Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#276 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Corto Maltese »

plain vanilla wrote:jer ja ne vidim jos nijedan dokaz da je on pronevjerio novac OM
ali to naravno ne smeta ni tebi ni mahali da ga lincujete
Ne sjećam se da sam negdje napisao da je pronevjerio novac OM.
Napisao sam da postoje brojni razlozi da se u to osnovano posumnja.
Namjera ovog pisanja je da otvori široku debatu, koja će policiju i tužilaštvo natjerati na akciju. Na ovaj način:
27.08.2013 u 18:35 - Sunčana
Poštovani gospodine Maslo,
cijeneći ono što je učinjeno za izlječenje vašeg brata , moram istaći da to ne znači da AČB nije raspolagao nekontrolirano dijelom doniranih sredstava (jer to su sredstva na koja se ne plaća državi porez).
Mislim da istražni organi trebaju i moraju slijedom onog što navode mediji, pokrenuti istražne radnje.To ne znači da će biti utvrđeni osnovi sumnje, ali da činjenica ima napretek-ima.Od disproporcije izmedju doniranih sredstava i utrošenih za operacije, do nepostojanja bilo kakvih finansijskih izvještaja , osobito kada bi pacijent umirao prije operacije.Jer nema podataka što se dešavalo sa tim sredstvima.
Mene ne zanima gdje Batko ljetuje, zimuje i kocka se, ali ako to čini doniranim sredstvima, imam pravo znati, kao gradjanin ove zemlje.Bez obzira što dio sredstava jeste upotrijebljen u humanitarne svrhe.Samo, što to ne oslobadja od eventualne krivične odgovornosti.
Iskreni pozdrav vama uz čestitke vašem bratu, jer se izborio za život.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#277 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Alfons Kauders »

TRENT wrote:Meni je on dovoljan ljigo sto izagrava nekog kokuza i narodnog covjeka,a zivi u vili sto neko rece Keljmendi se ne bi postidio.I ako ovo nije istina sto se pise o njemu,zasto izigrava fukaru kad to nije ? Zasto se svi cudite da je on prevarant.Pa i Jimmy Saville je bio svojevremeno humanitarac kakvog nije bilo pa na kraju ispade da je bio pedofilcina.A isto su i njega branili 80tih godina nakon optuzbi da je pedi, "gdje ce on biti negativac kad je humanitarac".Ljudi nije zlato sve sto sija.A i opet da kazem uvijek mi je bio antipatican,ima nesto lazno u njemu.Pa da i onaj jadni pokusaj sa strankom kokuza da se domogne vlasti.
Nevezano za temu, ali ovo fakat stoji.

Socijala, patetika, kokuz, pa stranka kokuza... A zapravo zivi bolje od 99.5% ljudi u drzavi. Cemu to?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#278 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by minjonja »

nije zaboravio odakle je dosao :D

to ti je isto kao reperi koji spominju ghetto life a imaju 5 kila zlata oko vrata.
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#279 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by cls »

.
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#280 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by shibonja »

Mozemo mi nagadjati koliko hocemo,ali je covjeku kcreka umrla ne zaboravimo to nikada,ko ima djecu zna sta je to..a je li sad on 100% posten,pa pogledajmo sebe pa onda sudimo drugima...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#281 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by julisiz es grant »

shibonja wrote:Mozemo mi nagadjati koliko hocemo,ali je covjeku kcreka umrla ne zaboravimo to nikada,ko ima djecu zna sta je to..a je li sad on 100% posten,pa pogledajmo sebe pa onda sudimo drugima...
Svako od nas je nekoga izgubio pa ne telalimo o tome čim imamo priliku. A ako je istina ovo što kaže ova gospođa Pavelić, haram mu svaka marka bila što je iko dao za njegovu pacovsku mrežu.
User avatar
nevenkagaragic
Posts: 1475
Joined: 19/03/2008 20:55
Location: Tuzla
Contact:

#282 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by nevenkagaragic »

Citam ovih dana xx tekstova o Batku i ne mogu doci k sebi!
Nikada mi nije bio simpatican njegov nastup (na TV-u sam par puta gledala tu njegovu emisiju), ali to nije bitno, svi imamo nekakvu licnu procenu koja ne mora nista znaciti, ali mi je cudna tolika negativna "lavina" ODJEDNOM...
Ne znam, istina je da se o mnogo cemu pisalo zbog cega su novinari bili "razapinjani", da bi se na kraju krajeva ispostavilo tacnom ona izreka "gde ima dima..."
Ne znam, na dusu svakome...
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#283 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by dustaban »

Kako stvari izgledaju ovaj Zalicin film "ROB" je ipak igrani, a ne dokumentarni film!

:roll:
chupacabra
Posts: 930
Joined: 17/09/2010 22:39

#284 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by chupacabra »

Nece biti ni prvi a ni poslednji koji na suzu uzima pare ("Lova se uzima dok je suza u oku", po rijecima nasih uvazenih doktora). Treba reci da je ovo ipak genijalna zamisao, jer prelazi sve vjerske i nacionalne granice, zato sto ljudska samilost i spremnost na pomoc na jednoj, a bol i ocaj majke i oca bolesnog djeteta na drugoj strani, su najlakse zrtve manipulatora. Batko je sigurno pomogao mnogima u vezi lijecenja, ali s obzirom da OM nema transparentne financijske transakcije, mislim da tu postoje odredjene provizije za rad OM, kao recimo: skupi se 200 hiljada eura, a potrebno je 100 hiljada. Provizija od 100 hiljada ide "za potrebe drugih akcija" kao recimo Batkova vila, plata o 8 milja, zenina ordinacija i ostalo. Nesto kao humanitarno drustvo Merhamet u proslom ratu. Da citiram Bakirovog babu: "On je i heroj i zlocinac." I da, ova samopromocija i foliranje kokuzluka na osnovu mrtvog djeteta je za gadjenje.
Ucestvovao sam u mnogim akcijama za lijecenje ove bolesne djece, ali uvijek sam trazio da licno prebacim lovu roditeljima koji ce je sigurno bolje iskoristiti od Batkove rupe bez dna.
User avatar
EldarZizy
Posts: 48
Joined: 12/08/2013 21:30

#285 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by EldarZizy »

Corto Maltese wrote:Probaj ponovo, Ajša je jedna osoba, a Asja savim druga:
http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/101 ... bechu.html
Članak koji sam ja pročitao http://www.slobodna-bosna.ba/vijest/101 ... lator.html i komentarisao sam na osnovu njega. Plus link na članak koji si ti postavio je i neka vrsta reklame za SB jer da čojk pročita cijeli članak treba kupiti njihove novine, znači opet pare u pitanju.

A ja sam uvjeren da si među "tim" ljudima i ti druže koje je Batko navodno zakinuo. Možda i griješim ali to je moje mišljenje, ako želiš uvjeri me u suprotno, veoma rado ću pročitati sve tvoje argumente i razmišljanja o ovom slučaju.

Ako dokumenti postoje dokumente treba iznijeti u javnost ! Nije to nikakvo ofiranje, niti šta slično. Ti ljudi su svjesni da Batko neće pristati na nikako TV sučeljavanje, to je van svake pameti. Zato Batko je još jedno lice koje je bilo na TV-u, nije to ni neka ličnost zbog kojeg bi se trebalo raditi TV sučeljavanje, pa nismo na izborima da radimo TV debate. Pošto si informiran i znaš da su te osobe spremne na Tv debatu, zašto ne urade sljedeće. Zašto ne pošalju dokumente tj. dokaze nekim novima, portalima Slobodnoj Bosni, Klix-u, Avaz-u, televizijama FTV, Pink BH, OBN-u to su sve TV kuće koje su povezane bile sa Batkom i uvjeren sam da bi objavili sve te dokumente. Ili neka pošalju nekom neutralnom mediju, svi vape za ekskluzivnom vijesti i predoče dokaze na osnovu kojih terete Batka. A ovdje ga terete kroz priče, bez dokaza ! I Batko će dobiti priliku da odgovori na njihove navode i tvrdnje. Zaštoto ne urade ? Čak i naši tzv. političari se prepucavaju na taj način, jedan nešto izjavi, ovaj mu sutradan odgovori i tako u krug.

Osobe koje su poznate redakciji, i to je upitno dali postoje te osobe ili je to izmišljotina kao i cijela ova stvar. A kod nas u BiH ima dosta izmišljotina. Treba dokazati i ovu situaciju "osobe poznate redakciji" kao i ove navode koje SB i ti tvrdite. Jer na osnovu naklapanja se ništa neće riješiti.

I eventualna tužba Batka protiv SB ne bi imala nekog velikog značaja, jer obraz i ugled se teško popravlja. Milorad Dodik je kriminalac svjetske klase, pa mu je FTV morala platiti jer ga je nazivala "lopovom", "kriminalcem" a svi znamo da je pookr'pokr'o više nego što i ja i ti možemo zamisliti.
papedzaja
Posts: 272
Joined: 16/04/2012 21:56

#286 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by papedzaja »

wannabe_ultra wrote:Zaboli batka sto vi naglabate i mahalate ovdje.
On ce i dalje zivjeti u vili i voditi emisije na pinku.
Probajte nazvati njegove emisije da vas uključe u program pa da vidite kako to funkcioniše
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#287 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Picajzla »

papedzaja wrote:
wannabe_ultra wrote:Zaboli batka sto vi naglabate i mahalate ovdje.
On ce i dalje zivjeti u vili i voditi emisije na pinku.
Probajte nazvati njegove emisije da vas uključe u program pa da vidite kako to funkcioniše
Kako funkcionise ?
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#288 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by felichi »

hoce nam vec neko objasniti kako izgleda ukljucenje u batkove emisije?
User avatar
Hajvazinjo
Posts: 5
Joined: 27/08/2013 13:44

#289 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Hajvazinjo »

Jadna nam je majka kad svi vjeruju u ono sto napise neki ne tako priznati novinarski lik, pa zar ovo sve kako je izneseno ne priobudi bar zrno sumnje, pa činjenice ljudi, hajmo logikom :

- U proslom broju SB je izasao interview sa Batkom o filmu " ROB ", na tri stranice ovog lista ispricano dosta toga, par dana nakon na internetu se pojavljuje uzasan clanak, ali zanimljivo je sto je ista novinarka napisala oba clanka, meni je to iskreno to glupost i direktno indicira da clanak nije napisan pod odgovornoscu jedne novinarke, vec je neko drugi ko ima uticaj na list odlucio malo se umijesati, onda kako mozes oblatit covjeka i napisat da je izvor poznat redakciji, bez i jednog dokumenta koji to argumentuje, jel im stalo imalo da imaju i drugu stranu price i je namjenski planirano rusenje Batkovog lika i djela ?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#290 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Muhamed Đakmić »

Hajvazinjo wrote:Jadna nam je majka kad svi vjeruju u ono sto napise neki ne tako priznati novinarski lik, pa zar ovo sve kako je izneseno ne priobudi bar zrno sumnje, pa činjenice ljudi, hajmo logikom :

- U proslom broju SB je izasao interview sa Batkom o filmu " ROB ", na tri stranice ovog lista ispricano dosta toga, par dana nakon na internetu se pojavljuje uzasan clanak, ali zanimljivo je sto je ista novinarka napisala oba clanka, meni je to iskreno to glupost i direktno indicira da clanak nije napisan pod odgovornoscu jedne novinarke, vec je neko drugi ko ima uticaj na list odlucio malo se umijesati, onda kako mozes oblatit covjeka i napisat da je izvor poznat redakciji, bez i jednog dokumenta koji to argumentuje, jel im stalo imalo da imaju i drugu stranu price i je namjenski planirano rusenje Batkovog lika i djela ?
Pa kako je onda moguće da se javljaju imenom i prezimenom ljudi koje je oštetio?
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#291 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Altsa »

dustaban wrote:Kako stvari izgledaju ovaj Zalicin film "ROB" je ipak igrani, a ne dokumentarni film!

:roll:
dobro se zahebao sa snimanjem ovog filma....samo se otkrio
User avatar
Hajvazinjo
Posts: 5
Joined: 27/08/2013 13:44

#292 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Hajvazinjo »

Muhamed Đakmić wrote:
Hajvazinjo wrote:Jadna nam je majka kad svi vjeruju u ono sto napise neki ne tako priznati novinarski lik, pa zar ovo sve kako je izneseno ne priobudi bar zrno sumnje, pa činjenice ljudi, hajmo logikom :

- U proslom broju SB je izasao interview sa Batkom o filmu " ROB ", na tri stranice ovog lista ispricano dosta toga, par dana nakon na internetu se pojavljuje uzasan clanak, ali zanimljivo je sto je ista novinarka napisala oba clanka, meni je to iskreno to glupost i direktno indicira da clanak nije napisan pod odgovornoscu jedne novinarke, vec je neko drugi ko ima uticaj na list odlucio malo se umijesati, onda kako mozes oblatit covjeka i napisat da je izvor poznat redakciji, bez i jednog dokumenta koji to argumentuje, jel im stalo imalo da imaju i drugu stranu price i je namjenski planirano rusenje Batkovog lika i djela ?
Pa kako je onda moguće da se javljaju imenom i prezimenom ljudi koje je oštetio?
Pa daj to ime matere ti, jel jedino Ajša Pavelić i Đuro Lukač, sta je sa likom koji je zakuhao ovo sve ?
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#293 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Altsa »

artime wrote:Ovo je pravo iz Molierove komedije, a takvih likova ima sve više. Ako je istina da samo dijelom kakav je Batko onda ne znam kako se on bori sa sopstven savijescu. BTW uvijek mi je bio preglasan na emisijama i pomalo fejk.
ovo nije nikakva komedija...samo bh stvarnost gdje capa ko stigne i kako stigne :cry:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#294 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Muhamed Đakmić »

Imaš još imena na ovoj temi, slobodno pročitaj.

Uostalom, simptomatično je da si se baš danas, tj jučer registrovao.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#295 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Havatar »

Altsa wrote:
dustaban wrote:Kako stvari izgledaju ovaj Zalicin film "ROB" je ipak igrani, a ne dokumentarni film!

:roll:
dobro se zahebao sa snimanjem ovog filma....samo se otkrio
Ako se jedan tekt uzima kao dokaz onda se jeste otkrio a nikom normalnom to nije dovoljno za bilo kakve zakljucke
User avatar
Hajvazinjo
Posts: 5
Joined: 27/08/2013 13:44

#296 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Hajvazinjo »

Muhamed Đakmić wrote:Imaš još imena na ovoj temi, slobodno pročitaj.

Uostalom, simptomatično je da si se baš danas, tj jučer registrovao.
Inace nisam forumas, al me fkt nervira zloba i nepravda pa odlučih sta ucinit , a ako ti je simpaticno :*
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#297 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by _mufljuz_ »

je li pala krivicna prijava ili jos uvijek mahalate? :mrgreen:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#298 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Muhamed Đakmić »

Da li postoji tužba Đure Lukača?
User avatar
Hajvazinjo
Posts: 5
Joined: 27/08/2013 13:44

#299 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Hajvazinjo »

Muhamed Đakmić wrote:Da li postoji tužba Đure Lukača?
Da je Senad Avdić bio novinar isao bi to provjerit pa ne bi se morali ja i ti se naglibavat ovdje !
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#300 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Muhamed Đakmić »

Dobro, nemam namjeru dalje raspravljati na ovu temu. Vrijeme će pokazati.
Post Reply