Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili ne vidim

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Programer28
Posts: 28
Joined: 22/05/2011 11:30

#1 Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili ne vidim

Post by Programer28 »

Pozdrav svima,

Dali neko ima ideju kako legalno otici negdje izvan BiH jer ovdje vise ne mogu. Trenutno novac mi ne predstavlja problem, znaci imam dovoljno da bilo gdje odem i pokrijem troskove zivota za par godina ali bi time potrosio svu ustedjevinu. Pada mi na pamet da upisem neki fakultet u Australiji, na osnovu studentske vize mogao bih radit 20 sati sedmicno i ako sam dobro razumio moja supruga i djeca na osnovu toga mogu doci i supruga moze raditi. Nakon 4 godine faksa mogu aplicirati za drzavljanstvo.

Kakva je situacija sa Amerikom? Ako upisem studije tamo mogu li dovest porodicu? Mozemo li raditi?
Ima li neko uopste iskustva ili savjeta?

Prodat cu sve sto imam ovdje i put pod noge. Zemlja nije bitna, samo po mogucnosti da se prica engleski i da nema sranja kao kod nas.
Last edited by Programer28 on 13/02/2014 04:44, edited 1 time in total.
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#2 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by ho oponopono »

...nisi ti glup, već tebi je dopizdilo a i ne dopizdilo(da prostiš)!
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#3 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by alibegoa »

Za fax u uk imas www.ucas.com
Prijavis se napises da sam snosis troskove i sigurno ce te neki faxs primiti. Onda sa tim papirom u ambasadi trazis vizu, s dokazom da mozes snositi troskove. I eto te u uk. Ne znam za porodicu i mislim da sa studentskom vizom ne mozes raditi. Po zavrsetku studija moras napustiti uk
Programer28
Posts: 28
Joined: 22/05/2011 11:30

#4 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by Programer28 »

To za UK mi onda nije prihvatljivo. treba mi neka drzava gdje mogu ostati i raditi nakon studija.

Za sada mi izgleda kako Australija i Novi Zelnad nude realne mogucnosti.
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#5 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by rekla-kazala »

Da sam mlađi i ja bi sigurno isto razmišljao, ovako,... pomoći ću djeci da idu kada dođu do studija.
Želim samo da kažem da bježiš dalje od Europe jer je nacionalizam izražem i nije isključeno da se za 10 ili 20 godina pojavi neki novi hitler. Zato Kanada, USA, Australija ili Novi Zeland.
Sretno !
ljutiajvar
Posts: 207
Joined: 12/02/2013 10:31

#6 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by ljutiajvar »

Programer28 wrote:Pozdrav svima,

Dali neko ima ideju kako legalno otici negdje izvan BiH jer ovdje vise ne mogu. Trenutno novac mi ne predstavlja problem, znaci imam dovoljno da bilo gdje odem i pokrijem troskove zivota za par godina ali bi time potrosio svu ustedjevinu. Pada mi na pamet da upisem neki fakultet u Australiji, na osnovu studentske vize mogao bih radit 20 sati sedmicno i ako sam dobro razumio moja supruga i djeca na osnovu toga mogu doci i supruga moze raditi. Nakon 4 godine faksa mogu aplicirati za drzavljanstvo.

Kakva je situacija sa Amerikom? Ako upisem studije tamo mogu li dovest porodicu? Mozemo li raditi?
Ima li neko uopste iskustva ili savjeta?

Prodat cu sve sto imam ovdje i put pod noge. Zemlja nije bitna, samo po mogucnosti da se prica engleski i da nema sranja kao kod nas.
Gdje ces bolan iz Bosne, istina je da ti se ovde moze svasta desiti, mozes dozivjeti finansijski krah, moze se desiti da zivis u bijedi, da gledas smece po ulici (joj kako je meni to dopizdilo), ali na zapadu, na zapadu mozes umrijeti od dosade.
Programer28
Posts: 28
Joined: 22/05/2011 11:30

#7 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by Programer28 »

ljutiajvar wrote:
Programer28 wrote:Pozdrav svima,

Dali neko ima ideju kako legalno otici negdje izvan BiH jer ovdje vise ne mogu. Trenutno novac mi ne predstavlja problem, znaci imam dovoljno da bilo gdje odem i pokrijem troskove zivota za par godina ali bi time potrosio svu ustedjevinu. Pada mi na pamet da upisem neki fakultet u Australiji, na osnovu studentske vize mogao bih radit 20 sati sedmicno i ako sam dobro razumio moja supruga i djeca na osnovu toga mogu doci i supruga moze raditi. Nakon 4 godine faksa mogu aplicirati za drzavljanstvo.

Kakva je situacija sa Amerikom? Ako upisem studije tamo mogu li dovest porodicu? Mozemo li raditi?
Ima li neko uopste iskustva ili savjeta?

Prodat cu sve sto imam ovdje i put pod noge. Zemlja nije bitna, samo po mogucnosti da se prica engleski i da nema sranja kao kod nas.
Gdje ces bolan iz Bosne, istina je da ti se ovde moze svasta desiti, mozes dozivjeti finansijski krah, moze se desiti da zivis u bijedi, da gledas smece po ulici (joj kako je meni to dopizdilo), ali na zapadu, na zapadu mozes umrijeti od dosade.
dobra fora, ali dosada je nepoznanica za mene. Nije lose ni u Bosni ali ne ide na bolje, da bar mogu otvoriti svoj biznis i vrijedno i posteno raditi bilo bi dobro. Ali sta god zapocnem primoran sam biti dio korupcije, nekulture i svega ostalog sto dolazi u paketu za prezivljavanje. Jednostavno ne mogu biti dio toga.
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#8 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by nOrMaLaC »

Probaj emigrirati u Baltičke zemlje. :)
User avatar
newlevel
Posts: 1168
Joined: 30/03/2013 23:51

#9 Re: AW: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by newlevel »

Na taj nacin kako si sebi zamislio mozes vrlo lalo u Austriji otici, pa i legalno 20h/sedmicno raditi. Mislim da bi te sve i jeftinije izislo u odnosu na ove prekookeanske zemlje, sto ne bi tamo ?

ps
Tebi je i to dobro dopizdilo !

Sent from my Nokia 3310
Aspekt
Posts: 1084
Joined: 28/10/2013 14:40

#10 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by Aspekt »

programer 28
dobra fora, ali dosada je nepoznanica za mene. Nije lose ni u Bosni ali ne ide na bolje, da bar mogu otvoriti svoj biznis i vrijedno i posteno raditi bilo bi dobro.
Ali sta god zapocnem primoran sam biti dio korupcije, nekulture i svega ostalog sto dolazi u paketu za prezivljavanje
. Jednostavno ne mogu biti dio toga
Ja ti predlazem da odes na forum herceg b , poskok troskok , ili ravna gora oni su kulturni i uljudni . Pomoci ce ti sigurno .
Programer28
Posts: 28
Joined: 22/05/2011 11:30

#11 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by Programer28 »

Aspekt wrote:programer 28
dobra fora, ali dosada je nepoznanica za mene. Nije lose ni u Bosni ali ne ide na bolje, da bar mogu otvoriti svoj biznis i vrijedno i posteno raditi bilo bi dobro.
Ali sta god zapocnem primoran sam biti dio korupcije, nekulture i svega ostalog sto dolazi u paketu za prezivljavanje
. Jednostavno ne mogu biti dio toga
Ja ti predlazem da odes na forum herceg b , poskok troskok , ili ravna gora oni su kulturni i uljudni . Pomoci ce ti sigurno .
Ma kakvi to, ja sam odlucio, kopat cu i nogama i rukama da odem i ne okrecem glavu. Kud dalje kad moj otac gleda da me prevari i izvuce novac od mene.

Moram ici negdje.
Peryton_
Posts: 1012
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#12 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by Peryton_ »

Nisi glup.
Ja sam o tome razmisljao intenzivno nakon zavrsetka faksa.
Prosle godne mi se otvorila mogucnost za posao u Njemackoj koju sam prihvatio.
Trebao sam otici sledeci mjesec tamo, ali sam odgodio do septembra radi obiteljskih problema.

Furaj neku zemlju iz Evrope, ako imas novac, ne bi trebao biti problem.
Ali ti onda stvarno imas usteđevine ako je to taj plan.
User avatar
forum@sh
Posts: 211
Joined: 06/02/2012 17:02
Location: Sarajevo

#13 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by forum@sh »

Tvoj profil je trazen, ali pokusaj jos barem jedan jezik pored engleskog savladat.
Pomoci ces samom sebi..
I istraj u tome, ako ne zbog sebe, zbog djece. :thumbup:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8754
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#14 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by SanskiBiser »

Oženiš se sa nekom dijasporkom i riješen problem, tako su mi dva jarana otisla vani jedan iz Zenice drugi iz Bihaća, jedan je u UK a drugi u Švici, oba su (istini za volju) oženili se se "mladama" koje su već imale djecu iz prethodnog braka. A znam jednog momka u ranim 20tim koji je zamalo, haman-ha, otišao u Njemačku; ono baš je preko ljeta u Sani ganjao dijasporke s ciljem da ode vani, ali se ispostavilo da je cura bliža rodica pa mu je sve propalo, našla se neka nena 80 i kusur godina i rekla "Nemere on nju, ona je famelija naša!" i fino objasnila kako. :lol:

Možeš i neku Romkinju ovdje oženiti pa onda predas papire u kanadsku, američku ambasadu ono kao ugroženi ste i diskriminisani, možeš i Sejdić-Fincija navesti u aplikaciji razlog, kažes da ti se žena ne može kandidovati na izborima. :D
Programer28
Posts: 28
Joined: 22/05/2011 11:30

#15 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by Programer28 »

SanskiBiser wrote:Oženiš se sa nekom dijasporkom i riješen problem, tako su mi dva jarana otisla vani jedan iz Zenice drugi iz Bihaća, jedan je u UK a drugi u Švici, oba su (istini za volju) oženili se se "mladama" koje su već imale djecu iz prethodnog braka. A znam jednog momka u ranim 20tim koji je zamalo, haman-ha, otišao u Njemačku; ono baš je preko ljeta u Sani ganjao dijasporke s ciljem da ode vani, ali se ispostavilo da je cura bliža rodica pa mu je sve propalo, našla se neka nena 80 i kusur godina i rekla "Nemere on nju, ona je famelija naša!" i fino objasnila kako. :lol:

Možeš i neku Romkinju ovdje oženiti pa onda predas papire u kanadsku, američku ambasadu ono kao ugroženi ste i diskriminisani, možeš i Sejdić-Fincija navesti u aplikaciji razlog, kažes da ti se žena ne može kandidovati na izborima. :D
Pazi netrazim ja nacine da prevarim nekoga i odem odavde, cisto trazim legalne nacine da odselim sa svojom porodicom, nikom necu biti na teretu.Do sada imam finu ustedzevinu i plus kad prodam stan moze biti za par godina dok se ne snadzem i ne uklopim. Samo mi trebaju informacije gdje je najlakse otici jer nemogu u svaku drzavu da povedem zenu i djecu.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#16 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by stakasa »

Programer28 wrote:
SanskiBiser wrote:Oženiš se sa nekom dijasporkom i riješen problem, tako su mi dva jarana otisla vani jedan iz Zenice drugi iz Bihaća, jedan je u UK a drugi u Švici, oba su (istini za volju) oženili se se "mladama" koje su već imale djecu iz prethodnog braka. A znam jednog momka u ranim 20tim koji je zamalo, haman-ha, otišao u Njemačku; ono baš je preko ljeta u Sani ganjao dijasporke s ciljem da ode vani, ali se ispostavilo da je cura bliža rodica pa mu je sve propalo, našla se neka nena 80 i kusur godina i rekla "Nemere on nju, ona je famelija naša!" i fino objasnila kako. :lol:

Možeš i neku Romkinju ovdje oženiti pa onda predas papire u kanadsku, američku ambasadu ono kao ugroženi ste i diskriminisani, možeš i Sejdić-Fincija navesti u aplikaciji razlog, kažes da ti se žena ne može kandidovati na izborima. :D
Pazi netrazim ja nacine da prevarim nekoga i odem odavde, cisto trazim legalne nacine da odselim sa svojom porodicom, nikom necu biti na teretu.Do sada imam finu ustedzevinu i plus kad prodam stan moze biti za par godina dok se ne snadzem i ne uklopim. Samo mi trebaju informacije gdje je najlakse otici jer nemogu u svaku drzavu da povedem zenu i djecu.
Posto se ne mislis okrecat, onda Australija
idic
Posts: 865
Joined: 04/06/2002 00:00
Location: Sarajevo

#17 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by idic »

Ukoliko imaš već završen fakultet inženjerskog tipa probaj preko posla. Odnosno da tražiš posao u nekoj zapadno evropskoj zemlji. Tu ti u paketu ide viza i za porodicu. Imaš cijeli niz agencija u Srbiji i Hrvatskoj koje se bave posredovanjem za takvu vrstu zapošljavanja. Još ako želiš upiši neki postdiplomski i vrlo brzo ćeš se snaći.Ovim agencijama ostaviš svoje podatke CV i oni te informišu kada se pojavi neki slobodan posao tvog profila. Sretno.
Programer28
Posts: 28
Joined: 22/05/2011 11:30

#18 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by Programer28 »

idic wrote:Ukoliko imaš već završen fakultet inženjerskog tipa probaj preko posla. Odnosno da tražiš posao u nekoj zapadno evropskoj zemlji. Tu ti u paketu ide viza i za porodicu. Imaš cijeli niz agencija u Srbiji i Hrvatskoj koje se bave posredovanjem za takvu vrstu zapošljavanja. Još ako želiš upiši neki postdiplomski i vrlo brzo ćeš se snaći.Ovim agencijama ostaviš svoje podatke CV i oni te informišu kada se pojavi neki slobodan posao tvog profila. Sretno.
Tek planiram upisati neki bachelor program informatickog smjera.
rasuta_riza
Posts: 546
Joined: 18/10/2006 14:05

#19 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by rasuta_riza »

@programer,

Baš sam pratio tvoje postove, i ja ti ne dajem podršku u tvojoj nakani.
Ja tebe razumijem i tvoje aspiracije su možda ispravne s tvoje tačke gledišta, međutim lično bih ovo je (šbbkbb tj. me se i za što pitalo), zabranio izlazak iz zemlje ikome, bez obzira na spol, naciju, vjeru, obrazovanje, dob itd.Samo unići i to državljani BiH.
Svi smo u klincu i zajednički trebamo da se ispetljamo i vadimo iz ovih vanago.Nema nigdje vani. Ti si mlad i pametan čovjek, baš takve kao ti ne smijemo izgubiti, na tvoju žalost nemaš od mene niti misao podrške. Izvini, ali mislim da bi interes zemlje a to znači i zadržavanje njenih ljudi morao biti iznad ličnog za radi slijedećih generacija. Ne valja nam kako je sada? Onda mijenjajmo to, ali svi. Šta ću ti ja, i ja sam ostao tokom rata ovdje a mogao sam otići i biti u Švici, dakle razumi i ti mene zbog ovog stava.
User avatar
damskot
Posts: 642
Joined: 28/12/2011 14:44
Location: Narod Zn0 !

#20 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by damskot »

Programer28 wrote:Pozdrav svima,

Dali neko ima ideju kako legalno otici negdje izvan BiH jer ovdje vise ne mogu. Trenutno novac mi ne predstavlja problem, znaci imam dovoljno da bilo gdje odem i pokrijem troskove zivota za par godina ali bi time potrosio svu ustedjevinu. Pada mi na pamet da upisem neki fakultet u Australiji, na osnovu studentske vize mogao bih radit 20 sati sedmicno i ako sam dobro razumio moja supruga i djeca na osnovu toga mogu doci i supruga moze raditi. Nakon 4 godine faksa mogu aplicirati za drzavljanstvo.

Kakva je situacija sa Amerikom? Ako upisem studije tamo mogu li dovest porodicu? Mozemo li raditi?
Ima li neko uopste iskustva ili savjeta?

Prodat cu sve sto imam ovdje i put pod noge. Zemlja nije bitna, samo po mogucnosti da se prica engleski i da nema sranja kao kod nas.
Jednostavno ako si programer i znas bilo koji Pr_jezik odes na web stranice biro za zaposljavanje vidis ko nudi posao ali nejavljas se birou nego posaljes CV firmi . ZA JAVU ili C/C++ (php malo teze) ce ti 99% firmi srediti sve papire pa i smjestaj . Ako inastaliras kase po gradu ili OS .. Zaboravi posao vani jer to radi svako sebi sam .

ja sam gledao Australiju jer je za programere raj drzava u kopereciji sa firmam ti sve zacas sredi , samo posaljes iz Rijeke kontejner sa golf 2 i ostalim skulama :) Salim se ...


http://www.immi.gov.au/Work/Pages/skill ... lists.aspx

Skilled Occupations Lists

This information page can be used by potential applicants seeking to nominate skilled occupations which are acceptable for per​manent and temporary skilled migration to Australia under these programs:

ICT business Analyst 261111 ACS
Systems Analyst 261112 ACS
Analyst Programmer 261311 ACS
Developer Programmer 261312 ACS
Software Engineer 261313 ACS
Computer Network and Systems Engineer 263111 ACS
Telecommunications Engineer 263311 Engineers Australia
Telecommunications Network Engineer 263312 Engineers Australia
Itd Itd

ako imas do 150.000e kad sve prodas onda mozes birat zemlju vecina je oko 50.000e polozis na banku i otvoris firmu sa ta dva papira ces dobiti stalni boravak poslje 5 god i drzavljanstvo .
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#21 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by valjuga »

rasuta_riza wrote:@programer,

Baš sam pratio tvoje postove, i ja ti ne dajem podršku u tvojoj nakani.
Ja tebe razumijem i tvoje aspiracije su možda ispravne s tvoje tačke gledišta, međutim lično bih ovo je (šbbkbb tj. me se i za što pitalo), zabranio izlazak iz zemlje ikome, bez obzira na spol, naciju, vjeru, obrazovanje, dob itd.Samo unići i to državljani BiH.
Svi smo u klincu i zajednički trebamo da se ispetljamo i vadimo iz ovih vanago.Nema nigdje vani. Ti si mlad i pametan čovjek, baš takve kao ti ne smijemo izgubiti, na tvoju žalost nemaš od mene niti misao podrške. Izvini, ali mislim da bi interes zemlje a to znači i zadržavanje njenih ljudi morao biti iznad ličnog za radi slijedećih generacija. Ne valja nam kako je sada? Onda mijenjajmo to, ali svi. Šta ću ti ja, i ja sam ostao tokom rata ovdje a mogao sam otići i biti u Švici, dakle razumi i ti mene zbog ovog stava.
Što ti je reć Bošnjak.
Stara provjerena "Ja sam ratovo".
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#22 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by Romanista 101% »

Kako otici iz BiH? - avionom, vozom, autom...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#23 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by JThomas »

rasuta_riza wrote:@programer,

Baš sam pratio tvoje postove, i ja ti ne dajem podršku u tvojoj nakani.
Ja tebe razumijem i tvoje aspiracije su možda ispravne s tvoje tačke gledišta, međutim lično bih ovo je (šbbkbb tj. me se i za što pitalo), zabranio izlazak iz zemlje ikome, bez obzira na spol, naciju, vjeru, obrazovanje, dob itd.Samo unići i to državljani BiH.
Svi smo u klincu i zajednički trebamo da se ispetljamo i vadimo iz ovih vanago.Nema nigdje vani. Ti si mlad i pametan čovjek, baš takve kao ti ne smijemo izgubiti, na tvoju žalost nemaš od mene niti misao podrške. Izvini, ali mislim da bi interes zemlje a to znači i zadržavanje njenih ljudi morao biti iznad ličnog za radi slijedećih generacija. Ne valja nam kako je sada? Onda mijenjajmo to, ali svi. Šta ću ti ja, i ja sam ostao tokom rata ovdje a mogao sam otići i biti u Švici, dakle razumi i ti mene zbog ovog stava.
nešto slično su pokušali u sjevernoj koreji, al' rezultati baš i nisu oduševili.
User avatar
topcam
Posts: 5080
Joined: 08/07/2007 12:49

#24 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by topcam »

rasuta_riza wrote:@programer,

Baš sam pratio tvoje postove, i ja ti ne dajem podršku u tvojoj nakani.
Ja tebe razumijem i tvoje aspiracije su možda ispravne s tvoje tačke gledišta, međutim lično bih ovo je (šbbkbb tj. me se i za što pitalo), zabranio izlazak iz zemlje ikome, bez obzira na spol, naciju, vjeru, obrazovanje, dob itd.Samo unići i to državljani BiH.
Svi smo u klincu i zajednički trebamo da se ispetljamo i vadimo iz ovih vanago.Nema nigdje vani. Ti si mlad i pametan čovjek, baš takve kao ti ne smijemo izgubiti, na tvoju žalost nemaš od mene niti misao podrške. Izvini, ali mislim da bi interes zemlje a to znači i zadržavanje njenih ljudi morao biti iznad ličnog za radi slijedećih generacija. Ne valja nam kako je sada? Onda mijenjajmo to, ali svi. Šta ću ti ja, i ja sam ostao tokom rata ovdje a mogao sam otići i biti u Švici, dakle razumi i ti mene zbog ovog stava.
Tako su mnogi (i to oni koji su se nesta i pitali) u Istocnoj Njemackoj razmisljali, pa gdje su danas,
ili bolje receno gdje je Istocna Njemacka ?

Naprotiv drzava (vlada :lol: )treba Bosnu bar tako predstavljati, ako nista. Da svaka druga drzava jedva ceka
da im neko iz Bosne dodje i pomogne u razvijanju interesa koje imaju.
rasuta_riza
Posts: 546
Joined: 18/10/2006 14:05

#25 Re: Kako otici iz BiH - Ili sam glup ili nevidim

Post by rasuta_riza »

Uhh, jeste me :D , zaboravio sam napisati da bi to bila privremena mjera naravno, pa čitava nam država ima manje od 4 miliona, ako nam odu oni najproduktivniji i još ih podstičemo na to, koji klinac onda sve ovo?
Zamislite da nam ode u nepovrat 70% populacije od 20 do 40 god. koja je prilično obrazovana, kome i čemu ovo sve ostaje i šta je smisao života u takvoj zemlji?
Jbg, nema nas kao indijaca milijardu pa da se raspršimo svuda po svijetu a opet nas viška kod kuće.
Najbolje onda kolektivno samoubistvo da uradimo, skratićemo si muke.
Dakle, nema majčin sine nikuda dok se ne oporavimo, ako se oporavimo a ne smatram to tako nemogućim. Svi bi mi nekud i nešto bolje,ali tu smo gdje smo. Jebaji ga, ima i gorih mjesta za živjeti na svijetu nije ovo najgore ma kako nam se činilo. Trebamo raditi,ma šta trebamo-moramo, da bude bolje.
Radikalna situacija-radikalne mjere, šta da smo svi preko grane kad je rat bio,a?
E pa i ovo je rat, rat za budućnost pa neće je krojiti matorci i osnovci.
Post Reply