Hitno: JMBG i mala Belmina

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6101 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Dozer »

Iznenadjeni?
Zasto? Pa nase zdravstvo i strucnost kadra su na zavidnom nivou, zar ne? Zavidno niskom, naravno...
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#6102 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by drugi_profil »

Dozer wrote:Iznenadjeni?
Zasto? Pa nase zdravstvo i strucnost kadra su na zavidnom nivou, zar ne? Zavidno niskom, naravno...
Sad su prispjeli ovi sto su zavrsavali medicinu u ratnom i postratnom periodu, zavrsili staziranja, specijalizacije i sad preuzimaju odjeljenja... a rupe u znanju ko tuneli jer su se ispiti prolazili sa kovertom, krevetom, telefonskim pozivom...

Lijepa nasa stranka, zastitnica nacionalnih interesa...
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6103 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by PipiDugaDevetka »

drugi_profil wrote:
Dozer wrote:Iznenadjeni?
Zasto? Pa nase zdravstvo i strucnost kadra su na zavidnom nivou, zar ne? Zavidno niskom, naravno...
Sad su prispjeli ovi sto su zavrsavali medicinu u ratnom i postratnom periodu, zavrsili staziranja, specijalizacije i sad preuzimaju odjeljenja... a rupe u znanju ko tuneli jer su se ispiti prolazili sa kovertom, krevetom, telefonskim pozivom...

Lijepa nasa stranka, zastitnica nacionalnih interesa...
A ja baš sada, ovih dana, trebam ''pod nož'' njihov. Preciziraj da ne bi bilo zabune da li se radi o Našoj stranci ili nekoj od ovih što smo sa njima proveli najteže godine?
drugi_profil
Posts: 1273
Joined: 06/03/2013 19:29

#6104 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by drugi_profil »

PipiDugaDevetka wrote:
drugi_profil wrote:
Dozer wrote:Iznenadjeni?
Zasto? Pa nase zdravstvo i strucnost kadra su na zavidnom nivou, zar ne? Zavidno niskom, naravno...
Sad su prispjeli ovi sto su zavrsavali medicinu u ratnom i postratnom periodu, zavrsili staziranja, specijalizacije i sad preuzimaju odjeljenja... a rupe u znanju ko tuneli jer su se ispiti prolazili sa kovertom, krevetom, telefonskim pozivom...

Lijepa nasa stranka, zastitnica nacionalnih interesa...
A ja baš sada, ovih dana, trebam ''pod nož'' njihov. Preciziraj da ne bi bilo zabune da li se radi o Našoj stranci ili nekoj od ovih što smo sa njima proveli najteže godine?
Mislim da je suvisno pojasnjavati ko nas je doveo ovdje gdje jesmo.
Velikim se slovom pisu vlastita imena, tako da ni sa te strane nema nista nejasno.
Tebi sretno.
User avatar
Logovan
Posts: 94406
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#6105 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Logovan »

motorola01 wrote:`bem ti nase doktore..
http://www.avaz.ba/vijesti/iz-minute-u- ... aje-bebama
Svaka im čast. :run: :zid:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#6106 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by O'zone »

Prvog jula političarima dajemo otkaz i uskraćujemo im novac i moć

Bliži se 30. juni, rok do kojeg su građani Bosne i Hercegovine političarima u svojoj zemlji dali rok da usvoje zakon o jedinstvenom matičnom broju. O reakcijama i aktivnostima koje planiraju u slučaju da zahtijevano ne bude ispunjeno razgovarali smo sa aktivistom NVO Akcija građana Šemsudinom Maljevcem.

Za Klix.ba Maljevac je otkrio da, iako pred sobom imaju kratak vremenski period, građani spontano okupljeni uslijed nezadovoljstva neradom političara, aktivno provode kampanju kojom animiraju ljude u zemlji i inostranstvu.

"Prvog jula mi u suštini dajemo otkaz i parlamentarcima i onima na drugim nivoima vlasti. Naravno, prvenstveno parlamentarcima. Oni su nas iznevjerili, iznevjerili su našu djecu. Dok smo mi govorili o JMB-u, oni su o izborima i političkim poenima, dok smo mi govorili o djeci, oni su mislili o novcu", poručuje Maljevac i dodaje: "U tome je naša moć, mi imamo poluge moći u svojim rukama jer je to naš novac i naši izbori. Ljude na to treba podsjetiti".

Ovaj aktivista je uvjeren da će se ljudi odlučiti na građanski neposluh i da će im ovaj primjer biti prilika koju neće ispustiti.

"Priča se nastavlja. Moć imamo i iskoristit ćemo je. Porukama koje nam šalju i domaći političari i međunarodna zajednica očigledno je da smo napravili svojevrstan potres i ovo buđenje pojedinca sada treba nastaviti", ističe naš sagovornik.

O konkretnim potezima koje planiraju javnost će biti pravovremeno obaviještena, dodao je.

Na pitanje da li očekuju da će do 30. juna zahtjevi građana zaista biti ispunjeni, odgovorio je: "Vođeni iskustvom, mi idemo na najgoru varijantu".
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#6107 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by O'zone »

Imam tu priliku i nepriliku da sam se malo odmakao od sredine koja me je oblikovala, da sam malo se isključio iz medija koji su me na neki način degradirali kao osobu i kao pojedinca, ali i od onoga što smo kao grupa pojedinaca i pojedinku uspjeli da pokrenemo uprkos sredini i kontekstu. Sada kada nas kanal dijeli... imam priliku ponovo promisliti i barem sebi pokušati objasniti gdje smo danas, šta smo to postigli i otkud ovolika panika... kod pojedinih politikanata koji više ne samo da ne znaju šta su izjavljivali jučer već kao da ne znaju ni ispred koga govore i nastupaju javno, a mnogo ih je strah šta im donosi sutra.



Bojte se svi procesa koji traju jednu noć ili sedam dana, bojte se jer to nisu prirodni procesi niti je to prirodan put koji jedno društvo mora i treba da pređe. Nas su preko noći i na zadnja vrata ugurali u demokratiju tamo krajem osamdesetih i početkom devedesetih godina prošlog vijeka i šta smo time dobili..., a šta sve izgubili? Da je Inzko nametnuo zakon mi bi izgubili, da se režim prepao i usvojio zakon u tri dana mi bi opet izgubili... kako to zvuči budalasto... zar ne? No ja mislim da je tako, ničija nenasilna borba nije trajala heftu, niko se na cijelom svijetu nije izborio za svoje pravo nakon tri protesta i dvije protestne šetnje... ukoliko se neka promjena desila kako gore rekoh preko noći, to sigurno nije bila promjena na bolje, što smo mi svakako već u nekoliko navrata osjetili na vlastitim leđima.



Sve ove reakcije politikanata meni kao pojedincu govore da smo na pravom putu, da smo tu i uprkos destrukciji kojoj su se svi nadali i priželjkivali je. Nije ih čovjek iz BiH iznenadio jednom samo, no ovo što sada se zbiva niko nije očekivao... jer oni su mislili da će ovaj kraj biti najlakši i najbezbolniji. Da će se rastaliti i za ovo što je ostalo i da će biti pojeo vuk magarca.... No prevarili su se taktičari i kvazi političari jer su mislili da mogu jahati kako hoće i do kada hoće... istina je da su uradili fenomenalnu pripremu za završni čin... rastjerali, poubijali, protjerali, zavadili, ubili u pojam, izludili, podjelili.... no nisu računali sa inatom koji je tako prisutan u našim ljudima. Količina i silina iznenađenja vidi se u njihovim izjavama, provalama, idiotizmima, govor tijela odaje paniku i strah... jer po prvi put od prvih (lafo) demokratskih izbora oni nemaju kontrolu nad društvenim procesima,u kojim strah više nije dominantna emocija... Za njih to je situacija u kojoj ne mogu da se snađu... džaba tamna auta, sigurnosne agencije, džaba sve poluge vlasti, budžeti... kad oni kojim su tako vispreno i bahato upravljali odjednom imaju šta da kažu.... Ono što politikantima na prvu mogu da poručim jeste da otpuste sve savjetnike i savjetnice, svu tu stručnu pomoć... jer pomoći im više nema...



Mediji su posebna priča, u ovih zadnjih par sedmica svega par tekstova i/ili priloga na televizijama je pokušalo da ponudi odgovor na prava pitanja, svi ostali su se bavili samo taksativnim nabrajanjem šta se to desilo i kada. Samo rijetki i autonomni mediji su se potrudili da pokušaju dati odgovor šta se u stvari dešava i šta nam se to iza brda valja.. Rijetko smo gdje imali priliku da vidimo realno objašnjenje čemu ovoliki strah kod političara i čemu ovolika represija, zar je moguće da fakat pored ovoliko medijskih kuća na prste jedne ruke možemo nabrojati one koji imaju hrabrosti udariti pljusku svim onim savjetnicima lidera političkih stranaka i/ili njima samima. ...? Da sada ne analiziram do detalja ponašanje pojedinih direktora državnih agencija, ministara i/ili svu šutnju direktora javnih preduzeća... jer za to bi nam trebalo više kartica teksta i svakako da sve to bilo bi suvišno jer svi oni samo su tu da održe status quo. Poziciju u vremenu i prostoru u kojoj su oni svi tu da ništa ne rade već samo ispumpavaju novac iz budžeta koji onda troše na koještarije i sve osim na javni interes .... što podrazumjeva bolje uslove života za sve nas...



To što su ljudi u Rumuniji pozvali svoje sugrađane na kafu ispred parlamenta koji drže u blokadi... pokazuje meni da su nenasilne metode borbe i građanskog neposluha prave metode koje nama kao ljudima jedino mogu vratiti dostojanstvo i osmijehe na lica. Te metode su namjerno zapostavljene i ostavljene su da se zaborave, no njihova moć je tolika da su u prošlosti pobjeđivale imperijalnu vlast i institucionalni aparthejd koji su štitile policija i vojska... Gandi i Martin Tuther King jesu ubijeni, no snaga njihove ideje ostala je vječna. Bosna i Hercegovina ima sav potencijal da ponovo probudi ideje koje su zaboravljene, ima i obavezu sama prema sebi da koristi sve moguće načine građanskog neposluha jer nema drugog načina da mi povratimo svoje dostojanstvo... taj način jeste duži i zahtjevniji, više liči na maraton nego na trku na 200 metara sa preprekama... no to je jedini mogući način na koji ovaj režim može pasti i da se više nikad ne vrati....



Izjeve na primjer Bakira Izetbegovića kako BH političari u biti stoje između potencijala koji ima Bosna i Hercegovina i lagodnog života svih njenih građanki i građana pokazuje svu neukost i svu glupost režima koji nam nikad ničeg dobrog nije ni donio. Njega spomenuh jer je možda šampion u davanju besmislenih, ali istinitih izjava no ni ostali “lideri” nisu mnogo bolji ni pametniji, mudriji, kreativniji ni korektniji... no o njihovoj zbunjenosti i zlonamjernosti sam već pisao pa sada neću trošiti vrijeme na to jer oni su još malo pa istorija.



Ono što bih možda još za kraj u tastaturu rekao je sljedeće, početak njihovog konačnog pada, proces koji je nepovratno započet nisu otkočili politikanti i oni koji se kunu u vitalni nacionalni interes, nisu ga počeli ni debelo preplaćeni međunarodni činovnici sumnjivog znanja i htjenja, nije ni bilo koja politička stranka... započet je od strane hrabrih, odgovornih i samosvjesnih pojedinaca i pojedinki koji su sada kao glavna prijetnja režimu. Da nisu sami morate pokazati i Vi, da sve nije besmisleno trebate i Vi pokazati na onaj dan kada se zakaže protest u Sarajevu. Tog dana izađite na ulice i trgove u svom gradu, podržite nas i Vi koji niste trenutno u BiH ili ste otjerani u bijeli svijet i sada činite tu famoznu dijasporu koje se režim također odrekao zbog vlastite koristi... Nemojmo plaćati račune, blokirajmo opštine, entitetske i/ili kantonalne vlade i državne/entitetske agencije, izađite taj dan na trgove i ulice i vidite da niste sami, svi mi koji danas živimo u Bosni i Hercegovini imamo identične probleme, bilo da živimo u Trebinju, Mostaru, Sarajevu, Banjoj Luci, Livnu, Žepču, Doboju, Širokom Brijegu, Foči, Mostaru, Višegradu, Kladnju, Olovu, Neumu, Bihaću... Tuzli... svejedno je svi smo taoci režima koji je mislio da može kako hoće i do kada hoće.... Pokažimo im da su se prevarili, no činimo to na dostojanstven način i pokažimo im svima da su se zajebali u procjeni i da smo još uvijek ljudi. Samo tako možemo ih otjerati da se nikada ne vrate, a one koji dođu poslije njih ćemo natjerati da rade u našem interesu, a ne u interesu njihovih stranaka, porodica, švalerki i poslovnih prijatelja jer vidjeli smo da možemo, došlo je vrijeme da se vlast boji nas.
neocekivana_sila
Posts: 558
Joined: 22/09/2005 13:48

#6108 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by neocekivana_sila »

http://mirellasidro.wordpress.com/2013/ ... r-belmina/

sad saznajemo da u BiH ne postoji infrastrukturna i materijalna mogućnost adekvatnih transfuzija za djecu, a borimo se isključivo za izmještanje djece u inostranstvo?
sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#6109 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by sandoz11 »

O'zone wrote:
Prvog jula političarima dajemo otkaz i uskraćujemo im novac i moć

Bliži se 30. juni, rok do kojeg su građani Bosne i Hercegovine političarima u svojoj zemlji dali rok da usvoje zakon o jedinstvenom matičnom broju. O reakcijama i aktivnostima koje planiraju u slučaju da zahtijevano ne bude ispunjeno razgovarali smo sa aktivistom NVO Akcija građana Šemsudinom Maljevcem.

Za Klix.ba Maljevac je otkrio da, iako pred sobom imaju kratak vremenski period, građani spontano okupljeni uslijed nezadovoljstva neradom političara, aktivno provode kampanju kojom animiraju ljude u zemlji i inostranstvu.

"Prvog jula mi u suštini dajemo otkaz i parlamentarcima i onima na drugim nivoima vlasti. Naravno, prvenstveno parlamentarcima. Oni su nas iznevjerili, iznevjerili su našu djecu. Dok smo mi govorili o JMB-u, oni su o izborima i političkim poenima, dok smo mi govorili o djeci, oni su mislili o novcu", poručuje Maljevac i dodaje: "U tome je naša moć, mi imamo poluge moći u svojim rukama jer je to naš novac i naši izbori. Ljude na to treba podsjetiti".

Ovaj aktivista je uvjeren da će se ljudi odlučiti na građanski neposluh i da će im ovaj primjer biti prilika koju neće ispustiti.

"Priča se nastavlja. Moć imamo i iskoristit ćemo je. Porukama koje nam šalju i domaći političari i međunarodna zajednica očigledno je da smo napravili svojevrstan potres i ovo buđenje pojedinca sada treba nastaviti", ističe naš sagovornik.

O konkretnim potezima koje planiraju javnost će biti pravovremeno obaviještena, dodao je.

Na pitanje da li očekuju da će do 30. juna zahtjevi građana zaista biti ispunjeni, odgovorio je: "Vođeni iskustvom, mi idemo na najgoru varijantu".
Pa nije valjda da ovi iz NVO organizuju proteste, sto bi rekli pisi propalo je,
pa svaka stranka kod nas ima svoju NVO... :bih:
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#6110 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by didžej »

1. jula ce biti "napusim se ja svima vama k.rca" i to je to.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#6111 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by O'zone »

Novi JMBG protest: U ponedjeljak, 1. jula, izađite i dajte im otkaz
Jun
27


Rok koji su JMBG demonstranti/ce dali parlamentacima da ispune četiri zahtjeva polako ističe, a novi masovni protest je sazvan za ponedjeljak, 1. jula.

"Prvog dana su naš zahtjev za hitno usvajanje Zakona o JMB stavili na dnevni red. Vijeće ministara BiH donijelo je privremenu odluku o JMBG. Drugog dana protesta, Belmina Ibrišević je dobila pasoš. Sedmog dana je Belmina izmještena na liječenje, a za 3.057 beba su određeni jedinstveni matični brojevi. Tada smo im dali rok do 30.6. Rok u kojem su samo trebali raditi svoj posao i osigurati djeci elementarna prava. Trebali su raditi posao za koji smo ih odabrali. Trebali su raditi posao za koji ih odlično plaćamo.
Nisu radili.
Iznevjerili su našu djecu.
Nas bole djeca, njih bole izbori i novac.
Sada im dajemo otkaz.
Ponedjeljak, 01.07.2013, je od danas neradni dan.
Izađite i dajte im otkaz.

05.06. nas je bilo 100
06.06. nas je bilo 4.000
11.06. nas je bilo 10.000
18.06. nas je bilo 15.000
01.07...", stoji u pozivu na protest.

Građani i građanke Mostara su, takođe, najavili/e protest, ali u nedjelju, 30. 6., u 19 sati, na Španskom trgu.

Zahtjevi demonstranata/kinja:

- Hitno donošenje Zakona o JMBG, kojim će u potpunosti biti ispoštovana Odluka Ustavnog suda BIH, broj U3/11, kojom se nalaže našim predstavnicima u Parlamentarnoj skupštini BiH da usklade član 5. Zakona o JMB sa Ustavom BIH.

- Formiranje državnog Fonda solidarnosti, iz kojeg bi se finansiralo liječenje građana i građanki koji/e ne mogu imati medicinski tretman u BiH.

- Da se parlamentarci/ke i ministri/ce Vijeća ministara odreknu 30% svojih primanja do kraja mandata, a u korist Fonda.

- Da demonstranti/kinje koji su učestvovali u blokadi Parlamenta ne budu krivično gonjeni/e, te da ne budu izloženi/e represiji vlasti.
Alojz1971
Posts: 25
Joined: 21/06/2013 21:43

#6112 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Alojz1971 »

Novi JMBG protest: U ponedjeljak, 1. jula, izađite i dajte im otkaz
Jun
27


Rok koji su JMBG demonstranti/ce dali parlamentacima da ispune četiri zahtjeva polako ističe, a novi masovni protest je sazvan za ponedjeljak, 1. jula.

"Prvog dana su naš zahtjev za hitno usvajanje Zakona o JMB stavili na dnevni red. Vijeće ministara BiH donijelo je privremenu odluku o JMBG. Drugog dana protesta, Belmina Ibrišević je dobila pasoš. Sedmog dana je Belmina izmještena na liječenje, a za 3.057 beba su određeni jedinstveni matični brojevi. Tada smo im dali rok do 30.6. Rok u kojem su samo trebali raditi svoj posao i osigurati djeci elementarna prava. Trebali su raditi posao za koji smo ih odabrali. Trebali su raditi posao za koji ih odlično plaćamo.
Nisu radili.
Iznevjerili su našu djecu.
Nas bole djeca, njih bole izbori i novac.
Sada im dajemo otkaz.
Ponedjeljak, 01.07.2013, je od danas neradni dan.
Izađite i dajte im otkaz.

05.06. nas je bilo 100
06.06. nas je bilo 4.000
11.06. nas je bilo 10.000
18.06. nas je bilo 15.000
01.07...", stoji u pozivu na protest.

Građani i građanke Mostara su, takođe, najavili/e protest, ali u nedjelju, 30. 6., u 19 sati, na Španskom trgu.

Zahtjevi demonstranata/kinja:

- Hitno donošenje Zakona o JMBG, kojim će u potpunosti biti ispoštovana Odluka Ustavnog suda BIH, broj U3/11, kojom se nalaže našim predstavnicima u Parlamentarnoj skupštini BiH da usklade član 5. Zakona o JMB sa Ustavom BIH.

- Formiranje državnog Fonda solidarnosti, iz kojeg bi se finansiralo liječenje građana i građanki koji/e ne mogu imati medicinski tretman u BiH.

- Da se parlamentarci/ke i ministri/ce Vijeća ministara odreknu 30% svojih primanja do kraja mandata, a u korist Fonda.

- Da demonstranti/kinje koji su učestvovali u blokadi Parlamenta ne budu krivično gonjeni/e, te da ne budu izloženi/e represiji vlasti.





:thumbup: :thumbup: :thumbup: to to to ale ale aleeeeeoooooooooooooo :thumbup: :thumbup: :thumbup:
sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#6113 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by sandoz11 »

Cije sad ti zahtjeve citiras ?
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6114 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Dozer »

neocekivana_sila wrote:http://mirellasidro.wordpress.com/2013/ ... r-belmina/

sad saznajemo da u BiH ne postoji infrastrukturna i materijalna mogućnost adekvatnih transfuzija za djecu, a borimo se isključivo za izmještanje djece u inostranstvo?
Kompletna reforma zdravstvenog sistema, sto ukljucuje i nacin zdravstvenog osiguranja i njegovo koristenje, pod hitno treba biti dodat u osnovne uslove/zahtjeve promjena.
Pa nije valjda da ovi iz NVO organizuju proteste, sto bi rekli pisi propalo je,
pa svaka stranka kod nas ima svoju NVO... :bih:
"Akcija gradjana" definitivno nema politicki background ni podrsku ni na koji nacin, ali to je do tvoje (ne)informisanosti i neznanja, a tendenciozni komentari poslusnika su ovdje ionako suvisni i ne piju vode.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#6115 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Hajlac »

Dozer wrote:
neocekivana_sila wrote:http://mirellasidro.wordpress.com/2013/ ... r-belmina/

sad saznajemo da u BiH ne postoji infrastrukturna i materijalna mogućnost adekvatnih transfuzija za djecu, a borimo se isključivo za izmještanje djece u inostranstvo?
Kompletna reforma zdravstvenog sistema, sto ukljucuje i nacin zdravstvenog osiguranja i njegovo koristenje, pod hitno treba biti dodat u osnovne uslove/zahtjeve promjena.
Pa nije valjda da ovi iz NVO organizuju proteste, sto bi rekli pisi propalo je,
pa svaka stranka kod nas ima svoju NVO... :bih:
"Akcija gradjana" definitivno nema politicki background ni podrsku ni na koji nacin, ali to je do tvoje (ne)informisanosti i neznanja, a tendenciozni komentari poslusnika su ovdje ionako suvisni i ne piju vode.
:thumbup:
sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#6116 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by sandoz11 »

Jos kad bi nam DOZERU, odgovorio o kakvim se poslusnicima radi unutar Akcije gradjana,
sigurno bi od Hajlac-a dao jedan :thumbup: , jer u njega ti je merhaba carsijo na sve cetiri strane.. :bih:
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#6117 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by kojeime »

sandoz11 wrote:Jos kad bi nam DOZERU, odgovorio o kakvim se poslusnicima radi unutar Akcije gradjana,
sigurno bi od Hajlac-a dao jedan :thumbup: , jer u njega ti je merhaba carsijo na sve cetiri strane.. :bih:
Ne govori o Akciji gradjana. Govori o poslusnicima na forumu koji postovima protiv toga sta i kako se radi za JMBG odradjuju posao onima ciji su poslusnici.
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#6118 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by mumy »

sve dok su mirni protesti od ovoga nece biti nista,njima fino i civilizovano ne dolazi do mozga...
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#6119 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Pasiflora »

Nikako mi se ne sviđa sto novi forumasi sa dvocifrenim brojem postova nesto radikalno traze i predlazu...
sarajevo63
Posts: 1357
Joined: 28/02/2008 13:02

#6120 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by sarajevo63 »

mumy wrote:sve dok su mirni protesti od ovoga nece biti nista,njima fino i civilizovano ne dolazi do mozga...
Dovoljno je samo pratiti izjave u medijima i sve je jasno.

Um caruje, snaga klade valja.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#6121 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Innovation »

Da li su ovi daljni protesti ili akcije gradjana, sa svim ovim zahtjevima u SARAJEVU , upuceni onima koji hoce da rade

http://www.klix.ba/vijesti/bih/becirovi ... /130627047

ili onima koji nece da rade


http://www.klix.ba/vijesti/bih/hdz-bih- ... /130625050
http://www.klix.ba/vijesti/bih/prodanov ... /130609054

ili ih trpamo sve u isti kos, a frku cemo praviti po SARAJEVU. :? :?:
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6122 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Dozer »

sandoz11 wrote:Jos kad bi nam DOZERU, odgovorio o kakvim se poslusnicima radi unutar Akcije gradjana,
sigurno bi od Hajlac-a dao jedan :thumbup: , jer u njega ti je merhaba carsijo na sve cetiri strane.. :bih:
Zaista ne znam na sta tacno ciljas, ali u svakom slucaju je ocito da ti mentalni sklop ne dozvoljava da razmisljas na nacin razlicit od onoga koji je ovdje nametnula nacionalisticka klika, a koji se svodi na princip "neko nekoga uvijek placa i drzi u saci". To su te talovske varijante na kojima funkcionise 90% BH politicara, a onda tu mentalnu sliku projektuju i na sve oko sebe.
E pa, na njihovu zalost (ne znam da li je i na tvoju, pa to i ne tvrdim), u ovoj zemlji i dalje postoje ljudi koji nisu dio tog i takvog mentalnog sklopa i koji su sposobni razmisljati svojim glavama.
Na zalost ogromne vecine BH politicara, ti ljudi se polako bude, a jos bitnije - polako shvataju da i te kako mogu sami promijeniti stvari.
I tu je sad opsta/opca panika u svim politickim "konstitutivnim" (citaj: talovsko-pljackaskim) redovima.

Jebi ga, ako se ovo sto je krenulo sa JMBG otme kontroli, ako veca masa ljudi "iskoci" iz ustaljenog etno-nacionalistickog kolosijeka koji se namece i "njeguje" vec 20 godina, moze se desiti da cak i oni bas-bas zadojeni skontaju da se od nacionalizma ne zivi, pa da se onda cak i oni pobune jer ce shvatiti da se ipak moze zivjeti i bolje van matrice, nego u njoj.
Moze se desiti da se cak i Banja Luka i Sarajevo ujedine u belaju, pa kud ce onda nesretni Bosnjaci, Srbi i Hrvati sa svojim usranim djelilackim politikama? Zna se...mogu otici samo u 3PM, i oni licno, a s njima i sve ove nakaradne politike koje se vode vec dvije decenije.

E, upravo zato je sada ta opsta panika.
Toliko je ocito da su oni pogubljeni, da je to smijesno. Danima se ne oglasavaju, a i ono kada se oglase ne urade nista drugo nego ispale suplje nacionalisticke fraze koje su odavno isprali. Pri tome, uopste ne razumiju da u datim okolnostima i temi o kojoj se prica, te fraze nemaju ama bas nikakve veze s pamecu. Ta njihova prica, kojom po ko zna koji put opet pokusavaju animirati zadojene etno-nacionalisticke mozgove i time skrenuti pricu na kolosijek koji nema veze s realnoscu, samo pokazuje da su shvatili kako se nalaze pred mostom na kojem je pruga prekinuta, a ispod mosta je ambis. Naravno, taj ambis za njih znaci - pad njihovih politika na kojima vladaju vec dvije decenije, ali jos gore, opet za njih - gubljenje mogucnosti vladanja inim drzavnim budzetima za licne potrebe.

TO JE ONO sto njih najvise boli i brine, jer njima, svima zajedno, odavno se jebe za narod.
I sada, oni vise nemaju puno opcija. Jedna je da se dodatno zalete punom brzinom prema mostu i nadaju se da ce preletjeti tu rupu bez sina (a to znaci da se aktiviraju svim snagama i pokusaju ljude ubijediti da je pozadina gradjanskih protesta napad na ovaj ili onaj narod, dakle etno-nacinalistickom retorikom podici tenzije, pa onda ljude vratiti u ustaljenu letargiju etno-nacionalisticke netrpeljivosti i odvojenosti), ili, druga opcija je da povuku sve tri rucne kocnice ( i B i H i S), ukopaju se u mjestu i prije mosta, i brze-bolje se sastanu u vagonu-restoranu i dogovore ono sto putnici (gradjani) traze.

U oba slucaja - za njih ne valja. Ako se ne dogovore onako kako putnici hoce, voz ce opet krenuti i upasti u onu rupu, a onda se totalno slupati. I neki od putnika ce tu zijaniti, ali politicari i njihove nakaradne politike sigurno.
U drugom slucaju, ako se dogovore i usvoje ono sto putnici traze, onda su u velikom riziku da izgube ogromne budzetske iznose koje su do sad krcmili kako je kome palo na pamet. A to, opet, znaci da se i pojedine stvari ne mogu vise podijeliti po etnickim savovima, nego moraju pod jedan krov, tj. drzavni. Tu opet padaju djelilacke politike i oni rizikuju da se protiv njih okrenu cak i oni "najokorjeliji" podanici, jer ce i oni tad shvatiti kako im vodje lazu godinama i kako se, u stvari, bore samo za svoj dzep, a ne za nekakve narodne "interese", pa ma sta oni bili.

Moj prijedlog rjesenja njima jeste - pokupite se sami, dok jos imate vremena da to uradite. Kasnije se moze desiti da to uopste ne mognete, nego da bude otjerani, a ko zna sta ce to tjeranje donijeti sa sobom.

Edit: Zaboravih rekvizite :D :bih: :bih:
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#6123 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by kojeime »

Dozer wrote:
sandoz11 wrote:Jos kad bi nam DOZERU, odgovorio o kakvim se poslusnicima radi unutar Akcije gradjana,
sigurno bi od Hajlac-a dao jedan :thumbup: , jer u njega ti je merhaba carsijo na sve cetiri strane.. :bih:
Zaista ne znam na sta tacno ciljas, ali u svakom slucaju je ocito da ti mentalni sklop ne dozvoljava da razmisljas na nacin razlicit od onoga koji je ovdje nametnula nacionalisticka klika, a koji se svodi na princip "neko nekoga uvijek placa i drzi u saci". To su te talovske varijante na kojima funkcionise 90% BH politicara, a onda tu mentalnu sliku projektuju i na sve oko sebe.
E pa, na njihovu zalost (ne znam da li je i na tvoju, pa to i ne tvrdim), u ovoj zemlji i dalje postoje ljudi koji nisu dio tog i takvog mentalnog sklopa i koji su sposobni razmisljati svojim glavama.
Na zalost ogromne vecine BH politicara, ti ljudi se polako bude, a jos bitnije - polako shvataju da i te kako mogu sami promijeniti stvari.
I tu je sad opsta/opca panika u svim politickim "konstitutivnim" (citaj: talovsko-pljackaskim) redovima.

Jebi ga, ako se ovo sto je krenulo sa JMBG otme kontroli, ako veca masa ljudi "iskoci" iz ustaljenog etno-nacionalistickog kolosijeka koji se namece i "njeguje" vec 20 godina, moze se desiti da cak i oni bas-bas zadojeni skontaju da se od nacionalizma ne zivi, pa da se onda cak i oni pobune jer ce shvatiti da se ipak moze zivjeti i bolje van matrice, nego u njoj.
Moze se desiti da se cak i Banja Luka i Sarajevo ujedine u belaju, pa kud ce onda nesretni Bosnjaci, Srbi i Hrvati sa svojim usranim djelilackim politikama? Zna se...mogu otici samo u 3PM, i oni licno, a s njima i sve ove nakaradne politike koje se vode vec dvije decenije.

E, upravo zato je sada ta opsta panika.
Toliko je ocito da su oni pogubljeni, da je to smijesno. Danima se ne oglasavaju, a i ono kada se oglase ne urade nista drugo nego ispale suplje nacionalisticke fraze koje su odavno isprali. Pri tome, uopste ne razumiju da u datim okolnostima i temi o kojoj se prica, te fraze nemaju ama bas nikakve veze s pamecu. Ta njihova prica, kojom po ko zna koji put opet pokusavaju animirati zadojene etno-nacionalisticke mozgove i time skrenuti pricu na kolosijek koji nema veze s realnoscu, samo pokazuje da su shvatili kako se nalaze pred mostom na kojem je pruga prekinuta, a ispod mosta je ambis. Naravno, taj ambis za njih znaci - pad njihovih politika na kojima vladaju vec dvije decenije, ali jos gore, opet za njih - gubljenje mogucnosti vladanja inim drzavnim budzetima za licne potrebe.

TO JE ONO sto njih najvise boli i brine, jer njima, svima zajedno, odavno se jebe za narod.
I sada, oni vise nemaju puno opcija. Jedna je da se dodatno zalete punom brzinom prema mostu i nadaju se da ce preletjeti tu rupu bez sina (a to znaci da se aktiviraju svim snagama i pokusaju ljude ubijediti da je pozadina gradjanskih protesta napad na ovaj ili onaj narod, dakle etno-nacinalistickom retorikom podici tenzije, pa onda ljude vratiti u ustaljenu letargiju etno-nacionalisticke netrpeljivosti i odvojenosti), ili, druga opcija je da povuku sve tri rucne kocnice ( i B i H i S), ukopaju se u mjestu i prije mosta, i brze-bolje se sastanu u vagonu-restoranu i dogovore ono sto putnici (gradjani) traze.

U oba slucaja - za njih ne valja. Ako se ne dogovore onako kako putnici hoce, voz ce opet krenuti i upasti u onu rupu, a onda se totalno slupati. I neki od putnika ce tu zijaniti, ali politicari i njihove nakaradne politike sigurno.
U drugom slucaju, ako se dogovore i usvoje ono sto putnici traze, onda su u velikom riziku da izgube ogromne budzetske iznose koje su do sad krcmili kako je kome palo na pamet. A to, opet, znaci da se i pojedine stvari ne mogu vise podijeliti po etnickim savovima, nego moraju pod jedan krov, tj. drzavni. Tu opet padaju djelilacke politike i oni rizikuju da se protiv njih okrenu cak i oni "najokorjeliji" podanici, jer ce i oni tad shvatiti kako im vodje lazu godinama i kako se, u stvari, bore samo za svoj dzep, a ne za nekakve narodne "interese", pa ma sta oni bili.

Moj prijedlog rjesenja njima jeste - pokupite se sami, dok jos imate vremena da to uradite. Kasnije se moze desiti da to uopste ne mognete, nego da bude otjerani, a ko zna sta ce to tjeranje donijeti sa sobom.

Edit: Zaboravih rekvizite :D :bih: :bih:
:thumbup:
sandoz11
Posts: 303
Joined: 05/03/2010 21:55

#6124 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by sandoz11 »

Moj mentalni sklop i nije nesto, ali nikada nece biti ko tvoj ,
koji lici kao u onom vicu, kad jedan lik vice treba ove nacionaliste (ovdje parlamentarce) sve rafalom, trrrr...SAGNI SE ALIJA.... trrr

:bih: :bih: :bih:
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6125 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Dozer »

Ok. Imas neki konkretan prijedlog rjesenja BH situacije i popravke sistema? Ili, mozda, ti smatras da je u BiH sve u najboljem redu?
Usput, ne vidim da sam igdje izdvojio bilo kojeg politicara ili stranku, takodjer ni narod, pa mi nije najjasnija paralela onoga sto sam ja napisao i vica iz tvog primjera u kojem se samo jedan upozorava na saginjanje.
Kod mene se mogu sageti samo svi redom, ali zna se u koju svrhu, ili svi stajati u slucaju tvog primjera vica.
Last edited by Dozer on 27/06/2013 15:37, edited 1 time in total.
Post Reply