis, lik mi trazio potvrdu o krstenju, odem do svecenika kaze ne treba ti, vratim se opet predam sve sto sam htio predati prvi put i dobio sam drzavljanstvo...
Hvala na odgovoru, vezano za papir gdje je se otac izjasnio 1991 kao Hrvat,papir je tehnicki ocev, na njemu pise da je se on izjasnio kao Hrvat i moja sestra, a vezano za njeno ime, ono je upisano samo zbog adrese, jer su njoj dostavili, tako da ne znam mozda ga budu uzeli. Novi, ne mogu traziti, jer ne izdaju, mene su roditelji izjasnili kao Hrvata na popisu 2013, ali ni to ne mogu dobiti jer se ne izdaje. Moja sestra je sve isto predala kao sto cu i ja, nije nista za sebe, sve je od oca, i neke potvrde iz osnovne skole, i na osnovu toga je dobila, u BiH je problem sto se ne mozes nigdje izjasniti, na primjer u Srbiji, skoro na svakom dokumentu ima rubrika za narodnost. Znate li slucajno sta treba uraditi da bi mi upisali narodnost u rodnom listu ? Trenutno je prazno polje.
Isaiah4110
Posts: 491
Joined: 01/05/2020 11:59

#769 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Isaiah4110 »

grgicivan wrote: 11/05/2022 18:02
Isaiah4110 wrote: 10/05/2022 00:23

Imas li neki papir na kojem si se ti izjasnio da si hrvat? Ako nista upisi neki fakultet i napisi hrvat! Vrijedi pokusati definitivno a mozda je to i jedina opcija da se negdje izjasnis kao hrvat, sada kad si punoljetan, 2007-e si bio dijete ali ni to nije lose imati. Taj papir sa sestrinim imenom nece uzeti u razmatranje. Kod mene je presudilo sto sam se izjasnio kao hrvat kad sam upisivao fakultet, cinjenica da je otac radio 10 god u HR i da je on drzavljanin nije bila bitna...mada kako na koga naletis, lik mi trazio potvrdu o krstenju, odem do svecenika kaze ne treba ti, vratim se opet predam sve sto sam htio predati prvi put i dobio sam drzavljanstvo...
Hvala na odgovoru, vezano za papir gdje je se otac izjasnio 1991 kao Hrvat,papir je tehnicki ocev, na njemu pise da je se on izjasnio kao Hrvat i moja sestra, a vezano za njeno ime, ono je upisano samo zbog adrese, jer su njoj dostavili, tako da ne znam mozda ga budu uzeli. Novi, ne mogu traziti, jer ne izdaju, mene su roditelji izjasnili kao Hrvata na popisu 2013, ali ni to ne mogu dobiti jer se ne izdaje. Moja sestra je sve isto predala kao sto cu i ja, nije nista za sebe, sve je od oca, i neke potvrde iz osnovne skole, i na osnovu toga je dobila, u BiH je problem sto se ne mozes nigdje izjasniti, na primjer u Srbiji, skoro na svakom dokumentu ima rubrika za narodnost. Znate li slucajno sta treba uraditi da bi mi upisali narodnost u rodnom listu ? Trenutno je prazno polje.
Za rodni list trebas pitati u svojoj opstini gdje se izdaje, to bi bilo najbolje da imas novi dokument u kojem to pise...u svakom slucaju nemas sta izgubiti i ako predas to sve sto imas, a vidi prvo da stupis u kontakt s nekim u Hrv i da pitas da li na osnovu oca mozes dobiti mada osoba koja odgovori na email ne odlucuje o tome ali eto sto vise informacija to bolje

[email protected]

raspitaj se ima li kakav konkurs za posao na kojem iz nekog razloga treba da se izjasnis, npr konkurs za policiju, neku drzavnu ustanovu, moguce je da ima to jer se po nacionalnom kljucu uglavnom zaposljava...


a vidi imas li ovde vise info
https://mup.gov.hr/drzavljanstvo-281594/281594
Suzie Q
Posts: 1341
Joined: 08/04/2010 10:54

#770 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Suzie Q »

kakavdanakneiskustvu wrote: 08/04/2022 10:11 moze li dijete dobiti drzavljanstvo i pasos republike hrvatske ,dijete čiji su roditelji sudski razvedeni,oboje imaju drzavljanstvo republike hrvatske,ako oba roditelja nisu saglasna s time da dijete dobije te dokumente?
sad sam vidjela, roditelj maloljetnog djeteta ode i upise dijete u maticne knjige rodjenih isto kao i u BiH samo s rodnim listom djeteta. Znaci nikakvih prodcedura nema. To je najjednostavini upis u Maticu rodjenih. Dijete automatski dobiva sva prava kao drzavljanin Hrvatske. Osoba koja ima starateljstvo to moze odraditi. Nazovite Veleposlanstvo i pitajte sta je potrebno za upis u Maticu. Moj muz je to obavio bez mene, ne sjecam se ni da sam sta potpisivala niti davala odobrenja. to se sve moze dok je dijete maloljetno. Kad "prodje voz" morat ce se podnositi zahtjev za drzavljanstvo itd
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58643
Joined: 03/08/2010 19:04

#771 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by kakavdanakneiskustvu »

Suzie Q wrote: 12/05/2022 12:17
kakavdanakneiskustvu wrote: 08/04/2022 10:11 moze li dijete dobiti drzavljanstvo i pasos republike hrvatske ,dijete čiji su roditelji sudski razvedeni,oboje imaju drzavljanstvo republike hrvatske,ako oba roditelja nisu saglasna s time da dijete dobije te dokumente?
sad sam vidjela, roditelj maloljetnog djeteta ode i upise dijete u maticne knjige rodjenih isto kao i u BiH samo s rodnim listom djeteta. Znaci nikakvih prodcedura nema. To je najjednostavini upis u Maticu rodjenih. Dijete automatski dobiva sva prava kao drzavljanin Hrvatske. Osoba koja ima starateljstvo to moze odraditi. Nazovite Veleposlanstvo i pitajte sta je potrebno za upis u Maticu. Moj muz je to obavio bez mene, ne sjecam se ni da sam sta potpisivala niti davala odobrenja. to se sve moze dok je dijete maloljetno. Kad "prodje voz" morat ce se podnositi zahtjev za drzavljanstvo itd
na stranici MUP RH ne piše tako ,nego da su potrebne saglasnosti oba roditelja,a u ovom slučaju roditelja koji su sudski razvedeni
Suzie Q
Posts: 1341
Joined: 08/04/2010 10:54

#772 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Suzie Q »

moguce ali provjeri s veleposlanstvom. Djeca koja su rodjena izvan RH rjesavaju preko veleposlanstva i svi se upisuju u Zagreb. MUP nema nista s tim.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58643
Joined: 03/08/2010 19:04

#773 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by kakavdanakneiskustvu »

Suzie Q wrote: 12/05/2022 14:42 moguce ali provjeri s veleposlanstvom. Djeca koja su rodjena izvan RH rjesavaju preko veleposlanstva i svi se upisuju u Zagreb. MUP nema nista s tim.
provjerio,hvala ri
grgicivan
Posts: 3
Joined: 23/04/2022 15:59

#774 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by grgicivan »

Isaiah4110 wrote: 11/05/2022 18:17
grgicivan wrote: 11/05/2022 18:02
Hvala na odgovoru, vezano za papir gdje je se otac izjasnio 1991 kao Hrvat,papir je tehnicki ocev, na njemu pise da je se on izjasnio kao Hrvat i moja sestra, a vezano za njeno ime, ono je upisano samo zbog adrese, jer su njoj dostavili, tako da ne znam mozda ga budu uzeli. Novi, ne mogu traziti, jer ne izdaju, mene su roditelji izjasnili kao Hrvata na popisu 2013, ali ni to ne mogu dobiti jer se ne izdaje. Moja sestra je sve isto predala kao sto cu i ja, nije nista za sebe, sve je od oca, i neke potvrde iz osnovne skole, i na osnovu toga je dobila, u BiH je problem sto se ne mozes nigdje izjasniti, na primjer u Srbiji, skoro na svakom dokumentu ima rubrika za narodnost. Znate li slucajno sta treba uraditi da bi mi upisali narodnost u rodnom listu ? Trenutno je prazno polje.
Za rodni list trebas pitati u svojoj opstini gdje se izdaje, to bi bilo najbolje da imas novi dokument u kojem to pise...u svakom slucaju nemas sta izgubiti i ako predas to sve sto imas, a vidi prvo da stupis u kontakt s nekim u Hrv i da pitas da li na osnovu oca mozes dobiti mada osoba koja odgovori na email ne odlucuje o tome ali eto sto vise informacija to bolje

[email protected]

raspitaj se ima li kakav konkurs za posao na kojem iz nekog razloga treba da se izjasnis, npr konkurs za policiju, neku drzavnu ustanovu, moguce je da ima to jer se po nacionalnom kljucu uglavnom zaposljava...


a vidi imas li ovde vise info
https://mup.gov.hr/drzavljanstvo-281594/281594
Prije svega, hvala ti na pomoci. Bio sam danas u konzulatu. Rekli su ako je moja sestra dobila na ovaj nacin, da cu dobiti i ja. Vezano za upis narodnosti u rodni list, bio sam u opcini morao sam dat izjavu gdje sam se izjasnio kao Hrvat, tako da sada imam i to. Ostalo mi je jos da napisem motivacijsko pismo. Da li se to moze otkucati ili to moram pisati kod njih, kada budem predavao ?
Isaiah4110
Posts: 491
Joined: 01/05/2020 11:59

#775 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Isaiah4110 »

grgicivan wrote: 14/05/2022 10:11
Isaiah4110 wrote: 11/05/2022 18:17

Za rodni list trebas pitati u svojoj opstini gdje se izdaje, to bi bilo najbolje da imas novi dokument u kojem to pise...u svakom slucaju nemas sta izgubiti i ako predas to sve sto imas, a vidi prvo da stupis u kontakt s nekim u Hrv i da pitas da li na osnovu oca mozes dobiti mada osoba koja odgovori na email ne odlucuje o tome ali eto sto vise informacija to bolje

[email protected]

raspitaj se ima li kakav konkurs za posao na kojem iz nekog razloga treba da se izjasnis, npr konkurs za policiju, neku drzavnu ustanovu, moguce je da ima to jer se po nacionalnom kljucu uglavnom zaposljava...


a vidi imas li ovde vise info
https://mup.gov.hr/drzavljanstvo-281594/281594
Prije svega, hvala ti na pomoci. Bio sam danas u konzulatu. Rekli su ako je moja sestra dobila na ovaj nacin, da cu dobiti i ja. Vezano za upis narodnosti u rodni list, bio sam u opcini morao sam dat izjavu gdje sam se izjasnio kao Hrvat, tako da sada imam i to. Ostalo mi je jos da napisem motivacijsko pismo. Da li se to moze otkucati ili to moram pisati kod njih, kada budem predavao ?
Super onda, ja se tog motivacijskog pisma i ne sjecam, mozda nije ni trebalo u moje vrijeme, ali bolje da ti imas i u glavi i na papiru pripremljeno to pismo, pa pocni pisati, pa lako ti je tamo prepisati ako bas bude moralo tako da se pise...sretno!
Post Reply