Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2026 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Hakiz »

Haris.ba wrote:
Bluemore wrote:na temi najaktivniji koji tamo nisu ni bili, niti znaju o cemu pricaju, ali sta cemo tako je to kod nas :run:
Bio sam ja. Upoznao se sa Semirom. Raja me zafrkava da će mi dati našu sliku u novine . Otišao sam sa skepsom (nadao se da nije ubleha, ali pretpostavljao da jeste), vratio se siguran da je ubleha.

Smijem imati pravo da mislim da je ubleha?

Energetske zrake, torzione sile, svemirski internet, Plejade.. sve je to ok. Ali, problem je kada nema piramide. Ustvari, nije problem onima koji vjeruju da postoji. Ali, to onda nije nauka.

Sada me samo zanima kako su skontali finansijsku konstrukciju. Možda ima nezadovoljnih "insajdera" koji nisu bili zadovoljni podijeljenim talom, ili su isključeni iz njega. Pa da nam napišu tokove novca.
Slična situacija. Obilazak koji je Semir vodio i to intimnija ekipa, obilazak na Semirov poziv i u njegovoj organizaciji (ja sam tu upao prijateljevanjem sa jednim od pozvanih), dakle ne turistički. Nakon svega, otišao sam potpuno uvjeren da tamo nema ništa od onoga šta Semir tvrdi da ima.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#2027 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by orinoco »

Haris.ba wrote:
Bluemore wrote:na temi najaktivniji koji tamo nisu ni bili, niti znaju o cemu pricaju, ali sta cemo tako je to kod nas :run:
Bio sam ja. Upoznao se sa Semirom. Raja me zafrkava da će mi dati našu sliku u novine . Otišao sam sa skepsom (nadao se da nije ubleha, ali pretpostavljao da jeste), vratio se siguran da je ubleha.

Smijem imati pravo da mislim da je ubleha?

Energetske zrake, torzione sile, svemirski internet, Plejade.. sve je to ok. Ali, problem je kada nema piramide. Ustvari, nije problem onima koji vjeruju da postoji. Ali, to onda nije nauka.

Sada me samo zanima kako su skontali finansijsku konstrukciju. Možda ima nezadovoljnih "insajdera" koji nisu bili zadovoljni podijeljenim talom, ili su isključeni iz njega. Pa da nam napišu tokove novca.
Ja sam otišla na tzv. Piramidu Mjeseca krajem 2006. godine, kada je bila otkopana povvršinska zemlja na tom brdu s njegove zapadne strane. Svojim očima vidjela, hodala po tim kamenim pločama koje su izgledale kao rukom postavljene, prepunih simetrije i očite pažnje u njihovom postavljanju, ne nastajanju.

U te tunele nisam ulazila, tada ih nije ni bilo mislim. E te energetske sile ne da ne vjerujem, nemam nikakve dokaze o njihovom postojanju, a raznorazne teorije nisu mi dovoljan dokaz. Međutim, tuneli postoje...
epik
Posts: 1488
Joined: 10/05/2011 14:15

#2028 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by epik »

Je l znate da visocani prodaju nekakvo kamenje i to se dobro prodaje :).... Jebi ti to, podrzavam ih pa makar bila sve laz, a bgm visoko gori od turista iz raznih zemalja i to ne moze niko poreci... Uvjek je bilo dok je ovcica bice i vune...
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#2029 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Bluemore »

epik wrote:Je l znate da visocani prodaju nekakvo kamenje i to se dobro prodaje :).... Jebi ti to, podrzavam ih pa makar bila sve laz, a bgm visoko gori od turista iz raznih zemalja i to ne moze niko poreci... Uvjek je bilo dok je ovcica bice i vune...
Te ovcice su obrazovani ljudi sa zapada
Jedino Steta sto ne pisu po klixu
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2030 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Ommadawn »

Bluemore wrote:
epik wrote:Je l znate da visocani prodaju nekakvo kamenje i to se dobro prodaje :).... Jebi ti to, podrzavam ih pa makar bila sve laz, a bgm visoko gori od turista iz raznih zemalja i to ne moze niko poreci... Uvjek je bilo dok je ovcica bice i vune...
Te ovcice su obrazovani ljudi sa zapada
Jedino Steta sto ne pisu po klixu
Mnogo obrazovaniji od njih, također sa Zapada, tvrde i dokazuju da tu nema ništa. Ni oni ne pišu po klixu.
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#2031 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Hadzi Lojo »

Ma ja u Splitu upoznao slucajno neke Turiste iz Engleske u onoj buregdizinci i kroz pricu ljudi pitaju da li je burek bolji u Sarajevu jer su culu da nema bureka do Sarajeva. Reko, normalno ali kad nisi tamo dobar je i ovaj, bla blaa. Onda ce oni kao sutra idu u Visoko da vide piramide, ja zino ko pes pes onaj iz Miljacke, pored vakog mora vi u Visoko! A oni ce , neista more mi to planiramo vec od prosle godine, a onda da uzivamo po casrsiji i svim poslasticama koje nudi Sarajevo i Bosna. Ja osto zaprepascen, kontam neki nasi sto super pricaju engleski pa se zajebaju sa mnom kad nije otpratio ih ja do autobuske jer su stigli avionom i tamo vade pasose da mi pokazu da su Englezi, malo mi falilo da otkazem pansion i da ih ja odvucem do visokog.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#2032 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Bluemore »

Hadzi Lojo wrote:Ma ja u Splitu upoznao slucajno neke Turiste iz Engleske u onoj buregdizinci i kroz pricu ljudi pitaju da li je burek bolji u Sarajevu jer su culu da nema bureka do Sarajeva. Reko, normalno ali kad nisi tamo dobar je i ovaj, bla blaa. Onda ce oni kao sutra idu u Visoko da vide piramide, ja zino ko pes pes onaj iz Miljacke, pored vakorg mora vi u Visoko! A oni ce , neista more mi to planiramo vec od prosle godine, a onda da uzivamo po casrsiji i svim poslasticama koje nudi Sarajevo i Bosna. Ja osto zaprepascen, kontam neki nasi sto super pricaju engleski pa se zajebaju sa mnom kad nije otpratio ih ja do autobuske jer su stigli avionom i tamo vade pasose da mi pokazu da su Englezi, malo mi falilo da otkazem pansion i da ih ja odvucem do visokog.
Sto im nisi objasnio da su ovcice :D
epik
Posts: 1488
Joined: 10/05/2011 14:15

#2033 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by epik »

Ommadawn wrote:
Bluemore wrote:
epik wrote:Je l znate da visocani prodaju nekakvo kamenje i to se dobro prodaje :).... Jebi ti to, podrzavam ih pa makar bila sve laz, a bgm visoko gori od turista iz raznih zemalja i to ne moze niko poreci... Uvjek je bilo dok je ovcica bice i vune...
Te ovcice su obrazovani ljudi sa zapada
Jedino Steta sto ne pisu po klixu
Mnogo obrazovaniji od njih, također sa Zapada, tvrde i dokazuju da tu nema ništa. Ni oni ne pišu po klixu.
Boli visocane... Oni koriste do max
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2034 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Avetinho »

Ovaj lopov, posto nema gdje drugo, posegnuo je za najranjivijima. Bolesnici koji nemaju sta drugo nego hajd da probamo napunit dzepove ovakvim idiotima sto ce brojat dolare i smijat se do banke dok vam ubrizgavaju infuziju.

Fuj.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#2036 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by broj dva »

Ove godine sigurno, ali sigurno, ce se napokon odkopati piramide :izet:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24388
Joined: 08/09/2005 20:08

#2037 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Haris.ba »

Poslije Torabija nemamo pravo nikoga kritikovati za davanje nade bolesnima.

Nego, Torabi je govorio da prica sa nekakvim kornjacama iz svemira. Valjda nije iz sazvijedja Plejada? :D
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#2038 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by stubrijez »

Bluemore wrote: 29/10/2017 14:59
Hadzi Lojo wrote:Ma ja u Splitu upoznao slucajno neke Turiste iz Engleske u onoj buregdizinci i kroz pricu ljudi pitaju da li je burek bolji u Sarajevu jer su culu da nema bureka do Sarajeva. Reko, normalno ali kad nisi tamo dobar je i ovaj, bla blaa. Onda ce oni kao sutra idu u Visoko da vide piramide, ja zino ko pes pes onaj iz Miljacke, pored vakorg mora vi u Visoko! A oni ce , neista more mi to planiramo vec od prosle godine, a onda da uzivamo po casrsiji i svim poslasticama koje nudi Sarajevo i Bosna. Ja osto zaprepascen, kontam neki nasi sto super pricaju engleski pa se zajebaju sa mnom kad nije otpratio ih ja do autobuske jer su stigli avionom i tamo vade pasose da mi pokazu da su Englezi, malo mi falilo da otkazem pansion i da ih ja odvucem do visokog.
Sto im nisi objasnio da su ovcice :D
Jel zbog bureka il zbog piramide???
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11511
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2039 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by japin_mutapi »

dezurni_ucenik wrote: 03/06/2017 12:05
orinoco wrote:
dezurni_ucenik wrote:Proslo deset godina nista se nije iskopalo.
Vrlo mudro zapažanje. Ali ima i mudrije, a slično: Kad postoji zabrana kopanja, proći će i sto godina, ništa se neće iskopati :D
Image
:thumbup:
Zavjera sa ciljem sakrivanja istine. To rade oni.
DonieBrasco
Posts: 15216
Joined: 31/08/2016 16:09

#2040 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by DonieBrasco »

Da se Visoko nalazi u Njemackoj, Velikoj Britaniji ili Francuskoj kopali ili ne, istrazivali ili ne niko u svijetu ne bi smio da kaze nema tamo nista, brda obicna cak bi svjetska akademska i arheoloska zajednica zauzela drugaciji stav prema tome.

Bila prevara, atrakcija ili nesto stvarno drugaciji bi bio pristup. U Turskoj ono veliko nalaziste, ima svega i svacega pa kazu nije to nista staro nekoliko stotina godina, a ukaze se neki qruac negdje - nema sumnje da je Marija, pegamber, anđeo, milion posto je svetiste.

Ovo u Visokom ko ce ga znati, godinama nista znacajnije nije otkopano niti pronađeno, nista nije jasno utvrđeno, sve i da ima nesto sad je kasno. Mozda nije ni kasno nego nikoga ne boli briga. Ove enegije, talasi to je prica vjeruj ili ne, nista dokazano nije sa veceg stajalista nauke.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#2041 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by drug_profi »

Ma hajmo ne izmisljati zmajeve i vanzemaljce.
Ima dovoljno piramidiota na svijetu koji ce rado doci u Visoko i ostaviti pare. Od toga se moze praviti biznis i onaj ko zaradjuje treba biti oporezovan i pod kontrolom, da ga ne bi malo prenijela mašta.

Ko me god pita ima li tamo šta, ja ću reći da je intersantno i da možda ima. Nek dodje i ostavi pare.
Ali da smo iskreni jedni prema drugima - mozda ima nesto, ali to nisu građevine iz vremena Gobekli Tepe-a, ili Atlantisa. Njegovo kopanje je mozda narusilo integritet pravih arheoloskih ostataka mozda iz neolita, mozda iz Ilirskog doba, ili mladjih. E to se nije smjelo bas dozvoliti.
User avatar
Impressum
Posts: 1256
Joined: 30/08/2018 13:01
Location: njih je zivot razocarao dok skakucu jer ne mrze Bosnu koja je sampion oooo oooo oooo

#2042 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Impressum »

dezurni_ucenik wrote: 31/05/2017 13:54 Proslo deset godina nista se nije iskopalo.
:D :D :D oplakah
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#2043 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by drug_profi »

Nemam ja vremena za YT klipove. Odgovori sam na to pitanje.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2045 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Dozer »

Hajde, sva zajebancija OK, ali kako neko ko je otisao tamo i malo prosetao okolo, bez da je imao priliku vidjeti bilo kakva mjerenja o kojimma Semir prica, moze tvrditi da je to sve ubleha...?

Koliko se sjecam, bila su ona neka 2 lika na NG i govorili upravo isto - da je sve ubleha, da se tamo prokopavaju, a ne otkopavaju tuneli, da nema nikakvih energetskih zracenja, itd.. Semir tuzio, i dobio. Ispalo na kraju da je ta 2 lika, arheolozi su i oni nekakvij, potplatio ni manje ni vise nego kustos ekipatskog muzeja. Zasto bi on to radio...? Postoji li ikakvo suvislo objasnjenje...?

S druge strane, ako se pogleda planeta i pronalasci raznih piramida sirom nje, starih hiljade godina i iz vremena kada ljudi u J. Americi npr. nisu znali za postojanje ljudi u Egiptu, ili onih u Indiji, itd., a svi pravili piramide... Na sta nas to upucuje?

I zasto bi bilo nemoguce da postoje i u Bosni? Sta je ono ogromno okruglo kamenje kojeg takodjer imas sirom svijeta, a koje je deitivino pravljeno i nije prirodno?

Koliko vas je bilo u Egiptu na onim piramidama? Hajde, iskreno...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2046 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by spreca »

Dozer wrote: 30/03/2021 13:20 Hajde, sva zajebancija OK, ali kako neko ko je otisao tamo i malo prosetao okolo, bez da je imao priliku vidjeti bilo kakva mjerenja o kojimma Semir prica, moze tvrditi da je to sve ubleha...?

Koliko se sjecam, bila su ona neka 2 lika na NG i govorili upravo isto - da je sve ubleha, da se tamo prokopavaju, a ne otkopavaju tuneli, da nema nikakvih energetskih zracenja, itd.. Semir tuzio, i dobio. Ispalo na kraju da je ta 2 lika, arheolozi su i oni nekakvij, potplatio ni manje ni vise nego kustos ekipatskog muzeja. Zasto bi on to radio...? Postoji li ikakvo suvislo objasnjenje...?

S druge strane, ako se pogleda planeta i pronalasci raznih piramida sirom nje, starih hiljade godina i iz vremena kada ljudi u J. Americi npr. nisu znali za postojanje ljudi u Egiptu, ili onih u Indiji, itd., a svi pravili piramide... Na sta nas to upucuje?

I zasto bi bilo nemoguce da postoje i u Bosni? Sta je ono ogromno okruglo kamenje kojeg takodjer imas sirom svijeta, a koje je deitivino pravljeno i nije prirodno?

Koliko vas je bilo u Egiptu na onim piramidama? Hajde, iskreno...
:thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2047 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Dozer »

Evo poredjenje...za one koji ne znaju koristiti Google Earth...

Obe slike su centrirane prema sjeveru i uzete s iste visine.

Image
Image

Primijetite li identican polozaj? Obe gledaju tacno u Sjeverni pol. Identicno je i sa onima u J. AMerici, npr., tipa Teotihuacan u Meksiku.

Image

Da li je zaista moguce da je ono u Visokom prirodni oblik...? Tesko...
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2048 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by detroit-mercy »

Dozer wrote: 30/03/2021 14:06 Evo poredjenje...za one koji ne znaju koristiti Google Earth...

Obe slike su centrirane prema sjeveru i uzete s iste visine.

Image
Image

Primijetite li identican polozaj? Obe gledaju tacno u Sjeverni pol. Identicno je i sa onima u J. AMerici, npr., tipa Teotihuacan u Meksiku.

Image

Da li je zaista moguce da je ono u Visokom prirodni oblik...? Tesko...
NIsta, onda krampu u ruke i udri.
Eto, cijeli bi svijet stao kad bi skontali da je u Visokom zaista piramida, nema dalje :mrgreen:.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2049 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Dozer »

Ne kontam...zasto bi svijet stao...?

Ali, ovi komentari su mi najdrazi :D
Ono, nesto kao saljivi, ironicni, sarkasticni i sl., a ne d'o bog da se prokomentarise nesto smisleno u odnosu na ono sta se komentarise.

Ne kontam, fakat... Pa sta i ako jesu piramide u Visokom? Kome to smeta? Ah,da... remeti nam istoriju, a otvara i neka nova pitanja...

Pa mi nemamo jos pojma ni kako su izgradjene one u Egiptu i J. Americi.
Veliki su upitnici cak i na "poznatom" vremenu izgradnje, jer se pojavljuju neki novi detalji koji ukazuju na mogucnost da nijedne nisu izgradili narodi za koje trenutno mislimo da jesu, nego da su cak hiljade godina starije od tih naroda...

Pa kamene lopte koje se pronalaze sirom planete i za koje jos nemamo pojma ni ko ih je napravio, a jos manje zasto... Znamo samo da 100% nisu prirodne. I da su iste svugdje.

Ali, lakse je kleberiti se i negirati sve, nego se zapitati, zar ne? A, moze se uzeti i neka vjerska knjiga. One daju full truth :D
Last edited by Dozer on 30/03/2021 14:30, edited 2 times in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2050 Re: Zanimljivo otkriće u Bosanskoj piramidi Sunca!

Post by Sanjarko »

Dozer wrote: 30/03/2021 13:20 Hajde, sva zajebancija OK, ali kako neko ko je otisao tamo i malo prosetao okolo, bez da je imao priliku vidjeti bilo kakva mjerenja o kojimma Semir prica, moze tvrditi da je to sve ubleha...?

Koliko se sjecam, bila su ona neka 2 lika na NG i govorili upravo isto - da je sve ubleha, da se tamo prokopavaju, a ne otkopavaju tuneli, da nema nikakvih energetskih zracenja, itd.. Semir tuzio, i dobio. Ispalo na kraju da je ta 2 lika, arheolozi su i oni nekakvij, potplatio ni manje ni vise nego kustos ekipatskog muzeja. Zasto bi on to radio...? Postoji li ikakvo suvislo objasnjenje...?

S druge strane, ako se pogleda planeta i pronalasci raznih piramida sirom nje, starih hiljade godina i iz vremena kada ljudi u J. Americi npr. nisu znali za postojanje ljudi u Egiptu, ili onih u Indiji, itd., a svi pravili piramide... Na sta nas to upucuje?

I zasto bi bilo nemoguce da postoje i u Bosni? Sta je ono ogromno okruglo kamenje kojeg takodjer imas sirom svijeta, a koje je deitivino pravljeno i nije prirodno?

Koliko vas je bilo u Egiptu na onim piramidama? Hajde, iskreno...
Puna Bosna, pogotovo Srednja Bosna tih kamenih kugli. Gledamo ja i stara na Nova TV BH, seriju, Kud puklo, puklo. Na seriji imali oni u Lici kamenu kuglu i raznijeli je slucajno dinamitom i kazu sta sad da radimo, jedino da uvezemo iz Bosne jednu. :mrgreen:
Post Reply