Nikada se manje nije išlo na more..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

sabanss
Posts: 4589
Joined: 13/08/2006 11:20

#376 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by sabanss »

isko-incognito wrote:Iskustva u Turskoj sa hotelima sa 3 ***
Malo do umjereno losa...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#377 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by JohnnyS »

Vala i ja sve rjeđe na more, lani Rim, sad Pariz... :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#378 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by spreca »

seln wrote:Ova godina je gora od svih prethodnih. Vrijeme katastrofa, oseka u dzepu, a cijene... ljudi za apartman traze 70-100 eura, zavisno od toga je li plaza udaljena 500 metara ili dva kilometra.
A jelo, pice, prevoz...
gdje to toliko traze i kakvi su apartmani?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#379 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by P308 »

spreca wrote:
seln wrote:Ova godina je gora od svih prethodnih. Vrijeme katastrofa, oseka u dzepu, a cijene... ljudi za apartman traze 70-100 eura, zavisno od toga je li plaza udaljena 500 metara ili dva kilometra.
A jelo, pice, prevoz...
gdje to toliko traze i kakvi su apartmani?
Moze se naci za 50 eura za dvije osobe - solidan apartman blizu plaze. Ima i ovih od 70 do 100 sto traze, i kako sam ovih dana u potrazi za adekvatnim smjestajem vidim da je sve zauzeto bez obzira na cijenu.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#380 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by spreca »

P308 wrote:
spreca wrote:
seln wrote:Ova godina je gora od svih prethodnih. Vrijeme katastrofa, oseka u dzepu, a cijene... ljudi za apartman traze 70-100 eura, zavisno od toga je li plaza udaljena 500 metara ili dva kilometra.
A jelo, pice, prevoz...
gdje to toliko traze i kakvi su apartmani?
Moze se naci za 50 eura za dvije osobe - solidan apartman blizu plaze. Ima i ovih od 70 do 100 sto traze, i kako sam ovih dana u potrazi za adekvatnim smjestajem vidim da je sve zauzeto bez obzira na cijenu.
ja sam par godina odmaro na Viru......50 eura super apartman i nekih 200m od obale ....neka biscanka....100 nedam da je u sred mora :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#381 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by seln »

spreca wrote:
seln wrote:Ova godina je gora od svih prethodnih. Vrijeme katastrofa, oseka u dzepu, a cijene... ljudi za apartman traze 70-100 eura, zavisno od toga je li plaza udaljena 500 metara ili dva kilometra.
A jelo, pice, prevoz...
gdje to toliko traze i kakvi su apartmani?
Sve sto je dalje od Splita...i ja sam trazio apartman za 3 osobe.
Apartmani...nista posebno.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#382 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by spreca »

seln wrote:
spreca wrote:
seln wrote:Ova godina je gora od svih prethodnih. Vrijeme katastrofa, oseka u dzepu, a cijene... ljudi za apartman traze 70-100 eura, zavisno od toga je li plaza udaljena 500 metara ili dva kilometra.
A jelo, pice, prevoz...
gdje to toliko traze i kakvi su apartmani?
Sve sto je dalje od Splita...i ja sam trazio apartman za 3 osobe.
Apartmani...nista posebno.
na Viru nije lose .....tamo se moze naci i za manje od 50 eura ...pogledaj na netu...ja sam lani bio kod nekih 50 eura dvije sobe i mala kuhinja kupatilo wc i u dvoristu bazen
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#383 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by JohnnyS »

Čisto informativno, zašto bi bazen u bašti bio prednost kad si već na otoku, dakle morem si doslovno okružen... :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#384 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by spreca »

JohnnyS wrote:Čisto informativno, zašto bi bazen u bašti bio prednost kad si već na otoku, dakle morem si doslovno okružen... :D
pa ono kad prigrije kad se vratis sa plaze u podne.....bucnes se u vodi i razhladis.....a mozes se i u po noci izaci i okupati :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#385 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by Raigor Stonehoof »

Alfons Kauders wrote:
Danguba wrote:pa ti ne ponesi paradaz... :D

Image
a ovo nam "novinari" iz avaza? duse drage, porede cijene u dubrovniku s cijenama u kalesiji...

sladoled - nemam pojma, ne konzumiram

kafa 16-18kn u hrvatskoj? pitam se gdje, jer ja najcesce placam 7-10kn

krofna 13 kuna? gdje? ja sam u maju uzeo dvije za 5kn na akciji... inace je jedna 5-7kn

hamburger 35 kuna? coca cola 20 do 24 kune? pizza 88 kuna?!

koji idioti majko moja mila... pa za 90 kuna mozes pojesti solidnu ribu... za 35 kuna ima jeftine paste, pizze najcesce oko 50kn (ne 88)...

voce i povrce je katastrofa skupo, sramotno skupo, ali nema potrebe izmisljati pizze od 90 kuna, mislim halo... fakat su zanimljivi degenerici koji citaju ove "novine"
Moradoh prokomentarisati ovaj post iako je stariji

Prosle godine idem prema plazi u Makarskoj, i ko pravi Bosnjo, jel, kupim Avaz :D

Sjednem u kafic, otvorim novine, kad na naslovnoj nesto u stilu "Prazne plaze na Makarskoj rivijeri" i slika plaze na kojoj ja sjedim, pretpostavljam slikana u 7 ujutro, nigdje zive duse :lol: spustim novine, plaza puna, podignem novine, plaza prazna... kontam ko je ovdje lud :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#386 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by Raigor Stonehoof »

JaneEyre wrote: izlet na plitivicama se tamo ne nudi, a ako su ga nekome na makarskoj rivijeri ponudili molim vas prosvlijetlite me :roll: ne sjećam se da je bila bilo kakva ponuda za boat parti, za školu ronjenja, za obilazak akvaparka ili obilazak nekog arheološkog lokaliteta...nekad sam se znala potrefit kad budu one neke kao ribarske večeri - veče vina, ribe, klape plevaju itd i trebali bi to češće organizovati, te neke festivale, neke predstave...znači, kad sabereš sve ovo jeste skupo plaćati apartman za dvoje 30eura, jeste skupo plaćati hamburger 20kn i jeste skupo plaćati 0.5 l točene u Tučepima 17-18 kn...
Gdje si ti bila? Evo da te prosvijetlim :) Pored izleta na ostrva, imas izlete na Plitvice, u Mostar, u Medjugorje... Prodji malo Njofrinim setalistem u Makarskoj prema Bubi, imas po citav dan otvorene pultove sa slikama, ako vec ne vidis natpise :D pomenutih izletista. Imas i rafting, nude ga kod semafora gdje su DM i Hambi, na projektoru vrte kadrove sa raftinga i muzika svira, ne znam kako si to propustila :-) Kod hotela Park imas skolu ronjenja, "boat parti", nisam nikad posjecivao, ali ako si ikad bila u Makarskoj mogla si vidjet brodove koji voze kraj obale, na kojima raja plese i sa kojih tresti muzika.

Na temu Hr vs. Tr, ja sam vazda za Jadran. Ne sumnjam da su hoteli u Turskoj jeftiniji, ali ja idem na more da se kupam u moru a ne u bazenu, to imam i ovdje. Za 7 dana/6 noci sam sa zenom u Makarskoj potrosio tacno 900KM, ukljucujuci hranu (dorucak i vecera u apartmanu, rucak u restoranima), smjestaj (studio-ap 5-6 min hoda od glavne plaze), prevoz, izlaske, sladolede, kafe, pica i izlet na Bol.

A imam izbor plaza kakvih volim, kamenih, betonskih, pjescanih, imam guzvu, a i osamljene plaze gdje nema nikog, imam hlada gdje god se okrenem (ne moram hvatat kvadratni metar od suncobrana i ganjat ga okolo kako se sunce krece).

Nemam nekog da mi mijenja peskire i zateze posteljinu svaki dan, niti da mi mijenja pice kad se ugrije :skoljka:
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#387 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by Ambrozija »

Raigor Stonehoof wrote:
JaneEyre wrote: izlet na plitivicama se tamo ne nudi, a ako su ga nekome na makarskoj rivijeri ponudili molim vas prosvlijetlite me :roll: ne sjećam se da je bila bilo kakva ponuda za boat parti, za školu ronjenja, za obilazak akvaparka ili obilazak nekog arheološkog lokaliteta...nekad sam se znala potrefit kad budu one neke kao ribarske večeri - veče vina, ribe, klape plevaju itd i trebali bi to češće organizovati, te neke festivale, neke predstave...znači, kad sabereš sve ovo jeste skupo plaćati apartman za dvoje 30eura, jeste skupo plaćati hamburger 20kn i jeste skupo plaćati 0.5 l točene u Tučepima 17-18 kn...
Gdje si ti bila? Evo da te prosvijetlim :) Pored izleta na ostrva, imas izlete na Plitvice, u Mostar, u Medjugorje... Prodji malo Njofrinim setalistem u Makarskoj prema Bubi, imas po citav dan otvorene pultove sa slikama, ako vec ne vidis natpise :D pomenutih izletista. Imas i rafting, nude ga kod semafora gdje su DM i Hambi, na projektoru vrte kadrove sa raftinga i muzika svira, ne znam kako si to propustila :-) Kod hotela Park imas skolu ronjenja, "boat parti", nisam nikad posjecivao, ali ako si ikad bila u Makarskoj mogla si vidjet brodove koji voze kraj obale, na kojima raja plese i sa kojih tresti muzika.

Na temu Hr vs. Tr, ja sam vazda za Jadran. Ne sumnjam da su hoteli u Turskoj jeftiniji, ali ja idem na more da se kupam u moru a ne u bazenu, to imam i ovdje. Za 7 dana/6 noci sam sa zenom u Makarskoj potrosio tacno 900KM, ukljucujuci hranu (dorucak i vecera u apartmanu, rucak u restoranima), smjestaj (studio-ap 5-6 min hoda od glavne plaze), prevoz, izlaske, sladolede, kafe, pica i izlet na Bol.

A imam izbor plaza kakvih volim, kamenih, betonskih, pjescanih, imam guzvu, a i osamljene plaze gdje nema nikog, imam hlada gdje god se okrenem (ne moram hvatat kvadratni metar od suncobrana i ganjat ga okolo kako se sunce krece).

Nemam nekog da mi mijenja peskire i zateze posteljinu svaki dan, niti da mi mijenja pice kad se ugrije :skoljka:
A zasto se u Turskoj ne bi kupao u moru :?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#388 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by Raigor Stonehoof »

Zato sto predzadnji pasos :)
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#389 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by zilla_ »

Ove godine kako je krenulo ljetovat ćemo u decembru :run:
rexandroid
Posts: 256
Joined: 31/12/2012 17:06

#390 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by rexandroid »

nznam jarane al ova moja raja sto je prije furala more u hrvatskoj pa u turskoj sad furaju piramide u egiptu i tako to.
User avatar
makse seljanko makse
Posts: 392
Joined: 27/11/2013 14:10

#391 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by makse seljanko makse »

Bas se ne ide na more a smjestaj ne mozes naci kako treba,ako ima sta slobodno to je onda preskupo ili negdje u pm pa ti treba bruku do plaze. :D a sve se nema :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#392 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by sheilak »

a ne znam, ja evo spremam se oko 15.8. treci put na more. :D ali ok, ranije se znalo i po 4 puta otici. ne vjerujem da ce mi to i ove godine uspjeti... dakle, fakat manje.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#393 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by P308 »

makse seljanko makse wrote:Bas se ne ide na more a smjestaj ne mozes naci kako treba,ako ima sta slobodno to je onda preskupo ili negdje u pm pa ti treba bruku do plaze. :D a sve se nema :D
Tacno. Nema sanse da se nadje slobodan smjestaj.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#394 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by Nisrin »

Nek ide gdje ko hoce na more, ali meni je na vrh glave one price "prodjes jeftinije nego u Hrvatskoj", jer to je generalizovanje...u Tursku ne mogu ispod 2000KM minimalno za 2 osobe, u Hrvatsku mogu, sve zavisi na sta je ko navikao!

Nego, kakva je sada situacij u Hrvatskoj/Crnoj Gori? Jeli i dalje navala i moze se naci smjestaj za vikend?
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#395 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by Raigor Stonehoof »

Ja danas rezervisao studio apartman u Makarskoj, od 2. septembra, po cijeni od 20€ po danu. Pa kazu skupo :)
lasta2
Posts: 268
Joined: 30/04/2014 08:18

#396 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by lasta2 »

Raigor Stonehoof wrote:Ja danas rezervisao studio apartman u Makarskoj, od 2. septembra, po cijeni od 20€ po danu. Pa kazu skupo :)
u apartmanu ćeš i provesti taj odmor od 2. septembra. :D
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#397 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by Raigor Stonehoof »

Mislis? Najavise lijep septembar kod njih na vijestima, a i accuweather prognozira fino vrijeme.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#398 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by Alfons Kauders »

prosle godine kupanje 27.9... napolju 25... voda 23-24... taman

to sto ima ljudi kojima se ne da u vodu dok vani nije 36 i dok voda nije pisha od 28C je druga stvar...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13647
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#399 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by JohnnyS »

Deveti je najljepši mjesec za na more, ako nemaš djecu koja idu u školu trebaš baš biti žešći pacijent da se pržiš na +900 na prepunoj plaži umjesto da uživaš na umjerenim temperaturama okružen kultiviranijim turistima :D
User avatar
van Basten
Posts: 7544
Joined: 21/09/2006 02:59

#400 Re: Nikada se manje nije išlo na more..

Post by van Basten »

JohnnyS wrote:Deveti je najljepši mjesec za na more, ako nemaš djecu koja idu u školu trebaš baš biti žešći pacijent da se pržiš na +900 na prepunoj plaži umjesto da uživaš na umjerenim temperaturama okružen kultiviranijim turistima :D
upravo to... dok mi dijete ne krene u školu uopšte ne razmišljam o srpanjsko-kolovoznim opcijama za more. U zadnje 3 godine što smo išli u rujnu na more, od 24 dana provedena na obali samo 1 dan se nismo mogli kupati jer je padala kiša i značajno zahladilo uz buru. Prosjek izvrstan i za "špicu sezone".
Post Reply