Poplave u cijeloj BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
SirokiB
Posts: 100
Joined: 18/05/2014 17:03

#9701 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by SirokiB »

splinter wrote:Dobro urađeno
Ovaj video je autor radio največim dijelom sa DJI Phantom RTF w. GoPro HERO3 kam,
jbg šta sam sve obišao ovih dana, neću prežaliti što nisam imao quadcopter sa sobom al nema veze.
SAmo da prođe ovaj belaj konačno
je ove iz zraka...
kod nas ovdje sad masovno imaju ove quadcoptere ..razne..imaju ovi neki iz posusja avion, stavis naocale i gonjas :thumbup:
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#9702 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by mentalist »

je li ima kakva informacija za put ZE-DO, je li se može tom dionicom. hitno info
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#9703 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by mentalist »

nikad_vise wrote:Donja Orahovica je danas bila poplavljena.Jedan od mjestana koji je najvise stradao je napravio barikadu na cijeloj magistrali Doboj-Tuzla i bio sam dole prisutan 3-4 sata i niko nije mogao proci od prevoznih sredstava.Kolone prema doboju i Tuzli od Donje Orahovice su bile par kilometara.Mjestani su priprijecili asvalt i ne namjeravaju ga pustiti dok nacelnik ne dodje na teren a nacelnik jos uvijek nije dosao.Zastoj je vec nekih 3-4 sata.Imam informacije da je nacelnik trebao doci u ovih pola sata i mozda uskoro puste kolonu.Na stotine kamiona stoji u koloni iz smjera Doboja i Tuzle.Ljudi se zale da je skraceno korito pa je prilikom danasnjih manjih padavina voda preko mosta kod benzinske Nasko bila preko 1 metar.

Ovo je info iz prve ruke,iz Orahovice sam i upravo sam dosao sa mjesta gdje je stavljena barikada.Takodje poznajem aktere a ishod ovog svega cemo vidjeti u toku noci.
oni su radili taj most ako se ne varam. bio je prorovit put
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#9704 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by nikad_vise »

O'zone wrote:

Ako je to od malo kiše pa šta bi bilo ne daj Bože od puno kiše??
Ma fazon je da cim padne manja kisa magistrala Tuzla-Doboj je presjecena u Orahovici kao i skretanje za Petrovo Selo a tako je bilo i prilikom zadnjih padavina ali i svake godine unazad.Stvar je u tome da je na magistrali svake godine po pola metra vode ali pusta se po jedna traka i prolaze ljudi kroz vodu tako da ne bude tolikih zastoja osim kad bas dobro zapada.Oni koji se krecu na toj relaciji znaju to dobro posebno na dijelu kod marketa "Trgo-Gala" kao i kod Naskine kuce kraj magistrale.Bude po metar vode ali se nekako narod i navikao na to pa se to godinama ne potencira.I danas je bilo najmanje 10-15 kuca u vodu koje su uz magistralu.

Da nam peh bude veci Spreca nam je i onako poplavila cijelo Sprecko polje u Orahovici.Nerijetko kuce ispod magistrale od strane sprece budu totalno poplavljenje a udaljenost je nekih od 500 pa i vise metara.
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#9705 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by nikad_vise »

mentalist wrote:
nikad_vise wrote:Donja Orahovica je danas bila poplavljena.Jedan od mjestana koji je najvise stradao je napravio barikadu na cijeloj magistrali Doboj-Tuzla i bio sam dole prisutan 3-4 sata i niko nije mogao proci od prevoznih sredstava.Kolone prema doboju i Tuzli od Donje Orahovice su bile par kilometara.Mjestani su priprijecili asvalt i ne namjeravaju ga pustiti dok nacelnik ne dodje na teren a nacelnik jos uvijek nije dosao.Zastoj je vec nekih 3-4 sata.Imam informacije da je nacelnik trebao doci u ovih pola sata i mozda uskoro puste kolonu.Na stotine kamiona stoji u koloni iz smjera Doboja i Tuzle.Ljudi se zale da je skraceno korito pa je prilikom danasnjih manjih padavina voda preko mosta kod benzinske Nasko bila preko 1 metar.

Ovo je info iz prve ruke,iz Orahovice sam i upravo sam dosao sa mjesta gdje je stavljena barikada.Takodje poznajem aktere a ishod ovog svega cemo vidjeti u toku noci.
oni su radili taj most ako se ne varam. bio je prorovit put
Ma tu je bio onaj stari most i uradjen je ovaj novi ali je korito rijeke jako usko pa Rijecica redovno plavi.Danas je padalo oko 3-4 sata kisa i u jednom trenutku je na mostu bilo preko 1 metar vode.
Zalosno je vidjeti par kilometara kolonu i nervozne ljude jer je njih par blokiralo cijelu magistralu,ali je i zalosno znati da ti ljudi redovno plave i da je ovo jedan od nacina da se skrene paznja na to.Ne moze covjek biti pametan.
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#9706 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by mentalist »

nikad_vise wrote:
mentalist wrote:
nikad_vise wrote:Donja Orahovica je danas bila poplavljena.Jedan od mjestana koji je najvise stradao je napravio barikadu na cijeloj magistrali Doboj-Tuzla i bio sam dole prisutan 3-4 sata i niko nije mogao proci od prevoznih sredstava.Kolone prema doboju i Tuzli od Donje Orahovice su bile par kilometara.Mjestani su priprijecili asvalt i ne namjeravaju ga pustiti dok nacelnik ne dodje na teren a nacelnik jos uvijek nije dosao.Zastoj je vec nekih 3-4 sata.Imam informacije da je nacelnik trebao doci u ovih pola sata i mozda uskoro puste kolonu.Na stotine kamiona stoji u koloni iz smjera Doboja i Tuzle.Ljudi se zale da je skraceno korito pa je prilikom danasnjih manjih padavina voda preko mosta kod benzinske Nasko bila preko 1 metar.

Ovo je info iz prve ruke,iz Orahovice sam i upravo sam dosao sa mjesta gdje je stavljena barikada.Takodje poznajem aktere a ishod ovog svega cemo vidjeti u toku noci.
oni su radili taj most ako se ne varam. bio je prorovit put
Ma tu je bio onaj stari most i uradjen je ovaj novi ali je korito rijeke jako usko pa Rijecica redovno plavi.Danas je padalo oko 3-4 sata kisa i u jednom trenutku je na mostu bilo preko 1 metar vode.
Zalosno je vidjeti par kilometara kolonu i nervozne ljude jer je njih par blokiralo cijelu magistralu,ali je i zalosno znati da ti ljudi redovno plave i da je ovo jedan od nacina da se skrene paznja na to.Ne moze covjek biti pametan.
ma neće niko izaći i prepriječiti put bez veze. poslije poplava ovo je palo kao kec na desetku, ljudima prekipilo. a dok god se ćuti niko neće ništa poduzeti
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#9707 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by RahatHurmašica »

zobb wrote:Malo detaljnije informacije o ovom incidentu u Doboju prije par dana. Vidim da vec kruze dezinformacije,pa samo da dobacim mozda nesto iz prve ruke.
http://www.mojusk.ba/vijesti.php?id=34607
ja bi ovo nazvao bošnjačkim mazohizmom.
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#9708 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dobojlija81 »

mentalist wrote:je li ima kakva informacija za put ZE-DO, je li se može tom dionicom. hitno info
zaglavljen stari put Doboj -Maglaj,neki kamion se zabio u nadvoynjak,nije jos rjeseno al vjerujem da ce brzo
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#9709 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Donja Orahovica danas

User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#9710 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by AstorH »

Ko se razumije u gradjevinu zanima me da li ove nakrivljene kuce koje su istisnute iz temelja, a ostale citave mogu se nekakvim kranom ili necim opet vratiti u novi temelj ili se moraju rusiti pa sve iznova?
Primjer:
Image


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#9711 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Peryton_
Posts: 1013
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#9712 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Peryton_ »

AstorH wrote:Ko se razumije u gradjevinu zanima me da li ove nakrivljene kuce koje su istisnute iz temelja, a ostale citave mogu se nekakvim kranom ili necim opet vratiti u novi temelj ili se moraju rusiti pa sve iznova?
Primjer:
Image


Sent from my iPad using Tapatalk
"Narusen je strukturalni integritet, tako da je nesigurna za zivot.Moze ona 10 godina stajati kad se ispravi, ali moze isto tako da se srusi nakon 10 minuta"

Moj drug, inace inzinjer, doduse, jest popio 10 piva i slavi titulu Reala.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#9713 Poplave u cijeloj BiH

Post by AstorH »

Peryton_ wrote:
AstorH wrote:Ko se razumije u gradjevinu zanima me da li ove nakrivljene kuce koje su istisnute iz temelja, a ostale citave mogu se nekakvim kranom ili necim opet vratiti u novi temelj ili se moraju rusiti pa sve iznova?
Primjer:
Image


Sent from my iPad using Tapatalk
"Narusen je strukturalni integritet, tako da je nesigurna za zivot.Moze ona 10 godina stajati kad se ispravi, ali moze isto tako da se srusi nakon 10 minuta"

Moj drug, inace inzinjer, doduse, jest popio 10 piva i slavi titulu Reala.
E hvala na odg.Zivili ;)


Sent from my iPad using Tapatalk
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#9714 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by mentalist »

dobojlija81 wrote:
mentalist wrote:je li ima kakva informacija za put ZE-DO, je li se može tom dionicom. hitno info
zaglavljen stari put Doboj -Maglaj,neki kamion se zabio u nadvoynjak,nije jos rjeseno al vjerujem da ce brzo
još nije prohodan taj put, iz prve ruke info

sada bio u doboju i prošao ulicama, pa ono je katastrofa. samo centar je očišćen ostalo katastrofa. doboj čitav smrdi kao deponija smeća. ako ove godine prodje bez epidemije ili kakve boleščuge onda su dobojlije stvarno sretni. od doma zdravlja ulica prema starom gradu i pijeskovi, katastrofa. ne mogu da vjerujem da je onoliko uništen grad
User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#9716 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by luckylaka »

Pjanic15 wrote:
:thumbup: Svaka cast Faruku i ekipi
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#9717 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/bernard- ... /140524007

šamar evropi :thumbup: ....... ali eto - bojim se da neće dati rezultata
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#9718 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by dobojlija81 »

mentalist wrote:
dobojlija81 wrote:
mentalist wrote:je li ima kakva informacija za put ZE-DO, je li se može tom dionicom. hitno info
zaglavljen stari put Doboj -Maglaj,neki kamion se zabio u nadvoynjak,nije jos rjeseno al vjerujem da ce brzo
još nije prohodan taj put, iz prve ruke info

sada bio u doboju i prošao ulicama, pa ono je katastrofa. samo centar je očišćen ostalo katastrofa. doboj čitav smrdi kao deponija smeća. ako ove godine prodje bez epidemije ili kakve boleščuge onda su dobojlije stvarno sretni. od doma zdravlja ulica prema starom gradu i pijeskovi, katastrofa. ne mogu da vjerujem da je onoliko uništen grad
Meni je juče puko film tako da više ne idem,navikla izgleda gospoda za vikend da odu na selo a ono smece i haos si i sam vidio ako si ulazio pored bivšeg modeksa pa do centra,ovi koje nije poplavilo sa gornjih spratova uglavnom zaboli ona stvar,ono danas ako se ne podje rjesavat nek nam je bog na pomoci,al dabogda da se ono moze tako brzo odvesti,ne znam sta bih rekao
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#9719 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by eluna »

društvo, ima li negdje snimak jučerašnjeg meča iz pariza džumhur, đoković i ostali .... da bar koju minutu baČim oko :D
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#9720 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Straza »

Mještani Kolića žive u šatorima i zemunicama bez ikakve pomoći

Image

http://www.vijesti.ba


SARAJEVO - Ovo su pravi heroji. Mještani zeničkog sela Kolići već deseti dan spavaju u šatorima i zemunicama na njivi iznad sela. Iz razrušenog sela evakuisani su starci, žene i djeca. Ostalo je trideset muškaraca, desetoro djece i tri žene da čuvaju selo.

U selu je ostalo sve, kuće i stoka. Voda je odnijela sve puteve i prosto je nemoguća njihova sanacija. Iznad, ispod, sa lijeve i desne strane pokrenute su siline i odroni. U selo se može doći samo iz zraka i jednim šumskim putem, isključivo sa malim traktorom, a taj put traje više od sahat vremena. Problem će bit još složeniji ako počnu padati nove kiše, tada se više ni tim đumskim putem neće moći voziti traktori zbog velikih strmina. Nijedno terensko vozilo ne može proći tim putem.

Nažalost, odnos vlasti prema ovim preostalim mještanima Kolića je sramotan. Mještani su tražili hranu za ljude i stoku, a stiglo im je 1000 litara vode, koje oni imaju u izobilju, nešto hrane za ljude i nekoliko vreća stočne hrane, što je bilo dovoljno za jedan dan. Više im nije pružena bilo kakva pomoć, jednostavno su zaboravljeni.

Volonteri HO Dirhem- zlatnik, zajedno sa turskim studentima, koji borave u Sarajevu na studijama, kao i jedan mjesni imam prikupili su pomoć koju su danas odvukli u selo. „ Nažalost, mi smo prvi koji smo im dostavili čizme, koje su im prijeko potrebne, lopate i hranu. Pozivamo sve ljude dobre volje da pomognu ovim ljudima koji su zaboravljeni. Najpotrebnija im je hrana, stočna hrana za krave i koke nosilje, dizel, traktorske gume za male traktore, najlon za satore, hljeb...", kažu nam iz HO Dirhema zlatnik.

Kontakt osoba je Hazić Nedim, predsjednik Mjesne zajednice i Kriznog štaba +387 62174890.


Pomozimo mještanima Kolića, ne dozvolimo da nas nemar odvrati pa da zaboravimo na braću i sestre iz Kolića.
User avatar
Janjicar
Posts: 5456
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#9721 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

:lol:
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1837
Joined: 13/12/2010 16:28

#9722 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by svjezi_ustipak »

Janjicar wrote: :lol:

fuj.

seljacke doskocice i ismijavanje osobe ometene u razvoju :sad: :zid:

aferim merhametlije!
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#9723 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Straza »

Zajednica Bošnjaka iz Albanije dostavila 75 tona pomoći

http://www.vijesti.ba/vijesti/bih/21744 ... omoci.html
User avatar
Janjicar
Posts: 5456
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#9724 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

nikad_vise wrote:
mentalist wrote:
nikad_vise wrote:Donja Orahovica je danas bila poplavljena.Jedan od mjestana koji je najvise stradao je napravio barikadu na cijeloj magistrali Doboj-Tuzla i bio sam dole prisutan 3-4 sata i niko nije mogao proci od prevoznih sredstava.Kolone prema doboju i Tuzli od Donje Orahovice su bile par kilometara.Mjestani su priprijecili asvalt i ne namjeravaju ga pustiti dok nacelnik ne dodje na teren a nacelnik jos uvijek nije dosao.Zastoj je vec nekih 3-4 sata.Imam informacije da je nacelnik trebao doci u ovih pola sata i mozda uskoro puste kolonu.Na stotine kamiona stoji u koloni iz smjera Doboja i Tuzle.Ljudi se zale da je skraceno korito pa je prilikom danasnjih manjih padavina voda preko mosta kod benzinske Nasko bila preko 1 metar.

Ovo je info iz prve ruke,iz Orahovice sam i upravo sam dosao sa mjesta gdje je stavljena barikada.Takodje poznajem aktere a ishod ovog svega cemo vidjeti u toku noci.
oni su radili taj most ako se ne varam. bio je prorovit put
Ma tu je bio onaj stari most i uradjen je ovaj novi ali je korito rijeke jako usko pa Rijecica redovno plavi.Danas je padalo oko 3-4 sata kisa i u jednom trenutku je na mostu bilo preko 1 metar vode.
Zalosno je vidjeti par kilometara kolonu i nervozne ljude jer je njih par blokiralo cijelu magistralu,ali je i zalosno znati da ti ljudi redovno plave i da je ovo jedan od nacina da se skrene paznja na to.Ne moze covjek biti pametan.
A sto je apsurd taj isti gospodin, koji je juce blokirao magistralu i trazio sastanak sa Nacelnikom Nusretom, na proslim izborima dosao u izbornu jedinicu uzeo listic i pred svima na glasackoj kutiji zaokruzio tog Nacelnika i na glas rekao " Sta ja imam ovdje gledat ko je na spisku, zna se ko je najbolji".
Tad je njemu bilo bitno da bude glavni na izbornom mjestu a sada se hvata za glavu.
menuet
Posts: 102
Joined: 12/01/2012 11:48
Location: Sarajevo

#9725 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by menuet »

eluna wrote:društvo, ima li negdje snimak jučerašnjeg meča iz pariza džumhur, đoković i ostali .... da bar koju minutu baČim oko :D
evo ga, negdje od 49. minute :)
Post Reply