Ispit za sudskog tumača za Engleski jezik

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#1 Ispit za sudskog tumača za Engleski jezik

Post by davorf »

Trebala bi mi informacija koliko košta i od čega se sastoji ispit za sudskog tumača za Engleski jezik? Da li neko možda ima pitanja (tekstove za prevod) sa ranijih ispita? Koliko često se ispit organizuje? Unaprijed hvala na odgovorima :mrgreen:
User avatar
davorf
Posts: 11085
Joined: 15/02/2008 15:53
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

#2 Re: Ispit za sudskog tumača za Engleski jezik

Post by davorf »

Kastanienallee wrote:
davorf wrote:Trebala bi mi informacija koliko košta i od čega se sastoji ispit za sudskog tumača za Engleski jezik? Da li neko možda ima pitanja (tekstove za prevod) sa ranijih ispita? Koliko često se ispit organizuje? Unaprijed hvala na odgovorima :mrgreen:
Pisali su na temi dosta o tome i kad je bio aktuelan zadnji ispit prije cini mi se dvije godine. Prati na stranici Federalnog ministarstva pravde fmp.gov.ba da li su objavili novi konkurs.
Tada je ispit kostao 550.00 KM. Na pismenom dijelu su prevodi o kojima se pisalo na linku ispod. Ako polozis pismeni, na usmenom su pitanja pred komisijom u FMP-u o izvrsnoj, zakonodavnoj i sudskoj vlasti na svim nivoima vlasti u BiH (osim RS).
http://www.klix.ba/forum/kako-se-postaj ... 6s100.html
Pretraga po ključnim riječima "sudski tumač" mi uopšte nije vratila niti jednu temu :? Pošto je dupla, može lock. Hvala na odgovoru :mrgreen:
Post Reply