3.791.662

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#76 Re: 3.791.662

Post by udrch »

VjecitiStudent wrote:Nigdje veze.
Namjena popisa stanovništva je da popiše stanovnike koji trenutno žive u zemlji da bi se na osnovu toga moglo planirati školstvo, zdravstvo, ceste, snabdijevanje vodom, hranom, energijom ... i to je tako u cijelom svijetu.

Onog trenutka kada ti se brat vrati da stalno živi ovdje, on će opet biti ravnopravno popisan.
Ne sumnjam da su i brat i porodica uredno popisani kao da stalno žive ovdje.
drug moj, kad sam pogledaš ove ciljeve koje si postavio, pa onda sagledaš našu političku realnost prema kojoj ti gledaš sa puno više pesimizma od mene, onda si svjestan da nama ovaj popis ne može služiti u te svrhe..
nama je popis trebao da se ne pretvorimo u Libanon, ali i da stavimo tačku na velikosrpske aspiracije..više od toga u ovoj zemlji u ovim uslovima je bilo nemoguće postići i ja znam da se nisi ni ti nadao nečemu više..
kakav ba razvoj i planovi u zdravstvu, cestogradnji, energiji i sl..
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#77 Re: 3.791.662

Post by elma89_ »

Rekla kazala,Tuzla je imala veliki broj srpskih stanovnika,koji su masovno napustali,odatle to
User avatar
fortaleza
Posts: 5585
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#78 Re: 3.791.662

Post by fortaleza »

Ovaj popis vrijedi samo utoliko što je probio led za budućnosst.
Rezultati će očito biti nevjerodostojni, a jedni će u političke svrhe koristiti rezultate prije filtriranja onih koji stalno borave, drugi će koristiti rezultate nakon filtriranja. Šteta zbog ovih manipulacija i napuhavanja, cirkus u BH se nastavlja.

Prije popisa 2031. nema realnih podataka, ono objektivno.
User avatar
Platformas
Posts: 1323
Joined: 07/08/2011 09:45
Location: /public_html
Contact:

#79 Re: 3.791.662

Post by Platformas »

Image
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#80 Re: 3.791.662

Post by Alfons Kauders »

elma89_ wrote:Rekla kazala,Tuzla je imala veliki broj srpskih stanovnika,koji su masovno napustali,odatle to
Srba je u Tuzli bilo manje od Hrvata, oko 20,000. Barem pola ih je ostalo, mada se dobar dio vise ne izjasnjava tako.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#81 Re: 3.791.662

Post by udrch »

rekla-kazala wrote:Nešto nerealne brojke, Tuzla i Zenica po 30.000 manje nego na prošlom popisu a Bijeljina ih sustigla.
Nema mi logike da su manje sredine rasle a da su Tuzla i Zenica po broju stanovnika pali za 25%.
ima naravno kad znaš da Bošnjaci zagovaraju povratak, a Srbi ostanak..
evo konkretan primjer za dva grada koja si spomenula, akoji su vrlo komplementarni po ovom pitanju..
prije rata Simin han, Čaklavići, Bare i Požarnica su bili nastanjeni isključivo Srbima..vjerujem oko 10.000 stanovnika samo u ovim naseljima..sad su nastanjeni BOšnjacima i tu živi najmanje 15.000 Bošnjaka iz Podrinja..
Srbi su prodali u tim naseljima i nastanili se u BIjeljini i na popisu se popisali u BIjeljini koja je enormno porasla od prije rata..Bošnjaci su kupili tu, ali nisu prodali ni u zvorniku, Bratuncu, Srebrenici i popisali su se uglavnom tamo..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#82 Re: 3.791.662

Post by Alfons Kauders »

udrch wrote:
Alfons Kauders wrote:
To je na ove cifre. Oduzmi hladno 10 - 15% svima i to je prisutno stanovnistvo.

Hrvata 400,000-450,000, Bosnja 1.6-1.7 miliona, Srba 1-1.05 miliona... Ostalih nek bude 100,000 i to je to - nikakvih iznenadjenja
moji podaci su spram ovih preliminarnih rezultata..otprilike raspored će biti takav..
naravno i ovi tvoji podaci su tačni ako govorimo o cjelogodišnjem prisustvu u ovoj zemlji..
međutim nama je popis ovaj put trebao iz drugih razloga, da se stavi tačka na velikosrpski projekat, a ovim rezultatima ona je definitivno stavljena, jer svaki sljedeći popis će biti po velikosrbe porazniji..
ako Bošnjaka bude iznad 50%, plus ovih 3,4% ostalih, te ako u PC-u bude preko 250.000 nesrba Dodik i kompanija neće priznati ove rezultate i to će vjerovatno u svojoj ludosti provući kroz skupštinu što će ih definitivno ponovo vratiti tamo gdje im je i mjesto, kao rušitelje i secioniste u ovoj zemlji..dobro će biti ako se sa tim rezultatima izađe što prije, da to Dodik koristi u predizborne svrhe, te da dodatno pogorša poziciju PC-a..on sigurno gubi izbore, a taj teret predizborne ludosti zbog ovih rezultata pašće na teret nove vlasti koja će biti sastavljena od nekoliko dijametralno suprotnih srpskih političkih opcija, sa velikom vjerovatnoćom da u toj većini učestvuju i nesrpske stranke ili opcije..
doći će ponovo do velikog pritiska na PC što će rezultirati prijenosom još nekoliko vrlo bitnih ovlasti na državu, prije svih Policija, Željeznice i još neke stvari koje su definisane u Dejtonu, a nisu sprovedene..

ne znam da li se sjećaš prvih mojih postova na ovu tematiku, većina je zatvorena i izbrisana, pa je sad teško to pronaći, ali ja sam otprilike i rekao koji su ciljevi Bošnjaka i u velikom broju oni su realizirani i to na jednostavniji način nego sam to mislio..
neki od ciljeva su bili: odgađanje izbora za 6 mjeseci kao bi rezultati bili objavljeni pred izbore, 50% + 1 Bošnjak, 4,5% ostalih, te bar 250.000 nesrba u PC-u..
ne vjerujem... dodik ce sigurono pizdit, al pitanje je koliko... ako bude 100 i kusur hiljada bosnjaka u rs, onda nikom nista... ako bude 200 i kusur, belaj - jer ce ispasti da bosnja u rs ima procentualno vise nego hrvata u fbih... ali sumnjam da ce biti toliko
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#83 Re: 3.791.662

Post by rekla-kazala »

elma89_ wrote:Rekla kazala,Tuzla je imala veliki broj srpskih stanovnika,koji su masovno napustali,odatle to
Da ali su došli drugi ljudi kao i u Zenici. Je li moguće da je Zenica pala sa 145.000 na 115.000 a Bijeljina rasla sa 96.000 na 114.000 ?
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#84 Re: 3.791.662

Post by UltrasNaBaterije »

kad gledate broj stanovnika Sarajeva, dodajte slobodno i opcine Ilidža, Vogošća (oko 100k ) + ovaj dio iz RSa (Lukavica, Pale Vojkovici itd.. oko 60 k) i dobit cete prijeratni broj stanovnika Sarajeva...

U isto vrijeme oduzmite Ilijaš, FBiH Trnovo, Tarčin i sl.. i dobijete za Sarajevo cca 450 000 stanovnika, što je realna cifra.
Last edited by UltrasNaBaterije on 05/11/2013 13:23, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#85 Re: 3.791.662

Post by madner »

Bijeljina je najvise narasla migracijom Srba iz podrucja Grada Sarajeva poslje Deytona.

Inace bice i posebna statistika za stalno prisutne.
mahmoud a d
Posts: 306
Joined: 02/10/2013 10:57

#86 Re: 3.791.662

Post by mahmoud a d »

ni 4 miliona ljudi na ovako maloj površini a nigdje vecih papaka,primitivaca,nacionalista,lopova,ludjaka.......


i skontas koliko smo samo ograniceni!!!onaj/ona u Americi moze upoznati 160 miliona žena/muskaraca a ti si ovdje ogranicen na manje od 2 miliona još kad uzmeš u obzir,jesu li tvoje vjere,nacije,da li navijaju za klub za koji ti navijas.....ne ostane ti ni 200.000- i to ako si bosnjak/bosnajkinja ili srbin/srpkinja.

ako si ostali ili hrvat,mješanac ne ostane ti ni 30.000
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#87 Re: 3.791.662

Post by andromeda101 »

User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#88 Re: 3.791.662

Post by Danguba »

A gdje su se oni iz Oluje smjestili?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#89 Re: 3.791.662

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Danguba wrote:A gdje su se oni iz Oluje smjestili?
U stalno prisutne naravno.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#90 Re: 3.791.662

Post by Alfons Kauders »

rekla-kazala wrote:
elma89_ wrote:Rekla kazala,Tuzla je imala veliki broj srpskih stanovnika,koji su masovno napustali,odatle to
Da ali su došli drugi ljudi kao i u Zenici. Je li moguće da je Zenica pala sa 145.000 na 115.000 a Bijeljina rasla sa 96.000 na 114.000 ?
pa jebo ga ti sefe, udrch prica a ti nista

recimo da je tuzla pala sa 131 na 120... a bijeljina narasla sa 96 na 114 - s tim da se u toj bijeljini popisalo metar ljudi iz tuzle, zivinica itd... nije bilo obratno

svako ko je bio u tuzli i u prolazu svjestan je koliko se izgradilo u zadnjih 20 godina... pa u tuzli je popisano 10,000 vise stambenih jedinica nego u bijeljini, haman mi volimo ovdje praviti prazne zgrade... vise je stambenih jedinica nego u novom gradu, zenici, mostaru itd.
Biene Maya
Posts: 202
Joined: 25/05/2013 22:00

#91 Re: 3.791.662

Post by Biene Maya »

Dodik je vec izjavio da nece priznati rezultate popisa. Cini mi se da je to rekao za Blic, onda kada je izjavio da se sprema useljavanje pola milona Arapa. Jer tad mu je vec bilo poznato da u Banja Luci ima manje od 200 hiljada stanovnika, a on je non-stop ponavljao kako Banja Luka ima najmanje 300 do 350 hiljada stanovnika. A posebno je sokiran, jer od tog broja popisanih, veliki broj njih nisu srbi. A sve ove godine srpska politika se borila da zadrzi hrvatske srbe zbog brojnosti, jer ako uzmemo primjer iz popisa 1991. godine, tada je u BiH popisan sav vojni kadar iz Srbije i Crne Gore, koji su se pocetkom rata sa svojim familijama vratili u Srbiju i Crnu Goru. A njih je bilo na desetine hiljada. I pored toga, srbi su na popisu iz 1991. isli po grobljima i popisivali svoje mrtve, sto znaci stvarni broj od 31% u 1991. godini ne moze nikako biti istinit.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#92 Re: 3.791.662

Post by Alfons Kauders »

Biene Maya wrote:Dodik je vec izjavio da nece priznati rezultate popisa. Cini mi se da je to rekao za Blic, onda kada je izjavio da se sprema useljavanje pola milona Arapa. Jer tad mu je vec bilo poznato da u Banja Luci ima manje od 200 hiljada stanovnika, a on je non-stop ponavljao kako Banja Luka ima najmanje 300 do 350 hiljada stanovnika. A posebno je sokiran, jer od tog broja popisanih, veliki broj njih nisu srbi. A sve ove godine srpska politika se borila da zadrzi hrvatske srbe zbog brojnosti, jer ako uzmemo primjer iz popisa 1991. godine, tada je u BiH popisan sav vojni kadar iz Srbije i Crne Gore, koji su se pocetkom rata sa svojim familijama vratili u Srbiju i Crnu Goru. A njih je bilo na desetine hiljada. I pored toga, srbi su na popisu iz 1991. isli po grobljima i popisivali svoje mrtve, sto znaci stvarni broj od 31% u 1991. godini ne moze nikako biti istinit.
srba iz hrvatske je vrlo malo ostalo u rs... imaj u vidu da su oni bjezali u trenutku kada je bilo upitno da ce zapadna rs uopste ostati na mapi...

velika vecina je zavrsila u srbiji, picili su tamo direktno - uostalom rs u tom periodu nije imala resursa da se uopste brine o toliko ljudi - vec su zijanili dosta teritorije na zapadu i hiljade izbjeglica su se slile u bl i prijedor... da je tamo ostalo jos cetvrt miliona ljudi, skapali bi od gladi

hrvatskih srba u bih je ostalo relativno malo, mozda par desetina hiljada, nista bitno imajuci u vidu broj lokalnog srpskog stanovnistva
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#93 Re: 3.791.662

Post by udrch »

Alfons Kauders wrote:
rekla-kazala wrote:
elma89_ wrote:Rekla kazala,Tuzla je imala veliki broj srpskih stanovnika,koji su masovno napustali,odatle to
Da ali su došli drugi ljudi kao i u Zenici. Je li moguće da je Zenica pala sa 145.000 na 115.000 a Bijeljina rasla sa 96.000 na 114.000 ?
pa jebo ga ti sefe, udrch prica a ti nista

recimo da je tuzla pala sa 131 na 120... a bijeljina narasla sa 96 na 114 - s tim da se u toj bijeljini popisalo metar ljudi iz tuzle, zivinica itd... nije bilo obratno

svako ko je bio u tuzli i u prolazu svjestan je koliko se izgradilo u zadnjih 20 godina... pa u tuzli je popisano 10,000 vise stambenih jedinica nego u bijeljini, haman mi volimo ovdje praviti prazne zgrade... vise je stambenih jedinica nego u novom gradu, zenici, mostaru itd.
realno Tuzla ima dodatnih minimalno 15.000 stanovnika koji nisu popisani u Tuzli, već u Podrinju..ovu mogu da garantujem na osnovu sigurnih podataka koje imam..rodbina, prijatelji, poznanici svi su popisali tamo..
za Zenicu je i meni stvarno čudno, ali tamo nemam nikakve informacije, jer nisam upoznat sa situacijom..
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#94 Re: 3.791.662

Post by madner »

Misterija Zenice se moze lahko rjesiti.

Cim cim dalje, tim tim bolje.
uzgajivac
Posts: 536
Joined: 29/04/2013 14:51

#95 Re: 3.791.662

Post by uzgajivac »

dinooh wrote:Koliko osoba nije popisano, tako da je ovaj broj nerealan. Osim toga i dijaspora se popisala iako ne vidim smisao toga ako ovjde ne zive i ne rade
nisu ovdje, ali zato placaju sve poreze kako drzavi tako i entitetima i javnom servisu. eto ti smisla.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#96 Re: 3.791.662

Post by udrch »

madner wrote:Bijeljina je najvise narasla migracijom Srba iz podrucja Grada Sarajeva poslje Deytona.

Inace bice i posebna statistika za stalno prisutne.
nije puno Sarajlija ostalo u Bijeljini, većina je iz Tuzle i okolnih gradova..sam grad Bijeljinu su prije rata većinski činili Bošnjaci, a oni su još u toku rata počeli mijenjati kuće za Tuzlu i okolne gradove..
više je doseljenih Srba iz opština koje su ostale u PC-u kao što su Zvornik, Lopare, Vlasenica, Srebrenica, Ugljevik, Šekovići nego što je Sarajlija..oni su otišli za Beograd, a većina je bila nastanjena u Zvorniku..kad su ih počeli iseljavati iz naših kuća, a davati im placeve i nešto materijala u Branjevu većina je otišla za Srbiju..zato je i broj Srba toliko manji nego prije rata..posebno se kasnije pojačalo, jer su nekretnine u Sarajevu bile neuporedivo skuplje nego u Srbiji u tim ključnim godinama nakon 2000-te..
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#97 Re: 3.791.662

Post by Bodkin »

Biene Maya wrote:Dodik je vec izjavio da nece priznati rezultate popisa. Cini mi se da je to rekao za Blic, onda kada je izjavio da se sprema useljavanje pola milona Arapa. Jer tad mu je vec bilo poznato da u Banja Luci ima manje od 200 hiljada stanovnika, a on je non-stop ponavljao kako Banja Luka ima najmanje 300 do 350 hiljada stanovnika. A posebno je sokiran, jer od tog broja popisanih, veliki broj njih nisu srbi. A sve ove godine srpska politika se borila da zadrzi hrvatske srbe zbog brojnosti, jer ako uzmemo primjer iz popisa 1991. godine, tada je u BiH popisan sav vojni kadar iz Srbije i Crne Gore, koji su se pocetkom rata sa svojim familijama vratili u Srbiju i Crnu Goru. A njih je bilo na desetine hiljada. I pored toga, srbi su na popisu iz 1991. isli po grobljima i popisivali svoje mrtve, sto znaci stvarni broj od 31% u 1991. godini ne moze nikako biti istinit.
ne lupaj svega ti
uzgajivac
Posts: 536
Joined: 29/04/2013 14:51

#98 Re: 3.791.662

Post by uzgajivac »

Biene Maya wrote:Dodik je vec izjavio da nece priznati rezultate popisa. Cini mi se da je to rekao za Blic, onda kada je izjavio da se sprema useljavanje pola milona Arapa. Jer tad mu je vec bilo poznato da u Banja Luci ima manje od 200 hiljada stanovnika, a on je non-stop ponavljao kako Banja Luka ima najmanje 300 do 350 hiljada stanovnika. A posebno je sokiran, jer od tog broja popisanih, veliki broj njih nisu srbi. A sve ove godine srpska politika se borila da zadrzi hrvatske srbe zbog brojnosti, jer ako uzmemo primjer iz popisa 1991. godine, tada je u BiH popisan sav vojni kadar iz Srbije i Crne Gore, koji su se pocetkom rata sa svojim familijama vratili u Srbiju i Crnu Goru. A njih je bilo na desetine hiljada. I pored toga, srbi su na popisu iz 1991. isli po grobljima i popisivali svoje mrtve, sto znaci stvarni broj od 31% u 1991. godini ne moze nikako biti istinit.
ali zato priznaje svaku marku koju uzme porezom na nekretnine, od Bosnjaka, Hrvata i Cigana.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#99 Re: 3.791.662

Post by Bodkin »

udrch wrote:
madner wrote:Bijeljina je najvise narasla migracijom Srba iz podrucja Grada Sarajeva poslje Deytona.

Inace bice i posebna statistika za stalno prisutne.
nije puno Sarajlija ostalo u Bijeljini, većina je iz Tuzle i okolnih gradova..sam grad Bijeljinu su prije rata većinski činili Bošnjaci, a oni su još u toku rata počeli mijenjati kuće za Tuzlu i okolne gradove..
više je doseljenih Srba iz opština koje su ostale u PC-u kao što su Zvornik, Lopare, Vlasenica, Srebrenica, Ugljevik, Šekovići nego što je Sarajlija..oni su otišli za Beograd, a većina je bila nastanjena u Zvorniku..kad su ih počeli iseljavati iz naših kuća, a davati im placeve i nešto materijala u Branjevu većina je otišla za Srbiju..zato je i broj Srba toliko manji nego prije rata..posebno se kasnije pojačalo, jer su nekretnine u Sarajevu bile neuporedivo skuplje nego u Srbiji u tim ključnim godinama nakon 2000-te..
sarajlije su zavrsile uglavnom malo po srbiji, a najvise po cikagu i vankuveru. neki kasnije nazad u zapadno sarajevo dosli i to je to :)
BASS
Posts: 881
Joined: 11/07/2007 04:51

#100 Re: 3.791.662

Post by BASS »

Najjace su mi one opstine od po 100-300 stanovnika :-D zasto se to drzi to je misterija?
Post Reply