Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1051 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

Ne zaboravite da nije njega bilo ne bi se pomoglo polovini onih što se pomoglo preko mreže tako da biraj ili da on uzme od jednog sebi ili da njega uopšte nema i da polovina onih uspjesnih prica bude završena smrcu.

Pa biraj.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1052 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by invincible1921 »

90minut wrote: 06/09/2021 14:14 Ne zaboravite da nije njega bilo ne bi se pomoglo polovini onih što se pomoglo preko mreže tako da biraj ili da on uzme od jednog sebi ili da njega uopšte nema i da polovina onih uspjesnih prica bude završena smrcu.

Pa biraj.
Jbg tako se i srbi brane..pocinili smo genocid al smo odbranili
srpstvo..biraj
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1053 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

invincible1921 wrote: 06/09/2021 14:32
90minut wrote: 06/09/2021 14:14 Ne zaboravite da nije njega bilo ne bi se pomoglo polovini onih što se pomoglo preko mreže tako da biraj ili da on uzme od jednog sebi ili da njega uopšte nema i da polovina onih uspjesnih prica bude završena smrcu.

Pa biraj.
Jbg tako se i srbi brane..pocinili smo genocid al smo odbranili
srpstvo..biraj
Kakvi ba srbi :lol:

Biraj vrlo je jednostavno da li želiš da Batko ne postoji i samim tim da ne postoji mreža koja je spasila toliki broj ljudi ili da Batko uzme sebi određeni dio novca koji je zanemarljiv i kojim bi se mogao uplatiti lijecenje za jednu ili eventualno dvije osobe.

Na tebi je da biraš
User avatar
Haris.ba
Posts: 24758
Joined: 08/09/2005 20:08

#1054 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Haris.ba »

Nezavisno od Batka, i svega oko njega.

Ko sada organizira transplatacije vani? Ima li toga vise?
Karikaturist
Posts: 3778
Joined: 20/12/2020 10:03

#1055 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Karikaturist »

To biraj reci onina koji su bolesni i koje je zajebao..
sarajevo-x.com
Posts: 840
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#1056 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sarajevo-x.com »

A sta da postoji neko da pomogne nekome a da ne ukrade ? Moze li to ili je previse :sax:
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#1057 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Nebozemlja »

90minut wrote: 06/09/2021 14:14 Ne zaboravite da nije njega bilo ne bi se pomoglo polovini onih što se pomoglo preko mreže tako da biraj ili da on uzme od jednog sebi ili da njega uopšte nema i da polovina onih uspjesnih prica bude završena smrcu.

Pa biraj.
Odvratan komentar.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1058 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by moonca »

Ne moze. ko god je na bilo kojoj 'poziciji' .. bice onih, koji ce ga proglasiti (samo insinuacije) lopov, ublehac...itd. i ako ga optuze i proglase krivim. hm..potplatio je itd..


...Ko zbilja pomaze... pomaze licno i ne objelodanjuje ni na FB, IG .. Forumu...
User avatar
konektovan
Posts: 40481
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1059 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by konektovan »

90minut wrote: 06/09/2021 14:34
invincible1921 wrote: 06/09/2021 14:32

Jbg tako se i srbi brane..pocinili smo genocid al smo odbranili
srpstvo..biraj
Kakvi ba srbi :lol:

Biraj vrlo je jednostavno da li želiš da Batko ne postoji i samim tim da ne postoji mreža koja je spasila toliki broj ljudi ili da Batko uzme sebi određeni dio novca koji je zanemarljiv i kojim bi se mogao uplatiti lijecenje za jednu ili eventualno dvije osobe.

Na tebi je da biraš
A šta ako je taj dio novca bio namjenjen , za ne daj Boze tvoju operaciju...?!
Hebote, fakat ti je komentar..... :-)
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#1060 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by oruzana_pobuna »

vidjoh ga jednom slucajno prije koju godinu nako vrlo lezeran u restoranu u ZE - plata za 15 ljudi mijesanog mesa docim je za stolom jedno 3 bilo i naravno srebrni nov Audi A6.... vjerujem da je to zaradio od humanitarnog rada....

uglavnom.... nekad su neki ljudi bili i zvali se mladim muslimanima, kao imali ideale, kao bili nepravedno osudjeni i danas ti drmaju oligarhijom teskom milijarde drzavnih para i resursa.... sa VIP safovima, VIP Reisom koji im zeni drito djecu i tako dalje i tako dalje....

uglavnom sto se tice vjere i vjerskih duznosnika ne vjerujem vise nijednom kad mi kae sevap je akobogda insalah masalah merhaba selam.... zatrpo bi ih bagerom - jer izgleda mi to zasluzujemo..... nazalost....

1995 sam bio u posjedu pola miliona dolara sefa imao kljuceve - lova bila namijenjena za izbjeglicki val iz Srebrenice.... kontam da sam to uradio, mahno, otreso za italiju i u bijeli svijet i posto "kontroverzni bosnjacki biznismen".... kako su se humanitarne pare trosile na gluposti ne bi neki ljudi vjerovali, kupovali se novi Discoveriiyi, Patroli, Toyote, reprezentacije isto da je kompanija u pitanju a ne humanitarni rad koji je trebao pomoci sirotinji, sirocadi, izbjeglicama.....

neki ljudi su to prepoznali na vrijeme pa su pljackali UNove i humanitarne kamione sa robom odmah na Igmanu cim se popnu da namire sebe i druge - sto iz ove perspektive opravdavam jer izgleda je tada i sada imao samo onaj koji je imao herca da opljacka.....

uglavnom - summa summarum - sve od 1991 pa do sad sto smo dobili smo i zasluzili - Batko je samo jedan kotacic te masinerije i nimalo ne odskace - osim tezinom i visinom - najednom......
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1061 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

konektovan wrote: 06/09/2021 16:20
90minut wrote: 06/09/2021 14:34

Kakvi ba srbi :lol:

Biraj vrlo je jednostavno da li želiš da Batko ne postoji i samim tim da ne postoji mreža koja je spasila toliki broj ljudi ili da Batko uzme sebi određeni dio novca koji je zanemarljiv i kojim bi se mogao uplatiti lijecenje za jednu ili eventualno dvije osobe.

Na tebi je da biraš
A šta ako je taj dio novca bio namjenjen , za ne daj Boze tvoju operaciju...?!
Hebote, fakat ti je komentar..... :-)
Batko treba u zatvor takav je zakon i ja licno kazem da treba u zatvor to je moj rezon, al' s druge strane opet imam kliker da shvatim da njega nije bilo boga pitaj koliko bi mrtvih bilo i koliko je on licno života spasio.

Ako je omjer jedna operacija za koju je sebi uzeo pare naspram boga pitaj koliko spašenih života onda mu je omjer vrhunski šta ti misliš da li bi potpisao to ti licno da si znao da ce na kraju ovako biti?
Ili bi potpisao da Batko ne postoji i da samim tim izgubi život boga pitaj koliko ljudi?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1062 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by moonca »

90minut wrote: 06/09/2021 17:06 licno kazem da treba u zatvor to je moj rezon,
Koji rezon.? imash uvid u papire, organizacije ili sto procitash na netu. . rekla /kazala
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1063 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

moonca wrote: 06/09/2021 19:59
90minut wrote: 06/09/2021 17:06 licno kazem da treba u zatvor to je moj rezon,
Koji rezon.? imash uvid u papire, organizacije ili sto procitash na netu. . rekla /kazala
Javili su se ljudi mislim 2 razlicite osobe koje su rekle isto da su pare uplacene i da su nestale da ih izbjegava.

Eh sad ako lažu lažem i ja znaš moonca ne odleži se u pritvoru tek tako 6 mjeseci reda radi.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1064 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by moonca »

90minut wrote: 06/09/2021 20:37
moonca wrote: 06/09/2021 19:59

Koji rezon.? imash uvid u papire, organizacije ili sto procitash na netu. . rekla /kazala
Javili su se ljudi mislim 2 razlicite osobe koje su rekle isto da su pare uplacene i da su nestale da ih izbjegava.

Eh sad ako lažu lažem i ja znaš moonca ne odleži se u pritvoru tek tako 6 mjeseci reda radi.
Ako je bio u pritvoru i pusten, jel to nesto govori, jel' optuzen.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1065 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

moonca wrote: 06/09/2021 20:50
90minut wrote: 06/09/2021 20:37

Javili su se ljudi mislim 2 razlicite osobe koje su rekle isto da su pare uplacene i da su nestale da ih izbjegava.

Eh sad ako lažu lažem i ja znaš moonca ne odleži se u pritvoru tek tako 6 mjeseci reda radi.
Ako je bio u pritvoru i pusten, jel to nesto govori, jel' optuzen.
6 mjeseci znaš ko je još bio toliko?
Ubica policajaca samo što nisu našli dokaz jel to nešto govori?
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1066 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Truba »

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1067 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by moonca »

:-)
biche, da nisu levati..😬.
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1068 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Truba »

Ali kako im.onda uzmu pare
User avatar
Reisova
Posts: 1008
Joined: 15/08/2011 16:28

#1069 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Reisova »

Gdje su ti ljudi kojima je pomogao, sada ispada da nikome nije pomogao jer ljudi šute!
Činjenica je da očito jeste hapo, ali isto tako da je da nekim ljudima dao nadu kada im niko nije htio i mogao pomoći. Voljela bih da se utvrdi koliko je ukrao i da odleži za to u zatvoru, ali ako je ikome pomogao nije uredu da se to zaboravi. Pišem ljudski, jer vidim da se čak upoređuje sa Šajom, stvarno ....

Ne zaboravite ranije i danas obični ljudi su ostavljeni da se sami bore, slučaj male Nadin itd... da tačno je budu prevareni, ali bitno je Batko najviše kriv ali ne i Zavod KS, ali ne i politika, ali ne i oni koji nisu usvojiili Zakon o transplataciji organa. Naravno ne može kod nas ništa normalno, pa i ovo prikupljanje novca...
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#1070 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by YouAreMyDestiny »

90minut wrote: 06/09/2021 14:14 Ne zaboravite da nije njega bilo ne bi se pomoglo polovini onih što se pomoglo preko mreže tako da biraj ili da on uzme od jednog sebi ili da njega uopšte nema i da polovina onih uspjesnih prica bude završena smrcu.

Pa biraj.
Odvratan komentar, fuj.

A zamisli, da neko pomaže, a ne uzima sebi.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1071 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

klix wrote: 29/09/2021 08:18
90minut wrote: 06/09/2021 14:14 Ne zaboravite da nije njega bilo ne bi se pomoglo polovini onih što se pomoglo preko mreže tako da biraj ili da on uzme od jednog sebi ili da njega uopšte nema i da polovina onih uspjesnih prica bude završena smrcu.

Pa biraj.
Odvratan komentar, fuj.

A zamisli, da neko pomaže, a ne uzima sebi.
Pa i pomaže procenat pomoci mu je preko 95% od boga pitaj koliko desetina i stotina ljudi javilo se plafon dvoje koje je navodno pokrao.ž
Ti se bukvalno javljaš da ne znaš ni o cemu se raspravlja.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3221
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1072 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by darius_maximus »

Reisova wrote: 29/09/2021 08:01 Gdje su ti ljudi kojima je pomogao, sada ispada da nikome nije pomogao jer ljudi šute!
Činjenica je da očito jeste hapo, ali isto tako da je da nekim ljudima dao nadu kada im niko nije htio i mogao pomoći. Voljela bih da se utvrdi koliko je ukrao i da odleži za to u zatvoru, ali ako je ikome pomogao nije uredu da se to zaboravi. Pišem ljudski, jer vidim da se čak upoređuje sa Šajom, stvarno ....

Ne zaboravite ranije i danas obični ljudi su ostavljeni da se sami bore, slučaj male Nadin itd... da tačno je budu prevareni, ali bitno je Batko najviše kriv ali ne i Zavod KS, ali ne i politika, ali ne i oni koji nisu usvojiili Zakon o transplataciji organa. Naravno ne može kod nas ništa normalno, pa i ovo prikupljanje novca...
Zavod KS nije tjerao Batka da radi što je radio, nego je tjerao ljude Batku.
Batko je zaslužan i kriv za svoje postupke i tu ga niko ne može oprati, džaba sve priče o politici.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3221
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#1073 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by darius_maximus »

90minut wrote: 29/09/2021 10:54
klix wrote: 29/09/2021 08:18
Odvratan komentar, fuj.

A zamisli, da neko pomaže, a ne uzima sebi.
Pa i pomaže procenat pomoci mu je preko 95% od boga pitaj koliko desetina i stotina ljudi javilo se plafon dvoje koje je navodno pokrao.ž
Ti se bukvalno javljaš da ne znaš ni o cemu se raspravlja.
Postoji moralni/filozofski problem u kojem čovjek mora birati hoće li ubiti jednu osobu da bi spasio njih pet.
Batko nije bio u toj situaciji, jer u njegovom slučaju žrtvovanje nekoga nije dovelo do spasa drugih ljudi, već (navodne) lične finansijske dobiti.

Ovo je ravno tome da ja pomognem deset osoba, a jednu ubijem i da onda na sudu kažem da mi se halali ubistvo, jer 90% ljudi u životu sam ipak pomogao.
Ako je istina da je uzimao od ljudi, pa makar samo od dvoje, džaba sve ostalo.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1074 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

darius_maximus wrote: 29/09/2021 11:19
90minut wrote: 29/09/2021 10:54

Pa i pomaže procenat pomoci mu je preko 95% od boga pitaj koliko desetina i stotina ljudi javilo se plafon dvoje koje je navodno pokrao.ž
Ti se bukvalno javljaš da ne znaš ni o cemu se raspravlja.
Postoji moralni/filozofski problem u kojem čovjek mora birati hoće li ubiti jednu osobu da bi spasio njih pet.
Batko nije bio u toj situaciji, jer u njegovom slučaju žrtvovanje nekoga nije dovelo do spasa drugih ljudi, već (navodne) lične finansijske dobiti.

Ovo je ravno tome da ja pomognem deset osoba, a jednu ubijem i da onda na sudu kažem da mi se halali ubistvo, jer 90% ljudi u životu sam ipak pomogao.
Ako je istina da je uzimao od ljudi, pa makar samo od dvoje, džaba sve ostalo.
Postojao je ikako i moralni i filozofski momenat znao je on dobro šta radi zato ga i treba poslati u zatvor ja ovo više pišem iz druge perspektive u mojim ocima je dobričina.

Jer kao što sam pisao vec bez njega boga pitaj koliko bi mrtvih bilo i nije samo u mojim ocima vec u mnooogim oni koji razmišljaju poput tebe su sigurno u manjini.
Pa ova mreža je jedan period bila jedina pomoc tim ljudima bez ove mreže mrtvih bi bilo i desno i lijevo cini mi se da se raja ne sjeca dobro.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#1075 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by YouAreMyDestiny »

90minut wrote: 29/09/2021 10:54
klix wrote: 29/09/2021 08:18
Odvratan komentar, fuj.

A zamisli, da neko pomaže, a ne uzima sebi.
Pa i pomaže procenat pomoci mu je preko 95% od boga pitaj koliko desetina i stotina ljudi javilo se plafon dvoje koje je navodno pokrao.ž
Ti se bukvalno javljaš da ne znaš ni o cemu se raspravlja.
Po tvojoj logici možeš sada opljačkati banku i dio novca dati u dobrotvorne svrhe. I onda na sudu kažeš: ali pomogao sam siromašnim ljudima, oslobodite me :-)
Naravno da znam o čemu se raspravlja, a ti braniš lopova.
Post Reply