Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Najjadnije mjesto u BiH

Skender Vakuf
25
5%
Vareš
145
28%
Ilijaš
24
5%
Donji Vakuf
16
3%
Kladanj
23
4%
Olovo
36
7%
Bos. Gradiška
17
3%
Bos Grahovo
114
22%
Novi Travnik
20
4%
Zenica
99
19%

Total votes: 519

bhnapoleon1

#976 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by bhnapoleon1 » 23/05/2015 02:16

_BataZiv_0809 wrote:
cyprus wrote:
Gazda je sredio sve fasade u gradu, metno fontanu ispred opštine i osvjetlio crkvu i džamiju da se vide noću... Do'ta :mrgreen:

A put niz Krivaju je uistinu life-time experience :mrgreen:
Jeste nema sta. Sad je sve to simpaticna pricica i anegdota. I ono ne bi mi ni ostalo u losem sjecanju da sam imao i najmanje pojma sta me ocekuje :lol: Ja konto normala regionalni put :zid:
Prosli gradonacalnik je bio ekonomista i izvadio grad iz finansijske dubioze, stavio ga na stabilne noge. Ovaj sad je moler pa je okrecio (1. Svaka njemu cast na uspjehu sa Alma Rasom, ali frajer fkt zavrsio za molera :D, 2. Opet idu cestitke za to sto grad na nesto lici, ali su ipak stanari zgrada placali fasade :D ). One lamele uz put Sarajevo- Tuzla su uradjene za proslog gradonacalnika, dok su za ovog uradjene u unutrasnjosti carsije i 3 fontane.

Uglavnom ima i dobrih ali i losih poteza.

Jbt nisam znao da je takvo iskustvo za vas onaj put niz Krivaju, mi sto cesce idemo vjerovatno se navikli pa ne primjetimo :D.

Not My Idea

#977 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Not My Idea » 23/05/2015 10:04

bach, stvarno :lol: uozbilji se, zvucis kao prosjecni sesnaestogodisnji navijac Zelje/Sarajeva. (slobodno umetni i /Celika-kad se prica o Sarajevu)...

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#978 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 » 23/05/2015 10:44

bhnapoleon1 wrote: Prosli gradonacalnik je bio ekonomista i izvadio grad iz finansijske dubioze, stavio ga na stabilne noge. Ovaj sad je moler pa je okrecio (1. Svaka njemu cast na uspjehu sa Alma Rasom, ali frajer fkt zavrsio za molera :D, 2. Opet idu cestitke za to sto grad na nesto lici, ali su ipak stanari zgrada placali fasade :D ). One lamele uz put Sarajevo- Tuzla su uradjene za proslog gradonacalnika, dok su za ovog uradjene u unutrasnjosti carsije i 3 fontane.

Jbt nisam znao da je takvo iskustvo za vas onaj put niz Krivaju, mi sto cesce idemo vjerovatno se navikli pa ne primjetimo :D.
Nema veze, ako covjek ima kliker, sta god da je po struci. Jednog mašinbravara svi pamtimo i spominjemo :thumbup:

Nego kakva je opcenito situacija u gradu? Ima li fabrika osim Alme Ras i one za kablove ako sam dobro upratio?

Sve u svemu bolje je od Vareša i Bosanskog Grahova koliko sam upratio :run:

Ma nije taj put toliko ni los, kad znas gdje putujes i sta te ocekuje :)

Ajatolah_

#979 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ajatolah_ » 23/05/2015 10:51

Išao sam nedavno do Tuzle preko Zavidovića i Banovića i bilo mi je skroz ok... Jes' da je poprilično kroz divljinu ali sama cesta je u redu. Bi l' promijenio mišljenje da sam od Vozuće produžio do Olova, to već ne znam. :D

bhnapoleon1

#980 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by bhnapoleon1 » 23/05/2015 11:37

_BataZiv_0809 wrote:
bhnapoleon1 wrote: Prosli gradonacalnik je bio ekonomista i izvadio grad iz finansijske dubioze, stavio ga na stabilne noge. Ovaj sad je moler pa je okrecio (1. Svaka njemu cast na uspjehu sa Alma Rasom, ali frajer fkt zavrsio za molera :D, 2. Opet idu cestitke za to sto grad na nesto lici, ali su ipak stanari zgrada placali fasade :D ). One lamele uz put Sarajevo- Tuzla su uradjene za proslog gradonacalnika, dok su za ovog uradjene u unutrasnjosti carsije i 3 fontane.

Nema veze, ako covjek ima kliker, sta god da je po struci. Jednog mašinbravara svi pamtimo i spominjemo :thumbup:

Nego kakva je opcenito situacija u gradu? Ima li fabrika osim Alme Ras i one za kablove ako sam dobro upratio?

Sve u svemu bolje je od Vareša i Bosanskog Grahova koliko sam upratio :run:

Ma nije taj put toliko ni los, kad znas gdje putujes i sta te ocekuje :)
To za kablove si nesto pomijesao. Osim Alma Rasa ima i Prominvest, on je poceo dobro raditi ali je bio napustio sve. Prica se da je gradonacalnik imao velike veze u tom mozemo reci tjeranju. Od skora je opet poceo da radi pa cemo vidjeti. Mnogo je ljudi zaradjivalo za hljeb vozeci celulozu tamo gdje se pelet proizvodi -Ekoline Kovan ali je i to stalo jer je policija poostrila kontrole. Radi i nesto ljudi u ŠPD-u. Prica se da bi rudnik olova trebao poceti da radi, pa cemo vidjeti.
Generalno nije kao Vareš ali je lose. Mladi odlaze u velikim brojevima, pogotovo obrazovani. Onaj kraj niz Krivaju se prilicno iseli. Kazu sada Orahov brijeg zovu Olovski.

Škobo Habu

#981 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Škobo Habu » 25/05/2015 22:02

bhnapoleon1 wrote:
To za kablove si nesto pomijesao. Osim Alma Rasa ima i Prominvest, on je poceo dobro raditi ali je bio napustio sve. Prica se da je gradonacalnik imao velike veze u tom mozemo reci tjeranju. Od skora je opet poceo da radi pa cemo vidjeti..
Priča se?

Nije Kemo Memagić, iako ga ja uopšte ne simpatišem kao načelnika, koji je povukao par estetski poteza za potrebe projekta "Grada Budućnosti", a zapostavio, totalno, obećanja o zapošljavanju i privredi, dakle, kriv, što je Enver Bećirević povlaćio dugi niz godina pogrešne poslovne poteze, koji su, na kraju, doveli do propasti cijelog preduzeća "Prominvest", ne samo olovske "Stupčanice".

Što se tiče ove ankete, Olovo je infrastrukturno daleko ispred Vareša i Kladnja, koji je do prije par godina za Olovo bio pojam. Infrastrukturno je totalno propao. Vareš je do početka devedesetih, i pored usputni "utisaka" urbani, sarajevocentični gerilaca, koji se klaustofobično osjećaju u kanjonu Krivaje, za razliku od češki, njemački ili hrvatski turista, koji su, pak, oduševljeni cijelom tom prirodom, bio jedan od najrazvijenijih opština u BiH. Nažalost, SDA vlast ga je dovela do propasti. Baš kao što su i Olovo, koje je u ZDK važi za slijepo crijevo, a minder-politika koje se vodi iz Tešnja, Visokog, Zenice itd nema sluha za njegov razvoj, osim eksploatacije šumskog bogatstva za stranačke finansijere.

U-zap

#982 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by U-zap » 26/05/2015 21:10

Ja bih rekao Sarajevo.

bach

#983 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by bach » 31/05/2015 14:06

_BataZiv_0809 wrote:
bach wrote:Zenica kao sa razglednice nekog ubogog provincijskog mjesta u ex SSSR -u

Jedva si docekao :lol:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-novin ... /150531020

U Zenici se 1992. pjevalo "Sarajevo goro - mene kurac boli"...I psovale se Markale itd...

Bio sam svjedok kada je grupa mladića obučenih u dresove Čelika ( možemo ih označiti kao navijače) iščupla putokazk u na petlji u Radokovu uz povike "Mrzim Sarajvo, mrzim Sarajevo".

Imao sam na fakultetu kolehe Zeničene koji su ovdje četiri godine živjeli, pkolovali se živjeli u stud. domu., nisu nikada karte u tramvaju platili da bih onda od njih čuo da mrze Sarajevo, da je im je grad bezveze, da ne podnose njegovove ljude...Ja sam u psjednih 15 godina bio u cijeloj BiH, oD Višegrada do Prijedor, Od Ljubuškog Bijeljii i nigdje nisam nailazio na tako neprijeteljski stav prema Sarajevu i njegovim građanima kao što sam to doživio u Zenici i Zeničanima.

Preispitajete se drago moji Zeničani zašto ljudi ne siđi sa magistrače, zašto ne prošetaju vašim gradom zašto samo produže dalje ili kažu "ma pusti Zenicu, hajmo na ćevape u u Travnik ili šoping u Vitez"

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#984 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 » 31/05/2015 14:42

bach wrote:
http://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-novin ... /150531020

U Zenici se 1992. pjevalo "Sarajevo goro - mene kurac boli"...I psovale se Markale itd...

Bio sam svjedok kada je grupa mladića obučenih u dresove Čelika ( možemo ih označiti kao navijače) iščupla putokazk u na petlji u Radokovu uz povike "Mrzim Sarajvo, mrzim Sarajevo".

Imao sam na fakultetu kolehe Zeničene koji su ovdje četiri godine živjeli, pkolovali se živjeli u stud. domu., nisu nikada karte u tramvaju platili da bih onda od njih čuo da mrze Sarajevo, da je im je grad bezveze, da ne podnose njegovove ljude...Ja sam u psjednih 15 godina bio u cijeloj BiH, oD Višegrada do Prijedor, Od Ljubuškog Bijeljii i nigdje nisam nailazio na tako neprijeteljski stav prema Sarajevu i njegovim građanima kao što sam to doživio u Zenici i Zeničanima.

Preispitajete se drago moji Zeničani zašto ljudi ne siđi sa magistrače, zašto ne prošetaju vašim gradom zašto samo produže dalje ili kažu "ma pusti Zenicu, hajmo na ćevape u u Travnik ili šoping u Vitez"
Necu reci da izmisljas, jer takvih slucajeva sigurno ima. Da si zlonamjeran-jesi itekako, jer ti slucajevi koje navodis niti predstavljaju preovladavajuce raspolozenje, niti se svi loze na navijacke fazone. Vecina ih preraste oko 22 godine.

Reci brate slobodno da ne volis Zenicu i Zenicane, bice lakse i tebi i nama. Ovo usiljeno racionalizovanje sigurno nije tvoj nivo, solidan si forumas.

P.S. Istih primjera ima i u Sarajevu koliko hoces, ali moj arsin nije zakljucivanje po onome sto se slika dok mokri na putokaz Zenice i slicni pavijani.

P.P.S.Image

kakavdanakneiskustvu

#985 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by kakavdanakneiskustvu » 31/05/2015 14:46

takvih razmisljanja u zenici ima,mislim na mrznju prema sarajevu,ali kod ne bas inteligentnih ljudi,s kojima ne mozes uci u normalnu raspravu o tome zasto mrze sarajevo

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#986 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 » 31/05/2015 14:50

kakavdanakneiskustvu wrote:takvih razmisljanja u zenici ima,mislim na mrznju prema sarajevu,ali kod ne bas inteligentnih ljudi,s kojima ne mozes uci u normalnu raspravu o tome zasto mrze sarajevo
Naravno da ima. Kao i sto ima i u Sarajevu. Glupost i neznanje su temelj svake mrznje. A glupih i neznalica, puna oba grada. Samo sto kolega bach takve uzima za arsin da bi dokazao svoju tezu, sto je itekako maliciozno.

Ali nisu to njegovi jedini biseri na ovoj temi:

Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH
Postby bach » 14/02/2014 15:16

kritichar wrote:
šta će lukavac tu?

Modrac, Nazif Mujić, Asim Bajrić kao poznata ličbost. Općina koju na površini drže građani zaposleni u Afganistanu i Iraku...

Nastavi niz...

Margita81

#987 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Margita81 » 31/05/2015 14:57

Vares, Breza, Jablanica, Prozor, Drvar....jad i cemer.

bach

#988 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by bach » 31/05/2015 17:00

_BataZiv_0809 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:takvih razmisljanja u zenici ima,mislim na mrznju prema sarajevu,ali kod ne bas inteligentnih ljudi,s kojima ne mozes uci u normalnu raspravu o tome zasto mrze sarajevo
Naravno da ima. Kao i sto ima i u Sarajevu. Glupost i neznanje su temelj svake mrznje. A glupih i neznalica, puna oba grada. Samo sto kolega bach takve uzima za arsin da bi dokazao svoju tezu, sto je itekako maliciozno.

Ali nisu to njegovi jedini biseri na ovoj temi:

Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH
Postby bach » 14/02/2014 15:16

kritichar wrote:
šta će lukavac tu?

Modrac, Nazif Mujić, Asim Bajrić kao poznata ličbost. Općina koju na površini drže građani zaposleni u Afganistanu i Iraku...

Nastavi niz...
Budi pošten i priznaj da vam je grad taraba.

Zašto je Zenica taraba od grada? Zato što se u nju niko ne doseljava. Atraktivni gradovi privlače ljude raznih profila zbog posla, noćnog život, dobrog šopinga. Zenica nikoga ne privlači kao mjesto gdje bi se čovjek sa strane mogao nastaniti, kupiti stan, osnovati porodicu, početi život iznova...

Zrak u vašem Gradu je zagađen, školstvo i zdravstvo su vam na niskim granama, mnogo nezaposlenih, ima kriminala i općinska uprava vam je korumpirana do kostiju...Grda vam je siv i orouo ...Pravi muzej soc - realističke arhitekture na otvorenom...Za sve su vam Sarajevo i Sarajlije krivi i još ponavljate kao papagaji "Zenica radi - Sarajevo se gradi".

Eto zašto je Zenica na ovoj listi i zašto je na stabilnom trećem mjestu, iza Vareša i BoS. Grahova...

Stjui

#989 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Stjui » 31/05/2015 17:06

bach wrote: Eto zašto je Zenica na ovoj listi i zašto je na stabilnom trećem mjestu, iza Vareša i BoS. Grahova...
zenica je na stabilnom trećem mjestu radi bubuljčavih "hordaša" i "manijaka" :D

Ajatolah_

#990 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ajatolah_ » 31/05/2015 17:18

bach wrote: http://www.klix.ba/vijesti/bih/bh-novin ... /150531020

Jes', samo što se kao kriterij "jadnosti" valjda uzima (ne)kvalitet života, a ne odnos prema Sarajevu.
Da onda nominujemo i Banjaluku u najjadnije gradove, ni tamo baš ne mirišu Sarajevo. ;-)

jao_situacije

#991 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by jao_situacije » 31/05/2015 17:20

ja bih ovdje izdvojio sarajevo
"glavni grad" koji bi uz godinu dana stvarnog rada i truda nadležnih od inspekcija i policije pa do komunalnih radnika mogao postati pravi glavni grad

JThomas

#992 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by JThomas » 31/05/2015 17:24

bach wrote:
Eto zašto je Zenica na ovoj listi i zašto je na stabilnom trećem mjestu, iza Vareša i BoS. Grahova...
gubiš konce. realno.

Black swan

#993 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Black swan » 31/05/2015 17:40

on zenicu ko ja dijasporu :mrgreen: :lol:

Ci-Nick

#994 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ci-Nick » 31/05/2015 17:47

Po Bahu je ovih 200 ljudi
Image
kritična masa koja formira mišljenje zeničana o Sarajevu . :lol: :lol: :lol:
Nekako mi to tvoje mišljenje i razmišljanje dječije.
Ja sam rođen u Zenici, prije 49 godina :sad: i nikad nikog od ljudi s kojima se družim nisam čuo da kažu ni jednu ružnu riječ o Sarajevu. Istina ne družim se sa navijačima i ne idem na utakmice. :-)
Last edited by Ci-Nick on 31/05/2015 17:57, edited 1 time in total.

Stjui

#995 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Stjui » 31/05/2015 17:51

Ci-Nick wrote:Po Bahu je ovih 200 ljudi
Image
kritična masa koja formira mišljenje zeničana o Sarajevu . :lol: :lol: :lol:
Nekako mi to tvoje mišljenje i razmišljanje dječije.
Ja sam rođen u Zenici, prije 49 godina :sad: i nikad nikog od ljudi s kojima se družim nisam čuo ni jednu ružnu riječ o Sarajevu. Istina ne družim se sa navijačima i ne idem na utakmice. :-)
:thumbup:

dječja posla,pa haj.

JThomas

#996 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by JThomas » 31/05/2015 17:59

pa šta i da se družiš. u standardima ove države takve kakva jeste, samo lud čovjek može zenicu nazvati vukojebinom, šta god da gleda.

jao_situacije

#997 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by jao_situacije » 31/05/2015 18:08

kad već pričamo o zenici...
jedina stvar koja bi se mogla okarakterizirati kao jadna u zenici je kvalitet zraka, a i to je nategnuto kad se pogleda kvalitet zraka u sarajevu ili tuzli..

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#998 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by _BataZiv_0809 » 31/05/2015 19:13

bach wrote:
Budi pošten i priznaj da vam je grad taraba.

Zašto je Zenica taraba od grada? Zato što se u nju niko ne doseljava. Atraktivni gradovi privlače ljude raznih profila zbog posla, noćnog život, dobrog šopinga. Zenica nikoga ne privlači kao mjesto gdje bi se čovjek sa strane mogao nastaniti, kupiti stan, osnovati porodicu, početi život iznova...

Zrak u vašem Gradu je zagađen, školstvo i zdravstvo su vam na niskim granama, mnogo nezaposlenih, ima kriminala i općinska uprava vam je korumpirana do kostiju...Grda vam je siv i orouo ...Pravi muzej soc - realističke arhitekture na otvorenom...Za sve su vam Sarajevo i Sarajlije krivi i još ponavljate kao papagaji "Zenica radi - Sarajevo se gradi".

Ovako bach, obecao sam sebi da necu vise otvarati ovu temu, jer mrzim maliciozna podmetanja, ali eto jos jednom cu dati svoj osvrt, iskljucivo sto si mi ucinio cast svojim licnim obracanjem.

Bicu posten i reci-da grad je taraba jer je to refleksija stanja drzave i drustva, koji su jedna velika taraba. Da je samo Zenica taraba, a da okolo cvjetaju magnolije, to nikad necu reci.

1) Da se niko ne doseljava nije tacno. Ipak je sjediste kantona i mnogih njegovih institucija i puno ljudi sa strane radi u istima i doseljavaju se iz tog razloga. Zbog Univerziteta dolaze i studenti. Naspram 80% mjesta u ovoj drzavi i nocni zivot i soping i mogucnost zaposlenja su znacajno bolji. To je nazalost znak da je drzava u ofsajdu, ali da osim Varesa i Bos.Grahova ima sigurno 20 mjesta u kojima su navedeni parametri losiji.

2) Skolstvo i zdravstvo su u ovoj drzavi generalno u qrtzu, pa ni Zenica nije izuzetak. Posto ovdje govorimo o gradu, objasni mi kako gradska uprava moze uticati na stanje u bolnicama i skolama? Za to imaju Federacija i kanton. Osim toga reci mi po cemu je to skolstvo i zdravstvo bolje u Sarajevu? Da ne idemo do GRAS-a, VIK i Toplana, preko Muzeja do bespravne gradnje. Daleko cemo otici.

Sto se tice kriminala i korupcije u gradskim strukturama, hajde mi reci gdje je to nema? Kako se u Sarajevu izdaju gradjevinske dozvole i sta se sve gradi i gdje se gradi? Ne budi smijesan. Ima je i u Zenici to se slazem, ali ti to ovdje predstavljas kao da je to kuriozitet, a ne ustaljena praksa u cijeloj drzavi.

3) Sto se tice oronulosti i sivosti, ni to nije specificnost samo ovoga grada. Ne kaze se dzaba da ovi ne mogu okreciti ono sto je Tito izgradio. Za arhitekturu se slazem. Grad je niknuo pod okriljem jedne velike fabrike i rezultat je jednog vremena i jedne ideologije koja je propagirala uniformnost. Ja licno to volim i blisko mi je srcu, ali mogu razumjeti da se nekome ne svidja. Nesvidjanje je subjektivni pojam, potpuno nebitan za ovu temu.

Ali ponovo da se vratimo na tvoje (a i moje) Sarajevo-de nadji razliku izmedju Grbavice, C.Vile, Otoke, Alipasinog i Malte i zenicke Jalije, Meoskusnica, Babine Rijeke ili Blatuse?

I na kraju, taj debilni slogan cije koristenje pripisujes cijelom jednom gradu-mislim sta reci? O zakonu o pripadnosti javnih prihoda je bilo dovoljno rijeci i na ovom forumu, pa tu necu nista vise dodavati.

Uglavnom tebi svako dobro zelim, pokrenuo si mnoge antologijske teme na ovom forumu, ali isto tako budi posten i priznaj da ne volis Zenicu, da imas licnu averziju protiv nje, i mirna Bosna.

Ovakvo ofiranje sa racionalizacijom mrznje u kvaziargumente, ti stvarno ne treba.

Ludzak

#999 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Ludzak » 01/06/2015 18:03

Ova tema ode u trolanje i raspravljanje između Zeničana i Sarajlija.
Jedno je jasno. Kakva god da je Zenica i kakvo god da je Sarajevo oni se ne mogu uvrstiti u najjadnije gradove BiH. Tako i Tuzlu, Bihać, Gradačac, BL itd.
Ja nisam obilazio puno gradove, ali jesam prolazio kroz njih. Mogu reči da je istočna Hercegovina daleko najjadnija oblast u BiH. To je ba pustoš. Ko god je išao relacijom Gacko-Trebinje, ili Gacko-Neum znat' o čemu pričam.
Moram reči da sam bio u Tešnju. Tešanj je mali gradić, ali imaju sigurno najradišniji narod u BiH. Pozitivna stvar Tešnja je ta što su i sela dosta naseljena mjesta, što vjerovatno i to ima uticaj kao i pored fabrika u Tešnju, da visoko kotira kao najrazvijenija općina.

Da se osvrnem malo o mom gradu Goraždu. Općina Goražde je prije rata imala oko 40.000 st. (gradsko područje je imalo oko 16.000 st), dok je sada pitanje da li općina ima i 25.000. Što je gotovo i pola manje nego prije rata. ALi to je vjerovatno zbog rata. Goražde zahvaljujući Bektu, Pobjedi, Prevent, Emci jeste daleko razvijenije područje od komšiluka kao npr. Čajniča, Foče, Rogatice, Višegrada itd. Čak iz tih područja dolaze da rade u Goražde. Ali Goražde je još daleko od tešanjskog razvoja. Moram još reči, da koliko god novine pisali o pozitivnosti Goražda da uvijek morate uzimati za rezervu. Omladina iz Goražda odlazi, ko god je otišao iz Goražda rijetko ko se vratio u Goražde. Grad kao grad jeste razvijeno, ali kao općina definitivno NIJE. Ima sela do koje se ne može doći i koje nemaju još ni struje. Noćni život u Goraždu nije nešto. Kultura u Goraždu je ravna 0, zapravo nema je gotovo nikako. Ima ljeti to neki 'festival prijatelstva', ali to je više postalo šund.

Ali moram još ovo reči... Nema više seljačina i kriminala kao u Sarajevu. Ali to ga sigurno ne svojata među jadne gradove. Sarajevo je poprilično mal grad kada se uzme broj automobila. Pa zato i ima previše gužve i auto udesa.

Cherry-Cherry

#1000 Re: Najjadnija mjesta, gradovi, općine u BiH

Post by Cherry-Cherry » 01/06/2015 19:01

Da citiram sebe, sa druge teme:
Cherry-Cherry wrote:Upravo tako. :thumbup: Milion sam puta bila u Zenici i nikad mi niko nije ružnu riječ rekao, jer sam iz Sarajeva. Sa mnom je na fakultetu bilo raje iz Zenice i niko ih nije ružno pogledao. :thumbup:

Post Reply