Šta mislite o ovim kućama? Imamo li los ukus za kuće?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
gidra
Posts: 3573
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#151 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by gidra »

Great Cornholio wrote:
gidra wrote: ahaahah jebiga naredio stari. Jel uredu da ja, tada sam imao 20ak godina ležim i hladim muda u kući a roditelji na poslu?
I sad ako đe pukne vijenac neće kriviti majstore, već tebe :D
Ma neće dobar majstor bio :D . Valjal' pogled ka vrhovima Olimpijske ljepotice sa balkona...
...
Last edited by gidra on 19/06/2013 14:24, edited 1 time in total.
User avatar
lazni liberal
Posts: 1177
Joined: 23/05/2013 22:47

#152 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by lazni liberal »

Great Cornholio wrote:
lazni liberal wrote: Ovo je takozvani "zlatiborski stil" :mrgreen:
To je stil " Ima se, može se", i još bi kažnjavali normalan svijet koji čeka da jedan kredit vrati pa da može i fasadu uradit'.
:thumbup:
Zajebavam se posto vecina ovih kuca koje su postavili ili su djecija mastanja ili su kuce koje su ruzne i ruznije deset puta od ovih koje im se ne svidjaju i koje su neukus a ova mi se posebno ne svidja a svi skocili da je hvale pa sam zato rekao na sta me asocira.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#153 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by Great Cornholio »

gidra wrote:
Great Cornholio wrote:
gidra wrote: ahaahah jebiga naredio stari. Jel uredu da ja, tada sam imao 20ak godina ležim i hladim muda u kući a roditelji na poslu?
I sad ako đe pukne vijenac neće kriviti majstore, već tebe :D
Ma neće dobar majstor bio :D . Valjal' pogled ka vrhovima Olimpijske ljepotice sa balkona...
Image
Ko je isjek'o šumu, ti il' komšije :D
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#154 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by Great Cornholio »

lazni liberal wrote: :thumbup:
Zajebavam se posto vecina ovih kuca koje su postavili ili su djecija mastanja ili su kuce koje su ruzne i ruznije deset puta od ovih koje im se ne svidjaju i koje su neukus a ova mi se posebno ne svidja a svi skocili da je hvale pa sam zato rekao na sta me asocira.
Niko ne razmišlja da bi moglo biti zemljotresa, i da se u tom slučaju ove naše "betonjare" ne mogu srušit', već jedino prevrnut' naprijed il' na stranu 8-) :lol:
gidra
Posts: 3573
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#155 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by gidra »

Great Cornholio wrote: Ko je isjek'o šumu, ti il' komšije :D
Pa ja ko će drugi, trebalo je daski za šalovanja :lol: .
Zezam se malo, nije ovdje šume nikad bilo.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#156 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by eluna »

ima jako lijepih kuća i u sarajevu, samo malo ko prolazi uličicama po stupu recimo, i to kuća sa voćnjacima i baštama ..........da se ne osjećam neprijatno - slikala bih da postvim fotografije, ali se bojim da me neko ne krene tražiti okolo :D
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#157 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by Havatar »

Mislim da nemamo tako los ukus za kuce kao sto se zeli prikazati
User avatar
EldarZizy
Posts: 48
Joined: 12/08/2013 21:30

#158 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by EldarZizy »

Ovako nešto bi ja volio imati, sviđa mi se ovakav stil, nije nakinđurena kuća (a to ne volim).

Image

Link (malo detaljnije o ovoj kući): http://www.domprojekt.hr/niskoenergetsk ... erranea-82

Na http://www.domprojekt.hr ima brdo prekrasnih projekata kuća, vikendica itd. vrijedi pogledati. :-D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40772
Joined: 29/06/2011 23:39

#159 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by dječak sa šibicama »

Ove kuce bez krovova su simpaticne stvarno, ali to je moguce samo ako zivis u egzoticnim krajevima, Mostar i juznije.

Mozes misliti imati ovo na Breci ili Pofalicima, pa kad ljohne 130 cm cnijega, ti lopatas a komsijama drago.
korisnik101
Posts: 955
Joined: 11/06/2013 22:47

#160 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by korisnik101 »

EldarZizy wrote:Ovako nešto bi ja volio imati, sviđa mi se ovakav stil, nije nakinđurena kuća (a to ne volim).

Image

Link (malo detaljnije o ovoj kući): http://www.domprojekt.hr/niskoenergetsk ... erranea-82

Na http://www.domprojekt.hr ima brdo prekrasnih projekata kuća, vikendica itd. vrijedi pogledati. :-D
Ovo su tipicne montazne kuce.
Mislim da ih radi Krivaja i jos neke firme iz Donjeg Vakufa, i slicnih mjesta.

Vidio sam ih mnogo na magistralnom putu kroz Zenicu.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#161 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by Innovation »

dječak sa šibicama wrote:Ove kuce bez krovova su simpaticne stvarno, ali to je moguce samo ako zivis u egzoticnim krajevima, Mostar i juznije.

Mozes misliti imati ovo na Breci ili Pofalicima, pa kad ljohne 130 cm cnijega, ti lopatas a komsijama drago.
:thumbup:
dječak sa šibicama wrote: pa kad ljohne 130 cm cnijega, ti lopatas a komsijama drago.
:lol:
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#162 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by Keiko »

korisnik101 wrote:
EldarZizy wrote:Ovako nešto bi ja volio imati, sviđa mi se ovakav stil, nije nakinđurena kuća (a to ne volim).

Image

Link (malo detaljnije o ovoj kući): http://www.domprojekt.hr/niskoenergetsk ... erranea-82

Na http://www.domprojekt.hr ima brdo prekrasnih projekata kuća, vikendica itd. vrijedi pogledati. :-D
Ovo su tipicne montazne kuce.
Mislim da ih radi Krivaja i jos neke firme iz Donjeg Vakufa, i slicnih mjesta.

Vidio sam ih mnogo na magistralnom putu kroz Zenicu.
Ova kuca tesko da je montazna. Za kucu sa ravnim krovom treba ihihi zeljeza i betona u konstrukciji da bi ravni krov bio stabilan. Ovakve kuce su obicno 'open plan' (sa minimalno nosivih / pregradnih zidova) tako da kataloska montazna konstrukcija ne ide.
User avatar
EldarZizy
Posts: 48
Joined: 12/08/2013 21:30

#163 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by EldarZizy »

korisnik101 wrote:Ovo su tipicne montazne kuce.
Mislim da ih radi Krivaja i jos neke firme iz Donjeg Vakufa, i slicnih mjesta.
Vidio sam ih mnogo na magistralnom putu kroz Zenicu.
Ima dosta ovakvih i sličnih kuća montažnih, a ova nije montažna kuća.
dječak sa šibicama wrote:Ove kuce bez krovova su simpaticne stvarno, ali to je moguce samo ako zivis u egzoticnim krajevima, Mostar i juznije.

pa kad ljohne 130 cm cnijega, ti lopatas a komsijama drago.
Normalno da je pogodnije mjesto gradnje gdje je toplije i gdje nema oborina puno, ali ipak i kad padne 130 cm snijega može se to iskoristiti. Ako uložiš u "krov" i ugradiš neki sistem otaplanja tog snijega, a zatim i spremanja te vode u bunare i može se koristiti u WC škoškama (moglo bi se naći još neke primjene za tu vodu, ali ovo mi sad pada napamet), ovo je i rješenje problema i ujedno je i ekološki.
Keiko wrote:Ova kuca tesko da je montazna. Za kucu sa ravnim krovom treba ihihi zeljeza i betona u konstrukciji da bi ravni krov bio stabilan. Ovakve kuce su obicno 'open plan' (sa minimalno nosivih / pregradnih zidova) tako da kataloska montazna konstrukcija ne ide.
Normalno da treba dosta jaka konstukcija da ne bi bilo "talasanja" plafona, ali ko radi ovakve kuće garant ima i para i uložit će ih da sve bude savršeno.
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#164 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by zambaklija »

Image
ova je prelijepa :-D kako se kreću cijene za ovakvo nešto
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#165 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by pirmin »

EldarZizy wrote:Ovako nešto bi ja volio imati, sviđa mi se ovakav stil, nije nakinđurena kuća (a to ne volim).

Image

Link (malo detaljnije o ovoj kući): http://www.domprojekt.hr/niskoenergetsk ... erranea-82

Na http://www.domprojekt.hr ima brdo prekrasnih projekata kuća, vikendica itd. vrijedi pogledati. :-D
Sto bi rekle Svabe - A Traum (na fazon san-snova)! :thumbup: :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#166 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by kakavdanakneiskustvu »

sherbett wrote:
Šveđanin wrote:
theTruePath wrote:to mi izgleda skroz mrtvo i beze
Ovo moje?

Moram se pohvaliti da sam za 5 godina stanovanja saznao ime i prezime čak jednog komšije.. a jednog komšiju ću možda uskoro i upoznati i progovoriti sa njim više od 1 riječi, eto.. toliko je zanimljivo. :) :wink:
lijepo je, ali nema većeg meraka nego ljeti sjedit u vrtu i kako tko poznati prolazi ulicom samo ih sakupljaš na kafi :D džaba sve bez topline susjedstva :roll:

Image
meni se ovako nešto sviđa...ne previsoka, a sa puno okućnice, to je bitnije od velike kuće...



:thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58730
Joined: 03/08/2010 19:04

#167 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by kakavdanakneiskustvu »

Naslovnica wrote:Buzescu, cigansko "naselje" u Rumuniji.
VRH!
8-)
https://www.google.com/search?q=buzescu ... 20&bih=993


Image
Image
Image
Image
Image



tobe jarabi
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#168 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by StupskaBitanga »

Najviše se ježim od kuća sa 4-5 spratova nigdje fasade, sama cigla a krov samo što crijep ne otpadne.
Živio limeni krov fina fasada i pvc stolarija :thumbup:
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#169 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by Keiko »

StupskaBitanga wrote:Najviše se ježim od kuća sa 4-5 spratova nigdje fasade, sama cigla a krov samo što crijep ne otpadne.
Živio limeni krov fina fasada i pvc stolarija :thumbup:
Grozim se od bilo kakve nezavrsene a useljene kuce. Imam srecu da ovdje gdje zivim, kuca nije tehnicki zavrsena sve dok nije bas zavrsena i ima uredjen vrt, ono makar da se trava zazeleni. Tek takva kuca je useljiva.

Ovu PVC stolariju isto ne volim. AluClad (vani aluminij, unutra drvo) mi je najdraza i najljepsa.
rexandroid
Posts: 256
Joined: 31/12/2012 17:06

#170 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by rexandroid »

i kada se čobani budu takmičili u gradnji što većih kula
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#171 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by graue_maus »

Image
ova je lijepa i ima dosta svijetla , tj velike prozore ...........
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#172 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by Sport-fan »

Kad smo kod ovih ljepih kuca,zelio bih pitati imali neko mozda iskustva sa montaznim kucama tipa krivaja ili nesto slicno iz BiH???
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#173 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by blesava »

Ima na mihrivodama cijelo naselje napravljeno od montaznih kuca. Neki od njih su ih renovirali i nadogradili, a nekim se znalo desiti da im propadne pod ili nesto slicno.
Uglavnom, dok je novo, super je kuca ko kuca, prozracna, topla, ugodna. Ali vijek trajanja joj nije ni blizu kao kod prave Bosanske kucerine.

Inace mrzim kada ljudi prave kuce za koje nemaju dovoljno novca. Pa onda godinama, tj. generacijama spratovi bez fasade zjape prazni, dok ukucani koriste samo jednu ili dvije prostorije, eventualno prizemlje. Pa pokrij se koliko ti je jorgan dug, sto bi nas narod rekao.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13644
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#174 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by JohnnyS »

http://www.jutarnji.hr/kazne-za-kuce-be ... u/1125728/

Ovakav zakon HITNO i u nas donijeti!
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#175 Re: Šta mislite o ovim kućma? Imamo li los ukus za kuće?

Post by WildRedRose »

blesava wrote:Ima na mihrivodama cijelo naselje napravljeno od montaznih kuca. Neki od njih su ih renovirali i nadogradili, a nekim se znalo desiti da im propadne pod ili nesto slicno.
zar ima ? :shock: gdje na mihrivodama ?
Post Reply