Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najjadnije mjesto u BiH

Skender Vakuf
31
5%
Vareš
166
27%
Ilijaš
31
5%
Donji Vakuf
18
3%
Kladanj
30
5%
Olovo
43
7%
Bos. Gradiška
20
3%
Bos Grahovo
146
23%
Novi Travnik
23
4%
Zenica
115
18%
 
Total votes: 623

Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#626 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Naravno da bi ljepse izgledalo, ali trkeljati o tome u toj mjeri i kontekstu da je jadno je jos jadnije od tog. :D
Uostalom, nije blato, poplocano je ima rasvjeta..Dovoljno..
P.S. Nisam iz ZE. :mrgreen:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#627 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Nadzorna_ploca »

Jeli ovo do mene ili sta. Uvijek dupli post. :D
Last edited by Nadzorna_ploca on 18/02/2014 13:38, edited 1 time in total.
dede merdzane
Posts: 515
Joined: 21/03/2013 10:11

#628 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by dede merdzane »

Najbolje rankiranje "jadnosti" se moze napraviti procjenom cijene m2 stambenog ili poslovnog prostora, sto je neko vec objavio za Vares (182 KM/M2). Za velike gradove se moze uzeti i primjer cijene u centru i na periferiji, iako je fokus na manjim gradovima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#629 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Naravno po nasem dobrom starom obicaju, objektivnost ostane negdje ispred vrata. Citam argumente pojedinih bisera forumske mudrosti i pitam se jel' fakat covjek ozbiljan ili se ozbiljno zaje*ava :D

Mislim da se prosperitet odredjenog grada ne mjeri estetikom. Makar ne kod nas. Eto taj mnogohvaljeni Jelah je poprilično haotičan niz kuća sa privatnim biznisom u prizemlju.
Argumenti bi trebali biti prije svega: zaposlenost, kupovna moc, kulturni i sportski sadrzaji, obrazovanje, komunalna infrastruktura itd...

Lijepo i ruzno nisu argumenti, to su unutrasnji, subjektivni dozivljaji. Npr. Ajfelov toranj je trebao biti montiran u Barceloni, ali su gradske vlasti odbile tu ideju uz obrazlozenje da ce ta ruzna zeljezna konstrukcija nagrditi izgled jednog od najljepsih evropskih gradova. Mislim da drugi komentar o "lijepo ili ruzno" nije potreban.

Vidim neki su se zakacili na "ruznocu Zenice". Ako su iz Sarajeva ja bih im preporucio da pogledaju prvo i osnovno kakav nam je ulaz u glavni grad. Kineske radnje i milijarda benzinskih pumpi. Pa da se malo provozaju rubnim dijelovima. O saobracajnoj i komunalnoj infrastrukturi da ne govorimo. I uopce ne likujem nad tom cinjenicom, jer i sam zivim u Sarajevu i ne uklapam u stereotip se o mrznji na relaciji ta dva grada. Zenicu volim jer je moj grad, ali volim i Sarajevo jer sam u njemu dobio bolju zivotnu priliku.

Dakle ohanite vise sa "ruzno" i "lijepo" i pricajte o realnim parametrima :thumbup:
alacious
Posts: 52
Joined: 16/02/2014 22:44

#630 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by alacious »

Kyuss wrote:
alacious wrote:A grad k'o grad,ne mjenja se puno,jedna nova zgrada nikla,neke se prepravljaju,one stare izgorjele su obnovljenje i tako.

A okolica Vareša,ima li išta ljepše na svijetu,iskreno.

Nedavno je obnovljen rad izviđača,pa je samim time 90 članova(djece) sklonjeno sa ulice i k tome ih još i uče da čuvaju svu tu ljepotu oko grada i da je redovno posjećuju :)
Koja mjesta, možda bi ih neki forumaši i posjetili turistički?
Ipak je to tek kratka vožnjica iz Sarajva do Vareša.
Koji tip 'izleta' te zanima?
Imaš planinu Perun,na kojoj se nalazi Karasovina,najviša tačka na Balkanu,ako se ne varam do Karpata je najveća.

Imaš stari grad Bobovac,kraljevski grad.
Onda Doli,prelijepo izletište.
I još milion malih planinskih/lovačkih domova i izletišta ..
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#631 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Lakat Jebić »

ma zenica je veliko alipasino :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#632 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Chmoljo »

_BataZiv_0809 wrote:
Lijepo i ruzno nisu argumenti, to su unutrasnji, subjektivni dozivljaji. Npr. Ajfelov toranj je trebao biti montiran u Barceloni, ali su gradske vlasti odbile tu ideju uz obrazlozenje da ce ta ruzna zeljezna konstrukcija nagrditi izgled jednog od najljepsih evropskih gradova. Mislim da drugi komentar o "lijepo ili ruzno" nije potreban.:
i bili su potpuno upravu. :D

meni je gore to što se Zeničani nađu prozvanim i onda krene pravdanje :D :D :D tako da... glupa vam je priča, realno :)

meni je bilo otužno vidjeti poluprazno Jajce. ne znam je li to pogrešan dojam, ali osjeti se neka praznina... a gradić je, malo reći, lijep. prelijep.

prirodna i historijska bogatstva... zašto ono Jajce nije dobilo nominaciju za UNESCO?
User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#633 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by desni »

Zenica je iznad bosanskog prosjeka,sve drugo je šuplja,grad domaćin reprezentaciji ne može biti loš,nemojte se zaebavat.
    Jad je Grahovo,Drvar,Šekovići,Vareš,Rogatica i slični gradići što nisu na putu ni prema čemu,blizu 1000 metara nad morem bez industrije,turizma,poljoprivrede,to je onaj iskonski bosanski jad iz spotova Bijelog Dugmeta i onih filmova kao Ovo malo duše i Kuduz..
    User avatar
    _BataZiv_0809
    Nindža revizor
    Posts: 66194
    Joined: 09/05/2013 13:56
    Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
    Vozim: Lancia na servisu

    #634 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by _BataZiv_0809 »

    Chmoljo wrote:
    _BataZiv_0809 wrote:
    Lijepo i ruzno nisu argumenti, to su unutrasnji, subjektivni dozivljaji. Npr. Ajfelov toranj je trebao biti montiran u Barceloni, ali su gradske vlasti odbile tu ideju uz obrazlozenje da ce ta ruzna zeljezna konstrukcija nagrditi izgled jednog od najljepsih evropskih gradova. Mislim da drugi komentar o "lijepo ili ruzno" nije potreban.:
    i bili su potpuno upravu. :D

    meni je gore to što se Zeničani nađu prozvanim i onda krene pravdanje :D :D :D tako da... glupa vam je priča, realno :)

    meni je bilo otužno vidjeti poluprazno Jajce. ne znam je li to pogrešan dojam, ali osjeti se neka praznina... a gradić je, malo reći, lijep. prelijep.

    prirodna i historijska bogatstva... zašto ono Jajce nije dobilo nominaciju za UNESCO?
    Cuj sto se nadjemo prozvanim, a ovdje se ljudi slomise da dokazu da je Zenica ruzna. I onda kad mi kazemo ljepota je u oku posmatraca, dakle subjektivan je pojam, mi se pravdamo? Apropo teme jos da dodam da ruznoca nije uopce proporcionalna uspjesnosti odredjenog grada. Kao sto vec rekoh, provozaj se kroz Jelah, pa da vidimo utiske :D I ne dobih odgovor za ulaz u glavni grad ove drzave i za izgled njegovih rubnih dijelova. A da budem iskren izuzev opcina Centar i Stari grad, nije da je bog zna kakva ljepota, sto jest jest.

    Sto se tice Ajfelovog tornja, Barseloni on ni ne treba uz sve sto ona ima za pokazati, ali opet sumnjam da bi bio viska :izet:

    Izvini ako mi je prica glupa, taki sam kaki sam :D
    User avatar
    Lajavikrelac
    Posts: 6124
    Joined: 18/07/2012 20:32
    Location: Stanica milicije Gornje Polje
    Vozim: Fiću sa rotacijom

    #635 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by Lajavikrelac »

    dječak sa šibicama wrote:
    So What! wrote:grad preimenovan u Tomislavgrad jer je na Duvanjskom polju (mada je o tome i Dežulović pisao, da nema pouzdanih podataka o ovome) krunisan kralj Tomislav pa je odmah nakon rata dato mu ime hrvatskog kralja da se zna ko kosi, a ko vodu nosi
    Netacno, Tomislavgrad je ime dobio po sinu kralja Aleksandra Karadjordjevica, princu Tomislavu, 1928. godine.
    Griješiš :)
    Godine 1925. je kralj Aleksandar I. Karađorđević obilježio 1000. obljetnicu stvaranja hrvatskog kraljevstva tako što je Tomislavgrad nazvao po drevnom kralju Tomislavu, po legendi okrunjenom upravo na duvanjskom polju. Taj je naziv Tomislavgrad zadržao sve do 1945. kada su mu komunističke jugoslavenske vlasti nadjenule ime Duvno. Ono je službeno vraćeno nakon prvih demokratskih izbora u BiH krajem 1990. i očuvalo se do danas.
    Dao ga je kralj Aleksandar u čast kralja Tomislava ;-)

    Da se i ja nadovežem:
    - Istočna Hercegovina osim Trebinja je jad i čemer!
    - većio dio one sprdnje od Istočnog Sarajeva, vukojebine Kalinovik, Trnovo, Sokolac, Pale. Em narod govna, em je zveka...
    - Opštine Kneževo( Skender Vakuf), Jezero, Drinić i sela oko Mrkonjić Grada. Krkani za medalju!
    - B. Dubica sa okolinom, sela odumiru, Kostajnica sad donekle dobro stoji zbog prelaza, Bos.Novi propast živa....iako jako plodna zemlja tom dijelu.
    - Zavidovići, Olovo, Vareš...užas!
    - Petrovo tj Ozren, vukovi domaće životinje! :-)
    - Vukosavlje, Istočni Mostar, Istočno Goražde, Istočni Drvar.....bez komentara :run:
    - Foča, Rogatica, Rudo, Čajniče...Bog rekao laku noć :-?
    - Glamoč, Grahovo, Petrovac, Drvar....pustoš većinom. Mada u BL u vezi ovih mjesta kruže vicevi:

    - Gdje nema Drvarčana? Na birou i u Drvaru.
    - Koja je najveća jednosmijerna ulica na svijetu? Glamoč - B.Luka :D
    - Šta je ona velika osvijetljena zgrada u centru BL (Banski dvor)? Ambasada Glamoča.
    - Što je vladika banjalučki požurio da što prije pokrije hram Hrista Spasitelja u centru? Da mu se Drvarčani ne usele u potkrovlje :D


    :mrgreen:
    -
    User avatar
    Lajavikrelac
    Posts: 6124
    Joined: 18/07/2012 20:32
    Location: Stanica milicije Gornje Polje
    Vozim: Fiću sa rotacijom

    #636 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by Lajavikrelac »

    Kastanienallee wrote:Pa i danasnje Jajce je rezultat politike i nedomacinskog odnosa prema svemu sto se zateklo tamo. I u Jajcu su velike promjene u strukturi stanovnistva. Mnostvo Jajcana je rasuto diljem svijeta. Jajce je koliko znam dobilo neka ogromna sredstva za sanaciju vodopada pa su u okviru tih sredstava napravili i ono betonsko ruglo blizu vodopada. Kad ides kroz stari grad dovoljno ti je da vidis ruglo od kucetina izgradjenih bez ikakvog osjecaja za istorijski i turisticki znacaj tog dijela. Nesto malo je odradjeno na uredjenju lokaliteta nalazista hrama boga Mitrasa i etno muzej ima pismenu i ljubaznu direktoricu koja radi fin posao tamo iskupljajuci gradju i podsticuci prodaju rukotvorina zena s tog podrucja. Skupa sa skolovanim vodicima oni odradjuju jedan mali dio promocije Jajca koji prija posjetiteljima.
    Vjerujem da je manjak osjecaja za estetiku i vaznost ocuvanja i restauracije istorijske jezgre Jajca doprinos skidanju s liste kandidata.
    Nisam upratila sta se desilo sa Elektrobosnom i radi li uopste.
    Jajce danas vode ljudi koji su dopustili pozar, unistavanje i propadanje kompleksa mlinica. Plivska jezera, nekoc omiljeno ljetovaliste kampera iz raznih dijelova svijeta ima mnogo vise potencijala od onoga sto se danas ogranicava, koliko sticem utisak, davanjem monopola liku koji je "kupio" i vodi hotel Turist u gradu i motel na jezeru i njemu slicnih koji s turizmom imaju koliko i ja s probavom duska dugouska.
    Jajce je prelijep istorijski grad, iako je do prije koju godinu bio odumiruće ruglo, sad se polako oporavlja. I opet ima turista i kampera, ni blizu kao nekad, ali opet se kotrlja. Jedino su hidroelektrane u pogonu od privrede, Elektrobosna je pukla odavno...
    Neko spomenu Kozarac da je pustahija, e nek dođe na ljeto pa da onda vidi kad se vrati dijaspora :wink: Sve same Švedske i Njemačke registracije, radi bazen, rade kafići, diskoteke u Omarskoj i PD, sve vrije od raje. Po meni je Kozarac vikend naselje ko gradovi na Jadranu, nego opština :-)
    3i20
    Posts: 22
    Joined: 23/01/2014 23:38

    #637 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by 3i20 »

    kakavdanakneiskustvu wrote:
    3i20 wrote:
    samo pitam,nije ni žepče veće od vareša pa ima
    prema zadnjem popisu Vares ima 9556 stanovnika a Zepce 31582 znaci triput vece


    Mislio sam na grad, ne vjerujem da je urbani dio zepca tri puta veci od urbanog dijela varesa[/quote]
    Grad ima negdje oko 6000 malo manje s time da u centar zepca iz svih sela u Zepcu mozes doci za najvise pola sata a iz Zavidovica do Zepca za 15 minuta mislim da je poredjenje Zepca i Varesa u bilo kojem segmentu nemoguce
    User avatar
    Ridjobrki
    Posts: 11369
    Joined: 21/05/2004 20:27
    Location: https://twitter.com/Ridjobrki
    Contact:

    #638 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by Ridjobrki »

    Lajavikrelac wrote: - Šta je ona velika osvijetljena zgrada u centru BL (Banski dvor)? Ambasada Glamoča.
    To je ustvari zgrada gradske uprave, tako da treba pojašnjenje da bi fol uspio. Banski Dvor je ona zgrada nasuprot gradske uprave. :D

    Image

    :lol: :lol: :lol:
    User avatar
    Panzer_Daddy
    Posts: 240
    Joined: 07/09/2013 08:08
    Location: na vrhu me(n)talne kupole

    #639 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by Panzer_Daddy »

    XOX100 wrote:Nusu samo Bugojanci. Od Banjaluke do Tuzle Bihaca Sanskog Mosta do Bijeljine i S Brijega.
    Svi su nekako sredili svoje centre.
    Jedino Zenica nije.
    I kad im kazes,, 'hey, to je ruzno.
    Oni napadnu kao da si im ukrao biciklo.
    Jbg vole svoj grad pa zato i napadaju a najveci im je problem sto im gradom upravlja seljacina a ne mogu ga skinut lako. Taj seljober se zove Huso i taj bi da se pita gasio svjetla grada u 9 :) a od ulica im je napravio takav kic da bi se i kinez postidio.

    Kurceviti kameni spavac u samom centru je remek djelo modernoga neznanja ukraseno turbofolk prasinom koja se smrce uz zvuke krkanizma koji dopiru iz caffe-a u blizini....da stanes i da se "divis" jbt :D .....a na lokalnoj tv....tri puta dnevno se vrti repriza emisije selu u pohode :)

    Nemoj im zamjerit,oprosti im.... to sto rade valjda ne znaju :D :lol: :lol:
    User avatar
    Lakat Jebić
    Posts: 8040
    Joined: 10/06/2008 15:47

    #640 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by Lakat Jebić »

    Ozil wrote:vidi sto se neki varesak nasao uvrijedjen zbog ove "grad dugova" etikete :D
    dovoljno je pogledati ovaj video od 25:56 (prolazak kroz sami centar grada) da se vidi sta je grad duhova. ne, to nije cernobil, to je vares :D
    nazalost i sam zivim u ovoj rupi...
    koliko raja fale gostoljubivost u varesu, haman da je tacna ono sto se prica? :D
    User avatar
    Panzer_Daddy
    Posts: 240
    Joined: 07/09/2013 08:08
    Location: na vrhu me(n)talne kupole

    #641 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by Panzer_Daddy »

    Lakat Jebić wrote: koliko raja fale gostoljubivost u varesu, haman da je tacna ono sto se prica? :D
    Tacno je-super su,steta sto nema nicega gore recimo hotela i tak jer zrak otkida,sve je super(priroda) ali ostalo...pustos- nazalost.
    suspect_zero
    Posts: 25843
    Joined: 11/10/2008 21:45

    #642 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by suspect_zero »

    Ozil wrote: dovoljno je pogledati ovaj video od 25:56 (prolazak kroz sami centar grada) da se vidi sta je grad duhova. ne, to nije cernobil, to je vares :D
    nazalost i sam zivim u ovoj rupi...

    Hajd' ba, nije ti loše :) ....pa imaš i internet, šta ho'š više :D
    suspect_zero
    Posts: 25843
    Joined: 11/10/2008 21:45

    #643 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by suspect_zero »

    Ozil wrote:
    suspect_zero wrote:
    Ozil wrote: dovoljno je pogledati ovaj video od 25:56 (prolazak kroz sami centar grada) da se vidi sta je grad duhova. ne, to nije cernobil, to je vares :D
    nazalost i sam zivim u ovoj rupi...

    Hajd' ba, nije ti loše :) ....pa imaš i internet, šta ho'š više :D
    posao...ali toga ovdje nema :lol:

    nema ga nigdje, ni u ovim manje jadnim :sad:
    User avatar
    Vares City
    Posts: 6965
    Joined: 01/02/2008 21:13
    Location: 'nonde

    #644 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by Vares City »

    Uuuuh :skoljka:
    User avatar
    Šveđanin
    Posts: 5648
    Joined: 13/06/2013 00:19

    #645 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by Šveđanin »

    Gledaj raje iz Vareša što se skupila. :D

    Neko pomenu.. U Kozarcu ali i cijelom Prijedoru ljeti vam je gotiva. :D Nema čega nema.. :)

    Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
    User avatar
    Chmoljo
    Administrativni siledžija u penziji
    Posts: 45504
    Joined: 05/06/2008 03:41
    Location: i vukove stid reći odakle sam...

    #646 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by Chmoljo »

    _BataZiv_0809 wrote:
    Cuj sto se nadjemo prozvanim, a ovdje se ljudi slomise da dokazu da je Zenica ruzna. I onda kad mi kazemo ljepota je u oku posmatraca, dakle subjektivan je pojam, mi se pravdamo? Apropo teme jos da dodam da ruznoca nije uopce proporcionalna uspjesnosti odredjenog grada. Kao sto vec rekoh, provozaj se kroz Jelah, pa da vidimo utiske :D I ne dobih odgovor za ulaz u glavni grad ove drzave i za izgled njegovih rubnih dijelova. A da budem iskren izuzev opcina Centar i Stari grad, nije da je bog zna kakva ljepota, sto jest jest.

    Sto se tice Ajfelovog tornja, Barseloni on ni ne treba uz sve sto ona ima za pokazati, ali opet sumnjam da bi bio viska :izet:

    Izvini ako mi je prica glupa, taki sam kaki sam :D
    priča oko Zenice na ovoj temi vam je glupa. na to sam mislio.

    kakav odgovor za ulaz u grad tražiš? daj da ga vidim ko je to nazvao lijepim?! daj da ga vidim ko je ponosan na auto-pijacu. što se tiče Starog grada, meni su i Sarači nagrđeni onim kičom od prodavnica. danas je ljepša Ferhadija. a najljepši mi je pogled na smog odozgo :D sa Barica, recimo :D
    User avatar
    _BataZiv_0809
    Nindža revizor
    Posts: 66194
    Joined: 09/05/2013 13:56
    Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
    Vozim: Lancia na servisu

    #647 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by _BataZiv_0809 »

    Chmoljo wrote:
    _BataZiv_0809 wrote:
    Cuj sto se nadjemo prozvanim, a ovdje se ljudi slomise da dokazu da je Zenica ruzna. I onda kad mi kazemo ljepota je u oku posmatraca, dakle subjektivan je pojam, mi se pravdamo? Apropo teme jos da dodam da ruznoca nije uopce proporcionalna uspjesnosti odredjenog grada. Kao sto vec rekoh, provozaj se kroz Jelah, pa da vidimo utiske :D I ne dobih odgovor za ulaz u glavni grad ove drzave i za izgled njegovih rubnih dijelova. A da budem iskren izuzev opcina Centar i Stari grad, nije da je bog zna kakva ljepota, sto jest jest.

    Sto se tice Ajfelovog tornja, Barseloni on ni ne treba uz sve sto ona ima za pokazati, ali opet sumnjam da bi bio viska :izet:

    Izvini ako mi je prica glupa, taki sam kaki sam :D
    priča oko Zenice na ovoj temi vam je glupa. na to sam mislio.

    kakav odgovor za ulaz u grad tražiš? daj da ga vidim ko je to nazvao lijepim?! daj da ga vidim ko je ponosan na auto-pijacu. što se tiče Starog grada, meni su i Sarači nagrđeni onim kičom od prodavnica. danas je ljepša Ferhadija. a najljepši mi je pogled na smog odozgo :D sa Barica, recimo :D
    Pa dobro ja necu glumiti advokata ostalim Zenicanima na ovoj temi, ali ako dozvoljavas, imam pravo smatrati da moja prica nije glupa :D

    Ne trazim u principu nista vise od onoga "pogledaj svoj dom andjele". Eto samo to. Ovdje se ljudi s*ebase da dokazu da je grad u kojem su bili cca 3-4 puta primjer ruznoga, a kada im se postavi pitanje da malo vlastito dvoriste prokomentarisu, onda smo mi Zenicani glupi, papci, kompleksasi i sl...Kao da je grijeh smatrati vlastiti grad lijepim :run:

    Meni je Sarajevo lijepo od Vijecnice do Marin Dvora, iako se svojski trude da i to unerede :skoljka:

    I kao sto vec rekoh, ovo nije tema o estetici gradova, nego o kvalitetu zivota u istima. Ko god kaze za Zenicu da ima katastrofalno grijanje, veliki problem sa smogom zimi, da je ogromna nezaposlenost, da je puna klosara, da ruglo od ulicnih prodavaca u Titovoj predstavlja sramotu, ja kazem aferim, tu diskusije nema. Eh sad kako je doslo do toga da jedan industrijski grad koji je sjediste vecinski industijskog kantona, bude u takvom stanju, to je vec druga tema. Nadam se da ce doci vremena kada ce raspodjela biti pravednija.
    Last edited by _BataZiv_0809 on 19/02/2014 10:20, edited 1 time in total.
    yml
    Posts: 89
    Joined: 07/12/2010 13:51

    #648 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by yml »

    Russki wrote:Kreševo.
    Cuj Kresevo, to je jedini grad u kome su svi zaposleni...A umjesto Ilijasa (tamo bar postoji nocni zivot, vikendom posebno) stavi Visoko, iako se prije pricalo da u Visokom ima love, to se odnosi samo na nekolicinu lopova, sve ostalo propalo, ljudi hodaju ulicama ko zombiji, zatvorena Kozara, Vitex i da ne nabrajam, privatizacija....
    yml
    Posts: 89
    Joined: 07/12/2010 13:51

    #649 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by yml »

    yml wrote:
    Russki wrote:Kreševo.
    Cuj Kresevo, to je jedini grad u kome su svi zaposleni...A umjesto Ilijasa (tamo bar postoji nocni zivot, vikendom posebno) stavi Visoko, iako se prije pricalo da u Visokom ima love, to se odnosi samo na nekolicinu lopova, sve ostalo propalo, ljudi hodaju ulicama ko zombiji, zatvorena Kozara, Vitex i da ne nabrajam, privatizacija....
    A Zenica jos i zivi (ne kazem da nema sirotinje), najvise zahvaljujuci tome sto je sjediste kantona, pa je dosta ljudi zaposleno u institucijama i slicno...
    User avatar
    _BataZiv_0809
    Nindža revizor
    Posts: 66194
    Joined: 09/05/2013 13:56
    Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
    Vozim: Lancia na servisu

    #650 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

    Post by _BataZiv_0809 »

    Panzer_Daddy wrote:
    XOX100 wrote:Nusu samo Bugojanci. Od Banjaluke do Tuzle Bihaca Sanskog Mosta do Bijeljine i S Brijega.
    Svi su nekako sredili svoje centre.
    Jedino Zenica nije.
    I kad im kazes,, 'hey, to je ruzno.
    Oni napadnu kao da si im ukrao biciklo.
    Jbg vole svoj grad pa zato i napadaju a najveci im je problem sto im gradom upravlja seljacina a ne mogu ga skinut lako. Taj seljober se zove Huso i taj bi da se pita gasio svjetla grada u 9 :) a od ulica im je napravio takav kic da bi se i kinez postidio.

    Kurceviti kameni spavac u samom centru je remek djelo modernoga neznanja ukraseno turbofolk prasinom koja se smrce uz zvuke krkanizma koji dopiru iz caffe-a u blizini....da stanes i da se "divis" jbt :D .....a na lokalnoj tv....tri puta dnevno se vrti repriza emisije selu u pohode :)

    Nemoj im zamjerit,oprosti im.... to sto rade valjda ne znaju :D :lol: :lol:
    Sa svim izrecenim se uglavnom slazem izuzev sa pausalnim ocjenama za kameni spavac i njegove obliznje kafice.

    Image

    Evo i slike pa da malo istu i prodiskutujemo. Prvo i osnovno na tom mjestu je projektil usmrtio vise osoba, pa je u svrhu sjecanja na njih i izgradjen kameni spavac. Po cemu se ova staklena struktura razlikuje od one na spomen obiljezju na Markalama?
    Nadalje to za turbo folk i kafice, vidi se da ti je to neko ispricao, dobro neupucen. Naime po cemu se ovi kafici-ljetne baste razlikuju od onih u Sarajevu po Ferhadiji i Strosmajerovoj? Izuzev sto je kafa marka :D Tacno je da je dalje niz ulicu diskoteka Collegium, ali to je bas nidje veze sa ovim napisanim.

    Baj d vej ova slika je nastala u ranim jutarnjim satima (vidi se po sjenama). Tako da ne bude sad neka prica u stilu "dje nije propo ziku nidje zive duse u kafani" :lol:
    Post Reply