Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#226 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by StupskaBitanga »

a možda ako šta kaže možda će još veći belaj napraviti?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#227 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by JThomas »

iz dna duše wrote:
StupskaBitanga wrote:nažalost sada nema nazad pa ga usput upitajte koliko je para dobio od Eska Omerbašića za njegov projekt SES-Stranka za europsko Sarajevo
Ovo se došlo do dna, pa se mulj digao i počeo opasno sve mutiti. Nego, zanima me, zna li Batko, a trebalo bi da zna, išta o kriznom komuniciranju. U kriznim situacijama a kod njega jeste krizna, treba djelovati brzo,,,,"No comment "nije odgovor, u stvari, trenutno najgori mogući, a oni ga izgleda upravo prakticiraju. Neka pripremi izvještaje, neka obori sve ove optužbe, ako nisu istina, u ime djece koja se nadaju njegovoj pomoći....
a šta će ako jesu, kako onda ide krizno komuniciranje? :D
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#228 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by iz dna duše »

JThomas wrote:
iz dna duše wrote:
StupskaBitanga wrote:nažalost sada nema nazad pa ga usput upitajte koliko je para dobio od Eska Omerbašića za njegov projekt SES-Stranka za europsko Sarajevo
Ovo se došlo do dna, pa se mulj digao i počeo opasno sve mutiti. Nego, zanima me, zna li Batko, a trebalo bi da zna, išta o kriznom komuniciranju. U kriznim situacijama a kod njega jeste krizna, treba djelovati brzo,,,,"No comment "nije odgovor, u stvari, trenutno najgori mogući, a oni ga izgleda upravo prakticiraju. Neka pripremi izvještaje, neka obori sve ove optužbe, ako nisu istina, u ime djece koja se nadaju njegovoj pomoći....
a šta će ako jesu, kako onda ide krizno komuniciranje? :D
onda se zna s kim će komunicirati...nema onda PR strategije, koja bi mu mogla pomoći :), ostaje mu onda da piše memoare..
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#229 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Bodkin »

Genije007 wrote:
uglavnomja wrote:
Genije007 wrote: Sto tebe zulja Vedadova porodica haman nema posta da ih ne spomenes.Sto se tebe tice kakvu su odluku roditelji donijeli i kako je dijete zivjelo.Niti si ga ti ljuljao niti sa takvim misljenjem finansirao.Najpoznatiji ljekari ne daju prognoze o duzini necijeg zivota a ti se nasao Boga izigravati.Roditelji skupljaju novac i pokrecu akcije ako hoces mozes dati 2 marke ako neces...onda zacepis gubicu.:skoljka:
Kakvi su nam doktori mogli bi tragikomediju napisati.Na primjer na pedijatriji nemate ni pisljivog paracetamola a ne ljekara kako treba.Da nije ljekara koji dolaze na dobrovoljnoj bazi iz Austrije,Svedske,Australije itd masa djece bi vec odavno na Barama lezala.Liste za operativne zahvate djece nasi ljekari sastavljaju prema imovinskom stanju roditelja a ne hitnosti slucaja.Jedino za sto ste sposobni je na otpusnom pismu napisati preporuku za lijecenje vani.:run:
Vezano za Batka,treba provjeriti cisto da se ukloni ljaga sa njegovog imena i organizacije jer steta je vec nanesena a najvise ce ispastati narod.Na desetine gradjana je naslo spas u OM i ne treba im okretati ledja zbog jednog clanka u novinama. :-)
svaki doktor na osnovu anamneze moze dati tu informaciju, napr. koji stadij raka - toliko mjeseci zivota ...

ako nema paracetamola ne znaci da su doktori talasika.

ako su ovi novi pozavrsavali preko stele, jos postoji ljudi iz onog sistema , kad je zavrsiti medicinu znacilo krv propisati, ali i nauciti nesto.

ako doktor da preporuku da se ide vani, bar prema rijecima sanke, ministra, ministarstvo placa ako ima svrhe. ako se traze milioni, a sanse ne postoje, onda ministrastvo ne daje lovu.

dolaze neki dr-ovi iz inostranstva da spasavaju nasu djecu :roll: kao da smo u tunguziji, vrac je i dijagnosticar i hirurg.
Ali nece reci roditeljima da odustanu.
Talasika je blaga rijec.
Vecina tih je vec odavno u penziji(nazalost).
Ministarstvo placa samo onima sa jakim vezama....ako ti je sanko haver sve se sredi jednim telefonskim pozivom. :lol:
Ti ocito pedijatrije ocima nisi vidio. :-) Doktor Volonek kojeg je doveo Batko je obavio na hiljade operacija na srcu(nasi "sposobni" nisu ni jedne).Doktor Velebit je spasio na desetine djece dok nije otjeran zbog ukazivanja na korupciju na KCK.Tim iz Lunda nije bosanski nego svedski.Ja ovdje ne vidim nista nase.Primjera ima mali milion.

Doktor volonek je iz beca?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#230 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Muhamed Đakmić »

Voloneka nije doveo Batko.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#231 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Bodkin »

JThomas wrote:
iz dna duše wrote:
StupskaBitanga wrote:nažalost sada nema nazad pa ga usput upitajte koliko je para dobio od Eska Omerbašića za njegov projekt SES-Stranka za europsko Sarajevo
Ovo se došlo do dna, pa se mulj digao i počeo opasno sve mutiti. Nego, zanima me, zna li Batko, a trebalo bi da zna, išta o kriznom komuniciranju. U kriznim situacijama a kod njega jeste krizna, treba djelovati brzo,,,,"No comment "nije odgovor, u stvari, trenutno najgori mogući, a oni ga izgleda upravo prakticiraju. Neka pripremi izvještaje, neka obori sve ove optužbe, ako nisu istina, u ime djece koja se nadaju njegovoj pomoći....
a šta će ako jesu, kako onda ide krizno komuniciranje? :D
Priznas, izvines se, prodas kucu i das pare za tu istu OM bla bla. Bolje kao tylenol nego kao toyota :)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#232 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by JThomas »

šta bi ti, još da se ubije, k'o da smo u japanu a ne u bosni? 8-)

ja sam pošteno radio i izlagao se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju... 8-)
Genije007
Posts: 33
Joined: 02/04/2013 20:26

#233 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Genije007 »

@bodkin da Volonek je iz Beca.Covjek je uradio na hiljade operacija na srcu a Batko je cesto spominjao da je na njegovu inicijativu Volonek dosao u Sarajevo.Da su nase klinike kako treba ne bi dolazilo do ovakvih stvari.Za 20 godina nisu u stanju osposobiti nase ljekare iako imaju odlicne uslove.Samo Saudijska Arabija je donirala 14 miliona dolara za izgradnju centra za srce.Imaju svu mogucu opremu ALI ne mozes obuciti nesposobne "babine sinove i kceri" i one koji kupuju radno mjesto.Zato oni sto vrijedno uce pokupe kofere jer za njih ovdje nema mjesta i rade na poznatim klinikama sirom svijeta.Nadam se da ovo za Batka nije istina,jadni oni kojima je OM bio slamka spasa. :(
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#234 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Bodkin »

Ma ja samo nabrojao par koraka kriznog komuniciranja kad si usrao. Kod nas ti aude i presude i prije nego sto se nesto desi, a tek u ovakvim situacijama. Kod nas to ne pije vode
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#235 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Bodkin »

@genije007 pitao sam samo da potvrdim. Znam i koja organizacija finansira sve te dolaske i donekle sam ukljucen.. Kako god, mislim da batkovo djelo sa OM ne treba vezati za njegov privatni zivot i te zirante. Sami pali sami se ubili. OM treba podrzati. Pitajte onih 250(procitao doduse negdje) kojima je OM pomogla
Genije007
Posts: 33
Joined: 02/04/2013 20:26

#236 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Genije007 »

Bodkin wrote:@genije007 pitao sam samo da potvrdim. Znam i koja organizacija finansira sve te dolaske i donekle sam ukljucen.. Kako god, mislim da batkovo djelo sa OM ne treba vezati za njegov privatni zivot i te zirante. Sami pali sami se ubili. OM treba podrzati. Pitajte onih 250(procitao doduse negdje) kojima je OM pomogla
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Potpuno se slazem,zar treba kazniti bolesnu djecu kojima je OM jedina nada.Kad prestanemo mariti jedni za druge onda zivot vise nece imati nikakvog smisla.
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#237 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by FreakyStyley »

Ne moze se sada reci koliko je od ovoga sto je napisano i receno o Batku istina, a koliko nije, ali ocigledno da nesto nije u redu i da se nesto krije.

Evo, recimo, da pretpostavimo da je sve negativno sto je izreceno, izjavljeno i napisano u vezi Batka laz, postavlja se pitanje zasto? U cijem je interesu blacenje Almira Cehajica?
papedzaja
Posts: 272
Joined: 16/04/2012 21:56

#238 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by papedzaja »

Genije007 wrote:
Bodkin wrote:@genije007 pitao sam samo da potvrdim. Znam i koja organizacija finansira sve te dolaske i donekle sam ukljucen.. Kako god, mislim da batkovo djelo sa OM ne treba vezati za njegov privatni zivot i te zirante. Sami pali sami se ubili. OM treba podrzati. Pitajte onih 250(procitao doduse negdje) kojima je OM pomogla
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Potpuno se slazem,zar treba kazniti bolesnu djecu kojima je OM jedina nada.Kad prestanemo mariti jedni za druge onda zivot vise nece imati nikakvog smisla.
Samo njega maknuti od fonansijskih tokova i neka nastavi OM sa radom bez tog smrada
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#239 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Alfons Kauders »

Nikakav problem, OM je dobra ideja koja moze biti jos bolja. Ali opet se vracamo na istu pricu - zasto ne reaguju na ove optuzbe.

Ok, mozemo reci da se prica o Batku i njegovim licnim aferimima, ali on je lice OM... To je samo razlog vise da se oglase.

Na kraju krajeva, taman i da je sve istina i da Batko bude primoran da ode, valjda je i njemu u interesu da OM ostane iza njega?
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#240 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Havatar »

Batko je humanista. Nego sta je sa njim da se nije izjasnio kao Bosnjak sto je odjednom ovolika hajka na njega i dovoljan je jedan tekst u Slobodnoj Bosni da ga se proglasi krivim. Ako je jedan tekst objavljen u nekom mediju dovoljan dokaz za nesto i ne samo to nego se uzima kao aksiom i nesto sto se ne dovodi u pitanje onda je najbolje da ukinemo i sudove i tuzilastva i da Slobodna Bosna odredjuje ko je kriv ko nije . Tako bi ostalo dovoljno para za sve one koji hoce da se lijece a za koje sad nema para. Slobodna Bosna te tuzi, Slobodna Bosna ti sudi :oops: .
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#241 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Keiko »

Havatar wrote:Batko je humanista. Nego sta je sa njim da se nije izjasnio kao Bosnjak sto je odjednom ovolika hajka na njega i dovoljan je jedan tekst u Slobodnoj Bosni da ga se proglasi krivim. Ako je jedan tekst objavljen u nekom mediju dovoljan dokaz za nesto i ne samo to nego se uzima kao aksiom i nesto sto se ne dovodi u pitanje onda je najbolje da ukinemo i sudove i tuzilastva i da Slobodna Bosna odredjuje ko je kriv ko nije . Tako bi ostalo dovoljno para za sve one koji hoce da se lijece a za koje sad nema para. Slobodna Bosna te tuzi, Slobodna Bosna ti sudi :oops: .
:thumbup:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#242 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Corto Maltese »

Sumnjam da se u našoj zemlji sudske presude donose na osnovu novinskih članaka. Novinski članci, i bilo koji drugi vid istraživačkog novinarstva, su, svegdje u svijetu, važan izvor informacija, i mogu poslužiti za pokretanje istrage, koja će rezultirati pokretanjem tužbe, suđenjem, presudom. Koja može biti i oslobođavajuća.
Ne sumnjam da je tokom afere Watergate bilo onih koji su reagovali sa " ma 'ta će Washington Post", ali to ide u radni staž svakog novinara koji se bavi istraživanjem. Nekad ubodu, nekad ne.
Nadam se da će pisanje SB nadahnuti detaljnu sudsku istragu u ovom slučaju (iskreno, nakon svega što je do sada napisano ne vidim načina da istražni organi ostanu po strani), što će gospodinu Ćehajiću dati priliku da spere ljagu sa sebe. Ili obrnuto, u svakom slučaju neka sud odluči.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#243 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by dustaban »

U ovakvim okolnostima ODSUSTVA SVAKOG SISTEMA, Batko se morao desiti. Da nije on, pojavio bi se neki drugi lik, kao sto smo ranije, uostalom, vec imali Zvonka Marica i sl. koji bi na krilima humanizma i emocije usput razvijali i licnu popularnost.
Naravno, jedan spasen zivot baca u sjenu ovaj licni aspekt, ali mi se moramo zapitati za sebe - je li normalno i je li u redu da i dalje ne vidimo sumu od drveta!
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#244 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Comrad »

Havatar wrote:Batko je humanista. Nego sta je sa njim da se nije izjasnio kao Bosnjak sto je odjednom ovolika hajka na njega i dovoljan je jedan tekst u Slobodnoj Bosni da ga se proglasi krivim. Ako je jedan tekst objavljen u nekom mediju dovoljan dokaz za nesto i ne samo to nego se uzima kao aksiom i nesto sto se ne dovodi u pitanje onda je najbolje da ukinemo i sudove i tuzilastva i da Slobodna Bosna odredjuje ko je kriv ko nije . Tako bi ostalo dovoljno para za sve one koji hoce da se lijece a za koje sad nema para. Slobodna Bosna te tuzi, Slobodna Bosna ti sudi :oops: .
Koliko sam vidio nije u pitanju samo SB, imas komentare i ovdje na forumu + na portalu. Kontam ja da se moze svako javiti i pisati sta hoce, ali opet to nije razlog da se on i OM malo precesljaju.

Jer ko prati sve te donacije, oni bi morali imati javni izvjestaj kolko su love dobili, kolko potrosili itd. Pare su bolan cudo, nema toga koga ne bi pokvarile - pa bio to i Batko kojeg eto svi smatraju postenjacinom. Zamisli kad ti se slije milion maraka, a ne moras nikome nista dokazivati gdje ide lova.

I uostalom ovo su veoma teske optuzbe za Batka, pa zasto se ne oglasi fino na sud i uzme lovu za klevetu. Ako to ne uradi, sam je onda sebi presudio, jer onda ocito ne zeli da se vuca po sudu i da se jos vise stvari otkrije. Sad je sve na njemu.

Ovo je voema osjetljiva tema, i tesko je sad traziti izvjestaje i lovu, ali mora se to uraditi. Sta bude npr sa novcem koji se prikupi, a ta osoba umre, usmjerava li se taj novac na nekoga drugog. Sta bude kad se skupi vise nego potrebno novca. Ne znam, ne treba ni tako bas slijepo vjerovati jer eto neko na tv-u tako kaze.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#245 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by svjezi_ustipak »

http://doznajemo.com/2013/08/26/pismo-s ... okoj-nozi/

Nakon što se prije nekoliko dana redakciji jednog sarajevskog lista javila ogorčena Sarajka, sa tvrdnjom da joj Batko duguje 40.000 KM zbog kredita koji ne otplaćuje, te da neće ni na telefon da joj se javi, slično pismo stiglo je i u redakciju popularnog ** No links ** Portala. Podsjetimo, i portal Doznajemo.com prije nekoliko dana objavio je pismo sa ozbiljnim optužbama vezanim za ulogu Čehajića u liječenju danas, nažalost, preminulog Mevludina Smrike, ali smo na zamolbu porodice taj tekst ipak povukli kada je postalo jasno da od njegovog objavljivanja neće biti nikakve koristi za liječenje teško bolesnog mladića.
Spomenuto najnovije pismo uputio je jedan Sarajlija i to reditelju filma Pjeru Žalici, u kome iznosi svoje razočarenje i bolno iskustvo iz vremena kada je sa Almirom Čehajićem Batkom bio prijatelj i proživljavao najteže trenutke u životu jednog roditelja, te iz godina koje su uslijedile nakon toga.
U obraćanju redakciji ** No links **-a, također tvrdi da je i njemu poznati bh. humanista ostao dužan, ali da ta činjenica nije toliko važna koliko spoznaja da s njim godinama nije mogao stupiti u kontakt i o tome razgovarati.

Po pitanju ogormne tragedije koja se desila Batku i njegovoj supruzi, ja ću, kao i moja drugarica L. koja se obratila Slobodnoj Bosni, reći da smo svi mi, kao njegovi prijatelji, bili uz njega na razne načine u tom najgorem bolu za roditelje. Ne želim više da bilo ko od nas u toj tragediji pokuša nešto drugo reći ili na bilo koji način reagovati u javnosti. To se posebno odnosi upravo na Batka, jer vrijeme će pokazati da su njegova zaduženja nastala u periodu 1999. pa nadalje, a najintenzivnije se zadužio u toku 2001. i 2002. godine kada je živio život daleko iznad prosjeka većine građana BiH i šire regije.
Samo ću se kratko, sa dva pitanja, obratiti Batku i njegovoj supruzi… Da li ste sigurni da ste novac za liječenje vašeg tragično preminulog djeteta uzeli od kamatara? Ja znam da je veliku ulogu, ustvari potpunu u smislu pomoći i svih tadašnjih troškova, preuzela gospođa Ajša Pavelić, ili vi tvrdite suprotno?!
Nakon što se prije nekoliko dana redakciji jednog sarajevskog lista javila ogorčena Sarajka, sa tvrdnjom da joj Batko duguje 40.000 KM zbog kredita koji ne otplaćuje, te da neće ni na telefon da joj se javi, slično pismo stiglo je i u redakciju popularnog ** No links ** Portala. Podsjetimo, i portal Doznajemo.com prije nekoliko dana objavio je pismo sa ozbiljnim optužbama vezanim za ulogu Čehajića u liječenju danas, nažalost, preminulog Mevludina Smrike, ali smo na zamolbu porodice taj tekst ipak povukli kada je postalo jasno da od njegovog objavljivanja neće biti nikakve koristi za liječenje teško bolesnog mladića.
Spomenuto najnovije pismo uputio je jedan Sarajlija i to reditelju filma Pjeru Žalici, u kome iznosi svoje razočarenje i bolno iskustvo iz vremena kada je sa Almirom Čehajićem Batkom bio prijatelj i proživljavao najteže trenutke u životu jednog roditelja, te iz godina koje su uslijedile nakon toga.
U obraćanju redakciji ** No links **-a, također tvrdi da je i njemu poznati bh. humanista ostao dužan, ali da ta činjenica nije toliko važna koliko spoznaja da s njim godinama nije mogao stupiti u kontakt i o tome razgovarati.

Danas živi i radi u inostranstvu, a dokumentarni film ‘Rob’ nagnao ga je na obraćanje reditelju… Ovo je njegovo pismo:
Poštovani gospodine Pjer Žalica,
Iskreno sam Vas cijenio kao čovjeka i umjetnika. Moram priznati da ste moje mišljenje promijenili u negativnom smjeru filmom o Almiru Čehajiću Batku.
Da li ste, dogovarajući sa njim sve u vezi filma, pokušali da provjerite njegove nebuloze? Da li ste razgovarali sa bilo kim od njegovih prijatelja? Da li ste razgovarali sa nekim od uposlenika Raiffeisen Bank dd Sarajevo?
Ukoliko želite da u duhu poznatih svjetskih reditelja napravite nastavak ovog filma, ja ću Vam dati elemente za dobar ali i istinom potkrijepljen scenario.
Naslov filma će biti… Moja saznanja su opširna, provjerljiva, i ja sam, ukoliko se steknu uslovi, veoma zainteresovan za TV debatu u kojoj bi Batko, pred kamerama, razgovarao sa svojim prijateljima koje je zavio u crno – i finasijski i psihički.
Poštovani Pjer, ovo naprijed navedeno sam čuo upravo od Batka, u direktnom razgovoru krajem maja 1999., kada sam ga upoznao i kada mi se kao i mnogim drugima na svoj način uvukao pod kožu, i ubijedio me je da mi je prijatelj do groba.
Za Vas i one čitatelje koji možda ne znaju, da ukratko kažem da je gospođa Ajša Pavelić porijeklom iz Brčkog, a dugo godina živi i radi u Beču, u Austriji. Radi se o veoma imućnoj gospođi koja je na mnogo načina, humanitarno, pomogla i pomaže uglavnom djeci iz svih dijelova Bosne i Hercegovine da budu operisana u Beču ili u BiH, u organizaciji svjetski renomiranog kardiohirurga sa klinike AHK u Beču, profesora doktora Gregora Voloneka.
U jednoj fazi Batko je bio u organizaciju dolazaka prof. Voloneka u Sarajevo. Nažalost, broj djece koju je profesor Volonek mogao operisati bio je ograničen. Batko je u uskoj vezi sa menadžmentom KCUS-a pravio selekciju djece koja će biti operisana. Kako je pravio selekciju, neka on objasni javnosti.
Zbog nepravilnosti u pravljenju te selekcije, Batko je u toku 2002. odstranjen iz ove ekipe. U jednom od brojeva dnevnog lista Avaz gospođa Ajsa Pavelić je optužila Batka za određene malverzacije. Ja se nažalost ne sjećam tačnog datuma kada je taj članak objavljen, ali, evo, ovim putem molim redakciju Avaza da ga pokuša pronaći u svojoj arhivi.
Ja takođe pozivam gosođu Ajšu Pavelić da se, ako želi, očituje o naprijed navedenim detaljima.
Nastavak slijedi… Kako je i od čijeg novca Batko sa porodicom svakog decembra išao na 14-to dnevno skijanje na Alpe, uglavnom austrijske.

http://doznajemo.com/2013/08/26/pismo-s ... okoj-nozi/
User avatar
petunija
Posts: 3038
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#246 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by petunija »

Corto Maltese wrote:Sumnjam da se u našoj zemlji sudske pre ... ih članaka. Novinski članci, i bilo koji drugi vid istraživačkog novinarstva, su, svegdje u svijetu, važan izvor informacija, i mogu poslužiti za pokretanje istrage, koja će rezultirati pokretanjem tužbe, suđenjem, presudom. Koja može biti i oslobođavajuća.
Ne sumnjam da je tokom afere Watergate bilo onih koji su reagovali sa " ma 'ta će Washington Post", ali to ide u radni staž svakog novinara koji se bavi istraživanjem. Nekad ubodu, nekad ne.
Nadam se da će pisanje SB nadahnuti detaljnu sudsku istragu u ovom slučaju (iskreno, nakon svega što je do sada napisano ne vidim načina da istražni organi ostanu po strani), što će gospodinu Ćehajiću dati priliku da spere ljagu sa sebe. Ili obrnuto, u svakom slučaju neka sud odluči.
Ne pokreću se istrage, na žalost, inače bi pola političara i "kontraverznih biznismena" sjedilo u sudskim klupama
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#247 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by dust in the wind »

istina jedan kroz jedan.... a o tome kako je batko u dugovima i da voli da kocka se prica vec godinama... i najbolji mi je kada na emisiji pljuje po ljudima koji imaju novca i govori pa kako vas nije stid i ostala opsta mjesta.... bolje da sebe pogleda...ne sporim da je imao ogromnu tragediju niti to iko osporava, ni da je pomogao mnogim ljudima, medjutim to nije alibi da ti sam prevarnim radnjama i ostalim sranjima namices sebi lovu
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#248 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Havatar »

dust in the wind wrote:istina jedan kroz jedan.... a o tome kako je batko u dugovima i da voli da kocka se prica vec godinama... i najbolji mi je kada na emisiji pljuje po ljudima koji imaju novca i govori pa kako vas nije stid i ostala opsta mjesta.... bolje da sebe pogleda...ne sporim da je imao ogromnu tragediju niti to iko osporava, ni da je pomogao mnogim ljudima, medjutim to nije alibi da ti sam prevarnim radnjama i ostalim sranjima namices sebi lovu
Kockati se i biti prevarant nije isto
User avatar
travnik
Posts: 1863
Joined: 05/02/2008 18:30
Location: multietničarim uzduž i poprijeko

#249 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by travnik »

Batko je očigledno i humanista (pomogao velikom broju osoba), i manipulator (prevario veliki broj osoba, osobito prijatelja).
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#250 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by talić »

travnik wrote:Batko je očigledno i humanista (pomogao velikom broju osoba), i manipulator (prevario veliki broj osoba, osobito prijatelja).
Ne bi ga ja baš tako olako svrstavao među humaniste jer je očito sve bilo u svrhu lične promocije i materijalne koristi. Jednom prilikom sam želio da pomognem u liječenju jednog djeteta u inostranstvu. Našao sam čovjeka humanistu koji je trebao finansirati liječenje ali je odgovor poslije dostave nalaza bio da fond ograničen i da ne finansiraju liječenje koje je skoro bez ikakvih izgleda na uspjeh. Taj isti slučaj je kasnije finansirala otvorena mreža i operacija nije uspjela. Hoću da kažem da Batku nikad nije bio bitan ishod nego samo galama.
Post Reply