Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#201 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by insomnia78 »

polacijela wrote:A ja sam negdje napisala da Wizz leti iz Pariza? Samo sam htjela reci da je moguce iz Pariza doci u Tuzlu bez velike petljanije
Moguce je, samo koliko ce te kostati Pariz-Basel
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#202 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by tarikBA »

zna li neko koliko bi kostale aerodromske taxe, tuzla-bazel , cijena karte 70€ ?
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#203 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Pooll »

tarikBA wrote:zna li neko koliko bi kostale aerodromske taxe, tuzla-bazel , cijena karte 70€ ?
Pa ako si tu cijenu vidio na webu Wizz-a, to je to, sa taksama...
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#204 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by drndalo »

U svakoj cijeni leta imas posebno navedenu cijenu "leta", cijenu taxi, te sve skupa zajedno za platiti...

Kakvo je vise uopste pitanje i fascinacija koliko je let, a koliko taxe ??? Mozes li kupiti let bez taxi ???? Ne mozes ! Dakle, tek je sve skupa = CIJENA KARTE!!! Placas CIJENU KARTE, a ne LET !

Ako ti je lakse, eno ti na BH Airlines site-u SJJ-BEG-SJJ za 1 EUR -> LET... Pa leti... To sto je CIJENA KARTE = 129 EUR nije bitno, kad ces LETITI za 1 EUR... :-)
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#205 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Pooll »

Možda je oslobođen taxi... :D :D :D :oops:
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#206 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by drndalo »

A mozda je pitao posto je aerodromski taxi, na relaciji Tuzla-Basel... :D
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#207 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Pooll »

drndalo wrote:A mozda je pitao posto je aerodromski taxi, na relaciji Tuzla-Basel... :D
:D :D :D
zobb
Posts: 60
Joined: 08/03/2012 10:36

#208 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by zobb »

Vezano za politicke "turbulencije" posljednih dana u vezi direktora i ostalog za "MAT",nadjoh ovo.Molim moderatora i forumase,da ovo ne gledaju kao proklamaciju politicke partije(propala),vec desavanja oko sl."tuzlanski aerodrom" .Znaci logo parije i njihovi politicki ciljevi me ne ineresuju.

https://www.youtube.com/watch?v=ApYXp56xFmE
tarikBA
Posts: 1117
Joined: 29/05/2012 13:35

#209 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by tarikBA »

ma ja, mislio sam na taxi ali avio taxi...

hvala :thumbup:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#210 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by nightvision »

zobb wrote:Vezano za politicke "turbulencije" posljednih dana u vezi direktora i ostalog za "MAT",nadjoh ovo.Molim moderatora i forumase,da ovo ne gledaju kao proklamaciju politicke partije(propala),vec desavanja oko sl."tuzlanski aerodrom" .Znaci logo parije i njihovi politicki ciljevi me ne ineresuju.

https://www.youtube.com/watch?v=ApYXp56xFmE
Uvijek sam tvrdio da je u zemljama u tranziciji, kao sto je ova nasa, nemoguce provesti nekakvu instant demokratiju, kako od nas ocekuje medjunarodna zajednica. Nasu situaciju dodatno pogorsava i to sto smo jos uvijek frisko izasli iz rata, i nemoguce je ocekivati od nas da mi ovde primjenimo zakone prema nekakvim standardima koji vladaju u okruzenju ili sire. Nama je, bar jedno odredjeno vrijeme, potreban radikalniji pristup kriminalu i korupciji, po uzoru kako to rade u npr Sjevernoj Koreji. Dakle, pod radikalnim pristupom uvodjenje prijekog suda za ektremne slucajeve korupcije, pogotovo kada je rijec o ljudima koji obavljaju drzavnicke funkcije, i kaznjavanje cijele porodice prestupnika, bez izuzteka, po kratkom postupku. Nasi politicari i njihovi poslusnici zasluzili su da ih zajedno sa zenama i djecom vjesamo o prvo drvo. Glasam za stranku ili kandidata koji predlozi uvodjenje smrtne kazne. Ubijedjen sam da bi se korupcija svela na minimum za svega mjesec dana.
User avatar
alchak.ba
Posts: 21073
Joined: 20/06/2012 09:11
Location: mrduša donja

#211 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by alchak.ba »

Zna li iko cijenu Tuzla-Dortmund-Tuzla?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#212 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by JoseMujica »

pa brate dragi otiđi na web wizza i vidi sam :-)
User avatar
alchak.ba
Posts: 21073
Joined: 20/06/2012 09:11
Location: mrduša donja

#213 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by alchak.ba »

JoseMujica wrote:pa brate dragi otiđi na web wizza i vidi sam :-)
prob'o i ima smao mogucnost i Beograda.

ne kontam

skonto, naš'o.... kako god :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#214 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by JoseMujica »

ma ima jarane...smao proberi datume...a cijena zna kod ovih varirati u zavisnosti kada kartu uzimaš


evo ja lupio neke datuem i ispade me 379 ojra :-)
User avatar
alchak.ba
Posts: 21073
Joined: 20/06/2012 09:11
Location: mrduša donja

#215 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by alchak.ba »

JoseMujica wrote:ma ima jarane...smao proberi datume...a cijena zna kod ovih varirati u zavisnosti kada kartu uzimaš


evo ja lupio neke datuem i ispade me 379 ojra :-)
ne svidja mi se to tvoje lupanje :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#216 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Edin H. »

JoseMujica wrote:ma ima jarane...smao proberi datume...a cijena zna kod ovih varirati u zavisnosti kada kartu uzimaš


evo ja lupio neke datuem i ispade me 379 ojra :-)
Mojne tih datuma vise!
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#217 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by JoseMujica »

eh jebga...al uglavnom može
goshpar
Posts: 278
Joined: 21/12/2003 00:00

#218 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by goshpar »

leti li neko 10.08 eindhoven - tuzla, pa da podijeli troskove taxija do sarajeva?

taxi je 100 KM, za dvoje je to po 50 KM
smack
Posts: 583
Joined: 28/05/2014 14:38

#219 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by smack »

Cuo sam price prije prvih poplava o najavi moguceg prestanka letova iz Skandinavije za BG(meni nebitno jer letim za Bih)
ali kako izgleda sve ce to da "odleti"..ne znam.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#220 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by nightvision »

danas se na naslovnici tuzla.danas.info (bivsi tip.ba) stidljivo na kratko pojavila vijest da je vlada tk (naglasak je na "za ovu godinu") odustala od povecanja postojecih taksi za putnike. kratkorocno odustajanje od dugorocnih planova (putnickog) autoprevoznickog lobija od nakane da unisti konkurenciju? ili su smislili nacin da "uzmu" milion kroz subvencioniranje nepostojecih i izmisljenih troskova. nakon sto na celo aerodroma postave svog covjeka mogu da izmisljaju i troskove za lansiranje spejs satla i raketa za prevoz vojnih satelita sa kosmodroma dubrave.

http://tuzla.danas.info/2014/08/12/vlad ... zz-air-om/
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#221 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Danguba »

12.08.2014. u 11:53
Premijer obavijestio Wizz air o odustajanju od prijedloga za povećanje cijena



Nastavak saradnje sa Wizz airom



Image


Unatoč namjeri za postizanjem finansijske održivosti Međunarodnog aerodroma Tuzla, a dugoročno i profitabilnosti, premijer Tuzlanskog kantona Bahrija Umihanić uputio je dopis kompaniji Wizz Air u kojem ih obavještava o odustajanju od prijedloga povećanja postojeće tarife po odlazećem putniku u ovoj godini. Sagledavši mogućnosti negativnih efekata raskida Ugovora po gubitak radnih mjesta i drugih benefita, premijer Umihanić traži od mađarske kompanije Wizz Air da nastavi implementaciju projekta uspostave baze.

Menadžer razvoja kompanije Wizz Air, Janos Barits izrazio je zadovoljstvo odustajanjem od prijedloga povećanja postojeće tarife po odlazećem putniku i nagovijestio nastavak saradnje i pregovora oko realizacije projekta uspostave baze Wizz Air-a na Međunarodnom aerodromu Tuzla, koji bi omogućio otvaranje novih radnih mjesta, što je jedan od ključnih prioriteta Vlade Tuzlanskog kantona.

Treba napomenuti da otvaranje baze na Međunarodnom aerodromu Tuzla pretpostavlja povećanje poslovnih aktivnosti, očitovanih kroz povećanje broja letova, destinacija i putnika. Iz tog je razloga za neometano funkcionisanje Međunarodnog aerodroma Tuzla potrebno investirati svu ostvarenu dobit u kapitalne projekte i pri tome osigurati dodatna sredstva iz budžeta Tuzlanskog kantona i Federacije Bosne i Hercegovine.

U periodu od 2003.-2014. godine Vlada Tuzlanskog kantona je u razvoj Međunarodnog aerodroma Tuzla investirala cca. 10 miliona KM. Također, Vlada Federacije Bosne i Hercegovine investirala je značajan iznos sredstava. U 2014. godini Vlada TK i Vlada FBiH će iz budžeta izdvojiti 1.000.000 KM za subvencioniranje gubitaka u poslovanju. Stanje u Budžetu TK i FBiH, očitovano u ogromnom deficitu i dodatno pogoršano posljedicama nedavne prirodne nesreće, otežava dalje subvencioniranje tekućeg poslovanja MAT-a.
Galamdzija
Posts: 206
Joined: 15/04/2008 13:52

#222 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Galamdzija »

Danas je sletilo 7 aviona na aerodrom Tuzla sto je rekord do sada....

http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=59340
Tirkiz
Posts: 1758
Joined: 16/11/2009 14:53

#223 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Tirkiz »

zna li se hoce li biti letova za Dansku ?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#224 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by Danguba »

12.08.2014. u 22:24
Rekordan broj putnika u jednom danu
Kroz Aerodrom Tuzla danas prošlo oko 2000 putnika


Image


Utorak 12.08.2014. godine bit će upamćen po rekordnom broju putnika koji su Aerodrom Tuzla koristili u jednom danu. Uz četiri leta na redovnim linijama i čarter let za Antaliju, danas je realizovan i u nedjelju odgođeni let za Eindhoven. Sve u svemu obavljeno je dvanaest letova u dolasku i odlasku, a kroz carinu tuzlanskog aerodroma prošlo je oko 2000 putnika.

Posebno je zanimljivo da je za relizaciju odgođenog leta za Eindhoven Wizzair u Tuzlu poslao avion iz Budimpešte tako da su danas na Aerodrom Tuzla putnički avioni dolazili i odlazili četrnaest puta što je takođe dnevni rekord u putničkom saobraćaju.

Razlozi za odgađanje letova za Dortmund u subotu i Eindhoven u nedjelju, zvanično još nisu saopšteni ali je jedno sigurno, Wizz air su dobro koštali. Zbog putnika za Dortmund prazan avion je došao iz Varšave u Tuzlu i poslije se vratio u Varšavu, dok je zbog putnika za Eindhoven avion u Tuzlu stigao iz Budimpešte, odradio odgođene letove i prazan se vratio u Budimpeštu.

A.M.
:thumbup: :thumbup:

:bih: :bih: :bih: :bih:
tnt-tunja
Posts: 1037
Joined: 19/08/2014 21:08

#225 Re: Aerodrom u Tuzli-jeftini letovi iz Europe

Post by tnt-tunja »

Pozzdrav!

Zanima me kako ste vi vrsili placanje? Je li uredno prihvata nase kartice UniCredit banke i Raiffeisena??? I sta mu znaci ono preko web-a da se kao check in to je besplatno, a na aerodromu se kao treba platiti jos 10€.

Pitam ovo sve jer trebam prvi puta letiti ali iz Njemacke za Tuzlu, ne bi mi bio neki problem da sam u BiH...
i jos jedna stvar karta se dobije, je li nakon sto platim pa ju sam sebi isprintam,ili?

hvala lijepa
Post Reply