napusteni vojni/civilni objekti

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
photomag
Posts: 59
Joined: 05/08/2003 00:00

#1 napusteni vojni/civilni objekti

Post by photomag »

znate li postoje li i gdje se nalaze napusteni vojni ili civilni objekti - tuneli, skladista, bunkeri, sklonista, fabrike, kasarne, zgrade i slicno?

konkretno mi treba lokacija tih objekata i ako znate jesu li cuvani ili je pristup slobodan i nastanjuje li ih iko (kao romi, narkomani, sverceri, clanovi "the fight club"-a i slicno) i naravno jesu li na minsko sumnjivom podrucju.

prvenstveno me interesuje sarajevo i bliza okolina.

ne zelim raditi nikakav belaj tamo vec ih samo dokumentarno fotografisati kao dio istorije nase zemlje.
meni serbe
Posts: 157
Joined: 13/06/2013 18:00

#2 Re: napusteni vojni/civilni objekti

Post by meni serbe »

ima onaj komandni centar u blizini sarajeva. prije koju godinu je tu bila izlozba neka, neznam ni ja sad. to je sigurno najimpresivniji objekat u tom stilu.

mene bi interesovalo sta je sa podzemnim aJrodromom kod bihaca? korisiti li to neko ili je slobodan pristup?
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#3 Re: napusteni vojni/civilni objekti

Post by Nuken »

Željava(podzemni aerodorm kod Bihaća) je MINIRAN.Velika većina aerodroma jeste te tamo rijetko ko zalazi.Ako baš moraš ići nađi nekog od lokalaca koji znaju napamet raspored :razz:
Strop isto otpada pa se pazi ugl. :bih:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#4 Re: napusteni vojni/civilni objekti

Post by Alfons Kauders »

photomag wrote:znate li postoje li i gdje se nalaze napusteni vojni ili civilni objekti - tuneli, skladista, bunkeri, sklonista, fabrike, kasarne, zgrade i slicno?

konkretno mi treba lokacija tih objekata i ako znate jesu li cuvani ili je pristup slobodan i nastanjuje li ih iko (kao romi, narkomani, sverceri, clanovi "the fight club"-a i slicno) i naravno jesu li na minsko sumnjivom podrucju.

prvenstveno me interesuje sarajevo i bliza okolina.

ne zelim raditi nikakav belaj tamo vec ih samo dokumentarno fotografisati kao dio istorije nase zemlje.
sarajevo relativno tanko... imas po chukama radarskih stanica i sl... npr. na jahorini, mozes na skijama do njih...

pogledaj malo forume gdje se skupljaju bivsi jna-ovci... imas dosta raje koja je sluzila na tim egzoticnim mjestima, pogotovo RV-PVO...

ako ti nije mrsko do zivinica... imas ciljuge, pomocna pista vojnog aerodroma u dubravama... nije minirano, moze se uci autom
Post Reply