Poplave u cijeloj BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#6326 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by todd_smith »

Bilo kakva vijest za ovo u vezi Austrije? Koliko je istinita informacija?
emirolini
Posts: 3504
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#6327 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by emirolini »

Inace evo informacija sa baze Dubrave:

Danas halikopteri nisu stajali, svaka cast ljudima, do 8 sati su letjeli, sto je i preko 12 sati leta, u bazu su smjesteni spaseni i vojska kaze da ima donacija da mogu trajati par godina, ljudi su mahom donosili...
splinter
Posts: 7444
Joined: 08/10/2011 12:28

#6328 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by splinter »

veze s vezom wrote:fakat ste dosadni i sa djoleTom i sa brasnom,sa dzekom i sa vodom
ima li kakvih konkretnih informacija?
jel se moze do doboja iz sa
Može, al daleko od idealnog, upoznaješ krajeve od Maglaja ka Doboju, i nazad, dosta blatnjavo al se stigne
User avatar
soccerfan88
Posts: 802
Joined: 04/08/2011 00:37

#6329 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by soccerfan88 »

dalmatinka wrote:
szlaja wrote:NE znam da li je vec neko postavio, ali evo vidite u kakvom mi svijetu zivimo...
Image
Ovo je mentalna bijeda. Puno gora od one na koju bolesnik vrši nuždu.
Nije bolest sve sto boli. :sad:
Peryton_
Posts: 1013
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#6330 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Peryton_ »

todd_smith wrote:Bilo kakva vijest za ovo u vezi Austrije? Koliko je istinita informacija?

Ja naletih na informaciju da vise nije 13 miliona eura nego 130 miliona eura pomoci :shock: :shock: :shock:

http://www.magazin.ba/featured/austrijs ... 41853.html

Neko se haman opasno zajebava sa nama, primiti ove informacije sa velikom dozom opreza.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6331 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

It_is_a_Leclerc wrote:2 miliona dinara (koliko god to bilo) će biti uplaćeno Crvenom križu BiH od strane Dragane Mirković - estradne umEtnice.
preko gugla kad se konvertira kaze 17,318.00 eura
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#6332 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Heller »

Moze mi neko dati informacije za volonteere iz Tz gdje se skupljaju i gdje se ide?
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#6333 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Heller »

Moze mi neko dati informacije za volonteere iz Tz gdje se skupljaju i gdje se ide?
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#6334 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Googlerica »

respekt austrijskoj vojsci

http://www.magazin.ba/featured/austrijs ... 41853.html


Austrijski vojnici na putu prema Bosni. Donose 2 tone medicine, 4 tone hrane za djecu…
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#6335 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by titinho »

Ima li iko informacije za ovu pomoc iz Austrije ?

Mislim da je rasprava oko brasna presla svaku granicu. Ako cemo oko svakog artikla raspravu baciti ona nam treba nova podtema
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#6336 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by ćiribiribela »

Peryton_ wrote:
todd_smith wrote:Bilo kakva vijest za ovo u vezi Austrije? Koliko je istinita informacija?

Ja naletih na informaciju da vise nije 13 miliona eura nego 130 miliona eura pomoci :shock: :shock: :shock:

http://www.magazin.ba/featured/austrijs ... 41853.html

Neko se haman opasno zajebava sa nama, primiti ove informacije sa velikom dozom opreza.

Ma nidje veze, evo ja procitala da je uplaceno 260 miliona €. :facepalm:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#6337 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Heller »

veze s vezom wrote:
splinter wrote:
veze s vezom wrote:fakat ste dosadni i sa djoleTom i sa brasnom,sa dzekom i sa vodom
ima li kakvih konkretnih informacija?
jel se moze do doboja iz sa
Može, al daleko od idealnog, upoznaješ krajeve od Maglaja ka Doboju, i nazad, dosta blatnjavo al se stigne
hvala
Heller wrote:Moze mi neko dati informacije za volonteere iz Tz gdje se skupljaju i gdje se ide?
valjda ti neko pomogne,al sacekaj da izracunaju tacnu cijenu brasna,i dok napisu jos koji post koji nema apsolutno nikakve veze s temom
Sacekacu ja i da u Dinare preracunaju nema frke :mrgreen:
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#6338 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by todd_smith »

Ma ovo za Austriju opasna patka

Bilo 13 miliona, pa 130, sada 260 a ova slika kamiona je iz 2011. godine...
Peryton_
Posts: 1013
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#6339 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Peryton_ »

Volonteri iz Tuzle, javljaju se ili preko puta BKC-a u onu zgradicu ili u Crveni kriz.
Ali pasa moj, izadji na put, danas, pun grad, svi negdje idu, tu su cizme, lopate, ne mozes masiti, pitaj nekog.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#6340 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by It_is_a_Leclerc »

Volonteri se u Tuzli skupljaju pred Vatrogasnom brigadom, preko puta BKC. Ne znam da li je to samo za danas bilo.
Ako nije tu, onda je Pravni fakultet, preko studentskog.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#6341 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Dasi »

Upravo se vratio iz Maglaja. Ljudi dragi sta je ono? Da me pitaju hoces li da ti izgori sve ili da ovako poplavi bez razmisljanja bi potpisao da izgori. Ljudi moraju sve baciti (i odjecu su im javili da ne peru nego da bace), u kucama je po 10-20cm mulja koji ne mozes za tri dana ocistiti. Ja i par momaka i djevojaka nasli nekog dedu i nanu i njima pomogli i kasnije neku samu zenu. Prvo nas htjeli u dzamiju uvaliti da iznosimo cilime kad samo to odbili i rekli da hocemo starijima da pomognemo onda nas dovukli pred opstinu da cistimo parking pa smo i to odbili i otisli trazili starije ljude da im pomognemo.
Svi govore da im vise nije potrebna ni hrana ni voda toliko koliko su im potrebne ruke da im pomognu da to ociste.
Molim sve koji mogu da se organizuju u ovo dan/dva da odu i pomognu starijima u ciscenju kuca. Treba im gumenih cizama i lopata ali ravnih lopata a ne onih zasiljenih za pjesak ili sta li su vec koje su nama uvalili danas.
omar little
Posts: 16354
Joined: 14/03/2008 21:14

#6342 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by omar little »

todd_smith wrote:Bilo kakva vijest za ovo u vezi Austrije? Koliko je istinita informacija?
moj lega, zna njemacki ja ne znam :D, kaze prerovio sve sajtove i taj link koji je gore objavljen je jedini koji pise o toj pomoci. kaze da je to list k'o kod nas sto je avaz. eto, ne znam, ocito da ovo treba s debelom rezervom uzeti.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#6343 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by StupskaBitanga »

Cijenjeni kupci, na internetu se pojavila fotografija A10074:BRAŠNO 25KG KLAS T-400 čija je cijena 36,95 KM, naime radi se o specijalnoj vrsti brašna čija cijena se nije mjenjala već par mjeseci te smatramo da je kupac sa slike zamjenio ovo brašno sa A10046:BRAŠNO PŠENIČNO 25KG KLAS TIP-500 čija je cijena 17,00 KM. Bingo nastoji da zadrži najbolju cijenu osnovnih životnih namirnica i da prevaziđe sve logističke probleme koji su se pojavili zbog katastrofalnih poplava u našoj državi, da pravovremeno puni prodajne centre koji su prazni sa osnovnim životnim namirnicama i da zadrži cijene po kojima smo dobili slogan - Bingo kralj dobrih cijena. Također, Bingo ulaže velike napore da pomogne svima onima kojima je pomoć najpotrebnija putem humanitarnih organizacija, lokalnih CK-ova i svih ostalih uključenih u pomaganje našim sugrađanima.
Cijene u Sarajevu su im iste
Svaka čast na podršci CK :thumbup:
User avatar
Mustang1
Posts: 28757
Joined: 29/12/2010 17:31

#6344 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Mustang1 »

veze s vezom wrote:
splinter wrote:
veze s vezom wrote:fakat ste dosadni i sa djoleTom i sa brasnom,sa dzekom i sa vodom
ima li kakvih konkretnih informacija?
jel se moze do doboja iz sa
Može, al daleko od idealnog, upoznaješ krajeve od Maglaja ka Doboju, i nazad, dosta blatnjavo al se stigne
hvala
Heller wrote:Moze mi neko dati informacije za volonteere iz Tz gdje se skupljaju i gdje se ide?
valjda ti neko pomogne,al sacekaj da izracunaju tacnu cijenu brasna,i dok napisu jos koji post koji nema apsolutno nikakve veze s temom
Trazite po facebooku grupe .. Ja ako nadjem ja cu vam poslati lokacije za Zenicu znam sta je bilo danas mislim da ce i sutra biti
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#6345 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Možete podijeliti ovaj status na FB-provjereno radi :thumbup:
Pozovi 090 291 032 i saznaj ko ti gleda profil. Provjereno radi!
Peryton_
Posts: 1013
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#6346 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by Peryton_ »

todd_smith wrote:Ma ovo za Austriju opasna patka

Bilo 13 miliona, pa 130, sada 260 a ova slika kamiona je iz 2011. godine...

Jesu nama oni slali kakvbu pomoc prije 4 godine, mozda je ovo vijest prije cetiri godine?
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#6347 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

UPOZORENJE:

U Doboju su aktivne manje grupice mladića koji SUGERIŠU da se pošiljke ostavljaju po njihovim garažama, podrumima i radnjama koje su suhe, vuku za rukave, dozivaju i obasipaju lažnim informacijama da su upravo tu stacionarni centri, a naravno nisu!

Svi koji budu išli u Doboj, preporuka je da LIČNO predajete pošiljke u ruke unesrećenih, a da ih predhodno sortirate u vreće za smeće ili veće kese po porcijama.

Pošto svi koji dolaze u unesrećena područja bukvalno ostaju u šoku, i kao takvi često ne mogu donositi ispravne odluke.
todd_smith
Posts: 30074
Joined: 23/06/2009 14:14
Location: Ja se ovdje samo zajebajem

#6348 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by todd_smith »

Ma nema sanse da je ovo istina. Pa u Austriji je proglaseno vanredno stanje neki dan, zasto bi slali milione u drugu zemlju kada su i kod njih poplave. Cisto sumnjam da je ovo istina.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#6349 Re: Odg: Poplave u cijeloj BiH

Post by Šveđanin »

SWE

Image
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#6350 Re: Poplave u cijeloj BiH

Post by O'zone »

Dasi wrote:Upravo se vratio iz Maglaja. Ljudi dragi sta je ono? Da me pitaju hoces li da ti izgori sve ili da ovako poplavi bez razmisljanja bi potpisao da izgori. Ljudi moraju sve baciti (i odjecu su im javili da ne peru nego da bace), u kucama je po 10-20cm mulja koji ne mozes za tri dana ocistiti. Ja i par momaka i djevojaka nasli nekog dedu i nanu i njima pomogli i kasnije neku samu zenu. Prvo nas htjeli u dzamiju uvaliti da iznosimo cilime kad samo to odbili i rekli da hocemo starijima da pomognemo onda nas dovukli pred opstinu da cistimo parking pa smo i to odbili i otisli trazili starije ljude da im pomognemo.
Svi govore da im vise nije potrebna ni hrana ni voda toliko koliko su im potrebne ruke da im pomognu da to ociste.
Molim sve koji mogu da se organizuju u ovo dan/dva da odu i pomognu starijima u ciscenju kuca. Treba im gumenih cizama i lopata ali ravnih lopata a ne onih zasiljenih za pjesak ili sta li su vec koje su nama uvalili danas.

Veoma bitno za napomenuti!! Sa ašovima koji su donirani se na žalost ne može uraditi puno toga. Bekto je danas ako sam dobro vidio donirao lopate sa ravnim vrhom kao za čišćenje snijega.
Post Reply