Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

U-zap

#1 Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by U-zap »

Rekose da ce rezultati u januaru biti koliko me pamcenje sluzi a evo sad ce maj :D :izet:
Korisnicko ime

#2 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by Korisnicko ime »

I mene ovo interesuje...
Koliko ja znam, bili su prije dva-tri mjeseca neki preliminarni rezultati u vezi broja stanovnika nekih gradova i to je, cini mi se, sve. Nakon toga niko vise nije ni spominjao popis...
funky_baby

#3 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by funky_baby »

bili su prvi rezultati mislim u novembru cak, a sad se obrađuje materijal u lukavici, cisto sumnjam da ce do kraja godine biti ikakvih detaljnijih objava.
Black swan

#4 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by Black swan »

u hrvatskoj je to godinama trajalo ako se ne varam
mada kažu popis vrijedi 10 godina tako da...
sema911s

#5 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by sema911s »

U-zap wrote:Rekose da ce rezultati u januaru biti koliko me pamcenje sluzi a evo sad ce maj :D :izet:
kada su ti sta politicari uradili kada treba,.,. oni kazu januar 2000neke ,., brate jos 974 godine imaju fore,.,
irac300

#6 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by irac300 »

Kada zvanično počne predizborna kampanja, onda će se početi iznositi čiji je tor veći i ko će imati više vune.
manekenka u penziji

#7 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by manekenka u penziji »

Ipak treba sve one kvadrate kuhinje sabrati....
mO k3

#9 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by mO k3 »

Black swan wrote:u hrvatskoj je to godinama trajalo ako se ne varam
mada kažu popis vrijedi 10 godina tako da...
2 godine im je trebalo ...
Lakat Jebić

#10 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by Lakat Jebić »

jest za sve. za broj stanovnike i ove osnovne parametre obicno treba manje i izbaci se ranije
Seoskivaralica

#11 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by Seoskivaralica »

izgleda ima nas pojedinih vise nego sto je dosta , malo ce nas skresati na hinjaka a podosta bi ono da skresu javno.....
cyprus

#12 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by cyprus »

Izbačeni su preliminarni rezultati o broju stanovnika po opštinama i naseljenim mjestima... Konačni rezultati će biti nešto drugačiji (manji) od tih...

A to da su pravi rezultati popisa trebali izać u januaru je čista izmišljotina... Njih možemo očekivati nekad sljedeće godine...
mobile9

#14 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by mobile9 »

Dok se dogovore kako će nas podijeliti eheh

Sent from my C2105 using Tapatalk
155_mm

#15 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by 155_mm »

U-zap wrote:Rekose da ce rezultati u januaru biti koliko me pamcenje sluzi a evo sad ce maj :D :izet:
nije iskljuceno da rezultati popisa nekoj od popisanih strana ni malo ne svidjaju i zbog toga blokira njihovo iznosenje u javnost. ili su mozda cak i stranci "predlozili" da se sacekaju oktobarski izbori.
ILVIIR

#16 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by ILVIIR »

ovdje rasprava ko u kafani covjece :)

konacni podatci ce biti objavljeni 1.7.2014.
to ce biti broj stalno nastanjenog stanovnistva, starost i spol po opstinama (i naseljenim mjestima).

sjecam se ta je bhas to objavila, a na njihovoj stranici stoji i sljedece:
Kada će biti objavljeni rezultati Popisa?
Agencija za statistiku BiH u saradnji sa entitetskim zavodima za statistiku utvrđuju popisne tabele i objavljuju rezultate Popisa.

• Preliminarni rezultati Popisa biće objavljeni u roku od 90 dana nakon završetka popisivanja. Objaviti će se podaci o broju popisanih osoba, stanova i domaćinstava, kao i broj domaćinstava koja se bave poljoprivrednom proizvodnjom.
• Rezultati Popisa određeni jedinstvenim programom za obradu podataka objavljivati će se u periodu od 1. 7. 2014. do 1. 7. 2016. godine.
..tako da i dalje ide sve po planu. ovi sto ne mogu docekati brojke o nacionalnisti mislim da ce se jos dobro nacekati i da to sigurno nece biti objavljeno ove godine!
Tkanton

#17 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by Tkanton »

Rezultati su objavljeni kako je i najavljeno, naravno zasad postoji samo broj stanovnika po opstinama jer da bi se sve ostalo skupilo treba vremena i vremena, koga zanima moze pogledat na sledecem linku

http://dissemination.bhas.ba/PXWeb/pxwe ... 67c8c8c138
ILVIIR

#18 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by ILVIIR »

Tkanton wrote:Rezultati su objavljeni kako je i najavljeno, naravno zasad postoji samo broj stanovnika po opstinama jer da bi se sve ostalo skupilo treba vremena i vremena, koga zanima moze pogledat na sledecem linku

http://dissemination.bhas.ba/PXWeb/pxwe ... 67c8c8c138
zasad postoji samo preliminarni broj stanovnika, stanova i domacinstava po naseljenim mjestima!
almir90

#19 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by almir90 »

Ma muti se i sa tim popisom nešto garant. :lol:
Arata

#20 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by Arata »

Ja više vjerujem u jednoroge nego u tačnost ovog popisa. Mog su prijatelja popisali 2 puta, jedom u kući njegovih roditelja a drugi put u njegovom stanu. Komšija popisao 3 sina i njihovu djecu koja su u Njemačkoj i znam da se ljudi ne planiraju vraćati 100%, čak ne dolaze ovamo ni za odmor...
Ja nisam ni bio prisutan kada su me popisali. Sestra mi je znala matični broj i potpisala se u moje ime. Najteže mi je palo što me uvali u vjernike a dobro zna da sam agnostik :evil:
Tako da je ovo sve bacanje para. Jedino im može pomoći neka ekstra pametna metoda da filtriraju ove neregularnosti, ali sumnjam da oni imaju volje za tim.
almir90

#21 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by almir90 »

Ima ljudi koji u opšte nisu popisani.
ILVIIR

#22 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by ILVIIR »

Arata wrote:Ja više vjerujem u jednoroge nego u tačnost ovog popisa. Mog su prijatelja popisali 2 puta, jedom u kući njegovih roditelja a drugi put u njegovom stanu. Komšija popisao 3 sina i njihovu djecu koja su u Njemačkoj i znam da se ljudi ne planiraju vraćati 100%, čak ne dolaze ovamo ni za odmor...
Ja nisam ni bio prisutan kada su me popisali. Sestra mi je znala matični broj i potpisala se u moje ime. Najteže mi je palo što me uvali u vjernike a dobro zna da sam agnostik :evil:
Tako da je ovo sve bacanje para. Jedino im može pomoći neka ekstra pametna metoda da filtriraju ove neregularnosti, ali sumnjam da oni imaju volje za tim.
naravno da ce biti gresaka u popisu, ali to je neophodno. vazno je da imamo makar neku sliku kakvo je stanje upravo.

- ako su ti prijatelja popisali 2 puta bice sigurnom jednom izbrisan poslje ove korekture preliminarno popisanih
- ako je korektno popisao 3 sina i djecu onda ce oni otici u kategoriju koja nije stalno nastanjeno stanovnistvo
- ako su sva 3 sina popisana kao da zive tu onda ce popuniti taman one koji nisu bili popisani, a bilo je i takvih dosta
- to sto nisi bio tu kad si popisan je sasvim ok i tako i treba da bude. da nisi popisan bila bi greska.
- to sto te ubacila u vjernike a ti si ustvari agnostik mozes samo da krivis onoga ko te tako popisao ili samog sebe sto

ovo nije bacanje para nego ustvari jedna od bitnijih stvari/metoda/uslova za bilo kakav razvoj jedne drzave!
sto se tice metoda za filtriranje, to ce se jos pokazati koliko su uspjesne nakon sto vidimo konacne rezultate i ostale podatke, koji ce biti postepeno objavljivani! i ja sumnjam da ce to biti optimalno odradjeno, ali nece biti puno vise odstupanja od statisticke greske!
Faruk
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#23 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by Faruk »

koliko je samo novca potrošeno na popis
a da je kojom srećom novac potrošen na nasipe, osiguranje od poplave
znam ja da je utopija pričati o tome, da je novac za popis došao iz EU itd
Black swan

#24 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by Black swan »

pakaši
nakon ovog nereda mislim da popis gubi još više na smislu
sinuhe

#25 Re: Sta bi sa onim popisom stanovnistva

Post by sinuhe »

Dobro da je odrzan popis stanovnistva.
Trebace sad registrovati unesrecene pa uporediti sa popisom.
Post Reply