Izivljavanja ucenica u Tuzli

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Walther
Posts: 2533
Joined: 18/05/2013 16:15

#26 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Walther »

Partizzanka wrote:a da ne govorim kako znam iz licnog iskustva tj okoline kako se curice podaju muskarcicima koji su eto kao popularni i kako one iniciraju sexualne odnose sa VISE momaka ... ona jedna njih 4 na privatnom derneku kod jednog od njih ...
znao sam jednu takvu... za prvo dijete nije znala cije je (doslovce) jer je tu noc bila sa vise muskaraca :roll: kod vise ne mislim 2 :roll:
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#27 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by int21 »

Jeste bilo i prije ali se kaznjavalo. I od strane roditelja i od strane drustva. I nije bilo ovako brutalno.
I naravno, ne smijemo zaboraviti kako "truli zapad" utice na nas. Odnosno kako mi kupimo samo ono sto ne valja.

Inace je ovo svugdje prilicno velik problem, i u zemljama razvijenijim od BiH. Ali prvenstvneo je kucni odgoj problem pa onda ostalo. Neki kazu kriza, neki kazu roditelji rade pa se ne posvecuju djeci...ali to je samo izvlakusa. Ima roditelja i koji nemaju i koji rade ko konji pa su im djeca kao cvijece.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Truba »

te što se pucaju s trinest
meni to nije jasno
zato što sam svojevremeno bio okružen djevicama u 28. godini :D
fakat Labud s drugog svijeta :lol: :lol: :lol:
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#29 Re: Kuda plovi ovaj brod!?!?!?

Post by MedenoSrce »

cyprus wrote:Ja kad čujem za ovakve priče i iščuđavanja, steknem dojam kao da su nekad djeca bila zlatna, al se zadnjih godina povampiriše :evil:

Pogotovo mi je najjača konstatacija: sve je više maloljetnih trudnica :-) A do par decenija unazad najveći broj trudnica su bile baš tinejdžerke :oops:

Istina je međutim da postoje novi neki negativni trendovi među najmlađom populacijom, što jeste za ozbiljne diskusije, al ne mogu vala ni supe na viljušku :-D
:thumbup:

pa stvarno kad slušam isto kao da je sve odraslo pod staklenim zvonom, u mojoj oš je bila grupa koja je na odmoru ubacivala slabije u kontejner, zatvore kontejner i guraju ga između sebe, o maltretiranju, gađanju jajima da ni ne govorim.
I kada neko kaže "curice se ponašaju kao dječaci" kako se neće ponašati kada je takvo ponašanje očigledno prihvatljivo za dječake, treba razgraničiti da li je neko ponašanje prihvatljivo ili nije prihvatljivo.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#30 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Partizzanka »

A znas st akaze majka jednog od momaka kojima se daje ta curica (kojoj je 17 godina) ....

(ocito ponosna sto joj je sin momcina)
"ne znam sta se desava sa njim valjda hormoni, ako mu je problem kupit cu mu ja kondom"

i smatra sebe valjda dobrom majkom sta li???

ne kontam inace koji je fazon roditelja kada su im djeca u tom periodu .... ako im kupe kondom to znaci da ce svi problemi biti rijeseni!??!?!?
User avatar
oldtajmer
Posts: 5002
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#31 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by oldtajmer »

vazda je bilo ovoga,ali ipak nije bilo u tolikoj mjeri da jaci marise slabijeg a da svi okolo gledaju(barem prije rata)
smijesno je sto neki ovdje ovo nazivaju tucom,kada je ovo klasicno zlostavljanje a uzrok bi mogao biti ljubomora ove tri jalijasice na izgled mlade dame
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#32 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Bodkin »

fantom slobode wrote:
Bodkin wrote:ako se stariji, profesori, doktori, politicari i svi ostali mogu ponasati po zakonu dzungle gdje samo nasilje pali, naravno da ce i djeca poceti oponasati
ne slazem se da je ovo novost. Oduvijek bilo i ostalo. Donekle preslo i na njezniji pol ( i prije su se curice mlatile medjusobno, to ne kazem), kad starije odrasle mogu da pogresno shvate ravnopravnost medju polovima, mogu i djevojcice, zar ne!

Zakon dzungle nije u nekim zapadnim drzavama, pa se tuce desavaju po skolama i postavljaju snimci na youtube. Prije bi neko i reagovao, ali posto je kapitalizam, asocijanost je u porastu. Svako se brine o svojoj guzici.

Inace jaci tlaci i to je to. Onaj koji ima zakon u rukama. Sitna buranija reaguje i pokusava da u tome svemu nadje sebe. Pa makar i na silu.
nije novost ali je sad pojacanno jer nema ama bas nikakve kontrole. ovo je samo jedan od klipova koji su izasli. znas koliko ih ima koji nisu snimljeni?

a ovakvog ponasanja dosta manje ima po evropi nego u jednoj usa gdje je svakodnevnica.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#33 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by ladyblue18 »

Joj molim vas, odoste vi sa teme sa maloljetnickim trudnocama i kondomima i cuganju sa 16 godina.
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#34 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by int21 »

Ovakvog maltretiranja nije bilo. Bilo je tuca, saketanja svega.....Ali onda kad dodjes kuci, cekaju te opet batine bio pobjednik ili porazeni u prethodnoj tuci. :)
User avatar
johnny_blazze
Posts: 888
Joined: 29/09/2009 00:27

#35 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by johnny_blazze »

treba uvesti vojni rok od njamanje 1 godinu za muskarce i 6 mjeseci za zene, bez zajebancije kad roditelji i skola ne uspijevaju, ne zele, ne znaju onda nek to radi vojska, negdje se treba nauciti sta je red i disciplina
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#36 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by ladyblue18 »

Nije ni u moje doba bilo ovakvog zenskog ponasanja.

Muskarci ko muskarci, uvijek je bilo propaliteta i kriminalaca, i svadja, i shaketanja, i prijetnji, i nozeva, ali medju curicama ne. Bilo je da ne lazem onih par sto bi nesto prijetile u fazonu "nemoj da te izrezem, da ti kosu pocupam" i sl, ali fizickog nasilja nije, dok psihickog vec jeste, ali i to od onih koje se sa kucnim odgojem u putu nisu srele.
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#37 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Micaha »

johnny_blazze wrote:treba uvesti vojni rok od njamanje 1 godinu za muskarce i 6 mjeseci za zene, bez zajebancije kad roditelji i skola ne uspijevaju, ne zele, ne znaju onda nek to radi vojska, negdje se treba nauciti sta je red i disciplina
E ako vojni rok ne rjesi problem nista nece :D
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#38 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by int21 »

Ne treba vojni rok. Previse komplikovano za odrzavanje. Ali neki radni zatvor, gdje u stvari ides kuci da spavas i da jedes ali se javljas na posao (i to za najteze poslove) umjesto zatvora. Svi ovi balavci od 15-16 bi bili ljudi do 20

:)
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#39 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Neradnik »

Eurosa wrote:Istina da je uvijek bilo tog ...naguravanja, ali halo..jedna od ovih sa snimka drži makaze u ruci! Mogla je i da ih drugačije upotrijebi.
36 sekunda snimka jel ovo govori da je bace kroz prozor ili mi se cini?
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#40 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Partizzanka »

Vise paznje od strane roditelja
Vise vremena provedenog sa djecom
Vise skolskih aktivnosti
Vise obaveza za djecu

samo su neke od stvari koje bi trebale pomoci u ovakvim slucajevima

p.s
da govori baci je kroz prozor


a kada neka opsuje Boga dodje mi da vrisnem
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#41 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by MedenoSrce »

u mojoj školi curice nisu ni psovale ali zato kada prođeš pored Branko Lazić doživiš kulturni šok
User avatar
zla i naopaka
Posts: 14
Joined: 30/10/2013 08:12

#42 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by zla i naopaka »

.
Last edited by zla i naopaka on 04/11/2013 14:09, edited 2 times in total.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#43 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Truba »

tako je
vojni rok za muške
dok se žene mlate :D
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#44 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Micaha »

Partizzanka wrote:Vise paznje od strane roditelja
Vise vremena provedenog sa djecom
Vise skolskih aktivnosti
Vise obaveza za djecu

samo su neke od stvari koje bi trebale pomoci u ovakvim slucajevima

p.s
da govori baci je kroz prozor


a kada neka opsuje Boga dodje mi da vrisnem
Ona u bjeloj majici je najkrvolocnija
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#45 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by cyprus »

Da kažem još nešto... Ovdje se većinom spominju škole i nastavnici kao oni koji su zakazali... Hajd, ima i toga, ali stvar je prvenstveno u roditeljima... Mi smo onakvi kakvi izađemo iz kuće, a škola tu može prilično malo da utiče na preoblikovanje ličnosti... Lako je reći treba zaoštriti kriterije, ali znate li vi sa kojim se pritiskom od strane roditelja moraju nositi nastavnici i uprave škola... Posebno od strane onih ''uticajnijih članova lokalne zajednice'' među roditeljima... Dakle, ako ćemo tražiti krivce, onda je ona bar 80% na roditeljima...
User avatar
int21
Posts: 1087
Joined: 27/07/2009 13:46
Location: Silvermoon city

#46 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by int21 »

cyprus wrote:Da kažem još nešto... Ovdje se većinom spominju škole i nastavnici kao oni koji su zakazali... Hajd, ima i toga, ali stvar je prvenstveno u roditeljima... Mi smo onakvi kakvi izađemo iz kuće, a škola tu može prilično malo da utiče na preoblikovanje ličnosti... Lako je reći treba zaoštriti kriterije, ali znate li vi sa kojim se pritiskom od strane roditelja moraju nositi nastavnici i uprave škola... Posebno od strane onih ''uticajnijih članova lokalne zajednice'' među roditeljima... Dakle, ako ćemo tražiti krivce, onda je ona bar 80% na roditeljima...

:thumbup: :thumbup:

Naravno......

Ruzno ce zvucati ali svako moze dobiti djecu ali ne moze svako biti roditelj.....
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#47 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by staradis »

Ovoga je uvijek bilo i tek se danas nesto radi na tome

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#48 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by blesava »

Nasilje u školama čak je definisan pojam i zove se BULING. I sama sam kao dijete bila zrtva, ali me nije niko snimio, tako da nisam nikom ni bila interesantna.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#49 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Partizzanka »

znate sta je meni najcudnije, ustvari jedino cudno jer je sve ostalo dno dna i totalni razvrat, ....

ova maltretirana cura nije GLASA pustila
a dok su bile na hodnicima skole, prolaze pored njih druga djeca i niko nista

a maltretirana je po meni trebala da vristi i skace, kada je vuku ovako onda i nogama da mlati oko sebe u samoodbrani i sta vec ne ... ne, ona suti ko ZABETONIRANA i pusti da je one odvedu iza skole----.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#50 Re: Izivljavanja ucenica u Tuzli

Post by Partizzanka »

a sto je najgore, neko ko je ovo snimao je snimao da bi se pohvalio!
Post Reply