Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najjadnije mjesto u BiH

Skender Vakuf
31
5%
Vareš
166
27%
Ilijaš
31
5%
Donji Vakuf
18
3%
Kladanj
30
5%
Olovo
43
7%
Bos. Gradiška
20
3%
Bos Grahovo
146
23%
Novi Travnik
23
4%
Zenica
115
18%
 
Total votes: 623

ušće
Posts: 1055
Joined: 27/05/2009 20:21

#226 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by ušće »

Lakat Jebić wrote:lusci palanka
Lušci palanka sad djeluje malo ljepše i svjetlije prije 3 dana sam prošao na putu za Krupu još se vide ožiljci nedavne prošlosti ali prolazio sam tim putem i prije 8-9 godina tada je stvarno bilo nekako mračno i zastrašujuće ,a tako mali prostor ...
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#227 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by bach »

vareš

Centar
Image


Rahmetli - pokojna Željezara
Image

Nekad bio rudnik željezne rude
Image


Vareš Majdan
Image

Vareš Majdan - zgrada iz 1913
Image

Vareš Majdan - naselje radničkih kuća u bosanskom stilu - arhitekta Juraj Najthart
Image
User avatar
rajvoSa0
Posts: 398
Joined: 02/02/2013 14:05
Location: Ciglane ;)

#228 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by rajvoSa0 »

Lakat Jebić wrote:lusci palanka
Nisam nikad bio al sam cuo. Ukratko pola jednog sprata zgrade vlade u Banja Luci ti je rodom odatle. :D

Tesanj je sasvim OK. Zapadna Hercegovina prolazi, ima zivota.. Istocna hercegovina.. bjeeezi :oops: :run: Istina doduse da im je polozaj ne los, nego frapantno los..



I kad sve ovo vidim, kad skontam koliko ljudi pljuju Sarajevo (pa i ja sam ponekad).... pa jebote to je metropola, kad pogledas raznorazne vukojebine, Sarajevo i jos par vecih gradova su Las Vegas. :)
User avatar
rajvoSa0
Posts: 398
Joined: 02/02/2013 14:05
Location: Ciglane ;)

#229 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by rajvoSa0 »

Joj slika.. tacno da se razbolis.. ove rusevine i ovo, odmah prebacaj na neka jebena vremena. :| :-x




Nego.. dajte malo pozitive.. kazete kafa pola marke.. gdje? :D Ima li onda po toj logici negdje piva za marku.. marku dvadeset? :D Il nesto jeftino, a da brzo opije.. :lol:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#230 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Vitezanin »

Višegrad. :roll: Pao sam u depru nakon odlaska tamo. Inače, čitava istočna Bosna je u groznom stanju, čak mi i oni gradići u istočnoj Hercegovini izgledaju bolje.

Nakon Višegrada sam shvatio da je Sarajevo u bosanskom kontekstu Tokyo, a Vitez je mini Las Vegas. :D Iako mislim da je Vitez mnogo više samo na dobro glasu, sranje je veliko čak i tu, a broji se kao razvijena općina. :roll:

A vi ljudi koji pišete da su Sarajevo, Tuzla ili Mostar jadni - izađite malo iz tih gradova pa idite barem do susjednih gradića.

I da, Bijeljina me totalno razočarala. Veeeeliko selo, puno ljudi, a nigdje gradskog duha. Možda griješim, ali ne bih rekao. :D Spin s televizija iz Republike Srpske je odradio svoje, ja sam fakat prije mislio da je Bijeljina tip top u RS-u...
mistek
Posts: 3384
Joined: 23/05/2010 15:16

#231 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by mistek »

Ja ne znam kako nekome Stolac ili Fojnica padnu na pamet. Od ovih manjih mjesta, meni bi oba bila u vrhu po ljepoti. Stolac sa nenormalnim šarmom, bez obzira na situaciju, a Fojnica jedna od najljepših kasabica u državi. Druga je stvar što joj je položaj očajan.

U suštini, dva su regiona najjadnija, bez konkurencije. Prvi je ovaj u koji spadaju Drvar, Bosansko Grahovo, Glamoč i okolina. A drugo je istok zemlje. Krenuvši od Vlasenice ili Han Pijeska, preko Ruda ili Čajniča, pa do Kalinovika, Gacka ili čak Nevesinja. Tamo je mnogo ljepših i življih sela nego ovih nazovi gradova. Prije rata, neka od tih mjesta su komotno mogla u izbor za najljepša manja mjesta u državi.

U ostatku, nađe se nešto ko ovaj Vareš, Olovo, gdje je prosperitet samo riječ u knjigama.
User avatar
sinuhe
Posts: 11478
Joined: 03/06/2011 11:33

#232 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by sinuhe »

rajvoSa0 wrote:
Lakat Jebić wrote:lusci palanka
Nisam nikad bio al sam cuo. Ukratko pola jednog sprata zgrade vlade u Banja Luci ti je rodom odatle. :D
Dusanka Majkic. Majkic Japra mora biti blizu Lusci Palanke. :D Mjesta iz knjiga Branka Copica.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#233 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Lakat Jebić »

sinuhe wrote:
rajvoSa0 wrote:
Lakat Jebić wrote:lusci palanka
Nisam nikad bio al sam cuo. Ukratko pola jednog sprata zgrade vlade u Banja Luci ti je rodom odatle. :D
Dusanka Majkic. Majkic Japra mora biti blizu Lusci Palanke. :D Mjesta iz knjiga Branka Copica.
ima agic japra, budimlic japra, za majkic japru nisam cuo :D
User avatar
rajvoSa0
Posts: 398
Joined: 02/02/2013 14:05
Location: Ciglane ;)

#234 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by rajvoSa0 »

Vitezanin wrote:Višegrad. :roll: Pao sam u depru nakon odlaska tamo. Inače, čitava istočna Bosna je u groznom stanju, čak mi i oni gradići u istočnoj Hercegovini izgledaju bolje.

Nakon Višegrada sam shvatio da je Sarajevo u bosanskom kontekstu Tokyo, a Vitez je mini Las Vegas. :D Iako mislim da je Vitez mnogo više samo na dobro glasu, sranje je veliko čak i tu, a broji se kao razvijena općina. :roll:

A vi ljudi koji pišete da su Sarajevo, Tuzla ili Mostar jadni - izađite malo iz tih gradova pa idite barem do susjednih gradića.
Cak i ovakav danasnji Vitez je u svojoj konkurenciji daleko iznad ovdje pobrojanih.. jer naprosto, ima zivota.. a te karakteristike sta cini, smo vec navodili. U nekim mjestima toga nema ni u tragovima.
I da, Bijeljina me totalno razočarala. Veeeeliko selo, puno ljudi, a nigdje gradskog duha. Možda griješim, ali ne bih rekao. :D Spin s televizija iz Republike Srpske je odradio svoje, ja sam fakat prije mislio da je Bijeljina tip top u RS-u...

Cak i Srbi iz RS kazu da je Bijeljina selo.. i jeste bilo, malo vece selo, poslije rata naglo se prosirilo, ali i dalje.. gradskog duha nema, nemam ja nista protiv njih, ali gradski duh se stvara, ne dodje to za kratak period..
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#235 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by stakasa »

mistek wrote:Ja ne znam kako nekome Stolac ili Fojnica padnu na pamet. Od ovih manjih mjesta, meni bi oba bila u vrhu po ljepoti. Stolac sa nenormalnim šarmom, bez obzira na situaciju, a Fojnica jedna od najljepših kasabica u državi. Druga je stvar što joj je položaj očajan.

U suštini, dva su regiona najjadnija, bez konkurencije. Prvi je ovaj u koji spadaju Drvar, Bosansko Grahovo, Glamoč i okolina. A drugo je istok zemlje. Krenuvši od Vlasenice ili Han Pijeska, preko Ruda ili Čajniča, pa do Kalinovika, Gacka ili čak Nevesinja. Tamo je mnogo ljepših i življih sela nego ovih nazovi gradova. Prije rata, neka od tih mjesta su komotno mogla u izbor za najljepša manja mjesta u državi.

U ostatku, nađe se nešto ko ovaj Vareš, Olovo, gdje je prosperitet samo riječ u knjigama.
Nevesinje nije valjalo ni prije rata niti ce ikad valjat. Otamo nikad ni kise ni ljudi. Doduse poplocali su centar
User avatar
rajvoSa0
Posts: 398
Joined: 02/02/2013 14:05
Location: Ciglane ;)

#236 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by rajvoSa0 »

Dakle da sumiram, ako gledamo vece gradove, ta neka urbanija mjesta.. eto sto se izdvajaju Sarajevo, Banja Luka, Zenica, Tuzla i Mostar..

Po broju stanovnika i Bijeljina bi isla tu, ali objasnili smo zasto ne.. ima jos Bijeljina do toga.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#237 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Lakat Jebić »

rajvoSa0 wrote:Dakle da sumiram, ako gledamo vece gradove, ta neka urbanija mjesta.. eto sto se izdvajaju Sarajevo, Banja Luka, Zenica, Tuzla i Mostar..

Po broju stanovnika i Bijeljina bi isla tu, ali objasnili smo zasto ne.. ima jos Bijeljina do toga.
bihac i prijedor
Saurman
Posts: 89
Joined: 01/02/2014 17:51
Location: Kod kmeta na sijelu

#238 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Saurman »

Dusanka Majkic. Majkic Japra mora biti blizu Lusci Palanke. :D Mjesta iz knjiga Branka Copica.[/quote]
ima agic japra, budimlic japra, za majkic japru nisam cuo :D[/quote]


Ima i Blagaj Japra. :D
aewi
Posts: 141
Joined: 21/12/2011 23:01

#239 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by aewi »

bach wrote:vareš

Centar
Image


Rahmetli - pokojna Željezara
Image

Nekad bio rudnik željezne rude
Image


Vareš Majdan
Image

Vareš Majdan - zgrada iz 1913
Image

Vareš Majdan - naselje radničkih kuća u bosanskom stilu - arhitekta Juraj Najthart
Image
Pih, pa odavde su i narkomani pobjegli...
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#240 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Sarajevski_Marlboro »

Bach molim te ako imas sliku kamenog mosta i rijeke u Varesu , da postavis
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#241 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Lakat Jebić »

Saurman wrote: Ima i Blagaj Japra. :D
blagaj je vec gore kad izadjes na cestu prijedor-novi, daleko je to :D
aewi
Posts: 141
Joined: 21/12/2011 23:01

#242 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by aewi »

Gračanica, Živinice, Tarčin, Prozor :-)
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#243 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Sanchez22 »

Odlicna tema,da malo bolje upoznam nase gradove.Ne znam zasto se ovaj zali na Gracanicu,to je industrijski grad,jest da nije nesto previse uredjena ali ipak se ljudi nekako snalaze u odnosu na ostale.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#244 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by stakasa »

aewi wrote:Gračanica, Živinice, Tarčin, Prozor :-)
I Hadzici su tuzni
Saurman
Posts: 89
Joined: 01/02/2014 17:51
Location: Kod kmeta na sijelu

#245 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Saurman »

aewi wrote:Gračanica, Živinice, Tarčin, Prozor :-)


Gracanica i Zivinice su svojevrsni Las Vegasi, s obzirom kakvih sve mjesta ima u okolici.
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#246 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Sarajevski_Marlboro »

cuj Gracanica :lol: , pa taj grad cvjeta
Saurman
Posts: 89
Joined: 01/02/2014 17:51
Location: Kod kmeta na sijelu

#247 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Saurman »

Kakav je Mrkonjic Grad? Je li ko bio?
Celinac, Kotor Varos?
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#248 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by rekla-kazala »

Vareš je najtužniji gradić u kojem sam bio.
Istina većina malih mjesta koja nisu uz glavne saobraćajnice su jadna,... ali u Varešu i Maglaju su ljudi dobri i nisu zaslužili takvu sreću.
palermo
Posts: 22337
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#249 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by palermo »

Saurman wrote:Kakav je Mrkonjic Grad? Je li ko bio?
Celinac, Kotor Varos?
Nije loš Mrkonjić Grad. Imaju onu Balkaniu, krasno i jako dobro uređeno izletište.

Čelinac je odmah do Banjaluke, tako da ima te pogodnosti. Kotor Varoš, onako.....ništa posebno, ali opet daleko ispred ovih mjesta koja su spominjana.
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#250 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Lakat Jebić »

Saurman wrote:Kakav je Mrkonjic Grad? Je li ko bio?
Celinac, Kotor Varos?
prolazim redovno, nije u kategoriji dosad navodjenih. mada jbg navodjena je i gracanica :D
edit: evo palermo je napisao vec. kotor varos je onako ok, doduse ljeto je bilo, al nije mrtav grad bio
Post Reply