Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply

Najjadnije mjesto u BiH

Skender Vakuf
31
5%
Vareš
166
27%
Ilijaš
31
5%
Donji Vakuf
18
3%
Kladanj
30
5%
Olovo
43
7%
Bos. Gradiška
20
3%
Bos Grahovo
146
23%
Novi Travnik
23
4%
Zenica
115
18%
 
Total votes: 623

User avatar
desni
Posts: 1498
Joined: 10/03/2012 01:21

#201 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by desni »

Saurman wrote:
desni wrote:
Saurman wrote:[quote="desni



Nije li onaj Frenkie cigo iz Teocaka? I ja sam se malo zacudio kada je spomenuo cigane.
Frenkie je Bijeljinac,sad Tuzlaaak.Bijeljina je i prije imala puno Cigana najviše prije rata u Bosni.Sad mislim da su Živinice bez konkurencije.


Buduci da si iz Teocaka, koja je ono dzamija sto se vidi gore u brdu kada prolazis magistralom?
Nisam iz Teočaka,imam puno rodbine u Teočaku, džamija koja se vidi je na Krstacu ili sad je to Teočak centar.Ona se vidi iz Priboja a druga je u Jasikovcu isto se vidi s magistrale malo niže prema Ugljeviku.Neko je napisao srpski Priboj,ovaj je valjda bosanski jer ima onaj u Sandžaku.
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#202 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Sarajevski_Marlboro »

Saurman wrote:
Sarajevski_Marlboro wrote:Svi su jadni ali prvo mjesto dijele Vares i Cajnice



Vares mi po konfiguraciji terena dosta lici na Srebrenicu. Onako zbijen medu planinama. Cajnice jesu jadne. U biti je sve to jadno, pocevsi od Zvornika, Vlasenice, Milica, Bratunca, Srebrenice, Visegrada, Rogatice i Foce. Zanimljivo je istaci da su najjadnija mjesta ona koja su ratom najgore zahvacena. U Hercegovini vlada jedan veliki pustos, pocevsi od Kalinovika, Gacka, Nevesinja, Bilece, Ljubinja i Berkovica. Prvo su protjerali Bosnjake, a sada srpska mladost glavom bez obzira bjezi u Srbiju, trazeci bolje prilike za zivot. Izbjeglice sto su dovukli iz Sarajeva, Zenice i Tuzle nisu poboljsali demografsku sliku.



Bijeljina se nekako i drzi, jer je plodno tlo. Trebinje mi se cini kao lijep i ureden grad, unatoc mindsetu srpskog zivlja iz srednjeg vijeka.

Ovo pri Posavini ok, ali sto se ide nize sve je gore .
Treba uzeti u obzir da u tim gradovima istocne Hercegovine i Bosne sada zive samo ti sa mindsetom poremecenim. I svi su porijeklom iz krsa crnogorskog, poznatog po openminded pogledom na svijet 8)
Last edited by Sarajevski_Marlboro on 14/02/2014 21:24, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58766
Joined: 03/08/2010 19:04

#203 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

julisiz es grant wrote:Bosanski Petrovac :D



joksim pejaković :thumbup:
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#204 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by sokkia »

rajvoSa0 wrote:Ajmo redom:

1. Bosansko Grahovo.. apsolutni sampion. "Grad" sa 2 prodavnice i 2 ugostiteljska objekta. Kaze bratov kolega dijete mu place jer im nije kupio telefon, a bilo im grahovo usputno.. stanu oni tamo, prohodaju, i djeca se bukvalno preplasila.. nigdje covjeka na ulici, sve razruseno, sjebano, bez zive duse.

Jbt kao da si u Cernobilu, evo gledam grad ima 3000, opstina 8000, ali brate dragi gdje su ljudi? :roll: :-)






2. Vares - jad i bijeda, isto tako, bez covjeka na ulici, sivilo, neki sjebani pogled kod naroda.. sta reci. :(

3.Kalinovik.. kao prvo, zasto je iko, ikad ZABOGA, odlucio da u toj geografski gledano vukojebini napravi bilo kakvu naseobinu, nedaj boze grad, jos gore opstinu? Sve receno, vukojebina malo manja od ovo dvoje, ali apatija ista.

4. Olovo.. samo prolazio, nisam stajao, svrstao bi ga na 4 mjesto.
da da,
Bosansko Grahovo i zovu kabriolet siti, valjda zato što nema skoro ni jednog krova :(
tu bukvalno nema NIŠTA :D
nisam bio baš u svima nabrojanim al u grahovu jesam i to je doslovno- pustinja-
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#205 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by nelle_tz »

desni wrote:
Buduci da si iz Teocaka, koja je ono dzamija sto se vidi gore u brdu kada prolazis magistralom?
Dzamija u centru Teocaka , imas je na ovoj slici.
http://static.turistipercaso.it/image/t ... 5jd.T0.jpg
Last edited by nelle_tz on 14/02/2014 21:26, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58766
Joined: 03/08/2010 19:04

#206 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

ušće wrote:Kako to da se niko ne sjeti Fojnice ,jedini gradić u koji moraš maksuz doći ....


ko i vareš
Saffett
Posts: 116
Joined: 07/02/2014 16:35

#207 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Saffett »

1:33



I neko kaze jadan grad :-)
Last edited by Saffett on 14/02/2014 21:26, edited 1 time in total.
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#208 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Sarajevski_Marlboro »

3.Kalinovik.. kao prvo, zasto je iko, ikad ZABOGA, odlucio da u toj geografski gledano vukojebini napravi bilo kakvu naseobinu, nedaj boze grad, jos gore opstinu?


Da se u njoj rodi Ratko Mladic :D
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#209 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by So What! »

Tema i po :thumbup:

Ze-Do Kanton je imperija, ali zahvaljujući Visokom, Kaknju, tu i tamo Zenici i naravno gradu kojeg nikog ovdje nije spomenuo (doduše ni u pozitivnom ni u negativnom smislu) Tešnju. Tešanj slijepo crijevo ovako realno, al zahvaljući poduzentnosti ljudi napravilo se nešto, pored toga 46 hiljada stanovnika na 155 km kvadratnih.

A u istom kantonu su jedan Vareš, Olovo, Maglaj i Zavidovići. Nabrojani gradovi su napravljeni po sistemu jedna super mega velika fabrika poput Krivaje u Zavidovićima i Natrona u Maglaju značit će da će grad funkcionisati, ali niko nije planirao da će to propasti. Mini opštine poput Doboj Juga i Doboj Istoka koji su u dva različita kantona isto niko nije spomenuo, a evo jedna Doboj Jug je ustvari samo dva sela, a razvijeni su iznad našeg prosjeka. Doboj Istok je veći i New York je za većinu gradova u BiH.

A Istočna Hercegovina je skoro sva mrtva, Ljubinje sablast, BIleća pa i Gacko sve je to mrtvilo i sivilo. Grahovo je Černobil, definitvno.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#210 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by julisiz es grant »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ušće wrote:Kako to da se niko ne sjeti Fojnice ,jedini gradić u koji moraš maksuz doći ....


ko i vareš
A poradi čega se ide u Vareš? :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58766
Joined: 03/08/2010 19:04

#211 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

iz zadnje klupe wrote:Skoro sam prosao kroz Zavidovice, iz pravca Banovica pa rvo sto ugledas ona ciganska mahala, pa onda ostatak oronulog grada

Olovo je Las Vegas naspram ovog, bar imas onu super fasadu fabrike Alma Ras ( jest da rade za 30 KM, ali to je druga prica), ali fasade svih zgrada u Olovu su obnovljene, banja obnovljena, Zavidovici su s druge strane :roll:


rupin dol se to zove
Googlerica
Posts: 1971
Joined: 28/12/2013 02:03
Location: Hangar One

#212 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Googlerica »

JThomas wrote:sjedeš u auto u sarajevu, odvezeš se u tuzlu, i kad se vratiš napišeš komparativnu analizu života na zapadnoj obali USA spram istočne.

neprocjenjivo.
nema potrebe za eksluzivnom komparativnom analizom,jednostavno je dovoljno drugacije iskustvo :-D

a svako putnicko isksutvo jeste neprocjenjivo,a to ukljucuje i putovanje iz FBiH u RS :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58766
Joined: 03/08/2010 19:04

#213 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

palermo wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Kastanienallee wrote:Medju najjadnijim mjestima u BiH su i tri koja nedostaju kod tebe: Drvar, Glamoc i Bosansko Grahovo. Politika, vjestacko na/raseljavanje ovaca, realno premali/nistavan broj stanovnika koji uslovljava nikakav protok roba i usluga. Upravljanje resursima kao sa tudjom robom - podijeli za sicu i dovidjenja.


drvar je baš pust grad,za ova dva ne znam,u drvaru do prije godinu i po kuća preko puta zgrade opštine izgleda kao da rat i dalje traje
ne baš, Drvar je u poređenju sa Bosanskim Grahovom i Glamočem metropola. Ima i zavidan broj ljudi, mislim da ih sada ima preko deset hiljada, čak i dosta omladine. Drvar je zapravo više primjer neke revitalizacije u smislu ljudskih potencijala


znam da su par godina poslije rata napravljene dvije zgrade i da se desetak godina gradske vlasti nisu mogle dogovoriti kome će dati stanove
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#214 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Lakat Jebić »

lusci palanka
Saurman
Posts: 89
Joined: 01/02/2014 17:51
Location: Kod kmeta na sijelu

#215 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Saurman »

Ravno. :shock:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58766
Joined: 03/08/2010 19:04

#216 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by kakavdanakneiskustvu »

julisiz es grant wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
ušće wrote:Kako to da se niko ne sjeti Fojnice ,jedini gradić u koji moraš maksuz doći ....


ko i vareš
A poradi čega se ide u Vareš? :D


mislio sam na to da samo jedna cesta vodi u vareš
ibro77
Posts: 16
Joined: 23/09/2013 19:17

#217 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by ibro77 »

Hej,hej polako o Teocaku.. Za mene najljepse i najdraze mjesto(doduse,prije rata je mnogo,mnogo ljepse bilo). :bih:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#218 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by JThomas »

ma grahovo je u kategoriji za sebe. al' malo odalje je rođen đuro pucar stari... :D
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#219 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by staradis »

Cudi me da niko nije rekao Hrasnica - izgleda kao daje 1996
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#220 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by JThomas »

2-3 kilometra zračne linije ima dosta gore, a svuda po bosni i hercegovini još neuporedivo gore, pa ne čudi da niko nije rekao hrasnica.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#221 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by stakasa »

veze s vezom wrote:Stolac :D
Stolac ima neunistivu ljepotu i sarm
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#222 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by stakasa »

Kastanienallee wrote:
stakasa wrote:
veze s vezom wrote:Stolac :D
Stolac ima neunistivu ljepotu i sarm
I meni je to podneblje i Bregava i kamen i sunce cudesno. Stolac jeste problematican ali meni subjektivno suncan.
Svidio se je i Varesacima :D . Isto tako su se Sarajlije odusevile Trebinjem :D
User avatar
FIDELCA
Posts: 887
Joined: 05/11/2013 20:06

#223 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by FIDELCA »

ćiribiribela wrote:Bužim!!! :D :D
Hej nemoj mi na Buzim :D :D
ibro77
Posts: 16
Joined: 23/09/2013 19:17

#224 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by ibro77 »

julisiz es grant wrote:
Saurman wrote:
daxon wrote:Teočak u top 3.

Teocak mi je simpatican, kost u grlu chetaljima bio i ostao, neka ga. A sta tek reci za susjedne Lopare? :D
Baš htjedoh pitati, znam da je OT pa nek mi neko kratko odgovori: zašto im je bio toliko bitan da su tako bili navalili da ga zauzmu? Znam da se u nas u ratu komentarisalo da je u Teočaku bilo puno Ciga i da se baš oni tamo tako dobro bore, al ne znam jel istina.
To o Romima mozes komotno da zaboravis da si ikad cuo ili procitao. Za nezaposlenost to je jako zalosno ali i tacno. Inace jedna zanimljivost vezana za Teocak i ovu temu je da Teocak kao opstina,jedina u BiH(ako sam u krivu,ispravite,,) nema nijednog naziva ulice !! Npr. ul. Nike Neznanovica i sl.. Nemaaaa.. Eto ako neko i po tome ocjenjuje jeli zabit ili ne,nek se nasladi :) . Ipak meni najdrazi..
Sarajevski_Marlboro
Posts: 7686
Joined: 01/05/2010 11:41

#225 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Sarajevski_Marlboro »

Stolac, Trebinje, Capljina, mnogo lijepi , uprkos stanovnistvu koje ih kvari , koje ih je unistilo
Post Reply