APARATI ZA KAFU

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#126 Re: APARATI ZA KAFU

Post by sale07 »

merkato wrote:Kupili krups.. Na akciji u mercatoru.. 200 km..prezadovoljna
Jos da nadjem kafu sem ove franck ritual..
Probaj lavzza oro, zlatno pakovanje, imas u svim vecim marketima
RtrnOfSalisbury
Posts: 3597
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#127 Re: APARATI ZA KAFU

Post by RtrnOfSalisbury »

VladaFBiH wrote: lično nisam ljubitelj te kafe (imaju oni i par koje mi odgovaraju ali baš ta koja je i najpopularnija mi se ne sviđa) ali je cijena od 15KM/kg jako dobra jer je ona u prodavnici 35+KM - računaj da ćeš je morati dati dosta ispod cijene ako je misliš prodavati dalje...
izvrsio sam mali pritisak i dobio malo kafe 'na kafu',( ala ovo glupo zvuci: 'evo malo kafe na kafu' :D ) sad imam mali tehnicki problem jer nemam masinu za kafu :( ali kad bude koja od ovije je za goste :?:

Image
sale07
Posts: 1283
Joined: 18/05/2018 12:28

#128 Re: APARATI ZA KAFU

Post by sale07 »

Ako koga zanima, nedavno sam narucio 4kg kafe iz njemacke vrijednosti oko 150KM sa dostavom. Nisam imao problema s carinom.
Brinulo me to jer kafa spada po tarifnu robu, prije narudzbe zvao carinu jedan broj nisu mi znali reci, zvao drugi broj i teta cita ovaj novi zakon kako se carina ne placa do 300KM osim na cigarete, alkohol i kaze vidi pa ovdje nema kafe a i ona bi trebala tu biti, i onda mi rece nista ti slobodno naruci.
Narucio, kafa stigla nisu pravili nikakve probleme :thumbup:
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4420
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#129 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

RtrnOfSalisbury wrote:
VladaFBiH wrote: lično nisam ljubitelj te kafe (imaju oni i par koje mi odgovaraju ali baš ta koja je i najpopularnija mi se ne sviđa) ali je cijena od 15KM/kg jako dobra jer je ona u prodavnici 35+KM - računaj da ćeš je morati dati dosta ispod cijene ako je misliš prodavati dalje...
izvrsio sam mali pritisak i dobio malo kafe 'na kafu',( ala ovo glupo zvuci: 'evo malo kafe na kafu' :D ) sad imam mali tehnicki problem jer nemam masinu za kafu :( ali kad bude koja od ovije je za goste :?:

Image
to je stvarno stvar ukusa - s bilo koje od ove dvije nećeš pogriješiti... lično bih u ovom slučaju dao blagu prednost Lavazza-i
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4420
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#130 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

HardCore wrote:
VladaFBiH wrote:
Isto, meni svaka ima neki ukus koji me malo iritira s tim da mi se sviđaju kapućina i razne verzije sa mlijekom :)... što se tiče aparata može se dobar polovan kupiti tako da ni to nije neka prevelika frka ali je istina da dobri novi kreću od 800+KM (da ima mlin i samočišćenje)

Ja imam krups-ov u odlicnom stanju ima mlin i samociscenje, dao bih ga povoljno :) 460E je u njemackoj

https://www.amazon.de/EA829E-Kaffeevoll ... 11ICW?th=1

To je taj gore model
koliko je star, da li je održavan (čišćenje + kamenac) i koliko para :)
User avatar
HardCore
Posts: 2372
Joined: 17/05/2011 21:46

#131 Re: APARATI ZA KAFU

Post by HardCore »

RtrnOfSalisbury wrote:
VladaFBiH wrote: lično nisam ljubitelj te kafe (imaju oni i par koje mi odgovaraju ali baš ta koja je i najpopularnija mi se ne sviđa) ali je cijena od 15KM/kg jako dobra jer je ona u prodavnici 35+KM - računaj da ćeš je morati dati dosta ispod cijene ako je misliš prodavati dalje...
izvrsio sam mali pritisak i dobio malo kafe 'na kafu',( ala ovo glupo zvuci: 'evo malo kafe na kafu' :D ) sad imam mali tehnicki problem jer nemam masinu za kafu :( ali kad bude koja od ovije je za goste :?:

Image
Kolko para da dogovaramo?
merkato
Posts: 168
Joined: 04/08/2012 23:55

#132 Re: APARATI ZA KAFU

Post by merkato »

HardCore wrote:
RtrnOfSalisbury wrote:
VladaFBiH wrote: lično nisam ljubitelj te kafe (imaju oni i par koje mi odgovaraju ali baš ta koja je i najpopularnija mi se ne sviđa) ali je cijena od 15KM/kg jako dobra jer je ona u prodavnici 35+KM - računaj da ćeš je morati dati dosta ispod cijene ako je misliš prodavati dalje...
izvrsio sam mali pritisak i dobio malo kafe 'na kafu',( ala ovo glupo zvuci: 'evo malo kafe na kafu' :D ) sad imam mali tehnicki problem jer nemam masinu za kafu :( ali kad bude koja od ovije je za goste :?:

Image
Kolko para da dogovaramo?
I mene zanima
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#133 Re: APARATI ZA KAFU

Post by tovarish »

Jedno pitanje!

Dobio neki koristeni aparat za kafu bez imena proizvodjaca.

Radi na principu centrifuge i pravi kafu slicnu espessu.

O kakvoj se to masini radi?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#134 Re: APARATI ZA KAFU

Post by _BataZiv_0809 »

O nekoj koja radi na principu centrifuge i pravi kafu slicnu espresu.
lajkujMe
Posts: 12229
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#135 Re: APARATI ZA KAFU

Post by lajkujMe »

Ja licno imam losa iskustva s aparatima.

Imao sam electeoluxov rucni, 3 godine ga imao u te tri godine 4 kvara.
Prvi put pumpa drugi put unutra nesto puklo, treci put crijevo a zadnji put grijac. Bacio ga na kraju.
Onda imao krupsov vrlo skupi automatski.
Godinu dana ga koristio.
Dva puta mlin crkao, i jedanput pumpa. Kad je Pumpa crkla ovlasteni servis mi rekao da nema dijela a kupljena godinu ranije.
Tu sam rekao cao dovidjenja espresso previse su nekvalitetni aparati da bi se koristili.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4420
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#136 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

lajkujMe wrote:Ja licno imam losa iskustva s aparatima.

Imao sam electeoluxov rucni, 3 godine ga imao u te tri godine 4 kvara.
Prvi put pumpa drugi put unutra nesto puklo, treci put crijevo a zadnji put grijac. Bacio ga na kraju.
Onda imao krupsov vrlo skupi automatski.
Godinu dana ga koristio.
Dva puta mlin crkao, i jedanput pumpa. Kad je Pumpa crkla ovlasteni servis mi rekao da nema dijela a kupljena godinu ranije.
Tu sam rekao cao dovidjenja espresso previse su nekvalitetni aparati da bi se koristili.
ja imam Bosch već treću godinu i da kucnem u drvo nikada ništa nije falilo - samo ga čistiš na vrijeme i to je to
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#137 Re: APARATI ZA KAFU

Post by nlt »

Imam neki stari aparat iz njemačke koje je korišten prije više od 10 godina sigurno, neki dan ga uzmem operem itd...
e sad filteri, idu oni u obliku trougla. Gdje to kupit? valjda ima u peniju, bingu... ?
i je li bitno koju kafu nasuti unutra ili sipaj šta stigneš, može li ona obična što se koristi za bosansku kafu recimo ? :D
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#138 Re: APARATI ZA KAFU

Post by zforumas »

nlt wrote:Imam neki stari aparat iz njemačke koje je korišten prije više od 10 godina sigurno, neki dan ga uzmem operem itd...
e sad filteri, idu oni u obliku trougla. Gdje to kupit? valjda ima u peniju, bingu... ?
i je li bitno koju kafu nasuti unutra ili sipaj šta stigneš, može li ona obična što se koristi za bosansku kafu recimo ? :D
Prvo nadji koji tacno filteri idu (trazi na netu koji broj filtera odgovara za taj aparat), a trebao bi kupovati kafu namijenjenu za filter aparate.
Tih filtera imas i u DM-u, Konzumu....
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#139 Re: APARATI ZA KAFU

Post by tovarish »

zforumas wrote:
nlt wrote:Imam neki stari aparat iz njemačke koje je korišten prije više od 10 godina sigurno, neki dan ga uzmem operem itd...
e sad filteri, idu oni u obliku trougla. Gdje to kupit? valjda ima u peniju, bingu... ?
i je li bitno koju kafu nasuti unutra ili sipaj šta stigneš, može li ona obična što se koristi za bosansku kafu recimo ? :D
Prvo nadji koji tacno filteri idu (trazi na netu koji broj filtera odgovara za taj aparat), a trebao bi kupovati kafu namijenjenu za filter aparate.
Tih filtera imas i u DM-u, Konzumu....
Najcesce je filter br.4 i kod nas ih imas u bingu,merkatoru i konzumu.

Kafa ide posebna,tj. krupnije mljevena i od kafe za espreso,a svjetlije je przena.

Uglavnom ces kod nas naci franckovu ciglu od 250 gr,te u dm-u,a u mercatoru ima i neka nasa od 500gr.Ipak bih ti preporucio Manuel kafe,imas ih kupiti u BBI-ju do Konzuma.Imas vec pakovane mljevene,a mozes traziti da ti na licu mjesta samelju njihova zrna.

Najjeftinija je oko 20km po kg.

A ako ides cesto u EU,tamo imas mnogo veci izbor i nize cijene.
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#140 Re: APARATI ZA KAFU

Post by mayab »

I ako uopće voliš piti filter kafu ! ;-)
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#141 Re: APARATI ZA KAFU

Post by nlt »

Hvala narode :thumbup:
MMM1977
Posts: 4576
Joined: 15/07/2009 12:56

#142 Re: APARATI ZA KAFU

Post by MMM1977 »

Nedavno sam kupio DeLonghi Elleta, fantastičan aparat za espresso, latte, kapučino i sve ostale varijacije. Koristim Vispak kafu.

Image
luka78
Posts: 208
Joined: 08/09/2008 17:25

#143 Re: APARATI ZA KAFU

Post by luka78 »

Pozdrav,

Sta bi bila vasa preporuka izmedju ova dva parata:
Krups EA8150 - https://www.amazon.co.uk/Krups-Espresse ... B01E53FRQ4
Gaggia Naviglio HD8749/01 - https://www.amazon.co.uk/Gaggia-HD8749- ... s=naviglio

Hvala
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#144 Re: APARATI ZA KAFU

Post by King Theoden »

luka78 wrote:Pozdrav,

Sta bi bila vasa preporuka izmedju ova dva parata:
Krups EA8150 - https://www.amazon.co.uk/Krups-Espresse ... B01E53FRQ4
Gaggia Naviglio HD8749/01 - https://www.amazon.co.uk/Gaggia-HD8749- ... s=naviglio

Hvala
Male mašinice za kućnu upotrebu. Druga je bolja.
luka78
Posts: 208
Joined: 08/09/2008 17:25

#145 Re: APARATI ZA KAFU

Post by luka78 »

Dino34 wrote:
luka78 wrote:Pozdrav,

Sta bi bila vasa preporuka izmedju ova dva parata:
Krups EA8150 - https://www.amazon.co.uk/Krups-Espresse ... B01E53FRQ4
Gaggia Naviglio HD8749/01 - https://www.amazon.co.uk/Gaggia-HD8749- ... s=naviglio

Hvala
Male mašinice za kućnu upotrebu. Druga je bolja.
Ma da, za kucu, nista previse, a i meni se Gaggia cini bolji izbor iako ova druga ima displej, al eto, to je samo fenserija :lol:
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#146 Re: APARATI ZA KAFU

Post by King Theoden »

luka78 wrote:Ma da, za kucu, nista previse, a i meni se Gaggia cini bolji izbor iako ova druga ima displej, al eto, to je samo fenserija
Ova druga ima keramički mlin i dugoviječnija je. To je sve.
Ja već 10+ godina koristim te mašine i na osnovu ličnog iskustva kažem da je jura ubjedljivo najbolja u toj konkurenciji malih mašina.
luka78
Posts: 208
Joined: 08/09/2008 17:25

#147 Re: APARATI ZA KAFU

Post by luka78 »

Dino34 wrote:
luka78 wrote:Ma da, za kucu, nista previse, a i meni se Gaggia cini bolji izbor iako ova druga ima displej, al eto, to je samo fenserija
Ova druga ima keramički mlin i dugoviječnija je. To je sve.
Ja već 10+ godina koristim te mašine i na osnovu ličnog iskustva kažem da je jura ubjedljivo najbolja u toj konkurenciji malih mašina.
Hvala. Ma ovo imam mogucnost udmah uzeti, a ima li Gaggia servis kod nas u BiH?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4420
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#148 Re: APARATI ZA KAFU

Post by VladaFBiH »

Dino34 wrote:
luka78 wrote:Ma da, za kucu, nista previse, a i meni se Gaggia cini bolji izbor iako ova druga ima displej, al eto, to je samo fenserija
Ova druga ima keramički mlin i dugoviječnija je. To je sve.
Ja već 10+ godina koristim te mašine i na osnovu ličnog iskustva kažem da je jura ubjedljivo najbolja u toj konkurenciji malih mašina.
:thumbup:
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#149 Re: APARATI ZA KAFU

Post by King Theoden »

luka78 wrote:ima li Gaggia servis kod nas u BiH?
To ne znam. Nisam u bosni.
Al eto, ako se naša vlada slaže, onda je najpreče da odustaneš od kupovine :mrgreen:
luka78
Posts: 208
Joined: 08/09/2008 17:25

#150 Re: APARATI ZA KAFU

Post by luka78 »

Dino34 wrote:
luka78 wrote:ima li Gaggia servis kod nas u BiH?
To ne znam. Nisam u bosni.
Al eto, ako se naša vlada slaže, onda je najpreče da odustaneš od kupovine :mrgreen:
U smislu da je Jura bolja opcija? Da to ganjam u ovom cjenovnom rangu?
Post Reply