PROTESTI !!!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#101 Re: PROTESTI !!!

Post by HM 2011 »

Better Man wrote:Da smo normalna država na protste bi izašlo minimum 100 hiljada ljudi i ne samo smijenilo bagru, već bi postavili ultimatum da samo ljudi od struke mogu biti imenovani za ministre u Vladi i pokrenulo bi se pitanje krivične odgovornosti svih za stanje u Grasu i drugim javnim preduzečima. Ali takav film nećemo gledati ovdje, jer su ljudi glupi očekuju da im neko drugi riješi njhove probleme! Suviše smo mi primitivna i zaostala zajednica da napravimo proteste velikih razmjera i srušimo bandu koja nas godinama pljačka, vara, krade i laže.
Ništa ni od toga - vlada nema podršku parlamenta......

Jedino formirati stranku fanatika i pripustiti ih na posao...... Međutim ko bi glasao za tu stranku kad narodu ne odgovara ovo, ne odgovara ono, malo bi ovako, a ne bi onako.....
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#102 Re: PROTESTI !!!

Post by l33t »

da iko gleda sad TV Sa i skupstinu, mi bismo sutra otisli sjebali sve.... al ko sto kazu OBN je zaredao sa serijama i reaility showovima a nama reality hebeni u qrcu


mogli su se samo forumasi organizovat i studenti dovoljno bi nas bilo za proteste.... sretno :bih: :bih: :bih:
User avatar
CaneBos
Posts: 1098
Joined: 27/07/2012 20:57

#103 Re: PROTESTI !!!

Post by CaneBos »

hhaarree wrote:kaka ba hrabrost o cemu pricate, jeste li ozbiljni :zoka: nece ljudi jer 1. lijenost 2. navikli vise 3. ima se za kafe

e cuj nisam hrabar da protesujem :lol: pa necemo ic da zapalimo predsjednistvo da me policija bije
Ne iscitah do kraja, samo da ti kazem..nije toliko u pitanju ljenost, ni navika, ni to sto se ima za kafe..koliko je u pitanju uvjerenje da se apsolutno nista nece promijeniti..naravno sve skupa dovodi do jedne kolektivne socijalne letargije i beznadja.
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#104 Re: PROTESTI !!!

Post by hhaarree »

CaneBos wrote:
hhaarree wrote:kaka ba hrabrost o cemu pricate, jeste li ozbiljni :zoka: nece ljudi jer 1. lijenost 2. navikli vise 3. ima se za kafe

e cuj nisam hrabar da protesujem :lol: pa necemo ic da zapalimo predsjednistvo da me policija bije
Ne iscitah do kraja, samo da ti kazem..nije toliko u pitanju ljenost, ni navika, ni to sto se ima za kafe..koliko je u pitanju uvjerenje da se apsolutno nista nece promijeniti..naravno sve skupa dovodi do jedne kolektivne socijalne letargije i beznadja.
naravno i to :thumbup:
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#105 Re: PROTESTI !!!

Post by leo_ »

Better Man wrote:Da smo normalna država na protste bi izašlo minimum 100 hiljada ljudi i ne samo smijenilo bagru, već bi postavili ultimatum da samo ljudi od struke mogu biti imenovani za ministre u Vladi i pokrenulo bi se pitanje krivične odgovornosti svih za stanje u Grasu i drugim javnim preduzečima. Ali takav film nećemo gledati ovdje, jer su ljudi glupi očekuju da im neko drugi riješi njhove probleme! Suviše smo mi primitivna i zaostala zajednica da napravimo proteste velikih razmjera i srušimo bandu koja nas godinama pljačka, vara, krade i laže.
Ljudi, ne vrijeđajte me. Nisam ni lijen, ni glup, ni primitivan, ni zaostao, nego jednostavno imam niske kriterije, kao i moji sugrađani. Ohanite ba od nas. Nama je dovoljno za kahve da imamo i da možemo štelu platiti za pos'o u Grasu. :bih:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#106 Re: PROTESTI !!!

Post by dezurni_ucenik »

Kad bude nestalo para za cigare,kafe i kladionice tada ce mozda i biti protesta.Do tada nista.
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#107 Re: PROTESTI !!!

Post by poostar »

Hebes proteste, jer kad ove jajare odu doce opet neke druge i tako sve u krug. Nisu problem politicari, vec kolektivni mentalitet jednog naroda.

Centralna banka BiH je objavila spisak blokiranih računa poslovnih subjekata na 2.335 stranica sa imenima 35.693 firme i institucije koje imaju barem jedan blokiran račun.

Na spisku su pravna lica iz svih oblasti privrede - od frizerskih salona, benzinskih pumpi, advokatskih kancelarija, kafana, restorana, industrijskih preduzeća, do državnih institucija, kantonalnih vlada, pa čak i Uprava za indirektno oporezivanje BiH!

Računi su uglavnom blokirani zbog neizmirivanja poreskih obaveza dugovanja i uočenih nezakonitosti u finansijskom poslovanju, dok su brojni računi blokirani i zbog likvidacija preduzeća u FBiH i Srpskoj.
Sta ocekivati od babuna na vlasti kad se i "obican" narod svakodnevno bavi krimnalom i korupcijom.
Politicari su ogledalo drustva, uvijek bilo i bice
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#108 Re: PROTESTI !!!

Post by leo_ »

CVIKERASH wrote:Kad bude nestalo para za cigare,kafe i kladionice tada ce mozda i biti protesta.Do tada nista.
To je to Cviki, vidiš tu se slažemo.

Ljudi, brinemo se bezveze za GRAS. Bilo kako bilo, propašće. 1700 ljudi u firmi, po 1000KM mjesečno...(ma jel' moguće uopšte da su to ove cifre? :shock: ) Znači, da nam je Apple odobrio sav svoj budžet, oni bi ga skrkali za 10 godina. Pitanje je mjeseca kad će tramvaji početi iskakati iz šina i autobusi se kvariti. Nema više donacija, nema više "help baznija, help". Bezveze se i za vladu brinemo. Treba im poručiti da uzimaju po osobi 20.000 za plate. Što prije propadne sistem, to nam je svima bolje. Treba se okaniti polaganja novca u banke (naravno, ko ima love), treba apsolutno poštovati zakon što se tiče vožnje auta, u smislu da policiji ne dozvolimo da puni budžet od naših para. Treba koristiti bicikla umjesto tramvaja, makar poslje posla kad se negdje ide. Treba se okaniti kafana, a za to treba samo još veća kriza i doći će samo po sebi. Treba kupovati na pijacama, a ne po Merkatorima. Trebamo se okaniti kompleksa "moje auto najjače, ocam' " i kupovina kojekakvih Bengi i Avudina. Ljudi, glupiramo se, majke mi. Nama NE TREBA štrajk, samo malo strategije. :)

Haj samo nek neko pročita cijeli tekst i nek kaže jel' ima logike ovo što sam napisao?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#109 Re: PROTESTI !!!

Post by respo »

nema jer nas narod to nikad nece prihvatiti
NIKAD jer smo glupi
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#110 Re: PROTESTI !!!

Post by didžej »

leo_ wrote:
1. Čuj sad problem džuma namaz? Šta kao udarni sat za proteste je petak u 1? :D
2. loše ti je?
3. protiv vlade?
4. uvođenje alternativnog javnog prevoza i poništavanje odluke o platama?
5. dok se ne usvoje zakoni?
6. oblik i način je u ovom slučaju ista stvar - mirni i istrajni protesti?
7. lupetaš gluposti, uhvati se motike.
problem je dzuma namaz jer se ne treba ravnati prema jednoj molitvi jedne religije.
time pokazujes da su protesti ne samo jednonacionalni nego i jednoreligijski. kome gori do nokata taj ce doci na protest po cijenu da propusti tu jednu dzumu.
a i nisu svi protestanti bosnjaci niti su su svi muslimani.
na ove sve tacke mogu samo da ti odgovorim da si "promasio cijeli fudbal".
drustvo ima kancer a ti mu predlazes da ide doktoru jer mu curi nos.

definitivno s tobom nikad na protest ne bih otisao.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#111 Re: PROTESTI !!!

Post by dezurni_ucenik »

A inace najdraze mi je kad pocnu subotama da protestuju :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94379
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#112 Re: PROTESTI !!!

Post by Logovan »

Hoćemo proteste. :thumbup: Valjda će se desiti nekad u ovoj godini. :-)
Better Man wrote:Da smo normalna država na protste bi izašlo minimum 100 hiljada ljudi i ne samo smijenilo bagru, već bi postavili ultimatum da samo ljudi od struke mogu biti imenovani za ministre u Vladi i pokrenulo bi se pitanje krivične odgovornosti svih za stanje u Grasu i drugim javnim preduzečima. Ali takav film nećemo gledati ovdje, jer su ljudi glupi očekuju da im neko drugi riješi njhove probleme! Suviše smo mi primitivna i zaostala zajednica da napravimo proteste velikih razmjera i srušimo bandu koja nas godinama pljačka, vara, krade i laže.
To je to. :thumbup:
SFRJ.
Posts: 3
Joined: 02/04/2013 18:22

#113 Re: PROTESTI !!!

Post by SFRJ. »

Kao prvo, dragi moji drugovi i cijenjene drugarice, protesti neće biti dovoljni !!! Potrebno je izvršiti državni udar !!!
Da, dobro ste me čuli, državni udar !!! E sada se sigurno svi pitate, kako da to izvedemo ? E pa lijepo. Treba da uzmemo oružje u ruke, i da silom skinemo fašiste, klerofašiste i ostalu zločinačku, koja je uništila i razorila našu lijepu Jugoslaviju !!! Znam, sada će sigurno biti onih koji će reći da je ova ili ona strana započela rat (rat je izvana bio pripremljen), ali jedno morate shvatiti, a to je da ste svi odvedeni u zabludu !!! Željeli vi to priznati ili ne, i Izetbegović, i Tuđman, i Mladić, i Karadžić, i Milošević, i svi ostali predsjednici koji su se u ratu "proslavili" su prokleti fašisti :x :x :x :x :x !!! A nakon njih su došle nove marionete zapada (Amerike, NATO-a i EU), koje nas i dan danas vode sve dublje i dublje u propast !!! A kada skinemo fašiste sa vlasti, tek tada će naši narodi i narodnosti imati svoje bolje sutra !!!
Smrt fašizmu i nacizmu, sloboda narodu !!!
Smrt prokletom zapadu (Americi, NATO-u i EU), sloboda narodima i narodnostima !!!
Smrt imperijalizmu, sloboda svijetu !!!

http://www.youtube.com/watch?v=29Q9QvNCJlU
http://www.youtube.com/watch?v=cKvgUi_rXsw
http://www.youtube.com/watch?v=nJpd9lX5Bac
http://www.youtube.com/watch?v=9pPx2VNK9Bs
http://www.youtube.com/watch?v=gEUBKBuHZ4c
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#114 Re: PROTESTI !!!

Post by leo_ »

didžej wrote:
leo_ wrote:
1. Čuj sad problem džuma namaz? Šta kao udarni sat za proteste je petak u 1? :D
2. loše ti je?
3. protiv vlade?
4. uvođenje alternativnog javnog prevoza i poništavanje odluke o platama?
5. dok se ne usvoje zakoni?
6. oblik i način je u ovom slučaju ista stvar - mirni i istrajni protesti?
7. lupetaš gluposti, uhvati se motike.
problem je dzuma namaz jer se ne treba ravnati prema jednoj molitvi jedne religije.
time pokazujes da su protesti ne samo jednonacionalni nego i jednoreligijski. kome gori do nokata taj ce doci na protest po cijenu da propusti tu jednu dzumu.
a i nisu svi protestanti bosnjaci niti su su svi muslimani.
na ove sve tacke mogu samo da ti odgovorim da si "promasio cijeli fudbal".
drustvo ima kancer a ti mu predlazes da ide doktoru jer mu curi nos.

definitivno s tobom nikad na protest ne bih otisao.
Protestvovat ću ja prvi i klanjat ću na cesti ako mi se klanja i ako mi se protestuje. Okani se džume, jesi li normalan uopšte? Kakvu, bolan vezu nađe između namaza i protesta, Bog ti se smilovao?
Propustio fudbal? Kancer? Ti bi da liječiš kancer? Dobro, ti bi narod digao da riješi situaciju u ovoj utvari protestima? Da mi je samo čuti tvoje odgovore na tih 5 pitanja koja si imao.
Šta mi hočeš reći da treba skinuti gamad s vlasti i dovesti nove, poštene ljude? :D
Kakav bolan kancer da liječiš? Ovdje kancer nije niko drugi, nego narod! Šta hoćete vi od političara? Ljudi ko i svi drugi ljudi, daš im pare, daš im moć bez odgovornosti i oni ogladne još više, isto kao što bi i ti, a i ja ogladnili za čas. Ne kapiram kako vi to imate predstavu da izliječite taj kancer protestima?
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#115 Re: PROTESTI !!!

Post by didžej »

CVIKERASH wrote:A inace najdraze mi je kad pocnu subotama da protestuju :lol:
svaki dan koji prodje je tragedija veca.
vec sutra je kasno. tako da nema se sta cekati.
svi koji zive u bosni su putnici u vozu bez masinovodje koji je na pogresnim tracnicama i koji juri ogromnom brzinom ka provaliji.
putnici imaju izbor ili da mirno posmatraju kako lete u provaliju i nadaju se da ce bas oni uspjeti da prezive ili da udju u lokomotivu, pronadju kocnicu, pritisnu je, zaustave voz i onda ga vrate na pravi kolosijek.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#116 Re: PROTESTI !!!

Post by didžej »

leo_ wrote:
Protestvovat ću ja prvi i klanjat ću na cesti ako mi se klanja i ako mi se protestuje. Okani se džume, jesi li normalan uopšte? Kakvu, bolan vezu nađe između namaza i protesta, Bog ti se smilovao?
Propustio fudbal? Kancer? Ti bi da liječiš kancer? Dobro, ti bi narod digao da riješi situaciju u ovoj utvari protestima? Da mi je samo čuti tvoje odgovore na tih 5 pitanja koja si imao.
Šta mi hočeš reći da treba skinuti gamad s vlasti i dovesti nove, poštene ljude? :D
Kakav bolan kancer da liječiš? Ovdje kancer nije niko drugi, nego narod! Šta hoćete vi od političara? Ljudi ko i svi drugi ljudi, daš im pare, daš im moć bez odgovornosti i oni ogladne još više, isto kao što bi i ti, a i ja ogladnili za čas. Ne kapiram kako vi to imate predstavu da izliječite taj kancer protestima?
:roll: ti, po obicaju, nista ne kontas.
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#117 Re: PROTESTI !!!

Post by leo_ »

didžej wrote:
leo_ wrote:
Protestvovat ću ja prvi i klanjat ću na cesti ako mi se klanja i ako mi se protestuje. Okani se džume, jesi li normalan uopšte? Kakvu, bolan vezu nađe između namaza i protesta, Bog ti se smilovao?
Propustio fudbal? Kancer? Ti bi da liječiš kancer? Dobro, ti bi narod digao da riješi situaciju u ovoj utvari protestima? Da mi je samo čuti tvoje odgovore na tih 5 pitanja koja si imao.
Šta mi hočeš reći da treba skinuti gamad s vlasti i dovesti nove, poštene ljude? :D
Kakav bolan kancer da liječiš? Ovdje kancer nije niko drugi, nego narod! Šta hoćete vi od političara? Ljudi ko i svi drugi ljudi, daš im pare, daš im moć bez odgovornosti i oni ogladne još više, isto kao što bi i ti, a i ja ogladnili za čas. Ne kapiram kako vi to imate predstavu da izliječite taj kancer protestima?
:roll: ti, po obicaju, nista ne kontas.
a ti trolaš i pucaš parole glupave. ti si mi taman za novu genraciju političara. :)
TRŠ
Posts: 211
Joined: 28/08/2012 10:41

#119 Re: PROTESTI !!!

Post by TRŠ »

de komunistu smiri hormone
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#120 Re: PROTESTI !!!

Post by delightful »

TRŠ wrote:de komunistu smiri hormone

opomena zbog neprimjerenog nacina komuniciranja
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#121 Re: PROTESTI !!!

Post by addem »

SFRJ. wrote:Kao prvo, dragi moji drugovi i cijenjene drugarice, protesti neće biti dovoljni !!! Potrebno je izvršiti državni udar !!!
Da, dobro ste me čuli, državni udar !!! E sada se sigurno svi pitate, kako da to izvedemo ? E pa lijepo. Treba da uzmemo oružje u ruke, i da silom skinemo fašiste, klerofašiste i ostalu zločinačku, koja je uništila i razorila našu lijepu Jugoslaviju !!! Znam, sada će sigurno biti onih koji će reći da je ova ili ona strana započela rat (rat je izvana bio pripremljen), ali jedno morate shvatiti, a to je da ste svi odvedeni u zabludu !!! Željeli vi to priznati ili ne, i Izetbegović, i Tuđman, i Mladić, i Karadžić, i Milošević, i svi ostali predsjednici koji su se u ratu "proslavili" su prokleti fašisti :x :x :x :x :x !!! A nakon njih su došle nove marionete zapada (Amerike, NATO-a i EU), koje nas i dan danas vode sve dublje i dublje u propast !!! A kada skinemo fašiste sa vlasti, tek tada će naši narodi i narodnosti imati svoje bolje sutra !!!
Smrt fašizmu i nacizmu, sloboda narodu !!!
Smrt prokletom zapadu (Americi, NATO-u i EU), sloboda narodima i narodnostima !!!
Smrt imperijalizmu, sloboda svijetu !!!

http://www.youtube.com/watch?v=29Q9QvNCJlU
http://www.youtube.com/watch?v=cKvgUi_rXsw
http://www.youtube.com/watch?v=nJpd9lX5Bac
http://www.youtube.com/watch?v=9pPx2VNK9Bs
http://www.youtube.com/watch?v=gEUBKBuHZ4c
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
FreakyStyley
Posts: 5334
Joined: 25/03/2008 08:52
Location: Zenica

#122 Re: PROTESTI !!!

Post by FreakyStyley »

SFRJ. wrote:Kao prvo, dragi moji drugovi i cijenjene drugarice, protesti neće biti dovoljni !!! Potrebno je izvršiti državni udar !!!
Da, dobro ste me čuli, državni udar !!! E sada se sigurno svi pitate, kako da to izvedemo ? E pa lijepo. Treba da uzmemo oružje u ruke, i da silom skinemo fašiste, klerofašiste i ostalu zločinačku, koja je uništila i razorila našu lijepu Jugoslaviju !!! Znam, sada će sigurno biti onih koji će reći da je ova ili ona strana započela rat (rat je izvana bio pripremljen), ali jedno morate shvatiti, a to je da ste svi odvedeni u zabludu !!! Željeli vi to priznati ili ne, i Izetbegović, i Tuđman, i Mladić, i Karadžić, i Milošević, i svi ostali predsjednici koji su se u ratu "proslavili" su prokleti fašisti :x :x :x :x :x !!! A nakon njih su došle nove marionete zapada (Amerike, NATO-a i EU), koje nas i dan danas vode sve dublje i dublje u propast !!! A kada skinemo fašiste sa vlasti, tek tada će naši narodi i narodnosti imati svoje bolje sutra !!!
Smrt fašizmu i nacizmu, sloboda narodu !!!
Smrt prokletom zapadu (Americi, NATO-u i EU), sloboda narodima i narodnostima !!!
Smrt imperijalizmu, sloboda svijetu !!!

http://www.youtube.com/watch?v=29Q9QvNCJlU
http://www.youtube.com/watch?v=cKvgUi_rXsw
http://www.youtube.com/watch?v=nJpd9lX5Bac
http://www.youtube.com/watch?v=9pPx2VNK9Bs
http://www.youtube.com/watch?v=gEUBKBuHZ4c
:kiss:
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#123 Re: PROTESTI !!!

Post by opa22 »

Da i ja virtuelno iskazem nezadovoljstvo......vlada, gras ako naki, papci, nema se para....aj odoh na kafu :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#124 Re: PROTESTI !!!

Post by simonese »

opa22 wrote:Da i ja virtuelno iskazem nezadovoljstvo......vlada, gras ako naki, papci, nema se para....aj odoh na kafu :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
i baci listic,obavezno
User avatar
opa22
Posts: 1683
Joined: 02/04/2010 15:20

#125 Re: PROTESTI !!!

Post by opa22 »

naravno, uz kafu obavezno listc ide...... :roll:
Locked