Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#51 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by Matijevic_Vlado »

nemoj auto vracati ni za zivu glavu ! koje je auto, jel neka getara ? uglavnom ti auto ne vracaj ima mama garant para u steku, mozda je to sve njen dogovor sa tvojim jaranom da ti ostanes bez auta jer brzo vozis, ko zna
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#52 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

@muha_sa
auto nije registrovano vec 3 mjeseca,ali ga ja protekla 2 mjeseca vozim neregistrovanog do posle i nazad,i sad kad sam mu dao 2 500 za auto ostalo mi je jos 500 eur od kredita za registraciju,da promjenim ulje mjenjaca i dva senzora..
ali sad kontam samo da ga registrujem ...al opet mora njemu dati pare,sad je fora sta ako i te pare uzme hmmmmmm
Last edited by tolumbar on 21/08/2013 17:34, edited 1 time in total.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#53 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by ranger »

iskren da bude, naguzili su te i stara i jaran.
stara indirektno a jaran direktno; sta mislim pod tim..
stara je posudjivala pare od njega vjerovatno znajuci da ste jarani i da ce jaran racunati na vase poznanstvo kao osiguranje za vracanje para, znaci da ce dobit pare relativno lako .
jaran ti prodo auto a skonto da nece nikad izvuc pare pa preko tebe sad pokusava da izguli pare.

ako nista ne uspijes rijesit, auto na pik i prodaji u dijelovima...
User avatar
JOINT_1921
Posts: 2113
Joined: 22/06/2012 16:03
Location: Grbavica

#54 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by JOINT_1921 »

Slazem se, jaran preko tebe u dogovoru sa tvojom mamom vratio svoje pare, samo si ti tu zbog svoje dobrote dobio auto na koristenje do isteka registracije GRATIS... :lol:
Last edited by JOINT_1921 on 21/08/2013 17:35, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#55 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

tolumbar wrote:@muha_sa
auto nije registrovano vec 3 mjeseca,ali ga ja protekla 2 mjeseca vozim neregistrovanog do posle i nazad,i sad kad sam mu dao 2 500 za auto ostalo mi je jos 500 eur od kredita za registraciju,da promjenim ulje mjenjaca i dva senzora..
ali sad kontam samo da ga registrujem ...
:-)
ne možeš ga bez jaranove saglasnosti registrovat :-)
gidra
Posts: 3573
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#56 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by gidra »

uglavnomja wrote:
gidra wrote:nigdje ne piše da taj momak traži auto sada. Pošteno od njega, auto će biti na njemu sve dok mu majka ne isplati novac i to mu je neka garancija za povrat tih 3 milje.
Eh sada ako bude htio da te zajebe pa ti bude tražio auto evo ti prijedlog jedan, prođi pored svake kamere kroz crveno i još vozi preko ograničenja :D .
koliko znam kamera uslika i vozaca :D
Ne uslika, zapravo kako koja. Ove po gradu slikaju sve zadnju tablicu tako da je facu nemoguće vidjeti :D .
Znači noću kad nikoga ne bude profuraš pored RTV doma jedno 130 kroz crveno :D , naravno šalim se malo.
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#57 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

@Matijevic_Vlado
izvini brate ako je tebi ovo zajebancija meni nije :s
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#58 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

ranger wrote:iskren da bude, naguzili su te i stara i jaran.
stara indirektno a jaran direktno; sta mislim pod tim..
stara je posudjivala pare od njega vjerovatno znajuci da ste jarani i da ce jaran racunati na vase poznanstvo kao osiguranje za vracanje para, znaci da ce dobit pare relativno lako .
jaran ti prodo auto a skonto da nece nikad izvuc pare pa preko tebe sad pokusava da izguli pare.

ako nista ne uspijes rijesit, auto na pik i prodaji u dijelovima...
:lol:
i ova ima mjesta :thumbup:

ovo što uvecah ne radi jer možeš i murije zaglavit.
gidra
Posts: 3573
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#59 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by gidra »

hajd nam sada reci što je stara posudila, i što si joj dao da posudi, od dobrog ti jarana novac ako si znao da mu neće na vakat vratiti?
amko761
Posts: 1213
Joined: 06/06/2012 17:40

#60 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by amko761 »

Jel to još jedan što traži svoje pare nazad. Ma kako ih samo nije stid, koji bezobrazluk. :D
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#61 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

gidra wrote:hajd nam sada reci što je stara posudila, i što si joj dao da posudi, od dobrog ti jarana novac ako si znao da mu neće na vakat vratiti?
Stara je posudila da renovira kucu i da plati preostale rate za operaciju tate,ja sam njemu govorio da on napravi ugovor sa njom kod notara medzutim on nije napravio ne znam zbog cega ...
I nije tacno da ona nece vratit,nego da vraca ali veoma sporo i ne drzi se dogovora po kojem je mjesecno trebala da daje svaki mjesec po 100 maraka,a ona je za godinu dana dala mozda nesto vise od 300 ne znam tacno ali to je zbog toga sto moj otac ne odvaja nista za nasu porodicu nego od svoje plate da max 50/100 za nas,ostalno trosi ne znam ni ja na sta,znam da i on ima kredit ...
znaci u ovakvoj situaciji ona nemoze vracat pare nego mu je rekla kad budem imala da ce mu dati koliko moze i da ce nakom godine valjda kad joj istekne ovaj kredit podici novi
koji ce prekriti taj dug,sto sam ja isprico jaranu.
I ona nakon nekog vremena mi je on reko da je ko fol prico sa nekim bankarom i da ta prica sto moja mati govori ukazaje da ona hoce da ga prevari,posto da ona hoce moze izvaditi
odmah kredit jos jedan a ne da ceka da se tekuci isplati i da ce taj bankar srediti u banci sto radi to ako ona nemoze u drugoj banci dobiti tako.
Ja samu na to reko ako ti ona ne plati za godinu dana,ja cu ti poceti davati pare za nju,mada sam siguran da ce ti dati sve pare kad isplati tekuci kredit.
Ali tada price o autu nije ni bilo...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#62 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by uglavnomja »

jaro, jest ti prica ... :lol: :lol:

tvoja mati posudila od tvog najbolje druga pare, da vraca 100 km mjesecno, ali ne moze, nego po 30 km, vratila 300 od 3000, a ti od tog istog jarana kupio auto za cash, koji vozis, ali jaran nece da ga prevede na tebe. a auto jos nije ni registrovan, znaci 2 mjeseca se provlacis kroz iglene usi, a tata - ono mama uzela pare za njegovu operaciju, a on ne da nista love u kucu ... i sad jos preko stele trazite kredit na kredit :D


:kontrabas:
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#63 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

@uglavnomja da auto nije registrovan vec 3 mjeseca,a ja ga vozim 2 mjeseca neregistrovanog od kuce do posla i nazad i sad kad mi je konacno izaso kredit ja sam ga mislio registrovat kad mi prevede auto ali ocito je doslo do problema?
Da tacno je da ne da,cak smo par dana i izasli iz kuce u kojoj zajedno zivimo koliko je iskalirala situacija izmedzu matere i oca zbog tih finanskih stvari.
Inace ne trazimo kredit na stelu nego je to predlozio jaran ko fol bankar poznanik mu reko da ga po toj prico sto mu je isprico on moja mati hoce prevarit
jel da hoce vratit pare moze odmah izvaditi novi kredit iako je vec u kreditu a dali je to moguce meni je to nepoznato.Kad je meni on to reko ja sam mu reko
sacakaj moju mater dok joj ne istekne tekuci kredit pa kad joj istekne ona ce izvaditi novi da pokrije tvoj dug,a ako to ne uradi ja cu ti vracati pare i on je na to pristo
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#64 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by udrch »

tolumbar wrote:on je meni dao auto mozda 2 mjeseca prije nego sto sam mu ja dao pare,i reko je da ce kad mu dam pare prepisati auto ali nije ..
ja kontam da smo ja i mati jedno u njegovim ocima,al stvarno nisam ja kriv sto moja mati nemoze vratit to a nemogu nazalost ni ja trenutno inace bi vratio ..
hajd valjda ce popustit
znači i pored duga koji mu ne vraćate još ti je i auto dao unaprijed, bez love..
nabij ga na kurac, nađi kakve batinaše, pa nek mu slome i ruke i noge..
ko ga jebe kad je konjina..
dao vam pare, auto, a ti na forumu tražiš savjet kako da ga zajebeš, tvoja mati će ga nazvati da ga nalijepi što ti ne prevede auto..

stvarno..
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#65 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

lika inace skoro svi iskoristavaju jer je dobar ... zato sam mu i dao pare unaprijed jer znam da nebi nikog zajebo al ispade da sam se ja sam zajebo ...
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#66 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

tolumbar wrote:lika inace skoro svi iskoristavaju jer je dobar ... zato sam mu i dao pare unaprijed jer znam da nebi nikog zajebo al ispade da sam se ja sam zajebo ...
traži mu da ti još 5 stoja posudi da registruješ kad je tako dobar :D
ako mu ne vratiš nek ti više nikad ni zdravo ne kaže. :D
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#67 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

hahha nisam reko da je lud :D
mada kad kad pomislim i da jest :shock:
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#68 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by blesava »

pravni savjet: vrati covjeku jos 500km, pa onda kupuj auto od svojih para.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#69 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by RtrnOfSalisbury »

ja bi to na televiziju i novine dao
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#70 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by blesava »

gidra wrote:
registrovana onako wrote:daj mu jos 500, ocisti mamin dug, i zavrsi s njim
a auto?
a ne moze i jare i pare.

Ti mu klepio 3000km , jos i auto hoces da mu klepis....e je si namazan. Fol mama posudila od tvog jarana pare....e sta ima mama
User avatar
SemPer_fi
Posts: 122
Joined: 17/08/2010 18:26

#71 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by SemPer_fi »

tolumbar wrote:lika inace skoro svi iskoristavaju jer je dobar ... zato sam mu i dao pare unaprijed jer znam da nebi nikog zajebo al ispade da sam se ja sam zajebo ...
e onda ti i jaran ko glup i gluplji , kisi ti prica lozis narod dzabe :)
meni serbe
Posts: 157
Joined: 13/06/2013 18:00

#72 Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by meni serbe »

Slušaj momak, taj ti je jaran ljudina prava.
Dužni ste mu tri soma, ne vraćate po dogovoru. On ti daje auto bez love iako zna da si kokuz i da se zajmit moraš da bi mu dao. Usput si obećao za majku vraćati ako ne bude imala, al' eto umjesto da vratiš ti kupuješ od njega auto. I sad ti nešto fol smrdi, jer on hoće da se malo osigura. Još po tvojim riječima ti je valjo pravo....

Čuvaj ga ko malo vode na dlanu i nikakve pravne savjete po forumima ne traži.
Nikolini
Posts: 174
Joined: 10/11/2012 07:46

#73 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by Nikolini »

Joj price :lol: :lol: :lol: :lol:

Ne znam kako i ti i mater imate obraza biti duzni covjeku 3000 eura i jos kupovat auto od njega. Ocito niste skroz kokuzi jer si digao kredit na 2500 eura. Jarane, znam da nisi ti posudio novac, ali kao da jesi. Izvini se covjeku, zaboravi na auto i pokrij mu preostali dug.

Ma inace sto se tice posudjivanja... Posudim jednom jaranu nekoliko stoja i kazem mu nije frka, vrati kad stignes. I prodje otad 13 Bajrama i nista. Niti on spominje, niti ja. Nije mi uopce stalo do novaca, ali ne ocekujes takvo ponasanje.
rexandroid
Posts: 256
Joined: 31/12/2012 17:06

#74 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by rexandroid »

Cekaj rekao si
tolumbar wrote:a godina je vec prosla a ona je vratila mozda 10% od tog novca on meni sad govori da ce mi prepisati auto kad moja mama isplati preostali dug njemu.
Jel pod "preostalim dugom" smatra jos 500 Eura?
Posto si mu dao vec 2.500 a dug je 3 000.
Ako je tako ispade da ce ti dat auto dzabe :mrgreen:
Jer ako si ti dao 2.500 a mati dadne jos 500 (ako to smatra preostalim dugom), vratio si dug i dobio auto uz to za 300 eura (ono 10% sto si spomenuo)...
Ti vrati taj dug, nek ti prepise auto, da imas papir. I onda kad dode tema o autu usuti se i :run:
Post Reply