Poplave u cijeloj BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#7126 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by nOrMaLaC »

Riddle wrote:
nOrMaLaC wrote:Upravo sam se vratio iz Doboja gdje sam pomagao oko ciscenja svog fakulteta koji je jednom rijeci unisten. Situacija u gradu je haoticna, to se mora doci i vidjeti sopstvenim ocima da bi se stekla slika o prilici koja vlada u gradu. 90>% grada je unisten. Smece i mulj od blata po cijelom gradom. O mrtvim da i ne govorim. Ukoliko neko bude htio pomoci oko rasciscavanja u tom pravcu sutra ce to biti organizovano ispred Saobracajnog fakulteta u 10 sati. Ljudi u Doboju je uzasno stanje :(
:? Koji kurac?! Pojasni ovo malo, molim te. Hoces da kazes da mrtva tijela leze okolo?
Ne, nego sam pricao sa pojedincima koji tvrde da u gradu broj poginulih je dosta veci nego sto se govori na tv :(
hipija
Posts: 1621
Joined: 30/12/2010 18:17

#7127 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by hipija »

Na zalost javljaju se odmah oni koji prebrojavaju krvna zrnca i koji analiziraju kojem narodu je unisteno vise imovine. Poplave jesu unistile mnogo kuca ali nisu porusile neke druge barijere u nasim glavama.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#7128 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Jebo ga I bosnjaci I srbi I hrvati I krvna zrnca
Treba banovat svakog ko I spomene to na temi
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#7129 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by emmir1 »

Vlada FBiH pravi fond za obnovu kuća , elektroprivreda daje milion km
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7130 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

emmir1 wrote:Vlada FBiH pravi fond za obnovu kuća , elektroprivreda daje milion km
Odlična ideja. Sad trebamo svi skočiti da taj fond napunimo do vrha, kao što smo napunili ove kamione i tegljače. Jer, puno je lakše nahraniti nekog, nego mu nadoknaditi ovako strašan materijalni gubitak. Nadam se da će dijaspora pomoći, kao što je pomogla i ovo dosad, jer iskreno, bez njih ćemo teško do pristojne cifre u tom fondu.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#7131 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Paranoid »

Image
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#7132 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by madner »

Sjo ovog RS seperatise. On bi da zaboravimo na dio drzave. Dodo te poslao.
User avatar
Riddle
Posts: 8178
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#7133 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Riddle »

nOrMaLaC wrote:
Riddle wrote:
nOrMaLaC wrote:Upravo sam se vratio iz Doboja gdje sam pomagao oko ciscenja svog fakulteta koji je jednom rijeci unisten. Situacija u gradu je haoticna, to se mora doci i vidjeti sopstvenim ocima da bi se stekla slika o prilici koja vlada u gradu. 90>% grada je unisten. Smece i mulj od blata po cijelom gradom. O mrtvim da i ne govorim. Ukoliko neko bude htio pomoci oko rasciscavanja u tom pravcu sutra ce to biti organizovano ispred Saobracajnog fakulteta u 10 sati. Ljudi u Doboju je uzasno stanje :(
:? Koji kurac?! Pojasni ovo malo, molim te. Hoces da kazes da mrtva tijela leze okolo?
Ne, nego sam pricao sa pojedincima koji tvrde da u gradu broj poginulih je dosta veci nego sto se govori na tv :(
Da, te price sam i ja cuo. Samo me trznuse ove tvoje 2 recenice i stvorise mi uzasne slike u glavi.
User avatar
Janjicar
Posts: 5446
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#7134 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Janjicar »

emmir1 wrote:Vlada FBiH pravi fond za obnovu kuća , elektroprivreda daje milion km
Da oni daju 120 miliona nije dovoljno...
Akumulacija Jezera Modrac je napravljena za EP, GIKIL, SODASO i plus sto zagadjuju dodatno sprecu pa narod obolijeva od tumora to se niko ne pita ?

Protiv ovih firmi vec se sprema tuzba od 30 privrednika s podrucja opstine Gracanica jer su unistene fabrike Limorad, AKA-Metal, Seming, Helioplast itd... i dosta naroda ce ostati bez posla.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#7135 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Posta u Zenici je kupila trideset paketa, za Maglaj. Tjesteninu,argete,neke jos pastete,mlijeka,rize,kafe,secera, ribe,cigara,ulje,brasna. U svaki paket isto
alenthekiller
Posts: 737
Joined: 29/08/2011 11:42

#7136 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by alenthekiller »

Not My Idea wrote:Posta u Zenici je kupila trideset paketa, za Maglaj. Tjesteninu,argete,neke jos pastete,mlijeka,rize,kafe,secera, ribe,cigara,ulje,brasna. U svaki paket isto
Nije Maglaj ljudi jedini, nije da mi je krivo ali ima Doboj, ima Posavina... Idite tamo. Ja danas u Doboju jedva ista skoro da je bilo.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#7137 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Not My Idea »

Pa nit je posta moja nit sam ja uzimala,samo kazem
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#7138 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Heller »

Danas sam volontirao u Tz u Civilnoj Zaštiti pa ću ukratko

Skupili smo se u 8, prijavili, raspoređeni, i tu dolazi do problema, nema dovoljno cizama (Jebiga ako CZ nema u rezervi 100-njak komada ko bi trebo imat? Ali ruku na srce neki su dan prije nosili cizme kuci i nisu vracali, mada kada smo dosli, neki ljudi iz CZ su po asvaltu setali u cizmama. Radilo se udarnicki i odradili smo sve sto su nam rekli, samo sto ni oni nisu imali pojma sta bi mi trebali radit, jaaako su neorganizovani, nemaju plan ni ideju kako i gdje da nas rasporede. Pred kraj radnog dana neki učenici su se počeli ponašat ko da je sportski dan, al jebiga bio sam gori u njihovo vrijeme :mrgreen: :mrgreen:

Znači CZ je nesposobna, nepripremljena i neorganizovana.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#7139 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by jasko_ba »

http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani ... /140519090
Ajd sto je djeci po fejbuku dosadno, pa objavljuju gluposti, ali da ste i vi ovako poceli, pa nema smisla.
Smece se odlaze na za to predvidjena mjesta, a definitivno to nije nazad u rijeku. Samo cinite stetu kad ove bljuzgarije stavljate, jos na naslovnoj
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7140 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Havatar »

agnostic_front wrote:Na koje račune je najbolje da stranci uplaćuju pomoć?

Srbija ima ovo:
https://www.facebook.com/helpforserbia

Pretpostavljam da smi mi od ovog miljama daleko?
Ima i Bosna to i prestanite da lazete narod i ubijate ga u pojam pricama kako je Bosna Burundi a Srbija Japan kad je u Srbiji i gore stanje a imali su vise vremena da se pripreme.
User avatar
lijek-za-sve
Posts: 1381
Joined: 27/05/2011 21:56

#7141 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by lijek-za-sve »

jasko_ba wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani ... /140519090
Ajd sto je djeci po fejbuku dosadno, pa objavljuju gluposti, ali da ste i vi ovako poceli, pa nema smisla.
Smece se odlaze na za to predvidjena mjesta, a definitivno to nije nazad u rijeku. Samo cinite stetu kad ove bljuzgarije stavljate, jos na naslovnoj
malo je reci ali je i meni muka od ovoga...radije nemojte nista da radite nego ovo sto su radili u zavidovicima....nemogu da vjerujem....
User avatar
JohnnyS
Posts: 13412
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#7142 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by JohnnyS »

Okle da je Srbija imala više vremena da se pripremi? Pa nije njima Sava (još) devar napravila već njihove rijeke...
User avatar
agnostic_front
Posts: 6314
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#7143 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by agnostic_front »

Havatar wrote:
agnostic_front wrote:Na koje račune je najbolje da stranci uplaćuju pomoć?

Srbija ima ovo:
https://www.facebook.com/helpforserbia

Pretpostavljam da smi mi od ovog miljama daleko?
Ima i Bosna to i prestanite da lazete narod i ubijate ga u pojam pricama kako je Bosna Burundi a Srbija Japan kad je u Srbiji i gore stanje a imali su vise vremena da se pripreme.
Bio bih zahvalan na linku.
User avatar
lijek-za-sve
Posts: 1381
Joined: 27/05/2011 21:56

#7144 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by lijek-za-sve »

jesmo li to mi rijesili sve probleme pa se bavimo srbijom??????
pustite se suplje i dajte konkretno da uradimo sta treba i sta se moze......
cules82
Posts: 146
Joined: 02/09/2012 14:33

#7145 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by cules82 »

jasko_ba wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani ... /140519090
Ajd sto je djeci po fejbuku dosadno, pa objavljuju gluposti, ali da ste i vi ovako poceli, pa nema smisla.
Smece se odlaze na za to predvidjena mjesta, a definitivno to nije nazad u rijeku. Samo cinite stetu kad ove bljuzgarije stavljate, jos na naslovnoj
ama lazu ja sam juce i prekjuce licno gledao da se smece utovara u kamione i odvozi

a na klixu ni traga o ovome

U Zavidovićima su rijeke uz bujicu donijele i veliki broj zmija, javlja Dnevni avaz. Zabilježeni su i ugrizi, ali mještanima problem predstavlja transport do bolnice u Zenici. Na raspolaganje Domu zdravlja u Zavidovićima svoj helikopter stavio je turski bataljon EUFOR-a, prenosi Dnevnik.hr.
Image
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#7146 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Lounge Act »

.
Last edited by Lounge Act on 04/01/2015 13:15, edited 1 time in total.
User avatar
Reglan
Posts: 4834
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: bordo-bijeli

#7147 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Reglan »

Ima li sutra nastave na fakultetima?
SirokiB
Posts: 100
Joined: 18/05/2014 17:03

#7148 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by SirokiB »

Iz Širokog Brijega u Bosnu dosad poslano 6 kamiona humanitarne pomoći

Kako je danas objavljeno na službenoj stranici Franjevačkog samostana na Širokom Brijegu, kroz zadnja dva-tri dana, uz zajedništvo osobito širokobriješke mladeži, širokobrijeških gospodarstvenika i svih ljudi dobre volje, iz Širokog Brijega je do ovoga trenutka u ugrožena područja u Bosni - s naglaskom na Žepče, Maglaj i Orašje – poslano 6 kamiona humanitarne pomoći. U prvom redu to je bila voda te konzervirana hrana, tj. najosnovnije potrepštine.

- U subotu je naša mladež organizirala prikupljanje pomoći u samostanskim prostorijama i ta pomoć je već danas stigla na područje Žepča. To su one informacije koje su došle do nas i za koje znamo. Čuli smo za još neke osobe i tvrtke koje su u vlastitom aranžmanu slale pomoć u ugrožena područja. Također, u pripremi je još nekoliko kamiona koji se ili utovaraju ili čekaju na utovar i koji bi u najskorije vrijeme trebali krenuti prema Posavini. U kontaktu smo i u suradnji s Caritasom i Crvenim križem Federacije, kao i s fratrima i ljudima na terenu. Neka Bog nagradi svaki vaš dar, pa i onaj najmanji... Zbilja je bilo dirljivo gledati i slušati vas ovo dana kad ste, čak svjesni svoje neimaštine i nemogućnosti, htjeli priložiti pa i najmanji dar. Mogle su se tu vidjeti i kasice za štednju koje su priložene kao dar, kao pomoć... U Božju nam plaću valja gledati i Njegovoj se nagradi nadati te u tom smislu i pravilu živjeti. Hvala još jednom svima. Nastavimo pomagati i dalje, stoji u priopćenju.

Trenutno se u širokobriješkom samostanu ne vrši skupljanje nikakve pomoći, budući da je na terenu već organizirano skupljanje pomoći na više mjesta.

CRVENI KRIŽ:

Crveni križ Široki Brijeg u suradnji sa Crvenim križom ŽZH pokrenuo je humanitarnu akciju za pomoć stradalim stanovnicima mjesta pogođenih poplavama u Bosni. Akcija se već počela održavati. Nastaviti će se i idući dana (utorak, srijeda i četvrtak) u trajanju od 10 do 18 sati. Svoje priloge možete donijeti u prostorije Mjesne zajednice Lijeva obala u Ulici fra Didaka Buntića u Širokom Brijegu. Najpotrebnije stvari koje možete donirati su: deke, spužve, voda, hrana, čizme, pelene, pumpe za vodu, agregati, sredstva za dezinfekciju, odjeća...

UDRUGE MLADIH:

U Duhanskoj stanici se također prikuplja pomoć u organizaciji nekoliko udruga mladih s područja našega Grada. Danas (ponedjeljak) će se tamo prikupljati pomoć do 17 sati, a od sutra (utorak) pa do petka prostorija za prihvat humanitarne pomoći će biti otvorena od 9 do 21 sat.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#7149 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by jasko_ba »

cules82 wrote:
jasko_ba wrote:http://www.klix.ba/vijesti/bih/gradjani ... /140519090
Ajd sto je djeci po fejbuku dosadno, pa objavljuju gluposti, ali da ste i vi ovako poceli, pa nema smisla.
Smece se odlaze na za to predvidjena mjesta, a definitivno to nije nazad u rijeku. Samo cinite stetu kad ove bljuzgarije stavljate, jos na naslovnoj
ama lazu ja sam juce i prekjuce licno gledao da se smece utovara u kamione i odvozi
a na klixu ni traga o ovome
Gluposti. Evo vidim i po fejsbuku dijele ovu vijest, jedva docekalo u pm. Svaka cast klix.
User avatar
Jed1217
Posts: 236
Joined: 10/02/2008 21:28

#7150 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Jed1217 »

"Na temelju odluke Senata UNSA 19.05.204.god. mijenja se odluka Koordinacionog odbora, te se obavještavaju svi nastavnici, saradnici i studenti da se svi vidovi nastave obustavljaju do ponedjeljaka 26.05.2014.god. Ovom prilikom pozivamo sve uposlenike da se zajedno sa studentima odazovu akciji pružanja pomoći stanovništvu sa područja zahvaćenim elementarnim nepogodama u Bosni i Hercegovini"
Last edited by Jed1217 on 19/05/2014 17:11, edited 1 time in total.
Post Reply