Prisluskivanje telefona ?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#51 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by JThomas »

e jesi ih zajeb'o.
stockton91
Posts: 49
Joined: 05/04/2013 00:18

#52 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by stockton91 »

jarane, imas 100 grama??? sutra bi dosao po njih! :D
User avatar
AdoCka
Posts: 481
Joined: 04/07/2013 09:43
Location: Asylum

#53 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by AdoCka »

JThomas wrote:e jesi ih zajeb'o.
Nisam zajebo,al sve vazno sto imam na mobitelu,ne nosim sa sobom van kuce...samo osnovnu tehnologiju nosam van kuce,cak i SMS-ove ne koristimo. :-D

A za Email-ove,probajte sa RiseUp mailom,ja zadovoljan :-D

@Yogi To,to :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#54 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by JThomas »

drug, sve to što si nabrojao je totalno bezveze. pravi razlog što dosad nisi pao (ako nisi) je taj što si sitna riba.
User avatar
AdoCka
Posts: 481
Joined: 04/07/2013 09:43
Location: Asylum

#55 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by AdoCka »

JThomas wrote:drug, sve to što si nabrojao je totalno bezveze. pravi razlog što dosad nisi pao (ako nisi) je taj što si sitna riba.

Dok im ne postanem veci trn u oku,zar ne ? :-D
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#56 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Bosanac sa dna kace »

ma nasi nemaju pojma, more ih se zedne priko vode privest....ne pitajte kako znam :D :izet:
Yahweh
Posts: 244
Joined: 25/04/2014 21:24
Location: See the shadow? Well, that's not anyone that you're expecting.

#57 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Yahweh »

.
Last edited by Yahweh on 20/03/2015 23:28, edited 1 time in total.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#58 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Bosanac sa dna kace »

Pa mogu ako nisu prosle 2 godine.
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#59 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by pirpa »

Bosanac sa dna kace wrote:ma nasi nemaju pojma, more ih se zedne priko vode privest....ne pitajte kako znam :D :izet:
vjeruj ti meni da se varas. razlog zbog cega to mislis je najvise do bezbjednjaka koji nece da stavi svoj potpis na papir koji mu se dostavi od operativca. nego da je njima u interesu oni bi mogli pogasiti vecinu ozbiljnih kriminalnih organizacija u BiH u roku jednog dana al onda bi sami sebi uskratili finansiranje crnih fondova,
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#60 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by JThomas »

naravno da se vara. država može staviti soli na rep kome god hoće, čak i naša. samo ima da neće, ako ne padaš ili si presitna riba ili su i oni u talu. velikih operacija nema bez tala s policijskim i obavještajnim organima, pa ne budite ludi. da je to tako lako svako bez moralnog kompasa bi se mogao uspješno baviti krupnim kriminalnom. a ne može i nije baš tako lako.

kaže prošvercovano hiljadu tona kafe, milion komada tekstilne robe, a tebi običnom građaninu ako im se ne sviđa čehra džaraju kofer sa tvojim gaćama i potkošuljama. pa naravno da moraju službena lica biti u talu i da to ne može drukčije.
Last edited by JThomas on 21/08/2014 23:39, edited 1 time in total.
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#61 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by muzicar_iz_parka »

Nema nijedne policijske službe kod nas a da nema puno pripadnika koji dobijaju pare od mafije, zato neće nikad ni doći do ozbiljnog krivičnog gonjenja.
A džaba hapšenje od strane policije, kada ih sudovi puštaju, ljudi godinama "rade" i zarade pa na kraju dobiju 2-3 godine zatvora, a izađu prijevremeno zbog dobrog vladanja.
Koliko je recimo Mirso Švicarac odležao?

Jebeš naše pravosuđe, istražne organe i sve vezano za to, mislim da u Ruandi ima više reda.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#62 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by JThomas »

pa policija SVE zna ko se bavi ozbiljnim kriminalom, gdje, kako, gdje ga može naći u svaka doba, itd. do hapšenja dolazi kad se prestane plaćati (dovoljan) tal.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#63 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by nightvision »

Ne mora drzava ni da prisluskuje pocinioca nedjela da bi ga uhvatila. Pa zar nisu skoro u srbiji uhvatili ubicu one curice a samo zahvaljujuci lokaciji i kretanju njegovog telefona?! Isto kao i ove nase razgovore ovde. Dovoljno je da od aministratora zatraze podatke sa servera, da dobiju listu ip adresa koje su posjetile stranicu i da nas sve posalju u bajbokanu, ako nadju osnova. Zato je Tor koristan. :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#64 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Jack Be Nimble »

Google ti prati svaki korak dok je tel u dzepu. Sigurno to nije doslo do BiH ali ja mogu da odem na jednu stranicu, ukucam svoj broj telefona i google maps mi pokaze moje kretanje u zadnjih 30 dana. Ako Google moze da prati moze i policija.

I Tor je dogurao svoje i programi slicni Toru. FBI je uspio da ubaci malware i ostale konje da se prikace na IP koji koriste Tor.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#65 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by spreca »

I mene prisluskuju a nemam uopste telefon.......dodju pod pendzer :oops: ........i slusaju tecel voda na roru iz hamandzika dok se kupam posle :izet: :lol: :lol: :lol: :lol: ......naravno da mogu prisluskivati koga hoce.....to bar danas nije tesko
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#66 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Bosanac sa dna kace »

spreca wrote:I mene prisluskuju a nemam uopste telefon.......dodju pod pendzer :oops: ........i slusaju tecel voda na roru iz hamandzika dok se kupam posle :izet: :lol: :lol: :lol: :lol: ......naravno da mogu prisluskivati koga hoce.....to bar danas nije tesko
pa mogu,
...i Japanci te mogu prisluskivat i Rusi, samo nasi haman nemaju pojma, il' more bit da him je mrsko
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#67 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Russki »

Jack Be Nimble wrote:Google ti prati svaki korak dok je tel u dzepu. Sigurno to nije doslo do BiH ali ja mogu da odem na jednu stranicu, ukucam svoj broj telefona i google maps mi pokaze moje kretanje u zadnjih 30 dana. Ako Google moze da prati moze i policija.

I Tor je dogurao svoje i programi slicni Toru. FBI je uspio da ubaci malware i ostale konje da se prikace na IP koji koriste Tor.
Na koju stranicu ideš?
Vaduz
Posts: 188
Joined: 01/05/2014 11:52

#68 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Vaduz »

Jack Be Nimble wrote:Google ti prati svaki korak dok je tel u dzepu. Sigurno to nije doslo do BiH ali ja mogu da odem na jednu stranicu, ukucam svoj broj telefona i google maps mi pokaze moje kretanje u zadnjih 30 dana. Ako Google moze da prati moze i policija.

I Tor je dogurao svoje i programi slicni Toru. FBI je uspio da ubaci malware i ostale konje da se prikace na IP koji koriste Tor.
Gluposti koristi offshore VPN za surfanje netom http://vpnarea.com/front?a_aid=adminzona svi noviji smart mobiteli imaju opciju enkripcije tako da si i na taj način zaštićen a ako si baš paranoičan preporučujem blackphone https://www.blackphone.ch/
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#69 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by -Chesterfield- »

sherbett wrote: 21/08/2014 22:06 ako sumnjaš da te prisluškuju, ima par fora: vađenje baterije, iako mislim da nije 100% sigurno više; približiš mobitele, to navodno ometa signal; ipak najsigurnije je promijeniti karticu, ali i mobitel, radi IMEI broja koji se kopira na svaku karticu i sa kartice na mobitel. ond aim opet treba neko vrijeme da ti u đu u trag. naravno, ne koristiš pretplatu.

No, ako si krupna riba, oni prisluškuju sve sa kojima si u kontaktu..
SMS poruke su lako dostupne, uz dobru vezu. Operater ih može dati..naravno, policiji uz nalog, tajnim službama na izvol'te.
Mogu se čitati i mailovi...IP adrese se skuže iz fotografija poslanih na mail ako u kratkom roku nakon primitka odeš u onaj opis slike..sad sam zaboravila di točno, a ne da mi se čačkat.
Inače, ako prisluškuju krupne zverke, osim telefona, ozvučena su sva mjesta (kafići, restorani..) gdje oni često zalaze..ima uređaja koji ometaju signal, al sumnjam da ikome odavde treba. Prate i tko šta piše po forumu, ne berite brigu. i ne pitajte kako to znam
pa, sretno, zverko :D
:mastakazes:

Kako znaš? Uvijek si mi bila sumnjiva. Još sada te moderatorske ovlasti...


:run:
snijeg_led
Posts: 6675
Joined: 08/12/2019 21:35

#70 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by snijeg_led »

sherbett wrote: 21/08/2014 22:06 ako sumnjaš da te prisluškuju, ima par fora: vađenje baterije, iako mislim da nije 100% sigurno više; približiš mobitele, to navodno ometa signal; ipak najsigurnije je promijeniti karticu, ali i mobitel, radi IMEI broja koji se kopira na svaku karticu i sa kartice na mobitel. ond aim opet treba neko vrijeme da ti u đu u trag. naravno, ne koristiš pretplatu.

No, ako si krupna riba, oni prisluškuju sve sa kojima si u kontaktu..
SMS poruke su lako dostupne, uz dobru vezu. Operater ih može dati..naravno, policiji uz nalog, tajnim službama na izvol'te.
Mogu se čitati i mailovi...IP adrese se skuže iz fotografija poslanih na mail ako u kratkom roku nakon primitka odeš u onaj opis slike..sad sam zaboravila di točno, a ne da mi se čačkat.
Inače, ako prisluškuju krupne zverke, osim telefona, ozvučena su sva mjesta (kafići, restorani..) gdje oni često zalaze..ima uređaja koji ometaju signal, al sumnjam da ikome odavde treba. Prate i tko šta piše po forumu, ne berite brigu. i ne pitajte kako to znam
pa, sretno, zverko :D
Vidi Šerbe spijunke :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#71 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by -Chesterfield- »

snijeg_led wrote: 19/10/2021 21:05
sherbett wrote: 21/08/2014 22:06 ako sumnjaš da te prisluškuju, ima par fora: vađenje baterije, iako mislim da nije 100% sigurno više; približiš mobitele, to navodno ometa signal; ipak najsigurnije je promijeniti karticu, ali i mobitel, radi IMEI broja koji se kopira na svaku karticu i sa kartice na mobitel. ond aim opet treba neko vrijeme da ti u đu u trag. naravno, ne koristiš pretplatu.

No, ako si krupna riba, oni prisluškuju sve sa kojima si u kontaktu..
SMS poruke su lako dostupne, uz dobru vezu. Operater ih može dati..naravno, policiji uz nalog, tajnim službama na izvol'te.
Mogu se čitati i mailovi...IP adrese se skuže iz fotografija poslanih na mail ako u kratkom roku nakon primitka odeš u onaj opis slike..sad sam zaboravila di točno, a ne da mi se čačkat.
Inače, ako prisluškuju krupne zverke, osim telefona, ozvučena su sva mjesta (kafići, restorani..) gdje oni često zalaze..ima uređaja koji ometaju signal, al sumnjam da ikome odavde treba. Prate i tko šta piše po forumu, ne berite brigu. i ne pitajte kako to znam
pa, sretno, zverko :D
Vidi Šerbe spijunke :D
SOA 93%
Bobi
Forum administrator
Posts: 31987
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#72 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Bobi »

snijeg_led wrote: 19/10/2021 21:05
sherbett wrote: 21/08/2014 22:06 ako sumnjaš da te prisluškuju, ima par fora: vađenje baterije, iako mislim da nije 100% sigurno više; približiš mobitele, to navodno ometa signal; ipak najsigurnije je promijeniti karticu, ali i mobitel, radi IMEI broja koji se kopira na svaku karticu i sa kartice na mobitel. ond aim opet treba neko vrijeme da ti u đu u trag. naravno, ne koristiš pretplatu.

No, ako si krupna riba, oni prisluškuju sve sa kojima si u kontaktu..
SMS poruke su lako dostupne, uz dobru vezu. Operater ih može dati..naravno, policiji uz nalog, tajnim službama na izvol'te.
Mogu se čitati i mailovi...IP adrese se skuže iz fotografija poslanih na mail ako u kratkom roku nakon primitka odeš u onaj opis slike..sad sam zaboravila di točno, a ne da mi se čačkat.
Inače, ako prisluškuju krupne zverke, osim telefona, ozvučena su sva mjesta (kafići, restorani..) gdje oni često zalaze..ima uređaja koji ometaju signal, al sumnjam da ikome odavde treba. Prate i tko šta piše po forumu, ne berite brigu. i ne pitajte kako to znam
pa, sretno, zverko :D
Vidi Šerbe spijunke :D
Vidiš ti to :lol: .
Bobi
Forum administrator
Posts: 31987
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#73 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by Bobi »

-Chesterfield- wrote: 19/10/2021 21:07
snijeg_led wrote: 19/10/2021 21:05

Vidi Šerbe spijunke :D
SOA 93%
:lol: a sta je onih 7 % ?
snijeg_led
Posts: 6675
Joined: 08/12/2019 21:35

#74 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by snijeg_led »

7% SDA :lol:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#75 Re: Prisluskivanje telefona ?!

Post by -Chesterfield- »

Bobi wrote: 19/10/2021 21:10
-Chesterfield- wrote: 19/10/2021 21:07

SOA 93%
:lol: a sta je onih 7 % ?
Moj insekt me nikada ne vara. A 93% je ipak veliki procenat. :D
Post Reply