Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
silverdoom
Posts: 14
Joined: 08/10/2008 12:28

#1 Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by silverdoom »

Zanima me kako da uputim prigovor da rad uposlenika, tačnije šalterske sluzbenice, koja je blago receno luda. Došo ja da posaljem kovertu, ceko u redu 3 sata, i kad sam došo na red umjesto da mi fino objasni izdera se na mene kaze ako ćes preporučenom, nisi adresu napiso kako treba i đe treba, vako nako..kontam u sebi e je..t cu ja tebi m...;) Zna li neko kako to ide? Kome da napisem, šefu , ili glavnom šefu u Sarajevu ?
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#2 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by awaken »

silverdoom wrote:Zanima me kako da uputim prigovor da rad uposlenika, tačnije šalterske sluzbenice, koja je blago receno luda. Došo ja da posaljem kovertu, ceko u redu 3 sata, i kad sam došo na red umjesto da mi fino objasni izdera se na mene kaze ako ćes preporučenom, nisi adresu napiso kako treba i đe treba, vako nako..kontam u sebi e je..t cu ja tebi m...;) Zna li neko kako to ide? Kome da napisem, šefu , ili glavnom šefu u Sarajevu ?
Šta ćeš pisati i kome ćeš pisati?
Šta ona tebi ima objašnjavati, pa nisi dijete iz produženog boravka ....

Ako ti je do pisanja, nauči kako i gdje se piše adresa pa nećeš imati problema :skoljka:

Inače, BH Pošta :thumbup: jedino što nam u ovoj kvazi državi radi kako treba.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#3 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by seoBIH »

Salis se !? Radnici na salterima BHPoste su odron i to odrodn pri vrhu!
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#4 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by awaken »

123456789 wrote:Salis se !? Radnici na salterima BHPoste su odron i to odrodn pri vrhu!
Ne šalim, najmanje 2 puta sedmično sam u Pošti i nikad nisam imao problem, čak me ljudi zovu telefonom ako imam "Poste restante" pošiljku koja me čeka. Mali savjet za tebe....umjesto što im se obraćaš "s visine" i samo čekaš priliku da im kažeš kako žive od Budžeta koji se puni tvojim novcem ( :roll: ), ponašaj se normalno i nećeš nikad doživjeti neugodnost.

Isto je i sa policijom, isto je sa svima....
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#5 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by seoBIH »

Ne brini, ne gledam ih s visoka, ustvari nikoga ne gledam s visoka jer nemam taj luksuz a i odgojen sam na drugacij nacin. Rekao sam ti, imao sam previse negativnih iskustava s njima :) Nemoj da pisem ovde...

Evo ti samo jedna banalnost (jest da nisu salterski sluzebenici), kada dodju posiljke na razvrstavanje bilo koje, bacaju ih kroz prostoriju, sa metar visine i par metara razdaljine. To se suta nogama, odbija potresa i slicno. Iz tog razloga su meni dosle 2 poslijke razbijene. Zaprijetio sam im da ce sljedeca koja dodje njima biti odbijena od plate, no nastaivli su sa istom parksom, sreca meni ni jedna do sada nije dosla razbijena, valjda paze kada vide moje ime :skoljka:
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by karanana »

Radnici na salterima jesu odron, ali s obzirom kakvu klijentelu srecu svakodnevno, i da su normalni poludili bi.
Anabella_
Posts: 76
Joined: 18/03/2018 22:08

#7 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by Anabella_ »

awaken wrote:
123456789 wrote:Salis se !? Radnici na salterima BHPoste su odron i to odrodn pri vrhu!
Ne šalim, najmanje 2 puta sedmično sam u Pošti i nikad nisam imao problem, čak me ljudi zovu telefonom ako imam "Poste restante" pošiljku koja me čeka. Mali savjet za tebe....umjesto što im se obraćaš "s visine" i samo čekaš priliku da im kažeš kako žive od Budžeta koji se puni tvojim novcem ( :roll: ), ponašaj se normalno i nećeš nikad doživjeti neugodnost.

Isto je i sa policijom, isto je sa svima....
kako funkcionira to post restante? često me nema kuci kad poštar donese paket pa bi mi bilo zgodno. Da li pored svoje uobičajene adrese dodam i post restante ili sklapam nekakv ugovor sa poštom, pa oni na osnovu toga znaju da je paket post restante? sorry, ak je glupo pitanje :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by Edin H. »

bull21 wrote:Rekni mi samo jaro moj đe ti je ta pošta paša moj? Da joj odemo je....at m....r obadvojica? Obamioca koji bezobrazluk. I što to kontaš u sebi? Što joj nisi naglas ba? Sestremi nisi dobar haveru jabi joj mamu na šalteru onde da svi ćuju. Melise mi moje
:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#9 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by Edin H. »

karanana wrote:Radnici na salterima jesu odron, ali s obzirom kakvu klijentelu srecu svakodnevno, i da su normalni poludili bi.
:D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by _BataZiv_0809 »

U kojoj si to posti ceko 3 sata? :shock:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58740
Joined: 03/08/2010 19:04

#11 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:U kojoj si to posti ceko 3 sata? :shock:


3 sata,nemoguce
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#12 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by Njanjavi »

seoBIH wrote:Ne brini, ne gledam ih s visoka, ustvari nikoga ne gledam s visoka jer nemam taj luksuz a i odgojen sam na drugacij nacin. Rekao sam ti, imao sam previse negativnih iskustava s njima :) Nemoj da pisem ovde...

Evo ti samo jedna banalnost (jest da nisu salterski sluzebenici), kada dodju posiljke na razvrstavanje bilo koje, bacaju ih kroz prostoriju, sa metar visine i par metara razdaljine. To se suta nogama, odbija potresa i slicno. Iz tog razloga su meni dosle 2 poslijke razbijene. Zaprijetio sam im da ce sljedeca koja dodje njima biti odbijena od plate, no nastaivli su sa istom parksom, sreca meni ni jedna do sada nije dosla razbijena, valjda paze kada vide moje ime :skoljka:


Osmjehnuh se na uvodni post, na bullovu repliku se podjoh hihotat, al ovo podebljano kad procitah tolko se nekontrolisano nasmijah i hroknuh, evo majka skocila isce pusku, vice divlje svinje dosle pod prozor :D
Vec zamisljam njegovo ime i prezime u posti kad procitaju, to poseban protokol ima haman, zlatnim pincetama mu postu barcu i tako to.
Cuj odbijace im od plate :D
Mogu mislit kako su se prepali.
Nego ahbabu samo nam pojasni sad, kolko je sveukupno posiljki doslo tebi razbijeno do sad ako nije nijedna...tebi...od straha valjda ne smiju tvoju razbijat :)
EliasVeskot
Posts: 785
Joined: 16/05/2007 11:02

#13 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by EliasVeskot »

Na posta.ba imas email na koji pises zalbu. Ja sam se zalila na postara koji nije donosio posiljku I rijesili su to. U stvari, sto neko rece, posta je jedna od rijetkih gdje rade svoj posao. A ta posiljka se mogla razbiti bilo gdje pogledaj kako sutaju Kinezi, ima masu videa na YT
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#14 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by seoBIH »

Njanjavi wrote:
seoBIH wrote:Ne brini, ne gledam ih s visoka, ustvari nikoga ne gledam s visoka jer nemam taj luksuz a i odgojen sam na drugacij nacin. Rekao sam ti, imao sam previse negativnih iskustava s njima :) Nemoj da pisem ovde...

Evo ti samo jedna banalnost (jest da nisu salterski sluzebenici), kada dodju posiljke na razvrstavanje bilo koje, bacaju ih kroz prostoriju, sa metar visine i par metara razdaljine. To se suta nogama, odbija potresa i slicno. Iz tog razloga su meni dosle 2 poslijke razbijene. Zaprijetio sam im da ce sljedeca koja dodje njima biti odbijena od plate, no nastaivli su sa istom parksom, sreca meni ni jedna do sada nije dosla razbijena, valjda paze kada vide moje ime :skoljka:


Osmjehnuh se na uvodni post, na bullovu repliku se podjoh hihotat, al ovo podebljano kad procitah tolko se nekontrolisano nasmijah i hroknuh, evo majka skocila isce pusku, vice divlje svinje dosle pod prozor :D
Vec zamisljam njegovo ime i prezime u posti kad procitaju, to poseban protokol ima haman, zlatnim pincetama mu postu barcu i tako to.
Cuj odbijace im od plate :D
Mogu mislit kako su se prepali.
Nego ahbabu samo nam pojasni sad, kolko je sveukupno posiljki doslo tebi razbijeno do sad ako nije nijedna...tebi...od straha valjda ne smiju tvoju razbijat :)
Malo je star post iako nema svrhe odgovarati, evo odgovorim. Da dosla mi je posiljka razbijena, ali nakon sto sam im napravio frku u prostorijama, ne da nije dosla razbijena, vec niti jednom nije naplacena carina iako je trebalo :)

Nisam kockasta glava, nisam zajeban, ali su napravili par gresaka u mom slucaju i bili su debelo svjesni. Ovaj dio za sutanje i bacanje paketa je tacan.

Ne moram se nikome pravdati i objasnjavati, moja iskustva su bila takva kako je i napisano. Ako ne vjerujes, ne mogu ti pomoci.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#15 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by vješalica »

silverdoom wrote:Zanima me kako da uputim prigovor da rad uposlenika, tačnije šalterske sluzbenice, koja je blago receno luda. Došo ja da posaljem kovertu, ceko u redu 3 sata, i kad sam došo na red umjesto da mi fino objasni izdera se na mene kaze ako ćes preporučenom, nisi adresu napiso kako treba i đe treba, vako nako..kontam u sebi e je..t cu ja tebi m...;) Zna li neko kako to ide? Kome da napisem, šefu , ili glavnom šefu u Sarajevu ?
ti si cisti dokaz kako se obrazovanje kod nas svelo na doktoriranje koliko je slon prdeza imao godisnje u africi
doduse i ti si kriv jer nisi zelio traziti opceg obrazovanja u zivotu
to su elementarne opsteobrazovne stvari al jbg
sta je tu je
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#16 Re: Prigovor na rad Službenika JP BH pošta

Post by Cherry-Cherry »

Šta kaže, nisu mu ni carinu više nikad naplatili :mrgreen:


Ne mogu da shvatim, da neko ne zna, gdje treba adresu napisati. :shock:
Post Reply