APARATI ZA KAFU

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#151 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Altsa »

MMM1977 wrote:Nedavno sam kupio DeLonghi Elleta, fantastičan aparat za espresso, latte, kapučino i sve ostale varijacije. Koristim Vispak kafu.

Image
Ako nije tajna kolko kosta?
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#152 Re: APARATI ZA KAFU

Post by King Theoden »

luka78 wrote:U smislu da je Jura bolja opcija? Da to ganjam u ovom cjenovnom rangu?
Jura je definitivno bolja. To je ono, peri-deri.
Što se kaže, neuništiva. Ako je koristiš više od 20 puta dnevno, preporučuje se da je svakih pola godine doneseš majstoru da je dobro očisti. Ono, rasklopi i očisti ono što ti ne možeš sam tj ono što ni ona ne može svojim programima za čišćenje. To je sve.
Jer jbg, kafa je masna i svugdje se lijepi.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#153 Re: APARATI ZA KAFU

Post by MarlboroGold »

Altsa wrote:
MMM1977 wrote:Nedavno sam kupio DeLonghi Elleta, fantastičan aparat za espresso, latte, kapučino i sve ostale varijacije. Koristim Vispak kafu.

Image
Ako nije tajna kolko kosta?
Da se nadovežem - i gdje ima da se kupi?
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#154 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Milenkov buraz »

MarlboroGold wrote:
Altsa wrote:
MMM1977 wrote:Nedavno sam kupio DeLonghi Elleta, fantastičan aparat za espresso, latte, kapučino i sve ostale varijacije. Koristim Vispak kafu.

Image
Ako nije tajna kolko kosta?
Da se nadovežem - i gdje ima da se kupi?
Ima DeLongi u BBI centru u prizemlju, manja prodavnica odmah sa desne strane. Prodaju i kafu, šoljice i još neke stvari za kafe aparate. Ja sam prije dvije godine a možda i više uzeo DeLongi EC 820.B bio je oko 480-490KM, nisam se pokajao. Savršen aparat, profesionalna glava, sam sebi izabereš kafu i eksperimentišeš za razliku kod aparata sa kapsulama obično odgovara samo za jednog proizvođača.

https://www.delonghi.com/en-gb/products ... 1321041261
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#155 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Maraschino »

Image
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#156 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Milenkov buraz »

sale07 wrote: Image
:thumbup: Dobra kafa, volim je i ja.
luka78
Posts: 208
Joined: 08/09/2008 17:25

#157 Re: APARATI ZA KAFU

Post by luka78 »

Dino34 wrote:
luka78 wrote:U smislu da je Jura bolja opcija? Da to ganjam u ovom cjenovnom rangu?
Jura je definitivno bolja. To je ono, peri-deri.
Što se kaže, neuništiva. Ako je koristiš više od 20 puta dnevno, preporučuje se da je svakih pola godine doneseš majstoru da je dobro očisti. Ono, rasklopi i očisti ono što ti ne možeš sam tj ono što ni ona ne može svojim programima za čišćenje. To je sve.
Jer jbg, kafa je masna i svugdje se lijepi.
Kako god pogledam, Jura, u ovom tehnickom rangu, je skoro duplo skuplja...malo vise iznad mog procijenjenog budzeta...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#158 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Milenkov buraz »

luka78 wrote:
Dino34 wrote:
luka78 wrote:U smislu da je Jura bolja opcija? Da to ganjam u ovom cjenovnom rangu?
Jura je definitivno bolja. To je ono, peri-deri.
Što se kaže, neuništiva. Ako je koristiš više od 20 puta dnevno, preporučuje se da je svakih pola godine doneseš majstoru da je dobro očisti. Ono, rasklopi i očisti ono što ti ne možeš sam tj ono što ni ona ne može svojim programima za čišćenje. To je sve.
Jer jbg, kafa je masna i svugdje se lijepi.
Kako god pogledam, Jura, u ovom tehnickom rangu, je skoro duplo skuplja...malo vise iznad mog procijenjenog budzeta...
Meni su ti full automatski aparati onako, nisu mi nešto. Tu uvijek imaš više mogućnosti za kvar nego kod poluautomatskih a i merak mi je dozirati kafu manuelno po svom ćeifu, pa vode koliko ja želim, mlijeko, gustina pjene, sve manuelno. Ali ok, to je stvar ukusa.
luka78
Posts: 208
Joined: 08/09/2008 17:25

#159 Re: APARATI ZA KAFU

Post by luka78 »

Milenkov buraz wrote:Meni su ti full automatski aparati onako, nisu mi nešto. Tu uvijek imaš više mogućnosti za kvar nego kod poluautomatskih a i merak mi je dozirati kafu manuelno po svom ćeifu, pa vode koliko ja želim, mlijeko, gustina pjene, sve manuelno. Ali ok, to je stvar ukusa.
A stoji i to, al et. Ko zna dokel ce me i ovo drzati ;-). Za sada, Jura mi je preskupa...
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#160 Re: APARATI ZA KAFU

Post by King Theoden »

luka78 wrote:Kako god pogledam, Jura, u ovom tehnickom rangu, je skoro duplo skuplja...malo vise iznad mog procijenjenog budzeta...
Netačno. Jura je duplo jeftinija. Da, u startu ćeš izdvojiti manje novca za one koje si spomenuo, ali ćeš promijeniti barem tri dok sjebeš jednu juru.
Ispade da je zakivam u zvijezde, al def nije tako.
Da ti dočaram...
Ja imam thermoplan black and white 4c.
Ko se razumije u mašine, zna o kakvoj se radi tako da nema potrebe da je opisujem.
Ali, u ćošku imam juru impressu f70. Stoji i skuplja prašinu ali nema šanse da ću se riješiti te mašine.
Zašto? Zato što je radila godinama i nikad nije zastala.
Niti se čistila kako treba(ubacivao tablete koje bi mi prve došle pod ruku), niti se filter mijenjao kad treba, nego se preskoči po par mjeseci. I uvijek je radila ko prvi dan kad sam je uzeo.
A ja sam ovisnik o jutarnjoj kafi. Ako ne popijem, prekriži dan. Glavobolje i to.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#161 Re: APARATI ZA KAFU

Post by MarlboroGold »

Milenkov buraz wrote:
Ima DeLongi u BBI centru u prizemlju, manja prodavnica odmah sa desne strane. Prodaju i kafu, šoljice i još neke stvari za kafe aparate. Ja sam prije dvije godine a možda i više uzeo DeLongi EC 820.B bio je oko 480-490KM, nisam se pokajao. Savršen aparat, profesionalna glava, sam sebi izabereš kafu i eksperimentišeš za razliku kod aparata sa kapsulama obično odgovara samo za jednog proizvođača.

https://www.delonghi.com/en-gb/products ... 1321041261
Hvala druže. Živim u Tuzli i nikako da nađem takve aparate. Moraću to uzeti tamo.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#162 Re: APARATI ZA KAFU

Post by zlo zlo »

VladaFBiH wrote:
RtrnOfSalisbury wrote:
VladaFBiH wrote: lično nisam ljubitelj te kafe (imaju oni i par koje mi odgovaraju ali baš ta koja je i najpopularnija mi se ne sviđa) ali je cijena od 15KM/kg jako dobra jer je ona u prodavnici 35+KM - računaj da ćeš je morati dati dosta ispod cijene ako je misliš prodavati dalje...
izvrsio sam mali pritisak i dobio malo kafe 'na kafu',( ala ovo glupo zvuci: 'evo malo kafe na kafu' :D ) sad imam mali tehnicki problem jer nemam masinu za kafu :( ali kad bude koja od ovije je za goste :?:

Image
to je stvarno stvar ukusa - s bilo koje od ove dvije nećeš pogriješiti... lično bih u ovom slučaju dao blagu prednost Lavazza-i
massimo meni šalji :D ja je obožavam, drogiram se od samog mirisa :mrgreen:
luka78
Posts: 208
Joined: 08/09/2008 17:25

#163 Re: APARATI ZA KAFU

Post by luka78 »

Dino34 wrote:
luka78 wrote:Kako god pogledam, Jura, u ovom tehnickom rangu, je skoro duplo skuplja...malo vise iznad mog procijenjenog budzeta...
Netačno. Jura je duplo jeftinija. Da, u startu ćeš izdvojiti manje novca za one koje si spomenuo, ali ćeš promijeniti barem tri dok sjebeš jednu juru.
Ispade da je zakivam u zvijezde, al def nije tako.
Da ti dočaram...
Ja imam thermoplan black and white 4c.
Ko se razumije u mašine, zna o kakvoj se radi tako da nema potrebe da je opisujem.
Ali, u ćošku imam juru impressu f70. Stoji i skuplja prašinu ali nema šanse da ću se riješiti te mašine.
Zašto? Zato što je radila godinama i nikad nije zastala.
Niti se čistila kako treba(ubacivao tablete koje bi mi prve došle pod ruku), niti se filter mijenjao kad treba, nego se preskoči po par mjeseci. I uvijek je radila ko prvi dan kad sam je uzeo.
A ja sam ovisnik o jutarnjoj kafi. Ako ne popijem, prekriži dan. Glavobolje i to.
Dugorocno, u pravu si. Mada, ja u zadnjih godinu dana pijem kafu iz kapsula, Tschibo, ok mi je bilo na pocetku pa dosadilo. Ako uzmemo taj faktor zasicenosti da ce se javiti za nekih dvije god, onda neka me posluzi aparat toliko i dovoljno je ;)
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#164 Re: APARATI ZA KAFU

Post by King Theoden »

luka78 wrote:Ako uzmemo taj faktor zasicenosti da ce se javiti za nekih dvije god, onda neka me posluzi aparat toliko i dovoljno je
To je neš drugo. Kafu pijem zbog teške ovisnosti i onda uzimam te mašine kako bi se spojilo ugodno sa korisnim. Ako je kod tebe tako kao što kažeš, oni aparati su više nego dovoljni.
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#165 Re: APARATI ZA KAFU

Post by MMM1977 »

MarlboroGold wrote:
Altsa wrote:
MMM1977 wrote:Nedavno sam kupio DeLonghi Elleta, fantastičan aparat za espresso, latte, kapučino i sve ostale varijacije. Koristim Vispak kafu.

Image
Ako nije tajna kolko kosta?
Da se nadovežem - i gdje ima da se kupi?
BBI suteren, cijena oko 1800 km.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#166 Re: APARATI ZA KAFU

Post by MarlboroGold »

auu jbt... to mi je previše. Do 800, pa možda i 1000 bih izdvojio, jer bez kafe ne mogu... ali to :-)
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#167 Re: APARATI ZA KAFU

Post by otherside »

citajuci ovu temu i preporuke za aparate malo sam provrtila pik.ba.
i nadjoh tamo ove jura aparate, polovne naravno.
ja vec imam kucni espreso aparat al ovo trazim neku varijantu za posao.
vecina nas cijeni dobru espreso kafu a ne bi se bas zavaljivali neku veliku sumu.
helem, pitanje je da li je pametno kupiti polovan aparat i ima li za ovu juru jos kakav hint (model, broj, nesto,...) :-D
i jos nesto, moraju li se kupovati kapsule i sl. ili samo kesa kafe i ozezi? :D
fala :)
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#168 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Altsa »

1800 KM. Tesko da bih ikad dao tolke pare za kafe aparat. da je zlatan.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#169 Re: APARATI ZA KAFU

Post by channel10 »

Platio aparat 1800 i pijes vispakovu kafu :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#170 Re: APARATI ZA KAFU

Post by uglavnomja »

https://www.illy.com/en-us/shop/machine ... s-P-1.html



najbolji espresso za koji znam
ali skupo do boga :roll:

nov aparat je cca 400-500 eur (meni dosao za rodjendan :-D )
kapsula izadje oko 1 km ako se narucuje veca kolicina, u sarajevu dodje 27 km 21 kapsula



patnja naci kapsula, samo preko neta, ali ko ne pije 10 kafa dnevno - odlican je
e, iz ovih razloga se moze naci polovnih aparata po 100 maraka :D
i izgleda :thumbup:
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#171 Re: APARATI ZA KAFU

Post by King Theoden »

otherside wrote:citajuci ovu temu i preporuke za aparate malo sam provrtila pik.ba.
i nadjoh tamo ove jura aparate, polovne naravno.
ja vec imam kucni espreso aparat al ovo trazim neku varijantu za posao.
vecina nas cijeni dobru espreso kafu a ne bi se bas zavaljivali neku veliku sumu.
helem, pitanje je da li je pametno kupiti polovan aparat i ima li za ovu juru jos kakav hint (model, broj, nesto,...) :-D
i jos nesto, moraju li se kupovati kapsule i sl. ili samo kesa kafe i ozezi? :D
fala :)
U moju može zrno, ali i samljevena.
Samo, zrno je daleko bolja opcija. Barem meni.
MMM1977
Posts: 4582
Joined: 15/07/2009 12:56

#172 Re: APARATI ZA KAFU

Post by MMM1977 »

channel10 wrote:Platio aparat 1800 i pijes vispakovu kafu :D
Lokal patriotizam :D
luka78
Posts: 208
Joined: 08/09/2008 17:25

#173 Re: APARATI ZA KAFU

Post by luka78 »

Dino34 wrote:
luka78 wrote:Ako uzmemo taj faktor zasicenosti da ce se javiti za nekih dvije god, onda neka me posluzi aparat toliko i dovoljno je
To je neš drugo. Kafu pijem zbog teške ovisnosti i onda uzimam te mašine kako bi se spojilo ugodno sa korisnim. Ako je kod tebe tako kao što kažeš, oni aparati su više nego dovoljni.
Nelati mi na Amazonu ovaj De'Longhi, https://www.amazon.de/DeLonghi-Kaffeevo ... B0012VI7QU

Nov bi za 260 eur i 3 eur postarine. Bilo samo 8 na stanju, ja kupim, i za dvije min vise nijedan na stanju.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#174 Re: APARATI ZA KAFU

Post by King Theoden »

Na linku piše da je preko 500 eura :zoka:
luka78
Posts: 208
Joined: 08/09/2008 17:25

#175 Re: APARATI ZA KAFU

Post by luka78 »

Dino34 wrote:Na linku piše da je preko 500 eura :zoka:
Pa jeste, u jednom momentu bilo 260 sa tri eura dostave, 8 komada na stanju. I ja kupim, Odmah nakon dvije min nema vise na stanju, vec imaju ali sa cijenom od 565 :)

Image
Post Reply