Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
belfy
Posts: 7636
Joined: 06/08/2007 09:00

#2076 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by belfy »

Dozer wrote: 01/04/2021 13:17
belfy wrote: 31/03/2021 20:51 ja sam prosetao okolo i tvrdim da je zahebancija.

nego ovo sto oznacih. gdje si vidio to. posebno, kako znas da je Semir tuzio i dobio? meni je ovo novo i cujem prvi put, pa bih volio nesto bise od napisanog na forumu...

okruglo kamenje je vise puta objasnjeno. ja bih zaista volio vidjeti ovo oko Semira i dobijanja tuzbe... jos vise bih volio vidjeti dokaz o toj potplati, ali sam siguran da je za takvo nesto jos teze naci neki relevantan izvor, pa bih paznju obratio vise na dokaz za ovo prvo...
Pa bila cijela afera oko toga, mislim da je cak i na onoj njegovoj stranici bilo info o tome, i linkovi na sve to. Nemam pojma da li ima sada. Cini mi se da je i on to javno rekao, da je podnio tuzbu i dobio presudu protiv te dvojice negdje u GB, gdje je utvrdjeno da su bili potplaceni od onog Egipcanina da na NG pricaju sta su pricali.

Fakat nemam zivaca sve to traziti.
na ovaj nacin cu ti pruziti podrsku u dokazivanju ovoga sto tvrdis. vise od toga ne mogu, osim da ti ne vjerujem, kao dokazani nevjernik... :kakoste:
EliasVeskot
Posts: 783
Joined: 16/05/2007 11:02

#2077 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by EliasVeskot »

Bila u Visokom, prošetala.
Mislim da Semiru nije ni cilj da otkopa piramidu niti će kad se to desiti.cilj je da se stvori ta "energija" koja ne postoji, da se ljudi dovuku i dolaze sve nove i nove budale. Realno odes u bilo koju sumu ima toliko mjesta koja su karakteristična po necemu, označiš to, napišeš neko zvučno ime tipa Sunčana aleja, bla bla i eto nekoga ko će govoriti wow vidi ovdje bas sunce...znači podsvjest, dobro poznavanje činjenica i sposobnost da to sve upakuješ - neprocjenivo.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2078 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by irac300 »

EliasVeskot wrote: 01/04/2021 21:28 Bila u Visokom, prošetala.
Mislim da Semiru nije ni cilj da otkopa piramidu niti će kad se to desiti.cilj je da se stvori ta "energija" koja ne postoji, da se ljudi dovuku i dolaze sve nove i nove budale. Realno odes u bilo koju sumu ima toliko mjesta koja su karakteristična po necemu, označiš to, napišeš neko zvučno ime tipa Sunčana aleja, bla bla i eto nekoga ko će govoriti wow vidi ovdje bas sunce...znači podsvjest, dobro poznavanje činjenica i sposobnost da to sve upakuješ - neprocjenivo.
Naravno da mu sada nije cilj jer zna i on da nema ništa. Vjerujem da je u početku bio ubijeđen da ima, ali poslije prvog otkopa i nailaženje na obične stijene pješčara, a ne blokove (kako je najavljivao), promijenio je strategiju.
Prebacio se na tunele i energiju. I tu mu očito mnogo bolje ide jer može prodavati maglu unedogled, sve dok lova pristiže.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2079 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Dozer »

belfy wrote: 01/04/2021 21:06
Dozer wrote: 01/04/2021 13:17
belfy wrote: 31/03/2021 20:51 ja sam prosetao okolo i tvrdim da je zahebancija.

nego ovo sto oznacih. gdje si vidio to. posebno, kako znas da je Semir tuzio i dobio? meni je ovo novo i cujem prvi put, pa bih volio nesto bise od napisanog na forumu...

okruglo kamenje je vise puta objasnjeno. ja bih zaista volio vidjeti ovo oko Semira i dobijanja tuzbe... jos vise bih volio vidjeti dokaz o toj potplati, ali sam siguran da je za takvo nesto jos teze naci neki relevantan izvor, pa bih paznju obratio vise na dokaz za ovo prvo...
Pa bila cijela afera oko toga, mislim da je cak i na onoj njegovoj stranici bilo info o tome, i linkovi na sve to. Nemam pojma da li ima sada. Cini mi se da je i on to javno rekao, da je podnio tuzbu i dobio presudu protiv te dvojice negdje u GB, gdje je utvrdjeno da su bili potplaceni od onog Egipcanina da na NG pricaju sta su pricali.

Fakat nemam zivaca sve to traziti.
na ovaj nacin cu ti pruziti podrsku u dokazivanju ovoga sto tvrdis. vise od toga ne mogu, osim da ti ne vjerujem, kao dokazani nevjernik... :kakoste:
Stvar je u tome sto ni ja bas ne vjerujem ni u sta od toga :D

Medjutim, s obzirom da na planeti imamo toliko nepoznanica oko nekih starih civilizacija i desavanja, uopste ne bih bio iznenadjen ako bi i u ovo u Visokom bila istina.

That's all.
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2598
Joined: 18/03/2015 01:36

#2080 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Mea_parvitas »

Ne mogu da vjerujem gdje su se oni zavlacili, kakve jednoroge, crteze, je Nole vidio u tunelima, ko da je na drogama :D A koja bi to vijest bila, najbolji teniser svijeta istrazujuci nekakve tunele u Visokom zatrpan 3 dana, ne moze izaci... :D :D :D

Kaze gdje ljudska noga nije krocila 5000 godina. :D

User avatar
N.N.
Posts: 3008
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#2081 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by N.N. »

Jedan od pismenijih Bosnja koji zna kako namangati pare a da ne rise i dzabalebari po internetu.

Piramide, nego sta :mrgreen: :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2082 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by _BataZiv_0809 »

N.N. wrote: 08/05/2021 10:18 Jedan od pismenijih Bosnja koji zna kako namangati pare a da ne rise i dzabalebari po internetu.

Piramide, nego sta :mrgreen: :thumbup:
Apsolutno. Umjetnost prodaje jaja na kilu at its finest :thumbup:
User avatar
arman1
Posts: 5324
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#2083 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by arman1 »

Mea_parvitas wrote: 06/05/2021 23:20 Ne mogu da vjerujem gdje su se oni zavlacili, kakve jednoroge, crteze, je Nole vidio u tunelima, ko da je na drogama :D A koja bi to vijest bila, najbolji teniser svijeta istrazujuci nekakve tunele u Visokom zatrpan 3 dana, ne moze izaci... :D :D :D
Kaze gdje ljudska noga nije krocila 5000 godina. :D
Po izjavi čovjeka koji lično poznaje NĐ prvi put je u Visoko, na piramide otišao da se malo zeza nakon nekog turnira. Manje je vjerovao u sve to nego najveći skeptici ka Kljixa. Nakon posjete tunelima lično se je uvjerio u to nešto, tvrdi da je u roku od dva dana bio kao preporođen. Sljedeći put je otišao nakon što je prebolovao koronu i opet mu je pomoglo. U svakom slučaju lik je bio skeptik i sad više nije. Ali u pitanju je vrhunski sportista koji zarađuje milione.
I ne očekujem od internet palamuda da promjene mišljenje. Jer, pobogu, treba se pokrenuti i ne daj Bože podržati domaće.
User avatar
drug_profi
Posts: 50529
Joined: 16/07/2012 16:00

#2084 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by drug_profi »

Volim Noleta kao covjeka i sportistu, ali on bas nije osoba u ciji zdrav rezon se trebas pouzdati.
Antivakser, vegan i statijaznamsve... to je puno preko tolerantne margine.
Sasvim se dobro tu uklapaju i piramide.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#2085 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Nivelacija »

N.N. wrote: 08/05/2021 10:18 Jedan od pismenijih Bosnja koji zna kako namangati pare a da ne rise i dzabalebari po internetu.

Piramide, nego sta :mrgreen: :thumbup:
Ko ne vjeruje u piramide pokenjamo ga :mrgreen:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11521
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2086 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by japin_mutapi »

Kad skontaš malo bolje Semir je beton lik. Čega se lik dosjetio i na kakvu priču hvata ljude. Još naplaćuje i uzima lovu od fanatika.
User avatar
drug_profi
Posts: 50529
Joined: 16/07/2012 16:00

#2087 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by drug_profi »

Ja podrzavam kreiranje meke za ljubitelje alternativne Historije.
Mislim da bi cak i drzava na neki nacin trebala to prepoznati kao priliku, ali naravno da mora djelovati preko posrednika jer ne treba javno stajati iza kvazinauke.
mada se mi svakako brukamo svakodnevno na svim poljima, ali eto...
User avatar
Mea_parvitas
Posts: 2598
Joined: 18/03/2015 01:36

#2088 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Mea_parvitas »

arman1 wrote: 08/05/2021 23:28
Mea_parvitas wrote: 06/05/2021 23:20 Ne mogu da vjerujem gdje su se oni zavlacili, kakve jednoroge, crteze, je Nole vidio u tunelima, ko da je na drogama :D A koja bi to vijest bila, najbolji teniser svijeta istrazujuci nekakve tunele u Visokom zatrpan 3 dana, ne moze izaci... :D :D :D
Kaze gdje ljudska noga nije krocila 5000 godina. :D
Po izjavi čovjeka koji lično poznaje NĐ prvi put je u Visoko, na piramide otišao da se malo zeza nakon nekog turnira. Manje je vjerovao u sve to nego najveći skeptici ka Kljixa. Nakon posjete tunelima lično se je uvjerio u to nešto, tvrdi da je u roku od dva dana bio kao preporođen. Sljedeći put je otišao nakon što je prebolovao koronu i opet mu je pomoglo. U svakom slučaju lik je bio skeptik i sad više nije. Ali u pitanju je vrhunski sportista koji zarađuje milione.
I ne očekujem od internet palamuda da promjene mišljenje. Jer, pobogu, treba se pokrenuti i ne daj Bože podržati domaće.
:lol: :lol: :lol:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#2089 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by dustaban »

OK, ubleha zaista moze biti unosan biznis. Samo tu treba pazit na neka pravila. Jedno od njih je potpuno (ili makar formalno) razdvajanje od drzave i javne imovine tj potpuna privatizacija projekta ali do najmanjeg detalja. U slucaju Visokog to bi znacilo KUPOVINU onog cijelog brda. Djokovic bi to mogao i ja mislim da je to u pozadini ovog druzenja.
Drugi koncept je ipak mudriji to je on u Medjugorju - "to je religija a u to se ne dira!".

Ali kako god meni se nekako najbolji ovi zdravstveni "placebo efekt" projekti tipa Muska voda, ljekoviti izvori, Torabi i slicno.
Jos kad bi uz to privalili masaze...

Vidi mene sto se zanesoh, zene drage zaustav'te me :lol:
Tromblon
Posts: 2092
Joined: 18/01/2015 19:37

#2090 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Tromblon »

drug_profi wrote: 09/05/2021 00:22 Volim Noleta kao covjeka i sportistu, ali on bas nije osoba u ciji zdrav rezon se trebas pouzdati.
Antivakser, vegan i statijaznamsve... to je puno preko tolerantne margine.
Sasvim se dobro tu uklapaju i piramide.
Zašto se biti vegan karakteriše kao nešto preko margine?
User avatar
Ludzak
Posts: 5467
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#2091 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Ludzak »

Bošnji ne valjas cim meso ne jedes.
User avatar
drug_profi
Posts: 50529
Joined: 16/07/2012 16:00

#2092 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by drug_profi »

Tromblon wrote: 09/05/2021 10:11
drug_profi wrote: 09/05/2021 00:22 Volim Noleta kao covjeka i sportistu, ali on bas nije osoba u ciji zdrav rezon se trebas pouzdati.
Antivakser, vegan i statijaznamsve... to je puno preko tolerantne margine.
Sasvim se dobro tu uklapaju i piramide.
Zašto se biti vegan karakteriše kao nešto preko margine?
Zato sto nije moguce prehraniti covjecanstvo samo veganskom hranom.
I zato sto se bavis sportom.
Vegan biti je ok, volim i ja zivotinje.
Ali je to realno ubleha. Tvoj licni izbor, kojeg cim popularises, postanes ublehas.
Tromblon
Posts: 2092
Joined: 18/01/2015 19:37

#2093 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Tromblon »

drug_profi wrote: 09/05/2021 11:35
Tromblon wrote: 09/05/2021 10:11
drug_profi wrote: 09/05/2021 00:22 Volim Noleta kao covjeka i sportistu, ali on bas nije osoba u ciji zdrav rezon se trebas pouzdati.
Antivakser, vegan i statijaznamsve... to je puno preko tolerantne margine.
Sasvim se dobro tu uklapaju i piramide.
Zašto se biti vegan karakteriše kao nešto preko margine?
Zato sto nije moguce prehraniti covjecanstvo samo veganskom hranom.
I zato sto se bavis sportom.
Vegan biti je ok, volim i ja zivotinje.
Ali je to realno ubleha. Tvoj licni izbor, kojeg cim popularises, postanes ublehas.
Moguće je itekako. Sport ne isključuje biljnu prehranu. Ima iron man učesnika vegana na primjer.

Ja nisam vegan, ali u zadnjih 4,5 godina jedem 90 posto manje mesa nego ranije i osjećam se bolje. Meso se apsolutno može preskočiti. Kao i mliječni proizvodi. Probaj mlijeko od riže na primjer, veganski puter, brašno od leblebija...

Realno pričaš gluposti koje se ne temelje ni na čemu osim na predrasudama.

Ne isključuj nikoga i ništa iz svog života i razmipljanja, nego uči iz svake prilike i život će ti biti kvalitetniji i ljepši.

Nazivanjem nečega ublehom i nekoga ublehašem samo pokazuješ koliko još moraš da učiš i napreduješ.
Ali_G
Posts: 4641
Joined: 02/03/2002 00:00

#2094 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Ali_G »

Novak isto tinejdzer. Stalno neka nova furka. Ranije je bilo gluten free ispiranje, knjiga se pisale. Sad malo veganstvo i piramide.
User avatar
tovarish
Posts: 3505
Joined: 26/05/2008 23:57

#2095 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by tovarish »

Tromblon wrote: 09/05/2021 11:48
drug_profi wrote: 09/05/2021 11:35
Tromblon wrote: 09/05/2021 10:11

Zašto se biti vegan karakteriše kao nešto preko margine?
Zato sto nije moguce prehraniti covjecanstvo samo veganskom hranom.
I zato sto se bavis sportom.
Vegan biti je ok, volim i ja zivotinje.
Ali je to realno ubleha. Tvoj licni izbor, kojeg cim popularises, postanes ublehas.
Moguće je itekako. Sport ne isključuje biljnu prehranu. Ima iron man učesnika vegana na primjer.

Ja nisam vegan, ali u zadnjih 4,5 godina jedem 90 posto manje mesa nego ranije i osjećam se bolje. Meso se apsolutno može preskočiti. Kao i mliječni proizvodi. Probaj mlijeko od riže na primjer, veganski puter, brašno od leblebija...

Realno pričaš gluposti koje se ne temelje ni na čemu osim na predrasudama.

Ne isključuj nikoga i ništa iz svog života i razmipljanja, nego uči iz svake prilike i život će ti biti kvalitetniji i ljepši.

Nazivanjem nečega ublehom i nekoga ublehašem samo pokazuješ koliko još moraš da učiš i napreduješ.
Evolucijski se čovjek počeo razvijati tek kad je u prehranu uvrstio meso. Naravno da se danas jede previše mesa, ali potpuno ga izbaciti iz prehrane, kao i jaja i mliječne proizvode je glupost.

Dva najveća evolucijska skoka se vežu uz meso. Prvi homo je počeo jesti meso i naglo se razvio u homo ergastera i erectusa, dok je milion godina kasnije homo erectus počeo kuhati/peći meso i tek tad napravio ponovo skok što je u konačnici dovelo do homo sapiensa.

PS Tjestenina od leblebija je fuj.

A i ti nisi još vegan, čim jedeš meso. Tvoj način prehrane je ok jer uključuje raznovrsnu hranu, što je i poenta zdrave ishrane.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#2096 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by oruzana_pobuna »

ne znam bil do 2. strane dogurala diskusija o medjugorskoj "Gospi"....

al neka....HR portal i forum.... sta se moze....
Tromblon
Posts: 2092
Joined: 18/01/2015 19:37

#2097 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Tromblon »

tovarish wrote: 09/05/2021 12:00
Evolucijski se čovjek počeo razvijati tek kad je u prehranu uvrstio meso. Naravno da se danas jede previše mesa, ali potpuno ga izbaciti iz prehrane, kao i jaja i mliječne proizvode je glupost.

Dva najveća evolucijska skoka se vežu uz meso. Prvi homo je počeo jesti meso i naglo se razvio u homo ergastera i erectusa, dok je milion godina kasnije homo erectus počeo kuhati/peći meso i tek tad napravio ponovo skok što je u konačnici dovelo do homo sapiensa.

PS Tjestenina od leblebija je fuj.

A i ti nisi još vegan, čim jedeš meso. Tvoj način prehrane je ok jer uključuje raznovrsnu hranu, što je i poenta zdrave ishrane.
Ja sam i napisao da nisam vegan.

Ne zanima me ko je ili nije. Ali, govoriti da je neko van margine i ublehaš jer je odabrao da jede što mu odgovara je izvorni primitivizam i zbog toga sam kolegi replicirao.

A, i o tvojim tvrdnjama o evolucijskim skokovima bi se moglo raspravljati, ali to nije tema i možda na nekom drugom mjestu možemo razmijeniti mišljenja.
User avatar
drug_profi
Posts: 50529
Joined: 16/07/2012 16:00

#2098 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by drug_profi »

Vidi nesto, politicka korektnost je za vas mladje.
Ja nemam vise vremena biti politicki korektan i paziti kako cu se izraziti.
To sto tebe pogadja, jbg.
Ubleha, i to je fakt..
Jesti raznovrsno i u pravilnim odnosima je nesto sasvim drugo.
Tromblon
Posts: 2092
Joined: 18/01/2015 19:37

#2099 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Tromblon »

drug_profi wrote: 09/05/2021 13:17 Vidi nesto, politicka korektnost je za vas mladje.
Ja nemam vise vremena biti politicki korektan i paziti kako cu se izraziti.
To sto tebe pogadja, jbg.
Ubleha, i to je fakt..
Jesti raznovrsno i u pravilnim odnosima je nesto sasvim drugo.
Primitivac i dalje, jbg. Ćao i daleka ti kuća "stariji".
User avatar
drug_profi
Posts: 50529
Joined: 16/07/2012 16:00

#2100 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by drug_profi »

Tromblon wrote: 10/05/2021 05:51
drug_profi wrote: 09/05/2021 13:17 Vidi nesto, politicka korektnost je za vas mladje.
Ja nemam vise vremena biti politicki korektan i paziti kako cu se izraziti.
To sto tebe pogadja, jbg.
Ubleha, i to je fakt..
Jesti raznovrsno i u pravilnim odnosima je nesto sasvim drugo.
Primitivac i dalje, jbg. Ćao i daleka ti kuća "stariji".
Ublehaš, ćao.
Post Reply