Natur Parkett firma prevaranata

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
probaaa
Posts: 34
Joined: 27/03/2014 13:01

#26 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by probaaa »

Svakako se slažem da treba paziti da se ne prelaze odredjena pravila i norme kako ovog foruma, tako i opet ove nam "pravne" drzave, te da se ne poziva na linč nikoga bez obzira o kome i čemu se radi.
Zato sam ranije i pisao da sve vrste dogovora o međusobnoj pomoći trebaju biti u formi PP, a u cilju da se nadležni natjeraju da rade svoj posao!
probaaa
Posts: 34
Joined: 27/03/2014 13:01

#27 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by probaaa »

stidljiv wrote:Mislim da je vrlo neozbiljno pustiti temu gdje se na osnovu 'rekla-kazala' ljudi vecinom sa novim profilima lincuje odredjena firma i vlasnik-vlasnica te firme.

Posmatram ovako sa strane i ne vidim niti jedan dokaz osim 'rekla-kazala'. Ok, ako si uplatio avans, gdje ti je dokaz da si uplatio avans, zasto ne skeniras i ne pokazes to javno ako vec prozivas odredjenje ljude?

Ako si prijavio inspekciji, gdje je zapisnik/potvrda itd?

Ovako javno lincovati nekoga bez ikakvog dokaza je stvarno bezveze i ne sluzi na cast ni ovom forumu a ni ljudima da na ovakav nacin nekoga prozivas...mislim nemam nista sa doticnom firmom ili gospodjom/gospodjicom ali ovako se moze lincovati bilo koja firma ili biznis ne iznoseci bas nikakve dokaze...

I gle cuda, svi 'prevareni' novi profili ili slicno...

Ovo nije tema rekla-kazala, obzirom na broj ljudi koji je prijavio iste ili veoma slične događaje u vezi sa Natur Parkett.
Sve prijave inspekcijama, sudu i sl. dok god traje procedura nije uputno (nisam siguran ni da li se smije) objavljivati, a svakako obzirom na brojnost prijava ne bi bilo loše da telefonski kontaktiraš neku inspekciju (tržišnu, finansijsku i sl.), te provjeriš navode s foruma. Možeš pitati i obdusmene, te mup ks.
Uostalom, ako ti ne vjeruješ ljudima što su pisali svoja iskustva ovom na forumu (a ima ih više), kako da neko vjeruje tebi da nisi poznanik ove firme ili Ilde, te zbog toga tražiš objavljivanje povjerljivih info poput zapisnika i sl.? Možda ne bi bilo loše da i ti dokažeš da ih ne poznaješ, npr. u formi nekog papira, neke ovjerene izjave i sl :)

Posebno mi nije jasan dio koji se odnosi na nove profile. Ja sam svoje pojavljivanje na forumu objasnio u jednom ranijem postu, ali i dalje nije jasno da li je ova (kao i sve druge Grupe) na forumu isključivo rezervisana za "stare" članove ili za sve one koji žele podjeliti svoja iskustva, bilo dobra ili loša?
Ako griješim, molim da mi se kaže koliko dugo trebam biti prisutan na forumu, pa da steknem pravo da napišem nešto...

Unaprijed zahvalan, pozdrav...
stidljiv
Posts: 2750
Joined: 05/07/2004 15:09
Location: Sarajevo

#28 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by stidljiv »

Meni je zaista zao ako je neko prevaren, trebas traziti pravdu na regularan nacin, niko nema pravo da ti 'ukrade' novac na taj nacin.

Ali ono sto je meni zasmetalo je to sto se optuzbe iznose bez ikakvih dokaza...e sada zamisli ti imas neku firmu, biznis, nebitno sta, i neko otvori temu na najpopularnijem forumu u BiH i kaze ukrao si pare a nidje veze recimo...

Zato bi, zbog legitmnosti same teme, a i zbog admina/moderatora trebalo priloziti odredjene dokaze uz tako teske optuzbe ili ce tema opet vjerovatno biti zatvorena...a i nije lijepo ni fer na takav nacin nekoga optuzivati na osnovu rijeci samo..
Symantec
Posts: 164
Joined: 10/01/2014 20:55

#29 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by Symantec »

stidljiv wrote:Meni je zaista zao ako je neko prevaren, trebas traziti pravdu na regularan nacin, niko nema pravo da ti 'ukrade' novac na taj nacin.

Ali ono sto je meni zasmetalo je to sto se optuzbe iznose bez ikakvih dokaza...e sada zamisli ti imas neku firmu, biznis, nebitno sta, i neko otvori temu na najpopularnijem forumu u BiH i kaze ukrao si pare a nidje veze recimo...

Zato bi, zbog legitmnosti same teme, a i zbog admina/moderatora trebalo priloziti odredjene dokaze uz tako teske optuzbe ili ce tema opet vjerovatno biti zatvorena...a i nije lijepo ni fer na takav nacin nekoga optuzivati na osnovu rijeci samo..

Pa dokaži ti ili Ilma/Ilda da ovdje ljudi kleveću. Neka tuži ako ima osnova i ako ovi ljudi ovdje lažu.
probaaa
Posts: 34
Joined: 27/03/2014 13:01

#30 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by probaaa »

Evo da ne bi polemisali i da ne bi došli u situaciju da se opet ugasi grupa.
Postavljam neki kompromis između procesa koji su u toku (tipa inspekcija,sud), te želje i zahtjeva za dokazivanjem legalnosti iznesenih informacija. Zatamnjeni dijelovi se odnose na privatne info koje ne želim dijeliti na ovaj način.

1.Uplata 100% avansa:
Image

2.Tužba jednoj od inspekcija (u ovom slučaju tržišnoj):
Image

3.Tužba Općinskom sudu:
Image

Nadam se ne treba još i otisak prsta :)

Imaju i prijave obdusmenima (šupljatori tipa lezi hljebu da te jedem, institucija koja je svrha sama sebi, nikakve koristi od njih) i sl. ali sve je to nažalost uzalud.

p.s.
Za sve eventualne dodatne provjere predlažem da me putem PP kontaktira isključivo administrator/moderator, pa da se nađemo lično da sve donesem na uvid u pismenoj formi.
Također, svi koji čitaju i pišu na forumu uvijek imaju mogućnost da se raspitaju u nadležnim institucijama vezano za pojave u vezi sa ovom firmom.
Svakako se slažem da ne treba nikoga bezrazložno ili tendenciozno napadati, ali mislim da je ovdje situacija drugačija čemu svjedoči veliki broj pritužbi. Bez obzira na sve opet ponavljam da nikada ne treba raditi linč.

Ja sam već poduzeo sve korake koje sam bio u mogućnosti legalno poduzeti, jedina svrha pisanja na ovom forumu je da upozorim druge da ne ispadnu isti "levati" kao i ja : )
Toliko od mene, a i drugi mogu iznijeti svoje slučajeve ako osjete potrebu i bez obzira koliko dugo su na forumu :-D

Hvala i sretno!
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#31 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by Miki123 »

Nadam se ne treba još i otisak prsta :)

ma normalno da ne treba, nego razni levati da ispadnu pametni svašta proseru.

Prazim forum 10 god najmanje i kad god je bila ovakva tema (masovnija zavala) uvijek se ispostavi sve tačno što je pisano na forumu. npr. u zadnjih pogla godine, Travel House agencija.

al' eto, bolje kontru bacit..
probaaa
Posts: 34
Joined: 27/03/2014 13:01

#33 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by probaaa »

Pjanic15 wrote:Haha pazite ovo, pa nisu normalni nikako. :lol:

itd...
Zbog ovakvog pristupa će se grupa i zatvoriti. Ovdje se govori isključivo o pravnom licu i odgovornoj osobi ispred pravnog lica, a ne o privatnim informacijama pojedinih osoba (fb i slično). Takve stvari svakako svi mogu proguglati i pronaći, pa sam mišljenja da im ovdje nije mjesto.

Rizikujemo da se opet ugasi tema...
Last edited by probaaa on 05/08/2014 12:25, edited 2 times in total.
zohan i
Posts: 4
Joined: 26/03/2014 21:05

#34 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by zohan i »

:-) :-) :-) :-)
Pjanic15
Posts: 2087
Joined: 27/04/2014 15:31
Location: www.klix.cc/_BHtubeTV
Contact:

#35 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by Pjanic15 »

probaaa wrote:
Pjanic15 wrote:Haha pazite ovo, pa nisu normalni nikako. :lol:

itd...
Zbog ovakvog pristupa će se grupa i zatvoriti. Nisam siguran da li je ovo slučajno ili namjerno, ali svakako ne podržavam ovakav način objave informacija.
Ovdje se govori isključivo o pravnom licu i odgovornoj osobi ispred pravnog lica, a ne o privatnim informacijama pojedinih osoba (fb i slično). Takve stvari svakako svi mogu proguglati i pronaći, pa sam mišljenja da im ovdje nije mjesto.

Molim kreatora grupe da reaguje na ovakve postove prije nego opet ugase cijelu grupu...
Lik je javno postavljao fotografije na fb inače ih ne bi mogao ni naći ni vidjeti, kao drugo zbog poruka na slikama koje je dotični sam napravio i postavio one mogu poslužiti kao koliko toliko dokaz, "the parketfather" ili "prazna glava puni džepovi". I o kakvoj grupi pričaš i zatvaranju? :-)
probaaa
Posts: 34
Joined: 27/03/2014 13:01

#36 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by probaaa »

Pjanic15 wrote: Lik je javno postavljao fotografije na fb inače ih ne bi mogao ni naći ni vidjeti, kao drugo zbog poruka na slikama koje je dotični sam napravio i postavio one mogu poslužiti kao koliko toliko dokaz, "the parketfather" ili "prazna glava puni džepovi". I o kakvoj grupi pričaš i zatvaranju? :-)
Ranije je postojala grupa pod nazivom "Iskustva sa firmom Natur Parkett" u kojoj se govorilo na istu temu kao u ovoj grupi, a koja je bila ugašena od strane administratora zbog objavljivanja sličnog fb sadržaja i ličnih informacija --> što je okarakterisano od administracije kao poziv na linč ovih osoba, te je ista ugašena.
Moj komentar na post sa fb sadržajem je napisan da bi se spriječilo da i ova grupa bude ugašena iz istih razloga...
Last edited by probaaa on 02/05/2014 00:00, edited 1 time in total.
Pjanic15
Posts: 2087
Joined: 27/04/2014 15:31
Location: www.klix.cc/_BHtubeTV
Contact:

#37 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by Pjanic15 »

Ok prepravio sam post i izbrisao linkove do fb-a, ali slike ostaju jer mogu poslužiti kao dokaz. :)
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#38 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by ludacha »

Dokaz cega? Ja to vidim i citam jedino kao dobru zajebanciju
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#39 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by bach »

Ko je Ilda Kukuljaca, nemam pojma, mada imamo četiri zajednička frenda na Facebooku. na tom istom Facebooku vidim da se osoba udala krajem prošle godine. Firma radi od 2009. i sve do prije par mjeseci je radila jako dobro.

Šta se desilo?

Poznavajući mentalitet bošnjačkih poduzetnika, mogu pretpostaviti šta se desilo.

PIsao sam na forumu već o tome i bi razapinjan kao mrtzitelj Bosne i Bošnjaka.



http://www.klix.ba/forum/inferiornost-b ... .html-f=38

http://www.klix.ba/forum/biznis-sa-bosn ... 3803.html-


Gospođica Suljević je vrlo vjerovano pare dobivene od mušterija potrošila za svoje privatne potrebe. Svadba, bračno putovanje, možda novi auto itd , sve to košta. Možda je mislila da će pare od drugih mušterija svakako doći i da će začepiti rupe, no negdje je pošlo po zlu. Sada nema para da plate avanse dobavljačima i eto belaja.

Firma radi od 2009, i radila je dobro do prije pola godine, do trenutka kada se dotična osoba udala. Tu počinju problemi i vjerovatni kraj polovne priče o Ildi Kukuljac Suljević.

Tužno je ipak to da čovjek u ovom gradu ne može ni parket kupiti a da ga neko neko ne pokuša prevariti...
Pjanic15
Posts: 2087
Joined: 27/04/2014 15:31
Location: www.klix.cc/_BHtubeTV
Contact:

#40 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by Pjanic15 »

ludacha wrote:Dokaz cega? Ja to vidim i citam jedino kao dobru zajebanciju
Dokaz o čemu govori čitava ova tema, da su u pitanju kriminalci, a sliku je napravio i postavio sam Irfan Kukuljac koji također radi sa Ildom, znači daleko da je u pitanju dobra zajebancija nego dobro nadrogirana i nenormalna osoba koja se još diči svojim nedjelima.
laptop1
Posts: 14
Joined: 04/03/2014 15:19

#41 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by laptop1 »

stidljiv wrote:Meni je zaista zao ako je neko prevaren, trebas traziti pravdu na regularan nacin, niko nema pravo da ti 'ukrade' novac na taj nacin.

Ali ono sto je meni zasmetalo je to sto se optuzbe iznose bez ikakvih dokaza...e sada zamisli ti imas neku firmu, biznis, nebitno sta, i neko otvori temu na najpopularnijem forumu u BiH i kaze ukrao si pare a nidje veze recimo...

Zato bi, zbog legitmnosti same teme, a i zbog admina/moderatora trebalo priloziti odredjene dokaze uz tako teske optuzbe ili ce tema opet vjerovatno biti zatvorena...a i nije lijepo ni fer na takav nacin nekoga optuzivati na osnovu rijeci samo..
Zasto se ne javi neko ko nije prevaren, neko ko je u zadnjih 7 mjeseci dobio parket ili povrat novca?
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#42 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by Truba »

@bach

može i biti da je muž kockar :D
ali na starom topiku mislim da sam rekao kako je riječ o piramidi
ili poncijevoj shemi
novim parama pokriva stare dugove ==> problem nastaje čim ne dođu nove pare :D
to je moguće kad ekonomija ima bum
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#43 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by bach »

Black swan wrote:@bach

može i biti da je muž kockar :D
ali na starom topiku mislim da sam rekao kako je riječ o piramidi
ili poncijevoj shemi
novim parama pokriva stare dugove ==> problem nastaje čim ne dođu nove pare :D
to je moguće kad ekonomija ima bum
Ja ne mogu samo da zamislim kako je neko razvio piramidalnu šemu u biznisu sa parketom? I da neko ko prodaje parket fura da je nekakva mafija...
lutka lutkica
Posts: 4
Joined: 06/05/2014 17:22

#44 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by lutka lutkica »

Evo recimo meni su vratili novac tacno je da je potrajalo mozda mjesec dana (u aprilu 2014.g) ali su zaista vratili. Cak su se i izvinili na kraju tacnije gdja. Kukaljac. Mislim da ima i drugih primjera gdje je vratila novac licno znam ali niko se ne javlja. Uzmu novac i hajmo dalje, to znam licno jer kad uzmes novac natrag koga je vise briga da komentarise po forrumu. Nazalost nije to jedina firma desavaju se problemi svugdje lai treba ispostovati kupce pa kako god.
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#45 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by registrovana onako »

lutka lutkica wrote:Evo recimo meni su vratili novac tacno je da je potrajalo mozda mjesec dana (u aprilu 2014.g) ali su zaista vratili. Cak su se i izvinili na kraju tacnije gdja. Kukaljac. Mislim da ima i drugih primjera gdje je vratila novac licno znam ali niko se ne javlja. Uzmu novac i hajmo dalje, to znam licno jer kad uzmes novac natrag koga je vise briga da komentarise po forrumu. Nazalost nije to jedina firma desavaju se problemi svugdje lai treba ispostovati kupce pa kako god.
vjerovatno su ti vratili pare kada su ih uzeli postavljacu teme :D
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#46 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by Truba »

danas sam prolazio pored firma ne radi
ima obavijest zbog korištenja trudničkog :D

e ovako to ide

ima dug od 10 maraka

uzme od 10 mušterija avans po marku

vrati dug i sada duguje prema 10 ljudi po marku

te marke pokriva tako što od 20 ljudi uzme avans po marku i vrati prethodni dug ( ljudi i nisu svjesni da su mogli popušiti foru)

i tako 40 ljudi... 50...

kad ekonomija raste prave se zgrade i kuće ljudi će kupovati parket i laminat

međutim problem nastane kada nestanu novi ljudi koji daju avans :D

dobro nije baš piramidalna šema ali meni je to isti kurac :D


mislim da je onaj berni imao nešto slično ali s milijardama dolara
lutka lutkica
Posts: 4
Joined: 06/05/2014 17:22

#47 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by lutka lutkica »

ne znam da li je i od koga uzet novac meni je bitno da sam bila strpljiva jako i dala sam mogucnost dogovora bez galame i vike i urodilo je plodom :-) mislim da su oni imali problem sa dobavljacem tj.pouzdano sam saznala opet preko nekih ljudi koji su jako dobro radili sa njima, jbg tako je danas njih neko "povali" automatski se to reflektira i na kupce
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#48 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by Matijevic_Vlado »

lutka lutkica wrote:ne znam da li je i od koga uzet novac meni je bitno da sam bila strpljiva jako i dala sam mogucnost dogovora bez galame i vike i urodilo je plodom :-) mislim da su oni imali problem sa dobavljacem tj.pouzdano sam saznala opet preko nekih ljudi koji su jako dobro radili sa njima, jbg tako je danas njih neko "povali" automatski se to reflektira i na kupce
ma ja, samo smireno, nek bude kao da su posudili pare pa ce im oni nekada vratiti :mrgreen: . jesi normalna?
User avatar
apsidejzi
Posts: 8270
Joined: 25/05/2013 23:49

#49 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by apsidejzi »

bach wrote: Gospođica Suljević je vrlo vjerovano pare dobivene od mušterija potrošila za svoje privatne potrebe. Svadba, bračno putovanje, možda novi auto itd , sve to košta. Možda je mislila da će pare od drugih mušterija svakako doći i da će začepiti rupe, no negdje je pošlo po zlu. Sada nema para da plate avanse dobavljačima i eto belaja.

Firma radi od 2009, i radila je dobro do prije pola godine, do trenutka kada se dotična osoba udala. Tu počinju problemi i vjerovatni kraj polovne priče o Ildi Kukuljac Suljević.
Tako je to kad mali ljudi pocnu glumiti velike bankare pa uzmu od jednih da bi prebacili drugima, pa kad dodju novi to koriste da plate starima a usput da i sebi ostave ponesto :)

Procitao sam dva posta iz linka. :thumbup: :thumbup:

Sretno sa biznisom nadam se da ces imati dosta uspjeha.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#50 Re: Natur Parkett firma prevaranata

Post by hladan.preminger »

Zapali im skladište. Kako parket dobro gori. Šala mala. :D

Ja sam nakon nekoliko iskustava skontao da u BiH nikom ne treba davati avans. Hoces avans, daj mi bankovnu garanciju "po viđenju". Siguran ti - siguran ja.
U normalnom poslovanju kad platiš avans dobiješ prednost u isporuci robe jer si se pokazao ozbljnim kupcem. Kod nas kad platiš avans, prodavac gleda da ti zadnjem isporuči robu ili da te "zaboravi" zauvijek. :)
Post Reply