Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Popocatepetl
Posts: 122
Joined: 28/04/2013 23:42

#226 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Popocatepetl »

sneki712 wrote:Učim lagano od vas pozdravite te debile u porodici, stvarno ste pre dobri na forumu. Pozdravite mamice od mene i respu obavezno. Lajete bolje od cukica, fond rijeci veoma impresivan . Divimo vam se mi bosnje preko bare. Naravno ovo se odnosi samo na specijalne forumase. It is not bussines, it is personal.
sneki ti si bosanska kraljica u kanadi, ti si car, sah, mat

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
marshall_bug
Posts: 273
Joined: 14/10/2011 14:17

#227 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by marshall_bug »

Isjecak iz dnevnika jednog izbjeglice u Kanadi. Tek skontah da je to sneki :)
Idi uci djecu kako je Kanada divna a Bosna nista ne valja :D

http://www.youtube.com/watch?v=MKuA6VS_ujw
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#228 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Trebam te »

KLIT.ba wrote:Najaci su mi likovi sa Iphonima i 2KM kredita....

:thumbup:

Cista fukarastinja :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#229 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Edin H. »

Je'l to iPhone dosegao i do Kanade :shock:

Zar tamo nije stalno snijeg, ono ratraci, vukovi. folovi i to :shock:
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#230 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by P308 »

sneki712 wrote:
Učim lagano od vas pozdravite te debile u porodici, stvarno ste pre dobri na forumu. Pozdravite mamice od mene i respu obavezno. Lajete bolje od cukica, fond rijeci veoma impresivan . Divimo vam se mi bosnje preko bare. Naravno ovo se odnosi samo na specijalne forumase. It is not bussines, it is personal.
Idi potrazi profesionalnu pomoc, bolje ti je.
sneki712
Posts: 170
Joined: 19/06/2012 00:10

#231 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by sneki712 »

Popocatepetl wrote:
sneki712 wrote:Učim lagano od vas pozdravite te debile u porodici, stvarno ste pre dobri na forumu. Pozdravite mamice od mene i respu obavezno. Lajete bolje od cukica, fond rijeci veoma impresivan . Divimo vam se mi bosnje preko bare. Naravno ovo se odnosi samo na specijalne forumase. It is not bussines, it is personal.
sneki ti si bosanska kraljica u kanadi, ti si car, sah, mat

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa lako je vama muškarcima ja kad vidim, Jedan izraz koji mi se ne svidja, malo me šokira, tek onda promasim temu. To sto sto sam vazda imala 2 iz srpsko-hrvatskog, jedva me profa pustila da prodjem ne znaci da treba da se vrijedjamo. Malo njeznije , stvarno ste prejaki. Zar nije sve moglo biti drugacije a moj nacin davanja primjera zovete privatnost, hvalisanje ,droga, da ne citiram recenice koje ni djeci ne bih pokazala. Ipak mi nasu djecu učimo malo ljepše stvari o BiH. Smijali smo se najvise iamia jer je stvarno. Bilo provala.
Cini mi se sto vise tema čitam sve vise nekog prepucavanja ima, a s druge strane sam vec naletima na likove,didzej, micaha,insomnia, zixin, faca džek nikolson ne sjećam se nicka, fantom,lacrose, malrose ....ima ih jos ...sve sto sam njihovo čitala stvarno su tolerantni. A vidi ovde belaja ne smijes s krenuti sa teme , naravno da cu i ja pucati....
Nemojte sve uzimati zdravo za gotovo, ne bih ni reagovala da nisam vidjela one komplimente neprimjerene.
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#232 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Lounge Act »

sneki712 wrote:Ne znam sto ce vama uopste mobilni, osim za biznisa...
:okice: neka tebi treba apple, nama ni fiksni haman ne treba, cuj sta ce nam mobilni :facepalm:

sneki712 wrote:...Pozelicete vi dobro mladji dijasporu i u bosni i na forumu...
Stvarno bi nam bilo tesko bez takvih kao sto si ti na forumu, a tek u bosni...dusa me eto zaboli kad smislim da bi mi proslo ljeto bez vas, da ne pricam kako bismo propali skroz da vas nema, iz bosne bi u etiopiju bjezali :unesvijest:
sneki712
Posts: 170
Joined: 19/06/2012 00:10

#233 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by sneki712 »

Lounge Act wrote:
sneki712 wrote:Ne znam sto ce vama uopste mobilni, osim za biznisa...
:okice: neka tebi treba apple, nama ni fiksni haman ne treba, cuj sta ce nam mobilni :facepalm:

sneki712 wrote:...Pozelicete vi dobro mladji dijasporu i u bosni i na forumu...
Stvarno bi nam bilo tesko bez takvih kao sto si ti na forumu, a tek u bosni...dusa me eto zaboli kad smislim da bi mi proslo ljeto bez vas, da ne pricam kako bismo propali skroz da vas nema, iz bosne bi u etiopiju bjezali :unesvijest:
Opet greska, mislim na mladež bosanski a ne finansijki, zasto sve kroz pare odmah vidite
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#234 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by respo »

ti kao da si iz dominikanske republike pa prvi put imas doticaj sa bosnom izgleda
Lounge Act
Posts: 2210
Joined: 24/02/2011 18:21
Location: :)

#235 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Lounge Act »

zasto da pozelimo i tu mladez?
sto se mene tice i ne mora da dolazi i nasoj omladini, koja na osnovu zapada tesko zivi, nabijaju komplekse sa tim nekim statusnim simbolima i nacinom zivota tamo, citavu godinu se stedi da se moze doc u bosnu i ku*cit
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#236 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by awaken »

sneki712 wrote:Ne znam sto ce vama uopste mobilni, osim za biznisa...
Pa da znamo kad nam vi iz dijaspore uplatite sadaku preko Western i Union-a.

Meni lično ne treba, ja i kolega Šaćko na dva brda ovce čuvamo, moremo se dozivati i brez mobitela. Doduše jednom mi je trebalo kad sam bio kod cure pod prozorom a ugašeno joj svjetlo i kontam da mi je sad oni mobitel što omladina nosa pa da joj bacim u prozor pa će znati da sam došo...
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#237 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Ambrozija »

awaken wrote:
sneki712 wrote:Ne znam sto ce vama uopste mobilni, osim za biznisa...
Pa da znamo kad nam vi iz dijaspore uplatite sadaku preko Western i Union-a.

Meni lično ne treba, ja i kolega Šaćko na dva brda ovce čuvamo, moremo se dozivati i brez mobitela. Doduše jednom mi je trebalo kad sam bio kod cure pod prozorom a ugašeno joj svjetlo i kontam da mi je sad oni mobitel što omladina nosa pa da joj bacim u prozor pa će znati da sam došo...

:lol:
sneki712
Posts: 170
Joined: 19/06/2012 00:10

#238 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by sneki712 »

Lounge Act wrote:zasto da pozelimo i tu mladez?
sto se mene tice i ne mora da dolazi i nasoj omladini, koja na osnovu zapada tesko zivi, nabijaju komplekse sa tim nekim statusnim simbolima i nacinom zivota tamo, citavu godinu se stedi da se moze doc u bosnu i ku*cit
Pošteno od tebe, vise cijenim iskrenost od dvolicnosti. Slazem se da nasa djeca dosta teze zive u bosni, i zbog toga a i svojih principa ja sam svoje dijete učila sa prvim mobilnim i ipod ako je vidim da ponižava druge jer nisu svi mogli kupti u to doba,zbog tih gluposti sve zavrsava u smeće. A kuci kad dodje bo gami i šamar bi dobila. Ima kompleksasa ne samo u dijaspori nego i kanadjani mladi 16trče za markom.
Da ti odgovorim na prvo pitanje, dok nisam stvorila uslove i posao do tada sam obicni samsung 4 god koristila. A prije toga public tel dok sam isla u skolu. Sad da se nesto desi ne daj boze bolest, nezaposlenost, sve bi ukinula internet, cabl, tel. Uvijek je bilo prostri se koliko ti je jorgan dug.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#239 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by ladyblue18 »

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “krsenje pravila foruma”
» sneki712

mjesec, za sada


Ostali, kako bi bilo da se vratite na temu? :)
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#240 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Jazzy.ba »

Samo sam cekao kad ce neko od moderatora da stane ovome u kraj. Ontopic, zasto je iPhone statusni simbol, a Samsung istog cjenovnog ranga nije, interesantno da samo korisnicima takvih telefona iPhone trn u oku, dok onima sa Nokiom 3310 nije. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45477
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#241 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Chmoljo »

sneki se malo zanijela pa joj je trajni, budući da sam je ja zbog istih stvari odstranio nedavno na kraći period.

pošto kazna očito ne pali, onda ćemo forum poštediti ovoga.

ugodno forumanje
:) :sax:
User avatar
Popocatepetl
Posts: 122
Joined: 28/04/2013 23:42

#242 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Popocatepetl »

Jazzy.ba wrote:Samo sam cekao kad ce neko od moderatora da stane ovome u kraj. Ontopic, zasto je iPhone statusni simbol, a Samsung istog cjenovnog ranga nije, interesantno da samo korisnicima takvih telefona iPhone trn u oku, dok onima sa Nokiom 3310 nije. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Mislim da je furka u tome da statusni simbol prvenstevno mora lijepo da izgleda a ruku na srce iphone je ljepsi od samsunga bar na izgled jer nije napravljen od plastike
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#243 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by nino90 »

meni je glavna mana iphona ios, posto zelim da je jailbreakovan da mogu tweakove i slicno koristiti, a uvijek problemi oko toga, pa update softwera, pa sve ponovo instalirati, pfff, inace je vjerovatno najbolji, lagan ne osjeti se u djepu, ne mozes skontati ako ti ga ko mazne u tramvaju :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#244 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Hajvan »

Višedecenijski sam korisnik Mac-a u raznim formama, od starih PowerPC sistema do ovih novih danas. Zadovoljava sve moje potrebe. Hljeb na njemu zarađujem. Do 2007. kad bi se dotakla tema, na odgovro koju konfiguraciju koristim večina je sljegala ramenima, tek nekolicini je to bilo poznato.
2007. su gotovo svi znali o ćemu pričam kad kazem Mac (barem imenom). Već 2008. su počela podhebavanja- ukratko, nešto kao da sam šminker/skorojević što Mac koristim. Sad se već ne može opstat, pa niti spominjem- sve zbog Iphone, iPod, iPad... iCarpet, iVar gadgeta :D. Nekako jedva čekam da ta "euforija" prođe...

Iphone-u sam se odupirao do pretprošle godine kad sam dobio prvi na poklon i zbog prirode mojeg posla veoma ga koristim..... bla, bla bla
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#245 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by RtrnOfSalisbury »

pa djecete izbaaacat sneki, mozda je to ona pjevacica narodnije pjesmi :shock:
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#246 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by awaken »

Hajvan wrote:zbog prirode mojeg posla veoma ga koristim..... bla, bla bla
Vala baš bla, bla, bla....jer bez obzira na zanimanje, nemaš ga gdje koristiti. Predpostavljam da ćeš sad doći s pričom da si iOS developer...

Zašto se pri pisanju ovakvih postova ne sjetite da vas čitaju ljudi iz IT struke i onda zamislite kako nam zvuči ova tvoja, ili izjava da kolega isplaćuje plate preko iPhone-a dok se preko Androida ne bi usudio....o Bože :roll: :roll: :roll: a da mu objasnim kako kompletan sistem funkcioniše, plus što ga BIH zakon ne štiti "ni pod razno", nikad se više ne bi ulogovao da odradi transakciju preko njega :wink:

Zašto Vam je toliko teško priznati da ste kupili zbog držanja na stolu kao i svi ostali? iPhone koriste tehnološki "operisani" ljudi i sponzoruše koje se slikaju u WC-u pred ogledalom, među IT ljudima koji znaju šta je operativni sistem, nećete ga naći. Pametnom dosta....ako želi da vidi, ako ne, onda nek' čeka da mu Jon Ivy priča novu bajkicu sad kad dođe "revolucija" uz 5s....
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#247 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Hajvan »

awaken wrote:
Hajvan wrote:zbog prirode mojeg posla veoma ga koristim..... bla, bla bla
Vala baš bla, bla, bla....jer bez obzira na zanimanje, nemaš ga gdje koristiti. Predpostavljam da ćeš sad doći s pričom da si iOS developer...

Zašto se pri pisanju ovakvih postova ne sjetite da vas čitaju ljudi iz IT struke i onda zamislite kako nam zvuči ova tvoja, ili izjava da kolega isplaćuje plate preko iPhone-a dok se preko Androida ne bi usudio....o Bože :roll: :roll: :roll: a da mu objasnim kako kompletan sistem funkcioniše, plus što ga BIH zakon ne štiti "ni pod razno", nikad se više ne bi ulogovao da odradi transakciju preko njega :wink:

Zašto Vam je toliko teško priznati da ste kupili zbog držanja na stolu kao i svi ostali? iPhone koriste tehnološki "operisani" ljudi i sponzoruše koje se slikaju u WC-u pred ogledalom, među IT ljudima koji znaju šta je operativni sistem, nećete ga naći. Pametnom dosta....ako želi da vidi, ako ne, onda nek' čeka da mu Jon Ivy priča novu bajkicu sad kad dođe "revolucija" uz 5s....

Zamisli! :O

Jebote, sve mora biti crno-bijelo, protiv-za....baš, više jebote...
nek si mi rekao, :zzzz:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#248 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Hajvan »

Uzgred, šta ima novo u struci?!? :-D
User avatar
Jazzy.ba
Posts: 2061
Joined: 26/04/2012 00:43

#249 Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by Jazzy.ba »

Ljudi iz IT struke. Ovo je tragikomicno. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
GaRGa
Posts: 2760
Joined: 25/02/2009 15:00

#250 Re: Zasto je iPhone u bosni postao statusni simbol?

Post by GaRGa »

imam ja komsinicu iz IT struke, prodaje tastature i miseve u knjizarri..
Post Reply