Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1976 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by broj dva »

asurbanipal wrote:
Neregistrirani wrote:
Ove "healing sessions", stvarno mislim da je to protivzakonito, ali ko jos u Bosni void racuna o tome: http://piramidasunca.ba/images/2016/03/ ... -rev-4.pdf

Ovu Sue Jones predstavio je kao "arheologa"... :lol:


A ko je u stvari žena:
Dr Sue Jones

Position: Senior Lecturer in Pharmacy Practice

Department or Division: School of Pharmacy


http://www.bradford.ac.uk/life-sciences ... -jones.php

Dakle, Svemirko nastavlja sa lažima...
----
Nemoj tako, ona je "energy worker" i struju ce ti iskljucit.
Zena ljeci ljude i bavi se arheologijom i radi u eletroprivredi a mi bi da je omalovazavamo, nije nam fora...
Jos kad skonta nesto pametno sa ovom najstarijom "perpetual motion machine" (jes vidio energetski mlaz iz piramide, eeee jaranee sta je rec moc) pokazace ona nama.
User avatar
maraccana
Posts: 1140
Joined: 10/08/2015 05:17

#1977 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by maraccana »

Neregistrirani wrote:
Ove "healing sessions", stvarno mislim da je to protivzakonito, ali ko jos u Bosni void racuna o tome: http://piramidasunca.ba/images/2016/03/ ... -rev-4.pdf
Uuu al šarlatan mlati po džepu ...
Price per person (land only, does not include air tickets to from Sarajevo)
- 1735 BAM (Bosnian Marks ) each, based on double occupancy (equivalent to 890 EUR)
- Add on for single occupancy room: 200 BAM or equivalent to 105 EUR
- Add on for non-English speaking guests (translator for French, German and Spanish provided): 30 EUR per person
- Children 5-12 years old, 50% discount
User avatar
jasko_ba
Posts: 7801
Joined: 13/11/2006 17:47

#1978 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by jasko_ba »

Sta god da uzima Svemirko, jbeno djeluje :mrgreen:
Misterija kamenih kugli: Da li kamene kugle otkrivene u Zavidovićima mijenjaju historiju?
Dr. Semir Osmanagić, Inostrani član ruske Akademije prirodnih nauka koji je ujedno i direktor Fondacije “Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” tvrdi kako su kamene kugle prahistorijski fenomen i da ih je inteligentna ruka oblikovala od čvrstih prirodnih materijala.

Čini se da su drevni graditelji imali tehnologiju topljenja prirodnog stjenskog materijala, dodavali bi aditive za poboljčanje osobina i vezivni material. Rezultat su bile čvrste, perfektno sferične kugle”

Ono što čini najveću misteriju vezano za ove kamene kugle jeste da je nekoliko radiestezista mjerilo uticaj energije kamenih kugli na bioenergetsko polje posjetilaca.
Prva, preliminarna mjerenja sa PIP kamerom britanskog stručnjaka dr. Harry Oldfielda pokazuju da u slučaju interakcije čovjeka i kamene kugle dolazi do mijenjanja energetskog polja i kugle i čovjeka. Energetsko polje postaje svjetlije i veće. “Radiestezisti su također zabilježili da se širi ljudska aura, bioenergetsko polje, u dodiru s kuglom. Ovo su interesantni pokazatelji i govore o mogućnosti da energetsko polje kamenih kugli moze imati beneficije po čovjeka. Naravno, potrebna su egzaktna istraživanja da bi ovo potvrdila”, kaže Osmanagić.

:-)
Trunks
Posts: 60
Joined: 17/04/2013 20:39

#1979 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Trunks »

Ljudi malo manje se drogirajte za vrijeme mubarec dana
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#1980 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Horcrux »

Koje s*anje - da ne povjerujes. To je, jednostavno, lose i nema nikakvog opravdanja za to, pogotovo tipa 'kelpa pare' o.O.

https://www.youtube.com/watch?v=sH1-B1b9bmo

Ako je ovo lose - a jeste, onda je lose i kad si s druge strane, kad ljudima to prodajes. A u ovom slucaju, Semir je na drugoj strani, paralela Torabiju.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1981 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by KB9 »

samo nek se vrti para :izet:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1982 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by insomnia78 »

KB9 wrote:samo nek se vrti para :izet:
Vrti se para, nema govora. Samo sto je vrte bjelosvjetski hostapleri na celu sa svemirkom
Austrijski list "Der Standard" objavio je danas tekst pod naslovom "Lažne piramide za pravi novac" koje govore o piramidama u Visokom i dr Semiru Osmanagiću, istraživaču, arheologu i profesoru koji se nalazi na čelu Fondacije "Arheološki park: Bosanska piramida Sunca"...
...Tokom svake naše posete imamo isceljujuća iskustva - kaže Rosina koja predvodi turiste za aranžman od 930 evra

"OKRUTNA PREVARA ZA DEBELE PARE" Kako su se Austrijanci narugali bosanskim piramidama http://www.blic.rs/rpnghw0
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1983 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by VjecitiStudent »

"Građevinski radnik Dr. Sam" :D
Posjetite jedno od najmoćnijih iscjeliteljskih mjesta u Europi! Magična energija – fantastične arheološke vrijednosti. Magično mjesto i energetski fenomen u dolini piramida u BiH.“ Ovakvim rečenicama Švicarkinja Rosina Kaiser pokušava ubijediti svoje sunarodnjake ali i Nijemce i Austrijance da dođu u Visoko. Ovo je, kako kaže, njeno dvadeseto putovanje“, piše Standard.
[Priča o piramidama u svakom slučaju donosi novac]

Priča o piramidama u svakom slučaju donosi novac

Posjeta piramidama u Visokom, prema podacima, Standarda košta 930 eura – bez troškova puta. S obzirom na to da hotel u Visokom košta oko 50 eura za noć onda je lako izračunati koliko novaca ostaje njoj, ocjenjuje Standard. Kaiser je odbila govoriti za Standard o svojoj zaradi navodeći da su to interne informacije njene firme. „Ona je ubijeđena da se u Visokom radi o „historijskim piramidama“ koje su „sagrađene daleko prije poznate istorije“. Smatra međutim da se o tome, zbog dobro poznate cenzure, ne smije izvještavati.

"Sam iz Texasa"

Pronalazač kulta piramida, podsjeća Standard, zove se „Dr.sci.Sam Semir Osmanagić, PhD“. Zapravo je njegovo ime Semir Osmanagić ali pošto je tokom rata otišao u Texas a ime Sam bolje prolazi neko Semir, vratio se u BiH sa novim identitetom i kaubojskim šeširom, kako bi svoje zemljake podučio marketingu. Dr.sci.Sam Semir Osmanagić doista zvuči prilično dobro.

Prema informacija sa njegove web stranice on je stalno na putu po Austriji, Sloveniji, Grčkoj, Izraelu, Slovačkoj, Češkoj i SAD kako bi ljudima ispričao priču o bosanskim piradima. „On tvrdi da je ovdje riječ o najvećim piramidama na svijetu koje je sagradio čovjek. Piramide su ispod zemlje povezane tunelima. „Dr.Sam“ je praktično građevinski radnik i neke od navodnih tunela je sam „iskopao“. Još 2006. godine je Udruženje europskih arheologa njegove tvrdnje nazvalo „strašnom prevarom“.

Bosanci na posjete dobrostojećih ezoterika sa sjevera gledaju pragmatično. Siromaštvo čini da se ljudi prilagođavaju. Općina Visoko se drži rezervirano. Pri tome je Visoko u Srednjem vijeku bio zaista važan grad. Ovdje je okrunjen prvi bosanski kralj Tvrtko. Ostaci jedne stare crkve svjedoče o tom zlatnom dobu. Ipak poduzetnici znaju da podvale donose novac. Jedan hotel ovdje se zove „Piramida sunca“, a naziv „Kod faraona" koji nosi jedan šop suvenira može zvučati samo ironično“, piše Standard.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1984 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by KB9 »

samo nek se para vrti u ovoj nasoj drzavi, toga nije dosta :izet:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1985 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by hrasno38 »

User avatar
Truba
Posts: 81181
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1986 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Truba »

nakon popisa jel ovo bosnjacka piramida :lol: :lol: :lol: :thumbup: :sax:
RtrnOfSalisbury
Posts: 3563
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#1987 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by RtrnOfSalisbury »

sta ceka oni zan misel zar? sta ne odrzi koncert na visockim piramidama i onda niko nece rjet da hin nema. vako morebit da se na prilaznom plataou organizuje visocka korida i onda jebga ... ode sve u 3pm i piramide i platao i turizam i sve
Tyke
Posts: 2597
Joined: 23/02/2012 05:44

#1988 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Tyke »

Clanak o piramidama napisan u martu 2015. Cijenjeni fizicar toliko ubijedjen u vidjeno, koliko je nakon toga pomogao Semiru da se zaista dodje do istine, volio bih znati.
Ako sam neki strucnjak (kao taj fizicar) i ubijedjen sam u nesto, onda cu dati sve od sebe da pomognem i kasnije i sam uzmem dio kolaca, ne mora to biti novcane prirode, ali cu uzivati kad se dokaze da je to piramida (u slucaju da jeste) i da sam dao ogroman doprinos u tom pronalasku i dokazivanju. Svakome laska da njegovo ime postane vazan dio historije piramida i slicnih pojava, pronalazaka... tu mislim i na ostale strucnjake koji vjeruju da ima tu necega bitnog, ali nikako da se ukljuce i pomognu Semiru.
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#1989 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Paul F. »

Obišo sam svojevremeno te piramide i ništa vidio nisam. Kako god, vrlo zanimljiva priča. Nek se nastavi.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1990 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by broj dva »

Zasto neke face brdo, u stvari brda (jer su cetri,da se ne zaboravi) zovu piramidom bez ikakvi dokaza ? Zar to nije za ljecenja (ako je mentalni problem) ili tuzbe (ako je rjec o svjesnoj prevari) ?
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#1991 Re: Semir Osmanagic o piramidama

Post by kudrilo »

Do sad je mogao sam sagraditi tu piramidu u Visokom. Bar bi naroda zaposlio, a što bi se svi čudili glupim ljudima u Bosni, ionako se čude.
User avatar
Murat Sabanovic
Posts: 5527
Joined: 18/01/2005 20:55

#1992 Re: Semir Osmanagic o piramidama

Post by Murat Sabanovic »

kudrilo wrote:Do sad je mogao sam sagraditi tu piramidu u Visokom. Bar bi naroda zaposlio, a što bi se svi čudili glupim ljudima u Bosni, ionako se čude.
ja sam cuo pricu da su mu ameri zabranili daljnja istrazivanja :)
slavonskilola
Posts: 302
Joined: 20/02/2016 11:27
Location: Našice Koška

#1993 Re: Semir Osmanagic o piramidama

Post by slavonskilola »

Tu ima nešto.Osmanagić nije glup čovjek nego su to oni koji ga ismijavaju.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#1994 Re: Semir Osmanagic o piramidama

Post by kudrilo »

Mnogi ljudi su sami krivi što navuku svakakve komentare o sebi i svom radu.

Ja veze nemam ima li tamo nešto ili nema, nekad kad vidim one snimke stvarno mi se i učini da nešto postoji, ali je i sam Semir puno učinio na tome da ga se smatra neozbiljnim.

Nije baš pohvalno za njega i projekat kad čitaš da su stručnjaci koje on spominje ljudi koji veze nemaju o stvarima koje pričaju i tvrde.
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#1995 Re: Semir Osmanagic o piramidama

Post by bhnapoleon1 »

Semir bi za pocetak trebao da diplomira arheologiju ili barem historiju
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#1996 Re: Semir Osmanagic o piramidama

Post by Haris.ba »

bhnapoleon1 wrote:Semir bi za pocetak trebao da diplomira arheologiju ili barem historiju
Kako ne kontaš. Ne priznaje ti on puno tu zvaničnu nauku. :D

P.S.

Postoji već tema, ne znam zašto ne pisati na istoj. :D


http://forum.klix.ba/zanimljivo-otkrice ... s1975.html
User avatar
SmokingMan
Posts: 18499
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1997 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by SmokingMan »

Opširniji prilog na stranici Smithsonian magazina. :D

Image

http://www.smithsonianmag.com/history/t ... ocialmedia
zenit dozic
Posts: 2408
Joined: 07/09/2014 11:48

#1998 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by zenit dozic »

Jebote latini od kamenjara napravise megabiznis a bosnje uvijek nesto seru i prave se pametni a pokazalo se puno puta da nisu.
Da je srece i drzava bi ga podrzala u njegovom naumu i napravila atrakciju i biznis od ovoga ko skutori od gospe :zzzz:
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#1999 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Horcrux »

zenit dozic wrote:Jebote latini od kamenjara napravise megabiznis a bosnje uvijek nesto seru i prave se pametni a pokazalo se puno puta da nisu.
Da je srece i drzava bi ga podrzala u njegovom naumu i napravila atrakciju i biznis od ovoga ko skutori od gospe :zzzz:
Pa nije tako. Ima razlike izmedju religijskog "cuda" i ovog sto on prica. Ovo prvo je legenda koju ne mozes niti dokazati niti opovrgnuti i spada u domen religijske dogme, dok ovo sto Semir prica ima naucni kontekst i mozemo naucno provjeriti i vidjeti da to nije tako, ako zanemarimo njegove tvrdnje da je historija (indirektno i fizika) pogresna. I radi tog naucnog konteksta, svijet nam se smije. Svijet se ne smije hrvatima radi Medjugorja, jer je to religijska dogma, bas kao sto se ne smije ni nama radi Ajvatovice, iz istog razloga. Tako da, bilo bi dobro vise nikad ne napraviti poredjenje ovoga sa Medjugorjem.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2000 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by broj dva »

Evo prodje jos jedna godina a ja bi samo da zapitam gdje su vise te piramide iskopa li se ista ?
Mogao je do sada sam sa lopatom da prokopa do piramide ali onda ne bi vise bilo osnove za laz i prevaru tako da je moje "prorocanstvo" da se nikad iskopati nece.
Jer ne da NWO, Vatikan, zidovski lobi...
Post Reply