Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#1 Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Corto Maltese »

http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/101 ... lator.html

Lice Almira Čehajića Batka ovih dana možete vidjeti na naslovnim stranama većine bosanskohercegovačkih medija. Popularni sarajevski voditelj, glumac-amater, stomatolog i direktor humanitarne nevladine organizacije “Otvorena mreža” pažnju javnosti (i novinara) ovog puta privukao je zahvaljujući dokumentarnom filmu Rob reditelja Pjera Žalice, koji je premijerno prikazan u okviru Takmičarskog dokumentarnog programa 19. Sarajevo Film Festivala.

PREVARENA ŽIRANTICA

U prošlom broju Slobodne Bosne objavili smo dio Čehajićeve potresne priče na osnovu koje je Žalica snimio pomenuti film. Podsjetimo, u filmu Batko govori o tome kako se zbog teške bolesti i operacije svoje kćerke koja je, nažalost, kasnije preminula, zadužio kod sarajevskih kamatara, nakon čega mu se život, kako kaže, “pretvorio u pakao”. Čehajić je od kamatara navodno posudio 50.000 KM. Za samo nekoliko mjeseci taj dug je, prema njegovim riječima, narastao na 300.000 maraka.
„Moja kćerka imala je tešku urođenu srčanu manu, koja je gotovo i hirurški neizlječiva. Dijagnozu smo dobili 1999., a takva operacija košta između 50 i 100.000 KM. Ali, s obzirom da je Asja imala neke komplikacije, sve je koštalo puno više. Uglavnom, uspio sam sakupiti potrebni novac za njen transport avionom u Njemačku i operaciju uz pomoć ljudi koje sam smatrao dragim prijateljima. I desila se divna stvar: moja kćerka je preživjela, počela je da se oporavlja, da napreduje… Međutim, u isto vrijeme, svi ti moji 'prijatelji' počeli su da me zovu i zahtijevaju da im hitno vratim novac koji sam posudio. Bilo je to toliko surovo, brutalno, odvratno, da sam mislio samo o tome kako da im što prije vratim te pare. Nekako su mi bogohulili: eto ti, imaš sad zdravo dijete, ali nam duguješ novac. Nažalost, moja kćerka je umrla nedugo nakon toga i ja sam, u svoj toj nesreći i bijesu, posudio novac od kamatara, misleći da sam svemoguć i da ću moći vratiti taj dug. I tu je nastao pakao“, ispričao je Čehajić.
Nakon njegove priče koju smo objavili, javila nam se Sarajka L. (identitet poznat redakciji, op.a.), koja nam je ispričala kako protiv Čehajića već godinama vodi sudski spor. Razlog je kredit od 40.000 KM za koji mu je ona, kako kaže, bila žirant.
“Moj suprug i Batko su dugogodišnji prijatelji. Kada je prije nekoliko godina tražio da mu budem žirant za kredit, nismo uopšte razmišljali i bez oklijevanja smo pristali. Nisam mogla ni slutiti šta će se desiti”, priča L.
Prema njenim riječima, Čehajić kredit nije vraćao, pa je banka počela teretiti nju kao žiranta.
“U početku je govorio kako sam mu spasila život, kako on ne bi bio nigdje da nije mogao podići taj kredit… Ali kada je prestao da otplaćuje rate kredita, nazvala sam ga da pitam šta se dešava. Počeo je izmišljati nekakve izgovore, a ubrzo nakon toga potpuno je prestao da mi se javlja na telefon i promijenio je broj. Sada više uopšte ne mogu ni da dođem do njega, a ako bih i uspjela, mislim da od toga ne bi bilo neke velike koristi”, kaže naša sagovornica i dodaje da je tek nakon svega što se dogodilo saznala kako Čehajić još nekim svojim (bivšim) prijateljima duguje novac. “Moj slučaj je odavno na sudu. Tužila sam ga, ali znate kako to ide… Proces se odugovlači unedogled. Preko svoje pravne zastupnice saznala sam da Batko samo od Otvorene mreže mjesečno zarađuje 8.000 maraka! I onda ovih dana čitam u medijima kako se predstavlja kao nekakav siromah, koji maltene nema šta da jede?!”, ogorčeno govori L. “Ne želim da me pogrešno shvatite: nije mi namjera da ga ‘blatim’, na kraju, nekada smo bili prijatelji, ali ovo je jednostavno kap koja je prelila čašu. Iskreno mi je žao zbog tragedije sa kćerkom koja mu se dogodila i vjerujem da nema gore stvari koju čovjek može doživjeti od toga. Ali ovo nema veze s tim. Svi mi, njegovi prijatelji, bili smo spremni da mu pomognemo bez razmišljanja, a sada nam on to ovako vraća”, zaključuje naša sagovornica.
Ona nije jedina koju je Čehajić navodno prevario za desetine hiljada maraka. Kako saznajemo, na Općinskom sudu u Sarajevu protiv Čehajića se vodi spor koji su pokrenuli sinovi pokojnog Đure Lukića sa Ilidže. Čehajić, koji inače i sam živi na Ilidži, tačnije u naselju Bojnik, svojevremeno je ponudio Lukiću da mu bude posrednik u prodaji kuće. Kupoprodajna cijena kuće bila je 170.000 KM. Nakon što je prodao kuću, Čehajić je Lukiću isplatio samo 13.000 eura, odnosno 26.000 KM. Ostatak novca Đuro Lukić nikada nije vidio. U pokušaju da dođe do svog novca, Lukić je još 2004. godine Kantonalnom tužiteljstvu u Sarajevu podnio prijavu protiv Čehajića zbog kaznenog djela prevare. No, kako tvrde dobro upućeni izvori “SB”, prijava se “kiselila” u ladicama Tužilaštva godinama zahvaljujući Čehajićevim dobrim vezama sa pojedinim predstavnicima pravosudnih institucija. Godine 2009., pet godina nakon što je Lukić podnio prijavu, podnijeta je urgencija sa zahtjevom za hitnije rješavanje predmeta, ali ni to nije imalo efekta i slučaj do danas nije riješen. Čehajić je Lukićevu kuću navodno (pro)dao izvjesnom Muji Šabaniji, kao kompenzaciju za novac koji mu je dugovao odranije. Osim kaznene prijave, Đuro Lukić pokrenuo je i građansku parnicu protiv Čehajića i Šabanije. Lukić je u međuvremenu umro i sada spor vode njegovi sinovi koji žive u inostranstvu.

NEOTPLAĆENI KREDITI U BANKAMA

Pored toga što je, prema vlastitom priznanju, dugovao desetine hiljada maraka lokalnim kamatarima (Batko u filmu ne spominje imena, ali navodno se najviše zadužio kod braće Muhameda Alija i Aziza Gašija, op.a.), Almir Čehajić također je poznati višegodišnji dužnik i u sarajevskim bankama. Kako nezvanično saznajemo, Čehajića u jednoj komercijalnoj banci već nekoliko godina “proganjaju” zbog neotplaćenih kredita, a ukupna suma za koju se zadužio iznosi preko stotinu hiljada konvertibilnih maraka. Uprkos tome što se redovno žali kako su mu što banke, što kamatari zaplijenili veći dio imovine i praktično ga ostavili "na prosjačkom štapu", Čehajić sa suprugom živi u luksuznoj kući u sarajevskom naselju Bojnik, u dijelu grada koji stanovnici nazivaju "malo Dedinje". Pored ove, Čehajić ima i kuću u ilidžanskom naselju Pejton, gdje se nalazi i njegova privatna stomatološka ordinacija. Kuća u Pejtonu trenutno se navodno prodaje.
Za razliku od onih koji ga opisuju kao plemenitog čovjeka čija humanost ne poznaje granice, naši sagovornici, koji za sada insistiraju na anonimnosti, kažu da su dobro upoznali drugo lice Almira Čehajića Batka.
“Ne osporavamo da je Otvorena mreža sigurno pomogla nekim ljudima, ali to je prije svega zahvaljujući donacijama ljudi iz čitave Bosne i Hercegovine koji se odazivaju humanitarnim akcijama. Sa druge strane, Batko je, nažalost, veliki manipulator i čovjek koji dobro zna šta je samopromocija. Vjerovatno je zato i pristao da snimi ovakav dokumentarac, jer bilo ko drugi na njegovom mjestu ne bi imao obraza da to radi”, kaže jedan od sagovornika “SB”.

(NE)OPRAVDANO PRISVAJANJE ZASLUGA

Ima li „Otvorena mreža“ važeće ugovore sa svjetskim klinikama?

U razgovoru za „Slobodnu Bosnu“, Almir Čehajić Batko rekao je da NVO Otvorena mreža ima ugovore za transplantacije organa sa četiri svjetske klinike, te da su sa svakom od tih klinika uspjeli ugovoriti da cijena jedne transplantacije bude 22.000 eura.
„Trenutno u bolnici u Tibingenu leži petoro Bosanaca i Hercegovaca - za svakog od njih faktura liječenja je po 200.000 eura“, kazao nam je Čehajić. Na naše pitanje kako jedna nevladina organizacija može sklapati ugovore sa kliničkim centrima za transplantacije organa, Čehajić je odgovorio da može, ali sa potpisom nadležnog ministra zdravstva. U federalnom Ministarstvu zdravstva kazali su nam da je ovo Ministarstvo do sada dalo podršku Otvorenoj mreži isključivo u edukativne svrhe, te da nikada nisu sklopili bilo kakav drugi ugovor s njima. Što se tiče pomenute klinike u njemačkom Tibingenu, Ministarstvo zdravstva FBiH već godinama ima ugovor sa ovom klinikom za liječenje bh. pacijenata.
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#2 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by bull21 »

Ja se držim druga Staljina i njegove: "I trust no one. Not even myself." :-) Svi su oni isti. Da je njega toliko strah tih kamatara ne bi on film pravio i pričao o tome neg' bi se ušutio ni mati mu ne bi znala a kamoli ja i ti.
tenishia
Posts: 97
Joined: 18/04/2013 23:06

#3 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by tenishia »

"kako Čehajić još nekim svojim (bivšim) prijateljima duguje novac"

Izgleda da je Batko svoje žirante nazvao kamatarima, kako bi ih ocrnio, a od sebe napravio nevinašce i humanistu, sramota...
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#4 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by It_is_a_Leclerc »

"Slobodna Bosna" predvođena svojim neurednikom Senadom Avdićem i ergelom pljuvača koji kao da su zanat pekli kod Bakira Hadžiomerovića, opet ne bira ni načine, ni metode za diskreditovanje ljudi koji im se, onako, ne sviđaju.
Nakon što su popljuvali sviju odreda koji su primjetili interesantnu činjenicu da Avdićeva supruga, notorna novinarka, pretenduje i kasnije Komšićevom voljom uspijeva postati bh. ambasador u Srbiji, okrenuli su se na "manje", ali i dalje vrlo aktuelne mete - Miletića, Batka i slične.

U njihovom tekstu koji vrvi paušalnim kvalifikacijama tipa - "naši izvori", "kako saznajemo", "navodno" itd., pokušava se potkopati čovjek čijim je ličnim angažmanom spašeno na desetine ljudskih života. Da su Avdićevi plaćenici pronjuškali dalje od dupeta svojih nalogodavaca, možda bi otišli do ambasade Republike Francuske i ambasadora priupitali zahvaljujući kome građani BiH imaju jednaka prava na transplantaciju bubrega kao i svi državljani Francuske, u prestižnoj klinici u Tolouseu.

Sve u svemu - Batko je humanista, čovjek koji je imao izvjesnih poteškoća u životu. "Slobodna Bosna" je plaćeničko klepetelo u rangu srbijanskog "Vreme", "Pečat" itd..
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#5 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Corto Maltese »

A najduža ulica u Pejtonu je u narodu poznata kao: "(Križni) Put Batkovih Žiranata"
Sve u svemu, Slobodna je malo zagrebala površinu, za sada prikupivši informacije iz, bukvalno, samo dvije ulice. A u Sarajevu ima mnogo ulica.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#6 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by dječak sa šibicama »

Slobodna nista nije izmislila, pa cijeli grad vec godinama bruji o Batkovim dugovima.

Jel humanist, valjda jeste ako pomaze ljudima... pitanje je samo po kojoj proviziji, a da je uzima, 100% sam siguran.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#7 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by plain vanilla »

Stvari uglavnom nisu samo crne ili bijele. Zahvaljujuci Batku i njegovom angazmanu spaseni su mnogi zivoti...

S druge strane, mozda on i ne placa svoj kredit, ali to ne umanjuje njegove zasluge...

Svi su oni isti i slicne budalastinje su smijesne, jer svi nisu isti..to bi vam najbolje mogli potvrditi ljudi ciji su zivoti spaseni zahvaljujuci Batkovom angazmanu.
Ako mislite da je lako animirati ljude da doniraju novac, probajte sami pa cete vidjeti kako je ...
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#8 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Nuken »

Hajde zar još iko vjeruje ovim novinama šta pišu? :-)
Batko je spasio veliki broj života i tu nema dileme.Ovi novinari kad nemaju o čemu pisati samo izmisle nešto.
Fuj lešinari!!
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#9 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sinuhe »

Velika dilema. Moze li humanitarac biti lopov? :cry: Jadna BiH.
User avatar
Faruk
Posts: 889
Joined: 03/04/2004 15:57
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan kokuz drugi mu se ruga

#10 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Faruk »

batko je kreten
dužan svima
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#11 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by FreakyStyley »

It_is_a_Leclerc wrote:"Slobodna Bosna" predvođena svojim neurednikom Senadom Avdićem i ergelom pljuvača koji kao da su zanat pekli kod Bakira Hadžiomerovića, opet ne bira ni načine, ni metode za diskreditovanje ljudi koji im se, onako, ne sviđaju.
Nakon što su popljuvali sviju odreda koji su primjetili interesantnu činjenicu da Avdićeva supruga, notorna novinarka, pretenduje i kasnije Komšićevom voljom uspijeva postati bh. ambasador u Srbiji, okrenuli su se na "manje", ali i dalje vrlo aktuelne mete - Miletića, Batka i slične.

U njihovom tekstu koji vrvi paušalnim kvalifikacijama tipa - "naši izvori", "kako saznajemo", "navodno" itd., pokušava se potkopati čovjek čijim je ličnim angažmanom spašeno na desetine ljudskih života. Da su Avdićevi plaćenici pronjuškali dalje od dupeta svojih nalogodavaca, možda bi otišli do ambasade Republike Francuske i ambasadora priupitali zahvaljujući kome građani BiH imaju jednaka prava na transplantaciju bubrega kao i svi državljani Francuske, u prestižnoj klinici u Tolouseu.

Sve u svemu - Batko je humanista, čovjek koji je imao izvjesnih poteškoća u životu. "Slobodna Bosna" je plaćeničko klepetelo u rangu srbijanskog "Vreme", "Pečat" itd..
Ne bih da ulazim u pricu o SB, niti da igram djavoljeg advokata, samo da kazem da je u proslom broju SB Batko dao opsezan intervju o sebi, svojim problemima, filmu, zaduzivanju itd. pa su ljudi kojima navodno duguje na to reagovali sto je dovelo do clanka stavljenog na ovu temu.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#12 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Altsa »

odgovor bi bio i jedno i drugo :sad: na zalost mnogi ce izgubiti povjerenje u njega sto ce dovesti do toga da ce ljudi koji zele pomoci dobro razmisliti prije nego doniraju i fening
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#13 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Better Man »

SB je pored članka o Batku postavila i slike njegovih kuća i drugih nekretnina koje ima. Sad koliko je sve to istina, ustvari mnoge stvari jesu, ali koliko je to realno ili preuveličano ne znam. Senad Avidć je specijalan čovjek koji će svakog ko mu ne leži popljuvati. Čovjek sad maksimalno pljuje i blati SDP, a do juće je bio njihov najveći zaštitnik i sve one koji su i slovo ružno rekli o SDP-u bi uzimao trajno na zub.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#14 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Prpa.ba »

sinuhe wrote:Velika dilema. Moze li humanitarac biti lopov? :cry: Jadna BiH.
Naravno da moze. Mentalitet "organizujmo humanitarnu akciju za svaku potrebitu osobu" neminovno vodi u prevare, kako od strane "potrebitih", tako i od strane organizatora. Tako je to kada narod uzme u svoje ruke nesto sto bi trebalo biti drzavni posao: zdravstvena i socijalna skrb. Tako nam je i u svim ostalim segmentima drustva: lakse je organizovati humanitarnu akciju, nego pokrenuti aktivnosti s ciljem reforme odgovarajucih drzavnih institucija i time se nekome zamjeriti.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#15 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by plain vanilla »

Prpa.ba wrote:
sinuhe wrote:Velika dilema. Moze li humanitarac biti lopov? :cry: Jadna BiH.
Naravno da moze. Mentalitet "organizujmo humanitarnu akciju za svaku potrebitu osobu" neminovno vodi u prevare, kako od strane "potrebitih", tako i od strane organizatora. Tako je to kada narod uzme u svoje ruke nesto sto bi trebalo biti drzavni posao: zdravstvena i socijalna skrb. Tako nam je i u svim ostalim segmentima drustva: lakse je organizovati humanitarnu akciju, nego pokrenuti aktivnosti s ciljem reforme odgovarajucih drzavnih institucija i time se nekome zamjeriti.
pa ne vidim ni u onoj pljuvacini SB da kazu da je krao taj novac

ali kako to kod nas ide, sad ce ispasti da je pokrao cijelu drzavu
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#16 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by It_is_a_Leclerc »

SB donosi naslov - "Sve za raju jarane : Diktatura lopova" i taj članak je mračnjački, apsolutno neutemeljen, zasnovan, kako već rekoh, na indicijama, neimenovanim izvorima, rekla-kazala čarijašnerskim lupetanjima, haustorskim legendama itd...

Lično znam momka koji je, prema njegovim riječima, isključivo zahvaljujući zalaganju Batka i francuskog ambasadora u BiH otišao u Tolouse gdje mu je transplantiran bubreg, a gdje je vidjevši njegove nalaze, ljekarski konzilij prvo morao ustanoviti da je ta osoba što tamo leži uopšte živa. Krajem jula dobio je dijete.

E sad.. Da li su Slobodna Bosna i njen neurednik, nadri-fudbalski stručnjak, Senad Avdić spreman preuzeti odgovornost što zbog njegovih budalaština, danas-sutra, neće biti sredstava da se realiziraju projekti slični gore pomenutom ?!
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#17 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by julisiz es grant »

Prpa.ba wrote:
sinuhe wrote:Velika dilema. Moze li humanitarac biti lopov? :cry: Jadna BiH.
Naravno da moze. Mentalitet "organizujmo humanitarnu akciju za svaku potrebitu osobu" neminovno vodi u prevare, kako od strane "potrebitih", tako i od strane organizatora. Tako je to kada narod uzme u svoje ruke nesto sto bi trebalo biti drzavni posao: zdravstvena i socijalna skrb. Tako nam je i u svim ostalim segmentima drustva: lakse je organizovati humanitarnu akciju, nego pokrenuti aktivnosti s ciljem reforme odgovarajucih drzavnih institucija i time se nekome zamjeriti.
Te su molbe za pomoć same po sebi zloupotreba. Ljudi čim čuju dijagnozu po defaultu pomisle da se to samo tamo negdje liječi za velike pare, pa kad se skrše pare i dođe momenat da ljudi shvate da se od raka možda nekada mora i umrijet, ma gdje se liječio, onda dobijemo bolesnu situaciju kao što je juče ona vijest o majci Nevrese Ejubović koja piše nebuloze.
I volio bih jedno, samo JEDNO ime nekoga ko je preko Batkove pacovske mreže otišao vani i izloječio se (ne da mu je bilo bolje, nego da se IZLIJEČIO definitivno, ozdravio).
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#18 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by FreakyStyley »

Better Man wrote:SB je pored članka o Batku postavila i slike njegovih kuća i drugih nekretnina koje ima. Sad koliko je sve to istina, ustvari mnoge stvari jesu, ali koliko je to realno ili preuveličano ne znam. Senad Avidć je specijalan čovjek koji će svakog ko mu ne leži popljuvati. Čovjek sad maksimalno pljuje i blati SDP, a do juće je bio njihov najveći zaštitnik i sve one koji su i slovo ružno rekli o SDP-u bi uzimao trajno na zub.
To sto se Senada tice, zaista je tako i velika je steta, jer je nas mozda najtaletovaniji i ponajbolji kolumnista/novinar/sta god, ali precesto nema mjere i vidi se iz aviona da dopusta nekim licnim frustracijama ili sukobima da izadju kroz kolumne.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#19 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Altsa »

Better Man wrote:SB je pored članka o Batku postavila i slike njegovih kuća i drugih nekretnina koje ima. Sad koliko je sve to istina, ustvari mnoge stvari jesu, ali koliko je to realno ili preuveličano ne znam. Senad Avidć je specijalan čovjek koji će svakog ko mu ne leži popljuvati. Čovjek sad maksimalno pljuje i blati SDP, a do juće je bio njihov najveći zaštitnik i sve one koji su i slovo ružno rekli o SDP-u bi uzimao trajno na zub.
nije samo senad..mnogi sa foruma su do juce bili zaljubljeni u sdp a danas ga pljuju...to nije nista cudno cak bi rekao da je normalno :-D SB nigdje ne spominje da je on ukrao pare...uklavnom se sva prica vrti o tome kako je zahebao mnogobrojne zirante a to dode na isto
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#21 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Corto Maltese »

dječak sa šibicama wrote:Slobodna nista nije izmislila, pa cijeli grad vec godinama bruji o Batkovim dugovima.

Jel humanist, valjda jeste ako pomaze ljudima... pitanje je samo po kojoj proviziji, a da je uzima, 100% sam siguran.
Svašta se priča, naravno ne treba se oslanjati na glasine, možda su samo zli jezici u pitanju. S druge strane, zubarska ordinacija ne radi već godinama, Sex i Selo se odavno ne snima, jedini prihodi dolaze od humanitarnog rada (prihod od humanitarnog rada, kako to oksimoronski, da ne kažem pokvareno zvuči!?), Batko je dužan i bankama i narodu, a kuća na Butilama nije nikla po duhu svetom.

Što se tiče ličnih poznanstava, i ja lično znam momka koji se liječio i uspješno izliječio u inostranstvu uz Batkovu pomoć . Pošto mu je otac bio moj ratni drug, mi iz jedinice smo se zadali oko skupljanja para, skupili smo pola i zakucali. Tada je uključena i Otvorena Mreža i sve je završeno za 15 dana. Malo je bilo čudno to što je, dok smo mi sakupljali novac, predviđeni trošak u klinici koja je već bila odabrana i kontaktirana bio 100.000KM, a kad je OM uletila odjednom je postalo duplo skuplje.
Frutek
Posts: 1525
Joined: 22/01/2005 01:39

#22 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Frutek »

Uvijek mi je bio sumnjiv, tako da i nisam iznenadjen člankom u SB. Većina je sigurno istina. Sramota u svakom slučaju.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#23 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by julisiz es grant »

Corto Maltese wrote:
dječak sa šibicama wrote:Slobodna nista nije izmislila, pa cijeli grad vec godinama bruji o Batkovim dugovima.

Jel humanist, valjda jeste ako pomaze ljudima... pitanje je samo po kojoj proviziji, a da je uzima, 100% sam siguran.
Svašta se priča, naravno ne treba se oslanjati na glasine, možda su samo zli jezici u pitanju. S druge strane, zubarska ordinacija ne radi već godinama, Sex i Selo se odavno ne snima, jedini prihodi dolaze od humanitarnog rada (prihod od humanitarnog rada, kako to oksimoronski, da ne kažem pokvareno zvuči!?), Batko je dužan i bankama i narodu, a kuća na Butilama nije nikla po duhu svetom.

Što se tiče ličnih poznanstava, i ja lično znam momka koji se liječio i uspješno izliječio u inostranstvu uz Batkovu pomoć . Pošto mu je otac bio moj ratni drug, mi iz jedinice smo se zadali oko skupljanja para, skupili smo pola i zakucali. Tada je uključena i Otvorena Mreža i sve je završeno za 15 dana. Malo je bilo čudno to što je, dok smo mi sakupljali novac, predviđeni trošak u klinici koja je već bila odabrana i kontaktirana bio 100.000KM, a kad je OM uletila odjednom je postalo duplo skuplje.
"Ugradio" se Batko...
I ja primijećujem što više onih apela objavljuje ona glavurda mu sve veća....valjda od merhameta, šta li...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66775
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#24 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by plain vanilla »

It_is_a_Leclerc wrote:SB donosi naslov - "Sve za raju jarane : Diktatura lopova" i taj članak je mračnjački, apsolutno neutemeljen, zasnovan, kako već rekoh, na indicijama, neimenovanim izvorima, rekla-kazala čarijašnerskim lupetanjima, haustorskim legendama itd...

Lično znam momka koji je, prema njegovim riječima, isključivo zahvaljujući zalaganju Batka i francuskog ambasadora u BiH otišao u Tolouse gdje mu je transplantiran bubreg, a gdje je vidjevši njegove nalaze, ljekarski konzilij prvo morao ustanoviti da je ta osoba što tamo leži uopšte živa. Krajem jula dobio je dijete.

E sad.. Da li su Slobodna Bosna i njen neurednik, nadri-fudbalski stručnjak, Senad Avdić spreman preuzeti odgovornost što zbog njegovih budalaština, danas-sutra, neće biti sredstava da se realiziraju projekti slični gore pomenutom ?!
:thumbup:

kad bi ostali lopovi u Bosni spasili samo po jedan zivot, ne bi vise niko umro

ali dzabe tebi pricat, nas narod prije svega voli mahalanje
User avatar
Reisova
Posts: 1007
Joined: 15/08/2011 16:28

#25 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Reisova »

Ljudi nemojte Samo da dusu svi ogrijesimo sa komentarima koji nisu na mjestu. Mi jednostavno imamo potrebu da umanjejemo neciji trud I zalaganje, neosporno da he mnogima pomogao. Jer vidim da je neko ranije vec to pitao, ...Istina he tu negdje ali kad pomislim na djecu I ljude kojima je pomogao nekako mi kucni odgoj ne dozvoljava da previse mahalam....
Post Reply