napad pasa / tuzba

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
huxley
Posts: 636
Joined: 05/08/2009 09:56

#3726 Re: napad pasa / tuzba

Post by huxley »

Bilo bi interesantno čuti koja 'alternativna' rješenja, dakle ona koja ne uključuju eutanaziju, predlažu ovi koji bi pobili i jebali majku svim neistomišljenicima, also nama koji JESMO za eutanaziju, kao i većina civilizovanog svijeta u V. Britaniji, Španiji, pa evo sada i Rumuniji, Hrvatskoj, Mađarskoj....

Jedini uslov je da pse sklone sa ulica, i da navedu koliko bi to koštalo, onako, taksativno, što bi rekli.

Njihovi lideri Aid Feraget, Jelena Despot, Paunović i Sneža Bingo to još nikad nisu uradili.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#3727 Re: napad pasa / tuzba

Post by AmirBaa »

cule64 wrote:Hebo vam Cule mater retardiranu
sto mnogo govori o tome ko je psihopata :)
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#3728 Re: napad pasa / tuzba

Post by L u c i f e r »

stojadin, cule, ko je sledeći...? :brusli:


:evil:
Stojadin
Posts: 556
Joined: 22/06/2011 20:33

#3729 Re: napad pasa / tuzba

Post by Stojadin »

L u c i f e r wrote:
Stojadin wrote: Pitas me da li mi ista znaci to sto u zakonu stoji da je ubijanje pasa (zato sto nam smetaju) eutanazija. Odgovaram ti da to sta stoji u zakonu ne znaci nista, jer je u ne tako dalekoj proslosti takodjer stajalo u zakonu du su Jevreji Untermensch. Otvori rjecnik i vidi sta znaci eutanazija. Ukucaj u YouTube ili u Google sinteraj i skontaj da li se to podudara sa pojmom eutanazija.

Jasnije :)?
dijete drago
civilizovani ljudi se rukovode zakonima
a čim bi drugo
po tvojoj zelenoj čunici? :roll:
I Njemci su isto bili civilozovani ljudi sa civilizovanim zakonima :) Dragi čiko, nije ni cudo sto ti je takav mentalitet kad svaki zakon shvatas kao boziju rijec. Kad bi se sutra izglasao zakon da sve Rome treba pobiti, tebi bi to bilo uredu zato sto je zakon?
Stojadin
Posts: 556
Joined: 22/06/2011 20:33

#3730 Re: napad pasa / tuzba

Post by Stojadin »

kakavdanakneiskustvu wrote: sterilisan ker ili ne,mene je strah pustiti dijete na ulicu,udomljavanje je vrlo spor proces,za registraciju nema para,tek su registrovane sve osobe koje žive u državi,tako da ni od kazni nema ništa,to i nije dio pitanja,pitao sam za pse lutalice,ne za one koji su udomljeni
Naravno da je dio pitanja, ubijanjem lutalica se nista ne postize. Lutalice nisu problem vec simptom problema. Problem su ljudi koji pustaju pse. Ako se to ne rijesi ni od eutanazije ni od sterilizacije nema nista.

E sad, to sto je tebe strah da pustis djecu to je vise do tebe nego do pasa. Ja zivim direktno pored skole i svaki dan kroz prozor vidim djecu kako prolaze pored copora dok idu u granap na odmoru, ili se vracaju kuci itd. i nikad pas nije zalajao na neko dijete a kamoli napao ga. A djeca uglavnom il ignorisu lutalice skroz, a cesto vidim cak da im bace hljeba il nesto drugo. Naravno da se desi nekad negdje da lutalica napadne nekoga, ali to nije razloga da se sve lutalice pobiju. Al takav je nas mentalitet, jbg. Citam neki dan clanak na klixu, nesto u vezi homoseksualaca u Ugandi ne sjecam se ni ja, i dole citam komentare, i kao top komentar u smislu "EVO ZASTO TREBAMO POBITI SVE PEDERE:" i link na clanak od Fox newsa, neki homoseksualni par zlostavljao dijete, i eto sad to im je ko argument da sve homoseksualce treba pobiti. Jedan slucaj gdje se tako nesto desi, odma svakog treba pobiti.

Haj mi sad reci konkretno, zasto je problem strpiti se 4-5 godina i rijesiti "problem" (koji smo usput sami stvorili) na human nacin (sterilizacijom)? Da se razumijemo, ubijanjem pasa problem se nikad ne bi rijesio vec bi postao jos gori, ali evo zamislimo hipoteticnu situaciju gdje postoji neko dugme koje se pritisne i odjednom svim psima u drzavi glava eksplodira. Zasto je ovo drugo bolja solucija? Nemoj mi reci "zato sto je brze", vec mi reci s neke ljudske strane, zar je problem strpiti se toliko da se problem rijesi na koliko-toliko normalan nacin?
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#3731 Re: napad pasa / tuzba

Post by L u c i f e r »

Stojadin wrote:
L u c i f e r wrote:
Stojadin wrote: Pitas me da li mi ista znaci to sto u zakonu stoji da je ubijanje pasa (zato sto nam smetaju) eutanazija. Odgovaram ti da to sta stoji u zakonu ne znaci nista, jer je u ne tako dalekoj proslosti takodjer stajalo u zakonu du su Jevreji Untermensch. Otvori rjecnik i vidi sta znaci eutanazija. Ukucaj u YouTube ili u Google sinteraj i skontaj da li se to podudara sa pojmom eutanazija.

Jasnije :)?
dijete drago
civilizovani ljudi se rukovode zakonima
a čim bi drugo
po tvojoj zelenoj čunici? :roll:
I Njemci su isto bili civilozovani ljudi sa civilizovanim zakonima :) Dragi čiko, nije ni cudo sto ti je takav mentalitet kad svaki zakon shvatas kao boziju rijec. Kad bi se sutra izglasao zakon da sve Rome treba pobiti, tebi bi to bilo uredu zato sto je zakon?
eve ga stojke ope :roll:

saće tebi tvoj čika luci objasnit...
e vako
psi nisu ljudi
lutalice su štetočine
nemamo para da hin držimo doživotno u azilima
na ulici seru, laju i ujedaju
sva hin evropa, balkan i amerika roka
naveo ti linkove, citiro ti članke
ako ti sad nije jasno zašto je ubijanje lutalica nužnost
biće kad narasteš
i kad shvatiš da nema deda mraza
ups, izvini što te razočara :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#3732 Re: napad pasa / tuzba

Post by kakavdanakneiskustvu »

Stojadin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: sterilisan ker ili ne,mene je strah pustiti dijete na ulicu,udomljavanje je vrlo spor proces,za registraciju nema para,tek su registrovane sve osobe koje žive u državi,tako da ni od kazni nema ništa,to i nije dio pitanja,pitao sam za pse lutalice,ne za one koji su udomljeni
Naravno da je dio pitanja, ubijanjem lutalica se nista ne postize. Lutalice nisu problem vec simptom problema. Problem su ljudi koji pustaju pse. Ako se to ne rijesi ni od eutanazije ni od sterilizacije nema nista.

E sad, to sto je tebe strah da pustis djecu to je vise do tebe nego do pasa. Ja zivim direktno pored skole i svaki dan kroz prozor vidim djecu kako prolaze pored copora dok idu u granap na odmoru, ili se vracaju kuci itd. i nikad pas nije zalajao na neko dijete a kamoli napao ga. A djeca uglavnom il ignorisu lutalice skroz, a cesto vidim cak da im bace hljeba il nesto drugo. Naravno da se desi nekad negdje da lutalica napadne nekoga, ali to nije razloga da se sve lutalice pobiju. Al takav je nas mentalitet, jbg. Citam neki dan clanak na klixu, nesto u vezi homoseksualaca u Ugandi ne sjecam se ni ja, i dole citam komentare, i kao top komentar u smislu "EVO ZASTO TREBAMO POBITI SVE PEDERE:" i link na clanak od Fox newsa, neki homoseksualni par zlostavljao dijete, i eto sad to im je ko argument da sve homoseksualce treba pobiti. Jedan slucaj gdje se tako nesto desi, odma svakog treba pobiti.

Haj mi sad reci konkretno, zasto je problem strpiti se 4-5 godina i rijesiti "problem" (koji smo usput sami stvorili) na human nacin (sterilizacijom)? Da se razumijemo, ubijanjem pasa problem se nikad ne bi rijesio vec bi postao jos gori, ali evo zamislimo hipoteticnu situaciju gdje postoji neko dugme koje se pritisne i odjednom svim psima u drzavi glava eksplodira. Zasto je ovo drugo bolja solucija? Nemoj mi reci "zato sto je brze", vec mi reci s neke ljudske strane, zar je problem strpiti se toliko da se problem rijesi na koliko-toliko normalan nacin?



ama nije dio pitanja,ja sam pitao šta sa psima lutalicama,sad ćeš me ti ubijediti šta sam ja upitao,vrati se dvije stranice pa pročitaj
pa normalno da je do mene jer me je strah kerova,životinja

ma nije problem,neka ih na ulicama,nek svako malo nekog gricnu,za 4-5 godina biti će ih 50000
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3733 Re: napad pasa / tuzba

Post by vješalica »

Stojadin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote: sterilisan ker ili ne,mene je strah pustiti dijete na ulicu,udomljavanje je vrlo spor proces,za registraciju nema para,tek su registrovane sve osobe koje žive u državi,tako da ni od kazni nema ništa,to i nije dio pitanja,pitao sam za pse lutalice,ne za one koji su udomljeni
Naravno da je dio pitanja, ubijanjem lutalica se nista ne postize. Lutalice nisu problem vec simptom problema. Problem su ljudi koji pustaju pse. Ako se to ne rijesi ni od eutanazije ni od sterilizacije nema nista.
Kako to postižu i primjenjuju u drugim zemljama?
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#3734 Re: napad pasa / tuzba

Post by L u c i f e r »

Users browsing this forum: Stojadin and 6 guests
ah što stojke tabiri :lol:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#3736 Re: napad pasa / tuzba

Post by L u c i f e r »

danak, jel more kakav kopipejst s tog fejsa, za nas što nemamo akaunta :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#3737 Re: napad pasa / tuzba

Post by kakavdanakneiskustvu »

L u c i f e r wrote:danak, jel more kakav kopipejst s tog fejsa, za nas što nemamo akaunta :)



Ljubitelj sam svih životinja ! Al nakon večerašnje epizode i iskustva... sa čoporom gladnni... Eh, dragi moji i drage moje, dobro se čuvajte pasa lutalica... "Sjajno i nezaboravno", da pamtite doživotno jebeno iskustvo... Četvorica na jednog... Briga me vala od ovog trenutka za sve ove što su ko fol za, i za one što su ko biva protiv radi politički poena. Kad dožive ovakvo iskustvo, i jedni i drugi onda nek mi se jave da glasam il za il protiv... Moje se dijete boji izaći na ulicu zbog pasa a od večeras i ja. Ne desilo se nikome. A ljubitelj sam pasa ! Čuvajte ih se i ne vjerujte im ! Zaista sam žalostan jer znam da ponovit će se to i drugima... Daj Bože da bude samo sa sretnim ishodom., drage moje i dragi moji !

Azra Dramalija ja sam za eutanaziju, psu nije mjesto na ulici. mi nismo za to da se borimo s njima. ja sam prestala po noci hodati zbog njih, to je krah za proracun jer bih potrosila nesto negdje navecer. obozavam zivotinje, ali 70. ooo u sarajevu ih je previse.
Prije 3 h

Almir Đuhera Ako se želi rješenje, može se naći. Večeras mi se desilo da sam imao sukob sa četvoricom, i sreča da sam bio bučan ko da me ima stotine, mlatio nogama oko sebe, a premro sam od straha, pa i komšija zagalami. Žalostan sam zaista što će se to isto opet n...Vidi više
Prije 3 h · 1

Azra Dramalija nije psu mjesto na ulici, a i ovi iz udruzenja za zastitu zivotinja uzimaju lovu (nisu samo politicari krivi), ne ne sljive praksu u €U, u sloveniji pas u aziuku nakon 30 dana se ubija. a kod na s iz azika na ulicu
Stojadin
Posts: 556
Joined: 22/06/2011 20:33

#3738 Re: napad pasa / tuzba

Post by Stojadin »

Alfons Kauders wrote:
Stojadin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

kako bi ti riješio problem prevelikog broja pasa lutalica?
Kombinacijom dokazanim metodama (koji su usput dosta ucinkovitiji od ubijanja) hvatanja/sterilisanja/pustanja, koliko je moguce programom udomljavanja i registracijom i strogim kaznama za ljude koji puste ljubimce vani kad im dosade.
jesu li to iste one metode koje su dokazane u grckoj, s 300,000 lutalica... generalno najdebilnijoj vecoj drzavi u ovom dijelu evrope?

humani ti grci pravo...

osim ponekad

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... mpics.html
Bravo. Pogledaj datum na tom clanku. 2004. Zakon o dobrobiti zivotinja u Grckoj je tek poceo prije 3-4 godine.
Stojadin
Posts: 556
Joined: 22/06/2011 20:33

#3739 Re: napad pasa / tuzba

Post by Stojadin »

shbc wrote:Jebote, ja ne kontam nikako ovu logiku: "Dok su ubijali pse oni su se masovno mnozili i problem je rastao, ali kada su poceli sa metodom sterilisi i pusti smanjio se broj lutalica".

Dakle imas 10 pasa na ulici. Uhvatis jednog, sterilises i pustis. U medjuvremenu od ostalih 9 je nastalo 3 nova psa, to je 12 plus sterilisani 13.
Sa druge strane. Imas 10 pasa na ulici, uhvatis jednog i eutaniziras ga. U medjuvremenu od ostalih 9 je nastalo 3 nova psa, to je 12 ukupno jer eutaniziranog nema. Ali obzirom da je po vasoj logici ova metoda manje efikasna, onaj eutanizirani se izgleda opet nekako razmnozava, jebo on mater svooooju.
Evo pojednostavljeno objasnjenje:

Ubijanje:
Dakle, imas 10 pasa na nekom podrucju A i 10 na podrucju B, koje se nalazi negdje blizu podrucja A. Dodje čika šintor i pobije sve (potpuno nerealno da ih sve pohvata odjednom, ali eto radi jednostavnosti) lutalice na A. Lutalice na B primjete da nema pasa na A, dakle sva hrana, teritorija na A je slobodna. Neke lutalice sa B dodju na A, i tu nastane novi copor koji se dalje razmnozava.

Sterilizacija:
Isti slucaj, 10 na A 10 na B. Dodje čika veterinar, pohvata pse, sterilizira ih, vrati ih na A. Psi sa B ne mogu preci na A zato sto je to jos uvijek teritorija od pasa sa A. Psi sa A se ne mogu dalje razmnozavati zato sto nemaju funkcionalne reprodukcijske organe. Nakon odredjenog vremena pseca populacija se znatno smanjila.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#3740 Re: napad pasa / tuzba

Post by uglavnomja »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#3741 Re: napad pasa / tuzba

Post by L u c i f e r »

:shock: :shock: :shock:
:lol: :lol: :lol:
:kiss:
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#3742 Re: napad pasa / tuzba

Post by AmirBaa »

Stojadin wrote:
shbc wrote:Jebote, ja ne kontam nikako ovu logiku: "Dok su ubijali pse oni su se masovno mnozili i problem je rastao, ali kada su poceli sa metodom sterilisi i pusti smanjio se broj lutalica".

Dakle imas 10 pasa na ulici. Uhvatis jednog, sterilises i pustis. U medjuvremenu od ostalih 9 je nastalo 3 nova psa, to je 12 plus sterilisani 13.
Sa druge strane. Imas 10 pasa na ulici, uhvatis jednog i eutaniziras ga. U medjuvremenu od ostalih 9 je nastalo 3 nova psa, to je 12 ukupno jer eutaniziranog nema. Ali obzirom da je po vasoj logici ova metoda manje efikasna, onaj eutanizirani se izgleda opet nekako razmnozava, jebo on mater svooooju.
Evo pojednostavljeno objasnjenje:

Ubijanje:
Dakle, imas 10 pasa na nekom podrucju A i 10 na podrucju B, koje se nalazi negdje blizu podrucja A. Dodje čika šintor i pobije sve (potpuno nerealno da ih sve pohvata odjednom, ali eto radi jednostavnosti) lutalice na A. Lutalice na B primjete da nema pasa na A, dakle sva hrana, teritorija na A je slobodna. Neke lutalice sa B dodju na A, i tu nastane novi copor koji se dalje razmnozava.

Sterilizacija:
Isti slucaj, 10 na A 10 na B. Dodje čika veterinar, pohvata pse, sterilizira ih, vrati ih na A. Psi sa B ne mogu preci na A zato sto je to jos uvijek teritorija od pasa sa A. Psi sa A se ne mogu dalje razmnozavati zato sto nemaju funkcionalne reprodukcijske organe. Nakon odredjenog vremena pseca populacija se znatno smanjila.
I gdje ima vise pasa, u prvom ili drugom slucaju ?
benjamin1992
Posts: 179
Joined: 05/08/2011 14:58

#3743 Re: napad pasa / tuzba

Post by benjamin1992 »

Sta reci... :shock:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3744 Re: napad pasa / tuzba

Post by japin_mutapi »

kako su poljaci i ukrajinci riješili problem pasa lutalica/štetočina prije euro prvenstva u fudbalu 2012
masovne egzekucije u ukrajini 80.000

i šta uefa kaže na pritužbe - rekli smo domačinima da riješe problem pasa ali im nismo rekli na koji način da to urade
i ljudi uradili na jedini moguči način
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3745 Re: napad pasa / tuzba

Post by julisiz es grant »

uglavnomja wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Haj što su zadrti i netolerantni prema drugačijem mišljenju, al što nikome, ali baš nijednom od njih matematika i logika nikako ne idu, e to je već fenomen :D
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#3746 Re: napad pasa / tuzba

Post by registrovana onako »

AmirBaa wrote: I gdje ima vise pasa, u prvom ili drugom slucaju ?
s tim da podrucje A moze biti i cijela BiH, podrucje B neka okolna zemlja :)
koja sama treba rijesiti svoj problem

a ako je sve na podrucju BiH :D treba dodati da se i psi iz podrucja B mogu sterilisati naknadno, stojadine stojadine :D
japin_mutapi wrote:kako su poljaci i ukrajinci riješili problem pasa lutalica/štetočina prije euro prvenstva u fudbalu 2012
masovne egzekucije u ukrajini 80.000

i šta uefa kaže na pritužbe - rekli smo domačinima da riješe problem pasa ali im nismo rekli na koji način da to urade
i ljudi uradili na jedini moguči način
napokon pravi naziv :)
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#3747 Re: napad pasa / tuzba

Post by L u c i f e r »

julisiz es grant wrote:
uglavnomja wrote::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Haj što su zadrti i netolerantni prema drugačijem mišljenju, al što nikome, ali baš nijednom od njih matematika i logika nikako ne idu, e to je već fenomen :D
dječja posla :)

Image
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3748 Re: napad pasa / tuzba

Post by japin_mutapi »

Stojadin wrote: Ubijanje:
Dakle, imas 10 pasa na nekom podrucju A i 10 na podrucju B, koje se nalazi negdje blizu podrucja A. Dodje čika šintor i pobije sve (potpuno nerealno da ih sve pohvata odjednom, ali eto radi jednostavnosti) lutalice na A. Lutalice na B primjete da nema pasa na A, dakle sva hrana, teritorija na A je slobodna. Neke lutalice sa B dodju na A, i tu nastane novi copor koji se dalje razmnozava.

Sterilizacija:
Isti slucaj, 10 na A 10 na B. Dodje čika veterinar, pohvata pse, sterilizira ih, vrati ih na A. Psi sa B ne mogu preci na A zato sto je to jos uvijek teritorija od pasa sa A. Psi sa A se ne mogu dalje razmnozavati zato sto nemaju funkcionalne reprodukcijske organe. Nakon odredjenog vremena pseca populacija se znatno smanjila.
cukice sa područja C primjete da se na područjima A i B smanjila pseća populacija i da ima dosta životnog prostora i hrane
nakon snimanja situacije i dogovora odlučuju da pošalju nekoliko parova da nasele tu teritoriju i da se nakote kako bi održali i povećali broj svoje vrste na područjima A i B i kako teritorija koju su zauzeli ne bi pala u ruke neprijateljima tj. ljudskoj vrsti
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58735
Joined: 03/08/2010 19:04

#3749 Re: napad pasa / tuzba

Post by kakavdanakneiskustvu »

japin_mutapi wrote:
Stojadin wrote: Ubijanje:
Dakle, imas 10 pasa na nekom podrucju A i 10 na podrucju B, koje se nalazi negdje blizu podrucja A. Dodje čika šintor i pobije sve (potpuno nerealno da ih sve pohvata odjednom, ali eto radi jednostavnosti) lutalice na A. Lutalice na B primjete da nema pasa na A, dakle sva hrana, teritorija na A je slobodna. Neke lutalice sa B dodju na A, i tu nastane novi copor koji se dalje razmnozava.

Sterilizacija:
Isti slucaj, 10 na A 10 na B. Dodje čika veterinar, pohvata pse, sterilizira ih, vrati ih na A. Psi sa B ne mogu preci na A zato sto je to jos uvijek teritorija od pasa sa A. Psi sa A se ne mogu dalje razmnozavati zato sto nemaju funkcionalne reprodukcijske organe. Nakon odredjenog vremena pseca populacija se znatno smanjila.
cukice sa područja C primjete da se na područjima A i B smanjila pseća populacija i da ima dosta životnog prostora i hrane
nakon snimanja situacije i dogovora odlučuju da pošalju nekoliko parova da nasele tu teritoriju i da se nakote kako bi održali i povećali broj svoje vrste na područjima A i B i kako teritorija koju su zauzeli ne bi pala u ruke neprijateljima tj. ljudskoj vrsti


:thumbup:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#3750 Re: napad pasa / tuzba

Post by japin_mutapi »

registrovana onako wrote: napokon pravi naziv :)
ovo sam namjerno napisao da vidim reakcije
jeste pravi naziv ali samo za one koji izjednačavaju ljude i pse i psima pripisuju ljudske osobine
Locked