Sadaka Mentalitet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

fatamorgana

#201 Re: Sadaka Mentalitet

Post by fatamorgana » 22/10/2013 13:29

S4mpion wrote: Nije nikakva razlika, primila Bosna 100 milijardi $ ili 5 milijardi $, rezultat je isti, fabrika nema, političari bi bolja auta vozali i možda bi iznikla još koja vila na Poljinama.
:thumbup:

korisnik101

#202 Re: Sadaka Mentalitet

Post by korisnik101 » 22/10/2013 13:35

Za mene ima razlike izmedju 5 milijardi i 100 milijardi.
Razlika je 95 milijardi. :roll:

fatamorgana

#203 Re: Sadaka Mentalitet

Post by fatamorgana » 22/10/2013 13:37

korisnik101 wrote:Za mene ima razlike izmedju 5 milijardi i 100 milijardi.
Razlika je 95 milijardi. :roll:

Razlika postoji samo za one koji ih strpaju u džep, 100 ili 5 milijardi, nalažalost ...

uglavnomja

#204 Re: Sadaka Mentalitet

Post by uglavnomja » 22/10/2013 13:40

ima tome 10-15 godina, mislim na hayatu je bila emisija o donacijama, silne milijarde su dokumentovane, raznim papirima, ambasade slale svoje izvjestaje blabla

plus sto masa ambasada nije zeljela dati podatke, i plus, ono najvaznije, donacije mimo ambasada, vlada, zvanicnih un i internacionalnih i drzavnih organizacija, nikada se nije saznalo koliko je to milijardi. zna se ko nosa cash u koferu.

tako da vise vjerujem u cifru od 15+ milijardi nego 5.
mislim da je samo za srebrenicu bilo vise od toga.

a sad sto u te cifre (ne sve) spadaju i troskovi njihovih radnika, sto ukljucuje kancelarije, aute, vile, ruckove, dubrovnike, gace, derneke, itd ... i dzeparac, naravno, u visini par nasih plata :zzzz:

Alfons Kauders

#205 Re: Sadaka Mentalitet

Post by Alfons Kauders » 22/10/2013 13:43

S4mpion wrote: Nije nikakva razlika, primila Bosna 100 milijardi $ ili 5 milijardi $, rezultat je isti, fabrika nema, političari bi bolja auta vozali i možda bi iznikla još koja vila na Poljinama.
joj sto se razbacujete ciframa...

$18 milijardi NIKAD, ali NIKAD nije uslo u BiH... NIKAD...

dakle u sve te silne cifre koje pominju nasi veliki prijatelji sa zapada ulaze i pare koje su oni potrosili na bosnu... a ta potrosnja je npr. pokrivala boravak desetina hiljada vojnika ovdje... i masu drugih kuraca...

smijurija, eto $18 milijardi uslo 1996... pa da jeste, i da su pokrali sve, opet bi nam bilo bolje danas, jer bi barem imali 18 milijardera koji bi te pare ovdje trosili

uglavnomja

#206 Re: Sadaka Mentalitet

Post by uglavnomja » 22/10/2013 13:46

ne 96. nego od 92.

fatamorgana

#207 Re: Sadaka Mentalitet

Post by fatamorgana » 22/10/2013 13:48

Alfons Kauders

#208 Re: Sadaka Mentalitet

Post by Alfons Kauders » 22/10/2013 13:52

fatamorgana wrote:@alfons kauders - http://www.klix.ba/vijesti/bih/nestala- ... /090917100
ja stvarno ne znam jel moguce da nisam bio dovoljno jasan

evo prva recenica tvog teksta

Međunarodna zajednica je do sada u BiH potrošila 14 milijardi dolara

dakle oni nam nisu DALI te pare vec su ih POTROSILI

pobogu 20 godina su ovdje medjunarodne snage, organizacije, kurci palci... pa koliko samo OHR kosta, dan danas?! te pare nisu potrosene ni na obnovu zemlje, ni na fabrike, ni na puteve, ni na vracanje duga, vec na NJIH.

uglavnomja

#209 Re: Sadaka Mentalitet

Post by uglavnomja » 22/10/2013 13:58

alfonse

to je samo medjunarodna zajednioca, un, nato, folovi ...

pricamo o zemljama pojedinacno, o raznim aid-ovima, helpovima, privatnim skupljacima pomoci ... koje su dokumentovale pomoc u novcu ili materijalu.

plus oni ispod stola ....

fatamorgana

#210 Re: Sadaka Mentalitet

Post by fatamorgana » 22/10/2013 13:59

Alfons Kauders wrote:
fatamorgana wrote:@alfons kauders - http://www.klix.ba/vijesti/bih/nestala- ... /090917100

pobogu 20 godina su ovdje medjunarodne snage, organizacije, kurci palci... pa koliko samo OHR kosta, dan danas?! te pare nisu potrosene ni na obnovu zemlje, ni na fabrike, ni na puteve, ni na vracanje duga, vec na NJIH.
Pa djeci se ne daju pare u ruke, :wink:

Alfons Kauders

#211 Re: Sadaka Mentalitet

Post by Alfons Kauders » 22/10/2013 14:00

uglavnomja wrote:alfonse

pricamo o zemljama pojedinacno, o raznim aid-ovima, helpovima, privatnim skupljacima pomoci ... koje su dokumentovale pomoc u novcu ili materijalu.

dakle ti tvrdis da je tih 18 milijardi doslo kao pomoc, dokumentovano?!

madner

#212 Re: Sadaka Mentalitet

Post by madner » 22/10/2013 14:01

Toliko dobijemo za 4 godine od dijaspore. Mozemo mi i vise :D

Alfons Kauders

#213 Re: Sadaka Mentalitet

Post by Alfons Kauders » 22/10/2013 14:02

fatamorgana wrote:
Alfons Kauders wrote:

Pa djeci se ne daju pare u ruke, :wink:
pa de mi onda objasni na koji je nacin nama npr. pomogao pad americkog helikoptera u bih? dakle usle su te pare u zemlju, doslovno, ali kako je tih $20 miliona zapravo pomoc?

ili plate i troskovi za hiljade vojnika i jebivjetara iz evrope koji su penziju zaradili u bosni? je li i to bila "pomoc" pa se ibretimo gdje su te pare - a para nikad nije ni bilo

dječak sa šibicama

#214 Re: Sadaka Mentalitet

Post by dječak sa šibicama » 22/10/2013 14:03

U pravu je covjek, nista nije doslo, nikakve donacije, nista nije pokradeno, vile na Poljinama nicu same od sebe, od kise je to.

Fahrini neboderi su izgradjeni od para koje mu je poslala tetka iz Amerike. Princ Bakir na Marin Dvoru pravi zdanje parama koje je naslijedio iz porodicne sehare, ustedili ljudi.

Nema lopova, sve posteno.

ako je ko krao, krali su UN-ovci i SFOR-ovci pa sad nase postene politicare optuzuju, sram hina bilo.

Alfons Kauders

#215 Re: Sadaka Mentalitet

Post by Alfons Kauders » 22/10/2013 14:06

dječak sa šibicama wrote:U pravu je covjek, nista nije doslo, nikakve donacije, nista nije pokradeno, vile na Poljinama nicu same od sebe, od kise je to.

Fahrini neboderi su izgradjeni od para koje mu je poslala tetka iz Amerike. Princ Bakir na Marin Dvoru pravi zdanje parama koje je naslijedio iz porodicne sehare, ustedili ljudi.

Nema lopova, sve posteno.

ako je ko krao, krali su UN-ovci i SFOR-ovci pa sad nase postene politicare optuzuju, sram hina bilo.
hm, pa hajmo onda ovako...

jebem ja mater onome koji je to rekao

(jer se ne sjecam da sam ja to rekao)

a inace, $18 milijardi je bas potroseno na vile po poljinama... 18,000 vila od po milion dolara... :izet:

fatamorgana

#216 Re: Sadaka Mentalitet

Post by fatamorgana » 22/10/2013 14:11

Alfons Kauders wrote: pa de mi onda objasni na koji je nacin nama npr. pomogao pad americkog helikoptera u bih? dakle usle su te pare u zemlju, doslovno, ali kako je tih $20 miliona zapravo pomoc?

ili plate i troskovi za hiljade vojnika i jebivjetara iz evrope koji su penziju zaradili u bosni? je li i to bila "pomoc" pa se ibretimo gdje su te pare - a para nikad nije ni bilo
Ne znam, nisam bio u dotičnom helikopteru, :wink:

uglavnomja

#217 Re: Sadaka Mentalitet

Post by uglavnomja » 22/10/2013 14:13

Alfons Kauders wrote:

ne tvrdim da je bilo 18 mlrd, jer se ne sjecam tacno, kao u magli ima neka cifra 7 mlrd, ali da li je to dokumentovano ili su pretostavke zajedno sa nedokumentovanim ... ne znam.
sjecam se samo da je prva misao bila da je toliko para doslo u srebrenicu to bi bio grad-drzava jaci od pola zemalja europe.

ali znam da su bile milijarde POMOCI, bez vojnika i politicara i glavonja i parazita.

fatamorgana

#218 Re: Sadaka Mentalitet

Post by fatamorgana » 22/10/2013 14:14

Alfonse, iskreno ne razumijem da li braniš lopove ili .....?

Alfons Kauders

#219 Re: Sadaka Mentalitet

Post by Alfons Kauders » 22/10/2013 14:15

uglavnomja wrote:
Alfons Kauders wrote:

ne tvrdim da je bilo 18 mlrd, jer se ne sjecam tacno, kao u magli ima neka cifra 7 mlrd, ali da li je to dokumentovano ili su pretostavke zajedno sa nedokumentovanim ... ne znam.
sjecam se samo da je prva misao bila da je toliko para doslo u srebrenicu to bi bio grad-drzava jaci od pola zemalja europe.

ali znam da su bile milijarde POMOCI, bez vojnika i politicara i glavonja i parazita.
5.1 skupljene na donatorskim konferencijama... sto je bilo oko 5% stvarne ratne stete

i to je za drzavu, ne za srebrenicu

Alfons Kauders

#220 Re: Sadaka Mentalitet

Post by Alfons Kauders » 22/10/2013 14:17

fatamorgana wrote:Alfonse, iskreno ne razumijem da li braniš lopove ili .....?
da, branim ih jer nisu pokrali koliko mnogi ovdje misle...

uostalom pogledaj ko su najbogatiji ljudi u bih i kako su stekli pare - niko nije imao blage veze s tim... uglavnom se radilo o malverzacijama, privrednom kriminalu, privatizaciji...

kralo se jeste, pokrali su se milioni, cak i desetine miliona, ali tvrditi da je neka mala nevidljiva halka pokrala milijarde i da ih ni danas nema na mapi je cisti idiotizam... ko da je neko ukro golfa pa ga krije u stali, MILIJARDE ljudi, MILIJARDE

fatamorgana

#221 Re: Sadaka Mentalitet

Post by fatamorgana » 22/10/2013 14:20

Alfons Kauders wrote:

uostalom pogledaj ko su najbogatiji ljudi u bih i kako su stekli pare - niko nije imao blage veze s tim... uglavnom se radilo o malverzacijama, privrednom kriminalu, privatizaciji...

kralo se jeste, pokrali su se milioni, cak i desetine miliona, ali tvrditi da je neka mala nevidljiva halka pokrala milijarde i da ih ni danas nema na mapi je cisti idiotizam... ko da je neko ukro golfa pa ga krije u stali, MILIJARDE ljudi, MILIJARDE
SDA?

SiSaJuMe

#222 Re: Sadaka Mentalitet

Post by SiSaJuMe » 22/10/2013 14:22

Na korak do gladi: Polovina građana živi na granici siromaštva
Siromaštvom je u BiH pogođeno 566.025 građana s mjesečnim prihodom do 205 KM
Građanima BiH prijeti još veće siromaštvo
Siromaštvo u BiH se u proteklih deset godina udvostručilo
Stanovnici BiH sve više tonu u siromaštvo
Više od milion i po građana BiH na rubu egzistencije!

Samo su neki od aktuelnih naslova u posljednje vrijeme, i sta je "mala" pogresno uradila ?

Ko nezna gdje su donacije otisle nek se sagne i provjeri da li je jos uvjek supalj.,

burger_pasa

#223 Re: Sadaka Mentalitet

Post by burger_pasa » 22/10/2013 14:28

uglavnomja wrote:
Alfons Kauders wrote:

Ti se stalno nesto upires da pronadjes lopova. Pun si informacija, a lopova nikako da uhvatis. Hajde mozda ti Hayat svojom dokumentacijom pomogne.

uglavnomja

#224 Re: Sadaka Mentalitet

Post by uglavnomja » 22/10/2013 14:29

Alfons Kauders wrote:

jaro, znas sta je siva eminencija, ono ne vidis ih, a tu su stalno, ne znas ni kako se ozvu, a uredno klepaju pare ... drugi saff ili ritam linija, puste frontmena da se eksponira, a iza ledja sebi u padze ...

i sad rahat zive hiljadama km od bosne sa cashom na racunu, a nikad niko za njih nije cuo.

osim toga, samo od holandske vlade je leglo 120 miliona eura, a sipak se potrosio u srebrenici, mozda 1%.

evo ti jedan citat:

"“The expression ‘the millions of Srebrenica’ stands for the money that doesn’t exist, disappeared or got stolen. Because with the money that was spend here they should be able to build a new Las Vegas over here not to keep this town in such a miserable situation as it is nowadays.

fatamorgana

#225 Re: Sadaka Mentalitet

Post by fatamorgana » 22/10/2013 14:30

burger_pasa wrote: Ti se stalno nesto upires da pronadjes lopova. Pun si informacija, a lopova nikako da uhvatis. Hajde mozda ti Hayat svojom dokumentacijom pomogne.
:thumbup: Nema kod nas lopova, oni su plod naše mašte i PTSP-a a kod žena PMS-a, :wink:

Post Reply