Prisluskivanje telefona ?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Adem meda
Posts: 194
Joined: 18/06/2010 14:57
Location: Gračanica

#1 Prisluskivanje telefona ?!

Post by Adem meda »

Zanima me da li je neko od forumaša imao slična iskustva vezano za prisluškivanje mobitela od strane, prvenstveno, organa gonjenja ili slično. (ograđujem se od misli koje Vam trenutno prolaze kroz glavu)
Svjedok sam da su neke osobe iz mog kraja pozvane na razgovor u mup radi, kako su mu rekli, sumnjivih poslova preko mobitela.
E sad, mene interesuje da li je to prisutno i ako jeste kako prepoznati isto, u kojoj mjeri i koliko je općenito prisluškivanje mobitela realno kod nas ??? :)
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#2 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by ZAGORS »

Adem meda wrote:Zanima me da li je neko od forumaša imao slična iskustva vezano za prisluškivanje mobitela od strane, prvenstveno, organa gonjenja ili slično. (ograđujem se od misli koje Vam trenutno prolaze kroz glavu)
Svjedok sam da su neke osobe iz mog kraja pozvane na razgovor u mup radi, kako su mu rekli, sumnjivih poslova preko mobitela.
E sad, mene interesuje da li je to prisutno i ako jeste kako prepoznati isto, u kojoj mjeri i koliko je općenito prisluškivanje mobitela realno kod nas ??? :)
Šta si to uradio nesretniče ?
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#3 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by mali_balon »

Pa imas odredjene rijeci na koje se odma u centrali upali crvena lampica i kad Meho (u danjskoj) vidi tu lampicu amanzaman casom brze bolje odma pritisne REC puljku, a Smajo je u nocnoj. Pa ti sad pazi sta ces pricat.
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#4 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by ZAGORS »

mali_balon wrote:Pa imas odredjene rijeci na koje se odma u centrali upali crvena lampica i kad Meho (u danjskoj) vidi tu lampicu amanzaman casom brze bolje odma pritisne REC puljku, a Smajo je u nocnoj. Pa ti sad pazi sta ces pricat.
Ako Meho ovo vidi, a Smajo upali printer i skenira najebali smo svi.
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#5 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by mali_balon »

ZAGORS wrote:
mali_balon wrote:Pa imas odredjene rijeci na koje se odma u centrali upali crvena lampica i kad Meho (u danjskoj) vidi tu lampicu amanzaman casom brze bolje odma pritisne REC puljku, a Smajo je u nocnoj. Pa ti sad pazi sta ces pricat.
Ako Meho ovo vidi, a Smajo upali printer i skenira najebali smo svi.

Ode sve u hendek, zavrnut ce nam internet
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#6 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Alfons Kauders »

Adem meda wrote:Zanima me da li je neko od forumaša imao slična iskustva vezano za prisluškivanje mobitela od strane, prvenstveno, organa gonjenja ili slično. (ograđujem se od misli koje Vam trenutno prolaze kroz glavu)
Svjedok sam da su neke osobe iz mog kraja pozvane na razgovor u mup radi, kako su mu rekli, sumnjivih poslova preko mobitela.
E sad, mene interesuje da li je to prisutno i ako jeste kako prepoznati isto, u kojoj mjeri i koliko je općenito prisluškivanje mobitela realno kod nas ??? :)
ma nece nista bit, samo reci munibovom malom da se malo smiri :wink:
ZAGORS
Posts: 459
Joined: 10/07/2011 14:01

#7 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by ZAGORS »

Probaj puštati ilahije i kaside možda im se igasi lampica koja tebe prati. A ako slučajno na smjeni ne budu Meho i Smajo nego neki amer neka ti je bog na pomoći
Fauja Singh
Posts: 2467
Joined: 07/12/2011 12:40

#8 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Fauja Singh »

Prisutno je sigurno, eno ti slucaj "Turkovic" pa se mozes uvjeriti, to ti sad nije nista aman, samo mislim da ne prisluskuju sitne kriminalce nego ove sto su bas u organizovanom kriminalu tipa automafija, droga...
Cak postoji oprema (ne kazem da je mi imamo) gdje ti se nakace na telefon, prisluskuju te a da i ne pricas na njega :D
Ne mora cak biti ni upaljen, dovoljno je da je baterija u njemu i aktiviraju ti mikrofon.
Pazi sad ovo
USKOK-ovim istražiteljima otkrio ih je vlasnik DIOKI-a i riječkog Novog lista Robert Ježić, preko čijih se računa trebao prebaciti mito namjenjen Sanaderu. Jedan od sastanaka, onaj u Vladi dokazan je provjerom evidencije ulazaka u Banske dvore, za drugi prema pisanju Jutarnjeg lista koji se odigrao u jednom zagrebačkom restoranu par mjeseci nakon odlaska Sanadera s vlasti, postoji i VIDEO zapis.

Sastanak je dogovoren u posebnoj sobi. Oko Sanadera i Hernadia složene su boce vina u stalcima i sanducima. U 90 minuta, koliko su se njih dvojica sami zadržali, diskretno pozicionirana videokamera sa zida snimila je svaki detalj.

Oprezni Sanader u jednom trenutku iz mobitela vadi baterijski uložak. Odlaže aparat s jedne strane, a bateriju s druge. Jasno je kako je želio biti siguran da ga se ne prisluškuje. Snimka dalje, piše Jutarnji list, pokazuje kako Sanader iz džepa vadi papirić koji daje Hernadiju. Ovaj nešto nadopisuje i zatim nazdravljaju.
Znao covjek odakle vreba opasnost
Last edited by Fauja Singh on 04/07/2014 02:29, edited 1 time in total.
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#9 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by shiny »

Realno i te kako...i prisluškivanje i čitanje sms poruka. Ne samo većim ribama, prisluškuju i sitne dilere, klince koji kupuju i prodaju speed i džoju, pa ako te kontaktiraju, mogu nastaviti prisluškivati i tebe ni krivog ni dužnog. Ne pitaj me kako to znam :roll:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#10 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Not My Idea »

shiny wrote:Realno i te kako...i prisluškivanje i čitanje sms poruka. Ne samo većim ribama, prisluškuju i sitne dilere, klince koji kupuju i prodaju speed i džoju, pa ako te kontaktiraju, mogu nastaviti prisluškivati i tebe ni krivog ni dužnog. Ne pitaj me kako to znam :roll:
Tacno tako. Znam curu ciji je momak "najobicniji" diler, haj sto su nju prisluskivali, al su onda i njene prijatelje i ljude koje je znala ponekad kontaktirat.
stup metropola
Posts: 699
Joined: 20/02/2014 21:03

#11 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by stup metropola »

mene ne smiju prisluskivat jer sam im zabranio
pasha_stambol
Posts: 110
Joined: 29/04/2014 19:35

#12 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by pasha_stambol »

kazu ako pucketa nesto tokom razgovora da je vjeroovatnoca da se prisluškuje telefon ...
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#13 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by modem33 »

Adem meda wrote:Zanima me da li je neko od forumaša imao slična iskustva vezano za prisluškivanje mobitela od strane, prvenstveno, organa gonjenja ili slično. (ograđujem se od misli koje Vam trenutno prolaze kroz glavu)
Svjedok sam da su neke osobe iz mog kraja pozvane na razgovor u mup radi, kako su mu rekli, sumnjivih poslova preko mobitela.
E sad, mene interesuje da li je to prisutno i ako jeste kako prepoznati isto, u kojoj mjeri i koliko je općenito prisluškivanje mobitela realno kod nas ??? :)


Meni redovno prisluskuju telefon ....

:roll:
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2437
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#14 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by cenecimoveocino »

Svi oni koriste tehniku OSA-e.
Mogu ti I kameru na telefonu upalit,slikat,snimat pa cak I preuzet kontrolu nad telefonom.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#15 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Optimist »

Negdje sam procitao da su telekom operateri duzni cuvati sve nase pozive i poruke do unazad dvije godine u slucaju da istraznim organima zatreba...
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#16 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by karanana »

svi razgovori svih poziva unazad dvije godine se snimaju i pohranjuju kod telecom operatera?
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#17 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by _mufljuz_ »

najveci komand centar (za balkan) za spijunazu i presretanje poziva, podataka i slicno se nalazi(o) na Cernomercu u Zagrebu - pogodite gdje se sada nalazi :mrgreen:

hint: jos uvijek smo "cjelovita i jedinstvena drzava" :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#18 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Truba »

znam pouzdano da su nam komšiju prisluškivali
jer mu je rođak neki muljator
i nećete vjerovati :D
bukvalno čim su moji došli njima u goste i započela se neka tema došli drotovi na vrata

tad je bilo neko mafijaško ubistvo... nestali kriminalci neki

iskreno što se mojih razgovora tiče i pisanja po netu i fejsu sve je transparentno
ništa ne krijem niti je išta opasno :D
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#19 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by _mufljuz_ »

Black swan wrote:znam pouzdano da su nam komšiju prisluškivali
jer mu je rođak neki muljator
i nećete vjerovati :D
bukvalno čim su moji došli njima u goste i započela se neka tema došli drotovi na vrata

tad je bilo neko mafijaško ubistvo... nestali kriminalci neki

iskreno što se mojih razgovora tiče i pisanja po netu i fejsu sve je transparentno
ništa ne krijem niti je išta opasno :D

jest jarane da mozda ne koristis kao jedan obican forumski trol skrivene kodove komuniciranja 8-)
Orgasmatron
Posts: 704
Joined: 04/03/2014 22:19
Location: Fifth Dimension

#20 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Orgasmatron »

duboko, duboko u utrobi americke ambasade cia i enesej prisluskivaju vas lalalalalalala
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#21 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by sema911s »

mene maloprije prisluskivali rekli nece vise,.,
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#22 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Drinski »

Black swan wrote: i nećete vjerovati :D
bukvalno čim su moji došli njima u goste i započela se neka tema došli drotovi na vrata
Sreca pa nisu imali napr. kakav caj u rinfuzi kod sebe, odmah bi zavrsili na vijestima jer im je izuzeta materija koja asocira na marihuanu.
Bodkin
Posts: 21514
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#23 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Bodkin »

znam lika koji je bio prisluskivan jer je bila dojava za kriminal. na sudu imali sve transkripte. nisi siguran ako ugasis telefon. jednostavno ga moras skloniti u drugu sobu :D
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#24 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Entropio »

.
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#25 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by kritichar »

nisu ni oni ludi da prisluškuju ljude koji nemaju veze ni sa čim
Post Reply