Hitno: JMBG i mala Belmina

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

fixer

#7276 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by fixer » 02/07/2013 13:47

didžej wrote:

vi ste donosili ad hoc rjesenja, upravo ono protiv cega ste se borili, cime ste pokazali da ste neozbiljni k'o i parlamentarci.
doduse vasa primanja i odgovornost nije ni blizu njihovoj ali je takodje jasno da takav pristup na duze staze ne moze donijeti rezultat.
cilj je donosenje zakona, zasto niste trazili da se susretnete sa parlamentarcima ili njihovom izabranom grupom i u razgovoru saslusate sve tri strane?
:lol: :lol: :lol: :lol:

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7277 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by O'zone » 02/07/2013 13:47

didžej wrote:
vi ste donosili ad hoc rjesenja, upravo ono protiv cega ste se borili, cime ste pokazali da ste neozbiljni k'o i parlamentarci.
doduse vasa primanja i odgovornost nije ni blizu njihovoj ali je takodje jasno da takav pristup na duze staze ne moze donijeti rezultat.
cilj je donosenje zakona, zasto niste trazili da se susretnete sa parlamentarcima ili njihovom izabranom grupom i u razgovoru saslusate sve tri strane?

Ne kontam?! Ti si znači očekivao u Srijedu i Četvrtak od grupe ljudi koja se tu okupila spontano između kojih se možda troje četvero poznavalo iz svakodnevnog života da imaju već sređene zahtjeve,prijedloge zakona i osobe koje će ih ispuniti?

Pa si na osnovu toga:
didžej wrote: bio, vidio, vidio da nije to to i razgulio.
Da bi TO bilo TO proteste treba da vodi organizacija koja je toliko jaka da može da organizuje ogroman broj ljudi 24 sata dnevno sa potpunom logistikom i rezervnim ljudima kad im zatrebaju. To može samo neka veća stranka kod nas (znamo koje su). Znači trebaju ti stranački protesti. Što opet gura činjenicu da će to da završi u nečijem interesu (u ovom slučaju stranke) a ne u interesu naroda/građanstva/ljudi.

Alfons Kauders

#7278 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Alfons Kauders » 02/07/2013 13:48

didžej wrote:
:thumbup:

na kraju ispade "dajte bilo kakav zakon"... ljudi donesu onu privremenu uredbu... "dajte bilo kakav trajni zakon"

i ispade na kraju da je presuda nebitna, bitno je bilo kakvo nakaradno rjesenje (koje donesu isti oni protiv kojih se ko fol dize buna)

jer ako se trazi bilo kakvo rjesenje, vec je kasno - tu je, privremeno... ako postane trajno, po prijedlogu rs-a, takodjer je rijesen problem (kako ga vide organizatori).... a nikom haman ne pade na pamet da ce onda i to rjesenje zavrsiti pred ustavnim sudom, zato jer ima prostora da se pokusa oboriti - jer nije u skladu s presudom

i cemu sve to? zato jer aktivisti nece da se mijesaju u politiku, nece da zauzmu stav, tj da odaberu stranu... valjda se zato okupljaju ispred parlamenta, jer politika nema veze s ovim... mogli su se onda isto tako skupljati na skenderiji ili sebilju

fixer

#7279 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by fixer » 02/07/2013 13:49

dudlov wrote:
antimobbing wrote:Gdje su jučer bili svi oni iz Parlamenta koji imaju mjesečnu platu 7.000 KM? Možda na Turskoj rivijeri, Azurnoj obali, Pariz, London, Venecija, Rim, Firenca, Dubai širom naše planete i sve plaćeno našim PDV novcem, odakle su iz klimatiziranih hotela sa 5 zvjezdica izvaljeni u udobnim kraljevskim ležajevima na 3D LED televizorima gledali BiH fukaru na Protestu i padali od smijeha. Sve plaćeno PDV novcem BiH građana.

Image

Nakon 20 godina na Vlasti, multi-milionerima je sasvim svejedno hoće li ih neko za nešto prozvati i glasati za njih ili neće. Jednostavno, toliko su ekstremno bogati, da na izborima traže samo malo zabave, adrenalina i da razbiju svakodnevnu monotoniju i dosadu. Kada ekonomski totalno unište državu i narod, jednostavno će kupit će kartu i bez imalo grižnje savjesti, empatije i suosjećanja prema vlastitom narodu kojeg će ostaviti u jadu, bijedi i agoniji, odlepršat iz ovog privatnog GETO-a zajedno sa našim PDV milionima prema Turskoj rivijeri, kao što je uradio Haris.

BiH-fukara će ostat da umire od gladi na suhoj zemlji kao u Palestini.

Samo onom, ko je totalno isprane i razvučene pameti nije jasno, da nekom ko ima desetine miliona KM uopće ne treba ni država niti narod jer može živjeti gdje god poželi. Država BiH treba PDV sirotinji jer drugo ništa i nemaju, zato se za nju i bore ovih dana na vrelom Sarajevskom asfaltu.

Sve je tako jednostavno, da jednostavnije ne može biti.
Jasno je to meni, barem 10 godina ima, i zato ne izlazim na izbore. Oni će sve uraditi da nikad ne prismrdimo EU, jer tada valja na robiju. Uostalom, da sam dio vlasti, ništa ne bi bio drugačiji. Razumijem ih u potpunosti. Onaj sa brojkama i slovima se satra sa linkovima o kriminalu, ali slijepcima je džabe otvarat oči kad je nacija i zaštita iste na prvom mjestu.

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2
Zato kazem da prvo trebamo da mijenjamo sebe, pa sistem.

drugi_profil

#7280 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by drugi_profil » 02/07/2013 14:12

E evo nas. Necemo na izbore jer su svi isti....

:lol: :lol: joj majko pameti.

kako to

#7281 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by kako to » 02/07/2013 14:16

Nema politicara koji nije bio na vlasti ... i ne pamtim niti jedan potez bilo kojeg politicara koji se izdvaja od ostalih u pozitivnom smislu. Tako da da, svi su isti.

drugi_profil

#7282 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by drugi_profil » 02/07/2013 14:21

Pa jbm ga otkud vam ideja da mislite da vas 1000-10000 ljudi mozete da trazite ista od ljudi koje su dosli na pozicije na izborima za koje ste vi odlucili da vas se ne ticu? I hocete da trazite nesto od ljudi koji su postavljeni izbornom voljom nekih milion biraca? A jos jedan milion otisao na kafu na dan izbora jer je imao pametnija posla od krizanja imena.
Prvo izadjite na izbore. Na izborima glasajte za one koji nisu na vlasti u tom momentu.
NA SVAKIM IZBORIMA TREBA MIJENJATI VLAST. Samo tako vlast postaje odgovorna i bolja.
Kad neko ispuni vise od pola vasih ocekivanja, onda ga nagradite jos jednim mandatom. Prosto ko pasulj, prostije ne moze biti, ali treba preuzeti odgovornost i IZACI NA IZBORE.
Jer svi su isti zato sto su srasli sa stolicama.

dorkcic

#7283 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by dorkcic » 02/07/2013 14:22

drugi_profil wrote:E evo nas. Necemo na izbore jer su svi isti....

Upravo. Aha eto nema nikako nikog normalnog na onolikoj izbornoj listi. Ako nismo dali šansu drugim strankama, kako možemo znati da su "oni svi isti"? Bolje je izaći i pokušati, ne znam šta vas košta da dignete guzice na 10 minuta na dan izbora i zaokružite nekog sa onolike liste, pa da makar možete reći da ste bar pokušali da maknete bagru s vlasti?

O'zone
Globalni moderator
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7284 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by O'zone » 02/07/2013 14:24

drugi_profil wrote:Pa jbm ga otkud vam ideja da mislite da vas 1000-10000 ljudi mozete da trazite ista od ljudi koje su dosli na pozicije na izborima za koje ste vi odlucili da vas se ne ticu? I hocete da trazite nesto od ljudi koji su postavljeni izbornom voljom nekih milion biraca? A jos jedan milion otisao na kafu na dan izbora jer je imao pametnija posla od krizanja imena.
Prvo izadjite na izbore. Na izborima glasajte za one koji nisu na vlasti u tom momentu.
NA SVAKIM IZBORIMA TREBA MIJENJATI VLAST. Samo tako vlast postaje odgovorna i bolja.
Kad neko ispuni vise od pola vasih ocekivanja, onda ga nagradite jos jednim mandatom. Prosto ko pasulj, prostije ne moze biti, ali treba preuzeti odgovornost i IZACI NA IZBORE.
Ja bio i glasao na svakim izborima od moje 18 godine. Imam li ja pravo da se bunim?

Havatar

#7285 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Havatar » 02/07/2013 14:25

O'zone wrote:
drugi_profil wrote:Pa jbm ga otkud vam ideja da mislite da vas 1000-10000 ljudi mozete da trazite ista od ljudi koje su dosli na pozicije na izborima za koje ste vi odlucili da vas se ne ticu? I hocete da trazite nesto od ljudi koji su postavljeni izbornom voljom nekih milion biraca? A jos jedan milion otisao na kafu na dan izbora jer je imao pametnija posla od krizanja imena.
Ja bio i glasao na svakim izborima od moje 18 godine. Imam li ja pravo da se bunim?
Sacekaj da odluci plenum pa cemo ti javiti :mrgreen:

O'zone
Globalni moderator

#7286 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by O'zone » 02/07/2013 14:26

Havatar wrote: Sacekaj da odluci plenum pa cemo ti javiti :mrgreen:
OK čekam.

drugi_profil

#7287 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by drugi_profil » 02/07/2013 14:29

O'zone wrote:
Imas prika. Al ovdje ocigledno imate masu koja misli da je vrh demokratije anarhija. Izbori, mijenjajte vlast ko gace. Da vidis im frke kad naslute da gube poziciju. Vidis ove uhljupe iz SDA kako su se uhvatili, ne mozes ih pajserom odvojiti.
Hocete nesto protestima. Sta? Ne boje vas se jer realno jaci su, a znaju da ih na izborima necete mijenjati.
ovdje spominjete udaranje po dzepu, neplacanje racuna. M imaju oni love. Za penzionere nece biti, ali za njih ce biti.
Oni se boje gubitka moci. A to se daje i uzima na izborima, ali treba to shvatit, ali tesko se konta od dima marice.

melac

#7288 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by melac » 02/07/2013 14:29

Horasio_Sarajlic wrote:Facebook status: "Demonstranti se pobunili, jer su na danasnjim demonstracijama dobivali sendviče iz pekare umjesto ćevapa kao prosli put" :-)
Koji je razlog za tvoju sreću jer su demonstracije izgubile zamah? Smije li se znati?

antimobbing
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#7289 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by antimobbing » 02/07/2013 14:33

drugi_profil wrote:E evo nas. Necemo na izbore jer su svi isti....

Sasvim je u pravu vlasnik ovog privatnog Feuda, čijih samo 15-tak m2 kvadratnih fasade na njegovom dvorcu koji je viši od Parlamenta košta oko 10.000 KM ili preciznije vrijednosti 5 godina patnje za fukaru kod Banke ...

Image

... a da ostalo ne spominjemo, kada kaže ''Ne izlazite na ulice, izađite na izbore 2014''.

Šta'š taaamo? Šta'š na ulici? Ma nemooooj, a'a'aaa, nije to za tebe! :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f797eI3pMeI [/youtube]
Last edited by antimobbing on 02/07/2013 14:35, edited 1 time in total.

AkHolic

#7290 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by AkHolic » 02/07/2013 14:34

melac wrote:
Horasio_Sarajlic wrote:Facebook status: "Demonstranti se pobunili, jer su na danasnjim demonstracijama dobivali sendviče iz pekare umjesto ćevapa kao prosli put" :-)
Koji je razlog za tvoju sreću jer su demonstracije izgubile zamah? Smije li se znati?
Nađite si drugi povod za prosvjede,sa JBMG očevidno vam ne ide :mrgreen:

Horasio_Sarajlic

#7291 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Horasio_Sarajlic » 02/07/2013 14:37

melac wrote:
Od onih 10.000 demonstranata sa zadnjih demonstracija, za svakog koji nije dosao dobio sam po markicu, eh sad ti izracunaj koliko sam zaradio, zar to nije razlog za sreću !? :oops: :cuga:

melac

#7292 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by melac » 02/07/2013 14:41

drugi_profil wrote:
O'zone wrote:Ja bio i glasao na svakim izborima od moje 18 godine. Imam li ja pravo da se bunim?
Imas prika. Al ovdje ocigledno imate masu koja misli da je vrh demokratije anarhija. Izbori, mijenjajte vlast ko gace. Da vidis im frke kad naslute da gube poziciju. Vidis ove uhljupe iz SDA kako su se uhvatili, ne mozes ih pajserom odvojiti.
Hocete nesto protestima. Sta? Ne boje vas se jer realno jaci su, a znaju da ih na izborima necete mijenjati.
ovdje spominjete udaranje po dzepu, neplacanje racuna. M imaju oni love. Za penzionere nece biti, ali za njih ce biti.
Oni se boje gubitka moci. A to se daje i uzima na izborima, ali treba to shvatit, ali tesko se konta od dima marice.
Izbori su samo jedna od poluga naroda, ali protesti su isto tako ravnopravan zahtjev koji narod treba i mora upotrebljavati, određene skupine i sl. Problem je nedovoljno solidarnosti, primjer obespravljeni radnici blokiraju neku saobraćajnicu, umjesto da se građani-vozači solidarišu s njima i pridruže, oni im još psuju, trube i sl. Mi kao društvo moramo evoluirati u solidarno i odgovorno društvo, a i pojedinci isti tako. Iako nas ne dodiruje problem, u tom trenutku, određene grupacije ljudi ( boraca, penzionera, prosvjetnih radnika, Konjuha i sl.) svejedno trebamo stati uz njih i njihove zahtjeve, a ne ići protiv njih jer su nam urušili komociju da nemožemo s automobilom ići na posao i stići na vrijeme kući. A prigovarati i kritikovati znamo do besvijesti.

melac

#7293 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by melac » 02/07/2013 14:46

Horasio_Sarajlic wrote:
melac wrote:Koji je razlog za tvoju sreću jer su demonstracije izgubile zamah? Smije li se znati?
Od onih 10.000 demonstranata sa zadnjih demonstracija, za svakog koji nije dosao dobio sam po markicu, eh sad ti izracunaj koliko sam zaradio, zar to nije razlog za sreću !? :oops: :cuga:
Nisi dobio, već smo ti mi dali, a dali smo ti tako što si nas ti zadužio kod MMFa.
Empatija...

melac

#7294 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by melac » 02/07/2013 14:48

AkHolic wrote:
melac wrote:Koji je razlog za tvoju sreću jer su demonstracije izgubile zamah? Smije li se znati?
Nađite si drugi povod za prosvjede,sa JBMG očevidno vam ne ide :mrgreen:
Ide, kako ne ide? 2000 ljudi za pravu stvar, je pojam za mnoge koji misle da su pametniji.

petunija

#7295 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by petunija » 02/07/2013 14:50

@melac :thumbup:
I ja stalno govorim da su se neki drugi ljudi, nekada, borili za ovo što mi danas uživamo (8-satno radno vrijeme, petodnevna radna sedmica, god. odmori, porodiljsko... nastaviti niz) a sad je došao red na nas da se i mi pobunimo zbog obespravljenih (bebe, radnici koji nemaju gore pobrojana prava ).
Umjesto da svi izađemo na ulice i podržimo obespravljene, rađe tupimo po forumu kako treba ovako, onako... :(

Velkoski

#7296 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Velkoski » 02/07/2013 14:51

petunija wrote:za ovo što mi danas uživamo (8-satno radno vrijeme, petodnevna radna sedmica, god. odmori, porodiljsko... nastaviti niz)
lol

petunija

#7297 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by petunija » 02/07/2013 15:01

mleetavi wrote:
petunija wrote:za ovo što mi danas uživamo (8-satno radno vrijeme, petodnevna radna sedmica, god. odmori, porodiljsko... nastaviti niz)
lol
Pročitaj cijeli post

drugi_profil

#7298 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by drugi_profil » 02/07/2013 15:11

melac wrote:
drugi_profil wrote:
O'zone wrote:Ja bio i glasao na svakim izborima od moje 18 godine. Imam li ja pravo da se bunim?
Izbori su samo jedna od poluga naroda, ali protesti su isto tako ravnopravan zahtjev koji narod treba i mora upotrebljavati, određene skupine i sl. Problem je nedovoljno solidarnosti, primjer obespravljeni radnici blokiraju neku saobraćajnicu, umjesto da se građani-vozači solidarišu s njima i pridruže, oni im još psuju, trube i sl. Mi kao društvo moramo evoluirati u solidarno i odgovorno društvo, a i pojedinci isti tako. Iako nas ne dodiruje problem, u tom trenutku, određene grupacije ljudi ( boraca, penzionera, prosvjetnih radnika, Konjuha i sl.) svejedno trebamo stati uz njih i njihove zahtjeve, a ne ići protiv njih jer su nam urušili komociju da nemožemo s automobilom ići na posao i stići na vrijeme kući. A prigovarati i kritikovati znamo do besvijesti.
Slazem se, protesti su legitimni ako smatras da vlast ne radi ono sto je obecala ili sto je duzna da radi. Ali ako nisi izasao na izbore, wtf hoces? Dakle vi bi mirne proteste kojima bi natjerali vlast da radi drugacije.
A ja vas pitam zasto bi oni to radili drugacije kad:
- vi ih necete oboriti na izborima
- vi ih necete oboriti silom.

Jel samo ja vidim da tu fali metar logike?

Hajlac

#7299 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Hajlac » 02/07/2013 15:32

drugi_profil wrote:
Hajlac wrote:
alphonse kauders wrote:Parlamentarci nisu došli na posao, plata legla lagano, ne vjerujem da su se pošteno i nasekirali.
Ako je već tolika apatija da nema šanse da se organizuju masovniji, ozbiljniji protesti, onda nam preostaju samo izbori, ali tu godinama prevladava logika "nema se za koga glasati, sve je to go lopov, pa haj makar da je onda "naš"".

Ali ostade vijest na klix-u "..da se slikamo, da se lažemo...".
Kako ih sprijeciti da kradu nase pare a ne rade svoj posao?

To o izborima su ciste floskule jer je cinjenica da su svi isti. Politika je k*rva i kao magnet privlaci patoloske lazoeve, oportuniste, korumpirane, kleptomane i ine.
Cekaj sad. Znaci izlaz je u stalnim mirnim protestima?
Izlaz je u masovnosti tih protesta. A jedino sto mafiju 'boli' jeste licna pokradena imovina :wink:
Zamisli masu naroda 20x vecu od broja policije recimo na Poljinama, Laktasima...TO bi bio opstenarodni bunt. A ne kako neki zagovaraju bacati molotovljeve i kamenice na zgrade Parlamenta, Kantona itd.

drugi_profil

#7300 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by drugi_profil » 02/07/2013 15:39

U tim kucama zive i clanovi porodica, djeca... to je privatna imovina i nema opravdanja za unistavanje iste.
Unistavanje drzavne imovine je donekle opravdano, mada nije pozeljno. Medjutim, ko ce od vas reci cija je privatna imovina onda sigurna? Neko ce smatrati da je mozda moja kuca ili moj auto steceno neposteno pa ce se naci pozvan da to prisvoji ili demolira... reci mi ko je tu sudija? I znas li do cega to dovodi u zemlji gdje vise od pola gradjana ima vatreno oruzje, od toga vecina automatsko?
Sad tek vidim da ste odvojeni od stvarnosti.
Sva imovina im ne vrijedi onoliko koliko imaju u stekovima van nasih dometa. Oni se boje gubitka pozicija i moci. Oni se boje da ce neko doci da ih uhapsi i srusi im svijet koji su kreirali za sebe.
To se moze postici samo tako sto cete svaki put izaci na izbore i uvijek glasati za stranku koja u tom casu nije pozicija. kako vam to nije jasno? To je proces koji ce trajati deceniju, ali cete imati odgovorniju vlasti i odgovornije politicare.

Post Reply