Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#26 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by bull21 »

Kratko pitanje, šta ti je preče - mati ili auto?
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#27 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by registrovana onako »

tolumbar wrote:ne bih da krivim mater al cisto sumnjam da ce mu ona skoro vratiti pare,sto nemogu njemu priznat :S
ja bi mu vratio pare al kako cu kad vec sad 25% od plate dajem za kredit i drugi 25% dajem za rate sto sam kupovo i racune,znaci ostaje mi pola plate to jest 200 maraka
jel joj bas nemoguce vratiti te pare? mozda se potrudi kada vidi u kakvu je situaciju tebe dovela
User avatar
muha_sa
Posts: 128503
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#28 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

registrovana onako wrote:
gidra wrote:
registrovana onako wrote:daj mu jos 500, ocisti mamin dug, i zavrsi s njim
a auto?
kupi ga od nekog drugoga kada tebi mama vrati 3000, lik je ovo iskoristio kako bi mu dugovi bili vraceni, pametno
ali eto, ne moze ti vise biti prijatelj :D
nije iskoristio jer mu je dao auto a da bi ga ponovo vratio dug je put :-)
trebo mu je uzet lovu a auto mu dat kad mu njegova mama vrati dug, sramota je da je pozajmila na neki odredjeni ork a znala da nije u stanju vratit :-) sreca njena pa nije naletila na nekog kamatara koji bi joj zaracuno kamate te bi ostala bez igdje iceg.

http://www.klix.ba/vijesti/kultura/almi ... /130820137
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#29 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

registrovana onako wrote:
gidra wrote:
registrovana onako wrote:daj mu jos 500, ocisti mamin dug, i zavrsi s njim
a auto?
kupi ga od nekog drugoga kada tebi mama vrati 3000, lik je ovo iskoristio kako bi mu dugovi bili vraceni, pametno
ali eto, ne moze ti vise biti prijatelj :D
mislim da ovo niko na svjetu ne bi uradio ;)
bull21 wrote:Kratko pitanje, šta ti je preče - mati ili auto?
Naravno da mi je vaznija mati,ali o autu "sanjam" vec tri godine.
Al hocu da napomenem da mi ovo i najbolji drug znaci ako je to moguce ne bih da pokvarim s njim odnose jer mi je valjo u zivotu.
registrovana onako wrote:
tolumbar wrote:ne bih da krivim mater al cisto sumnjam da ce mu ona skoro vratiti pare,sto nemogu njemu priznat :S
ja bi mu vratio pare al kako cu kad vec sad 25% od plate dajem za kredit i drugi 25% dajem za rate sto sam kupovo i racune,znaci ostaje mi pola plate to jest 200 maraka
jel joj bas nemoguce vratiti te pare? mozda se potrudi kada vidi u kakvu je situaciju tebe dovela
Nisam jos ni reko,jer znam da ce ga nazvat i da ce se posvadzat posto znam kakva je ona i tu bi se i prica zavrsila.
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#30 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

muha_sa wrote: a auto?
kupi ga od nekog drugoga kada tebi mama vrati 3000, lik je ovo iskoristio kako bi mu dugovi bili vraceni, pametno
ali eto, ne moze ti vise biti prijatelj :D[/quote]
nije iskoristio jer mu je dao auto a da bi ga ponovo vratio dug je put :-)
trebo mu je uzet lovu a auto mu dat kad mu njegova mama vrati dug, sramota je da je pozajmila na neki odredjeni ork a znala da nije u stanju vratit :-) sreca njena pa nije naletila na nekog kamatara koji bi joj zaracuno kamate te bi ostala bez igdje iceg.

http://www.klix.ba/vijesti/kultura/almi ... /130820137[/quote]
nemogu reci da nisi u pravu do negdje,ali moram branit svoje ipak je ona moja mati
User avatar
muha_sa
Posts: 128503
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#31 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

tolumbar wrote:
Nisam jos ni reko,jer znam da ce ga nazvat i da ce se posvadzat posto znam kakva je ona i tu bi se i prica zavrsila.
:lol:

cini mi se da ti nas zajebaješ :lol: :lol: al hajd, lijepo se zezat i smijat :)
šta veliš, ona ce njega nazvat i još ga naljepit :? ma ja, svijetla obraza :lol:

hajmo mi nazdravit kad nam je ovako lijepo :D

Image
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#32 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by registrovana onako »

tolumbar wrote: nemogu reci da nisi u pravu do negdje,ali moram branit svoje ipak je ona moja mati
eto, mozes i dalje imati mamu i druga i kredit, samo ne i auto :D
sve si ih spasio
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#33 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

muha_sa wrote:
tolumbar wrote:
Nisam jos ni reko,jer znam da ce ga nazvat i da ce se posvadzat posto znam kakva je ona i tu bi se i prica zavrsila.
:lol:

cini mi se da ti nas zajebaješ :lol: :lol: al hajd, lijepo se zezat i smijat :)
šta veliš, ona ce njega nazvat i još ga naljepit :? ma ja, svijetla obraza :lol:

hajmo mi nazdravit kad nam je ovako lijepo :D

Image
volio bih druze da je ovo zaebancija al nije :S
ionako joj moram rec jer nemogu zauvijek to kriti?
ali znam ja nju kakva je nazvace ga reci ce mu sto zezas mog sina,to sto imamo ja i ti je medzu nama bla bla i tako to,
vjeruj mi da mu i svjetlog obraza rekla da mu ne vraca mjesecno po 30 km jer je sramota da da toliko "malo" para.
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#34 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by registrovana onako »

muha_sa wrote: nije iskoristio jer mu je dao auto a da bi ga ponovo vratio dug je put :-)
trebo mu je uzet lovu a auto mu dat kad mu njegova mama vrati dug, sramota je da je pozajmila na neki odredjeni ork a znala da nije u stanju vratit :-) sreca njena pa nije naletila na nekog kamatara koji bi joj zaracuno kamate te bi ostala bez igdje iceg.
iskoristio situaciju na pametan nacin da poravna racune, jel bolje :D
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#35 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

registrovana onako wrote:
tolumbar wrote: nemogu reci da nisi u pravu do negdje,ali moram branit svoje ipak je ona moja mati
eto, mozes i dalje imati mamu i druga i kredit, samo ne i auto :D
sve si ih spasio
jaran mi da da vozim auto ali prepisat ce ga na moje ime onda kad moja mati isplati njemu njezin dug?razumjes?
User avatar
muha_sa
Posts: 128503
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#36 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

ništa onda vec mu nabešaj kazni pošto se auto još na njemu vodi, gdje je instaliran fiksni radar s kamerom nekoliko puta prodji punim gasom pa kad mu doje koja cestitka molit ce te da prevede auto :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128503
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#37 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

registrovana onako wrote:
muha_sa wrote: nije iskoristio jer mu je dao auto a da bi ga ponovo vratio dug je put :-)
trebo mu je uzet lovu a auto mu dat kad mu njegova mama vrati dug, sramota je da je pozajmila na neki odredjeni ork a znala da nije u stanju vratit :-) sreca njena pa nije naletila na nekog kamatara koji bi joj zaracuno kamate te bi ostala bez igdje iceg.
iskoristio situaciju na pametan nacin da poravna racune, jel bolje :D
nije bolje jer mu je dao auto :lol:

bjež ba, koji ce mi ovo klinac :lol: :run:
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#38 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by registrovana onako »

tolumbar wrote:
registrovana onako wrote:
tolumbar wrote: nemogu reci da nisi u pravu do negdje,ali moram branit svoje ipak je ona moja mati
eto, mozes i dalje imati mamu i druga i kredit, samo ne i auto :D
sve si ih spasio
jaran mi da da vozim auto ali prepisat ce ga na moje ime onda kad moja mati isplati njemu njezin dug?razumjes?

:lol: :lol:
razumijem ja sve vrlo dobro od samog :D

ali da ponovimo :D ti si njemu dao 2500, on je tebi auto bez prepisivanja
on je tvojoj majci dao 3000
a kako ste ti i majka jedno u njegovim ocima, ustvari vi ste njemu duzni jos 500, jel ti kontas :) a to sto koristis njegovo auto dok se sve ne rijesi ti je gratis :D
zato ti i kazem, vrati mamin dug, novih 500 i 2500 koje si dao za auto, vrati auto, tj prestani ga koristiti, a onda nek ona tebi bude duzna

uvijek mi je isla matematika, a medjuljudski odnosi su najbolji kada su cisti od rodbinskih :D zao mi je sto ti je to majka indirektno uradila
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#39 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

muha_sa wrote:ništa onda vec mu nabešaj kazni pošto se auto još na njemu vodi, gdje je instaliran fiksni radar s kamerom nekoliko puta prodji punim gasom pa kad mu doje koja cestitka molit ce te da prevede auto :lol:
ovo ti je losa ideja,onda moze komotno trazit da mu vratim auto i kljuceve i sta sam onda napravio ? :S
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#40 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by registrovana onako »

muha_sa wrote:
registrovana onako wrote:
muha_sa wrote: nije iskoristio jer mu je dao auto a da bi ga ponovo vratio dug je put :-)
trebo mu je uzet lovu a auto mu dat kad mu njegova mama vrati dug, sramota je da je pozajmila na neki odredjeni ork a znala da nije u stanju vratit :-) sreca njena pa nije naletila na nekog kamatara koji bi joj zaracuno kamate te bi ostala bez igdje iceg.
iskoristio situaciju na pametan nacin da poravna racune, jel bolje :D
nije bolje jer mu je dao auto :lol:

bjež ba, koji ce mi ovo klinac :lol: :run:
damo mu je na koristenje, u ime drugarskih dana :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128503
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#41 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

tolumbar wrote:
muha_sa wrote:ništa onda vec mu nabešaj kazni pošto se auto još na njemu vodi, gdje je instaliran fiksni radar s kamerom nekoliko puta prodji punim gasom pa kad mu doje koja cestitka molit ce te da prevede auto :lol:
ovo ti je losa ideja,onda moze komotno trazit da mu vratim auto i kljuceve i sta sam onda napravio ? :S
vratit ceš mu ih sam jer ceš skontat da ti dvije stoje ne može bit za gorivo i održavanje :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128503
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#42 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

tolumbar@

ne zamjeri :-D pošto smo sve mogucnosti ispucali hajmo se zajebavat :lol:
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#43 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by registrovana onako »

muha_sa wrote:
tolumbar wrote:
muha_sa wrote:ništa onda vec mu nabešaj kazni pošto se auto još na njemu vodi, gdje je instaliran fiksni radar s kamerom nekoliko puta prodji punim gasom pa kad mu doje koja cestitka molit ce te da prevede auto :lol:
ovo ti je losa ideja,onda moze komotno trazit da mu vratim auto i kljuceve i sta sam onda napravio ? :S
vratit ceš mu ih sam jer ceš skontat da ti dvije stoje ne može bit za gorivo i održavanje :lol:
ti si bezobzirniji od mene :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128503
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

priznam--pola mi se oprašta :lol:
gidra
Posts: 3528
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#45 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by gidra »

nigdje ne piše da taj momak traži auto sada. Pošteno od njega, auto će biti na njemu sve dok mu majka ne isplati novac i to mu je neka garancija za povrat tih 3 milje.
Eh sada ako bude htio da te zajebe pa ti bude tražio auto evo ti prijedlog jedan, prođi pored svake kamere kroz crveno i još vozi preko ograničenja :D .
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#46 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

registrovana onako wrote:
registrovana onako wrote: nemogu reci da nisi u pravu do negdje,ali moram branit svoje ipak je ona moja mati
eto, mozes i dalje imati mamu i druga i kredit, samo ne i auto :D
sve si ih spasio
jaran mi da da vozim auto ali prepisat ce ga na moje ime onda kad moja mati isplati njemu njezin dug?razumjes?[/quote]


:lol: :lol:
razumijem ja sve vrlo dobro od samog :D

ali da ponovimo :D ti si njemu dao 2500, on je tebi auto bez prepisivanja
on je tvojoj majci dao 3000
a kako ste ti i majka jedno u njegovim ocima, ustvari vi ste njemu duzni jos 500, jel ti kontas :) a to sto koristis njegovo auto dok se sve ne rijesi ti je gratis :D
zato ti i kazem, vrati mamin dug, novih 500 i 2500 koje si dao za auto, vrati auto, tj prestani ga koristiti, a onda nek ona tebi bude duzna

uvijek mi je isla matematika, a medjuljudski odnosi su najbolji kada su cisti od rodbinskih :D zao mi je sto ti je to majka indirektno uradila[/quote]

on je meni dao auto mozda 2 mjeseca prije nego sto sam mu ja dao pare,i reko je da ce kad mu dam pare prepisati auto ali nije ..
ja kontam da smo ja i mati jedno u njegovim ocima,al stvarno nisam ja kriv sto moja mati nemoze vratit to a nemogu nazalost ni ja trenutno inace bi vratio ..
hajd valjda ce popustit
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#47 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by uglavnomja »

gidra wrote:nigdje ne piše da taj momak traži auto sada. Pošteno od njega, auto će biti na njemu sve dok mu majka ne isplati novac i to mu je neka garancija za povrat tih 3 milje.
Eh sada ako bude htio da te zajebe pa ti bude tražio auto evo ti prijedlog jedan, prođi pored svake kamere kroz crveno i još vozi preko ograničenja :D .
koliko znam kamera uslika i vozaca :D
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#48 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by registrovana onako »

tolumbar wrote: on je meni dao auto mozda 2 mjeseca prije nego sto sam mu ja dao pare,i reko je da ce kad mu dam pare prepisati auto ali nije ..
ja kontam da smo ja i mati jedno u njegovim ocima,al stvarno nisam ja kriv sto moja mati nemoze vratit to a nemogu nazalost ni ja trenutno inace bi vratio ..
hajd valjda ce popustit
pa upravo to sto ce biti prepisano kada se dugovi vrate mu je jedina zastita da ce dobiti sve novce nazad, a ti svakako koristis auto kao da je tvoje, sve moze biti dobro na kraju, samo neka se majka potrudi vratiti pare
tolumbar
Posts: 72
Joined: 17/12/2010 16:29

#49 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by tolumbar »

gidra wrote:nigdje ne piše da taj momak traži auto sada. Pošteno od njega, auto će biti na njemu sve dok mu majka ne isplati novac i to mu je neka garancija za povrat tih 3 milje.
Eh sada ako bude htio da te zajebe pa ti bude tražio auto evo ti prijedlog jedan, prođi pored svake kamere kroz crveno i još vozi preko ograničenja :D .
ma opet sam ja tu donji meni treba auto :S
a i siguran sam da ga on nece trazit al sigurno nece cekat 3 godine da mu se vrate pare :S
a i nije mi cilj da se ja posvadzam s njim il nesto slicno a znam i da i njemu ne bi bili svjedno jer znam vrlo dobro njegov privatni zivot da nema bas puno jarana i da sam ga ja uvijek spajo sa mojim drustvom ..

@muha_sa
hehehh bogami uzmem ja nesto i sa strane na poslu nije problem gorivo :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128503
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#50 Re: Prodaja auta neisplacen novac,pravni savjet

Post by muha_sa »

tolumbar wrote:
gidra wrote:nigdje ne piše da taj momak traži auto sada. Pošteno od njega, auto će biti na njemu sve dok mu majka ne isplati novac i to mu je neka garancija za povrat tih 3 milje.
Eh sada ako bude htio da te zajebe pa ti bude tražio auto evo ti prijedlog jedan, prođi pored svake kamere kroz crveno i još vozi preko ograničenja :D .
ma opet sam ja tu donji meni treba auto :S
a i siguran sam da ga on nece trazit al sigurno nece cekat 3 godine da mu se vrate pare :S
a i nije mi cilj da se ja posvadzam s njim il nesto slicno a znam i da i njemu ne bi bili svjedno jer znam vrlo dobro njegov privatni zivot da nema bas puno jarana i da sam ga ja uvijek spajo sa mojim drustvom ..

@muha_sa
hehehh bogami uzmem ja nesto i sa strane na poslu nije problem gorivo :D
kad autu istice registracija :? kako ceš produžit istu :?
Post Reply